Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

SIA “Rīgas Meži” vadība (attēlā – valdes priekšsēdētāja Anita Skudra) piespriedusi nāvessodu 42 sataltbriežiem, kuri dzīvo briežu dārzā “Rīgas brieži”. Šis nav tradicionāls briežu dārzs, bet 100 ha iežogota teritorija, kur brieži jau vairāk nekā 20 gadus dzīvo savvaļas apstākļos. Vienlaikus šie nožogotie 100 ha ir arī vides projekta “Zaļā klase” teritorija, ko apmeklē skolēni. Un tagad, 2023.gadā pašvaldības uzņēmums “Rīgas Meži” nolēmis no staltbriežu ganāmpulka atbrīvoties, tos brutāli un nežēlīgi nošaujot. Šobrīd tiek meklēts izpildītājs – bende.

Šā gada 16.maijā uzņēmums jau otrreiz organizēja izsoli par medību tiesībām briežu dārzā “Rīgas brieži”. Saite uz izsoles dokumentāciju: https://www.rigasmezi.lv/lv/aktualitates/izsoles/?doc=12431

Atverot šo saiti, izlasīsiet izsoles nolikumu un līgumu, kāds tiktu noslēgts ar uzvarētāju. Nolikumā norādīta izsoles sākuma 6750.00 EUR un tabulā ar staltbriežu sarakstu konkrētas summas gan par izcilus ragus nesošajiem buļļiem, gan briežu govīm, no kurām lielākā daļa ir grūtas, gan arī par mazajiem briedēniem. Darījums ir visnotaļ izdevīgs, ja galā redz medījuma gaļas kilogramus.

Par sarūgtinājumu “Rīgas Mežiem” Latvijas medniekiem ar vērtību sistēmu viss ir kārtībā, jo arī šoreiz neviens izsolei nepieteicās, un jau otrreiz tā beidzās bez rezultāta. Katram normāli domājošam cilvēkam ir skaidrs, ka tās nav medības, bet visprastākā dzīvnieku slaktēšana, tos likvidējot norobežotā teritorijā.

“Rīgas Mežu” cinisms ir vēl lielāks, jo, kā jau minēts, briežu dārza teritorija ir arī vides projekta “Zaļā klase” atrašanās vieta, kuru apmeklē skolēni, lai izzinātu dabas daudzveidību, cilvēku un meža dzīvnieku attiecības un savstarpējo mijiedarbību. Pāri tam kopš nesena laika tas viss tiek iznomāts korporatīviem un saviesīgiem pasākumiem.

Neraugoties uz to, ka briežu dārza “Rīgas brieži” un “Zaļās klases” juridiskā adrese ir Tīnūžu pagasts un ir iespējams saņemt medību atļauju, teritorija robežojas ar Ogres pilsētu. Pilsētās medības netiek atļautas, bet turpat pie robežas pārdesmit metrus tālāk to drīkst. Ogrēnieši gar šo žogu pastaigājas, skrien un nūjo. Daļa teritorijas robežojas ar Ogres kapiem. Tātad šādas medības būtu ļoti bīstamas ne tikai “Zaļās klases” apmeklētājiem, bet arī Ogres iedzīvotājiem.

Skaidrs, ka 42 briežus nevarētu nošaut vienā dienā un cilvēki pamanītu, ka tur notiek kaut kas netipisks, un dzirdētu šaušanas troksni. Lai to slēptu un nodrošinātos, līgumā ar izsoles uzvarētāju ir punkts (4.1.10.), ka dzīvnieki jānogalina, izmantojot ieročus, kas ir aprīkoti ar skaņas slāpētāju, un izmantojot svinu nesaturošu munīciju. Lai “darbiņš” tiktu izpildīts noteiktajos termiņos - laikā no 15.08. 2023 līdz 31.12.2023, “Rīgas Meži” līguma nosacījumos ir pretimnākoši un izsoles uzvarētājam ļauj un pat uzliek par pienākumu briežus pirms nāves piebarot (līguma punkts 4.1.16.). Tad, kad viņi ēd, viņus viegli nošaut!

Rīgas pārmaiņu koalīcija ar “Progresīvajiem” priekšgalā, kas arī atbild par SIA “Rīgas Meži” darbu, atlaižot iepriekšējo valdi, uzrīkoja skandālu par notiekošo “Zaļajā klasē” un sagrāva šī projekta reputāciju. Skandāla iniciatore bija tagadējā valdes priekšsēdētāja Anita Skudra. Ņemot vērā to, ka projekta darbība un filozofija nav mainījusies, pašu izlietās samazgas ir jāsaslauka. Lai ar to tiktu galā, vides projektam “Zaļā klase” šajā pavasarī tika mainīts nosaukums. Tagad tas ir – “Vides izglītības programma “EkVidO2””. Sarežģīti, samudžināti un pārgudri!

Programma piedāvā klātienes ekskursijas un citas aktivitātes “EkVidO2” kompleksā Tīnūžu pagastā, Ogres pievārtē, tai pašā briežu dārzā “Rīgas brieži”. Tur viena no aktivitātēm šoruden varētu būt nogalināto briežu asinspeļķu apskatīšana!

“Rīgas Mežu” valde meistarīgi prot jaukt sabiedrībai prātus un izlikties par to, kas tā nav, piesedzoties ar frāzēm par ilgtspēju, attīstību, profesionālismu, nulles toleranci un vēl tur sazin ko... Facebook lapā cilvēki tiek aicināti - “EkVidO2” kompleksā Tīnūžu pagastā, Ogres pievārtē izbaudīt “citas aktivitātes”. Palasot citīgāk, uzzinām, ka šī ir vieta, kur rīkot ballītes, svinēt jubilejas, organizēt korporatīvos pasākumus, ballēties līdz rīta gaismai. “EkVidO2” Facebook lapā starp neskaitāmiem stāstiem par putnu būrīšu naglošanu ir atrodamas arī reklāmas, kas aicina šeit jautri pavadīt laiku. Tas ir tieši tas, par ko “Progresīvie” Staķis, Kossovičs, Cepurītis un Skudra iepriekšējo “Rīgas Mežu” valdi apsūdzēja un atlaida, kaut arī nekas tāds nenotika, nebija plānots un pat nevarēja notikt. Tagad patiešām uzdzīve var sist augstu vilni!

Cepurīša kungs, kur tad ir tās mācību programmas un materiāli, kurus jūs solījāt? Kossoviča kungs, kāpēc vēl arvien pastāv un aktīvi darbojas šī pirtij līdzīgā māja? Vai brieži jānošauj tādēļ, lai netraucē ballīšu viesiem?

Ja kāds vēlas jautri, netraucēti un komfortabli, kaut ko nosvinēt pie dabas, tad cenrādi atradīsiet šeit, “Rīgas Meži” mājaslapā file:///C:/Users/user/Downloads/EkVidO_cenradis_19_04_2023.pdf

Izņemtot nosaukumu maiņu un vietas iznomāšanu uzdzīvei, nekas “Zaļajā klasē”, piedodiet, “EkVidO2” nav mainījies! Ak, jā – vēl jānošauj brieži, kuru fotogrāfijas klientu pievilināšanai tiek eksponētas šī vides projekta Facebook lapā. Piemēram, šī gada 27.janvārī Felix Flores foto reportāža “Mūsu vides izglītības centra iemītnieki”, un uz jums ar lielām acīm raugās skaisti brieži.

Neoficiālās sarunās ar uzņēmuma darbiniekiem izdevās uzzināt, ka tagad briežu bende tiek meklēts starp “Rīgas Mežu” darbiniekiem! Vēl tikai jāpiemin vairāk nekā pirms gada filmētais De Facto raidījums, kurā iepriekšējai valdei tiek pāmests, ka 20 brieži izlaisti savvaļā, turklāt tie nebija marķēti ar krotālijām, kā tas ir briežu fermās. Kam gan brīvā mežā tas būtu vajadzīgs? Vēl tagad palikušie 42 brieži nav marķēti! Un droši vien to nekad nevajadzēs darīt, jo līdz gada beigām staltbriežu vairs nebūs.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...