Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Uļmana "novičoks" ar parādiem

Maksātnespējīgs students
28.05.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Universitātes fotoarhīvos redzamais students Kaspars Novicāns ir tērpies T-krekliņā, uz sārtā deguna vienkāršas brilles. Tāds kā "novičoks" tiesu sistēmā. Pārdesmit gadus vēlāk trauksmaina teicamnieka skatiens ir saglabājies, bet krekliņa vietā nācis manierīgs uzvalks, kaklasaite un bagāžā – neatgriezeniska saikne ar Mārtiņa Bunkus skaļās slepkavības lietā aizdomās turētā uzņēmēja Mihaila Uļmana uzņēmumu „Rego Trade”.

Kad aizturēšanu šovs būs beidzies, puzli nāksies likt kopā arī ar pelēko apkaklīšu pāžiem. Tad, iespējams, ar oficiāli deklarētajiem 2020.gada ienākumiem 15241,16 eiro jeb vidēji 1270 eiro mēnesī Novicānam var nepietikt advokāta algošanai pašam sev, jo šis advokāts - maksātnespējas administrators un administratoru asociācijas priekšnieciņš ar savām prāvajām kredītsaistībām, spriežot pēc oficiālās deklarācijas knapi, var ieliet degvielu savā „VW kombi” un diez vai var atļauties apkuri Inčukalna namīpašumā. 

Kad šāvieni pie Meža kapiem bija noklusuši, bet piemiņas ziedi pat nebija novītuši, maksātnespējas administratora „Rego Trade” loma tika Kasparam Novicānam. Šajā brīdī ir vērts ieskatīties vietnē „Justice for Mārtiņš Bunkus”, kas vēstī: 

„Uzņēmēja Mihaila Uļmana un tā bankrotējušās kompānijas “Rego Trade” maksātnespējas administratora Kaspara Novicāna mēģinājumi iedzīvoties uz noslepkavotā advokāta Mārtiņa Bunkus rēķina beidzas neveiksmīgi, jo Vidzemes priekšpilsētas tiesa nule pilnībā noraidījusi K. Novicāna prasību pret Bunkus ģimeni, norādīts šā gada 10. maijā pasludinātajā spriedumā. 

Tiesa nosprieda, ka K. Novicāna prasība par atprasījuma tiesiskā pamata trūkumu un zaudējumu piedziņu pret Ojāru Bunkus, Kasparu Bunkus, Kristapu Bunkus un Daci Bunku ir noraidāma pilnībā. Turklāt tiesas spriedums paredz piedzīt no maksātnespējīgās SIA “Rego Trade” (MSIA “Rego Trade”) tiesāšanās izdevumus. 

“(..) K. Novicāna izklāstītie apstākļi neatbilda faktiskajiem apstākļiem, kā arī tiem bija piemērots nepareizs juridiskais vērtējums, uz ko mantinieki vērsa Novicāna uzmanību vēl pirms prasības celšanas,” uzsvēra piederīgo pārstāvis un nodibinājuma “Justice for Mārtiņš Bunkus” vadītājs Kristaps Bunkus. 

Viņš arī piebilda, ka ir visai īpatnēji, ka jaunais maksātnespējas administrators mēģina risināt uz nelaiķa Mārtiņa Bunkus rēķina situāciju, kad paša bezdarbības dēļ K. Novicāns ir pieļāvis, ka tiesa pieņēmusi lēmumu par labu Mihailam Uļmanam, nevis MSIA “Rego Trade” kreditoriem. “Līdz ar to bankrotējušam uzņēmumam jāatmaksā vairāk nekā 700 tūkstoši eiro, ko Mārtiņš Bunkus likumā noteiktajā kārtībā bija piedzinis no bijušā uzņēmuma valdes locekļa,” teica Kristaps Bunkus. 

Jāatgādina, ka Mārtiņš Bunkus bija MSIA “Rego Trade” maksātnespējas procesa administrators no 2008. gada aprīļa līdz pat savam nāves brīdim 2018. gada 30. maijā. Turklāt, pildot savus pienākumus, viņš cēla vairākas prasības pret MSIA “Rego Trade” bijušo valdes locekli Mihailu Uļmanu. Cik saprotams, tieši par šīm darbībām viņš, iespējams, saņēma nāvessoda izpildi.  

Pret Mihailu Uļmanu bija celtas vairākas prasības, bija piedzīti naudas līdzekļi vairāku simtu tūkstošu apmērā. Pēc Mārtiņa Bunkus ziņojuma bija ierosināti vairāki kriminālprocesi. Tāpēc starp Mārtiņu Bunkus un Mihailu Uļmanu bija izveidojušās domstarpības. To dēļ par draudiem savai veselībai un dzīvībai nu jau aizsaulē esošais advokāts Mārtiņš Bunkus vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, Ģenerālprokuratūrā un Valsts policijā. 

Konkrētā lieta par vairāk nekā 720 tūkstošu eiro piedziņu no Mihaila Uļmana ar Augstākās tiesas Senāta lēmumu 2018. gada 24. maijā tika nodota atkārtotai izskatīšanai Rīgas apgabaltiesai. Mārtiņš Bunkus turpināja aktīvi aizstāvēt kreditoru intereses, taču jau tā paša gada 30. maijā tika nogalināts. 2018. gada 6. jūlijā par MSIA “Rego Trade” administratoru tika iecelts K. Novicāns, bet 30. augustā ar Rīgas apgabaltiesas lēmumu lieta tika nodota jaunai izskatīšanai Rīgas rajona tiesai. 2019. gada 15. martā Rīgas rajona tiesa lēma par labu M. Uļmanam, šo lēmumu K. Novicāns nez kāpēc vairs nepārsūdzēja. 

“Drīzāk būtu jāanalizē K. Novicāna rīcība, jo viņa īpašā attieksme pret Mihaila Uļmanu liek uzdot jautājumu, kā intereses aizstāv maksātnespējas administrators? K. Novicāns atsauca bankrotējušā uzņēmuma prasību pret tā bijušo valdes locekli un tā vietā iesniedza prasību pret Bunkus ģimeni. Turklāt viņš turpināja uzturēt šo prasību pretēji kreditoru sapulces vairākuma balsojumam un lēmumam,” teica Kristaps Bunkus.

Kristaps Bunkus piebilda, ka K. Novicāna prakse interpretēt likumu, kā viņam ērtāk, ir izpaudusies arī citā gadījumā. Proti, ja kreditoru sapulces vairākuma balsojums nebija pietiekams un netika ņemts vērā, lai atceltu prasību pret noslepkavotā advokāta mantiniekiem, tad vienkāršs balsu pārsvars bija pilnībā pietiekams, lai maksātnespējas administrators K.Novicāns atteiktos no prasības uzturēšanas par zaudējumu piedziņu no Mihaila Uļmana. 

“Būtu jāvērtē šīs rīcības tiesiskums, jo Maksātnespējas likuma redakcija, kas tiek piemērota šajā konkrētajā procesā, paredz, ka administrators drīkst atteikties no jebkura prasījuma, ja par to nobalso trīs ceturtdaļas klātesošo balsstiesīgo kreditoru. Balsojumā par prasījuma pret Mihailu Ulmaņu atsaukšanu šis nav izpildīts, ir tikai vairākuma balsojums. Tā K. Novicāns nolēma nepārsūdzēt tiesas spriedumu, kas bija nelabvēlīgs MSIA “Rego Trade” kreditoriem, bet bija labvēlīgs Mihailam Uļmanam, bez kreditoru piekrišanas, tādejādi nodarot zaudējumus minētā uzņēmuma kreditoriem.” skaidroja Kristaps Bunkus. 

“Justice for Mārtiņš Bunkus” vadītājs pauda, ka maksātnespējas administratora pamatuzdevums būtu atgūt līdzekļus, lai norēķinātos ar kreditoriem, tai skaitā valsti, tomēr katra nākamā K. Novicāna darbība nostiprina pārliecību, ka rīcība notiek par labu konkrētai personai. 

Jau vairāk nekā 13 gadus valsts nevar atgūt nodokļu parādu no MSIA “Rego Trade”. MSIA “Rego Trade” maksātnespējas process tika pasludināts 2008. gada 24. aprīlī, par administratoru tika iecelts Mārtiņš Bunkus, kurš toreiz konstatēja, ka MSIA “Rego Trade”, iespējams, ir ļaunprātīgas maksātnespējas pazīmes. 

https://jfmb.eu/zinas/ulmana-meginajumi-iedzivoties-uz-noslepkavota-advokata-martina-bunkus-rekina-beidzas-neveiksmigi/   

Par to, kā tika organizēta shēma, kā šo uzņēmumu vadīja bezpajumtnieki, kā uzņēmuma valdi iecēla Iļģuciema cietumā un divu miljonu vērtiem kuprlaša ikriem plašāk var lasīt šeit: 

https://jfmb.eu/zinas/mihails-ulmans-iespejams-ar-administratora-kaspara-novicana-starpniecibu-iekaro-nogalinata-bunkus-mantojumu-valsts-gadiem-neatgust-naudu/ 

Bet par K. Novicāna vērtību sistēmu droši vien var spriest pēc kāda pavisam īsa bezemociju komentāra. “Varbūt izskatās ļoti vienkārši – mēs gribam memoriālu, mēs realizējam. Bet ņemot vērā, ka otrā pusē attiecībā uz dzīvojamo māju ir īpašumtiesības…” 2018. gadā Rīgas domes sēdē komentēja Kaspars Novicāns Maximas traģēdijas upuru radiniekiem, kad Zolitūdes traģēdijas piektās gadadienas priekšvakarā joprojām turpinājās pašvaldības un šīs zemes īpašnieku strīds. Zolitūdes traģēdijā cietusī Aļona Burve, redzot, kas tur tiek plānots, savā un 263 traģēdijā cietušo cilvēku vārdā toreiz teica: “Tādu cinismu vēl neesmu piedzīvojusi.”  

https://zinas.tv3.lv/latvija/sabiedriba/so-zemi-neatdosim-tur-gaja-boja-musu-cilveki-zolitudes-tragedija-cietusie-iebilst-ipasnieku-iecerei-par-vietas-attistibu/   

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

8

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

FotoTā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo nevienam nav nav tik liela atbalsta, lai saņemtu ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu. To lieliski apzinās arī politiķi.
Lasīt visu...

21

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

FotoKas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks.
Lasīt visu...

3

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

FotoPēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila Saksa-Konstantinova apgalvojumiem presē, šo rakstu vēlamies sākt ar diviem būtiskiem jautājumiem. Kurš ir atbildīgs par ekspertu ekspertīzes kontroli, un kā pasargāt mūsu bērnus un sabiedrību no stigmatizējošu un veselību apdraudošu naratīvu veidošanās sabiedriskajā domā?
Lasīt visu...

21

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

Foto“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par to, ka pēc prezidenta ievēlēšanas nevajadzētu veidot citu koalīciju. To viņš uzsver “Neatkarīgās” raidījumā, kurā piedalās visi trīs prezidenta amata kandidāti un kā eksperts – bijušais Valsts prezidenta kancelejas šefs Mārtiņš Bondars (Vairas Vīķes-Freibergas laiki). “Prezidenta dēļ koalīcija sastrīdas? Tas nav nopietni,” Pīlēns pabeidz domu.
Lasīt visu...

21

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

FotoGrūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut ko tādu, ko nosauca par prokremlisku – proti, nedraudzīgu mūsu kopējam stāstam. Kāpēc neko tādu mēs no viņa nedzirdējām iepriekšējos četrus gadus, lai gan utaino šovinistu grūpijas un virsvadītāji tāpat darīja savu darbu. Un – ne tikai Saeimas namā.
Lasīt visu...

21

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

FotoLatvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no citām disciplīnām/zinātnēm. Arī atsevišķa Latvijas vēsture ne, bet tā tiks mācīta pasaules vēstures kontekstā. Lai plašākai publikai palīdzētu saprast diskusiju, vēlētos dalīties ar to, kas ir vēsture, kāpēc tā jāmāca un kādu vēsturi vajadzētu mācīt mūsu skolās.
Lasīt visu...

21

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

FotoPersonīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu ceļmalā stāvošos zemniekus vai teiktu iedvesmojošas runas meijām greznotos tautas namos. Pats galvenais ir, lai nākamais prezidents būtu spējīgs vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos. Lai viņam būtu izveidoti labi personiskie kontakti ar visiem Eiropas, ASV un NATO līderiem un lai viņam vienmēr būtu iespēja ar tiem sazināties un paust savas bažas par Eiropā un pasaulē notiekošo. Un arī lai ārvalstu partneri savukārt cienītu mūsu prezidentu un zinātu, ka viņa domās ir vērts ieklausīties.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus

Nesen beidzu lasīt latviski izdoto somu žurnālistes Jesikas Aro grāmatu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un Valstsgribja manuskriptus - melnrakstus,...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...