Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Gada laikā tikai 15 lielākie Latvijas lauksaimniecības zemes īpašnieki – ārzemnieki vien savas platības palielinājuši par gandrīz 10 tūkstošiem hektāru zemes.

Tas izriet no Baltic Screen apkopotajiem Valsts zemes dienesta datiem, kas šodien publiskoti Latvijas Avīzē. Savukārt Pietiek publicē datus, kas uzskatāmi parāda, kā gada laikā pieaugusi šo ārvalstu kompāniju zemes kopplatība.

Turklāt jāpiebilst, ka būtībā lielā Latvijas lauksaimniecības zemes uzpirkšana vēl nemaz nav sākusies, jo vēl ir spēkā ierobežojumi, kas nosaka, ka ES dalībvalstu pilsoņiem un ES dalībvalstīs reģistrētām juridiskām personām, ja tās vēlas iegādāties Latvijas mežu un lauksaimniecības zemi, vismaz trīs gadus pastāvīgi jānodzīvo Latvijā un jānodarbojas ar lauksaimniecību kā pašnodarbinātiem zemniekiem.

Tāpat zemi var iegādāties arī uzņēmumi, kuru pamatkapitālā vairāk nekā puse pieder fiziskām vai juridiskām personām no valstīm, ar kurām Latvija ir noslēgusi starptautiskus līgumus par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību.

Taču šie ierobežojumi ir spēkā tikai līdz nākamā gada 1. maijam. Pašreizējā Saeimā gan tika izskatīta iespēja šos ierobežojumus pagarināt vēl uz trim gadiem, taču šis grozījumu projekts tā arī palicis parlamenta Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā.

Tikmēr lielāko ārvalstu kompāniju lauksaimniecībā izmantojamo zemes kopplatību izmaiņas kopš pagājušā gada izskatās šādi:

­- Foran Real Estate (lielākie īpašnieki - Zviedrijas SPP Livforsakring AB un Norvēģijas Storebrand Livsforsikring AS) pašlaik pieder 11 075 hektāri lauku zemes, kaut pirms gada bija vēl tikai 7137 hektāri.

- Zviedrijas Bergvik Skog AB meitaskompānijai SIA Myrtillus nu pieder 5931 hektārs lauku zemes, - pirms gada tie bija 2772 hektāri.

- Dāņu kompānijas Kurland ApS meitasuzņēmumam SIA Artis JP pašlaik pieder 5818 hektāri lauku zemes, - pirms gada piederēja 5565 hektāri.

- Zviedru kompānijas Skogssallskapet AB uzņēmumam SIA Istra mežs nu īpašumā ir 3421 hektārs lauksaimniecības zemes, - retais gadījums, kad zemes kopplatība gada laikā nedaudz sarukusi (no 3454 hektāriem).

- Īrijas iedzīvotājam Timotijam Džozefam Kellijam piederošajai SIA Tand Ukri īpašumā ir 3186 hektāri lauku zemes, - pirms gada bija 3064.

- Vācijas pilsoņa Frīdriha Hāzes SIA Friedrich Haase         pašlaik pieder 3122 hektāri, - pirms gada tie bija 2990 hektāri.

- Austrijas AGRA Gesellschaft fur landwirtsschafliche Entwicklung und Beteiligung GmbH meitasuzņēmumam SIA Dobele Agra S.I.A. nu Latvijā pieder 2183 hektāri lauku zemes, - pirms gada bija 2037 hektāri.

- Dānijas E.C.White ApS meitaskompānijai SIA CVH pašlaik pieder 2140 hektāri lauku zemes, - gada laikā tās platība nav mainījusies.

- Dānijas Latvia Holding A/S piederošajai SIA CMC Ozoli pieder 1952 lauksaimniecības zemes hektāri, - pirms gada bija 1351 hektārs.

- Zviedram Karlam Bergengrenam piederošajai SIA Brigi mežs īpašumā ir 1846 hektāri lauku zemes, - pirms gada vēl bija 1754 hektāri.

- Dāņu kompānijas Torpgard Holding meitasuzņēmumam SIA Lauku Agro pieder 1828 hektāri lauksaimniecības zemes, - pirms gada tie bija 1638 hektāri.

- Zviedrijas iedzīvotājam Oto Urbanam Kjellmanam piederošās SIA Ascheberg īpašumā ir 1718 hektāri lauku zemes, - platības gada laikā nav mainījušās.

- Dānijas iedzīvotāja Torbena Sogarda SIA Soegaard lat pieder 1579 hektāri lauksaimniecības zemes, - faktiski tikpat, cik pirms gada.

- Zviedrijas Bergvik Skog AB meitaskompānijai SIA Fragaria pieder 1550 hektāru lauku zemes, - pirms gada vēl bija tikai 1038 hektāri.

- Vācijas iedzīvotājam Tomasam Gunteram Dellertam piederošās SIA Delagri īpašumā ir 1544 hektāri zemes, - pirms gada bija 1464 hektāri.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazās partijas būs spiestas pieņemt arī “oligarhu” ziedojumus

FotoGrozījumi politisko partiju finansēšanas likumā ir mēģinājums “iekonservēt” pašreizējo politisko eliti un izslēgt no spēles mazās partijas. Jaunais likumprojekts veicinās administratīvo resursu izmantošanu politiskajā cīņā, kas neizbēgami novedīs pie varas stagnācijas.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: 10. oktobris

FotoPēc 2018.gada 6.oktobra sociāli politiskā dzīve ir ļoti intensīva. Tā tam ir jābūt. Atbilstoši tautas politiskajai gribai todien pie varas nāca manis dēvētā “6.oktobra paaudze”, un latviešiem šajā saulē sākās jauns laikmets. No 13. Saeimas deputātiem 65% tika ievēlēti pirmo reizi. Tas ir radikāls pagrieziens. Tas ir neapstrīdams pierādījums jauna laikmeta sākumam parlamentārā republikā. Un, lūk, jauns laikmets vienmēr sākas ar sociāli politisko procesu sakāpinātu intensitāti. Katru dienu ir kaut kas neparasti jauns un negaidīti jauns. Jaunie politiskie spēki vēlas pēc iespējas ātrāk visu piekārtot savam cilvēciskajam līmenim un profesionālajam līmenim. Viņi steidzas. Īpaši steidzas, apzinoties savu neleģimitāti visā sabiedrībā.
Lasīt visu...

21

Sarūgtināt Bordānu un atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai

FotoAicināsim 13. Saeimas deputātus neatbalstīt sasteigtu likumprojektu, kas paredz būtisku valsts finansējuma palielinājumu politiskām partijām jau no nākamā gada!
Lasīt visu...

Pietiek neskaidrību

Uz kopējā fona "Repharm" ir tīri labs un valstiski nozīmīgs koncerns

FotoKatru gadu rudenī atrodas kāds, kas raksta apskatu par šādu tēmu. "Sagadīšanās pēc” katru rudeni farmācijas tirgus sašūpojas, notiek lielākas vai mazākas aktivitātes likumdošanā, normatīvajos aktos, īpašumu maiņā, ražotāju un tirgotāju attiecībās. Vārdu "sagadīšanās" es šeit lietoju tādēļ, ka rudenī tiek izstrādāts valsts budžets un budžetā nekad netiek pietiekami daudz naudas izdalīts medicīnai.
Lasīt visu...

Pietiek neskaidrību

Ko gan citu darīt zaglim, kurš noķerts ar svešu maku rokā?

FotoŠorīt notērēju pārdesmit minūtes laika, lai kļūtu par divsimt deviņdesmit un nezin kuro cilvēku, kurš bija paskatījies „paša spēcīgākā opozīcijas pārstāvja” un vēl arī Gunāra Astras gara radinieka – tā vismaz viņam pašam gribētos – Alda Gobzema fantastiski populāro – jau atkal tā viņam pašam gribētos – taisnošanos viņa Bieriņu nekustamā īpašuma pirkšanas, pārdošanas, dāvināšanas un vēl nez kā sakarā.
Lasīt visu...

18

Latvieši vairs nav "varoņu tauta", drīzāk jau kalpu un pielīdēju tauta

FotoPolitmafija Latvijā visu ir nostādījusi tā, ka nav iespējams dzīvot Latvijā un nebūt šīs mafijas vergam. Par jebko, ko tu pērc, ir jāmaksā PVN. Viss tiek nozagts. Ja tu oficiāli strādā, jāmaksā sociālais nodoklis un ienākuma nodoklis. Viss tiek nozagts. Ja ir īpašums, tad ir jamaksā īpašuma nodoklis. Gribi lietot elektrību, maksā gan par to, gan arī OIK, un vēl nez ko.
Lasīt visu...

12

Ziņojums par komandējumu uz Amerikas Savienotajām Valstīm no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim

FotoSaskaņā ar Ministru prezidenta 2019.gada 19.augusta rīkojumu Nr.219 “Par Ilzes Viņķeles komandējumu” no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim biju komandējumā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai piedalītos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augsta līmeņa sanāksmē par vispārējo veselības aprūpi.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

Latvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem...

Foto

Modernā banalitāte

Banalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna...

Foto

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

Jebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida...

Foto

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

Nezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks...

Foto

Partijas pamodušās no miega

Izskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to...

Foto

Objektīvā realitāte

Ko nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai...

Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...