Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Šis ir palīgā sauciens!

Ilggadējie slimnīcas darbinieki
18.11.2012.
Komentāri (67)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

:)

15.11.2013. 02:44

Tas, ka admisnitrācijā strādā neprofesionāļi nevienam nav noslēpums :) Kas notiek slimnīcā, idkienā salīdzināms ar padomju laiku absurdu un idiotismu !

Atbildēt

Zinātājs

16.08.2013. 18:43

Lūdzu beidziet liekuļot...
Zinu šī brīža situāciju strados, un ticiet man, dodiet iespēju jaunajai valdei un jaunajiem darbiniekiem, tik profesionāls un godīgs kolektīvs Strados nekad nav bijis... iepriekšējos gados savārītās ziepes nav izstrebjamas vienā dienā...
lūdzu pacietību un viss būs kārtībā.

Atbildēt

Darbinieks

12.08.2013. 16:32

Tagad saprotu, kāpēc PS KUS vajadzēja 3 mēnešus, lai nomainītu lampu videoprojektoram Diagnostiskās Radioloģijas Institūta konferenču zālē. Apbrīnojama operativitāte priekš "Universitātes klīnikas".
Lai parakstītu darba līgumus jaunajiem ārstiem-rezidentiem nepietiek arī ar 12 mēnešiem. Nesaprotu, kā ārsts var ilgstoši strādāt bez darba līguma. Tad juridiski sanāk, ka viņš ne par ko īsti neatbild, jo nav slimnīcas darbinieks. Laikam tas iespējams tikai Latvijā.
A jā..un ID kartes vietā izskanēja piedāvājums iztikt ar slimnīcas "uzlīmēm".

Atbildēt

Mr Excel

10.01.2013. 04:07

Mēs piedāvājam dažādus aizdevumus privātpersonām (Personal Loan) un sadarboties struktūrām ar procentu likmi 3% gadā annul.This ir palīdzēt jums izpildīt savas finansiālās saistības, jo īpaši ar uz notiekošo pasaules finanšu krīzi. Jūs varat aizņemties no 1,000 - 50.000.000 (mārciņas, eiro vai dolāru) par turpmāko izmeklēšanu, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu ([email protected]) Sveicieni

Atbildēt

Labvēlis

28.11.2012. 18:01

Kapteinis Nulle
23.11.2012. 21:33
Kāpec tāda agresivitāte? Varbūt tās vienkārši ir bailes noturēties neierastajā vietā, kas sajauktas ar neprasmi un pieredzes trūkumu. Ir taču jāizpilda missija un diez vai kas labāks viņas CV tiks ierakstīts.
-------------

TIEŠI TĀ. Bija tas ne-gods personiski iepazīt Valteri darba darīšanās. Jūsu apraksts precīzi atbilst viņas pašreizējam "profesionālajam" tēlam - NEKOMPETENCE, agresija, nepatīkama attieksme pret personālu un sava ZEMĀ statusa neapzināšanās. Sarunas laikā bija acīmredzami, ka viņa nespēj orientēties pat mazos informācijas apjomos, nemaz nerunājot par tāda monstra kā Stradiņa slimnīcas vadīšanu, kas prasa ZINĀŠANAS un PROFESIONĀLO PIEREDZI.
Nekad un nekur privātā biznesā šāda vadītāja netiktu pieņemta - viņai ir grūtības saprasties ar cilvēkiem un sevis pasniegšanas veids liecina, ka viņa nav atbilstošā amatā, bet ieliktene.
Izsaku visdziļāko līdzjūtību pašreizējam personālam un tiem, kas vēl strādās slimnīcā.

Atbildēt

Lolita

28.11.2012. 07:45

Tas pats notiek arī Bērnu klīniskā universitātes slimnīcā.
"Vienotības" ieliktni pilda partijas pavēles: valsts līdzekļus novirzīt uz privātām struktūrām!
Iznīcināt profesionālus, ielikt savējus draugus vai radus....

Atbildēt

Geiša

27.11.2012. 03:53

Jūs pat iedomātoeis nevarat, kas notiek Stradiņos. darbiniekim tika noskaņoti pret iepriekšējo adminisrāciju.Daudzi administrācijas darbinieki ne reizi netika uzklausīti, jo netika pieņemti pie Valteres. Piemēram, Saimniecības direktors Ceplis tika pieņemts par p.i., bet pēc tam tika rīkots iekšējais konkurs , uz kuru jau neviens nepretendēja, jo visu saprata. interesanti ir tas, ka Ceplis parakstījās, kā Saimniecības departamenta direktors vēl pirms konkursa beigām (tātad skaidri zināja konkursa iznākumu). Savukārt Aprūpes departamenta direktores amata konkurs līdzinājās ASV prezidenta vēlēšanām. Tā bija liela izrāde un ir arī skaidrs kāpēc, Aprūpes dertamentā taču nauda neapgrozāz, bet parādīt , ka notiek konkursi uz nopietnām amatu vietām var. Brīnos par Stradiņu slimnīcas darbiniekiem. Vai tiešām viņi nesaprot kas viņiem draud?

Atbildēt

Kapteinis Nulle

23.11.2012. 15:33

Izskatās , ka Valtere ir kārtējais Vienotības vai koalīcijas "sponsoru" ieliktenis, kas dara visu pēc savas labākās sirdzapziņas. Kāpec tāda agresivitāte? Varbūt tās vienkārši ir bailes noturēties neierastajā vietā, kas sajauktas ar neprasmi un pieredzes trūkumu. Ir taču jāizpilda missija un diez vai kas labāks viņas CV tiks ierakstīts. Tā kā darbinieku žēlīgie palīgā saucieni ir tikai suņu rejas karavānas ceļā. Ceļā uz jauno Stradiņu slimnīcas būvi, paklausīgu un netalantīgu ārstu kolektīvu, kas būs "izkaldināts" pārmaiņu rezultātā.

Atbildēt

neizbegami ka

23.11.2012. 15:04

driz izglītotā un inteligentā dzelzcela priekšnuiece pieķersie pie pautiem arī klīniku dižgariem , tad nu gan stradinos drīzumā ārstes tikai bomzus! Beidzot!

Atbildēt

Mieriņš

23.11.2012. 00:04

turpinu- finanšu lietas Stradiņos?! Valtere ir Latvijas veiksmes stāsts, vai kā? Žēl tos ilggadējos darbiniekus. Varbūt pēc Valteres ēras pieņems atpakaļ?

Atbildēt

Mieriņš

23.11.2012. 00:01

Vēstule ir profesionāli sagatavota un nosacīti anonīma. Visi iesaistītie ļoti labi zin,kuri to ir rakstījuši. Un tas ir sauciens pēc palīdzības,ne nomelnošana. Ir izteikts lūgums un dota iespēja to visu pārbaudīt, un, ja tas vēl iespējams, apturēt. Man šķiet dīvaini,kā tad sanāk - atnāca kompetentā Valtere, atlaida daudz nekompetentu ilggadēju darbinieku un sakārtoja

Atbildēt

labais darbinieks

22.11.2012. 16:40

Godiga Valteres kundze tacu bija tik godiga ka pat savam ikgadejam pazinam Departamenta direktoram lika savai (ta sauktajai darba masinai)nomontet GPS uzraudzibas sistemu lai neredz kur brauc,bet upsss pirmaja darba diena tika braukts apkart visu nakti.(laikam jau darba darisanas, 2 nakti) Aizdomaties tacu vajag iecelt tik godigus cilvekus.Ja kadam ir intrese un velmes apskatiet cik darba vietas ir nomainijusi Valteres kundze.

Atbildēt

Shaman

22.11.2012. 13:10

Valtere ir tikusi no dubljiem uz knjaziem. Ljaujiet cilveekam izpausties.

Atbildēt

Citai darbineicei

22.11.2012. 12:29

Interesanti, ka tie Stradiņi līdz šim funkcionēja ar tādu kaudzi nekompetentu darbinieku?

Atbildēt

Zuze Klača

22.11.2012. 12:27

Kāpēc neviens no darbiniekiem nemin to,ka Valterei kā karalienei cauri parkam no virtuves katru rītu pienes brokastis? Un ka viņa taisās administrācijas ēkai būvēt atsevišķu ieeju kungiem (lasi-jaunajai valdei)un kalpiem? Viņa jau iesākumā bija slims cilvēks, vai tāds palika,pēkšņi tiekot pie varas ( vadīt vairāk kā 3000 cilvēku kolektīvu!!!). Uzskatu, ka vajag auditu slimnīcā un jāizvārtē jaunās valdes paveiktais. Man tikai nav pārliecības, vai Latvijā kaut kas var tikt veikts kompetents un neatkarīgs.

Atbildēt

Zuze Klača

22.11.2012. 12:27

Kāpēc neviens no darbiniekiem nemin to,ka Valterei kā karalienei cauri parkam no virtuves katru rītu pienes brokastis? Un ka viņa taisās administrācijas ēkai būvēt atsevišķu ieeju kungiem (lasi-jaunajai valdei)un kalpiem? Viņa jau iesākumā bija slims cilvēks, vai tāds palika,pēkšņi tiekot pie varas ( vadīt vairāk kā 3000 cilvēku kolektīvu!!!). Uzskatu, ka vajag auditu slimnīcā un jāizvārtē jaunās valdes paveiktais. Man tikai nav pārliecības, vai Latvijā kaut kas var tikt veikts kompetents un neatkarīgs.

Atbildēt

Cita darbiniece

22.11.2012. 12:11

Kāpēc uzreiz neuzrakstīt, ka vēstules autori ir darbinieki, kuriem no darba bija jāaiziet viņu nekompetences dēļ.

Atbildēt

darbiniece

22.11.2012. 11:06

Nu ,Jaasaak jau ar to, ka bardaks saakaas ar Plavina nomelnoshanu un atlaishanu.Ielika marioneti Veinbergu, kursh izpildiija visas "lielo"profesoru velmes;dazhaas kliinikaas pirka aparatuuru un paceela algas, bet citaas aarsti sanem maazaak kaa maasas.Kas attiecas uz "ordena laureaatu', tad vinam interesee tikai sava deelina karjera,kaads bardaks ir vina vadiitajaa kirurgijas kliiniikaa-mati celas staavus iedomaajoties, ka taa var notikt slimniicaa...

Atbildēt

arī zinātāji

22.11.2012. 10:12

zinātājs 19.11.2012. 23:09

Interesanti, ka PSKUS ir nesen izsludinājusi atklātu konkursu uz juriskonsulta amatu slimnīcā. Rakstveida pārbaudījumu, ko izsniedz atrisināšanai potenciālajiem kandidātiem, ir sagatavojis neviens cits kā šajā anonīmajā vēstulē minētais I.Jevdokimovs... Kārtējais fiktīvais konkurss valsts sektorā??

Atbildēt

Jautājums žurnālistiem

22.11.2012. 07:15

Kuram no tagadējās valdes, vai kādam tā tuvākajam, ir kredīts AS DNB bankā vai AS Citadele?

Atbildēt

Ilggadējie slimnīcas darbinieki

22.11.2012. 06:31

Ilggadējie slimnīcas darbinieki ))) Junkere, Ersts, Aleksandroviča, Rozenbergs un c. Kādā konkursā Jūs uzvarējāt)))

Atbildēt

aizkaitinātā

22.11.2012. 04:50

Vai KNABAM nav ko teikt?

Atbildēt

NIKS FONTS TITULS

22.11.2012. 03:59

SVF "misijas" pārstāvji, kas ieradās Latvijā, ir Čikāgas augstskolas diplomandi, kas ieņem vadošus amatus PB un SVF un izstrādāja ekonomikas "stabilizācijas" programu Latvijai, kas tiek realizēta ar šoka un krīžu terapiju, kuras galvenais mērķis ir samazināt dzimstību, pazemināt iedzīvotāju dzīves līmeni, pazemināt izglītības līmeni, veicot sabiedrības piespiedu regresu, ar mērķi palielināt valsts parādu SVF, PB. Un tiem nav NEKĀDA respekta pret muļķa latviešiem, kas paši NEZIN, ko iesākt ar savu BRĪVĪBU UN KĀ VADĪT VALSTI UN TAUTU.Šī programma - lielais "KIEĢELIS", kas IZCEPTS ČIKĀGĀ tāpat kā Polijai un citām postpadomju okupācijas valstīm, varētu būt dažos eksemplāros, Vp, premjeram, SAB un vēl dažiem. Godmanis, pārņemot Parex, vadījās no šīs programmas, jo Parexā bija investīciju nauda no ASV, kas bija jāatgūst, tādēļ Parex glābšanai aizdevumu atteica ERAB. Dānijai, Zviedrijai neatteica.Saskaņā ar šo programu-plānu - mazo "Ķieģeli" izcepa vienas nakts laikā, ar stiprajiem dzērieniem apdzirdot Saeimas deputātus, tika panāktas izmaiņas 88 LV likumdošanas aktos, kas varēja kļūt par pamatu aizdevumam no SVF. Bijušās Padomju impērijas visām valstīm Čikāgas universitātē izstrādā attīstības (SVF, PB peļņas) un krīzes (tā jārada un TIEK RADĪTA KRĪZES UN PARĀDU SPIRĀLE, jo, ja nav radīta krīze, NAV IESPĒJU SVF, PB NOPELNĪT) programas saskaņā ar SVF, PB pasūtījumu. Tad Latvijā ieradās tā saucamie "Čikāgas zēni", kas programu joprojām slepeni vada un uzrauga ar SAB, DP, policijas un CIP palīdzību. Kā saprotams - SVF, PB nav labdarības organizācijas, bet uzņēmumi, kuri pelna, aizdodot dolārus uz procentu likmēm, ievedot valstis parādu spirālēs. Latvija ar ap 1.5 miljonu iedzīvotājiem un parādu ap 4 miljardu latu, šodien atrodas katastrofas bedrē. Lai no tās izrāptos vienīgā iespēja, mainot politisko situāciju LV, atteikties no šiem parādiem kā prettiesiskiem Satversmei (Parex pārņēma ar budžeta naudu pretēji Satversmē noteiktajām pilsoņtiesībām), neklausot Vašingtonas Deviņpadsmitās ielas nama norādēm. Katru gadu starpība starp eksportu un importu Latvijai nes 1 miljardu latu zaudējumu - tāds ir brīvais tirgus Čikāgas, Vašingtonas un SVF, PB izpratnē. Slikta, ASV diplomātu, prezidenta uztverē ir tā valsts, kurai nav aizņēmumu no SVF, PB, ASV importa-eksporta bankas, ASV privātajām bankām.

Atbildēt

NIKS FONTS TITULS

22.11.2012. 03:58

SVF un PB kājas aug no 1944. gada, kad 43 valstis ieguldīja līdzekļus kopējā fondā, lai neatkārtotos Otrais pasaules karš. Balstiesības, lemjot par līdzekļu sadali un aizdevumiem "nozaga" ASV un Francija, tādējādi vēlāk lemjot vien ASV, izvēršot ar šīs bankas un fonda palīdzību valstu īpašumu privatizācijas un izzagšanas ASV korporokrātiju un banku interesēs, kas turpinās līdz šai dienai ar saukļiem - ja krīzes nav, mēs to radīsim (iekšējais saukli), lai jums aizdotu (mēs pelnītu - vēl viens iekšējais saukli) un palīdzētu jums - mēs esam jūsu draugi (ārējais sauklis)!

Atbildēt

Hmm

21.11.2012. 15:00

Tagad rodas jautājums, kādus Vienotības mērķus realizē Circenes ieceltā jaunā Stradiņu valde.
Ir atbildes?

Atbildēt

Atlaistā

21.11.2012. 08:24

Pilnīgi pareizi- Stradiņos notiek darbinieku atlaišana negodīgā ceļā, ja esi neērts, tad ar šantāžas metodēm vai pat neko nepaskaidrojot, atlaiž. Galvenais ir, lai tiktu izjaukts normāls darba ritms un pēc tam pārmest, ka nejēdz strādāt.

Atbildēt

Nātre

21.11.2012. 05:30

1) Vai tiešām vēl kādam nav skaidrs, ka Vienotība (Jaunais laiks) vienmēr ir bijuši grāvēji, ne būvētāji.
2) Tagad pļāpam Apinim un Ārstu biedrībai ir laiks pierādīt, ka viņi var kaut ko reālu izdarīt,kaut vai ieviešot skaidrību šajā jautājumā. Taču esmu pārliecināta, ka no Apiņa neko nesagaidīsim.
3) ja jau izmeklēšana ir beigusies,tad savu skaļu vārdu vajadzētu teikt ārstu arodbiedrībai.

Atbildēt

xxx

21.11.2012. 04:21

Jāaktivizējas protestiem un jāiet palīgā

Atbildēt

Rasa

20.11.2012. 18:44

SKUMJI!Vai nekad Latvijā nebeigsies šis ļaunais murgs?Klausies ,skaties un brīnies-vai visi atbildīgie darbinieki,visi ierēdņi,visi ministri jau galīgi varas un naudas kāres dzīti ir veselo saprātu izkūkojuši?Vai nākošos 10,20 un tālākos gadus NEKAS NEMAINĪSIES?Vai Latvija būs izputināta un izpurināta līdz pēdējai vīlītei?
Ja mūsu valsts būtu patiesi tiesiska,tad jau daudziem vajadzētu sēdēt aiz restēm!

Atbildēt

edite

20.11.2012. 18:25

Circene neko nesaprot,tapec ari tada kadru politika -jo lielaks kretins jo labak. Kilis vismaz kaut ko dara un censas,bet te pat nav darbibas imitacija. Tikai algu gan sanem laika un ne mazu......

Atbildēt

Priekšlikumus!

20.11.2012. 15:47

Priekšlikumus! Priekšlikumus! Priekšlikumus!

(skaidrojums tiem, kas nestrādā Stradiņos: tā ir rezolūcija, ko R.V. raksta uz visiem papīru stūriem)

Atbildēt

doks

20.11.2012. 15:39

Fakti atbilst un derētu vēl ar kādiem papildināt. Darbinieki atlaisti, bet atlikušajiem uzliek darbus, ka jāstrādā virsstundas un arī brīvdienās. Protams, par to nemaksā. Tā ir pat pašā administrācijā. Arī Piegādātājiem nemaksā. Kur palikuši piešķirtie 10 miljoni? Un kā Circene var stāstīt, ka Stradiņi pirmo reizi strādā tik labi (finanšu ziņā)? - tās ir pilnīgas muļķības un meli. Vienotība ar Circeni "sakārto" lietas...

Atbildēt

sūkala

20.11.2012. 13:57

raksts 100% atbilst notikumiem stradinos, daudz kas vēl netika piemineets un galvenokart ta ir attieksme pret darbiniekiem no Valteres puses, kur netiek pienemti pilnigi nekadi iebildumi, kompromisi vai stavoklja uzlabosanas idejaskaa tadas, viss notiek tiki ka vinja saka, atbildes netiek pat uzkalusiitas. tos kas zin ko lietas labaa dariit, tie diemzel ir jau atlaisti. tiek atlaisti arii zemakie darbinieki, optimizacijas kaarata darbiniekiem kam jau taa liela slodze nu ir dubulta uzlikts darbs, bet algas joprojām netiek paaugstinatas un izsktas ka netiks arii.
bet apsardze patiesam staav jo vinja zin ko dara un baidaas!

Atbildēt

lamīgu ceļu,

20.11.2012. 13:35

kungi buļļi, tur jums zagt nedos. NEKUR TIE NEBRAUKS. SADERAM?????????????????????

Atbildēt

Jonis

20.11.2012. 12:48

Lai nu kurš te ko arī nerakstītu,taču skaidrs ir viens-nav dūmu bez uguns,taisnība kaut kur pa vidu,ļoti jau labi būtu tāda pavisam NEATKARĪGA kontrole,tad tā arī pateiktu patiesību,jo tādam Knabam arī maza ticamība,kurš ir vienotības nedarbu piesedzējs;skat,kampari,zaķi,jaunupi,čaklie un visi pārējie.

Atbildēt

vanja

20.11.2012. 11:57

Varbūt nekreņķējaties draugi, mediķi ir ļoti vajadzīgi ārzemēs, tur vismaz dzīvosiet cilvēka cienīgu dzīvi. Jūs taču visu laiku čīkstat ka nav ko ēst, nav ar ko bernus skolot.Ta būs jums vislielakā izdevība un nebūsiet Dzimtenes nodeveji.

Atbildēt

visiem, kuri neprot rakstit

20.11.2012. 11:27

absurds, ne apsurts.

Atbildēt

oma

20.11.2012. 11:08

Kā Valtere var vadīt slimnīcu,ja viņai nav mediciniskās izglītibas un nekādas sajēgas par medicīnu.Tas ir galīgs absurts.
Bet mūsu valstī jau viss ir apsurts.Un es kā godīga nodokļu maksātaja ko varu šeit mainīt,jo visu diktē Circene.Cerams ka stradiņi netiks izputināti kamēr valdīs Circene.

Atbildēt

jojo

20.11.2012. 09:55

Pirmkārt, Stradiņos pašos IR milzīgs bardaks, pirms mēneša biju, varētu jau nosmieties, ja tā nebūtu slimnīca un poliklīnika. Pierakstījos, par maksu, bet tik un tā tiku izdzenāts pa dažādiem korpusiem 4 stundu garumā.
Otkārt, tā Valtere Rūta agrāk dziļā jaunībā nebija frizieriene? Kaut kā seja liekas pazīstama. Kāds ir viņas CV?

Atbildēt

Jaut

20.11.2012. 09:34

Kapec nevar to visu parbaudit ??
Es personigi zinu daudzus parkapumus no Valteres puses, kas tiek slepti, panemat un ikjidajat to slimnicu pa daljam un katru parbaudiet !!! Tai skaita parbaudiet Valteres masinas datus, kur, kad ir braukts. Tas tak iespejams jo jabut GPS (kursh tika nonjemts)

Atbildēt

Dasa

20.11.2012. 09:15

Circene nekad neatkapsies!!!! Un valdins nav spejigs to paprasit. Tape jau visur bardaks,ka valdibas vaditajs ir tikai gramatvedis,kurs vairak sastopams arzemes neka majas

Atbildēt

pauls

20.11.2012. 08:39

Cicenei jaatkapjas.padauza.

Atbildēt

Dasa

20.11.2012. 08:25

Nu daudz ko jau varetu apvienot un optimizet,tikai kur tos profesionalu barus liks :)
Diemzel pret stulbumu pat dievs ir bezspecigs,tapec jacer ka Vienotiba
Kads pamanis circenes neko nedarisanu un aprobezotibu

Atbildēt

Šakālis

20.11.2012. 08:09

Kārtējais anonīmais raksts!Ja jau rakstītu taisnību,tad nebūtu jāslēpjas,bet faktiski jau laikam tiek ieviesta kārtība šajā slimnīcā,bet aferisti un izzadzēji ļoti satraukušies.
Ne jau visiem tā saucamajiem ilggadīgajiem nepatīk pārmaiņas,kas vērstas,lai ievestu kārtību un darbotos likuma ietvaros.

Atbildēt

EGO

20.11.2012. 08:01

Zosij;
Klau, a varbūt pievienot RSU LU un izveidot vienu fakultāti kā tas bija un ir arī citur pasaulē. Tad Rektors būs tikai Auziņš un tiem diviem citiem: Vētram un Gardovskim nevajadzēs plēsties - varēs vienkārši strādāt un mācīt studentus, ko?!

Atbildēt

fakti

20.11.2012. 05:35

Imants Jevdokimovs nekad nav strādājis Latio par juristu, viņš bija nekustamā īpašuma tirdzniecības aģents Latio. Mediju sniegtā informācija neiztur kritiku pēdējā laikā, gribētos, lai mediju pārstāvji tomēr pieturās pie žurnālistikas galvenā uzdevuma - sniegt sabiedrībai patiesu un pārbaudītu informāciju.

Atbildēt

Ilgonis

20.11.2012. 04:08

Šo te saka Vētra, un šie vārdi iezīmē šābrīža RSU rektora iespējamo interesi par Stradiņiem:

– Neatceros, kurš no veselības ministriem panāca šīs "ģeniālās" idejas īstenošanu, ka trīs Rīgas slimnīcas – Stradiņa, Austrumu un Bērnu – tiek nosauktas par universitātes slimnīcām. Jau no paša sākuma bija jautājums: "Bet kuras universitātes slimnīcas tās ir?" un joprojām nav atbildes. Tas ir Latvijas diezgan unikāls fenomens.
Bija plāns par SIA Stradiņa slimnīcas pārveidošanu, un tad RSU varētu kaut kā iegūt šā SIA daļas. Manā vērtējumā tas ir galīgi nederīgs plāns, jo SIA forma universitātes slimnīcām ir absolūti nepiemērota. SIA darbības kvalitātes rādītājs ir tikai peļņa. Taču universitātes slimnīca nevar domāt tikai par peļņu – tai ir arī izglītojoša un pētniecības funkcija.
Turklāt RSU nekādā ziņā nepietiek tikai ar Stradiņa slimnīcu, lai pilnvērtīgi veiktu izglītošanu un pētniecību. Tāpēc RSU vajadzētu kā līdzvērtīgam partnerim darboties arī Bērnu un Austrumu slimnīcas un nodrošināt tajās pētniecības un izglītošanas daļu, kamēr slimnīca nodrošinātu ārstniecības daļu. Sinerģijā veidotos tas, ko pasaulē saprot ar universitātes slimnīcas vārdu.
Mans piedāvājums būtu veidot nodibinājumu, kurā piedalītos universitāte, valsts un, iespējams, Rīgas pilsēta. Labs paraugs būtu Tartu universitātes slimnīca, kas arī ir nodibinājums."

Pilns teksts:
– Neatceros, kurš no veselības ministriem panāca šīs "ģeniālās" idejas īstenošanu, ka trīs Rīgas slimnīcas – Stradiņa, Austrumu un Bērnu – tiek nosauktas par universitātes slimnīcām. Jau no paša sākuma bija jautājums: "Bet kuras universitātes slimnīcas tās ir?" un joprojām nav atbildes. Tas ir Latvijas diezgan unikāls fenomens.
Bija plāns par SIA Stradiņa slimnīcas pārveidošanu, un tad RSU varētu kaut kā iegūt šā SIA daļas. Manā vērtējumā tas ir galīgi nederīgs plāns, jo SIA forma universitātes slimnīcām ir absolūti nepiemērota. SIA darbības kvalitātes rādītājs ir tikai peļņa. Taču universitātes slimnīca nevar domāt tikai par peļņu – tai ir arī izglītojoša un pētniecības funkcija.
Turklāt RSU nekādā ziņā nepietiek tikai ar Stradiņa slimnīcu, lai pilnvērtīgi veiktu izglītošanu un pētniecību. Tāpēc RSU vajadzētu kā līdzvērtīgam partnerim darboties arī Bērnu un Austrumu slimnīcas un nodrošināt tajās pētniecības un izglītošanas daļu, kamēr slimnīca nodrošinātu ārstniecības daļu. Sinerģijā veidotos tas, ko pasaulē saprot ar universitātes slimnīcas vārdu.
Mans piedāvājums būtu veidot nodibinājumu, kurā piedalītos universitāte, valsts un, iespējams, Rīgas pilsēta. Labs paraugs būtu Tartu universitātes slimnīca, kas arī ir nodibinājums."

Pilns teksts:
– Neatceros, kurš no veselības ministriem panāca šīs "ģeniālās" idejas īstenošanu, ka trīs Rīgas slimnīcas – Stradiņa, Austrumu un Bērnu – tiek nosauktas par universitātes slimnīcām. Jau no paša sākuma bija jautājums: "Bet kuras universitātes slimnīcas tās ir?" un joprojām nav atbildes. Tas ir Latvijas diezgan unikāls fenomens.
Bija plāns par SIA Stradiņa slimnīcas pārveidošanu, un tad RSU varētu kaut kā iegūt šā SIA daļas. Manā vērtējumā tas ir galīgi nederīgs plāns, jo SIA forma universitātes slimnīcām ir absolūti nepiemērota. SIA darbības kvalitātes rādītājs ir tikai peļņa. Taču universitātes slimnīca nevar domāt tikai par peļņu – tai ir arī izglītojoša un pētniecības funkcija.
Turklāt RSU nekādā ziņā nepietiek tikai ar Stradiņa slimnīcu, lai pilnvērtīgi veiktu izglītošanu un pētniecību. Tāpēc RSU vajadzētu kā līdzvērtīgam partnerim darboties arī Bērnu un Austrumu slimnīcas un nodrošināt tajās pētniecības un izglītošanas daļu, kamēr slimnīca nodrošinātu ārstniecības daļu. Sinerģijā veidotos tas, ko pasaulē saprot ar universitātes slimnīcas vārdu.
Mans piedāvājums būtu veidot nodibinājumu, kurā piedalītos universitāte, valsts un, iespējams, Rīgas pilsēta. Labs paraugs būtu Tartu universitātes slimnīca, kas arī ir nodibinājums."

Atbildēt

Nikns aborigēns

20.11.2012. 02:24

Vētra: Mediķi jāskolo tikai vienā universitātē

20.11.2012 Ilze Kuzmina

http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=366185:vtra-medii-jskolo-tikai-vien-universitt&catid=95:intervijas&Itemid=439

Atbildēt

3.14... to ieva

20.11.2012. 02:10

Ko tad tā sterva Aizputē darīs? Vienīgais ko pieprot - abortu taisīšanu, bet diez vai tas pasākums ir aktuāls - attiecīgā vecuma sievietes pa īrijām dzīvojas...

Atbildēt

melnais

19.11.2012. 19:22

Kapitāldaļu turētas ir Muciņš bet viņs jau Circenei pretī nerunās, pašam tak jānoturās amatā :)))
Muciņš jau amatā lielā mērā izpilda LĀB pasūtījumu

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

FotoLatvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par nepārdomātiem un kaitīgiem kultūras un grāmatniecības nozarēm.
Lasīt visu...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai izlasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...