Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas sabiedrībai atkal par sevi ir atgādinājusi Eiropas prokuratūra. Šī gada 24. janvārī tā veica procesuālas darbības Daugavpilī. Iemesls un likuma pants atkal tradicionālais. Eiropas Savienības līdzekļu grupveida izkrāpšana sevišķi lielos apmēros. Tas pats pants, kas tiek inkriminēts arī ordeņotajam un nopelniem bagātajam angāru celtniecības korifejam - Līvānu novada mēram Andrim Vaivodam.

Skumjās nopūšos un secinu, ka, ja esošās tendences turpināsies, tad jau drīz par Latgali varēs runāt kā  par Eiropas Savienības līdzekļu izkrāpšanas galvaspilsētu. Ļaunas mēles melš, ka tepat tuvumā uz rezerves sliedēm apsnidzis stāv nākošais vagons ar kārtējo nelikumību porciju no Latgales.

Mēs redzam un dzirdam. Latgalei ir grūti, Latgale ilgus gadus mūsu valstī ir bijusi pabērna lomā. Bezdarbs, bezcerība un zemi ienākumi Latgales laukos un pilsētās ir ierastas parādības. Latgales sabiedrība nemitīgi atgādina par savām problēmām. Saeimā un valdībā laiku pa laikam tiek pieņemtas dažādas stratēģijas, plāni un likumi. Piešķirti līdzekļi. Visai ievērojami.

Šķebinošākais šajā stāstā ir tas, ka atrodas daži “čangaļi”, negribas viņus saukt par latgaliešiem, kuriem pa dzīvi iet ļoti labi un kuri, slēpjoties aiz skaistiem lozungiem par māti Latgali, ir iemanījušies būt īstajā vietā un īstajā laikā, lai paspētu nošņāpt kādu lielāku gabalu no treknā pīrāga arī sev un saviem partijas biedriem.

Pavirši iepazīstoties ar pieejamo informāciju par Daugavpils lietu, tad tās galvenais  figurants vienos vārtos zaudē savam daudz slīpētākajam kriminālpanta kolēģim no Līvānu mērijas. Tas arī ir saprotams. Jauns zinātnes druvas kopējs, lai arī ar doktora grādu, nestāv pat līdzās pieredzes bagātam vecam bukam, kurš ar partijas biedru no “Alkatībai/Jā” klusu, bet stingru atbalstu ir ar skubu meties Līvānos uz katra stūra būvēt rūpniecības angārus un citas savā saimniecībā noderīgas būves.

 Publiski izskanējusī informācija no Daugavpils vēsta, ka ir aizdomas par 600 000 eiro izkrāpšanu no ES Sociālā fonda. Lasot tālāk, sirds kā senā dziesmā saraujas čokurā. Šausmās gribas kliegt! Izkrāptais kāposts ir aizceļojis aiz deviņām jūrām, trīs deviņiem kalniem un nosēdies pie nenosakāmas cilmes naudas mijējiem.

Lasu tālāk. Gluži kā Rīgas melnā balzāma simts grami manu dvēseli sāk sildīt tik mīļa ziņa, ka visi četri neģēļi ar barvedi priekšgalā ir savaņģoti un iemesti pūt Daugavpils cietokšņa drūmajos pagrabos. Taisnība ir uzvarējusi! Urrā, biedri! Atvainojos, kungi!

Šķetinot atmiņu lenti nesenā pagātnē, pagājušajā oktobrī prokuratūra Līvānu šeptmaņa Vaivoda kabinetā un mājvietā meklēja gandrīz divus miljonus eiriku. Meklēja visu garo dienu. Tiešām cītīgi meklēja. No sirds!

Ar garu, garu adatu caurdūra visu, kam varēja tikt klāt. Gultas veļu mēra kundzei sacaurumoja tā, ka pavasarī palu laikā tā varēs brist Dubnas upē līdakas ķert. Pagāniem ar šo kauna darbu nepietika. Ar gariem, gariem iesmiem sabakstīja katru centimetru tuvā un tālā apkārtnē.

Paveica neiespējamo. Atrada pat Andra “krievos” iešanas svinību laikā zem ērkšķogu krūma aprakto un jau sen aizmirsto “Kristāla” puslitrīti. Rezultātā censoņiem tika vēl pāris saujas ar vecām naglām, mājas sarga Džeka mirstīgās atliekas un senaizbērta bedre ar brūno zeltu. Nekādu miljonu. Tikai brūnais zelts.

Ne velti Andris Vaivods vairākas dienas visur, kur viņu ņēma pretī, norūpējušos seju stāstīja, ka vinš ir tikpat kristāltīrs kā kratīšanas laikā atrastais “Kristāla” puslitrītis un viņa vietniecei ir tik tīras rokas, ka tās droši var bāzt visās atverēs. Lielās un mazās. Gumijas cimdu paciņu droši var nolikt zāļu skapītī uz plaukta. Tāpat tās nenosmērēsies,  un tām nekas brūns nepielips. Gadiem ilgi slīpētas profesionālas iemaņas un neliela deva ģenētikas.

Lauku veča jautājums. Stulbs mazliet, bet tomēr. Daugavpils podeļņiki tagad sutīs cietokšņa kazemātos, bet angāru būves korifejs Andris Vaivods, kurš veikli sashēmoja un palīdzēja iekrist dažās kabatās Līvānos un Rīgā vismaz daļai no gandrīz 2 miljoniem eiriku, vēl labu laiku pēc “baisās”kratīšanas Līvānu domē un mēra rezidencē itin jestri rosījās pa domes ēku  stāstīdams domes darbiniekiem, cik viņš ir nevainīgs un samtains.

Pēc informācijas, kas nākusi no vairākiem neatkarīgiem avotiem Līvānos, ir notikusi arī domes darbinieku sava veida zombēšana. Klusi un maigi tika pastāstīts par savu grūto dzīvi, par nemitīgo cīņu ar tumšajiem spēkiem un apsolīta gaišo spēku armādas uzvaru visā galaktikā un konkrēti Rožupes pagastā. Citu starpā tika uzstājīgi ieteikts, ko runāt, ko teikt, kādus dokumentus sūtīt, ja nu gadījumā kādu pasauc uz Rīgas attiecīgo kantori.

Divi reizē it kā vienādi, bet arī nedaudz atšķirīgi gadījumi. Kopīgs abiem ir  krimināllikuma pants un Daugavpils universitāte, kur abi ar dažādiem panākumiem minuši zinātnes takas. Tikai abu pārstāvētās partijas un prokurora attieksme  ir dažāda.

25. janvāra 1. kanāla Rīta ziņās bija baudāma sarunu ar mūsu premjeru. Viņš sev raksturīgā stilā izpaudās visā krāšņumā, kaut gan tāda līmeņa politiķu teiktais vienmēr ir jāuzklausa pilnā nopietnībā. Tādos brīžos no valdības vadītāja mutes nekas neizskan tāpat vien. Visam ir jēga, dziļa jēga, ko varbūt var saprast tikai īpaši varas kliķei pietuvinātie. Atcerēsimies, ka burtiski pāris dienas atpakaļ uzņēmējs Ģirts Rungainis paziņoja, ka “Kariņš ir spēcīgs aizkulišu sarunu vedējs, var saskaņot dažādas intereses un tā ir liela vērtība”.

Cita starpā pārsteidza mūsu premjera frāze “prokurori – burta kalpi”. Esmu pavirši pazīstams ar dažādiem jurisprudences terminiem, bet ko nozīmē šis spārnotais teiciens? Vai tas ir tiešs aicinājums prokuroriem nebūt principiāliem un godprātīgi nestāvēt likuma sardzē? Vai tas ir mājiens prokuroriem savam darbam pieiet selektīvi? Vienā gadījumā konsekventi, atbilstoši likumu prasībām cīnīties par taisnību, bet otrā gadījumā, tad, kad kādam vajag vai kad dota komanda no augšas, nebūt “prokuroriem – burta kalpiem” un virzīt lietas pareizajā norādītajā virzienā.

Nav jau nevienam noslēpums, ka daudzām valstī ierosinātajām un iztiesātajām lietām ir politiska nokrāsa. Tā pati Lemberga lieta stipri smako pēc politiska pasūtījuma. Jau gadu desmitiem šaustīdama vecos, spēkus zaudējušos oligarhus, sabiedrība nav pamanījusi, ka veco, kolorīto oligarhu vietā jau sen ir izaugusi jauna šīs pasaules vareno plejāde. Neuzkrītošo valsts saimnieku paaudze, dažādi kvadrāti un viņam līdzīgie, kuriem ir pie kājas gan Maximas traģēdija, gan būvnieku kartelis. Par visu pajāt! Jo dzīve viņu izpratnē ir iekārtota tā, ka viņiem būtu grēks neizmantot varas dotās iespējas un sakārtot savas lietas gan VIDā, gan policijā, gan kādā ministrijā. Sīkākas valsts un pašvaldību iestādes šoreiz pat nepieminēšu.

Tādos gadījumos īpaši var noderēt arī prokurori - burta kalpi. Iespējams, es kļūdos. Cienījamais valstvīrs pēc kārtējās padziedāšanas ir ieklīdis studijā un vienkārši neveikli izrunājies.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...