Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Domāju, ka cilvēkiem, kuri pēc sekmīgās azartspēļu vietu izskaušanas ir pārcēlušies uz interneta vidi – kuru Latvijas valsts gan izliekas kontrolējam, bet, protams, to realitātē nespēj -, neko neizteiks persona vārdā Jānis Trēgers, kurš oficiāli ir valdes priekšsēdētājs interaktīvo azartspēļu kompānijā “William Hill Latvia”. Bet velti, nudien velti…

Lai pierādītu savu atbildīgumu un godīgumu, kompānija rīko, piemēram, konferences. Vēl tikai nupat, 13. oktobrī norisinājās Latvijas Futbola federācijas (LFF) un jau pieminētā azartspēļu uzņēmuma organizētā starptautiskā konference "Par godīgu un atbildīgu spēli". Konferences mērķis bija “veicināt sabiedrības informētību par jautājumiem, kas saistās ar pārmērīgu aizraušanos ar azartspēlēm, un riskiem, kas saistīti ar spēļu rezultātu ietekmēšanu un godīgas spēles principu pārkāpšanu”. Skaisti, neko teikt.

"Esam gandarīti jau otro gadu kopā ar LFF rīkot šo konferenci. Daudzi jautājumi, kas saistās ar mūsu nozari, ir dažādu stigmu un mītu klāti. Konference ir mūsu pienesums kvalitatīvākas diskusijas par šīm jutīgajām problēmām veidošanā, balstot to pētījumos un starptautiskā pieredzē," konferenci publiski – un vēl skaistāk – komentēja J. Trēgers.

Tāpat šis kungs raksta pamācošus un skaistus rakstus (piemēram, ar maksas publikācijām bēdīgi slavenajos “Delfos” 14. septembrī). Viņš apgalvo, ka azartspēles, kas esot viens no daudziem izklaides veidiem, kas pieejami cilvēkiem, tiekot dzelžaini kontrolētas un kaut kādi pārkāpumi neesot iespējami. „Interaktīvo azartspēļu operatori pēc būtības ir augstu tehnoloģiju uzņēmumi, kas izmanto mākslīgā intelekta tehnoloģijas. Ar tām tiek iedarbināti atbildīgas spēles rīki, uzraudzīti riski un izmaiņas spēlētāju uzvedībā,” skaisti deklarē atbildīgais kungs.

Bet paraudzīsimies nedaudz pamatīgāk un dziļāk. Sāksim ar to, ka Latvijā klusi darbojas 2007. gadā dibināta firmiņa „Widenet”.  Formālā nodarbe – „Konsultēšana komercdarbībā un vadībzinībās”, 2021. gadā oficiāla apgrozījuma nav bijis, zaudējumi – 117 168 eiro, viens darbinieks. Valdes loceklis un vienīgais īpašnieks – 1981. gadā dzimušais Jānis Trēgers.

Taču šai SIA „Widenet” pieder 100% kapitāldaļu SIA „OG Services” un vēl 50% kapitāldaļu SIA „SERPA Media Group”. Arī šīs firmiņas ir tikpat mazzināmas - „SERPA Media Group” nodibināta tikai pagājušā gada novembrī, līdz ar to nevienu gada pārskatu nav iesniegusi, valdē ir J. Trēgers un 1994. gadā dzimušais Mārtiņš Tanne, kuram pieder otra puse firmiņas.

SIA „OG Services” jau ir ar daudz ilgāku vēsturi – dibināta tai pašā 2007. gadā, deklarējusi, ka nodarbojas ar „konsultēšanu komercdarbībā un vadībzinībās” un „kinofilmu, video filmu un televīzijas programmu producēšanu”, valdes loceklis tas pats J. Trēgers, 2021. gadā strādājusi ar nulles apgrozījumu, bet spējusi gūt… 3 155 971 eiro peļņu.

No kurienes peļņa? SIA „OG Services” pieder kripatiņa – 5,4% SIA „William Hill Latvia” ar pagājušā gada apgrozījumu – 9,74 miljoni eiro, kuru oficiāli kontrolē Maltā reģistrētā „Green Gaming Group PLC” (90%).

„Mēs esam oficiāls azartspēļu operators „William Hill”, kas reģistrēts Latvijas teritorijā, un atrodamies 2022. gada labāko online spēļu portālu reitinga augšgalā. Kaut arī daudzi no labākajiem „online” kazino Krievijā un Eiropā nav tiesīgi mūsu valstī nodrošināt azartspēles internetā, mēs piedāvājam savus pakalpojumus jau no 2012. gada un rīkojamies pilnīgi likumīgi. Mūsu vietnē tu vari būt pārliecināts par patērētāju tiesību aizsardzību, spēles drošību un taisnīgumu, kā arī ātru laimestu izmaksu,” deklarē „William Hill Latvia”, kur J. Trēgers ir valdes priekšsēdētājs.

Taču ir pāris jautājumi. Pirmais – galīgi nav skaidrs, kā „OG Services” (kurai „sava” apgrozījuma nav un kurai „William Hill” pieder tikai nepilni seši procenti kapitāldaļu) ir tikusi pie 2021. gada peļņas 3,155 miljonu eiro apmērā, ja visa „William Hill Latvia” 2021. gada peļņa ir bijusi tikai nedaudz lielāka – 3,376 miljoni eiro.

Savukārt otrs jautājums ir par to, vai tiešām interaktīvo azartspēļu nozarē būtu parādījies cilvēks ar augstu morāli un principiem. Būtu jauki, taču ir kāds “bet”. Proti, azartspēļu reklāma Latvijā oficiāli ir aizliegta, taču tas nenozīmē, ka Latvijā darbojošies uzņēmumi nevar reklamēties ārzemju medijos, kurus izmanto Latvijas iedzīvotāji.

Vēl ir arī SEO jeb meklēšanas rezultātu optimizēšana. Redzot, cik līdzīgs ir meklētājos uz dažādiem atslēgvārdiem iegūtais rezultāts par interneta spēļu vietām, kļūst skaidrs, ka tas tā nav nejauši, viss ir sakārtots, - un vesela virkne apsvērumu un faktu netieši norāda tieši J. Trēgera un viņa „ļoti ētiskā” biznesa virzienā.

Kā jau minēts, J. Trēgers ir patiesā labuma guvējs pirms gada nodibinātajā SIA “SERPA Media Group”. RTU Attīstības fonds par šo plašāk maz zināmo firmiņu, kas ir fonda partnere, vēsta: “”SERPA Media Group” ir digitālā mārketinga aģentūra, kas fokusējas „iGaming” nozarē un strādā ar SEO, „Google”, reklāmu, sociālajiem tīkliem un saturu. Esam neliela bet jaudīga un mērķtiecīga komanda, kas katru dienu pilnveido sevi un uzņēmuma produktus.”

Savukārt otrs “SERPA Media Group” patiesais labuma guvējs un valdes loceklis M. Tanne savā „LinkedIn” kontā par sevi norāda: “Vairāk nekā 8 gadu pieredze digitālā mārketinga, SEO un vadības lomās. Man patīk strādāt ar vairākiem digitālā mārketinga kanāliem, rīkiem un platformām. Manas personīgās prasmes un ikdienas darba rutīna sastāv no meklētājprogrammu optimizācijas (SEO), satura pārvaldības sistēmām (CMS) un stratēģijas izstrādes digitālajiem uzņēmumiem, tirgiem dažādās nišās”.

Vai gadījumā nav tā, ka pieminētais kungs patiesībā ir parasts divkosis, kurš interaktīvo azartspēļu tīklu un vienlaikus nodarbojas ar sava un citu azartspēļu uzņēmumu reklamēšanu? Protams, ka sēdēšana uz diviem krēsliem nav aizliegta, tikai nevajadzētu publiski izlikties un gvelzt par godīgu spēli, atbildīgumu un citām nereālām un nepiemītošām īpašībām.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...