Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

hotcat

17.02.2012. 05:08

Kāpēc tēvs savā vēstulē raksta, ka ar bērnu māti plānoja ierakstīt sevi dzimšanas apliecībās kā Tēvu? Kurš var to pierādīt? Varbūt māte arī negribēja ieakstīt viņu kā bērnu otro vecāku?
Kāpēc par savu bērnu mātes miršanu uzzināja no "babuškas", nevis bija blakus viņai tādā sarežģītā dzīves momentā? varbūt tāpēc, ka aizgāja no viņas baidoties no bērnu audzināšanas?
Kāpēc te raksta, ka tēvs samaksāja par mākslīgo apaugļošanu - kur ir pierādījumi?
Labāk nespriest par šo situāciju, jo daudz ko Tēvs "aizmirsa" pateikt, bet otras puses vairs nav, lai to pierādīt, līdz ar to, šājā situācijā tikai ceru, ka bērniem nebūs sāpīgi lasīt šos visus mēslus pēc vairākiem gadiem.

Atbildēt

surikāti

02.12.2011. 09:31

Ko jūs te rejam ar savu precēšanos, gredzens pirkstā neko nemaina, aprecēties var paspēt vienmēr.

Atbildēt

Oto

02.12.2011. 08:18

>Tekstā nekāda žēlume pret nabaga mirušo sievieti.

Juridiskos dokumentos savas emocijas vari paturēt pie sevis. Jā šinī rakstā tas nebūtu slikti pieminēt, bet es domāju tas ir pašsaprotami un traucētu tikai uztvert tekstu. Būtu to rakstu rakstījusi sieviete tad tas raksts būtu 2x garāks ar visiem nākotnes plāniem, saraudātiem mutautiņiem un visu pārējo, kas uz lietu neattiecas. Ej uz Ievas stāstiem un lasi līdz riebumam.

Atbildēt

nu tomēr

01.12.2011. 09:49

(rakstot kļūdījos, izlaidu vārdu - domāts bija "Varbūt nemaz nav bijusi paredzēta nekāda kopdzīve ne ar kādu sievieti, nekad.

Atbildēt

nu tomēr

01.12.2011. 09:47

Tekstā nekāda žēlume pret nabaga mirušo sievieti. Fragments par "I.C. priekslaicīgo miršanu" ir vispār ārpus katras morāles un parāda, ka sieviete (vai ar pašas peikrišanu, tā teikt, racionāla vienošanās, vai vienkārši nav bijis citas izejas, neprec un viss) šeit figurē tikai kā lieta, mehānisms, dzemdētāja. Teksts - kad uzzinājis par I.C. miršanu... Teksts, kad piemin vecmāmiņu, bet neredzam nekādu jūtu - kopīgu bēdu par I.C. zaudējumu, kopīgus radinieciņus jaundzinušos.. ta teikt, viss kā PILNIGI svešiem cilvēkiem...
Variantus saskatu divus. Viens - šie supermodernie gadījumi, kad vecāki neapprecas un pirmo sarežgījumu gadījumā vaino valsti, ierēdņus, sabiedrību. (Un parasti jau tie neizlēmīgie ir vīrieši.) Otrs. (un neuzskatiet to autoram par apvainojumu). Varbūt nemaz nav bijusi nekāda kopdzīve ne ar kādu sievieti, nekad. Arī šīs orientācijas cilvēkiem dažreiz ļoti kārojas kļūt par vecākiem.
VIsu lietu aizplīvuro, un dusmas uz bāriņtiesu izrfaisa fakts, ka pilsonība radiniekiem Krievijas. Bet šeit nev jāskatās uz pilsonību - jāskatās uz to, kā labāk bērniem (un -ne jau no politiska viedokļa, bet - kādā gimenē bērni būs SIRSNIGAK aprūpēti.).

Atbildēt

Anna 2

01.12.2011. 04:17

kam vajadzīgi ŠĀDi supermoderni TĒVI? Kas neprecas,neatzīst ģimenes vērtības,bet palikuši vieni te mēdijos klaigā. Visus neprecētos par tēviem neatzīt un tikšanos ar bērniem NEATĻAUT.

Atbildēt

Anna

30.11.2011. 16:23

Kam vajadzīga arhaiskā bāriņtiesa? Pie tam vēl mazprofesionāli un nejūtīgi darbinieki, kuri sabojajuši dzīvi nevieam vien bērnam. Šos jautājumus jākārto tiesām. Sociālam dienestam jādarbojas savas kompetences robežās, jāveic apsekošana, jādod atzinumi par gimenem , bet tiesām jāizskata strīdi. Bāriņtiesas locekļiem nav attiecīgas izglītības, profesionalitātes

Atbildēt

sandrababy20

[R] 17.10.2011. 13:54


([email protected])
Sveiki,
Kā jums klājas? ceru, ka labi un labāko veselību. Mans vārds ir Miss Sandra, es gribētu, lai jūs atbildētu man i ir svarīga lieta, lai disku ar jums.. Tiklīdz es dzirdēt no jums, es jums nosūtīsim mana bilde, un arī ļauj jums zināt vairāk par mani. Es ceru dzirdēt no jums drīz.
Aprūpe Miss Sandra.
([email protected])


]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]


( [email protected] )
Hello,
How are you? hope fine and in best of health. My name is Miss Sandra.,i will like you to reply me for i have an important thing to discus with you. As soon as i hear from you, i will send you my picture and also let you know more about me. I look forward to hear from you soon.
Care of Miss Sandra.
( [email protected] )

Atbildēt

A

18.09.2011. 20:25

Nejauks un netikumisks vēstījums. Papriekš jāprecās un tad jādzemdē bērnus (ja tas vispār ir iespējams). Priekš tam jau mīļais cilvēk laulības pastāv. Visus šitos ārpuslaulību tiesību kačātājus vajadzētu triekt ar rungām. Jo īpaši mākslīgās apaugļošanas entuziastus.

Atbildēt

rrr

02.09.2011. 05:42

P.S.
Šitais, piemēram, "iespārda":
"Tas arī nozīmē, ka 2009.gada 20.martā notikušas tiesas sēdes laikā, kad Jeļenas Č. pilnvarotā pārstāve bija iesniegusi tiesā medicīniskās izziņas par bērnu veselības stāvokli, bērni Latvijas Republikā jau neatradās, par ko Jeļenas Č. pilnvarotā pārstāve nevarēja nezināt un iespējams apzināti noklusēja un nepaziņoja tiesai šo faktu, lai liktu šķēršļus DNS ekspertīzes veikšanai."
Interesanti, ko var pārmest Latvijas tiesai vai bāriņtiesai? Ka viņi nenoķēra pie rokas krāpnieku? Iespējams.

Turklāt datumi - 13.martā babuļa izveda bērnus uz Krieviju un JAU 15.aprīlī bija Kreivijas tiesas spriedums par adopciju - iespārda vēlreiz. Es neticu, nu vienkārši neticu, ka Krievijas iestādēs tādu tempu bija iespējams dabūt bez kārtīga kukuļa.

Atbildēt

rrr

02.09.2011. 05:34

Reāli žēl to tēvu, diemžēl kaut ko atdabūt no Krievijas ir ļoti nereāli, viņi faktiski ignorē tiesiskās sadrbības līgumus ar Latviju. Ja bērni būtu palikuši Latvijā vai adoptēti uz jebkuru citu valsti, bet uz Krieviju...
Babuškai - ādu pār kārti! Kretinē šitādi cilvēki, kas izbīda savu "interesi", kāpjot pāri citu cilvēku likumīgajām interesēm un izmantojot to, ka, šajā gadījumā, tēvs gāja likumā noteikto ceļu.

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

01.09.2011. 12:06

>> BI
*********************************
bi
01.09.2011. 10:04
Autors pats ir piekritis, ka viņa paternitāte netiek noteikta ar pirmās tiesas spriedumu - atsauca prasību. Ko nu tagad bļaustās.
**********************************
2009.gada 13.augustā Rīgas rajona tiesa taisīja spriedumu lietā, ar kuru NOSPRIEDA ATZĪT, KA ESMU EVAS un papildināt attiecīgus ierakstus dzimšanas reģistrā, ierakstot mani par Evas un Jegora tēvu.
...(..)...
Apelācijas sūdzības izskatīšana notika 2009.gada 11.novembrī. Tiesas sēdes laikā tiesas sēdes priekšsēdētāja tiesnese S. Buivide jautāja, vai mēs nevēlamies atsaukt savu prasību, jo tā pat TIESAI PRASĪBU BŪS JĀNORAIDA – prasība ir celta pret personu, kura nevar būt par atbildētāju lietā.
Par pamatu prasības noraidīšanai bija tas apstāklis, ka AR RĪGAS BĀRIŅTIESAS 2009.GADA 17.JŪNIJA LĒMUMU JEĻENA Č. IR ATLAISTA NO NEPILNGADĪGO EVAS UN JEGORA AIZBILDŅA PIENĀKUMU PILDĪŠANAS , par ko pirmās instances tiesa bija informēta sprieduma taisīšanas dienā [13.08.2009.].
************************************
... PAR TO ARĪ BĻAUSTĀS ...kur tad tu "paijveidīgais" izlasīji, ka vinš ATTEICIES no paternitātes noteikšanas ... DNS ekspertīzei tika likti šķēršļi, pa kluso bērnus izvedot uz Krieviju...

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

01.09.2011. 11:56

>> PAIJA
***********************************
...ne jau es izlecu ar netiešu spriedumu, ka man pagrūti sagremot uzrakstīto - bet TU ...un tā tik vēl trūķa, lai tu spriedelētu par lietas BŪTĪBU,ja "neiedziļinies niansēs" ...

Atbildēt

paija > RD draudzenīte

01.09.2011. 11:48

Liekas,ka es arī nespriedelēju par lietas būtību, bet Tev ieteiktu neuzmesties par dižo visu komentētāju kritiķi un apciemot vietas,kur sūti citus ,pašai

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

01.09.2011. 11:33

>> PAIJA (ar mazajiem burtiem)
*******************************************
paija 31.08.2011. 22:28
...(..)...
Priekš portāla lietas izklāsts ir parāk garš un sarežgits, tāpat te visas niansēs neviens neiedziļinasies
*******************************************
...šī lieta tieši tāda arī ir - gara un sarežģīta ... un nav ko te uzmesties par dižo spriedelētāju, ja, kā pati apgalvo, "neiedziļinies niansēs" ... tad jau tev labāk piekāpt pie Liepnieka "Dzeltenās zemūdenes" ...

Atbildēt

dzīvnieki meklē

01.09.2011. 10:48

kas viņus vecuma galā baros

Atbildēt

Pelēkais

01.09.2011. 09:59

Mani interesētu - vai tām bāriņtiesas darbiniecēm par likumu un normu neievērošanu nav nekādas atbildības? Prezidenta kungam (ja viņam ir kaut mazliet zināms, ko nozīmē būt tēvam un būt atbildīgam par saviem bērniem)jāliek atšķetināt šī lieta līdz pat tai vietai, kur tai kājas dīgst un visus, kuri pārsnieguši savas pilnvaras, nepamatoti pasteigušies vai vienkārši bijuši pavirši un "nezinoši", saukt pie atbildības. Nevis tā pakratot pirkstu, bet pēc likuma, ar visām no tā izrietošajām sekām.
Man gan liekas, ka tas aprīnojamais čaklums, ar kuru nokārtoti visi papīri, tā saucamajai vecmāmiņai par labu, ir ar kaut ko "iesmērēts".

Atbildēt

BA

01.09.2011. 09:22

Ļoti labi saprotu vēstules autoru. Ir bijusi man darīšana gan Bāriņtiesā, gan 3 tiesu instancēs (meitas tēvs visādos veidos vilcināja lietas izskatīšanu). Un tā patiešām arī ir, ka pilnīgi skaidras lietas tiek izskatītas novilcināti, ka advokāti melo nepārtraukti un bezkaunīgi un jūties pilnīgi neaizsargāts un pazemots.... Kā justies cilvēkam, kura bērni aug, savu tēvu neredzot? Vai tas Bāriņtiesas kundzēm neienāk prātā?

Atbildēt

pieitek

01.09.2011. 07:51

lūdzu pēc tam protālā informēt par Bērziņa rīcību šajā jautājumā

Atbildēt

emi

01.09.2011. 06:52

Šis notikums vēlreiz pierāda to, ka attiecības ir juridiski jānoformē, it īpaši, gaidot bērnu. Tāpat redzams, cik riskantas situācijas veidojas attiecībās starp dažādu valstu pilsoņiem.:( Manuprāt, šie ir galvenie secinājumi, kas jāpatur prātā uz priekšdienām!

Atbildēt

Par bāriņtiesu

01.09.2011. 06:24

Kas tā par bāriņtiesu, kas pieņem prettiesīgus lēmumus. Tām mamzelēm, kas tur sēž pašām vajadzētu atņemt bērnus, varbūt nāktu kāda atskārsme vai apskaidrība.

Atbildēt

viesis

01.09.2011. 05:55

Diemžēl vēstules autors kaut kādu neskaidru iemeslu dēļ pats ir pieļāvis kļūdu - atsaucot prasību! Tagad pēc šī fakta vairs nekas īsti nav iespējams! Kaut kādu daļēju risinājumu varbūt var panākt tiesas ceļā, taču šobrīd ir nevietā braukt augumā valsts iestādēm, jo tās nedrīkst iejaukties citas valsts lietās bez tiesas sprieduma.

Atbildēt

bi

01.09.2011. 05:04

Autors pats ir piekritis, ka viņa paternitāte netiek noteikta ar pirmās tiesas spriedumu - atsauca prasību. Ko nu tagad bļaustās.
Kādēļ meiteni neapprecēja?
Nesmuka vēstule.

Atbildēt

Cilvēki

31.08.2011. 18:04

vispirms svin kāzas, pēc tam kristības, un tad nav tāda rakstura problēmu.

Atbildēt

[]

31.08.2011. 17:30

Ja reiz maksāja bargu naudu par mākslīgo apaugļošanu, tad jau gribēja bērnus sev, nevis kaut kādai sievasmāsai. Viss šis stāsts ir traģisks, lai neteiktu vairāk

Atbildēt

paija

31.08.2011. 17:28

Jā, nu ir vainīgi visi , valdība, tiesas , bet laikam jau vispirms tētiņš pats. Vai nebūtu normāli,gaidot 2 bērnus, apprecet bērnu māti,ja tiešām gribējat bernus audzinat normālā ģimenē? Diez vai tagad ir jāizrauj berni no citas ģimenes tik bezatbildīga cilvēka dēļ. Prezidents gan mums tāds pats brīvais erglis ,kas pamet sievietes ar berniem
Priekš portāla lietas izklāsts ir parāk garš un sarežgits, tāpat te visas niansēs neviens neiedziļinasies

Atbildēt

hmm

[R] 31.08.2011. 17:22

Varbūt šajā informācijas gūzmā palaidu garām, bet - kāpēc autors domā, ka bērni joprojām ir LV pilsoņi?

Atbildēt

DD

31.08.2011. 16:47

bedigs stasts, kas velreiz apliecina, ka sai valsti valdosajai klikei nav vajadfzigi iedzivotaji LV pilsoni. esmu par to parliecinajies ar praktiski, zinot, ka uz arzemem adoptets ir berns, neviena valsts iestade jau vairakus gadus nav painteresujies kas ar to bernu un ka vinjam tur iet, tjipa prom ir nu i labi

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene. “Progresīvākajiem”...

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...