Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mani apsūdz par to, ka savās intervijās portālam “Sputnik Latvija” un savās publikācijās “Facebook” tīklā es it kā esot izraisījis nacionālo naidu (LR Krimināllikuma 78. panta otrā daļa) un attaisnojis noziegumus pret mieru, noziegumus pret cilvēci un kara noziegumus (74.1 pants).

Galvenais manas vainas pierādījums ir Tiesībsarga (attēlā - tiesībsargs Juris Jansons) biroja Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas juridiskās padomnieces (turpmāk – padomniece) Kristīnes Pakārkles atzinums uz 13 lappusēm. Pakārkles kundze analizē manus izteicienus un uzstāj, ka esmu patiešām izdarījis noziegumus, par kuriem mani apsūdz.

23. maijā notika pirmā tiesas sēde. Padomniece tika nopratināta kā lieciniece. Pratināšana ilga divarpus stundas, jautājumus uzdeva advokāte, prokurors un es kā apsūdzētais.

Rezultātā esmu nolēmis uzrakstīt pretatzinumu: izanalizēt Kristīnes Pakārkles rakstisko atzinumu, ņemot vērā arī viņas tiesā sniegtos mutiskos paskaidrojumus.

Protams, manam tekstam no juridiskā viedokļa nevar būt nekādas vērtības. Vienkārši ar savu piemēru es vēlētos rādīt, cik zemu var krist justīcija, ja tā likumu nomaina pret politiku.

Tulkojuma dīvainības: kļūda vai nodoms?

Sākšu ar dīvainībām tulkojumā. Kāda no saviem “Facebook” ierakstiem es izmantoju vārdu противник ar nozīmi “politiskais oponents”. Противник latviski ir pretinieks, jebkura vārdnīca to apstiprinās. Taču padomniece tulko to kā ienaidnieks. Respektīvi, krieviski tas būtu враг.

Jūs piekritīsiet, ka tas būtiski maina nozīmi. Pretinieks sportā, pretinieks zinātniskā vai politiskā diskusijā ir visnotaļ neitrāli izteicieni. Taču ienaidnieks... te jau ož pēc draudiem un vardarbības.

Diez vai tā ir nejauša kļūda. Jo vairāk tāpēc, ka tiesā tika noskaidrots – padomnieces kundze labi protot krieviski. Domāju, ka sagrozījums bija tīšs.

IENAIDNIEKS un NAIDS ir radniecīgi vārdi, kuriem ir viena un tā pati sakne. Galvenā tēze, ko virza Pakārkle: savos izteicienos Lindermans lieto hate speech (NAIDA runu). Tāpēc droši vien viņa arī iztulkoja tā, lai tas iekļautos viņas koncepcijā.

Neizskatīšu tikpat detalizēti citas tulkošanas “kļūdas”, to ir daudz. Bet vēl vienu tomēr pieminēšu. Kādā no savām intervijām es lietoju vārdkopu “Ukrainas vadība”. Padomniece tulko nevis kā “Ukrainas vadība”, bet kā “Ukraina”.

Tas nebūt nav sīkums, kā varētu šķist. “Vadība” ir politiķi, amatpersonas, varas institūcijas, attiecībā pret kurām starptautiskie tiesību standarti pieļauj skarbu kritiku. Vārds “Ukraina” apzīmē valsti, bet noteiktā kontekstā tas robežojas ar jēdzienu “nācija”. Savukārt nācijai adresētu kritiku var traktēt kā noziegumu.

Un šajā gadījumā man arī ir aizdomas par tīšu sagrozīšanu.

Izraušana no konteksta

Vēl viens paņēmiens, ko lieto padomnieces kundze, ir frāžu izraušana no konteksta.

Šis ir fragments no manas videointervijas:

“Ukrainu pārvalda cilvēki… kas nav gatavi samierināties ar viņu rīcībā nonākušās valsts mozaīcismu un daudzveidību. Viņi domā ar unitārām etniskajām kategorijām. Tas ir, Ukrainas valsts mērķis ir visus padarīt par ukraiņiem.”

Pakārkle “iepako” vairākas manas frāzes vienā, liek pēdiņās (it kā tā būtu mana runa) un laiž ārā: “Ukraina visus vēlējusies padarīt par ukraiņiem.” Un dēvē šo – faktiski SAVU – frāzi par Lindermana “spilgtu dezinformācijas piemēru”!

Mans izteiciens pēc būtības ne ar ko principiāli neatšķiras no Ukrainas prezidenta biroja ekspadomnieka Alekseja Arestoviča vārdiem, ko viņš teicis pirms trīs gadiem: “Porošenko iekritis, flirtējot ar etnisko nacionālismu. Ukrainai etniskais nacionālisms neder. Etniskais nacionālisms šeit izgāzīsies.” (https://www.youtube.com/watch?v=8qBou5zHOH4)

Izraujot frāzi no konteksta un piedevām vēl saputrojot to, padomniece attēlo mani kā niknu antiukrainieti. Varētu saprast tā, ka Ukraina bezmaz vai visu pasauli vēloties pārvērst par ukraiņiem, kaut arī man runa ir par Ukrainas mazākumtautībām.

Šāda izraušana no konteksta ir sastopama gandrīz vai katrā lappusē.

Falsificēšana

Pakārkles kundzes atzinumā ir arī tiešu melu gadījumi. Piemēram, viņa apgalvo, ka es dēvējot latviešus par rusofobiem un neonacistiem. Uz manu lūgumu sniegt konkrētus citātus padomniece tiesā atbildēja ar garu tirādi, izvairīdamās no tiešas atbildes.

Manos tekstos ir sastopama vārdkopa “latviešu neonacisti”, taču tā attiecas nevis uz latviešu nāciju, bet gan uz konkrētu politisko partiju. Tāpat kā, piemēram, izplatītas vārdkopas “itāļu fašisti” vai “īru teroristi” attiecas uz konkrētiem politiskajiem spēkiem, nevis uz itāļu vai īru tautu.

Nekompetence

Pieņemsim, ka padomnieces kundzei nav viss kārtībā ar valodniecību. Bet Latvijas likumdošanu viņai taču pienāktos zināt? Viņa tomēr ir juriste.

Kādā no savām videointervijām es runāju par to, ka policija ir guvusi tiesības ienākt pilsoņu dzīvokļos, ja dzīvoklī skatās nelegālu televīzijas programmu. Pakārkle nodēvēja manus vārdus par “klaju dezinformācijas piemēru”.

Pagājušā gada martā Saeima pieņēma likumdošanas grozījumus, kas ļauj saukt pie administratīvās atbildības nelegāla televīzijas satura patērētājus. Vienkāršāk izsakoties, tos, kas skatās aizliegtos Krievijas kanālus.

Vēl jo vairāk, tika apspriests jautājums par šādu pārkāpēju saukšanu ne tikai pie administratīvās, bet arī pie kriminālatbildības. Citu starpā šādu ierosinājumu izvirzīja Saeimas deputāts no “Jaunās Vienotības” Ainars Latkovskis.

Ja policijai ir aizdomas, ka dzīvoklī notiek administratīvais pārkāpums, tā var ienākt dzīvoklī ar tā iedzīvotāju atļauju. Ja notiek kriminālnoziegums, var ienākt arī bez atļaujas. Un katrā ziņā var ienākt, ja ir saņemta tiesas atļauja.

Tieši šo tēmu esam pārrunājuši intervijā. Kā cilvēkam, kura dzīvoklī dažādas policijas iebruka vairākkārt, man šī tēma ir labi pazīstama. Ne mazākās dezinformācijas manos vārdos nav bijis.

Kā tika noskaidrots tiesas sēdes laikā, Pakārkles kundze tik vienkāršos jautājumos, tā teikt, “peld pa virsu”. Kaut gan policijas rīcību likumīgums ir tieši tas jautājums, kuram būtu jābūt tiesībsarga biroja uzmanības fokusā.

Loģikas stunda

Neraugoties uz divām augstākajām izglītībām, padomnieces kundzei ir novērojamas problēmas loģikā. Piemēram, viņa raksta:

“Regulāri sniedzot intervijas ar Kremļa retoriku saistītam un klaju dezinformāciju izplatošam kanālam, var prezumēt, ka arī intervējamais uzticas šā portāla saturam.”

Esmu sniedzis intervijas daudziem plašsaziņas līdzekļiem visā pasaulē. No tā nebūt neizriet, ka esmu uzticējies to saturam. Dažreiz pat neesmu tos lasījis, klausījies un skatījies (piemēram, plašsaziņas līdzekļus, kas iznāk valodās, kuras es neprotu).

Bija periods,, kad mani regulāri intervēja raidījums “Nekā personīga”, un ko tad šeit varētu “prezumēt”?

Padomnieces apgalvojums ir tipisks šķietami loģiska sakara piemērs. Tāds pats kā izteiciens “Vīrietis dzīvo blakus stadionam, tātad viņš ir profesionāls sportists”.

Kaut gan man nav augstākās izglītības diploma, es tomēr vēl atceros no universitātes kursa, ka loģikā to dēvē par non sequitur (“no tā neiziet” latīniski). Termins loģikas kļūdas apzīmēšanai, kad arguments nav saistīts ar slēdzienu.

Lindermanu neesmu lasījis, bet nosodu...

Zem atzinuma teksta ir ne tikai Kristīnes Pakārkles, bet arī tiesībsarga Jura Jansona paraksts. Mani interesē, vai viņš ir lasījis to, ko sarakstījusi viņa darbiniece? Vai parakstīja neieskatoties?

Saprotams, ka manas intervijas viņš nav redzējis un manus ierakstus internetā nav lasījis. Tā nav kunga darīšana – iedziļināties detaļās, tam ir pakļautie. Bet vismaz pašu atzinuma tekstu? Ja ir lasījis, kā varēja nepamanīt acīmredzamas kļūdas?

Taču, ja uzdevums ir bijis nevis izdibināt patiesību, bet “norakt” Lindermanu, tad viss kļūst skaidrs.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

Foto2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga. Viss tālākais ir mans viedoklis par notikušo.
Lasīt visu...

21

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

FotoLūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu speciāliste Linda Meldrāja ilgstoši neatrodas darbā, vadītājs piever acis, „speciāliste” saņem algu un ir kā tukša vieta, jo faktiski neveic darba pienākumus, saņem algu par mākslīgi radītu dīkstāvi ilgāk par gadu.
Lasīt visu...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...