Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Vai krievs var būt labs?

Leonards Inkins
11.11.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms gada šāds jautājums šķistu gana jocīgs, bet laiki mainās. Gadījumā, ja zini atbildi uz šo retorisko jautājumu, tad droši vari nelasīt un pievērsties kam citam, bet, ja nezini, tad kopā iedziļinies manās pārdomās.

Uzsveru, atgādinu un aicinu visus gramatikas zinātājus un zinātnisko terminu speciālistus mani nenosodīt un nemācīt, bet koncentrēties uz būtību. Manis minētie, pielietotie un izmantotie termini un apzīmējumi var būt neprecīzi un pat aplami, bet tie ir aplami citādākam pasaules skatījumam un lietu vērtējumam. Šai gadījumā gudrie sapratīs, bet muļķos es neieklausos.

Arī tos, kas ir lasījuši gudras grāmatas, aicinu nemācīt mani, kādi formulējumi ir pareizi jāpielieto un kādas diagnozes jāizmanto, bet mēģiniet saskatīt un saprast būtību un nepiedēvējiet man to, ko neesmu teicis. Ja vari pateikt labāk, tad neviens tev rokas nav sasējis un muti nav aizlīmējis. Dari!

Labs cilvēks

Sākšu ar uzvedinošu jautājumu: kā domā, vai vispār ir labi vai slikti cilvēki? Vai ir labas vai sliktas tautības, vai ir labi vai slikti dzimumi, vai ir labi vai slikti vecumi? Vai minētais patiesībā nav tikai nejaušu faktoru summa un nekas cits?

Kas, mūsuprāt, ir labs cilvēks, un kāds ir slikts. Parasti par labu atzīstam un uzskatām to, kurš mums ir darījis ko patīkamu vai izdevīgu. Tāds mums šķiet labs, bet tas, kurš ir izrādījies mūsu vēlmēm nenoderīgs, – slikts. Tāpēc labs vai slikts ir tikai attieksmes jautājums, bet nebūt ne objektīvs un nemainīgs atzinums par kādu cilvēku, jo cilvēks ir ļoti mainīgs lielums un mūsu vērtējumi arī.

Un vēl. Pasaule nav melnbalta, un ap mums ir daudz dažādu ne tikai pelēkā toņa gradāciju. Ir pavisam slikti cilvēki, ir tikai nedaudz. Tas attiecas arī uz labiem cilvēkiem – ir pavisam labi, ir ne tik labi...

Neiebildīsi taču, ka jebkurš cilvēks savas dzīves laikā kaut reizi ir rīkojies slikti un jebkurš sliktais kaut reizi ir rīkojies labi. Tas lielā mērā ir atkarīgs no prizmas, caur kuru lūkojamies, bet mums taču ir kaut kāds priekšstats par to, kas ir labi un kas slikti. Kas ir pareizi un kas nepareizi, kas saprātīgi un kas nesaprātīgi. Kas ir loģiski un kas neloģiski, kas ir sirsnīgi un kas ir ļauni.

Uzdrošinos apgalvot, ka jebkurš cilvēks savas dzīves laikā ir rīkojies slikti. Vai tas nozīmē, ka šis cilvēks vienmēr un visur rīkojas tikai slikti? Nebūt ne. Tāpat jebkurš cilvēks savas dzīves laikā ir rīkojies labi, pat tas sliktais, bet tas nebūt nenozīmē, ka viņa rīcība vienmēr ir laba.

Un vēl, ja kāds tev apgalvo, ka viņš ir labs, tad tas ir brīdinājums, ka no viņa ir jābēg, jo viņš ar savu labestību tevi var ļoti apdedzināt.

Manuprāt, nav nedz labu, nedz sliktu cilvēku. Vairumā gadījumu cilvēka rīcību nosaka apstākļi, iespējas, kā arī apziņa un zemapziņa. Zemapziņā ir paslēpts tas, kas cilvēkam vienmēr ir līdzi, bet apziņā atrodas tas, kā cilvēks vēlas, lai viņu redz citi, tas, kā cilvēks sevi pasniedz citiem.

Kā domā, kāpēc dvēselei ir dots ķermenis? Ķermeņa esībai ir tikai viens nolūks, lai ar prātu un apziņu, kas mājo ķermenī, mainītu zemapziņu, jo tas, kas atrodas zemapziņā, jau arī ir šīs cilvēka dvēseles stāvoklis, nevis tas, ko mums ļauts saskatīt un ko ir koriģējusi apziņa un prāts. Vēl to dēvē par dvēseles stāvokli. Prāts ir sirds instruments, bet ķermenis ir dvēseles dakteris.

Tad, kad ķermeņa vairs nav, tad nav iespējama arī dvēseles stāvokļa mainīšana, jo nav vairs tam nepieciešamā instrumenta – ķermeņa, bet šis instruments ir pieejams tikai ļoti īsu ķermeņa dzīves laiku, bet dvēsele dzīvo mūžīgi.

Ar ķermeņa palīdzību cilvēkam ir dota iespēja zemapziņā mītošās vēlmes un tieksmes ierobežot, izskaust vai tieši otrādi stiprināt. Kad ķermeņa nav, tad notiek tikai tas, ko vēlas dvēsele, un tā bieži vēlas ne to labāko un patīkamāko.

Prāta konstrukcija

Dienot padomju armijā, kādu laiku atrados kara hospitālī Kalugā. Tur novēroju tādu ainu. Mēs, vairāki «pacienti», sēžot gaitenī, tērzējām par mums svarīgām lietām. Pavērās vannas istabas durvis, un pa tām mēģināja izspraukties kāds uz kruķiem. Tai pašā brīdī gaiteņa galā no kabineta iznāca ārsts, viņš uz brīdi piestāja un lūkojās mūsu virzienā.

Man blakus sēdošais, no Baku iesauktais ātri noreaģēja uz radušos situāciju un lika ārstam domāt par viņu kā par labu, izpalīdzīgu un atsaucīgu cilvēku, bet, ja ārsts par tevi labi domā, tas nozīmē, ka tevi labāk ārstēs un izrakstā būs arī tas, kas tev atvieglos turpmāko dienestu.

Viņš strauji pielēca kājās, atvēra plaši vannas istabas durvis un, satvēris aiz elkoņa kruķu īpašnieku, palīdzēja tam izkļūt no vannas istabas, un laipni pavadīja to līdz palātas durvīm.

Šī aina bija zibenīgā ātrumā sagudrota un izrādīta luga ārstam. Tā bija prāta konstrukcija, nevis dvēseles vai zemapziņas aicinājums. Patiesībā, ja nebūtu gaitenī iznācis ārsts, kareivis turpinātu sēdēt un ļautu tam, kurš bija uz «trim kājām», pašam tikt galā.

Nenoliedzami, ka tā bija apziņas konstruēta uzvedība, kura neatbilda viņa dvēseles stāvoklim, bet nenoliedzami ir arī tas, ka, ja kāds par kādu ilgi izliekas, viņš nedaudz par tādu arī kļūst. Izlikšanās kļūs par ieradumu. Ir kaitīgi ieradumi un ne tik kaitīgi...

Tas, kurš jau pieradis lēkt uz «trim kājām», uzreiz nepratīs skriet un droši iet uz divām. Pamēģini kādu mēnesi patēlot, ka esi klibs. Brīdī, kad vairs nebūs jāizliekas, pieklibošana saglabāsies, un atkal būs jāmācās pareizi staigāt.

Mūziķi to sauc par aplikatūru, tas ir - ar kuru pirkstu, kas un kā ir jādara, kurš taustiņš jāspiež vai kura stīga jārausta. Tas pats attiecas arī uz datorlietotājiem. Ja iemācīsies un pieradīsi spiest taustiņus nepareizi (katram pirkstam ir jāspiež tam paredzētais taustiņš, nevis kā liekas ērtāk), tad vēlāk iemācīties ātri un, uz tastatūru neskatoties, rakstīt būs ļoti grūti un vairumā gadījumu tik grūti, ka cilvēks tam atmetīs ar roku un turpinās bakstīt ar vienu vai diviem pirkstiem.

To sauc par muskuļu darbības atmiņu, līdzīgi notiek ar cilvēka apziņu un zemapziņu.

 Ja sēklu sēj auglīgā augsnē, pastāv liela varbūtība, ka tā iesakņosies un dos ražu, bet, ja neauglīgā, tad tā nedīgs. Propaganda, lai kāda tā nebūtu, darbojas līdzīgi. Austrumos ir teiciens, ka, lai cik reizes tu neteiktu – halva, no tā mutē salduma garša neradīsies. Garšas kārpiņām ir jābūt gatavām imitēt neesošas garšas, tad «halvas» propaganda darbosies, un cilvēki būs labsajūtā pat bez reālas halvas.

Tas ir vienkāršs piemērs daudz dziļākiem procesiem, kad apziņa un prāts tiek aizbīdīti un apziņas vietā ieperinās zemapziņa un tajā mītošās zemiskās tieksmes.

Okupantu valoda

Par zemapziņas esību, par to, kas tur mīt, var viegli pārliecināties gadījumos, kad āmurs netrāpa pa naglas galvu, bet pa pirkstu, - tad pirmā reakcija ir tā, kas nāk no zemapziņas, un prāta vai apziņas reakcija atnāk novēloti, sakot - nu taču nevajadzēja tā teikt, vajadzēja savaldīties, un nevajadzēja izmantot tādus vārdus, bet tā ir novēlota apziņas spriedelēšana, bet tas, kas atrodas zemapziņā, ir ātrāks.

Atceries taču slaveno filmu par Otro pasaules karu, kur padomju spiedze – radiste nodeva sevi dzemdībās, krieviski saucot un piesaucot savu māti..

Arī es esmu kādu laiku domājis, ka krievi - tā ir viena tauta no daudzām, kurā ir gan labi un sirsnīgi cilvēki, ir arī slikti un ļauni. Tā domājot, man radās daži papildu jautājumi par krieviem un ne tikai.

Piemēram, nopietni iedziļinājos dažādu reliģiju būtībā, saturā un to izcelsmē. Vai tām ir ārpuszemes izcelsme, vai arī tās ir tikai cilvēka fantāzijas auglis.

Aizdomājos, kāpēc mēs, manā jaunībā, sadzīvē nerunājām, ka iesim dienēt padomju armijā vai dienējām. Nē, mēs teicām: iesim krievos, es biju krievos. Vai tas nozīmē, ka uz diviem vai trim gadiem mēs mainījām tautību, vairs nebijām latvieši? Un citi, kurus arī iesauca dienēt, arī kļuva par krieviem?

Tad nonācu pie atziņas, kāpēc kristietība, lai kā to izplatītu, aģitētu un praktizētu, nekļuva par savējo Indijā. Arī mātes Terēzes pašaizliedzīgais darbs šai ziņā neko nemainīja.

Tā notika vai tā nenotika tāpēc, ka, vienalga, ko sludina reliģija un kā to praktizē, tā Indijā vispirms ir okupantu reliģija. Un līdzīgi notika un notiek vēl šodien ne tikai Indijā, bet daļēji pat Latvijā.

Krievu valoda Latvijā un citās krievu okupētās teritorijās no vienas no pasaules valodām pārtapa par okupantu valodu, tāpēc tā Latvijas gadījumā nav vienā rindā liekama ar citām svešvalodām. Tā ir īpaša – tā ir okupantu valoda. Ja nav pieņemama okupācija, tad nevar būt pieņemama okupantu valoda un okupantu kultūra.

Attīstot šīs pārdomas un secinājumus, nonācu līdz tam, ko tu šobrīd lasi.

Kāpēc labs krievs nav iespējams principā? Šoreiz «krievs» un «labs» nav zinātnisks termins, bet tikai māksliniecisks paskaidrošanas, apzīmēšanas un skaidrošanas jēdziens. Precizējot virsrakstu «Vai krievs var būt labs», uzsveru, ka runa ir par tiem - viņiem pat pasē var pat būt rakstīta cita tautība -, kuriem zemapziņa ir ņēmusi virsroku pār apziņu. Tas var būt arī ar ļoti latvisku uzvārdu apdāvināts «vates galva» gadījumā, ja ar viņu ir notikuši līdzīgi procesi.

Cilvēks sadzīvē pie galda bieži ir citāds nekā guļamistabā, jo tur virsroku ņem tas, kas ir zemapziņā, bet pie galda – galda kultūra. Arī pēc cilvēka uzvedības tualetē var nekļūdīgi novērtēt viņa kultūras līmeni. Cilvēks ir daudzšķautņains, un mums ir ne viena vien šķautne, kuru mēs nelabprāt rādām citiem.

Zini taču, ka ir cilvēki pūces un cīruļi. Ko darīt, ja apkārtne ir tā iekārtota, ja darba vietā darba laiks neatbilst manam bioloģiskajam ritmam? Ko darīt? Ciest un dzīvot tā, kā darba devējs ir to noteicis. Daudzi cilvēki nemaz nav tik ļauni, kā izliekas, bet, starp vilkiem dzīvojot, jākauc kā vilkam, un otrādi – daudzi cilvēki patiesībā ir labāki, nekā mēs viņus vērtējam un nekā mēs par viņiem domājam. Daudzi patiesībā ir nelietīgāki un daudzi cēlāki, un tas ne vienmēr saskan ar mūsu viedokli par viņiem.

Krievs

Ir apgalvojums (no kura izriet) un pat plaši izplatīts viedoklis, ka putins ir nelietis, ka viņš ir slikts cilvēks, kurš ir ar dažādām viltībām sagrābis varu un liek krieviem darīt to, kas ir pret viņu gribu?

Es uzskatu, ka putins ir tikai собирательное kolektīvo izjūtu kopums un viņš pilda Krievijas pilsoņu vēlmes. Runa ir ne tikai par tiem, kuriem pasē ir rakstīts – krievs, bet arī par tiem, kuri ir burjati un citu tautu Krievijas pilsoņi, kurus dēvējam par vateņiem vai «vates galvām».

Esmu dzirdējis asprātīgu skaidrojumu tam, kāpēc laulāti vīri mēdzot iet «pa kreisi». Tāpēc, ka vīrs esot galva, bet sieva kakls. Uz kurieni kakls galvu pagriež, turp tā arī dodas. Ja kakls ģimenes galvu pagriež citas sievietes virzienā, tad nevajag brīnīties par iznākumu.

 Kā domā, vai putins ir tikai tautas kakls un griež tautu turp, kurp viņš vēlas, vai arī Krievijas pilsoņi ir kakls un groza putinu (galvu) krievu zemapziņā mītošām tieksmēm un noliecēm vēlamā virzienā?

Grozi, kā gribi, bet tas ir jautājums par kolektīvo atbildību. Var jau teikt, ka kakls nav pie vainas un vainīga ir tikai galva, var apgalvot, ka pie visa vainīgs kakls un galvai nav izvēles.

Tomēr pareizā atbilde ir, ka viena pagale nedeg un tās ir kopējas kolektīvas rīcības un vēlmju sekas. Bet, ja ir darbība, tad agri vai vēlu nākas plūkt kopdarbības augļus vai atbildību.

Atbildīga par kopējo rīcību vienmēr ir galva. Pat tais gadījumos, kad kakls to groza turp, kurp vēlas, un galvai atļauju neprasa. Tā esam pieraduši.

Kaut arī uzvaras laurus plūc galva un neveiksmes gadījumā galvu nocērt, bez atbildības kaklam neiztikt. Ja galvu nocirtīs, atradīsies cita galva, jo svēta vieta tukša nemēdz būt, bet vainīgais vienmēr un visur ir kakls un galva ir nolemta lūkoties turp, kurp to griež kakls.

Var apgalvot, ka pie vainas ir propaganda. Jā, zināma ietekme un pat liela loma ir propagandai, bet, lai tā darbotos un nestu augļus, ir jābūt tai paredzētai augsnei, kurā šo sēklu sēt. Kas padarīja šo augsni tik uzņēmīgu, atvērtu un auglīgu pret šo propagandu?

Miljoniem pazemotu padomju dvēseļu nespēja samierināties ar padomju impērijas sabrukšanu. Daudzi pat šī iemesla dēļ gāja bojā, jo nespēja pielāgoties jaunajiem dzīves apstākļiem. To var apzīmēt un definēt kā pazaudētās diženības un varenības zaudēšanas sindromu. Nav vairs lielvalsts, un nav piederības tai, bet kas tu bez piederības kam varenam? Nulle, tāpēc ļoti daudzi padomju pilsoņi un viņu atvases alkst šīs zaudētās varenības, kur pašam nekas nav jādara, ir tikai jābūt vienam no. Ir arī tādi, kuri vēlas vecāko brāli, lai arī viņiem ir piederības sajūtas.

Šis sindroms radās deviņdesmitajos paralēli tam, ka vienlaicīgi ar padomju impērijas izjukšanu padomju pilsoņiem tika iedota brīvība izvēlēties nākotni. Un viņi izvēlējās! Viņi izvēlējās darīt to, kas pat Svētos rakstos ir skaidrots, - ka divas reizes vienā un tai pašā upē ieiet nav iespējams.

Līdz tam bija verdziska piederība, dzimtbūšana, un nu tās vietā atnāca pilsoniskās brīvības un cilvēktiesības. Apstiprinājās tas, ka vergam verga dzīve nepatīk, bet tas ļoti baidās no brīvības, jo verdzībā viņš ir iemācījies izdzīvot un pat dzīvot, bet brīvībai nespēja pielāgoties, nespēja pats domāt, pats secināt, pats vērtēt, pats plānot un, galvenais, pats izdarīt.

Viņi alkst un alka brīnišķīgo pagātni, kaut daudzi no viņiem šo pagātni nav piedzīvojuši un tikai kādā filmā par to redzējuši kādu sižetu. Un tomēr viņi alkst to laiku, kad jau bērnudārzā viņiem teica, kas un kā ir jādara, kas ir labi un kas slikti, kas pareizi un kas nepareizi. Šo jaunākajās klasēs nostiprināja oktobrēnu pulciņš, vēlāk pionieru vadītāji, taure, bungas un soļošana, kas noslēdzās ar dalību komjaunatnē un, ja izrādījies noderīgs, – arī komunistiskās partijas rindās.

Viņi domā tā – vēl vakar no mums visi baidījās, un visi ar mums rēķinājās, un te pēkšņi man jāpārtiek no zilajām «buša kājiņām». Vai tad normāls cilvēks ar tik krasām un tik pazemojošām izmaiņām var samierināties un nealkt revanša? Tā bija tā labvēlīgā augsne, un propagandai atlika tikai parādīt ar pirkstu, kurš vainīgs. Vainīgi izrādījās latvieši, ukraiņi, igauņi un pat amerikāņi.

Tu domā, ka šī propaganda iedarbojās tikai uz krieviem? Tu domā, ka šī labvēlīgā augsne bija tikai Krievijā? Nē, arī uz daļu latviešu. Varbūt ne visa, bet daļa no Maskavā radītās propagandas nostrādāja un ir spēkā vēl šodien arī ārpus Krievijas.

Marksistiskā domāšana

Tev liekas, ka tā ir sena pagātne un tikai? Es tā nedomāju.

Kā to ieraudzīt un pamanīt? Kā par to pārliecināties? Marksistiskais un komunistiskais pasaules skatījums balstās apgalvojumā, ka esot kādas tur šķiras. Valdošās, strādnieku, zemnieku, amatnieku, un katrai šķirai ir savas vajadzības un metodes, kā panākt vēlamo un kā ekspluatēt citas šķiras.

No tā izriet apgalvojums, ka – amerikāņi grib, Amerikai vajag... Patiesībā nav nekādu šķiru, bet gan strādnieki, zemnieki, ražotāji un neražotāji sastāv no indivīdiem, kuriem ir dažādas vajadzības, dažādas noslieces un tieksmes. Tie ir dažādi cilvēki, veci un jauni, gudri un ne tik gudri, veiksmīgi un neveiksmīgi, un nav tādas Amerikas, kura kaut ko grib. Arī ASV sastāv no dažādiem cilvēkiem, dažādām tautībām, rasēm, dažādām reliģijām, un tiem ir ļoti dažādas vajadzības un vēlmes, kā arī dažādas iespējas. Vienīgais, kas vairumam ir kopīgs, ir katram savs un ne viens vien ledusskapis un tālrādis.

Zaudētā varenība un pārestības sajūtas nebija vienīgās, kas šo augsni padarīja auglīgu kremļa propagandai. Liela nozīme bija arī reliģiskai videi. Jā, lielā mērā Krievijā - un ne tikai Krievijā - patiesi reliģisku cilvēku un kopienu praktiski vairs nav, bet ir reliģiskās piederības pagātnes sekas. Šai gadījumā, kad tika sludināts, ka cars ir Dieva vietnieks uz zemes un ka cars tāpat kā Dievs nekļūdās, radās vide, kurā gadsimtiem tika praktizēts, ka kungam vienmēr taisnība, un vēl mongoļu dižās kopējās valsts sekas, kurā galvenā savstarpējo attiecību modeļa īpašība bija – ja es esmu priekšnieks, tad tu esi s…ds, bet, ja tu priekšnieks, tad s…ds, protams, esmu es.

Reliģija veidoja arī ģimenes modeli un arī sabiedrības modeli. Tas viss kopumā radīja to, ko šodien varam vērot un ne tikai vērot, bet arī izbaudīt, kaut šeit baudas piesaukšana ir nevietā. Drīzāk mums nākas izciest.

Kremļa propaganda sasniedza daudzu zemapziņu, tas nostrādāja, un rezultāts ir acīmredzams. Tas noveda pie tā, ka miljoniem cilvēku ir sajukuši prātā jeb, politkorekti runājot, viņi arī ir cilvēki, tikai citādāki...

Šī citādība izpaužas tajā, ka viņiem apziņas vietu ir aizņēmusi zemapziņa. Apziņa ir mirusi un mirstot atbrīvojusi vietu, atbrīvojusi savu dzīves telpu zemapziņai. Nav vairs apziņas, kas apvalda un kontrolē zemapziņu.

Viņi vairs nav spējīgi saprātīgi un adekvāti domāt un rīkoties, viņu rīcību nosaka nevis apziņa, bet zemapziņā mītošās tieksmes.

Ir tapis agresīva naida pilnu, visus neieredzošu, asiņu un nāvju alkstošu, kā arī atriebības kāres pārņemtu radījumu kopums, kuri vēlas uzbrukt visiem un nogalināt iespējams, ka visus. Arī savējo viņiem nav žēl.

Tas nebūt nenozīmē, ka viņi ir vienoti un draudzīgi. Nē, viņi arī ir dažādi – bieži cits citu neieredz, bet viņus vieno tas, ka viņiem saprāta vietā ir iemājojusi zemapziņa un tā diktē uzvedību un spēles noteikumus. Tas ir kā odžu mudžeklis, kur, cita citai dzeļot, viņas šņāc un rīvējas vienā kamolā.

Tā ir briesmīga diagnoze, bet, izliekoties, ka tas tā nav, briesmas kļūs vēl nāvējošākas.

«Jūs odžu dzimums,

kā jūs varat labu runāt,

paši ļauni būdami?

Jo no sirds pilnības mute runā.»

Mateja 12:34

Noklausīties var šeit:

https://www.youtube.com/watch?v=DkcWS5BpaO8&t=371s

Novērtē šo rakstu:

0
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...