Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēršanos pret korumpēto sistēmu mēs uzskatām par kampaņu pret valsti, - to piektdien, uzstājoties „sabiedriskajā” Latvijas radio un runājot par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pasūtījuma lietu skandālu, skaidri lika manīt VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. Pietiek.com šodien publicē attiecīgās raidījuma daļas atšifrējumu.

Aidis Tomsons: Cik tad jūs droši jūtaties atbildēt uz tiem pārmetumiem, kas izskan pēdējā laikā VID virzienā? Dienests nodarbojas ar pasūtījumiem pret konkrētiem cilvēkiem, piever acis uz atsevišķu politiķu darbošanos, vispār ļoti nesmukas lietas notiek.

Ieva Jaunzeme: Es gribētu uzreiz teikt, ka tās kājas, tie pārmetumi aug pērnā gada maijā, kad negodīga un no VID atlaista darbiniece izveidoja grupu, ar kuru kopā izspieda kukuli no viena uzņēmēja. Šobrīd tātad Valsts ieņēmumu dienests sadarbojās ar KNABu un personas tika aizturētas, un šobrīd jau, cik es zinu, lieta ir nonākusi prokuratūrā un tiks celtas apsūdzības. Un pēc tam tas tika vispārināts kā tāda prakse, kas īstenībā tā nav. Un tas bija ļoti konkrēts gadījums.

Nākošā pārmetumu, tas, ko es novēroju publiskajā telpā, es domāju, tik masveidīgu informācijas klāstu pa trīs, četrām publikācijām dienā, sekoja pēc tam, kad vairākiem citiem darboņiem tika uzrādītas apsūdzības prokuratūrā, un arī tika, un viņu tuviniekiem, tad sekoja nākošais vilnis. Tāpēc es saliktu šos divus notikumus, kas īstenībā nav saistīti, bet, lasot arī izdevumus, varēja konstatēt, ka intereses ir satikušās vienai personai, kura izspiež kukuli, ar personām, pret kurām ir ierosināts kriminālprocess. Intereses sakrita, rezultātā tika, es domāju, nevis domāju, bet es esmu pārliecināta, apmelojumu kampaņa arī tika uzsākta, par kuru arī ir vēršanās notikusi tiesībsargājošās iestādēs.

Aidis Tomsons: Un mērķis?

Ieva Jaunzeme: Tātad, lai mēs saprastu, vai tā ir patiesība…

Aidis Tomsons: Es saprotu, kāpēc jūs vēršaties, bet mērķis tai kampaņai pret jums, jūsuprāt?

Ieva Jaunzeme: Es domāju, ka tas ir, daļa tā ir, tā ir daļa no stāsta, tur nav tikai Valsts ieņēmumu dienests. Ja saliek uz vienas lapas visu to, kas ir noticis, es varu pateikt, ka tur ir iesaistīts tas naratīvs, kas saucās, ka mēs esam zudusi valsts vai neizdevusies valsts, jo tā vēršanās notiek pret faktiski visām augstākajām valsts amatpersonām ar dažādiem apmelojumiem.

Bet es saku, kamēr mēs nesalikām to visu uz papīra visu šo kampaņu, tā es varētu viņu saukt, tad bija savādāk, tagad, redzot, tur ir tvīti, retvīti, tur ir publikācijas, pārpublikācijas, un tur ir iesaistīti visi, sākot no valsts prezidenta un beidzot, es teiktu, ar Latvijas radio, Latvijas televīziju, visi, kas, nu, ir valsts tādi atbal…, vai teiksim, svarīgi valsts elementi.

Artjoms Ļipins: Bet tie gadījumi, kuriem tagad notiek pārbaudīšana, tie tiešām notika. Un mans jautājums būtu, vai VID kaut kādā veidā tagad pārbauda arī citas iespējamās lietas, jo tiešām divi gadījumi ļoti īsā laikā, lai kaut kā cīnītos ar to apmelošanas kampaņu, kā jūs to saucat? Kā parādīt – citur mums viss ir labi.

Ieva Jaunzeme: Kuru jūs saucat otro lietu?

Artjoms Ļipins: Jūs tikko teicāt, ka bija Ramoliņa kunga lieta un tad vēl bija apsūdzības vērstas pret citām VID personībām. Pēc jūsu teiktā.

Ieva Jaunzeme: Tas bija, ko es teicu, bet nē, tas nebija pret VID personībām, tas bija pret konkrētām personām, pret kurām kriminālprocess tika uzsākts pamatoti un nodots kriminālvajāšanai. Jā. Tā kā, tā kā kopā ar prokuratūru, kopš tā laika tiešām ir pārbaudīts liels skaits lietu, tiešām viņš ir veikts, un arī es domāju, ka tā, tas ir ļoti skrupulozi izdarīts, īpaši tām personām, kuras ir iesaistītas noziedzīgos nodarījumos. Ir atrastas nepilnības, bet ne tādas, ka tās būtu, mēs runātu par nepamatoti ierosinātiem kriminālprocesiem, jo šajā gadījumā tas izņēmums bija , vai kur bija tās sakarība, ja, tajā, ka šobrīd jau mēs visus kriminālprocesus uzsākam vienlaicīgi arī ar prokuratūras ziņu. Šeit cilvēki bija gājuši uz risku. Tiešām reāli bija gājuši uz risku, jo viņi, jo viņi bija uzsākuši kriminālprocesu bez konsultācijām ar policiju, ē, ar prokuratūru, tas nāca gaismā diezgan ātri, bet to risku viņi bija gājuši. Kāpēc viņi to bija darījuši, tas droši vien tiesas procesā tiks noskaidrots.

Jānis Goldbergs: Nu tad jau jāpaprasa, vai tad pret to Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku, kā tur bija, prasīja viņiem, prasīja viņus kāds tur izmeklēt, vai nē? Jums ir pārliecība, ka tas ir, tie ir apmelojumi, jeb…

Ieva Jaunzeme: Lūres kundze pati intervijā De Facto pateica, ka kriminālprocess ir ierosināts pamatoti. Šobrīd tātad nav pamata un arī prokuratūra, kā teikt, to procesu ir redzējusi un arī ir izvērtējusi. Man kā iestādes vadītājai, Valsts ieņēmumu dienesta vadītājai, vispār nav tiesību iejaukties šajā procesā, ja nu vienīgi mani procesa virzītājs neinformē, ja ir vajadzīga palīdzība no citām iestādēm, viņš mani var informēt, un tas var notikt. Šajā gadījumā procesu, kā es vēlreiz varu tikai apgalvot, tas, ko ir teikusi pati izmeklētāja, ka viņš ir ierosināts pamatoti, un prokuratūra to apstiprina.

Aidis Tomsons: Pamatoti jā. Nu laikam es saprotu tajā… Es gan nevarētu teikt, ka es joprojām esmu ļoti iedziļinājies, bet es saprotu, publiskajā telpā tas pārmetums, sakot, ka lika sameklēt pamatojumu. Tad arī atrada pamatojumu tam.

Ieva Jaunzeme: Ziniet, es jums teikšu. Tīri ne par konkrēto procesu. Ja cilvēkam nav, ko slēpt, ja viņš ir godīgs nodokļu maksātājs, tad par viņu neko atrast nevar. Ja no… Ja cilvēkam ir, ko slēpt, ja viņam ir bijušas necaurspīdīgas naudas plūsmas un citas lietas, tad tas ir likumā noteikts, ka tas ir likuma pārkāpums. Un tāpēc es visiem varu ieteikt dzīvot tikai tādu dzīvi, kur nevar neko atrast. Un es domāju, ja manā dzīvē būtu kaut kas, ko varētu atrast, pamatots, tad tas jau sen būtu atrasts. Es zinu, ka, kad es savu dzīvi esmu dzīvojusi vienmēr ar pārliecību, ka neko nevar noslēpt. Neko nevar noslēpt.

Aidis Tomsons: Bet paliekot pie paša jautājuma būtības, bija runa par to, ka vajag atrast pret Lato Lapsu un Jurģi Liepnieku?

Ieva Jaunzeme: Man nav bijis tādas runas ne ar vienu. Tāpēc katrā gadījumā es varu teikt tikai to, man, manas rokas ir tīras, un nevienam nekas nav ne uzdots, ne likts darīt.

Jānis Goldbergs: Es nezinu. Tad jau vairāk jautājumu par šo tēmu nav.

Aidis Tomsons: Droši mēs varam iet uz priekšu uz citiem jautājumiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...