Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Raitis Kalniņš, Svetlana Sokolova*
30.07.2017.
Komentāri (19)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

>> pilsonis 16:28

06.08.2017. 04:42

Jūsu piedāvātais pamatojums - vai nav par plānu un sķidru, lai mētātos ar apgalvojumiem un izdarītu vispārinājumus? Tas, ka balstāties uz cilvēku, kura domas nav iespējams noskaidrot - arī raisa pārdomas.

Atbildēt

>> pilsonis

05.08.2017. 19:58

Kāds bija pamatojums, kādēļ atgriežot zemi un ēkas netika atdots namīpasnieku krājsabiedrībās noguldītais remontiem paredzētais uzkrājums? Kas sobrīd saimnieko krājsabiedrību telpās un kur atrodas noguldījumi, kam bija zelta segums?

Atbildēt

>> pilsonis

05.08.2017. 19:50

Jaunā likumprojekta izstādāsana varētu būt labs iemesls, lai izgaismotu aplamības un iespējamos interesu lobijus, kas saistīti ar denacionalizācijas procesu. Varētu pacelt vienosanās un likuma punktus uz kuru pamata namīpasnieki jau 1/4 gs. ir nostādīti sociālās spriedzes noņēmēju lomā, padarot par saistosiem un obligātiem neesosas valsts, nosodīta režīma īres līgumus. Kurā vēl pasaules valstī īres mājā dzīvo iemītnieki ar kuriem īpasnieks nav slēdzis līgumu?

Atbildēt

pilsonis

05.08.2017. 10:28

»

>> pilsoni!

Lai nebūtu tuksa demagoģija un meli, lūdzu, faktus galdā! Uz kāda dokumentāla pamata izsakāt konkrēto apgalvojumu


Gundars Valdmanis
savā grāmatā "Starp dzirnakmeņiem" diezgan sīki ir aprakstījs denacionalizācijas un privatizācijas procesus. https://tencinusarunas.wordpress.com/2010/04/03/starp%C2%A0-dzirnakmeniem-%EF%BB%BF-gundars-valdmanis-bruninieka-cina-pret-jauno-slepeno-paktu/
Te pat Pietiek bija raksts par Brīvības ielas 74 nama ar 45 dzīvokļiem denacionalizāciju, kur no izziņām skaidri redzams, ka 1937.gadā šī ēka piederēja Rīgas pašvaldībai. Tas pats ar Antonijas ielu 7.

Atbildēt

>> pilsoni!

05.08.2017. 02:29

Lai nebūtu tuksa demagoģija un meli, lūdzu, faktus galdā! Uz kāda dokumentāla pamata izsakāt konkrēto apgalvojumu?

Atbildēt

pilsonis

04.08.2017. 13:54

»

>> pilsoni!

Jūsu agresīvais komentārs (ne par tēmu) vēlreiz apliecina to kā visus 27 g. tiek veidota un uzturēta gan likumdosanā, gan sabiedrības apziņā negatīva, diskriminējosa attieksme pret denacionalizēto namu īpasniekiem ar mērķi panākt, lai vecie īpasnieki par sviestmaizi atsakās no īpasuma. Attiecībā uz ...


Lielākā daļa denacionalizēto namu pirms kara bija ieķīlāti, bet tas netraucēja tos atdot bijušajiem īpašniekiem, neprasot kredīta atmaksu. Tāpat liela daļa tika atdota pamatojoties uz viltotiem dokumentiem. Par ko vajadzētu mīlēt šādus īpašniekus?

Atbildēt

Lana

03.08.2017. 18:14

»

Paldies par at - rakstu

Šadiem rakstiem nav nedz jēgas, ne satura. Ko Raitis Kalniņš un Svetlana Sokolova aizstāv - nelikumības vai tukšu muldēšanu...


Autoru attieksme skaidri izteikta raksta sākumā - vai neizlasījāt? Piespiest likumprojekta autorus skaidroties - vai tam, Jūsuprāt nav nekādas jēgas? Apsveicama ir konstruktīva kritika, kas gaidama arī no Jums.

Atbildēt

>> pilsoni!

03.08.2017. 12:04

Jūsu agresīvais komentārs (ne par tēmu) vēlreiz apliecina to kā visus 27 g. tiek veidota un uzturēta gan likumdosanā, gan sabiedrības apziņā negatīva, diskriminējosa attieksme pret denacionalizēto namu īpasniekiem ar mērķi panākt, lai vecie īpasnieki par sviestmaizi atsakās no īpasuma. Attiecībā uz pārpircējiem - jums taisnība - vairs nav problēmu ne īpasuma atbrīvosanā no īrniekiem, ne banku kreditēsanā.

Atbildēt

pilsonis

03.08.2017. 08:25

»

>> pilsoni!

Sameklē atsķirības


Tev kāds ar varu spieda iegādāties apgrūtinātu īpašumu? Gan jau gribēji pa lēto tikt pie nekustamā īpašumu, cerot, ka varēsi īrniekus brutāli izmest uz ielas. Nesanāca, tagad izlobēsi likumu, kas ļauj izlikt īrniekus bez tiesas. Jācer, ka deputāti neatbalstīs tavu alkatību.

Atbildēt

>> pilsoni!

01.08.2017. 11:40

Sameklē atsķirības:
1.a) īrnieks un b) apaksīrnieks;
2.a) iegādāties un b) ģimenes īpasums;
3.a) īres līgums, kas slēgts starp mājas īpasnieku un īrnieku un b) pad. laika žera līgums, t.sk. arī iemītnieki bez līguma ar kriminālu u.c. antisociālu pagātni un tagadni.

Atbildēt

Cik ilgi?

01.08.2017. 05:26

Ir jābeidz veco īrnieku (pad. laika līgumi) gadiem piekoptais slēptais apaksīres bizness, saimniekam -20, pasam -100-200 EUR, tas ne tikai kropļo īres tirgu, padara bezjēdzīgu privātīpasumu, bet ir novedis veco apbūvi līdz patreizējai traģiskajai situācijai, kavē attīstību. Daudzi pad. laika īrnieki sajā laikā paspējusi pasi uzcelt mājas, iegādājusies dzīvokļus vai pārcēlusies uz dzīvi ārzemēs, bet dzīvokļus ar apaksīri turpina pieturēt.

Atbildēt

No sarakstes ar Tiesībsargu

31.07.2017. 14:15

Likumdevēja (??? varbūt banku un namīpašnieku interesēs, tautu nevienuvarnesi neinteresē) ) interesēs ir radīt vienotu īres tiesisko attiecību regulējumu, kas būtu atbilstošs mūsdienu sociāli ekonomiskajai situācijai un samērotu abu pušu intereses (pat 0, 0 % īrniekam nav ierādītas nekādas tiesības, tikai pilna patvaļa Latvijas terora mērcē).
[Papildus tam vēlos (Tiesībsargs) norādīt jau iepriekš tiesībsarga teikto, ka denacionalizēto namu īrnieku problēmas risinājums ir politiska izšķiršanās, bet jāņem vērā arī Satversmes tiesas norādītais, ka, analizējot jautājumus, kas saistīti ar vienu īpašuma reformas sastāvdaļu - zemes reformu, secināms, ka "Latvijas valsts nav atbildīga par cilvēktiesību pārkāpumiem, arī par īpašuma nacionalizāciju, ko pusgadsimtu ilgajā laika posmā bija izdarījusi okupācijas vara. (PILNĪGA APLAMĪBA jaukt divas dažādas lietas - Latvijas organizēto noziedzību pret tautu ar okupāciju) Latvijas Republikai nav iespēju un nav arī pienākuma pilnīgi atlīdzināt visus zaudējumus, kas personām nodarīti okupācijas varas darbību rezultātā" (Vieniem ļava privatizēt dzīvokļi, otriem - trīs pirkstu kombinācija par ieguldījumu daudzu gadu garumā, kad dzīvoklis vairs nepienākas) Vienlaikus Satversmes tiesa ir uzsvērusi, ka, "atjaunojot neatkarīgās Latvijas tiesību sistēmu, likumdevējam, ievērojot tiesiskas valsts principus, bija pienākums (te nu Tiesīsargs spiest atzīt, ka tā tas nav, ka "nav pienākums") veikt pasākumus, lai iespēju robežās izlīdzinātu arī iepriekšējā režīma nodarītos zaudējumus un atjaunotu taisnīgumu. Tomēr likumdevējam, izvēloties zemes reformas līdzekļus, bija jāpanāk iespējami taisnīgs līdzsvars (Tiesībsargam to nesaprast!?) starp dažādu sabiedrības locekļu pretrunīgajām interesēm" (Satversmes tiesas 2003. gada 25. marta spriedums lietā Nr. 2002-12-01, secinājumu daļas 1. punkts).
No minētā izriet, ka denacionalizēto namu īrnieku problēma valsts līmenī tika risināta (melo Tiesībsargs, jo1991.gada 30. oktobrī Augstākā Padome pieņēma arī lēmumu «Par namīpašumu denacionalizāciju Latvijas Republikā» spēkā stāšanās kārtību”, ar kuru Latvijas Republikas Ministru Padomei (valdībai) uzdeva līdz 1991. gada 1.decembrim izstrādāt un iesniegt Latvijas Republikas Augstākajai Padomei likumprojektu «Par kompensācijām» denacionalizēto māju īrniekiem, lai māju īpašniekiem būtu brīva izvēle atbrīvoties no bijušajiem īrniekiem un risināt jautājumu par mājas izmantošanu, jaunu īres līgumu slēgšanai atbilstoši tirgus cenām, bet iepriekšējiem īrniekiem dot brīvu izvēli – iegādāties dzīvokli īpašumā, vai pēc vienošanās, slēgt jaunu īres līgumu un īrēt to pašu dzīvokli (Valstī risinājums bija paredzēts līdzīgi kā Lietuvā, bet pat pirkstu nepakustināja tā izpildei)), diskutējams ir jautājums, par to, cik tas bija efektīvi, tomēr kopumā jāatzīst, ka denacionalizēto namu īrnieki nevar paļauties uz pastāvīgu valsts aizsardzību mājokļa jautājumā. Valstij persona ir jāaizsargā pret tās mājokļa iznīcināšanu vai patvaļīgu izraidīšanu no mājokļa. Taču tiesības uz mājokli neuzliek valstij par pienākumu piešķirt par valsts līdzekļiem katram indivīdam mājokli pēc viņa pieprasījuma un vēlmēm. Indivīdam arī pašam ir jārūpējas par mājokļa sagādāšanu, slēdzot dzīvojamās telpas īres līgumu vai iegādājoties dzīvojamo telpu īpašumā.
Lūk, Tiesībsarg, cik tu gudrsa, lai nabagi, kuriem pensija un alga strādājošiem ir zem iztikas minimuma, sagādā sev mājokli un pērk ekstra automašīnas?

Atbildēt

Marija

31.07.2017. 13:34

Minētajam likumprojektam ir divi iemesli - nodrošināt varnācīgu attieksmi no banku biznesa atsavinot par svietmaizi parādnieku dzīvojamās telpas, mājas un pārdodot tās par daudzkārt augstāku cenu un lai pakļautu vardarbīgā ceļā likvidēt denacionalizētajiem īrniekiem viņu ar Satversmes tiesas spriedumu garantētās tiesības uz spēkā esošā likuma 8. un 13.pantu un varētu pieprasīt maksāt par īpašnieka mājas tirgus vērtības atjaunošanu, jo redziet, nabagiem īpašniewkiem neesot naudas par ko remontēt mājas. ĪRnieks samaksās un viņu varēs padzīt, jo būs spiesti parakstī ar likumu noteiktu terminētu līgumu. Pie tam, ja nepatiks īrniekiem maksāt par mājas kapitālo remeontu, ko noteiks īpašnieks likumā noteiktā kārtībā - vienpersonisku summu, ar tāmi, varēs padzīt īrnieku bezierunu kārtībā. Terora likumprojekts.

Atbildēt

Paldies par at - rakstu

31.07.2017. 12:09

Šadiem rakstiem nav nedz jēgas, ne satura. Ko Raitis Kalniņš un Svetlana Sokolova aizstāv - nelikumības vai tukšu muldēšanu?
Viņi gaida atbildes no iestādēm, bet kāda ir viņu pašu nostādne, slēpj.
Pārmet citiem par atrakstīšanos, bet paši neko nepasaka, atrakstās, paldies.

Kāds šeit sakars KNABam, ja nav norādses uz korupcijas riskiem?

Atbildēt

zinošais

31.07.2017. 10:43

Man gan izskatās ka kāds te nodarbojas ar vētrainas darbības imitāciju un matu skaldīšana !
Īrēšanai taču vajadzētu notikt "bez maldības un spaidiem" un tāpēc puses taču pašas varētu bez "valdības un saeimas" iejaukšanas noskaidrot ko tās saprot ar jēdzieniem ģimenes locekļi u.c.

Atbildēt

Hm, hm..

31.07.2017. 08:45

.. tās pēckara mājas taču ir uzceltas ar kalpošanas laiku maxsimāli līdz 50 gadiem un tādas ir jājauc nost!!!
.. nevajag pieņemt nekādu likumprojektu par pēckara dzīvojamām ēkām, ja pēc 50 gadu kalpošas tās ir "nulles" vērtībā un ja ēka ir 100 % nolietojusies, tad nekāda kadastra un nekustamā īpašuma nodokļa vērtība nevar būt. Arī dalītais īpašums pazudīs, ja nolietai ēkai ir "O" vērtība!!!
..Nav ēkas, nav problēmu!! Maskavā jau vērienīgi jauc nost pēckara mājas!

Atbildēt

Hm, hm..

31.07.2017. 08:36

...ja pieņems tādu likuma normu, ka dzīvojamās ēkas īpašnieks būs tiesīgs ģimenes izlikt uz ielas par īres vai komunālo nemaksāšanu, tad Ekonomikas ministrijai likumprojektā ir jāparedz to, kurš nesīs civiltiesisko atbildību par ģimenes atstāšanu bez mitekļa jeb Ašeradenam un Ušakovam ir jāuzceļ koncentrācijas nometnes, kur izmitināt bez mājokļa atstātos!!!! Ja jau bēgļiem ceļ "pilis" ar žogu, tad jau vietējiem iedzīvotājiem arī taču var uzcelt konclāģeri!!!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

pietiek_postit

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

FotoNe tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku vides trokšņa dēļ ir nonākuši slimnīcās un 15 900 ir priekšlaicīgi miruši...” rakstīts Eiropas komisijas 2017.gada 30.marta ziņojumā 
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

FotoMums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu laiki" - ap 700 gadu, kas Kurzemē atstāja kā mantojumu pat vācu baronu latviešu valodas izrunas dialektu, tad "zviedru laiki, vēl - "poļu laiki", ilgu laiku valdīja "krievu laiki", tad bija Latvijas laiki, Kārļa Ulmaņa laiki.
Lasīt visu...

20

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

FotoTiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19 izplatības noteiktos ierobežojošos pasākumus. Vienlaikus lemšanā par svinīgā pasākuma organizēšanu būtu jāuzklausa arī pašu absolventu viedoklis.
Lasīt visu...

6

Kad TAS beigsies?

FotoĀrkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem apstākļiem iestājoties, ārkārtas stāvoklis tiks atcelts. Bet tas nenotiek – izskatās, ka valdība vai nu nespēj šādus kritērijus nodefinēt, vai arī uzskata, ka parastajiem mirstīgajiem šāda informācija nav nepieciešama.
Lasīt visu...

18

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

FotoProgresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata. Lai Latvijas politika kļūtu caurspīdīga un godīga, šādai politiskai praksei nav vietas mūsdienu Latvijas politikā.
Lasīt visu...

18

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

FotoIzskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un arī pats nenēsā sejas maksu publiskās vietās, cik var redzēt TV.
Lasīt visu...

21

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

FotoUgunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču es vēlos uzrakstīt par gejiem (piedodiet, ka labskanībai lietošu šo saīsināto formu).
Lasīt visu...

15

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

FotoLiels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku, kura bija iemitinājusies mūsu drošības dienestos, - Aigaru Sparānu. Mana nojauta saka, ka šī žurka Sparāns ir tā pati persona, par kuru vairākkārtīgi iesniegumos norādīju, ka kāds SAB darbinieks kopa ar VDK aģentu “Semjonu”, LPSR “Intūrista” vadošo darbinieku Juri Dimitri, advokātu Jāni Začestu un manu bērnibas paziņu Heino Jankovski ir centušies izkrāpt naudu no Latvijā pazīstama uzņēmēja VS.
Lasīt visu...

21

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

Foto2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību tēma. Jau jūlija beigās šis jautājums tika apspriests ikgadējā konstitucionālās politikas seminārā Bīriņos.1 Novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs nāca klajā ar publiskiem atklājumiem par attiecīgo savas privātās dzīves aspektu.2 Drīzumā pēc viņa to pašu izdarīja Lielbritānijas vēstnieks Latvijā.3 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Globālās identitātes amoka skrējiens

Pandēmijai “Covid-19” lepni piestāv pārnestā nozīmē lietotas runas figūras. Tajā skaitā lepni piestāv alegorija “amoka skrējiens”. Alegorijas konkrētais tēls ir psihiskais traucējums vārdā...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā ierosina...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Optimisma nomācošā aura

Sabiedrībā ir cilvēki, kuru amata pienākums ir izstarot optimismu. Sabiedrība no viņiem gaida vienīgi optimistiskus izteikumus. Taču tam nav jābūt sentimentāli šķebīgam optimismam...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...