Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Apvienībai Vienotība nespējot vienoties par kandidātu vakantajam Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēža amatam, pieaugušas līdzšinējā CVK vadītāja Arņa Cimdara izredzes atkārtoti ieņemt šo amatu. Pēc neoficiālas informācijas, kas ir Pietiek rīcībā, pēc tam kad koalīcijas partneru neformālās sarunās pagājušajā nedēļā noraidīts apvienības Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ieteiktais Indriķis Putniņš, pati Vienotība pagaidām nav spējusi vienoties par citu kandidātu, kuru tā varētu virzīt Cimdara vietai. Kā vienu no potenciālajiem Cimdara pēctečiem Vienotību veidojošā partija Pilsoniskā savienība (PS) apvienības iekšējās sarunās nosaukusi PS valdes locekli Kārli Kamradzi (attēlā). Taču PS pagaidām neesot izdevies panākt atbalstu Kamradzim kā Vienotības kandidātam.

Līdz ar to arī pašas Vienotības rindās šobrīd arvien vairāk izskan: par spīti tam, ka Vienotība labprāt Cimdara amatā redzētu „jaunu seju”, tai var nākties samierināties ar to, ka Cimdars savu vietu CVK saglabās uz vēl vienu termiņu.

Saskaņā ar Saeimas prezidija un frakciju padomes otrdien lemto, kandidāti CVK priekšsēža amatam jāizvirza līdz 31.martam.

Pietiek rakstīja, ka līdzšinējā CVK priekšsēža Cimdara pilnvaru termiņš beidzas 2.maijā. CVK priekšsēža amatu Cimdars pilda jau vairāk nekā 13 gadu. Pagājušajā nedēļā neformālajās koalīcijas sarunās ZZS ieminējusies, ka Cimdara vietā varētu virzīt pašreizējo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Raimonda Vējoņa padomnieku reģionālās attīstības un pašvaldību jautājumos un bijušo Saeimas spīkera Gundara Daudzes biroja vadītāju Indriķi Putniņu. Viņš patlaban ir arī ZZS valdes loceklis. Tomēr apvienības Vienotība līderiem Putniņa kandidatūras nosaukšana nav raisījusi sajūsmu. ZZS pēc tam izlēmusi, ka atbalstīs Cimdaru.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis Pietiek otrdien apstiprināja, ka ZZS apsvērusi Putniņa virzīšanu, tomēr beigās izšķīrusies par atbalstu Cimdaram. „Mēs apdomājām, ka nebūs labi virzīt kandidātu ar partijas biedra karti, un tad izlēmām, lai paliek Cimdars. Bet viņš arī nav ar tādu domu, ka mēs jau šodien viņa kandidatūru iesniegsim, mēs viņu esam atzinuši par gana labu, tomēr tagad gaidīsim, ko Vienotība teiks. Viņi pateica, ka par Cimdaru nebalsos, nu tad mēs tagad gaidīsim, bet Vienotība vēl nevienu kandidātu nav nosaukusi,” skaidroja Brigmanis. Viņš arī atzina, ka aicinājis partnerus CVK priekšsēža kandidātu nenosaukt pēdējā dienā pirms kandidātu iesniegšanas Saeimas prezidijam.

Pēc Brigmaņa sacītā, koalīcijā panākta vienošanās, ka vēlākais pirmdien, 28.martā, koalīcijas padomes sēdē Vienotība partnerus informēs par savu kandidātu.

Par to, ka kādas personas kandidatūra CVK priekšsēža amatam apsvērta Vienotībā, Brigmanis neko nezināja.

Kamradzis nāk no uzņēmēju aprindām. 10.Saeimas vēlēšanās viņš kandidēja Vienotības Vidzemes apgabala sarakstā ar 21.kārtas numuru. Saeimā viņš netika ievēlēts. Viņš ir Pilsoniskās savienības biedrs un valdes loceklis.

Savā profilā Vienotības mājas lapā internetā Kamradzis rakstījis: „Partijā Pilsoniskā Savienība iestājos, jo apnika kritizēt valdību. Joprojām ticu, ka ikvienam, balstoties uz savām zināšanām un pieredzi, ir iespēja mainīt lietas uz labu.” Kamradzis arī norādījis, ka „manas stiprās puses – izlēmība, vadītāja un organizatora prasmes, vispusīgas zināšanas par enerģētiku un tās iespējām Latvijas tautsaimniecībā, valsts aizsardzības sistēmu, politiku un vēsturi, pieredze arī darbībai ekstremālos apstākļos”.

Priekšvēlēšanu solījumos Kamradzis kā savas prioritātes minējis vēlmi panākt Latvijas enerģētiskās neatkarības palielināšanu un sabiedriskās domas virzību uz energoresursu taupīšanu, panākt pašmāju pārtikas produktu īpatsvaru veikalos un sabiedriskajā ēdināšanā līdz 70%, kā arī panākt deputātu personīgo, nevis partijas atbildību par pieņemtajiem lēmumiem.

CVK priekšsēdi amatā ieceļ Saeima. Cimdars šo amatu ieņem kopš 1997.gada decembra, kad viņu šim amatam izvirzīja Ziedoņa Čevera vadītā Demokrātiskā partija Saimnieks.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

Pietiek neskaidrību

Ko gan citu darīt zaglim, kurš noķerts ar svešu maku rokā?

FotoŠorīt notērēju pārdesmit minūtes laika, lai kļūtu par divsimt deviņdesmit un nezin kuro cilvēku, kurš bija paskatījies „paša spēcīgākā opozīcijas pārstāvja” un vēl arī Gunāra Astras gara radinieka – tā vismaz viņam pašam gribētos – Alda Gobzema fantastiski populāro – jau atkal tā viņam pašam gribētos – taisnošanos viņa Bieriņu nekustamā īpašuma pirkšanas, pārdošanas, dāvināšanas un vēl nez kā sakarā.
Lasīt visu...

18

Latvieši vairs nav "varoņu tauta", drīzāk jau kalpu un pielīdēju tauta

FotoPolitmafija Latvijā visu ir nostādījusi tā, ka nav iespējams dzīvot Latvijā un nebūt šīs mafijas vergam. Par jebko, ko tu pērc, ir jāmaksā PVN. Viss tiek nozagts. Ja tu oficiāli strādā, jāmaksā sociālais nodoklis un ienākuma nodoklis. Viss tiek nozagts. Ja ir īpašums, tad ir jamaksā īpašuma nodoklis. Gribi lietot elektrību, maksā gan par to, gan arī OIK, un vēl nez ko.
Lasīt visu...

12

Ziņojums par komandējumu uz Amerikas Savienotajām Valstīm no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim

FotoSaskaņā ar Ministru prezidenta 2019.gada 19.augusta rīkojumu Nr.219 “Par Ilzes Viņķeles komandējumu” no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim biju komandējumā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai piedalītos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augsta līmeņa sanāksmē par vispārējo veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

FotoLatvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums, nekā sākotnēji plānots, līdz ar to esošo fotoradaru turpmāka darbība un jaunu fotoradaru iegāde esot zem jautājuma zīmes.
Lasīt visu...

21

Modernā banalitāte

FotoBanalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna banalitāte, ja ar vārdiem “moderna banalitāte” apzīmējam kaut ko mūsdienīgu, sava laika prasībām un sasniegumiem atbilstošu, ar ko tiekamies nesen, bet kas jau ir ieguvis banalitātes statusu.  
Lasīt visu...

12

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

FotoJebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida arī šo partiju ministrus, kas iedrošināsies veikt pārmaiņas savās nozarēs.
Lasīt visu...

21

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

FotoNezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks ārzemnieku biznesa projekts. Es saprotu, ka abas augstākās valsts amatpersonas nav ar seju pret Latviju, bet tik atklāti lobēt privātpersonu biznesu...
Lasīt visu...

Pietiek neskaidrību

Partijas pamodušās no miega

FotoIzskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to politikas vērotājiem dzīve ir kļuvusi interesantāka.
Lasīt visu...

12

Objektīvā realitāte

FotoKo nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt, spējat būt objektīvi pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā to izmērīt, un kā par to pārliecināties?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...