Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Subjektīvs skatiens uz lietu nevar pretendēt uz patiesības vārdu, taču tas var palīdzēt savādāk izprast pašu šo lietu. Ikviena lieta pastāv vairākdimensiju formā atšķirībā no papīra divdimensiju formas. Tas ļauj rakstītajam tekstam pievienot lasītāja iztēli, kuru ietekmēt nav teksta autora spēkos. Šīs metodes pielietošana var dot daudz vērtīga līdzīgi domājošu cilvēku vidū, kamēr citiem atliek samierināties ar tikai sev saprotamu rakstīto vārdu izpratni.

Šogad aizsāktā diskusija par nepieciešamību labot Satversmi sākumā izskatījās pēc lietas pašas par sevi apspriešanas. Apspriežot abstraktu lietu, to nav iespējams konkrēti formulēt, tāpēc par noteicošo kļūst gribas izpausme. Gribai ir mērķis, un tā var pašu šo lietu padarīt par līdzekli mērķa sasniegšanai. Izziņas process ir iespējams tiktāl, cik ilgi griba tiek kontrolēta, un cilvēks gūst baudu no paša domāšanas procesa - domātprieka.

Baudu no domāšanas iespējams gūt arī citādāk, – uzreiz visu sadalot labajā un ļaunajā, gūstot pašapmierinājumu no atziņas, cik pats domātājs ir labs. Pašapmierināšanās rada strauju intereses zudumu par apspriežamo tematu, kā arī un pievēršanos citam tematam. Tajā mirklī, kad grāmata kļūst par līdzekli, ir jāsāk domāt nevis par pašas grāmatas saturu, bet gan par šīs grāmatas biezumu, izturību un smagumu.

Politikas teorijā pieņemts uzskatīt, ka priekšvēlēšanu cīņu laikā visvairāk esot jārūpējas par vidusšķiru, jo bagātajiem valsts pakalpojumi nav vajadzīgi, bet nabadzīgie tos neprot vai nevēlas izmantot. Vidusšķira labi apzinās savas ekonomiskās un politiskās tiesības, tāpēc pret sevi vērstu draudu gadījumā var sākt aktīvi rīkoties. Ja zūd cerības labvēlīgas izmaiņas panākt ar deputātu pārstāvniecību, vidusšķira sāk pievērsties valsts pamatlikumu apspriešanai. Latvijas vēsturē vislielākā vēlētāju aktivitāte bija Satversmes Sapulces vēlēšanās, bet mūsdienās – grozījumiem Satversmē par otras valsts valodas piešķiršanu.

Pieņemsim, ka kāda partija vēlēšanās startētu ar ideju, kurai pēdējā referendumā izteica atbalstu ļoti liels vēlētāju skaits. Tas nozīmētu, ka aptuveni tikpat lielu skaitu iegūtu arī partija, kura šo priekšlikumu ir izvirzījusi. Lai to izdarītu, vajadzīgs konflikts, - iepriekš jāpieņem kaut kas tāds, lai nākotnē ikviens apzinīgais valsts pilsonis nekavējoties dotos pie vēlēšanu urnām. Šķiet, šo taktiku izpratuši arī partijas sīvākie konkurenti un pieņēmuši attiecīgu pretplānu. Viņu uzdevums ir neradīt konfliktu un ļaut Satversmes preambulā ierakstīt visu, kas vien tiek piedāvāts. Turklāt, - jo ātrāk, jo labāk.

Zaudējot galveno oponentu pretestību, zūd pamats, kura dēļ bija sākta politiskā cīņa. Toties juristiem ir izdevies sasniegt sākotnējo mērķi -  iespēju netraucēti labot Satversmē pieļautās kļūdas. Vairs neviens netraucē izdarīt grozījumus, lai turpmāk vēlētājiem vairs nebūtu jābalso par tik pazemojošiem jautājumiem. Tomēr, atceroties to, ka jurisprudence ir radoša zinātne, vajadzētu ņemt vērā arī jaunās iespējas, kuras šie grozījumi piedāvātu citādi domājošajiem.

Atdalot no sabiedrības divas grupas – latviešus un kristiešus, ir vajadzīgs precīzi definēt šīs grupas, lai tām piešķirtu īpašās tiesības. Pēc tam ir vajadzīgs paredzēt institūciju, kura šīs tiesības nodrošinātu, un vēl vienu institūciju, kura sodītu likuma pārkāpējus. Konstitūcija kļūtu par kriminālkodeksu, bet tauta - par personu, nevainīgu vai vainīgu. Tālāk turpināt droši vien nav vajadzīgs, jo šāds problēmas risinājums nav pieņemams visiem.

Iespējams, ka šīs īpašās tiesības jāieraksta tikai deklaratīvi, aizliedzot pret tām vērsties gadījumā, ja tiks rīkots referendumu. Šajā gadījumā konstitūcija būs jāsaskaņo ar citiem  tiesību aktiem, kuros šāds aizliegums nepastāv. Aizliegums kā sarkana zīme pievilks agresīvi noskaņotus cilvēkus, ļaujot tiem brīvi izteikties, taču neļaujot rīkoties. Lai nepieļautu referendumu, valstij kādai no institūcijām būs jādod tiesības nepakļauties cilvēktiesību normu kopumam.

Latvija nav pirmā valsts, kas saskaras ar līdzīgu problēmu. Atšķirībā no kriminālkodeksa, kurš soda vainīgo, konstitūcijas uzdevums ir palīdzēt. Daudzās valstīs notikuši referendumi par jautājumiem, kuri apdraud  valsts konstitucionālo pastāvēšanu, un šo referendumu rezultātā it kā vajadzētu rasties kaut kam jaunam. Bieži vien referendumi tiek izmantoti par vārstuli spriedzes likvidēšanai, bet juristi šos rezultātus padara par juridiski nesaistošiem. Ar piebildi, ka juristu mērķis nav pastāvošās valdības saglabāšana visiem iespējamiem līdzekļiem, šī mērķa vārda upurējot pašu tautu.

Latvijas Satversme ir izvēlējusies tiešās demokrātijas veidu atšķirībā no britu pārstāvnieciskās demokrātijas. Tiešajā demokrātijā parlaments ir pakļauts tautas gribas izpausmei vienmēr, nevis tikai priekšvēlēšanu laikā, pēc tam parlaments kļūst neatkarīgs no tautas. Mazo valstu pamatnācijām pastāv risks, ka tās tiks pakļautas lielākām valstīm, kā iemeslu izmantojot rūpes par mazo tautu pastāvēšanu. Tāpēc nepietiek tikai ar skaistiem vārdiem priekšvēlēšanu laikā, bet tautai pašai ir jādod iespēja jebkurā laikā uzdot varai nepatīkamus jautājumus gadījumā, ja tauta jūtas apdraudēta. Satversmes tēvi droši vien ticēja, ka tautā vienmēr pietiks intelektuālā potenciāla izprast šos apdraudējuma cēloņus, un juristi, līdzīgi karavīriem, būs uzticīgi valsts karogam.

Gandrīz ceturtdaļgadsimts būs pagājis, kopš Latvija ir kļuvusi par neatkarīgu valsti, tomēr tauta vēl nejūtas saimniece pati savā teritorijā. Šo cēloņu izprašanai neder priekšvēlēšanu gaisotne, - tai nepieciešami mierīgāki apstākļi. Priekšvēlēšanu laikam vajadzīgi īsi saukļi, nevis problēmas būtības analīze.

Viena no Veimāras konstitūcijas pamatidejām ir tā, ka starp tautu un varu nedrīkst pastāvēt juridiska organizācija, kura liegtu tautai izteikt tās gribu. Satversmes uzlabojumos ir paredzēts šajā vietā ielikt citu ideju, kura noteiktu, kādos gadījumos ir iespējams tautai to liegt. Dzīvot nevis demokrātijas, bet daļējas demokrātijas apstākļos. Šādā gadījumā uzreiz atgrieztos grūti tulkojamais jēdziens kak pravilo, un pirmie cietušie būs tiesneši. Tie, kuri ir dzīvojuši padomju laikos un cīnījušies pret šo daudzgalvaino pūķi, zina, ko tas nozīmē.

Jāpiebilst, ka ne visas cilvēktiesības ir absolūtas un tiešās demokrātijas apstākļos valsts tās var ierobežot, ja vien izdodas pierādīt, ka tam ir likumīgs mērķis un ierobežojums ir samērīgs. Izdarot iepriekšminēto labojumu, vajadzētu sākumā pierādīt, ka šis labojums ir likumīgs no tiešās demokrātijas pamatprincipu viedokļa, aizsargā pamattautības intereses un saglabā varas dalījuma principu.

Iespējams, ka daudzi īsti nesaprot, par ko ir šis strīds, un kāds labums no tā varētu būt sabiedrībai un valstij. Labākai izpratnei varu minēt piemēru no vēstures.

Par kristiešiem sabiedrībā bija pieņemts uzskatīt cilvēkus, kuri ap sevi ir radījuši apstākļus, lai varētu dzīvot kristīgajā ticībā. Diskusijās par to, vai šādus apstākļus iespējams izveidot visā sabiedrībā, radās vēl viena izpratne par kristieti. Tiesības sevi uzskatīt par kristiešiem pieteica arī tie, kuri, nokļūstot visdziļākajā sabiedrības bedrē, iespēju robežās tomēr centās dzīvot kristīgajā pārliecībā.

Izrādījās, ka ne tikai cietuma uzraugiem, bet arī pašiem cietumniekiem ir tiesības pieminēt morāles vārdu, turklāt tā viņiem sakņojās nevis profesijas vajadzībā, bet pašā dzīvē. Radās masveidīga kustība, kuras piekritēji devās strādāt uz rūpnīcām un fabrikām, ar personisko piemēru parādot kristīgās ticības vērtības. Kustība pārauga kristīgo demokrātu partijā, kura vēlāk kļuva par vēlēšanu uzvarētājiem un kristīgās vērtības nostiprināja konstitūcijā.

Tiesības izprast kādu problēmu atšķirīgi rada sarežģījumus cilvēkiem, kuri ir apņēmušies atrisināt šo problēmu. Droši vien diskusijām jābūt pirms lēmuma pieņemšanas, taču sarežģījumus rada priekšvēlēšanu tuvošanās, kad pār visu pārklājas politiskā izdevīguma ēna. 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē izskatīja...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...