Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tautas partija (TP) pēc neveiksmes 10. Saeimas vēlēšanās, startējot kopā ar Aināra Šlesera LPP/LC, ieturēs pauzi, iespējams, līdz gada beigām un pašlaik nesteigsies ar lēmumiem par tālāko darbību.

„Veļu nemazgājām,” Pietiek pēc TP valdes neformālās sanākšanas pirmdien teica kāds tās dalībnieks. Tikmēr kāds cits avots TP valdē Pietiek norādīja, ka sēdē kritizēts lēmums iet uz vēlēšanām kopā ar Šleseru, kā arī pausta neapmierinātība par eksprezidentu Gunti Ulmani, kurš bija TP un LPP/LC apvienības Par labu Latviju (PLL) oficiālais vadītājs. Nekāda paškritika, piemēram, no Andra Šķēles puses, kurš vienīgais no PLL ievēlēts no Zemgales saraksta, neesot izskanējusi.

TP valdes locekļi Pietiek piekrita īsi ieskicēt pirmdien apspriesto tikai ar nosacījumu, ka uz viņiem oficiāli neatsauksies, bet bija tādi, kuri šoreiz laipni atteicās jebko stāstīt. Tas radīja iespaidu, ka vēlēšanu nakts šoks TP nav piespiedis atteikties no sev ierastā stila nenest uz āru domstarpības un neatzīt kļūdas.

Tāpat rodas iespaids, ka TP ir gatava palikt lojāla un mobilizēties ap Šķēli, kurš pirmdien valdes priekšā stājies „pilns entuziasma” un gatavs aktīvi strādāt Saeimā. Līdz ar to jautājums, vai Šķēle pēc pazemojošā vēlēšanu rezultāta negrasās nolikt mandātu, nemaz neesot izskanējis.

Patiesības mirklis ir bijis īss arī PLL valdes priekšsēdētājam Guntim Ulmanim, kurš divas dienas pēc vēlēšanām portālam Diena.lv par „tādām pļāpām vien” ir nodēvējis paša vēlēšanu naktī pausto apņemšanos Pietiek, ka atlaidīs PLL valdi un sasauks „kļūdu izvērtēšanas konferenci”. PLL valde kopā sanāks trešdien vai ceturtdien.

„Nekas nav beidzies, mums ir mūsu reģioni,” pirmdien pauda kāds TP pārstāvis. Tuvāko mēneša līdz trīs laikā nekādu lēmumu par to, kuru ceļu iet – stiprināt TP vai virzīties uz pilnīgu apvienošanos ar LPP/LC – netikšot pieņemti. Trešdien TP valde sanāks uz oficiālo sēdi, bet nākamnedēļ satiksies paplašinātā formātā, uzklausot arī savu reģionu pārstāvju viedokli.

Neoficiāli dzirdēti viedokļi, ka Šķēles lēmums nolikt deputāta mandātu ir tikai laika jautājums. Tiek prognozēts, ka Šķēle „kaut kad drīzumā” varētu uzsākt konsultācijas šaurā lokā, pēc tam gada beigās sasaukt partijas kongresu un, kad TP kodols būs šim lēmumam sagatavots, - nolikt deputāta mandātu un pamest politiku šoreiz jau uz visiem laikiem. Ja var ticēt politiķu teiktajam, Šķēle šādu iespēju ne ar vienu vēl nav apspriedis.

Neilgi pirms vēlēšanām, kad reitingi jau signalizēja par neveiksmi vēlēšanās, daži redzami TP biedri neoficiāli dalījās kritiskās un Šķēlem nelojālās piezīmēs. Pietiek tika atzīts, ka no Šķēles atgriešanās nav bijis jēgas, jo tik zemu reitingu partija būtu spējusi uzturēt arī bez viņa, tāpat tika kritizēta pievienošanās PLL, kur dominē Šlesers un LPP/LC. „Žēl, tik spēcīga partija bija un nogāja pa burbuli,” pāris nedēļas pirms vēlēšanām Pietiek atzina kāds TP biedrs, kurš tradicionāli pieskaitīts Šķēlem lojālo lokam.

Tāpat pēdējās priekšvēlēšanu kampaņas dienās TP politiķu vidū bija kurnēšana, ka PLL finanšu resursi koncentrēti Šlesera kampaņai Rīgā, nevis oranžo kampaņai reģionos. „Tad kāda velna pēc mums bija jāiet ārā no [Dombrovska] valdības? Būtu mēs valdībā, vismaz būtu varējuši administratīvos resursus izmantot,” atklātības brīdī Pietiek izmeta kāds bijušais TP ministrs. Vienlaikus TP politiķi līdztekus kritikai uzsvēruši arī Šķēles pozitīvo pienesumu, mobilizējot partijas ierindas biedrus un iztīrot TP rindas.

Šā brīža lēmums par pauzi un asu kustību neizdarīšanu ne pašsaglabāšanās, ne apvienošanās virzienā daļēji skaidrojams arī ar TP vēlmi notestēt sadarbības iespējas ar LPP/LC kopīgajā frakcijā Saeimā. „Mūsējie saka – bez Šlesera mums būtu tas pats rezultāts, bet viņi [LPP/LC] domā, ka bez Šķēles būtu labāks rezultāts,” iekšējo PLL trauksmi kodolīgi raksturoja kāds apvienības politiķis.

Šobrīd skaidrs, ka no TP 10. Saeimā ievēlēti trīs politiķi – Šķēle no Zemgales, Edgars Zalāns no Kurzemes un Māris Kučinskis no Vidzemes, kur viņš, pateicoties vēlētāju plusiņiem, apsteidza ar pirmo numuru izlikto Ulmani, kurš arī iekļuvis Saeimā. Kad būs saskaitīti plusiņi, kurus salikuši ārzemēs balsojušie vēlētāji, būs skaidrs, vai Saeimā iesprauksies arī bijušais ārlietu ministrs Māris Riekstiņš, kuru tikai par dažiem desmitiem punktu Rīgā apsteidz Inese Šlesere.

No LPP/LC Saeimā ievēlēti Šlesers no Rīgas, Rita Strode un Vitālijs Aizbalts no Latgales, bet Inese Šlesere Rīgā vēl cīnās ar Riekstiņu. Kopumā PLL ieguva astoņas deputātu vietas. Ja Riekstiņš iekļūtu Saeimā, balsu sadalījums būtu 4:3 par labu TP. Kāds TP valdes loceklis Pietiek pieļāva, ka tieši Šķēle varētu vadīt PLL frakciju Saeimā, bet Pietiek tam neguva apstiprinājumu pie citiem.

10. Saeimā nav ievēlēti tādi redzami TP politiķi, kā Helēna Demakova, Mareks Segliņš, Kārlis Leiškalns, Oskars Spurdziņš, Baiba Rozentāle, Juris Dalbiņš. Segliņš par neievēlēšanu Saeimā neskumst, jo jau iepriekš Pietiek bija teicis, ka visvairāk vēlas atjaunot savu advokāta praksi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazās partijas būs spiestas pieņemt arī “oligarhu” ziedojumus

FotoGrozījumi politisko partiju finansēšanas likumā ir mēģinājums “iekonservēt” pašreizējo politisko eliti un izslēgt no spēles mazās partijas. Jaunais likumprojekts veicinās administratīvo resursu izmantošanu politiskajā cīņā, kas neizbēgami novedīs pie varas stagnācijas.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: 10. oktobris

FotoPēc 2018.gada 6.oktobra sociāli politiskā dzīve ir ļoti intensīva. Tā tam ir jābūt. Atbilstoši tautas politiskajai gribai todien pie varas nāca manis dēvētā “6.oktobra paaudze”, un latviešiem šajā saulē sākās jauns laikmets. No 13. Saeimas deputātiem 65% tika ievēlēti pirmo reizi. Tas ir radikāls pagrieziens. Tas ir neapstrīdams pierādījums jauna laikmeta sākumam parlamentārā republikā. Un, lūk, jauns laikmets vienmēr sākas ar sociāli politisko procesu sakāpinātu intensitāti. Katru dienu ir kaut kas neparasti jauns un negaidīti jauns. Jaunie politiskie spēki vēlas pēc iespējas ātrāk visu piekārtot savam cilvēciskajam līmenim un profesionālajam līmenim. Viņi steidzas. Īpaši steidzas, apzinoties savu neleģimitāti visā sabiedrībā.
Lasīt visu...

21

Sarūgtināt Bordānu un atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai

FotoAicināsim 13. Saeimas deputātus neatbalstīt sasteigtu likumprojektu, kas paredz būtisku valsts finansējuma palielinājumu politiskām partijām jau no nākamā gada!
Lasīt visu...

Pietiek neskaidrību

Uz kopējā fona "Repharm" ir tīri labs un valstiski nozīmīgs koncerns

FotoKatru gadu rudenī atrodas kāds, kas raksta apskatu par šādu tēmu. "Sagadīšanās pēc” katru rudeni farmācijas tirgus sašūpojas, notiek lielākas vai mazākas aktivitātes likumdošanā, normatīvajos aktos, īpašumu maiņā, ražotāju un tirgotāju attiecībās. Vārdu "sagadīšanās" es šeit lietoju tādēļ, ka rudenī tiek izstrādāts valsts budžets un budžetā nekad netiek pietiekami daudz naudas izdalīts medicīnai.
Lasīt visu...

Pietiek neskaidrību

Ko gan citu darīt zaglim, kurš noķerts ar svešu maku rokā?

FotoŠorīt notērēju pārdesmit minūtes laika, lai kļūtu par divsimt deviņdesmit un nezin kuro cilvēku, kurš bija paskatījies „paša spēcīgākā opozīcijas pārstāvja” un vēl arī Gunāra Astras gara radinieka – tā vismaz viņam pašam gribētos – Alda Gobzema fantastiski populāro – jau atkal tā viņam pašam gribētos – taisnošanos viņa Bieriņu nekustamā īpašuma pirkšanas, pārdošanas, dāvināšanas un vēl nez kā sakarā.
Lasīt visu...

18

Latvieši vairs nav "varoņu tauta", drīzāk jau kalpu un pielīdēju tauta

FotoPolitmafija Latvijā visu ir nostādījusi tā, ka nav iespējams dzīvot Latvijā un nebūt šīs mafijas vergam. Par jebko, ko tu pērc, ir jāmaksā PVN. Viss tiek nozagts. Ja tu oficiāli strādā, jāmaksā sociālais nodoklis un ienākuma nodoklis. Viss tiek nozagts. Ja ir īpašums, tad ir jamaksā īpašuma nodoklis. Gribi lietot elektrību, maksā gan par to, gan arī OIK, un vēl nez ko.
Lasīt visu...

12

Ziņojums par komandējumu uz Amerikas Savienotajām Valstīm no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim

FotoSaskaņā ar Ministru prezidenta 2019.gada 19.augusta rīkojumu Nr.219 “Par Ilzes Viņķeles komandējumu” no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim biju komandējumā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai piedalītos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augsta līmeņa sanāksmē par vispārējo veselības aprūpi.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

Latvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem...

Foto

Modernā banalitāte

Banalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna...

Foto

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

Jebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida...

Foto

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

Nezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks...

Foto

Partijas pamodušās no miega

Izskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to...

Foto

Objektīvā realitāte

Ko nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai...

Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...