Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Neved mani uz Gaiziņu!

D. Īvāns, speciāli PIETIEK
25.10.2010.
Komentāri (28)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

liezērietis

31.01.2018. 08:47

IVAR MIĶELSON ! Tevi taču ievēlēja Liezēres jaunieši , bet tu viņus ''izsmērē pa sienām ''

Atbildēt

sandra

29.04.2017. 06:41

miķelsons ir ienācējs, bet ne bērzaunietis. gaiziņa saimnieki bija kara laika bēgļi no ASV Ņūjorkas, inese apele, viņas vecāki - leopolds un marta apeļi. zinot šo kungu viņam nebija nekādu pretenziju pret bērzu birztalām un citām sakoptām vietām. pats apeļa kungs darbojās amerīkā pie lidmašīnām skrūvējot dzensskrūves lidmašīnām.
miķelsons ir kā laba miskaste, kurā var atrast visu tikai ne kārtību un taktiku. viņa nav vēlmes būt sakoptā vidē, jo viņa privātbizness nav izkopts teritoriāli- viņa seja viņa vizītkarte. negaumīgs lilība un saukļu sējējs.

Atbildēt

zaķīte

03.11.2010. 12:18

domāju, ka god. IvarsMiķelsons neļaunosies, ja es šeit iekopēšu viņa komentāru pie šāda paša satura rakstta Madonas laikrakstā "Stars" Un tātad - viņa kompetentais viedoklis :

Ivars Miķelsons (02.11.2010)
D.Īvānam un citiem kaismīgiem Gaiziņkalna dabas pirmreizīguma aizstāvjiem būtu jāzin, ka Gaiziņkalns ir divu fizisku personu privātīpašums (manā skatījumā - pilnīgs absurds), kas ir neaizskarams pat mūsu dīvainajā valstiņā. Pašvaldība nevar patvaļīgi nojaukt nejēdzīgo torni vai kā citādi iejaukties īpašuma sakārtošanā. Ilgstoši tiek runāts ar īpašnieci par torņa nojaukšanu vai rekonstrukciju. Ir būvniecības ekspertu slēdziens par torņa nojaukšanu, īpašnieces piekrišana, bet nav naudas šādiem vērienīgiem darbiem ne viņai, ne pašvaldībai. Manuprāt, tas varēja būt visreālākais darbs sabiedriskai organizācijai VAAAP, kas LIFE projekta ietvaros, apgūstot vairāk nekā 700 000 EUR, varēja to izdarīt, bet sausais atlikums no šīs naudas ir daži bukletiņi un taciņas, divas apvidus automašīnas, kā arī vairāku gadu garumā apmaksātas algas ekspertiem un apšaubāmu firmu veiktie mistiskie pakalpojumi. Viss precīzi ir apskatāms VAAAP gada pārskatos pie I.Luses. Par abu Golgātu, kas ir Gaiziņkalna dabas parkā, apsaimniekošanu tieši atbildīgiem vajadzēja būt VAAAP darboņiem, kuru biedrs ir arī šīs zemes rentnieks Juris Stradiņš. Interesanti, ka uz zemes transformācijām Gaiziņkalnā VAAAP piever acis, bet uz Gunāra Ķirsona darbošanos blakus esošajā Riekstu kalnā un tā apkārtnē tiek asi reaģēts. No biznesa viedokļa izskatās pēc klaja lobisma un negodīgām konkurences metodēm. Arī VAAA dabas aizsardzības plāns kopumā ir pārspīlēti tendēts uz apkārtējās vides nesaimniecisku izmantošanu. Vairāku gadu garumā iedzīvotāju un pašvaldību ierosinājumi un labojumi netika ņemti vērā. Tiek jaukta reāla dabas aizsardzība ar dabas aizsardzības administrēšanu, ko veiktu neliela sabiedriskā organizācija - VAAAP. Izskatās pēc nelielas cilvēku grupas finanšu interešu lobēšanas piesedzoties ar dabas aizsardzību. Cerībā uz bezkaislīgu faktu izvērtēšanu un dialoga turpinājumu, Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājs Ivars Miķelsons

Atbildēt

Jānis

31.10.2010. 14:13

A. cien. Daini Īvān, labāk būtu beidzis nodarboties ar demagoģiju un Latvijas simbola nomelnošanu, bet ņēmis lāpstu, žāģi, grābekli sapulcējis citus sev līdzīgi domājošos domubiedrus un taisījis kārtīgu sakopšanas talku lai padarītu, skaistāku un sakoptāku mūsu Latvijas augstāko kalnu - un pēc tam būtu ievietojis rakstu, par talku un par padarīto, nevis tukši samlus malis! Tad Jūs izskatītos, cienijamāk!:)

Atbildēt

Zaķitim Madonietim--777

31.10.2010. 12:51

Ceļapīteram tā rūp novada labklājība ka viņš neredzēja kā Mētrenes pagastā nozaga ES finansētam projektam naudu.Tā caur Mētrenes centru netika ieklāts jauns asfalds kad tika pārbūvēts ūdensvadsbet naudiņu par asfaltu ta noprivatizēja--braukā jaunos autiņos un būvē mājas. Gods un slava TP līderiem.

Atbildēt

madonietis2

31.10.2010. 10:10

Ir, kam tādi kā Ceļapīters, ir pa prātam. Vienkāršs cilvēks,- tiešām, par mēru nevelk gan. Savas iegribas prioritāras, nevis rūpes par cilvēkiem.

Atbildēt

Nauris

30.10.2010. 17:23

Līdzpilsoni, Līdzpilsoni, tukši tavi divi teikumi, tikpat tukši kā dvēselīte tava. Velnu izēsta tā un par velnu pats esi palicis tu, cik ilgi tev atlicis šajā pa-saulē grozīties... to arī jau izlēmi. Mīļie cilvēki, kam dvēseles spēcīgas, palīdziet vadīt Latviju, sāciet un turpiniet mācīt savējos tuvos un tālos, veidojiet īstas un patiesas vienības un radiet spēcīgus radošus tēlus, lai tie pārspēj iznīcinošos! Tā ir jāturpina un jāatjauno dzimtene. Mācīties, mācīties, mācīties! :)

Atbildēt

Aigars

29.10.2010. 15:14

Daini, vai tad Tu pats dzīvo laukos? Kas tad mēs neesam cilvēki, vai tad Eiropā nav asfaltu? Vai tad pie Gaiziņa vajag džungļus, kut Ivānam atbaukt no Rīgas un pakaifot. Tendencionāl raksts. Vajag jau no rakt no zemes virsas tos, kas Latvijas laukos vēl plikuši un strādā

Atbildēt

izabella

28.10.2010. 09:31

Ceļapiteram vienalga,ka tik maksā.Kasmaksā tā dziesmiņu dzied!!

Atbildēt

Ideja! Terrorakti pret politikiem

27.10.2010. 20:21

Milie, varbut mums ir jamacas no 70 gados izveidotas terorgrupas RAF Vacija.Palasiet interneta, loti iedvesmojosi, ir pat filma! Kamer mes te vaimanajam - nu saksim organizet spragstvielas, saujamos un planosim, ka uzspridzinat Saemu un politiku villas. Saksim vinus izsekot un saut nost. Tas bija toreiz Vacija loti efektigi. Mums tacu ir prieksrociba, ka latviesi ir visa pasaule.

Atbildēt

Dzīvoju pie nogāzes

27.10.2010. 13:30

Var jau būt, ka kāds arī vēlas darbavietas, kaut vai uz pāris mēnešiem gadā, pie katras cik necik šļūkāšanas vērtas nogāzes Latvijā, bet vietējā ceļu infrastruktūra vienkārši tiek izpostīta, līdz ar to cilvēki, kam tie ceļi jālieto ikdienā, ir iedzīti izmisumā.

Atbildēt

Katjuša -Lempim

27.10.2010. 13:03

Tā ir kolosāla ideja -apkoposim visu ko latviešu kampēji ir sačakarējuši Latvijā 20 neatkarības gados un izveidosim tūrisma maršrutu.Pie katra objekta varētu pielikt čakarētaja vārdus un bildes kā vēlēšanu plakātos un aprakstīt "varoņdarbu".Tad varbūt daudziem latviešiem,kas guļ bijušo komunistu ieaijātos melos,liktu pamosties un paskatīties uz sevi no malas un padomāt par atbildību kādu sarakstu ,ar kādiem vārdiem iebāž vēlēšanās.Mūsu bērni varētu novērtēt mūsu stulbumu,tas būtu audzinoši...

Atbildēt

zaķīte>RD un VD sirdsdraudzenīte

27.10.2010. 10:20

Tev pienākas balva par drosmi saukt lietas īstajos vārdos, pie tam argumentējot ar faktiem. Kaut vairāk būtu šādu komentētāju, tad jau būtu kāda cerība uz pilsoniskas sabiedrības veidošanos Latvijā.

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

27.10.2010. 09:17

>> LUBENIEKS
**********************
...mani atkal neinteresē, kas tevi interesē vai neinteresē ...bet tevi,liekas, ieintereseju tieši ES ...ne "Zaķīte", ne "Līdzpilsonis" - tamdēļ paturpināšu par Īvāna zaļā cīnitāja vēl nemaz tik senajām gaitām TIEŠI DOMĒ ...2008.g.pēc VAK lūguma Latvijas Dabas fonda eksperte I.Rove veica Mārupītes apsekošanu un kaonstatēja, ka ka iznicināts Eiropas Savienībā īpaši aizsargājams biotops - melnalkšņu staignājs,kuru faktiski izpostijuši zbērumi Mārupites krastā.Vak norādīja,ka nekas tāds nebūtu noticis, ja dome jau divu sasaukumu garumā neievilktu lēmumu par Mārupītes dabas parka statusa piešķiršanu, kas liktu to vairāk sargāt... ari oficiālajās RD datu bāzēs nebija iespējams atrast infortmāciju ne par veloceliņa būvprojekta saskaņošanu, ne tā sabiedrisko apspriešanu, krai būtu jābt, ņemot vērā, ka darbi notika dabas pamatnes teritorijā ...tika veikta dienesta pārbaude, kurā konstatēja, ka darbinieki daudz ko vienkāršojuši un procedra nav pilnībā ievērota : veloceliņa zeme nav ierakstīta zemesgrāmatā, un, ka šo darbu veikšanai Vides departaments vispār nav vērsies Pilsētas attīstības departamentā ar lūgmu pec būvatļaujas saņemšanas, kā tam būtu bijis jābūt...VAK norādīja,ka nav pret veloceliņu, bet protestē pret to, kā tas tiek darīts un ka netiek
ievērota likmdošana...būtu bijusi sabiedriskā apspriešana, pabīdītu celiņu 5m pa labi vai pa kreisi un viss būtu kārtibā, tač tas netika darīts...vēl interesantāka 2008.g.10.jūnija Vides komitejas izbraukuma sēde uz Mārupīti sakarā ar kašķīgo iedzivotāju sacelto troksni...tajā zaļais Īvāns izmantoja tādus izsmējigus "arguments", kā, ka viņš savos laukos šitādus kokus pļaj ar izkapti ...bija jānoklasās Vides komitantu ironizēšana par to, ka vajaga pagaidīt, kamēr koki nokaltis vispār, un tad varēšot uztaisit no tiem soliņus...tika apšaubita eksperte, Kļaviņam norādot, ka ari viņs varot būt eksperts, jo esot bioloģijas bakalaurs...ka viss būtu štokiniekos, ja ne viņa "man bija lauztas divas kājas un mugrkauls ", bet palikušie darbinieki neesot pratušies ...no kā varēja saprast, ka, ja lauzta būtu tikai viena kāja, tad viņš atlēkātu uz otras un visu nokārtotu ...pēc tam vēl bija radio 1 raidijums, kurā Īvāns izsmējigā, pārgudrā un aizkaitinātā tonī "diskutēja" ar L.Stumbri un NE MAZĀKĀS NOŽĒLAS no Īvāna puses par to, ka sanācis kaut kā ne tā ...

Atbildēt

zaķīte>.Lubeniekam

27.10.2010. 06:10

Tavi epiteiti attiecībā uz Ceļapīteru ir nekorekti un nepamatoti. Atbalstu Madonieša teikto - Andrejsam patiešām, atšķirībā no tukšgaitas vaimanātāja DĪvāna rūp novada un tā cilvēku labklājība. Sēžot Rīgā, laikam liekas, ka laukos jādzīvo skala gaismā un jāskaita putniņi - bet arī laukos cilvēki vēlas darbavietas un sev pieejamas atpūtas un izklaides iespējas.

Atbildēt

Madonietis

26.10.2010. 16:56

Raksta autors kaut ko baigi putro. Ķirsona muiža ir nostāk no Gaiziņa. Pats kalns ir privātīpašumā un ar tā Amerikas īpašnieci pašvaldībai bija daudz konfliktu.
Ķirsonam doma par izklaides vietu bija laba, bet sarunāties ar vietējiem viņš nemāk.

Un galvenais, Andreju liec mierā. Vienkārš cilvēks, kas cīnās par Madonas labklājību.

Atbildēt

Lubenieks

26.10.2010. 16:49

Sirdsdraudzenītei. Mani šoreiz galīgi neinteresē, ko Dainis Ī.darīja RD deputēšanas pēde'jās dienās. Nevajag novērst uzmanību no nacionāla nesmukuma, ja tāds samilzis. Tas, ka ar un ap Gaiziņu tik daudz kas sačakarēts, bija jūtams un saklausāms jau krietni agrāk. Lai iznāk gaismā neaizstājamais novadmērs un dabas varmācigās pārveides krusttēvs Ceļapīters un publiski pasaka: Nekā tamlīdzīga...

Atbildēt

ntk

26.10.2010. 12:13

Šobrīd to pašu grib izdarīt ar Ogres Zilajiem kalniem. ... tur vēl ir iespēja rīkoties un pasargāt tos no iznīcināšanas!

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenite

26.10.2010. 12:10

**********************
...dažiem, kas te tā apjūsmo Daiņa taisnprātīgos uzbrukumus, kā paši saka, "Latvijas politikāņiem ar Sleserveidigajiem priekšgalā" ...bet kurus nekad neesmu redzejusi ne vēl Īvāna laika sabiedriskajās apspriešanās,ne Vides komitejas sēdēs, ne RD Apstādījumu saglabāšanas komitejas sēdēs...varu ieteikt atcerēties aicinājumu neklausities tikai vārdos ...bet tā kā nu gan darbu skatīšanas laiks jau nokavēts, tad varu vien pastāstīt, KĀ Īvāns vēl savās pēdējās domnieka dienās cinijās PRET šleserveidigajiem, par visām varēm bidot cauri Bojāra projektiņu ostas biroja ofistelpu mājām Kr. Valdemāra ielā ...teritorijā, kas atrodas UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautā Rīgas vēsturiskā centra aizsardzibas zonā,un,kurā bija jāizcērt koki ...un, kur celšanai iebilda gan apkārtējie iedzīvotāji, gan pašas domes ainavisti, gan pašas domes Vides komiteja, kas, pretēji Īvāna pierunāšanai, 2009.g.17.feb.sēdē nobalsoja "pret" projektiņu ... tomēr jau dažas nedēļas vēlāk, 11.martā,tika saorganizeta vēl viena "specially" sēde, tā teikt, sēžu nedienā ... uz kuru bija atsteidzies kopš neatminamiem laikiem Vides komitejas sēdēs neredzētais, gan šīs pašas komitejas īstenais loceklis, Bojāru Gunča, nomainot Apstādījumu saglabāšanas komisijas priekšsēdētāju M.Lujānu (arī Vides komitejas isteno locekli, gan parasti sēdes apmeklējošu)...šinī sēdē tie paši, kas iepriekš balsoja "pret", tagad atkal nobalsoja "par" ...BET BOJĀRU GUNČA PĒC ŠITĀS SĒDES ATKAL PAZUDA LĪDZ AR GALIEM UZ NEATGRIEŠANOS...vien sasaukuma beigās paspēja saņemt Birka balvu, kā švakākais sēžu apmeklētājs ...nu, tad,lūk :jau nākamajā dienā, 12. marta Apstādījumu saglabāšanas komisijas sēdē ari koku saglabātāji ar Lujānu priekšgalā nobalsoja par koku ciršanu (ari dažu šeit esošo komentētāju radio saslavētais Kalnkaziņš- šajā reizē viņam nebija jābrauc apsveikt tētuks dzimšanas dienā)...

Atbildēt

Lempis

26.10.2010. 11:51


Derētu organizēt ekskursuiju maršrutu pa izpostītām vietām. Pat izdot mazo enciklopēdiju "Posta darbi Latvijā 1991.-2011."

Jo aizvien katrs, kam vairāk par desmit lati kabatā un draugos novada politiskais kambarsulainis, lauž un posta uz nebēdu. Grāmatai būtu labs un lietderīgs noiets!

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenite

26.10.2010. 09:50

*********************
...o-ho !!! ...no RD rīdzinieku izšūpotais zaļā ērkšķu kroņa grabinātājs un potenciālās kožu barības dauskaitlīgu pelēko auseklīšu džemperīšu veidolā īpašnieks ... atkal izpeld pie horizonta ...vai tad būs aizmirsis, KURŠ savulaik, tālajā 1993.g., iestājās par zemes privatizāciju ...pretēji Eduarda Berklāva ieteiktajam - NODOT ZEMI MŪŽĪGĀ LIETOŠANĀ ...

Atbildēt

experts

26.10.2010. 09:36

Nevajadzētu visu vienā maisā bāzt. Vispirms ņoskaidrojiet, kam tad Gaiziņš īsti pieder. Vai tad Ķirsonam?

Atbildēt

vecina

26.10.2010. 08:36

ja.ta jau ir.driz parasta tauta ar planiem maciniem netiks ne gaizin kalna ne pie juras. jo biezie visu privatizejusi

Atbildēt

zaķīte

26.10.2010. 08:31

kā cilvēks, kurš pilnīgi noteikti ikdienā atrodas tuvāk Gaiziņam nekā raksta autors,( šoreiz nekādi neceļas roka viņu saukt par godājamo), varu tikai piekrist Recenzenta teiktajam. Tas ir fakts, ka ar visiem daudzskaitlīgajiem liegumiem ir iebraukts dziļā grāvi, jo bieži vien šie liegumi, t.sk. arī Vestienas, ir tapuši kā projekti ES naudas paņemšanai, nerēķinoties ar to, ka teritorijā esošajos īpašumos kāds dzīvo un vēlas saimniekot atbilstoši mūsdienu prasībām un iespējām.
Ar salkanām metaforām pārsātinātais raksts atstāj nepatīkamu sajūtu un neizpratni - kāds ir tā īstais mērķis ? Nocenotā pravieša mētāšanās ar skaļām frāzēm, lai paspodrinātu paša sen kožu saēsto ausekļaino džemperīti?

Atbildēt

Lenins

26.10.2010. 06:19

Ko darīt ?

Atbildēt

Kārlis Streips

26.10.2010. 06:12

No visa tā, ko stāstu draugiem Amerikā par dīvainībām Latvijā, apstāklis, ka valsts augstākais "kalns" ir privātīpašums, liek žokļiem atkārties visvairāk. Protams, ASV augstākais kalns (6196 metri) ir mazliet lielāks par Gaiziņu, bet tomēr. Dainim ir pilnīgi taisnība, ka Latvijas politikāņiem ar Šleserveidīgajiem priekšgalā tādi jēdzieni, kā NATURA 2000, ir pilnīgi pie vienas pakaļas. Šlesers ir autors domai par "muļķiem un idiotiem," kuri vēlas aizsargāt "kaut kādus tur putniņus, kuru tāpat ir bezjēgā." Citiem vārdiem sakot -- kāda tur daba, ja var biznesu taisīt. Daiņa Īvāna rakstīto par Gaiziņu var tiklab attiecināt arī uz Jūrmalu, Andrejsalu, Krievu salu u.tml.

Atbildēt

Recenzents

26.10.2010. 04:55

Par ko ir šī eseja? Neesmu no kalna šļūcējs, bet "Ķirsona muižā" esmu bijis vasārā, 2009.gada augustā, vienu nakti nakšņojām, ēdām vakariņas un brokastis "kolhoza fermā". Kad aizbraucām līdz Gaiziņam, apstaigāju arī Ķirsona projektu - sauso dīķi, betona kāpnes ar laukakmeņiem, dīvānu-krāsni, uzkāpu uzbērtajā "Lido" kalnā. Tur fotagrafēju apkārt lidojošos vanagus. Nekas briesmīgs. Kolhozu laikos meliorācija nopostīja daudz vairāk. Man kā pilsētas iedzīvotājam skats likās normāls. Ja Īvāna kungam tas liekas dabas postījums, varu piedāvāt citu klasikas gabalu no dziesmas, ko dziedāja Zīvere "Aizved mani uz Morica salu!". Tur varētu arī palikt. Tā taču nav urbanizācijas sabojāta? Vai latviešu aborigēniem jāizveido Vislatvijas rezervāts un tajā jādzīvo?

Atbildēt

Līdzpilsonis

26.10.2010. 04:35

Daini, Daini! Ko dod Tavi biotopi, ja cilvēkiem tie nav saudzējošā veidā pieejami. Un cik daudz Rīgas un pierīas biotopi tika izpostīti tad, kad biji Rīgas domes deputāts???

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai izlasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...