Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Šis ir palīgā sauciens!

Ilggadējie slimnīcas darbinieki
18.11.2012.
Komentāri (67)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

:)

15.11.2013. 02:44

Tas, ka admisnitrācijā strādā neprofesionāļi nevienam nav noslēpums :) Kas notiek slimnīcā, idkienā salīdzināms ar padomju laiku absurdu un idiotismu !

Atbildēt

Zinātājs

16.08.2013. 18:43

Lūdzu beidziet liekuļot...
Zinu šī brīža situāciju strados, un ticiet man, dodiet iespēju jaunajai valdei un jaunajiem darbiniekiem, tik profesionāls un godīgs kolektīvs Strados nekad nav bijis... iepriekšējos gados savārītās ziepes nav izstrebjamas vienā dienā...
lūdzu pacietību un viss būs kārtībā.

Atbildēt

Darbinieks

12.08.2013. 16:32

Tagad saprotu, kāpēc PS KUS vajadzēja 3 mēnešus, lai nomainītu lampu videoprojektoram Diagnostiskās Radioloģijas Institūta konferenču zālē. Apbrīnojama operativitāte priekš "Universitātes klīnikas".
Lai parakstītu darba līgumus jaunajiem ārstiem-rezidentiem nepietiek arī ar 12 mēnešiem. Nesaprotu, kā ārsts var ilgstoši strādāt bez darba līguma. Tad juridiski sanāk, ka viņš ne par ko īsti neatbild, jo nav slimnīcas darbinieks. Laikam tas iespējams tikai Latvijā.
A jā..un ID kartes vietā izskanēja piedāvājums iztikt ar slimnīcas "uzlīmēm".

Atbildēt

Mr Excel

10.01.2013. 04:07

Mēs piedāvājam dažādus aizdevumus privātpersonām (Personal Loan) un sadarboties struktūrām ar procentu likmi 3% gadā annul.This ir palīdzēt jums izpildīt savas finansiālās saistības, jo īpaši ar uz notiekošo pasaules finanšu krīzi. Jūs varat aizņemties no 1,000 - 50.000.000 (mārciņas, eiro vai dolāru) par turpmāko izmeklēšanu, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu ([email protected]) Sveicieni

Atbildēt

Labvēlis

28.11.2012. 18:01

Kapteinis Nulle
23.11.2012. 21:33
Kāpec tāda agresivitāte? Varbūt tās vienkārši ir bailes noturēties neierastajā vietā, kas sajauktas ar neprasmi un pieredzes trūkumu. Ir taču jāizpilda missija un diez vai kas labāks viņas CV tiks ierakstīts.
-------------

TIEŠI TĀ. Bija tas ne-gods personiski iepazīt Valteri darba darīšanās. Jūsu apraksts precīzi atbilst viņas pašreizējam "profesionālajam" tēlam - NEKOMPETENCE, agresija, nepatīkama attieksme pret personālu un sava ZEMĀ statusa neapzināšanās. Sarunas laikā bija acīmredzami, ka viņa nespēj orientēties pat mazos informācijas apjomos, nemaz nerunājot par tāda monstra kā Stradiņa slimnīcas vadīšanu, kas prasa ZINĀŠANAS un PROFESIONĀLO PIEREDZI.
Nekad un nekur privātā biznesā šāda vadītāja netiktu pieņemta - viņai ir grūtības saprasties ar cilvēkiem un sevis pasniegšanas veids liecina, ka viņa nav atbilstošā amatā, bet ieliktene.
Izsaku visdziļāko līdzjūtību pašreizējam personālam un tiem, kas vēl strādās slimnīcā.

Atbildēt

Lolita

28.11.2012. 07:45

Tas pats notiek arī Bērnu klīniskā universitātes slimnīcā.
"Vienotības" ieliktni pilda partijas pavēles: valsts līdzekļus novirzīt uz privātām struktūrām!
Iznīcināt profesionālus, ielikt savējus draugus vai radus....

Atbildēt

Geiša

27.11.2012. 03:53

Jūs pat iedomātoeis nevarat, kas notiek Stradiņos. darbiniekim tika noskaņoti pret iepriekšējo adminisrāciju.Daudzi administrācijas darbinieki ne reizi netika uzklausīti, jo netika pieņemti pie Valteres. Piemēram, Saimniecības direktors Ceplis tika pieņemts par p.i., bet pēc tam tika rīkots iekšējais konkurs , uz kuru jau neviens nepretendēja, jo visu saprata. interesanti ir tas, ka Ceplis parakstījās, kā Saimniecības departamenta direktors vēl pirms konkursa beigām (tātad skaidri zināja konkursa iznākumu). Savukārt Aprūpes departamenta direktores amata konkurs līdzinājās ASV prezidenta vēlēšanām. Tā bija liela izrāde un ir arī skaidrs kāpēc, Aprūpes dertamentā taču nauda neapgrozāz, bet parādīt , ka notiek konkursi uz nopietnām amatu vietām var. Brīnos par Stradiņu slimnīcas darbiniekiem. Vai tiešām viņi nesaprot kas viņiem draud?

Atbildēt

Kapteinis Nulle

23.11.2012. 15:33

Izskatās , ka Valtere ir kārtējais Vienotības vai koalīcijas "sponsoru" ieliktenis, kas dara visu pēc savas labākās sirdzapziņas. Kāpec tāda agresivitāte? Varbūt tās vienkārši ir bailes noturēties neierastajā vietā, kas sajauktas ar neprasmi un pieredzes trūkumu. Ir taču jāizpilda missija un diez vai kas labāks viņas CV tiks ierakstīts. Tā kā darbinieku žēlīgie palīgā saucieni ir tikai suņu rejas karavānas ceļā. Ceļā uz jauno Stradiņu slimnīcas būvi, paklausīgu un netalantīgu ārstu kolektīvu, kas būs "izkaldināts" pārmaiņu rezultātā.

Atbildēt

neizbegami ka

23.11.2012. 15:04

driz izglītotā un inteligentā dzelzcela priekšnuiece pieķersie pie pautiem arī klīniku dižgariem , tad nu gan stradinos drīzumā ārstes tikai bomzus! Beidzot!

Atbildēt

Mieriņš

23.11.2012. 00:04

turpinu- finanšu lietas Stradiņos?! Valtere ir Latvijas veiksmes stāsts, vai kā? Žēl tos ilggadējos darbiniekus. Varbūt pēc Valteres ēras pieņems atpakaļ?

Atbildēt

Mieriņš

23.11.2012. 00:01

Vēstule ir profesionāli sagatavota un nosacīti anonīma. Visi iesaistītie ļoti labi zin,kuri to ir rakstījuši. Un tas ir sauciens pēc palīdzības,ne nomelnošana. Ir izteikts lūgums un dota iespēja to visu pārbaudīt, un, ja tas vēl iespējams, apturēt. Man šķiet dīvaini,kā tad sanāk - atnāca kompetentā Valtere, atlaida daudz nekompetentu ilggadēju darbinieku un sakārtoja

Atbildēt

labais darbinieks

22.11.2012. 16:40

Godiga Valteres kundze tacu bija tik godiga ka pat savam ikgadejam pazinam Departamenta direktoram lika savai (ta sauktajai darba masinai)nomontet GPS uzraudzibas sistemu lai neredz kur brauc,bet upsss pirmaja darba diena tika braukts apkart visu nakti.(laikam jau darba darisanas, 2 nakti) Aizdomaties tacu vajag iecelt tik godigus cilvekus.Ja kadam ir intrese un velmes apskatiet cik darba vietas ir nomainijusi Valteres kundze.

Atbildēt

Shaman

22.11.2012. 13:10

Valtere ir tikusi no dubljiem uz knjaziem. Ljaujiet cilveekam izpausties.

Atbildēt

Citai darbineicei

22.11.2012. 12:29

Interesanti, ka tie Stradiņi līdz šim funkcionēja ar tādu kaudzi nekompetentu darbinieku?

Atbildēt

Zuze Klača

22.11.2012. 12:27

Kāpēc neviens no darbiniekiem nemin to,ka Valterei kā karalienei cauri parkam no virtuves katru rītu pienes brokastis? Un ka viņa taisās administrācijas ēkai būvēt atsevišķu ieeju kungiem (lasi-jaunajai valdei)un kalpiem? Viņa jau iesākumā bija slims cilvēks, vai tāds palika,pēkšņi tiekot pie varas ( vadīt vairāk kā 3000 cilvēku kolektīvu!!!). Uzskatu, ka vajag auditu slimnīcā un jāizvārtē jaunās valdes paveiktais. Man tikai nav pārliecības, vai Latvijā kaut kas var tikt veikts kompetents un neatkarīgs.

Atbildēt

Zuze Klača

22.11.2012. 12:27

Kāpēc neviens no darbiniekiem nemin to,ka Valterei kā karalienei cauri parkam no virtuves katru rītu pienes brokastis? Un ka viņa taisās administrācijas ēkai būvēt atsevišķu ieeju kungiem (lasi-jaunajai valdei)un kalpiem? Viņa jau iesākumā bija slims cilvēks, vai tāds palika,pēkšņi tiekot pie varas ( vadīt vairāk kā 3000 cilvēku kolektīvu!!!). Uzskatu, ka vajag auditu slimnīcā un jāizvārtē jaunās valdes paveiktais. Man tikai nav pārliecības, vai Latvijā kaut kas var tikt veikts kompetents un neatkarīgs.

Atbildēt

Cita darbiniece

22.11.2012. 12:11

Kāpēc uzreiz neuzrakstīt, ka vēstules autori ir darbinieki, kuriem no darba bija jāaiziet viņu nekompetences dēļ.

Atbildēt

darbiniece

22.11.2012. 11:06

Nu ,Jaasaak jau ar to, ka bardaks saakaas ar Plavina nomelnoshanu un atlaishanu.Ielika marioneti Veinbergu, kursh izpildiija visas "lielo"profesoru velmes;dazhaas kliinikaas pirka aparatuuru un paceela algas, bet citaas aarsti sanem maazaak kaa maasas.Kas attiecas uz "ordena laureaatu', tad vinam interesee tikai sava deelina karjera,kaads bardaks ir vina vadiitajaa kirurgijas kliiniikaa-mati celas staavus iedomaajoties, ka taa var notikt slimniicaa...

Atbildēt

arī zinātāji

22.11.2012. 10:12

zinātājs 19.11.2012. 23:09

Interesanti, ka PSKUS ir nesen izsludinājusi atklātu konkursu uz juriskonsulta amatu slimnīcā. Rakstveida pārbaudījumu, ko izsniedz atrisināšanai potenciālajiem kandidātiem, ir sagatavojis neviens cits kā šajā anonīmajā vēstulē minētais I.Jevdokimovs... Kārtējais fiktīvais konkurss valsts sektorā??

Atbildēt

Jautājums žurnālistiem

22.11.2012. 07:15

Kuram no tagadējās valdes, vai kādam tā tuvākajam, ir kredīts AS DNB bankā vai AS Citadele?

Atbildēt

Ilggadējie slimnīcas darbinieki

22.11.2012. 06:31

Ilggadējie slimnīcas darbinieki ))) Junkere, Ersts, Aleksandroviča, Rozenbergs un c. Kādā konkursā Jūs uzvarējāt)))

Atbildēt

aizkaitinātā

22.11.2012. 04:50

Vai KNABAM nav ko teikt?

Atbildēt

NIKS FONTS TITULS

22.11.2012. 03:59

SVF "misijas" pārstāvji, kas ieradās Latvijā, ir Čikāgas augstskolas diplomandi, kas ieņem vadošus amatus PB un SVF un izstrādāja ekonomikas "stabilizācijas" programu Latvijai, kas tiek realizēta ar šoka un krīžu terapiju, kuras galvenais mērķis ir samazināt dzimstību, pazemināt iedzīvotāju dzīves līmeni, pazemināt izglītības līmeni, veicot sabiedrības piespiedu regresu, ar mērķi palielināt valsts parādu SVF, PB. Un tiem nav NEKĀDA respekta pret muļķa latviešiem, kas paši NEZIN, ko iesākt ar savu BRĪVĪBU UN KĀ VADĪT VALSTI UN TAUTU.Šī programma - lielais "KIEĢELIS", kas IZCEPTS ČIKĀGĀ tāpat kā Polijai un citām postpadomju okupācijas valstīm, varētu būt dažos eksemplāros, Vp, premjeram, SAB un vēl dažiem. Godmanis, pārņemot Parex, vadījās no šīs programmas, jo Parexā bija investīciju nauda no ASV, kas bija jāatgūst, tādēļ Parex glābšanai aizdevumu atteica ERAB. Dānijai, Zviedrijai neatteica.Saskaņā ar šo programu-plānu - mazo "Ķieģeli" izcepa vienas nakts laikā, ar stiprajiem dzērieniem apdzirdot Saeimas deputātus, tika panāktas izmaiņas 88 LV likumdošanas aktos, kas varēja kļūt par pamatu aizdevumam no SVF. Bijušās Padomju impērijas visām valstīm Čikāgas universitātē izstrādā attīstības (SVF, PB peļņas) un krīzes (tā jārada un TIEK RADĪTA KRĪZES UN PARĀDU SPIRĀLE, jo, ja nav radīta krīze, NAV IESPĒJU SVF, PB NOPELNĪT) programas saskaņā ar SVF, PB pasūtījumu. Tad Latvijā ieradās tā saucamie "Čikāgas zēni", kas programu joprojām slepeni vada un uzrauga ar SAB, DP, policijas un CIP palīdzību. Kā saprotams - SVF, PB nav labdarības organizācijas, bet uzņēmumi, kuri pelna, aizdodot dolārus uz procentu likmēm, ievedot valstis parādu spirālēs. Latvija ar ap 1.5 miljonu iedzīvotājiem un parādu ap 4 miljardu latu, šodien atrodas katastrofas bedrē. Lai no tās izrāptos vienīgā iespēja, mainot politisko situāciju LV, atteikties no šiem parādiem kā prettiesiskiem Satversmei (Parex pārņēma ar budžeta naudu pretēji Satversmē noteiktajām pilsoņtiesībām), neklausot Vašingtonas Deviņpadsmitās ielas nama norādēm. Katru gadu starpība starp eksportu un importu Latvijai nes 1 miljardu latu zaudējumu - tāds ir brīvais tirgus Čikāgas, Vašingtonas un SVF, PB izpratnē. Slikta, ASV diplomātu, prezidenta uztverē ir tā valsts, kurai nav aizņēmumu no SVF, PB, ASV importa-eksporta bankas, ASV privātajām bankām.

Atbildēt

NIKS FONTS TITULS

22.11.2012. 03:58

SVF un PB kājas aug no 1944. gada, kad 43 valstis ieguldīja līdzekļus kopējā fondā, lai neatkārtotos Otrais pasaules karš. Balstiesības, lemjot par līdzekļu sadali un aizdevumiem "nozaga" ASV un Francija, tādējādi vēlāk lemjot vien ASV, izvēršot ar šīs bankas un fonda palīdzību valstu īpašumu privatizācijas un izzagšanas ASV korporokrātiju un banku interesēs, kas turpinās līdz šai dienai ar saukļiem - ja krīzes nav, mēs to radīsim (iekšējais saukli), lai jums aizdotu (mēs pelnītu - vēl viens iekšējais saukli) un palīdzētu jums - mēs esam jūsu draugi (ārējais sauklis)!

Atbildēt

Hmm

21.11.2012. 15:00

Tagad rodas jautājums, kādus Vienotības mērķus realizē Circenes ieceltā jaunā Stradiņu valde.
Ir atbildes?

Atbildēt

Atlaistā

21.11.2012. 08:24

Pilnīgi pareizi- Stradiņos notiek darbinieku atlaišana negodīgā ceļā, ja esi neērts, tad ar šantāžas metodēm vai pat neko nepaskaidrojot, atlaiž. Galvenais ir, lai tiktu izjaukts normāls darba ritms un pēc tam pārmest, ka nejēdz strādāt.

Atbildēt

Nātre

21.11.2012. 05:30

1) Vai tiešām vēl kādam nav skaidrs, ka Vienotība (Jaunais laiks) vienmēr ir bijuši grāvēji, ne būvētāji.
2) Tagad pļāpam Apinim un Ārstu biedrībai ir laiks pierādīt, ka viņi var kaut ko reālu izdarīt,kaut vai ieviešot skaidrību šajā jautājumā. Taču esmu pārliecināta, ka no Apiņa neko nesagaidīsim.
3) ja jau izmeklēšana ir beigusies,tad savu skaļu vārdu vajadzētu teikt ārstu arodbiedrībai.

Atbildēt

xxx

21.11.2012. 04:21

Jāaktivizējas protestiem un jāiet palīgā

Atbildēt

Rasa

20.11.2012. 18:44

SKUMJI!Vai nekad Latvijā nebeigsies šis ļaunais murgs?Klausies ,skaties un brīnies-vai visi atbildīgie darbinieki,visi ierēdņi,visi ministri jau galīgi varas un naudas kāres dzīti ir veselo saprātu izkūkojuši?Vai nākošos 10,20 un tālākos gadus NEKAS NEMAINĪSIES?Vai Latvija būs izputināta un izpurināta līdz pēdējai vīlītei?
Ja mūsu valsts būtu patiesi tiesiska,tad jau daudziem vajadzētu sēdēt aiz restēm!

Atbildēt

edite

20.11.2012. 18:25

Circene neko nesaprot,tapec ari tada kadru politika -jo lielaks kretins jo labak. Kilis vismaz kaut ko dara un censas,bet te pat nav darbibas imitacija. Tikai algu gan sanem laika un ne mazu......

Atbildēt

Priekšlikumus!

20.11.2012. 15:47

Priekšlikumus! Priekšlikumus! Priekšlikumus!

(skaidrojums tiem, kas nestrādā Stradiņos: tā ir rezolūcija, ko R.V. raksta uz visiem papīru stūriem)

Atbildēt

doks

20.11.2012. 15:39

Fakti atbilst un derētu vēl ar kādiem papildināt. Darbinieki atlaisti, bet atlikušajiem uzliek darbus, ka jāstrādā virsstundas un arī brīvdienās. Protams, par to nemaksā. Tā ir pat pašā administrācijā. Arī Piegādātājiem nemaksā. Kur palikuši piešķirtie 10 miljoni? Un kā Circene var stāstīt, ka Stradiņi pirmo reizi strādā tik labi (finanšu ziņā)? - tās ir pilnīgas muļķības un meli. Vienotība ar Circeni "sakārto" lietas...

Atbildēt

sūkala

20.11.2012. 13:57

raksts 100% atbilst notikumiem stradinos, daudz kas vēl netika piemineets un galvenokart ta ir attieksme pret darbiniekiem no Valteres puses, kur netiek pienemti pilnigi nekadi iebildumi, kompromisi vai stavoklja uzlabosanas idejaskaa tadas, viss notiek tiki ka vinja saka, atbildes netiek pat uzkalusiitas. tos kas zin ko lietas labaa dariit, tie diemzel ir jau atlaisti. tiek atlaisti arii zemakie darbinieki, optimizacijas kaarata darbiniekiem kam jau taa liela slodze nu ir dubulta uzlikts darbs, bet algas joprojām netiek paaugstinatas un izsktas ka netiks arii.
bet apsardze patiesam staav jo vinja zin ko dara un baidaas!

Atbildēt

lamīgu ceļu,

20.11.2012. 13:35

kungi buļļi, tur jums zagt nedos. NEKUR TIE NEBRAUKS. SADERAM?????????????????????

Atbildēt

Jonis

20.11.2012. 12:48

Lai nu kurš te ko arī nerakstītu,taču skaidrs ir viens-nav dūmu bez uguns,taisnība kaut kur pa vidu,ļoti jau labi būtu tāda pavisam NEATKARĪGA kontrole,tad tā arī pateiktu patiesību,jo tādam Knabam arī maza ticamība,kurš ir vienotības nedarbu piesedzējs;skat,kampari,zaķi,jaunupi,čaklie un visi pārējie.

Atbildēt

vanja

20.11.2012. 11:57

Varbūt nekreņķējaties draugi, mediķi ir ļoti vajadzīgi ārzemēs, tur vismaz dzīvosiet cilvēka cienīgu dzīvi. Jūs taču visu laiku čīkstat ka nav ko ēst, nav ar ko bernus skolot.Ta būs jums vislielakā izdevība un nebūsiet Dzimtenes nodeveji.

Atbildēt

visiem, kuri neprot rakstit

20.11.2012. 11:27

absurds, ne apsurts.

Atbildēt

oma

20.11.2012. 11:08

Kā Valtere var vadīt slimnīcu,ja viņai nav mediciniskās izglītibas un nekādas sajēgas par medicīnu.Tas ir galīgs absurts.
Bet mūsu valstī jau viss ir apsurts.Un es kā godīga nodokļu maksātaja ko varu šeit mainīt,jo visu diktē Circene.Cerams ka stradiņi netiks izputināti kamēr valdīs Circene.

Atbildēt

jojo

20.11.2012. 09:55

Pirmkārt, Stradiņos pašos IR milzīgs bardaks, pirms mēneša biju, varētu jau nosmieties, ja tā nebūtu slimnīca un poliklīnika. Pierakstījos, par maksu, bet tik un tā tiku izdzenāts pa dažādiem korpusiem 4 stundu garumā.
Otkārt, tā Valtere Rūta agrāk dziļā jaunībā nebija frizieriene? Kaut kā seja liekas pazīstama. Kāds ir viņas CV?

Atbildēt

Jaut

20.11.2012. 09:34

Kapec nevar to visu parbaudit ??
Es personigi zinu daudzus parkapumus no Valteres puses, kas tiek slepti, panemat un ikjidajat to slimnicu pa daljam un katru parbaudiet !!! Tai skaita parbaudiet Valteres masinas datus, kur, kad ir braukts. Tas tak iespejams jo jabut GPS (kursh tika nonjemts)

Atbildēt

Dasa

20.11.2012. 09:15

Circene nekad neatkapsies!!!! Un valdins nav spejigs to paprasit. Tape jau visur bardaks,ka valdibas vaditajs ir tikai gramatvedis,kurs vairak sastopams arzemes neka majas

Atbildēt

pauls

20.11.2012. 08:39

Cicenei jaatkapjas.padauza.

Atbildēt

Dasa

20.11.2012. 08:25

Nu daudz ko jau varetu apvienot un optimizet,tikai kur tos profesionalu barus liks :)
Diemzel pret stulbumu pat dievs ir bezspecigs,tapec jacer ka Vienotiba
Kads pamanis circenes neko nedarisanu un aprobezotibu

Atbildēt

Šakālis

20.11.2012. 08:09

Kārtējais anonīmais raksts!Ja jau rakstītu taisnību,tad nebūtu jāslēpjas,bet faktiski jau laikam tiek ieviesta kārtība šajā slimnīcā,bet aferisti un izzadzēji ļoti satraukušies.
Ne jau visiem tā saucamajiem ilggadīgajiem nepatīk pārmaiņas,kas vērstas,lai ievestu kārtību un darbotos likuma ietvaros.

Atbildēt

EGO

20.11.2012. 08:01

Zosij;
Klau, a varbūt pievienot RSU LU un izveidot vienu fakultāti kā tas bija un ir arī citur pasaulē. Tad Rektors būs tikai Auziņš un tiem diviem citiem: Vētram un Gardovskim nevajadzēs plēsties - varēs vienkārši strādāt un mācīt studentus, ko?!

Atbildēt

fakti

20.11.2012. 05:35

Imants Jevdokimovs nekad nav strādājis Latio par juristu, viņš bija nekustamā īpašuma tirdzniecības aģents Latio. Mediju sniegtā informācija neiztur kritiku pēdējā laikā, gribētos, lai mediju pārstāvji tomēr pieturās pie žurnālistikas galvenā uzdevuma - sniegt sabiedrībai patiesu un pārbaudītu informāciju.

Atbildēt

Ilgonis

20.11.2012. 04:08

Šo te saka Vētra, un šie vārdi iezīmē šābrīža RSU rektora iespējamo interesi par Stradiņiem:

– Neatceros, kurš no veselības ministriem panāca šīs "ģeniālās" idejas īstenošanu, ka trīs Rīgas slimnīcas – Stradiņa, Austrumu un Bērnu – tiek nosauktas par universitātes slimnīcām. Jau no paša sākuma bija jautājums: "Bet kuras universitātes slimnīcas tās ir?" un joprojām nav atbildes. Tas ir Latvijas diezgan unikāls fenomens.
Bija plāns par SIA Stradiņa slimnīcas pārveidošanu, un tad RSU varētu kaut kā iegūt šā SIA daļas. Manā vērtējumā tas ir galīgi nederīgs plāns, jo SIA forma universitātes slimnīcām ir absolūti nepiemērota. SIA darbības kvalitātes rādītājs ir tikai peļņa. Taču universitātes slimnīca nevar domāt tikai par peļņu – tai ir arī izglītojoša un pētniecības funkcija.
Turklāt RSU nekādā ziņā nepietiek tikai ar Stradiņa slimnīcu, lai pilnvērtīgi veiktu izglītošanu un pētniecību. Tāpēc RSU vajadzētu kā līdzvērtīgam partnerim darboties arī Bērnu un Austrumu slimnīcas un nodrošināt tajās pētniecības un izglītošanas daļu, kamēr slimnīca nodrošinātu ārstniecības daļu. Sinerģijā veidotos tas, ko pasaulē saprot ar universitātes slimnīcas vārdu.
Mans piedāvājums būtu veidot nodibinājumu, kurā piedalītos universitāte, valsts un, iespējams, Rīgas pilsēta. Labs paraugs būtu Tartu universitātes slimnīca, kas arī ir nodibinājums."

Pilns teksts:
– Neatceros, kurš no veselības ministriem panāca šīs "ģeniālās" idejas īstenošanu, ka trīs Rīgas slimnīcas – Stradiņa, Austrumu un Bērnu – tiek nosauktas par universitātes slimnīcām. Jau no paša sākuma bija jautājums: "Bet kuras universitātes slimnīcas tās ir?" un joprojām nav atbildes. Tas ir Latvijas diezgan unikāls fenomens.
Bija plāns par SIA Stradiņa slimnīcas pārveidošanu, un tad RSU varētu kaut kā iegūt šā SIA daļas. Manā vērtējumā tas ir galīgi nederīgs plāns, jo SIA forma universitātes slimnīcām ir absolūti nepiemērota. SIA darbības kvalitātes rādītājs ir tikai peļņa. Taču universitātes slimnīca nevar domāt tikai par peļņu – tai ir arī izglītojoša un pētniecības funkcija.
Turklāt RSU nekādā ziņā nepietiek tikai ar Stradiņa slimnīcu, lai pilnvērtīgi veiktu izglītošanu un pētniecību. Tāpēc RSU vajadzētu kā līdzvērtīgam partnerim darboties arī Bērnu un Austrumu slimnīcas un nodrošināt tajās pētniecības un izglītošanas daļu, kamēr slimnīca nodrošinātu ārstniecības daļu. Sinerģijā veidotos tas, ko pasaulē saprot ar universitātes slimnīcas vārdu.
Mans piedāvājums būtu veidot nodibinājumu, kurā piedalītos universitāte, valsts un, iespējams, Rīgas pilsēta. Labs paraugs būtu Tartu universitātes slimnīca, kas arī ir nodibinājums."

Pilns teksts:
– Neatceros, kurš no veselības ministriem panāca šīs "ģeniālās" idejas īstenošanu, ka trīs Rīgas slimnīcas – Stradiņa, Austrumu un Bērnu – tiek nosauktas par universitātes slimnīcām. Jau no paša sākuma bija jautājums: "Bet kuras universitātes slimnīcas tās ir?" un joprojām nav atbildes. Tas ir Latvijas diezgan unikāls fenomens.
Bija plāns par SIA Stradiņa slimnīcas pārveidošanu, un tad RSU varētu kaut kā iegūt šā SIA daļas. Manā vērtējumā tas ir galīgi nederīgs plāns, jo SIA forma universitātes slimnīcām ir absolūti nepiemērota. SIA darbības kvalitātes rādītājs ir tikai peļņa. Taču universitātes slimnīca nevar domāt tikai par peļņu – tai ir arī izglītojoša un pētniecības funkcija.
Turklāt RSU nekādā ziņā nepietiek tikai ar Stradiņa slimnīcu, lai pilnvērtīgi veiktu izglītošanu un pētniecību. Tāpēc RSU vajadzētu kā līdzvērtīgam partnerim darboties arī Bērnu un Austrumu slimnīcas un nodrošināt tajās pētniecības un izglītošanas daļu, kamēr slimnīca nodrošinātu ārstniecības daļu. Sinerģijā veidotos tas, ko pasaulē saprot ar universitātes slimnīcas vārdu.
Mans piedāvājums būtu veidot nodibinājumu, kurā piedalītos universitāte, valsts un, iespējams, Rīgas pilsēta. Labs paraugs būtu Tartu universitātes slimnīca, kas arī ir nodibinājums."

Atbildēt

Nikns aborigēns

20.11.2012. 02:24

Vētra: Mediķi jāskolo tikai vienā universitātē

20.11.2012 Ilze Kuzmina

http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=366185:vtra-medii-jskolo-tikai-vien-universitt&catid=95:intervijas&Itemid=439

Atbildēt

3.14... to ieva

20.11.2012. 02:10

Ko tad tā sterva Aizputē darīs? Vienīgais ko pieprot - abortu taisīšanu, bet diez vai tas pasākums ir aktuāls - attiecīgā vecuma sievietes pa īrijām dzīvojas...

Atbildēt

melnais

19.11.2012. 19:22

Kapitāldaļu turētas ir Muciņš bet viņs jau Circenei pretī nerunās, pašam tak jānoturās amatā :)))
Muciņš jau amatā lielā mērā izpilda LĀB pasūtījumu

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene. “Progresīvākajiem”...

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...