Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Neved mani uz Gaiziņu!

D. Īvāns, speciāli PIETIEK
25.10.2010.
Komentāri (28)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

liezērietis

31.01.2018. 08:47

IVAR MIĶELSON ! Tevi taču ievēlēja Liezēres jaunieši , bet tu viņus ''izsmērē pa sienām ''

Atbildēt

sandra

29.04.2017. 06:41

miķelsons ir ienācējs, bet ne bērzaunietis. gaiziņa saimnieki bija kara laika bēgļi no ASV Ņūjorkas, inese apele, viņas vecāki - leopolds un marta apeļi. zinot šo kungu viņam nebija nekādu pretenziju pret bērzu birztalām un citām sakoptām vietām. pats apeļa kungs darbojās amerīkā pie lidmašīnām skrūvējot dzensskrūves lidmašīnām.
miķelsons ir kā laba miskaste, kurā var atrast visu tikai ne kārtību un taktiku. viņa nav vēlmes būt sakoptā vidē, jo viņa privātbizness nav izkopts teritoriāli- viņa seja viņa vizītkarte. negaumīgs lilība un saukļu sējējs.

Atbildēt

zaķīte

03.11.2010. 12:18

domāju, ka god. IvarsMiķelsons neļaunosies, ja es šeit iekopēšu viņa komentāru pie šāda paša satura rakstta Madonas laikrakstā "Stars" Un tātad - viņa kompetentais viedoklis :

Ivars Miķelsons (02.11.2010)
D.Īvānam un citiem kaismīgiem Gaiziņkalna dabas pirmreizīguma aizstāvjiem būtu jāzin, ka Gaiziņkalns ir divu fizisku personu privātīpašums (manā skatījumā - pilnīgs absurds), kas ir neaizskarams pat mūsu dīvainajā valstiņā. Pašvaldība nevar patvaļīgi nojaukt nejēdzīgo torni vai kā citādi iejaukties īpašuma sakārtošanā. Ilgstoši tiek runāts ar īpašnieci par torņa nojaukšanu vai rekonstrukciju. Ir būvniecības ekspertu slēdziens par torņa nojaukšanu, īpašnieces piekrišana, bet nav naudas šādiem vērienīgiem darbiem ne viņai, ne pašvaldībai. Manuprāt, tas varēja būt visreālākais darbs sabiedriskai organizācijai VAAAP, kas LIFE projekta ietvaros, apgūstot vairāk nekā 700 000 EUR, varēja to izdarīt, bet sausais atlikums no šīs naudas ir daži bukletiņi un taciņas, divas apvidus automašīnas, kā arī vairāku gadu garumā apmaksātas algas ekspertiem un apšaubāmu firmu veiktie mistiskie pakalpojumi. Viss precīzi ir apskatāms VAAAP gada pārskatos pie I.Luses. Par abu Golgātu, kas ir Gaiziņkalna dabas parkā, apsaimniekošanu tieši atbildīgiem vajadzēja būt VAAAP darboņiem, kuru biedrs ir arī šīs zemes rentnieks Juris Stradiņš. Interesanti, ka uz zemes transformācijām Gaiziņkalnā VAAAP piever acis, bet uz Gunāra Ķirsona darbošanos blakus esošajā Riekstu kalnā un tā apkārtnē tiek asi reaģēts. No biznesa viedokļa izskatās pēc klaja lobisma un negodīgām konkurences metodēm. Arī VAAA dabas aizsardzības plāns kopumā ir pārspīlēti tendēts uz apkārtējās vides nesaimniecisku izmantošanu. Vairāku gadu garumā iedzīvotāju un pašvaldību ierosinājumi un labojumi netika ņemti vērā. Tiek jaukta reāla dabas aizsardzība ar dabas aizsardzības administrēšanu, ko veiktu neliela sabiedriskā organizācija - VAAAP. Izskatās pēc nelielas cilvēku grupas finanšu interešu lobēšanas piesedzoties ar dabas aizsardzību. Cerībā uz bezkaislīgu faktu izvērtēšanu un dialoga turpinājumu, Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājs Ivars Miķelsons

Atbildēt

Jānis

31.10.2010. 14:13

A. cien. Daini Īvān, labāk būtu beidzis nodarboties ar demagoģiju un Latvijas simbola nomelnošanu, bet ņēmis lāpstu, žāģi, grābekli sapulcējis citus sev līdzīgi domājošos domubiedrus un taisījis kārtīgu sakopšanas talku lai padarītu, skaistāku un sakoptāku mūsu Latvijas augstāko kalnu - un pēc tam būtu ievietojis rakstu, par talku un par padarīto, nevis tukši samlus malis! Tad Jūs izskatītos, cienijamāk!:)

Atbildēt

Zaķitim Madonietim--777

31.10.2010. 12:51

Ceļapīteram tā rūp novada labklājība ka viņš neredzēja kā Mētrenes pagastā nozaga ES finansētam projektam naudu.Tā caur Mētrenes centru netika ieklāts jauns asfalds kad tika pārbūvēts ūdensvadsbet naudiņu par asfaltu ta noprivatizēja--braukā jaunos autiņos un būvē mājas. Gods un slava TP līderiem.

Atbildēt

madonietis2

31.10.2010. 10:10

Ir, kam tādi kā Ceļapīters, ir pa prātam. Vienkāršs cilvēks,- tiešām, par mēru nevelk gan. Savas iegribas prioritāras, nevis rūpes par cilvēkiem.

Atbildēt

Nauris

30.10.2010. 17:23

Līdzpilsoni, Līdzpilsoni, tukši tavi divi teikumi, tikpat tukši kā dvēselīte tava. Velnu izēsta tā un par velnu pats esi palicis tu, cik ilgi tev atlicis šajā pa-saulē grozīties... to arī jau izlēmi. Mīļie cilvēki, kam dvēseles spēcīgas, palīdziet vadīt Latviju, sāciet un turpiniet mācīt savējos tuvos un tālos, veidojiet īstas un patiesas vienības un radiet spēcīgus radošus tēlus, lai tie pārspēj iznīcinošos! Tā ir jāturpina un jāatjauno dzimtene. Mācīties, mācīties, mācīties! :)

Atbildēt

Aigars

29.10.2010. 15:14

Daini, vai tad Tu pats dzīvo laukos? Kas tad mēs neesam cilvēki, vai tad Eiropā nav asfaltu? Vai tad pie Gaiziņa vajag džungļus, kut Ivānam atbaukt no Rīgas un pakaifot. Tendencionāl raksts. Vajag jau no rakt no zemes virsas tos, kas Latvijas laukos vēl plikuši un strādā

Atbildēt

izabella

28.10.2010. 09:31

Ceļapiteram vienalga,ka tik maksā.Kasmaksā tā dziesmiņu dzied!!

Atbildēt

Ideja! Terrorakti pret politikiem

27.10.2010. 20:21

Milie, varbut mums ir jamacas no 70 gados izveidotas terorgrupas RAF Vacija.Palasiet interneta, loti iedvesmojosi, ir pat filma! Kamer mes te vaimanajam - nu saksim organizet spragstvielas, saujamos un planosim, ka uzspridzinat Saemu un politiku villas. Saksim vinus izsekot un saut nost. Tas bija toreiz Vacija loti efektigi. Mums tacu ir prieksrociba, ka latviesi ir visa pasaule.

Atbildēt

Dzīvoju pie nogāzes

27.10.2010. 13:30

Var jau būt, ka kāds arī vēlas darbavietas, kaut vai uz pāris mēnešiem gadā, pie katras cik necik šļūkāšanas vērtas nogāzes Latvijā, bet vietējā ceļu infrastruktūra vienkārši tiek izpostīta, līdz ar to cilvēki, kam tie ceļi jālieto ikdienā, ir iedzīti izmisumā.

Atbildēt

Katjuša -Lempim

27.10.2010. 13:03

Tā ir kolosāla ideja -apkoposim visu ko latviešu kampēji ir sačakarējuši Latvijā 20 neatkarības gados un izveidosim tūrisma maršrutu.Pie katra objekta varētu pielikt čakarētaja vārdus un bildes kā vēlēšanu plakātos un aprakstīt "varoņdarbu".Tad varbūt daudziem latviešiem,kas guļ bijušo komunistu ieaijātos melos,liktu pamosties un paskatīties uz sevi no malas un padomāt par atbildību kādu sarakstu ,ar kādiem vārdiem iebāž vēlēšanās.Mūsu bērni varētu novērtēt mūsu stulbumu,tas būtu audzinoši...

Atbildēt

zaķīte>RD un VD sirdsdraudzenīte

27.10.2010. 10:20

Tev pienākas balva par drosmi saukt lietas īstajos vārdos, pie tam argumentējot ar faktiem. Kaut vairāk būtu šādu komentētāju, tad jau būtu kāda cerība uz pilsoniskas sabiedrības veidošanos Latvijā.

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

27.10.2010. 09:17

>> LUBENIEKS
**********************
...mani atkal neinteresē, kas tevi interesē vai neinteresē ...bet tevi,liekas, ieintereseju tieši ES ...ne "Zaķīte", ne "Līdzpilsonis" - tamdēļ paturpināšu par Īvāna zaļā cīnitāja vēl nemaz tik senajām gaitām TIEŠI DOMĒ ...2008.g.pēc VAK lūguma Latvijas Dabas fonda eksperte I.Rove veica Mārupītes apsekošanu un kaonstatēja, ka ka iznicināts Eiropas Savienībā īpaši aizsargājams biotops - melnalkšņu staignājs,kuru faktiski izpostijuši zbērumi Mārupites krastā.Vak norādīja,ka nekas tāds nebūtu noticis, ja dome jau divu sasaukumu garumā neievilktu lēmumu par Mārupītes dabas parka statusa piešķiršanu, kas liktu to vairāk sargāt... ari oficiālajās RD datu bāzēs nebija iespējams atrast infortmāciju ne par veloceliņa būvprojekta saskaņošanu, ne tā sabiedrisko apspriešanu, krai būtu jābt, ņemot vērā, ka darbi notika dabas pamatnes teritorijā ...tika veikta dienesta pārbaude, kurā konstatēja, ka darbinieki daudz ko vienkāršojuši un procedra nav pilnībā ievērota : veloceliņa zeme nav ierakstīta zemesgrāmatā, un, ka šo darbu veikšanai Vides departaments vispār nav vērsies Pilsētas attīstības departamentā ar lūgmu pec būvatļaujas saņemšanas, kā tam būtu bijis jābūt...VAK norādīja,ka nav pret veloceliņu, bet protestē pret to, kā tas tiek darīts un ka netiek
ievērota likmdošana...būtu bijusi sabiedriskā apspriešana, pabīdītu celiņu 5m pa labi vai pa kreisi un viss būtu kārtibā, tač tas netika darīts...vēl interesantāka 2008.g.10.jūnija Vides komitejas izbraukuma sēde uz Mārupīti sakarā ar kašķīgo iedzivotāju sacelto troksni...tajā zaļais Īvāns izmantoja tādus izsmējigus "arguments", kā, ka viņš savos laukos šitādus kokus pļaj ar izkapti ...bija jānoklasās Vides komitantu ironizēšana par to, ka vajaga pagaidīt, kamēr koki nokaltis vispār, un tad varēšot uztaisit no tiem soliņus...tika apšaubita eksperte, Kļaviņam norādot, ka ari viņs varot būt eksperts, jo esot bioloģijas bakalaurs...ka viss būtu štokiniekos, ja ne viņa "man bija lauztas divas kājas un mugrkauls ", bet palikušie darbinieki neesot pratušies ...no kā varēja saprast, ka, ja lauzta būtu tikai viena kāja, tad viņš atlēkātu uz otras un visu nokārtotu ...pēc tam vēl bija radio 1 raidijums, kurā Īvāns izsmējigā, pārgudrā un aizkaitinātā tonī "diskutēja" ar L.Stumbri un NE MAZĀKĀS NOŽĒLAS no Īvāna puses par to, ka sanācis kaut kā ne tā ...

Atbildēt

zaķīte>.Lubeniekam

27.10.2010. 06:10

Tavi epiteiti attiecībā uz Ceļapīteru ir nekorekti un nepamatoti. Atbalstu Madonieša teikto - Andrejsam patiešām, atšķirībā no tukšgaitas vaimanātāja DĪvāna rūp novada un tā cilvēku labklājība. Sēžot Rīgā, laikam liekas, ka laukos jādzīvo skala gaismā un jāskaita putniņi - bet arī laukos cilvēki vēlas darbavietas un sev pieejamas atpūtas un izklaides iespējas.

Atbildēt

Madonietis

26.10.2010. 16:56

Raksta autors kaut ko baigi putro. Ķirsona muiža ir nostāk no Gaiziņa. Pats kalns ir privātīpašumā un ar tā Amerikas īpašnieci pašvaldībai bija daudz konfliktu.
Ķirsonam doma par izklaides vietu bija laba, bet sarunāties ar vietējiem viņš nemāk.

Un galvenais, Andreju liec mierā. Vienkārš cilvēks, kas cīnās par Madonas labklājību.

Atbildēt

Lubenieks

26.10.2010. 16:49

Sirdsdraudzenītei. Mani šoreiz galīgi neinteresē, ko Dainis Ī.darīja RD deputēšanas pēde'jās dienās. Nevajag novērst uzmanību no nacionāla nesmukuma, ja tāds samilzis. Tas, ka ar un ap Gaiziņu tik daudz kas sačakarēts, bija jūtams un saklausāms jau krietni agrāk. Lai iznāk gaismā neaizstājamais novadmērs un dabas varmācigās pārveides krusttēvs Ceļapīters un publiski pasaka: Nekā tamlīdzīga...

Atbildēt

ntk

26.10.2010. 12:13

Šobrīd to pašu grib izdarīt ar Ogres Zilajiem kalniem. ... tur vēl ir iespēja rīkoties un pasargāt tos no iznīcināšanas!

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenite

26.10.2010. 12:10

**********************
...dažiem, kas te tā apjūsmo Daiņa taisnprātīgos uzbrukumus, kā paši saka, "Latvijas politikāņiem ar Sleserveidigajiem priekšgalā" ...bet kurus nekad neesmu redzejusi ne vēl Īvāna laika sabiedriskajās apspriešanās,ne Vides komitejas sēdēs, ne RD Apstādījumu saglabāšanas komitejas sēdēs...varu ieteikt atcerēties aicinājumu neklausities tikai vārdos ...bet tā kā nu gan darbu skatīšanas laiks jau nokavēts, tad varu vien pastāstīt, KĀ Īvāns vēl savās pēdējās domnieka dienās cinijās PRET šleserveidigajiem, par visām varēm bidot cauri Bojāra projektiņu ostas biroja ofistelpu mājām Kr. Valdemāra ielā ...teritorijā, kas atrodas UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautā Rīgas vēsturiskā centra aizsardzibas zonā,un,kurā bija jāizcērt koki ...un, kur celšanai iebilda gan apkārtējie iedzīvotāji, gan pašas domes ainavisti, gan pašas domes Vides komiteja, kas, pretēji Īvāna pierunāšanai, 2009.g.17.feb.sēdē nobalsoja "pret" projektiņu ... tomēr jau dažas nedēļas vēlāk, 11.martā,tika saorganizeta vēl viena "specially" sēde, tā teikt, sēžu nedienā ... uz kuru bija atsteidzies kopš neatminamiem laikiem Vides komitejas sēdēs neredzētais, gan šīs pašas komitejas īstenais loceklis, Bojāru Gunča, nomainot Apstādījumu saglabāšanas komisijas priekšsēdētāju M.Lujānu (arī Vides komitejas isteno locekli, gan parasti sēdes apmeklējošu)...šinī sēdē tie paši, kas iepriekš balsoja "pret", tagad atkal nobalsoja "par" ...BET BOJĀRU GUNČA PĒC ŠITĀS SĒDES ATKAL PAZUDA LĪDZ AR GALIEM UZ NEATGRIEŠANOS...vien sasaukuma beigās paspēja saņemt Birka balvu, kā švakākais sēžu apmeklētājs ...nu, tad,lūk :jau nākamajā dienā, 12. marta Apstādījumu saglabāšanas komisijas sēdē ari koku saglabātāji ar Lujānu priekšgalā nobalsoja par koku ciršanu (ari dažu šeit esošo komentētāju radio saslavētais Kalnkaziņš- šajā reizē viņam nebija jābrauc apsveikt tētuks dzimšanas dienā)...

Atbildēt

Lempis

26.10.2010. 11:51


Derētu organizēt ekskursuiju maršrutu pa izpostītām vietām. Pat izdot mazo enciklopēdiju "Posta darbi Latvijā 1991.-2011."

Jo aizvien katrs, kam vairāk par desmit lati kabatā un draugos novada politiskais kambarsulainis, lauž un posta uz nebēdu. Grāmatai būtu labs un lietderīgs noiets!

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenite

26.10.2010. 09:50

*********************
...o-ho !!! ...no RD rīdzinieku izšūpotais zaļā ērkšķu kroņa grabinātājs un potenciālās kožu barības dauskaitlīgu pelēko auseklīšu džemperīšu veidolā īpašnieks ... atkal izpeld pie horizonta ...vai tad būs aizmirsis, KURŠ savulaik, tālajā 1993.g., iestājās par zemes privatizāciju ...pretēji Eduarda Berklāva ieteiktajam - NODOT ZEMI MŪŽĪGĀ LIETOŠANĀ ...

Atbildēt

experts

26.10.2010. 09:36

Nevajadzētu visu vienā maisā bāzt. Vispirms ņoskaidrojiet, kam tad Gaiziņš īsti pieder. Vai tad Ķirsonam?

Atbildēt

vecina

26.10.2010. 08:36

ja.ta jau ir.driz parasta tauta ar planiem maciniem netiks ne gaizin kalna ne pie juras. jo biezie visu privatizejusi

Atbildēt

zaķīte

26.10.2010. 08:31

kā cilvēks, kurš pilnīgi noteikti ikdienā atrodas tuvāk Gaiziņam nekā raksta autors,( šoreiz nekādi neceļas roka viņu saukt par godājamo), varu tikai piekrist Recenzenta teiktajam. Tas ir fakts, ka ar visiem daudzskaitlīgajiem liegumiem ir iebraukts dziļā grāvi, jo bieži vien šie liegumi, t.sk. arī Vestienas, ir tapuši kā projekti ES naudas paņemšanai, nerēķinoties ar to, ka teritorijā esošajos īpašumos kāds dzīvo un vēlas saimniekot atbilstoši mūsdienu prasībām un iespējām.
Ar salkanām metaforām pārsātinātais raksts atstāj nepatīkamu sajūtu un neizpratni - kāds ir tā īstais mērķis ? Nocenotā pravieša mētāšanās ar skaļām frāzēm, lai paspodrinātu paša sen kožu saēsto ausekļaino džemperīti?

Atbildēt

Lenins

26.10.2010. 06:19

Ko darīt ?

Atbildēt

Kārlis Streips

26.10.2010. 06:12

No visa tā, ko stāstu draugiem Amerikā par dīvainībām Latvijā, apstāklis, ka valsts augstākais "kalns" ir privātīpašums, liek žokļiem atkārties visvairāk. Protams, ASV augstākais kalns (6196 metri) ir mazliet lielāks par Gaiziņu, bet tomēr. Dainim ir pilnīgi taisnība, ka Latvijas politikāņiem ar Šleserveidīgajiem priekšgalā tādi jēdzieni, kā NATURA 2000, ir pilnīgi pie vienas pakaļas. Šlesers ir autors domai par "muļķiem un idiotiem," kuri vēlas aizsargāt "kaut kādus tur putniņus, kuru tāpat ir bezjēgā." Citiem vārdiem sakot -- kāda tur daba, ja var biznesu taisīt. Daiņa Īvāna rakstīto par Gaiziņu var tiklab attiecināt arī uz Jūrmalu, Andrejsalu, Krievu salu u.tml.

Atbildēt

Recenzents

26.10.2010. 04:55

Par ko ir šī eseja? Neesmu no kalna šļūcējs, bet "Ķirsona muižā" esmu bijis vasārā, 2009.gada augustā, vienu nakti nakšņojām, ēdām vakariņas un brokastis "kolhoza fermā". Kad aizbraucām līdz Gaiziņam, apstaigāju arī Ķirsona projektu - sauso dīķi, betona kāpnes ar laukakmeņiem, dīvānu-krāsni, uzkāpu uzbērtajā "Lido" kalnā. Tur fotagrafēju apkārt lidojošos vanagus. Nekas briesmīgs. Kolhozu laikos meliorācija nopostīja daudz vairāk. Man kā pilsētas iedzīvotājam skats likās normāls. Ja Īvāna kungam tas liekas dabas postījums, varu piedāvāt citu klasikas gabalu no dziesmas, ko dziedāja Zīvere "Aizved mani uz Morica salu!". Tur varētu arī palikt. Tā taču nav urbanizācijas sabojāta? Vai latviešu aborigēniem jāizveido Vislatvijas rezervāts un tajā jādzīvo?

Atbildēt

Līdzpilsonis

26.10.2010. 04:35

Daini, Daini! Ko dod Tavi biotopi, ja cilvēkiem tie nav saudzējošā veidā pieejami. Un cik daudz Rīgas un pierīas biotopi tika izpostīti tad, kad biji Rīgas domes deputāts???

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene. “Progresīvākajiem”...

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...