Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

dabas draudzene

08.10.2012. 06:10

Šakālim
Applūstošajās teritorijas nevajag būvēties, jo patiešām pirmkārt pats APLŪDĪSSI.
2. Ūdens plūst un mainās, ja to vienā vietā ierobežo tad otrā tas iznāk ārpusē( tiešām nepielec)
Ja arī pasargā savu īpašumu, tad tas ūdens aiziet uz citu.
Ūdens taču nepazūd ja ūdenī ieber smiltis, nenotiek mistiska reakcija, kut kur jau tas ūdens tāpat ir

Atbildēt

To hmm

03.09.2012. 03:24

Piekrītu, ka likumi ir jāievēro, bet nevajag runāt, janezini situāciju, katrs gadījums ir arī individuāls. Šajā vietā nomainītā smilts ir tālu no ezera krasta (~50 m), ja to protams var nosaukt par smilti, drīzāk jau 50 gadu cilvēces kultūras slānis un varēji atnākt pastāvēt blakus tajā brīdī, kad mainīja, izveda to miskasti, diez vai ilgi stāvētu blakus, jo tā smaka, kas bija no augsnes sastāva, kurā tiek iepludināti vietējo māju kanalizācija, bija brīžiem neizturama. Tā kā uzskatu, ka īpašnieki ir izdarījuši labu darbu videi un sabiedrībai, sakopjot mūsu pašu miskasti, domāju, ka bez iespaida uz dabu. Tie plūdi, kas redzami foto, ja nemaldos ir no tiem gadiem, kad kādas teritorijas aplūda praktiski visās pilsētās, katru gadu te tā nav. Un jāatzīmē, ka Baltezera ūdens līmeni stipri ietekmē arī vēja pūtiens. Par ietekmi uz apkārtējiem iedzīvotājiem, domāju, ka sakārtojot šo vietu, iedzīvotāji būstikai ieguvēji, jo diez vai aiz kāda īpašuma veidosies applūdums :) un būs viena vieta, kur patīkami atpūsties ezera krastā.
Manuprāt šitā visa ir Priedes un Rubuļa (vai kā viņu tur sauca) kampaņa, lai tiktu kaut kā ārā no tiem s..., ko savārījuši, tēlojot tautas aizstāvjus. Ikdienā neko labu viņi nedara, tikai tad, kad parādās kādas lietas, kur ir strīdīgas situācijas, un nejaukt ar nelikumīgām darbībām!
Mīļie tautieši, nu neesiet tik skaudīgi, ka citiem veicās, ļaujiet attīstīt cilvēkiem savus īpašumus, protams paturot tiesības uz publisko daļu!
Ar cieņu:
Baltezera iedzīvotājs J.

Atbildēt

hmm->kas vainas

01.09.2012. 20:32

Kāda vēl kaimiņu skaudība - varbūt tomēr īpašnieku nekaunība un nerēķināšanās ar likumiem, kur visi pārējie tiek uzskatīti par muļķiem. Ja ir likums, tad ir jāievēro - ja neievēro, lai jauc nost nelikumīgi uzbūvētās ēkas un līdzina nost un stāda jaunu zaļo joslu, jo savādāk acīmredzami šādi cilvēki nesaprot ko nozīmē likumpaklausība un kādus labumus dod demokrātiska un liberāla sabiedrība.

PS bez tam zemes uzbēršana samazina ezera platību un kā noprotu, tad Baltezers nav nekāds privātīpašums, bet gan valsts, tad nu ir visas iespējas likt īpašniekiem savākt izbērto zemi, kas tagad padara seklāku šo ezeru.

Atbildēt

kas vainas,

31.08.2012. 10:04

ja cilvēks var atļauties sakopt slīkšņu, lai dara. Kaimiņu skaudība, tā tāda latviska īpašība. Te komentētājs viens bija sadomājies, ja viņa kaimiņš uzber kārtu savam īpašumam, tad blakus īpašumi iegrims un applūdīs vairāk... Skola laikam bērnībā cilvēkam par tālu bijusi. Un kļauzņiki vispār ir suga, kam špricīti katru rītu derētu ar bromu, lai skaudīgums dienu nesabojā.

Atbildēt

$$

31.08.2012. 09:34

Latvijā par vides jautājumiem valstij vienalga. Un visi kam nav slinkums ar to pelna.

Atbildēt

FM

29.08.2012. 08:42

to A.Shakaalim 29.08.2012. 10:40

Ar savu natūru esi atpalicis par 12 gadiem, jo ir 2012. Ja tā globāli ņem, tad jampampiņš nav tikai Ķirsons, kurš centās pie Gaiziņa būvēties. Izkusīs Grenlandes uc. ledi un gan Rīgas, gan Baltezera vietā būs jūra. Lielie Baltezera krastu būvnieki arī apdrošināšanu nedabūs - "force majore". Tā kad necepies ar saviem liegumiem.

Atbildēt

A.Shakaalim

29.08.2012. 04:40

Tu jampampinj apmeeram saproti kas ir natura 2000 dabas liegums un publiska uudenstilpne ? Ko tu tur dirs par appluushanu ?

Atbildēt

ernis

28.08.2012. 22:29

gribētu paskatīties uz tiem ļautiņiem, kas atbalsta aplūstošo teritoriju apbūvēšanu, ja jums kaimiņos izdomātu ko tādu izveikt, pamatīgi uzbērtu sev zemīti, lai ūdens netiek klāt, toties jums būs ūdens jau pie durvju sliekšņa?! kā jau pie mums tas ierasts- katrs domā tik par sevi!

Atbildēt

.

28.08.2012. 17:20

1. Kur skatās VARAM mninistrs?
2. Kāpēc to pieļauj ZZS zaļie?

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

28.08.2012. 14:58

Nu ko, pa visiem kopā esam atbildējuši uz iepriekš uzdoto jautājumu par to, KĀPĒC būvēšanās applūstošās teritorijās netiek veicināta.

Tā netiek veicināta nevis dēļ applūstošo teritoriju aizsardzības (applūstošas teritorijas NAV aizsargājamas, purvi un slīkšņas NAV aizsargājamas lietas!), bet gan tāpēc, lai aizsargātu pašus BŪVĒTĀJUS no plūdiem. Ja kādam ir pietiekoši daudz līdzekļi, lai uzbūvētu drošu mitekli applūstošā vietā, tad nav NEKĀDS iemesls aizliegt viņam nosusināt purvu viņam piederošā īpašumā — lai tik būvējas un sakopj slīkšņu!

Liegums būvēties palienēs tika ieviests deviņdesmitajos, kad pamatā nevienam nebija pietiekami piķis, lai tiktu galā ar purviem un staignājiem. Kā redzam, šobrīd ir pretēja situācija. Un Ipašniekiem, kuriem visādi Priedes cenšas iestāstīt, ka purvu nedrīkst nosusināt, jo tas esot «aizsargājams» — patiesībā šīs likuma bremzes domātas, nevis lai sargātu purvu no tevis, bet gan — tevi no purva! Ja tu vari ar viņu tikt galā, tad būvējies vesels! ;)

Atbildēt

mazais

28.08.2012. 08:54

Sužos arī būvē aplūstošās teritorijās!
Piegružo Ķīšezeru! Par to ne čiku ne grabu.

Suži grimst , Bauze sola ka problēmas atrisinās?
Cik gadus risinās!!

Atbildēt

vvdv

28.08.2012. 06:08


Visi šāda veida zaļo `kliedzieni` ir sekas tam, ka esam bijuši TIK ZAĻI , TIK ZAĻI ( vēl Daugavas HES un Rīgas metro cīnītāja Daiņa Īvāna iespaidā) ka neesam pamanījuši , ka no MŪŽAMZAĻĀS LATVIJAS jau visi mūsu bērni aizbraukuši zemi rakt Īrijā ...

Atbildēt

Īsts skeptiķis

28.08.2012. 04:44

Visus tos liegumus un dabas aizsardzību ir izdomājuši pie varas esošie korumpanti, lai lielākus kukuļus "par atļaujām" no aktīviem uzņēmējiem izspiestu. Ja bagāti cilvēki grib dzīvot liela baseina, nevis ezera krastā, tad kāpēc šiem to neatļaut. Zivis dzīvo arī baseinos, ja vēl dabīgā caurtece ir, tad pavisam labi. Rīdzinieku dzeramajam ūdenim piebērs vairāk hlora un vēderi nesāpēs. Kurš grib ekoloģiju, lai brauc uz Burtnieku ezeru, tur vieta neuzceltam ciematam ir, bet tie, kam vajag rezervātu, lai brauc uz Latgali.

Atbildēt

Smecerenieks

28.08.2012. 04:43

Uztaisiet tak lūdzu beidzot normāli galeriju, lai var klikšķināt bildes pēc kārtas un katru reizi nav jāver ciet >:(

Atbildēt

murgs

28.08.2012. 03:41

Kaut kāds murgs! Cik man zināms tad lielākoties šī rajona iemītnieki ir priecīgi par šīs miskastes sakopšanu, vienīgi Priede ar savu drauģeli Rubuli grib atkratīties no kriminālā procesa un cenšas visiem čakarēt prātu. Pat vides birojs ir atzinis, ka tur ir miskaste! Kas tur slikts, ka īpašnieks savā zemē savāc citu atstātos mēslus un sakopj savu teritoriju, kas rada patīkamus skatu arī apkārtējiem. Galvenais, lai netiek liegta iedzīvotāju atpūtas piekļuves iespējas ūdeņiem un tiktu sakopta ezera vide.

Atbildēt

AO

28.08.2012. 03:39

Es sēžu un domāju, kam būtu jānotiek, lai normāls pilnvērtīgs cilvēks varētu sākt darīt šādas lietas. Nabaga skauģi, kuri paši neko nevar un negrib uzbūvēt. Kādam būtu jābūt iemeslam čīkstēt par to ka tiek aizbērtas applūstošas teritorijas, vai tiek uzbērta sala, noteikti, ka visus celus un visus izbūvētos objektus vajadzētu nojaukt, jo tur jau arī, ja nav applūstoša teritorija tad vismaz peļķes tur veidojas. Privātīpašums ir svēta lieta, ko katrs grib to arī dara un nevienam idiotam nav tiesības jaukties būvatļaujās utt. Un nabaga skauģiem ietiktu pameklēt kādu jēdzīgu veido, kā dot kaut kādu labumu citiem cilvēkiem un nopelnīt kaut kādus līdzekļus lai varētu kaut ko izbūvēt vai kaut ko saražot.

Atbildēt

s

28.08.2012. 03:27

Bružuks, kā viņš pirm vēlēšanām ķengāja Bauzi. Tagad, kad ticis pie siles ir 2.vietnieks un rullē tik uz priekšu.

Atbildēt

zombētiem

28.08.2012. 03:24

Šis ir klasisks materiāls un liekas ka kalpo lai atmazgātu Priedes darbības un palīdzētu izvairīties no soda.
Jāpatur prātā ka Baltezera krastos "reņģēdāji"nekad nav būvējuši un arī nebūvēs
Klasisks piemērs par ietekmes zonu (Baltezera apbūvē)pārdali un sadali

Atbildēt

rammsteinam kuram kūp galva

28.08.2012. 03:05

Ja tu netici fotogrāfijām, tāpēc ka tās kopā salika Priede, vai tu tici savai mātei un tēvam - jo tu taču neredzēji, kas tevi piedzemdēja.

Beidz sviestu laist - Garkalnes domes darbinieks, kuram Priede un citi Baltezera iedzīvotāji ir kā dadzis biznesa shēmā.

Atbildēt

rammstein

28.08.2012. 02:59

Šo prezentāciju gatavoja Priede, tāpēc tai ne par kripatu nevar ticēt. Pat, ja pielasīti fakti, jēga tāpat ir nelaist citus dzīvot pie ezera lai pašiem paliek. Paskatieties, kas notiek Kurzemes jūrmalā - tur arī dzīvo visādas ēlertes un sadauskas, bet normāls cilvēks netiek klāt. Uzreiz biotops priekšā. A par Baltezeru Priedes vietā tagad cīnās Aksels Rubulis. Bagāts vīrs, reiz Volvo tirgoja. Nu kam viņam vēl kaut kādi kaimiņi.

Atbildēt

Nu

28.08.2012. 02:14

Tie murgi par applūstošajām teritorijām nav patiesi, tie ir skaudības un Priedes veida zaļās šantāžas biznesa radīti. Šādi murgi nav jāuzskata par likumu, tiem jāliek pretī Civillikuma normas par atļauto pašaizsardzību. Un pagasta nabagiem arī būs savs labums no nekustamā īpašuma nodokļa.Klusībā tā domā VISAS piekrastes pašvaldības Latvijā!

Atbildēt

bet:

28.08.2012. 02:14

Bija aplūstošas teritorijas - tagad skaista sakopta vide ..... man nav iebildumu ....

Atbildēt

ESS

28.08.2012. 02:13

Visiem nihilistiem, kas atbalsta nelikumigo celtniecibu!
Iesim talak: kapec pils'eta braukt ar 50km/h, es tak "baigais vecis", protu un varu ar 100 km/h?!
Svarigs nav rezultats, bet process. Ja tas ir nelikum'igi, tad nedrikst to laut darit. Jajauc nost!!!!

Atbildēt

Zinītim

28.08.2012. 01:31

Un pat ja būtu? Fakti jau paliek fakti.

Atbildēt

Zinītis 2

28.08.2012. 01:31

Patiesie "naudas maisi" pie ezera ir divi: Andris Roziņš (būvnieks ar 14 mlj. LVL parādu) un Rolands Čīma (miljonārs, kuram pieder prezentācijā redzamā viesnīca Enkuri).

Atbildēt

Zinītis

28.08.2012. 01:23

Ha ha - tā taču ir Priedes veidota prezentācija!!!!!!

Atbildēt

ernis

27.08.2012. 17:01

tāpēc, ka citās privātteritorijās nāk ezers virsū, kas tur ko nesaprast- jo vairāk tu uzber, jo vairāk ūdens kaimiņam pagrabā

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

27.08.2012. 16:54

Un tagad kontroljautājums visu palieņu «aizstāvjiem»:

Daudzās vietās noteikumi tiešām neļauj būvēt applūstošajās palienēs.

Jautājums: KĀPĒC palienēs nevajag būvēt neko? Kāds ir iemesls šādai neļaušanai?

Ierakstiet savu versiju, kāpēc jums tā šķiet, ja atbalstāt šo domu! :)

Atbildēt

Smieklīgi uztraukumi

27.08.2012. 16:45

Paskatījos piedāvāto "materiālu" un man PATIKA, KA PĀRPURVOTAS SLĪKŠŅAS CILVĒKI PĀRVĒRŠ CIVILIZĒTĀ VEIDĀ!
Pastaliņas, kapēc nepaģērējat nojaukt Rīgu, te taču vairumā bija purvi?

Atbildēt

.

27.08.2012. 16:40

Pašvaldības, kuru vada ZZS biedrs, visatļautība.

Atbildēt

Mazais ciniķis

27.08.2012. 16:06

Nu ko var masturbēt uz tiem purviem ?
Pilnīgi bezvērtīgu slīkšņu cilvēki aizbēra un uzcēla māju... Un kas tur slikts ?

Atbildēt

Smiekli nāk!

27.08.2012. 15:11

Pat plānojuma apturēšana šajā karaļvalstī neko nelīdzēja... Tik štokijs nobijās no Parex darboņiem :)

Atbildēt

Bananarepublik

27.08.2012. 15:00

Jūrmala, Baloži, Baltezers, visur amatos sasēduši cilvēki, kam tas bijis bērnības sapņu darbs. Nu īsti saimnieki. Pie tam ar paaugstinātu imunitāti. 100% visi tie, kas tur būvējas, ir shēmotāji, kas piesūkušies valsts nauda/pasūtijumiem. Izdot rīkojumu nojaukt kādu nelegālo būvi un viss pats no sevis atrisinātos, bet Sprūdžam pa īsu

Atbildēt

vietejais

27.08.2012. 11:42

nu,Garkalnes novada dome vispār ir kaut kas īpašs! Bauzes ģimenes un Bružuku ģimenes darba vieta visiem ģimenes locekļiem.
Kādas tur aizsargjoslas,kamēr pie siles ,tikmēr ņem ko var. Kāda tur daba un jau esošo iedzīvotāju intereses :)))

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Provinces pensionāra vēstule pakaļpalicējiem Rīgā

FotoMierīga varas maiņa, bez skandāla un klopes, saskaņā ar brīvu vēlēšanu rezultātiem jau izsenis tiek dēvēta par demokrātijas svētkiem. Šāds prieka brīdis gaida rīdziniekus jau pēc dažām nedēļām. Par Rīgas iepriekšējās politstruktūras sabrukumu vairs nešaubās neviens, un tagad vēlētāju rokās būs sastutēt jaunu. Ne nu gluži pašiem, bet caur vēlētiem priekšstāvjiem.
Lasīt visu...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanāsa ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene. “Progresīvākajiem”...

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...