Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Paši pieņem likumus un paši tos iztiesā

Valdis Graudiņš un Jānis Ozoliņš, vairāk nekā 40 gadus godīgi visu nodokļu nomaksātāji
03.03.2011.
Komentāri (12)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

elza

07.03.2011. 05:33

Es arī esmu no šiem cilvēkiem,kas saņem 50%. Es gribu atgādināt,ka 2010.g. 23.arīļa raidījumā
"900 dekundes"Kūtris paziņo visai Latvija, ka saeima nav pildījusi savus pienākumus, pēc tiesas pasludināšanas, teikusi ka saprot kļūdu un to izlabos, bet neizdarīja.(to vē var boskatīties)
Saeima soc. un darba lietu komisijas (SAEIMAS)Aija Barča teleraidījumā pateica, ka ši netaisnība jaālabo. Kurš tad sniedza ST saeimas viedokli? Kam var ticēt?

Atbildēt

Pensionāre uz pusslodzi

07.03.2011. 05:20

ļoti skumji ka uz mazo cilvēciņu neattiecas likumi .tos var apiet par labu šīs zemītes varenajiem. bet es ticu ka taisno tiesu spriedīs Dievs,

Atbildēt

to "soc. apr. darbinieks"

06.03.2011. 11:43

Autorus tiešām var un vajag saprast, bet nevar saprast, kāpēc jūs, „soc. apr. darbiniek”, noklusējat, ka 2010.gada martā priekšlaicīgās vecuma pensijas vidējais apmērs bija 104,54 lati (tas, starp citu, minēts arī Spriedumā). Un stāsts jau nav par pārdesmit latiem, kas, iespējams, kādam ir izdzīvošanas jautājums, bet gan par tiesībām uz taisnīgu tiesu, par tiesas (ne)godīgumu, (ne)objektivitāti un (ne)atkarību un galu galā - par ticību valstij.

Atbildēt

Mācība?

06.03.2011. 05:10

No skandāla ar mužnieci lielākai ieguvējai vajadzēja būt Satversmes tiesi, kurai tikusi lieliska mācība, lai tās priekšsēdētājs turpmāk izvairītos no apolitiskai personai nepiestāvošas politiskas pozas, kaunināšanas un ironizēšanas par cilvēkiem, kuri iedrošinājušies runāt patiesību? Šķiet, ka lielākais ieguvējs ir pats Kūtra kungs, kas nebūs tik kūtru galvu, lai nesaprastu, ka reizēm tik derīgi izmantot lielisko iespēju paklusēt, nevis sarunāt muļķības, kuras izsauc vienos vārtos sitošu sabiedrības sašutumu. Galvenokārt par to, ka dažam labam neliekas nekas īpašs, ja Satversmes tiesā var pieņemt lēmumus persona, kas vilto lēmumus...

Atbildēt

nav ko brīnīties!

06.03.2011. 04:56

Kāda valsts, tāda tiesa, kāds Muižniece, tāds Kūtris... Sprieduma pamatojumā minēts arī "domas" šedevrs, ka valsts priekšlaicīgo pensiju piešķir "atbilstoši finansiālajām" iespējām... Tad ko tā piešķir pāri savām iespējām? Deputātu, ministru un to biroju darbinieku, pašu tiesnešu algas?! Savādā kārtā ST spriedumā par tiesnešu algām jēdzieni "samērīgums", "tiesiskā paļāvība","dikriminācija", Satvermes panti darbojas, bet attiecībā uz pensionāriem likuma burts un gars izlaiž garu. Kūtrim uz pieres rakstīts "kūtra galva"!
Bet visam savs laiks, jo reiz tiks spriesta TAISNA TIESA un tiks tiesāti tiesātāji.

Atbildēt

soc.apr.darbinieks

05.03.2011. 18:26

Var jau saprast autorus, taču viņi noklusē, ka ar pensijas vecuma sasniegšanu saņems pilnu pensiju :)

Atbildēt

Joks

05.03.2011. 17:13

Es gan izvairītos no Gebelsa cienīgas retorikas. Ir lietas, kuras nevajadzētu vulgarizēt vai latviski sakot ''vienkārši apd...t'', lai tikai izpatiktu lumpeniem. Padomājiet par to. Cieniet sevi.

Atbildēt

!?

05.03.2011. 14:40

Es gan visu sapratu-Muižniece nu nekādi neder Vienotībai pat ST tiesnesi,bet Loskutovs ir kristāltīrais komunists,pardon,sorosists!

Atbildēt

Inese

05.03.2011. 14:38

Brīnišķīgs raksts! Es pati priekšlaicīgi pensionējos 2010.gada jūnijā un saņemu 50% no pašas nopelnītās pensijas, kas TAGAD izrādās ir "valsts finansiālais atbalsts".
Žēl šo valsti, žēl šī sastāva Satversmes tiesu!

Atbildēt

garamgajejs

05.03.2011. 14:28

Diemžēl Satversmes tiesa Kūtra laikā pamazām zaudē savu Endziņa laikā iegūto veidolu. Spriedumi vismaz tiek juridiski pamatoti un par tiem var diskutēt, bet lēmumi, ar kuriem atsaka pieņemt lietu, dažkārt ir stipri anekdotiski.

Atbildēt

?!

05.03.2011. 11:12

NEKO nevar saprast, neko. Tik neskaidri uzrakstīts, ka laikam paši autori tikai apjēdz, ko viņi gribējuši teikt.

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

05.03.2011. 09:55

**********************************
... iemetu jums te vienu komentāriņu ar, manuprāt, piemērotu citatiņu iz tās "mūslaiku vēstures ... bišku žēl, ka Graudiņam un Ozoliņam būtu jāsajūtas, kā neviena neatbalstītam ... gan, jāsaka, pārkopēts - nav jau vienai viegli...tā, teikt, zupas katls arī jāapmaisa ...
***************************************
"... uz brīdi valdošā elite nopietni aizdomājās par to, ka varētu mēģināt no Satversmes tiesas vienkārši tikt vaļā – izsakoties A. Endziņa vēlāk presei teiktajiem vārdiem, „to rosināja gan toreizējais premjers ANDRIS ŠĶĒLE, gan tieslietu ministrs Valdis Birkavs...(..) jo Satversmes tiesa acīmredzot bija neērta”. Taču, saņēmuši pietiekami skaidru pretsparu, tiesas likvidēšanas aizstāvji strauji IESLĒDZA ATPAKAĻGAITU – nākamajos gados šāda ideja netika pat apspriesta, jo bija skaidrs, ka SATVERSMES TIESU BŪS IESPĒJAMS IETEKMĒJAMĀKU PADARĪT TIKAI TAD, KAD PINĀKS LIKUMĀ NOTEIKTAIS LAIKS MAINĪT TĀS TIESNEŠUS."
*************************************
...un tā nu tai atpakaļgaitā braucot, Šķēle arī ir to laiku sagaidijis iebīditās BEZGODĪGĀS un NEPROFESIONĀLĀS MELES MUIŽNIECES personā ...kura ne tikai ir balsojusi "par" par lēmumiem ,kurus vēlāk ST atceļ, kā nelikumīgus ...bet nesmādē arī daudz sīkmnīgākas riebeklibiņas viltotu protokolu veidā ...


Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai izlasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...