Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Informēju Jūs par virkni dažādu noziedzīgu nodarījumu un pārkāpumu, ko grupā veikuši policijas darbinieki, viņiem palīdzot atsevišķiem Pārdaugavas prokuratūras izmeklētājiem.

2019.gada 20.jūnijā es biju liecinieks ceļu satiksmes negadījumam (CSNg), kurā nenoskaidrots Kaukāza tautības pilsonis, esot acīmredzamā pilnīgi neadekvātā/narkotiku uzbudinājuma stāvoklī, braucot ar BMW X5 auto, bojāja citu transportlīdzekli. CSNg izraisītājs draudēja cietušajam un uzbruka lieciniekam - man, kad saprata, ka es ziņoju policijai. Es paspēju ieslēgties savā auto, bet auto tika bojāts – kaukāzietis to sita rokām un spārdīja kājām. Rezultātā – sabuktēts auto jumts, bojāts priekšējais aizsargstienis.

Kaukāzietis mēģināja izspiest pusatvērto auto stiklu, lai iekļūtu auto salonā un mani fiziski iespaidot. Viņš atkārtoti draudēja mani nogalināt un izvarot manu māti. Kad viņam neizdevās iekļūt manā auto, kaukāzietis fotografēja mani un manu auto un vairākkārt draudēja mani vēlāk atrast un nogalināt. Es veicu trīs secīgus zvanus uz numuru 112; informēju policiju par notikušo, izsaucu policijas ekipāžu uz CSNg vietu. CSNg izraisītājs, kad viņam neizdevās ielauzties manā auto, aizbēga no notikuma vietas.

Pēc notikušā saskaņā ar policijas darbinieku rīkojumiem nekavējoši ierados policijas iecirknī Alīses ielā 3A, kur sniedzu liecības. Tika novērtēts mans auto. Tajā dienā, nedaudz vēlāk policijas nozīmētie eksperti novērtēja manu auto; konstatēja iepriekšminētos bojājumus; noņēma pirkstu falangu nospiedumus no mana auto salona iekšpuses. Tika uzsākts kriminālprocess 11095084719, man tika nozīmēts cietušās personas statuss.

Ņemot vērā uzbrucēja personību (augums virs 200cm; fiziski spēcīgs – iespējams, cīņas mākslu profesionālis; ar lielu ticamību – nav ne LV pilsonis, ne ES rezidents), es vairākkārt lūdzu policiju nodrošināt man kādu aizsardzību no uzbrucēja (viņš fotografēja mani un manu auto, draudēja, ka atradīs un nogalinās). Visus manus lūgumus noraidīja gan procesa virzītājs, gan uzraugošais prokurors.

Es regulāri interesējos, kā sokas ar krimināllietas izmeklēšanu. Vairāk nekā gadu tā brīža procesa virzītājs E.Ceplītis nedarīja neko. Es rakstīju sūdzības uzraugošajam prokuroram, apmeklēju procesa virzītāju un viņa tiešo priekšnieku klātienē. Nekādas reakcijas. Tikai amatā augstāks prokurors konstatēja, ka jā – ilgstoši netiek veikts pilnīgi nekas.

Sekoja uzraugošā prokurora reaģēšanas pasākumi, kurus procesa virzītājs ignorēja. Pēc laika uzraugošais prokurors deva atkārtotus rīkojumus, arī tie tika ignorēti. Pēc atkārtotas viņa rīkojumu nepildīšanas uzraugošais prokurors procesa virzītāju E.Ceplīti un procesa virzītāja tiešo priekšnieku E.Zaķi no šī kriminālprocesa izveikšanas atcēla.

Šajā brīdī man jau bija skaidrs, kāpēc tā nesokas ar konkrētā kriminālprocesa virzīšanu. Agresors izrādījās viens no vietējā kaukāziešu organizētā noziedzīgā grupējuma jaunās paaudzes līderiem. Tapa skaidrs arī vēl vismaz viens viņa bēgšanas iemesls (papildus acīmredzamam narkotiku reibumam) – saskaņā ar eCSDD datiem, auto ar konkrēto reģistrācijas numuru ir citas (vecākas paaudzes) nekā tas, ar kuru tika izraisīts CSNg.

Anonīmi avoti mani informēja, ka kopš 90. gadiem kaukāziešu grupējumu „jumto” Pārdaugavā izvietotie policijas iecirkņi. Lūk, arī izskaidrojums, kādēļ Alīses 3A policijas iecirkņa priekšnieka vietnieks E.Zaķis (kas tajā laikā bija arī šī kriminālprocesa virzītāja tiešais priekšnieks) šo procesu nevirzīja un atkārtoti atteicās to darīt pat pēc uzraugošā prokurora rīkojumu saņemšanas.

Par jauno procesa virzītāju tika nozīmēta Alīses 3A iecirkņa inspektore N.Egle. Viņa izsauca mani liecību sniegšanai, kuras laikā atkārtoju iepriekš sniegtās liecības. Parādījās cerību stariņš, ka beidzot izmeklēšana ir sākusies.

2021.gada 4.februārī N.Egle man piezvanīja, lūdza steidzami ierasties Alīses 3A, lai papildinātu liecības uzsāktajā kriminālprocesā. 5.februārī es ierados Alīses 3A; N.Egle informēja mani, ka ir ierosināts kriminālprocess pret mani pašu. Viņa lūdza mani iziet policijas iecirkņa pagalmā, lai aprunātos privāti.

Sarunas laikā N.Egle uzvedās ļoti dīvaini. Sīkāku sarunas aprakstu var atrast manās iepriekš iesniegtās sūdzībās (skat. krimināllietas materiālus). Būtiskākais, kas skaidrs šobrīd – pēc manā rīcībā esošās informācijas (no pēdējā procesa virzītāja par kriminālprocesa izbeigšanu): N.Eglei bija taisnība, kad viņa tajā sarunā teica, ka policijas rīcībā esošā informācija par maniem zvaniem uz telefonu 112 fundamentāli atšķiroties no manis minētā. O.Stepanova savos lēmumos piemin, ka es neesmu zvanījis policijai un izsaukums uz notikuma vietu nav saņemts. Ir viena problēma – mana viedtālruņa sarunu log dati liecina par pretējo. Tālruņa dati apstiprina, ka esmu zvanījis uz numuru 112; saruna ilgusi vairāk nekā 4 minūtes.

Lūdzu Jūs noskaidrot, kā tas iespējams, ka no policijas datiem pazuduši mani zvani uz numuru 112. Lūdzu noskaidrot, kurš izdzēsis šo informāciju. Lūdzu noskaidrot, kā tas vispār iespējams – iejaukties sarunu/izsaukumu log arhīvā!

Interesanta nianse: kriminālprocess uzsākts neilgu brīdi pēc mobilā operatora arhīva datu pieejamības beigām. LMT piedāvā arhīva datus par zvaniem par pēdējiem 18 mēnešiem. Protams, es nekavējoši vērsos pie sakaru operatora ar lūgumu izsniegt sarunu izdruku par šo dienu, diemžēl, nesekmīgi.

2021.gada 5.februārī es tiku informēts, ka ir uzsākts kriminālprocess, kurā esmu atzīts par aizdomās turēto. Šeit būtiskākais – neskatoties uz to, ka N.Egle lika man parakstīt viņas neparakstītus dokumentus (skat. krimināllietas materiālus), man izdevās „izspiest” viņas parakstu uz lēmuma par manis atzīšanu par aizdomās turēto, kas datēts ar 2021.gada 5.februāri.

Nākošajās dienās es sagatavoju detalizētas liecības, kuras 2021.gada 9.febbruārī iesniedzu Alīses 3A dežūrdaļā. N.Egle par šādu notikumu pavērsienu bija ļoti pārsteigta un norūpējusies (skat. krimināllietas materiālus). Būtiskākais: izrādās, ka patiesībā es nemaz nebiju nozīmēts par aizdomās turēto! Tas bija bijis tikai iebiedēšanas mēģinājums un mēģinājums piespiest mani mainīt liecības. 2021.gada 9.februārī man lūdza parakstīt jaunu/citu, bet identisku lēmumu par atzīšanu par aizdomās turēto. Abos lēmumos atšķiras tikai datums, kad tie pieņemti.

Savukārt pēdējā procesa virzītāja lēmumā par kriminālprocesa izbeigšanu figurē 2021.gada 5.februāris kā datums, kad tiku atzīts par aizdomās turēto. Secinājums ir vienkāršs – policijas darbinieki ir „sakārtojuši” šo nesakritību. Un atkal ir problēma – man (drošā vietā noslēpti) ir divi lēmumi par manis atzīšanu par aizdomās turēto.

Lūdzu Jūs noskaidrot, kā iespējams atzīt personu par aizdomās turēto, vienlaikus to patiesībā neizdarot un šo būtisko lēmumu nereģistrējot elektroniskajā kriminālprocesa reģistrā? Man pretlikumīgi bija „piemērots” aizdomās turētā statuss un atbilstošs drošības līdzeklis no 2021.gada 5.februāra līdz 2021.gada 9.februārim. Šis elektroniskais reģistrs taču tika izveidots tieši mērķim, lai nebūtu iespējama šāda krāpšanās!

Lūdzu Jūs noskaidrot, kā vēlāk, ar atpakaļejošu datumu iespējams „pielabot” šos kriminālprocesa reģistra datus? Kā tas iespējams, ka bez jebkādām sekām policijas darbinieki slēpj savus likumpārkāpumus? Turklāt vēršu Jūsu uzmanību, ka par visām iepriekšminētajām dīvainībām esmu rakstījis sūdzības arī uzraugošajam prokuroram – bez rezultātiem.

Turklāt atkārtoti, arī 2021.gada 11.februārī N.Egle lika parakstīt neaizpildītu veidlapu par spēcīgāka drošības līdzekļa (ne ilgāk kā uz 24 stundām atstāt deklarēto dzīvesvietu) piemērošanu. Man izdevās nofilmēt šo neaizpildīto veidlapu un N.Egles agresīvo bļāvienu „nē, jūs nedr…”. Par šo epizodi es rakstīju sūdzībā uzraugošajam prokuroram, taču viņš nekādus pārkāpumus nekonstatēja.

Lūdzu Jūs izvērtēt N.Egles rīcību, liekot parakstīt neaizpildītus un/vai viņas neparakstītus dokumentus. Lūdzu izvērtēt N.Egles rīcību, šajā situācijā pieprasot šādu, stingrāku drošības līdzekli.

2021.gada 11.februārī, kad atkārtoti (liecību iesniegšanai) biju ieradies Alīses 3A, man bija atkārtota privāta saruna (pēc viņas iniciatīvas/rīkojuma, sīkāku info skat. krimināllietas materiālos) ar N.Egli. N.Egle ļoti uzstājīgi mēģināja pārliecināt mani, lai mainu liecības. Agresors esot bijis nevis 195+cm garš kaukāzietis, bet ap 180cm garš krievs. Viņa piedāvāja dažādus „risinājumus”, sak – agresors stāvēja uz paaugstinājuma, man tikai izlikās, ka viņš ir tik garš, utjpr. Es liecības mainīt atteicos, kas sadusmoja N.Egli.

Būtiski – pēdējā procesa virzītāja lēmumā par kriminālprocesa izbeigšanu ir minēts, ka procesa izmeklēšanas laikā esot konstatēts, ka agresors ir bijis „krievu tautības” cilvēks. Šis fakts apstiprina manis teikto par sarunu ar N.Egli, jo tikai no procesa virzītāja es varēju uzzināt šādas nianses.

Par iepriekšminētajiem KPL pārkāpumiem un dīvainībām es informēju uzraugošo prokuroru. Šeit interesantākais: 2021.gada 15.februārī Pārdaugavas prokuratūra saņēma manu ierakstīto vēstuli. Tajā pašā dienā N.Egle noformēja vairākus „iekavētus” lēmumus uz manām sūdzībām (histēriskā steigā nosūtot man divus lēmuma oriģinālus, nevis vienu kopiju, kā pati raksta); procesa virzītāja tiešais priekšnieks bez pamatojuma pārsūtīja šo kriminālprocesu uz „draudzīgo” policijas iecirkni Daugavgrīvas ielā 34A.

No šiem notikumiem top skaidrs, ka uzraugošais prokurors nevis uzrauga šī kriminālprocesa objektīvu izmeklēšanu, bet – „nolej” visu informāciju saviem kolēģiem policijas iecirknī.

Lūdzu Jūs izmeklēt šo uzraugošā prokurora informācijas nopludināšanas epizodi kriminālprocesa virzītājam un tā tiešajam priekšniekam.

Par nākošo šī kriminālprocesa virzītāju tika nozīmēts R.Pinkovskis. Vairāku mēnešu laikā, neskatoties uz daudziem gan maniem, gan mana advokāta zvaniem, mums neizdevās sarunāt liecību sniegšanu klātienē. Procesa virzītājs regulāri mainīja atrunas, atlika iepazīšanos ar kriminālprocesu, no dienas dienā baroja mani ar jauniem solījumiem. Saskaņojot ar R.Pinkovski, savas liecības rakstveidā 2021.gada 13.aprīlī 21:44 nosūtīju uz R.Pinkovska atsūtīto e-pastu: [email protected]

Pēc ilgāka laika, 2021.gada maija vidū, manam advokātam beidzot izdevās sarunāt vizīti klātienē. Kad pēc divu-trīs nedēļu gaidīšanas „rindā” ieradāmies pie R.Pinkovska, izrādījās, ka viņš ar kriminālprocesu joprojām nav pat iepazinies. „Man tikai lika to pieturēt,” viņš neslēpa. Izrādījās, ka kriminālprocess jau nozīmēts citam procesa virzītājam (par ko R.Pinkovskis bija „aizmirsis” mūs ar advokātu informēt): O.Stepanovai. Turklāt, tas esot izdarīts nākošajās dienās pēc viņas saslimšanas ar COVID (un, pēc R.Pinkovska teiktā, neesot arī zināms, vai viņa darbā vispār atgriezīsies). No iepriekšminētā tapa skaidrs, ka šobrīd policijas darbinieki izvēlējušies kriminālprocesa novilcināšanas stratēģiju.

2021.gada 17.maijā 12:32 es savas liecības par manam transportlīdzeklim nodarītajiem bojājumiem atkārtoti (sūtīšanu saskaņojot ar viņu) nosūtīju aktuālajam procesa virzītājam uz e-pastu: [email protected]

Zīmīgi, ka no abiem iepriekšminētajiem adresātiem es nesaņēmu (un neesmu saņēmis) nekādu apstiprinājumu par to, ka mans e-pasts būtu saņemts. Arī telefoniska saziņa pēc šo e-pastu nosūtīšanas, lai pārliecinātos, ka tie ir saņemti, bija nesekmīga. Pēc liecību nosūtīšanas – viss kā melnā caurumā. Vēl vairāk – arī uzraugošais prokurors izrādīja nulles interesi.

Es savās sūdzībās viņam vairākkārt pieminēju problēmas ar savu liecību iesniegšanu. Neskatoties uz to, uzraugošais prokurors tā arī nav apstiprinājis, ka šīs liecības būtu saņemtas, pievienotas kriminālprocesam. Viņš nav minējis, ka šīs liecības būtu jānosūta/jāiesniedz atkārtoti.  Ir skaidri redzams, ka visi kriminālprocesu izveicošie personāži kategoriski nevēlējās, lai šīs manas liecības tiktu pievienotas krimināllietai.

Lūdzu Jūs noskaidrot, vai iepriekšminētās liecības ir pievienotas kriminālprocesam. Lūdzu izvērtēt procesa virzītāju R.Pinkovska un O.Stepanovas, kā arī uzraugošā prokurora rīcību šajā epizodē.

Neskatoties uz neskaitāmu sūdzību iesniegšanu uzraugošajām institūcijām, nekāda reakcija vai izmaiņas kriminālprocesa izveikšanā netika veiktas. Procesa virzītāja O.Stepanova turpināja novilcināt kriminālprocesu, uzraugošais prokurors – rūpēties par „raitu” tā izveikšanu.

2023.gada februāra beigās es ar jaunu spēku sāku interesēties par kriminālprocesa gaitu. Manam advokātam izdevās sazināties ar uzraugošo prokuroru I.Rudzīti. 2023.gada marta sākumā es saņēmu procesa virzītāja O.Stepanovas lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu. Šis lēmums it kā ir pieņemts 2023.gada 4.februārī.

Acīmredzot O.Stepanova ir centusies iekļauties KPL minētajā divu gadu noilguma laikā (atbilstoši KL 300.1.p.). Te gan jāpiemin: noilgums jārēķina nevis no kriminālprocesa uzsākšanas, bet gan noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīža. Attiecīgi man ilgu laiku bija pretlikumīgi piemērots aizdomās turētā statuss (un atbilstošs drošības līdzeklis), kas uzliek virkni pienākumu un apgrūtinājumu. Savas liecības es sniedzu 2019.gada 20.jūnijā (vēlāk tās tikai pārapstiprināju vairākas reizes, nekādu jaunu būtisku informāciju nesniedzu), attiecīgi – vairāk nekā pusotru gadu man pretlikumīgi bija piemērots aizdomās turētā statuss!

Vēl vairāk – O.Stepanova savā lēmumā piemin kaut kādu manu it kā 2016.gada 2.janvārī izdarītu noziedzīgu nodarījumu (kuram noilgums iestājas pēc 5 gadiem). Man nav ne mazākās nojausmas, kas šis ir par noziedzīgu nodarījumu. Es lūdzu skaidrojumu procesa virzītājai O.Stepanovai, kas atsūtīja atteikumu bez jebkāda pamatojuma. Es lūdzu skaidrojumu procesa uzraugošajam prokuroram, kas arī nav neko atbildējis. Ir skaidrs, ka vai nu O.Stepanova šo lēmumu rakstījusi lielā steigā un izmantojusi cita lēmuma template, vai arī – speciāli saģenerējusi pilnīgi neloģisku lēmumu, lai to kāds cits procesa dalībnieks pārsūdzētu un tiktu iegūts papildus laiks.

Lūdzu Jūs noskaidrot šī lēmuma patieso pieņemšanas datumu un to, vai nav notikusi kārtējā krāpšanās, šoreiz ar lēmuma pieņemšanas datiem.

Lūdzu Jūs noskaidrot, kādu noziedzīgu nodarījumu, kas izdarīts 2016.gada 2.janvārī, man inkriminēja O.Stepanova. Savukārt, ja šis noziedzīgais nodarījums man inkriminēts „kļūdaini”, lūdzu Jūs izvērtēt O.Stepanovas atbildību šajā epizodē.

Lūdzu noskaidrot, kā tas iespējams, ka ilgu laiku man pretlikumīgi bija piemērots aizdomās turētā statuss. Lūdzu izvērtēt procesa virzītāja O.Stepanovas, procesa virzītāja tiešā priekšnieka un uzraugošā prokurora atbildību. 

Lūdzu informēt mani par man pienākošos kompensāciju par pretlikumīgi piemēroto aizdomās turētā statusu un drošības līdzekli.

O.Stepanova savu lēmumu formulē apgalvojuma formā. Saskaņā ar to, viņa, procesa izveikšanas laikā, ir noskaidrojusi virkni apstākļu, kas ir pretrunā ar manām liecībām. Loģisks jautājums – ja šie apstākļi tiešām tika noskaidroti, O.Stepanovas pienākums bija nodot lietu prokuratūrai, apsūdzības uzrādīšanai. Uzraugošajam prokuroram I.Rudzītei, šādā situācijā, pēc savas iniciatīvas (saskaņā ar KPL, ja nereaģē procesa virzītājs) pēc savas iniciatīvas bija jāpārņem kriminālprocess prokuratūras pārziņā, lai virzītu to apsūdzības uzrādīšanai.

Lūdzu Jūs noskaidrot, kā tas iespējams – kriminālprocesa izveikšanas laikā it kā esot noskaidroti apstākļi, kas apstiprina KL 300.1.p. minēto noziedzīgo nodarījumu, bet ne procesa virzītājs, ne uzraugošais prokurors pat nemēģināja uzrādīt apsūdzību.

O.Stepanovas lēmumā atkārtoti tiek minēts, ka agresors esot bijis „krievu tautības” cilvēks. Vēlos īpaši atzīmēt – savās sūdzības, ar sev pienākošamies tiesībām lūdzu veikt darbības patiesības noskaidrošanai. Ņemot vērā to, ka varmāka (saskaņā ar manis apgalvoto) no 200+cm gara kaukāzieša bija „pārvērties” par (saskaņā ar N.Egles teikto un O.Stepanovas lēmumā minēto) ap 180cm garu „krievu tautības” personu, es lūdzu veikt:

Atpazīšanu;

Konfrontēšanu;

No manas automašīnas durvju stikla iekšpuses noņemto pirkstu nospiedumu salīdzināšanu ar it kā atrasto BMW X5 vadītāju vai – noteikt varmākas personību, izmantojot noņemtos pirkstu nospiedumus un policijas rīcībā esošo datubāzi.

Gan procesa virzītājs, gan uzraugošais prokurors atteica VISUS manus lūgumus. Bez jebkāda pamatojuma. Netika apstiprināta neviena procesuālā darbība, kas palīdzētu novērst pretrunas manās un citu liecinieku liecībās vai ļautu noskaidrot varmākas personību! Papildus es lūdzu lietai pievienot tuvumā esošo videokameru datus; pārliecināties par to, vai it kā atrastais auto instruktors (kuram, pēc procesa virzītājas N.Egles teiktā, esot uzradies kaukāzieša akcents) arī nav „piemeklēts” liecinieks, u.t.t. – pilnīgi VISI mani lūgumi tika noraidīti.

Lūdzu Jūs noskaidrot, vai tika ievērotas manas KPL p.66.p. paredzētās tiesības. Lūdzu Jūs izvērtēt procesa virzītāja O.Stepanovas, procesa virzītāja tiešā priekšnieka un uzraugošā prokurora I.Rudzītes rīcību un atbildību, atsakot visas manis pieteiktās procesuālās darbības.

Uzraugošais prokurors, neskatoties uz sen nokavētiem termiņiem, atcēla O.Stepanovas lēmumu. Attiecīgi, tika iegūti vēl pāris mēneši, lai arī kriminālprocess tiktu „pieturēts” līdz noilgumam. Kā jau paredzams, jauna, izlabota lēmuma (par otra kriminālprocesa izbeigšanu) sagatavošana O.Stepanovai prasīja mēnesi. Pēdējā dienā (vismaz saskaņā ar norādīto datumu) pirms termiņu notecēšanas tas esot bijis pieņemts. Bet, tieši tāpat kā iepriekšējo reizi, procesa virzītājs „aizmirsa” šo lēmumu atsūtīt man. Attiecīgi, lietas novilcināšanai tika iegūts vēl vairāk kā mēnesis (nezinot par pieņemto lēmumu, es rakstīju sūdzību uzraugošajam prokuroram, kas to, īpaši nesteidzoties, „noairēja”, jo kriminālprocess atkal esot izbeigts).

Ņemot vērā to, ka uzraugošais prokurors reaģēšanas pasākumu ietvaros tikai atcēla O.Stepanovas pirmo lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu, bet neatcēla man piemēroto aizdomās turētā statusu, ar šo lēmumu uzraugošais prokurors atjaunoja man šo pretlikumīgi piemēroto statusu. Tātad uzraugošais prokurors nevis darīja visu, lai man pieļauto tiesisko netaisnību mazinātu – viņš to palielināja!

Lūdzu Jūs izvērtēt uzraugošā prokurora rīcību, ar savu lēmumu atjaunojot man pretlikumīgi iepriekš piemēroto aizdomās turētā statusu un palielinot man nodarīto tiesisko netaisnību.

Ņemot vērā to, ka kriminālprocess bija atjaunots un man bija atjaunots aizdomās turētā statuss, ar KPL 66.p. paredzētajām tiesībām es vērsos pie procesa virzītāja ar atkārtotu prasību (ņemot vērā to, ka O.Stepanovas lēmumā es guvu apstiprinājumu gan fundamentālām atšķirībām varmākas aprakstā, gan citos situācijas izklāsta aspektos) veikt varmākas atpazīšanu; konfrontāciju; pirkstu nospiedumu salīdzināšanu. Diemžēl, kārtējo reizi es saņēmu atteikumu, šoreiz to pamatojot ar – vienreiz jau atteikts, var pat neatbildēt. O.Stepanova atļāvās neko neatbildēt arī par man inkriminēto 2016.gadā it kā veikto kriminālnoziegumu.

Vēršu Jūsu uzmanību, ka O.Stepanovas lēmumā minētais notikumu izklāsts ir tik pretrunīgs un haotisks, ka neizskaidro nevienas no iesaistīto personu rīcības motīvus. Visu iesaistīto personu rīcība ir pilnīgi neloģiska un neatbilst lietas apstākļiem. Pilnīgi tiek ignorēti lietiskie pierādījumi (mana auto bojājumi; pirkstu nospiedumi); fundamentālas pretrunas varmākas izskatā (200+cm garš, spēcīgas miesasbūves kaukāzietis versus vidējas miesasbūves ap 180cm garš „krievu tautības” cilvēks), u.t.t.

Lūdzu Jūs izvērtēt procesa virzītāja, virzītāja tiešā priekšnieka un uzraugošā prokurora atbildību, pieļaujot tik paviršu, nekvalitatīvu kriminālprocesa izveikšanu. Lūdzu Jūs izvērtēt Stepanovas pieņemtā lēmuma likumību, ņemot vērā, ka lietas it kā noskaidrotie apstākļi minēti apgalvojuma formā.

Uzskatu, ka visi lietas materiāli un apstākļi norāda uz sekojošo – otrais kriminālprocess pret mani ir safabricēts. Safabricēts ar sekojošu mērķi:

Iebiedēt mani – piespiest beigt mani aktīvi cīnīties par pirmā kriminālprocesa izmeklēšanu, vainīgās personas personības noskaidrošanu un saukšanu pie atbildības;

Piespiest mani mainīt liecības – liecināt, ka varmāka bija auto īpašnieka uzrādītais 180cm garais „krievu tautības” pilsonis, nevis 200+cm garais kaukāzietis;

Novilcināt pirmā kriminālprocesa izmeklēšanu – neveikt nekādas procesuālas darbības tajā, kamēr nav noskaidrota „patiesība” šajā, otrajā kriminālprocesā;

„novelkot” otro kriminālprocesu līdz noilgumam, beigt to uz nereabilitējoša pamata, kas nozīmē – praktiski paralizēt pirmo kriminālprocesu un agresoram ļaut izvairīties no jebkādas atbildības.

Uzskatu, ka I.Rudzītes nozīmēšana par uzraugošo prokuroru nav sagadīšanās. I.Rudzīte ar ļoti dīvainiem lēmumiem atzīmējās līdzīgā kriminālprocesā 2023.gadā. Situācijā, kad ne-latviski runājošs pilsonis veicināja nacionālo naidu, dēļ Ukrainas karoga nešanas piekāva Latvijas pilsoni. Neskatoties uz cietušā un liecinieku liecībām (un lietas materiāliem – varmāka brauca garām auto, to speciāli apturēja: nebija nekāds divu vīriešu konflikts), I.Rudzīte saskatīja tikai huligānisma pazīmes, bet savas kolēģes policistes atbildību notikušajā nesaskatīja vispār. Nākošā nozīmētā procesa virzītāja radikāli pretējie (un uzraugošā prokurora akceptētie) lēmumi apstiprina  - I.Rudzīte lietu izskatīja pilnīgi neobjektīvi un nekautrējoties „piesedza” gan varmāku, gan policijas darbinieci.

Uzskatu, ka šis ir lielisks piemērs un precedents, kas apstiprina: I.Rudzīte tiek izraudzīta „nesmukām” lietām, t.i.: gadījumos, kad jāpiesedz kolēģi vai jāveic pasūtījuma izmeklēšanas.

Ņemot vērā abu iepriekšminēto lietu līdzību un apstākli, ka abām kā uzraugošais prokurors  tika nozīmēta  I.Rudzīte, ir skaidrs, ka Pārdaugavas prokuratūrā ir vismaz viens amatā augstāks prokurors, kurš ir tieši ieinteresēts šo abu kriminālprocesu „pareizā” izveikšanā.

Lūdzu Jūs noskaidrot, kurš/i amatā augstāks/i prokurors/i piedalās kaukāziešu grupējuma jumtošanā un/vai „izpalīdz” kolēģiem no Alīses 3A un Daugavgrīvas 34A policijas iecirkņiem un veikt prokurora reaģēšanas pasākumus, lai manās liecībās minētā kriminālā autoritāte neizvairītos no atbildības.

Lūdzu Jūs pārvirzīt kriminālprocesu citam policijas iecirknim, kas ir ārpus šī noziedzīgā grupējuma „jumtošanas funkcijas”.

Lūdzu Jūs nozīmēt citu uzraugošo prokuroru, jo uzskatu, ka līdzšinējā viņa rīcība, atsakot visas manis pieteiktās izmeklēšanas aktivitātes, norāda uz klaju pretdarbošanos objektīvai kriminālprocesa izmeklēšanai un ciešu saikni ar „jumtotājiem”.

Lūdzu Jūs veikt KPL paredzētos nepieciešamos prokurora reaģēšanas pasākumus objektīvas un raitas kriminālprocesa izveikšanas nodrošināšanai.

Pielikumā pievienoju:

manas liecības, ko atkārtoti mēģināju pievienot kriminālprocesam (un kuras tik ļoti „nepatika” ne procesa virzītājiem, ne uzraugošajam prokuroram).

Pietiek sekos tam, kāda būs ģenerālprokurora Jura Stukāna reakcija uz šo iesniegumu un tajā minētajiem faktiem.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...