Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Odze azotē

Jeļena, PIETIEK lasītāja
09.04.2012.
Komentāri (45)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

gs

12.04.2012. 08:36

"man vienalga, kas valda tajā valstī, ja vien dodat man pārvaldīt tās valsts naudu"

Rotšilds

Atbildēt

ciedra

12.04.2012. 06:17

Protams, ja valsti vada viduvēji ģimnazisti, tad nav jābrīnās ne par ko, viens no veidiem kā atriebties valsts ierēdņiem, nemaksāt nodokļus, tā iznīcinot viņu asinsriti, nenoguldot bankās naudu,tā nedodot iespēju manipulēt ar mūsu finansu līdzekļiem, labāk noperkiet zemi un mežu Latvijā, nedodot iespēju mūsu valdniekiem iztirgot mūsu resursus,jo kam pieder resursi tam pieder vara,neļausim valdīt zviedriem dāņiem un citām izvirtušām nācijām pāŗ mums!

Atbildēt

es

12.04.2012. 03:38

nu ko valsts var pateik mums cilveekiem?????????????????????????????????????????????/ nav brinums ,ka mekle pastiprinati ierocus un atrod , varbut briest revolucija???

Atbildēt

sviests

11.04.2012. 10:35

Domāju ,ka šis ir labs un noderīgs temats ,lai to pieteiktu Latvijas televīzijas raidījumam ,,Sastrēgumstunda,, un tad ēterā ,lai ,,Parex,,(tagad jau Citadele) un valsts amatpersonas atbild skatītājiem -kāpēc valsts samazinot ,algas,iztaisa cilvēku par maksātnespējīgu,bet ar to izglābj Citadeli,kura tagad cilvēku izliek uz ielas ?!!!
Domāju ,ka tas ir kliedzošs jautājums par kuru ir jārunā!
Un vislabāk ,ja televīzija uz šādu raidījumu uzaicinātu Godmani ,un lai tad resni paēdušais Eiroparlamentārietis paskatās tam cilvēkam acīs un paskaidro !!!

Atbildēt

skeptiķis

11.04.2012. 08:08

Pilnībā pievienojos Kleiner Mann – was nun? raskladam-ir pienācis tas brīdis kad pašiem sevi ir jāaizstāv jo kā pieredze rāda tad tām varas struktūrām kurām bija jāaizstāv tautas intereses savu misiju nepilda nemaz!Tātad jāņem pašiem sevi rokās un kā jau tika minēts:ja ir kāds 'interesents', kurš vēlas reāli iesaistīties iedzīvotāju (kā saka 'tautas" un arī savu) kopējo interešu aizsardzībai un aizstāvībai, ir gatavs darboties biedrībā, partijā - nu organizējamies, sākam ar domu biedru grupu, izstrādājam platformu, programmu un nospraužam mērķus; uzņemas kāds IT jomu saprotošs bezdarbnieks, kam daudz brīva laika, koordinatora pienākumus, uztaisa e-pastu, vienkāršu web lapas platformu, kur var pieteikties, izteikt idejas, savākties kopā, kaut vai Face Bookā vai +Google platformā.

Ja mēs kaut ko varam tad paši savām rokām!

Atbildēt

haralds

[R] 11.04.2012. 07:15

njā. man arī samazināja algu, bet ja man algu būtu samazinājuši par 320 latiem, tad man būtu smagi jāpiemaksā par to, ka viens no 3-4 plaša profīla professionāļiem ~ 20 cilvēku kantorī būdams strādāju par gruzčiku. nu jā, gruzīt tikai mēs 2 pratām - pārēji bija hiliji hļupiki.
http://www.fotoblog.lv/rep/26863/?cid=524341

Atbildēt

zzz >> fakts

11.04.2012. 07:02

Protams, ka tā notiek un tas ir pareizi. Vai Tev ir kāda nojausma cik izmaksātu katrā valsts kantorītī nodrošināt kasi/kasierus/seifus/naudas inkasāciju? Mums jau tā ir "uzblīdusi" valsts pārvalde, nestāsti, ka Tu iesaki izveidot vēl kādu 1000 kasieru štata vietu....
Pie tam pārskaitījums interneta bankā bankas ietvaros ir vispār par velti. (es maksāju komunālos/eletrību/gāzi un tas man nemaksā NEKO)

Atbildēt

dfz

11.04.2012. 06:13


Dombrovskim un Vienotībai ir nospļauties uz tautu.

ĪSI UN KODOLĪGI.

Normālā valstī valsts vadītājs būtu izsaucis baņkierus un sadevis pa nagiem.

VISS

Diemžēl šis žēluma kalngals par to pat nespēj iedomāties..

Atbildēt

fakts

11.04.2012. 05:50

Par jebkuru valsts vai komunālo pakalpojumu šodien nav iespējams samaksāt tiešā veidā, bet ir jādodas uz banku, jāveic maksājums un jāatgriežas ar kvīti, nemaz ne tik maz samaksājot par bankas pakalpojumu. Un vēl. Par vairumu rēķinu ātrāk un lētāk iespējams norēķināties caur Internetbanku. Ērti? Jā, taču tā jūs tiekat mudināts naudu turēt bankas norēķinu kontā, nevis algas dienā to bankomātā izņemt visu. Bankai tas ir ļoti svarīgi. Jo, kamēr jūsu nauda guļ norēķinu kontā, banka bez jūsu atļaujas un bez jūsu ziņas to lieto, kā savējo - izsniedz kredītos un pelna procentus, “piemirstot” šo papildizpeļņu atdot jums. Sīkums? Aprēķiniet par pēdējiem desmit gadiem šīs “godīgās papildizpeļņas” kopējo summu no visiem visu banku kontiem un rezultāts būs - miljardiem latu...

Atbildēt

latav

11.04.2012. 05:44

Hipotekārie kredīti. Izsniedzot kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu, banku risku analītiķi apsver katras kreditēšanas lietderīgumu. Nekustamo īpašumu vērtēšanu veic neatkarīgi sertificēti vērtētāji, noslēdzot ar bankām līgumus. Kāpēc, krītoties ķīlas tirgus vērtībai, pie mums Latvijā par to spiests atbildēt tikai klients, un tikai no savas kabatas, ne mazāko atbildību nuzņemoties risku analītiķiem un vērtētājiem? Ja krīzes dēļ klientam nācies zaudēt darbu un iespēju turpināt hipotekārā kredīta maksājumus, kāpēc bankai nepietiek ar nekustamo īpašumu, bet tā vēl padara viņu par kredīta atlikuma ķīlnieku? Kāpēc, tā vietā, lai vienkārši noliktu uz galda atslēgas, viņam vēl uz gadu jānonāk Anglijā, lai šo Latvijas parādniekam taisnīgo lēmumu pieņemtu Anglijas tiesa?

Atbildēt

Dainis

11.04.2012. 03:10

bankas ir prasti augļotāji, kas ir gatavas izklāties kā paklājs klienta priekšā līdz līguma noslēgšanai, un tad, kad līgums ir parakstīts, tad parāda savu augļotāja dabu un klientu iznīcina, atņemot tam visu, kas pieder tagadnē un piederēs nākotnē. Tā,protams, nevajadzētu būt, bet, ja uzraugi atļauj, tad kāpēc tā nedarīt?

Atbildēt

kokss

11.04.2012. 02:57

Viss, ko varu peteikt, ir jāmācās krāt nevis aizņemties!!!!
Samazinot ikdienas tēriņus, šādu tādu kapeiku izdodas ietaupīt!!! Tā ka domājam ar galvu, un silti iesaku ignorēt banku piedāvātos kredītus!!! Lai bankas ar uz zemes nolaižas!!!

Atbildēt

Guntis

11.04.2012. 02:03

Ir skumji, ka joprojām cilvēki nesaprot elementāras lietas - bankas jau nav abstrakti naudas dīķi, kur pasmelties un atveldzēties. Bankas ir diezgan vienkārši starpnieki starp tiem, kam naudas pārpalikums kādā brīdī un tiem, kam vēlēšanās šodien dzīvot labāk, uzsākt ražošanu ātrāk utt. Nu tad, ja ir kreņķis, ka nevar vai negrib aizņemto naudu (nevis nopirkto mantu) atdot, atrodi kādu, kam tur noguldījums, un vienojies, ka viens neprasīs noguldījuma atmaksu no bankas. Absurdi? Bet tas taču pēc būtības ir tas, kas tiek prasīts - atlaižiet parādus. Nu un kam tad atlaidīs noguldījumus? Krājbanka gan parādīja, ka arī tā var būt, sevišķi, ja naudu dala pa labi un kreisi, nerūpējoties par kredītu atmaksu. Un noguldītāju bankās ir daudz, daudz vairāk nekā kredītņēmēju.

Atbildēt

Būtisks jautājums

10.04.2012. 16:33

Bankas izniedza kredītus ar nosacījumu, ka no algas majsaimniecības vajadzībam iztikai naudas izteiksmē japaliek ne mazak par 60%. Kādēļ Latvijas valsts valdība lobē galvenokārt zviedru vai citu banku intereses Latvija, jo ka gan citadi to nosaukt, ja algu apmers sarucis uz pusi un daudzās majsaimniecībās vairs nav divi stradajošie bernu vecaki, bet viens, jo otrs ir zaudējis darbu, kas kopumā neatbilst kredītmaksajumam ne pēc SUMMAS, ne PROCENTUĀLI, ko pašas bankas deklarējušas izsniedzot hipotekāros kredītus. Īpaši runajot par daudzbērnu ģimenēm un pirmo vienīgo mājsaimniecības īpasumu - vienīgo dzīvesvietu un dzīvokli. Bet bankas tiesiksa veida un brutāli ar savu dibinato šiem merķiem kompānīju palīdzību tos atņem par pus velti. Par kadu tiesiskumu, valstisku domāšanu un pilsoņu, iedzīvotāju aizstāvību mēs te varam runāt?????!!!!!!!

Atbildēt

zoss ?Vārds

10.04.2012. 14:51

Vai tad PAREX banku neglāba ar 3,5 miljardiem??

Atbildēt

skorceni

10.04.2012. 13:11

4.maija visi uz barikadem.gaazisim tos velnus zemee!diezvai sanaaks mums nevardarbiga varas mainja,jo tie komunisti atdos varas grozhus.

Atbildēt

Vārds

10.04.2012. 13:09

>sovjety

Āksts, krievi nevis atstāja, bet tās rūpnīcas noveda līdz bankrotam tāpat kā savu CCCP. Alfa nodarbojās ar industriālo spiegošanu un neglābjami atpalika, kamēr pēti un kopē ko rietumi uzražojuši, tie tikmēr jau gudro ko jaunu. VEF vēl varētu stutēt, bet neaizmirsti, ka tas bija smagi cietis ugunsgrēkā un lētāk būtu veidot jaunu nevis glābt veco. VEF pirms kara bija konkurētspējīgs, pēc tam piesmiets un padarīts par apsmieklu. Iepazīsties ar A-Vācijas pieredzi, tur arī latvieši vainīgi? Nu nebija nekādu iespēju ar atpalikušu rūpniecību neejot Baltkrievijas agonijas taku mēģināt to saglābt.
Labi cukurūpnīcas izpārdeva paši, jo neprot domāt ilgtermiņā. Cukurbietes būtu labs biodegvielas avots.

Atbildēt

Vārds

10.04.2012. 13:04

Kāda šķirba, samazināja algu vai devalvētu latu tāpat nespētu EUR kredītu nomaksāt. Nevis glāba Parex banku, bet gan plīsa burbulis ar tā izrietošajām sekām. Vajadzēja ņemt kredītu britu mārciņās, to devalvēja.

Atbildēt

armis

10.04.2012. 12:49

un ko tad gribiet? skroderdienu žīdiņus? tagadējie ir ēdelīgāki

Atbildēt

nazis

10.04.2012. 11:59

Izskataas, ka viena balss Olshteinam buus.

Atbildēt

Hm

10.04.2012. 11:47

Kādēļ 100 ievēlētie tautas kalpi neiestājas par likumu, ka bankas ir tiesīgas tikai uz to ķīlu, pret kuru piešķirts kredīts!!!! Ja māju novērtēja bankas sertificēts vērtētājs (par ko arī bija jāmaksā), tad vērtība atbilst aizdevumam! Atdodot ķīlu, kredīts dzēsts! Kas tas par murgu šajā zemē ar it kā novērtētājiem, ja pēc tam atņem visu mantu!!! Kad šis jautājums tiks atrisināts?!

Atbildēt

Sanita

10.04.2012. 10:59

Jāsecina, ka Latvijā visbargāk tiek sodīts godīgums, jo no godīgajiem ir visvairāk ko atņemt.

Atbildēt

fakts

10.04.2012. 10:52

Cik tālu Latvijā pie varas esošie ir gatavi iet atbalstot banku zvērības?

Atbildēt

sovjety

10.04.2012. 10:48

Labdien, pasakiet lūdzu vai ir mājas lapa, kur minēti visi objekti, kurus 1991.gadā atstāja Latvijai krievi (piemēram., ALFA, VEF, LKB, Jelgavas Cukurrūpnīca,....) un klāt minēti visi šo objektu iznīcinātāju uzvārdi un attiecīgi šo Latvijas iznīcinātāju deklarētās vērtības, gados.

Atbildēt

Elīna

10.04.2012. 10:43

Jeļena - Jūs var saprast, arī mēs esam līdzīgā situācijā. Šobrīd bankas Latvijā darbojas vienotā sistēmā ar valdību, ne velti bijušais Finanšu ministrijas valsts sekretārs vada Komercbanku asociāciju. Viņš zin ko,kam un kā. Baņķieri visā pasaulē ir ebreji, to pietuvinātie ir vienkārši alkatīgi ļautiņi, bet - realitātē mēs paši, caur vēlēšanām visādiem šiem monstriem esam devuši varu. Godīgi pajautājiet sev un saviem radiem un paziņām - par ko viņi grasās 2013.gada pašvaldību vēlēšanās balsot? Droši vien,ka par Jāni,Pēteri, Nikolaju,Anniņu - visnotaļ jaukām savas pilsētās aktīvām sejām. Bet...ir jāskatās, kādā partijā katrs ir? Un ko šī partija reāli ir darījusi, lai iedzīvotāji nenonāktu banku terorisma gūstā? tas nav vairs aiz kalniem - un ja izdarīsiet pareizu izvēli nākamajās vēlēšanās - tad ir cerība,ka šis banku varas murgs varētu beigties...VAI IR DROSMĪGIE???

Atbildēt

...

10.04.2012. 10:20

Jeļenas stulbums un vēlme paspīdēt ir kaut kāds vājprāts!!!

Atbildēt

Kleiner Mann – was nun?

10.04.2012. 08:43

Ja mēs dzīvotu tiesiskā valstī, tad valsts vienlaicīgi ar finanšu sistēmas glābšanas plānu būtu pieņēmusi noteikumus iedzīvotāju aizsardzībai.
----------------------
bet nepieņēma, vai ne? ;)

sistēma būtu jāmaina, bet kurš to darīs? repšes, deniņa vai šlesera drauga amerika jaunās 'gods kalpot makam' biedrības?

neviens iedzīvotājiem (pagaidām!) neliedz organizēties savu interešu aizsardzībai dažādās biedrībās, apvienībās vai pat partijās, bet, kad pirms kāda laika mēginājām savākt ļaudis biedrībā iedzīvotāju interešu aizstāvībai pret komunālo pakalpojumu un apsaimniekotāju patvaļu, izrādījās - nevienam nav nekādu problēmu!
savu interešu aizsardzība tomēr prasa arī zināmu drosmi, prātu, spēju iet pretī straumei un cīnīties par savām tiesībām, bet tā kā vairums vēlas panākt tikai savas šaurās intereses apmierināšanu (man - lielāku pabalstu bērniem, man - lielāku pensiju, man - parāda atlaišanu), tad kopīga lieta nu nekādi nesanāk, jo visiem izrādās nepietiek, tāpēc vara arī 'skalda un valda' aplaupot visus!
tad, kad iedzīvotāji vai vismaz daļa spēs paskatīties uz lietām kompleksi un plašāk, un aiz savas 'sāpes' ieraudzīt arī cita 'sāpi', ja spēs apvienoties dažādu mērķu sasniegšanai, tad, balstoties uz kopīgu interešu platformas, varēs runāt par 'pamošanos', tad varēs organizēties un cīnīties par visu tiesībām un 'vietu zem saules';
bet kamēr katrs raud tikai par savām bēdām un nelaimēm, tikmēr viss notiek un notiks pa vecam! nevar panākt tiesiskumu un taisnīgumu viens indivīds, var cīnīties un nosisties, sistēma jūs samals un rezultāts būs 'čiks!', vai nu sapratīsiet, ka ir jāapvienojas vispārēju, nevis jūsu katra konkrētā mērķa sasniegšanai, vai arī sapakosiet čemodānus un dosieties uz sēņu fermām atstrādāt bankām parādus! bomžošana ir otra alternatīva!
par 'revolucionāriem' var kļūt tie, kuriem nav ko zaudēt vai kuri par tādiem (nejaušu sakritību rezultātā) piedzimuši (otro ir ļoti maz un no tiem daļa hipiji, tātad atliek cerēt uz pirmajiem); tad, kad neapmierināto un 'revolucionāru' vidū būs sasniegta kritiskā masa, tad arī veidosies organizēts politisks vai sabiedrisks spēks un ideju centrs; šķiet kritiskā masa jau sasniegta, bet katru dienu spriedze tiek mākslīgi novirzīta uz nacionālajiem jautājumiem vai tml., jau likās, ka zatlera rīkojums varētu būt pagrieziena punkts, bet nebija un nebūs.. (nevar sistēmas skrūve vēlēties mainīt sistēmu, jo sistēmas maiņa nozīmētu esošā statusa zaudēšanu, bet kurš gribēs atteikties no esošām privilēģijām, iespējas mazliet nokrāpt no kaimiņa, kopēja katla un valsts?)
nu ko, gaidām, kad modīsies kāds no inteliģences, ar jaunām idejām, citu domāšanu, un ne jau helēnas demakovas, māras zālītes, jāņa petera vai 'zinātnieku' repšes vai deniņa veidolā!

ja ir kāds 'interesents', kurš vēlas reāli iesaistīties iedzīvotāju (kā saka 'tautas" un arī savu) kopējo interešu aizsardzībai un aizstāvībai, ir gatavs darboties biedrībā, partijā - nu organizējamies, sākam ar domu biedru grupu, izstrādājam platformu, programmu un nospraužam mērķus; uzņemas kāds IT jomu saprotošs bezdarbnieks, kam daudz brīva laika, koordinatora pienākumus, uztaisa e-pastu, vienkāršu web lapas platformu, kur var pieteikties, izteikt idejas, savākties kopā, kaut vai Face Bookā vai +Google platformā

Atbildēt

vilis

10.04.2012. 08:23

Ārprāts!Kur šitāds analfabēts elementārā ekonomikā un likumdošanā ticis pie tik augsti apmaksāta darba,ka varējis aizņemties bankā ap 150 tūkst ls.Nu tikai par pazīšanos.Ko darīt?Nu jātiesājas,pat līdz AT,un tad līdz ECT.No rakstā teiktā,sapratu ka kaut ko jau vinnēsiet.Tikai vispirms palasiet likumus pati un tad runājiet ar advokātu.Uz tiem jau paļauties nevar,īstie nagumaucēji,ja nezināsi,ktev vajag izģērbs pliku.

Atbildēt

hmm

[R] 10.04.2012. 08:19

Tālāk par otro rindkopu nav jēgas lasīt. Ja autore, atdodot Pareksam līzēto mašīnu, būtu nokārtojusi dokumentus, nevis tikai "nosviedusi atslēgas uz galda", tagad nevajadzētu vaimanāt par briesmīgo sistēmu. Prati treknajos gados, pēc glaunas mašīnas dzenoties, līgumu parakstīt - proti to arī izlasīt un sekot tā nosacījumiem!

Atbildēt

SHOTOKAN

10.04.2012. 08:05

Jeļena! Domāju, ka labs risinājums varētu būt gāzes pistole ar pārtaisītu stobru un uzmanīga rīcība! :)

Atbildēt

Eduards

10.04.2012. 08:00

4.MAIJĀ -LATVIJAS GLĀBŠANAS SAPULCE!
RĪGĀ,PRETIM OKUPĀCIJAS MUZEJAM,PL.12-OS
SAPULCES MĒRĶIS- NEVARDARBĪGA LATVIJAS VARAS MAIŅA.
Latvijas Glābšanas Komisija.

Atbildēt

zoss

10.04.2012. 06:59

Pats labākais, ka pat šodien PAREX žīdi dala pa labi un pa kreisi ārpusbilances galvojumus, un par to visu norēķināsies valsts. Kāda jēga maksāt nodokļus klozetpodam?

Atbildēt

zoss

10.04.2012. 06:57

Atrisinājums vienkāršs - strādāt uz aploksni

Atbildēt

zoss

10.04.2012. 06:56

Visu to ievārīja žīds Godmanis

Atbildēt

neziņa

10.04.2012. 05:55

Ko varam darīt lietas labā-///????

Atbildēt

Saipo

10.04.2012. 05:44

Es piekrītu Jeļenas rakstītajam,taču kas ir jādara,lai to pārveidotu tā,kā to izprot JEĻENA,te bez valdības,bez valsts atbalsta nekas nesanāks,raudi cik gribi,biezie tikai pasmiesies.Un kas ir biezie,domāju,ka mēs visi labi saprotam.

Atbildēt

Latvietis

10.04.2012. 05:36

+1 rakstam!

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

10.04.2012. 05:27

>> KAMIKADZE
******************************
... un KĀ tu to iedomājies realizējamu ???!!! ...piem.,"lignumā" pat virsstundas apmaksā tikai reizi ceturksnī ... tādejādi savācas palielāka summa, no kuras AUTOMĀTISKI tiek atvilkti arī lielāķi nodokļi...tas nozīmē, ka vairaķus mēnešus jāiemanās iztikt ar mazāku algu ... bet tad, kad varētu dabūt palielāku - tad tev arī daudz palielāk atvelk, tāpēc ar nekas būtiski lielāks tā arī nesanāk...vēl jo vairāk, ja ņem vērā to, kas iekavēts no "mazajiem" mēnešiem ... no tevis paņem AUTOMĀTISKI mistisku summu, kas tiek ieskaitīta kaut kādā tur fondā, no kura naudu var paņemt, piem., operācijai...bet nevar zobu labošanai, kas ir daudz aktuālāka ...

Atbildēt

Juris

10.04.2012. 05:24

Kad ar mani notika līdzīgas lietas, pirmajā brīdī arī biju uzvilcies, līdzīgi kā autore. Ir pagājuši 2-3 gadi, un tagad viss ir kārtībā. Konti ir ārvalstīs, ienākumi "tax free", nulles deklarāciju nesniegšu. :)

Atbildēt

Krams

10.04.2012. 05:23

Lai Latvija taptu par tiesisku valsti, tai būs vajadzīgi vēl 100 gadi.

Atbildēt

Sigita

10.04.2012. 05:00

Valsts banka izputina valsts iedzīvotājus, ko te vēl pārmest svešzemju bankām?

Atbildēt

juris uk

10.04.2012. 03:53

Labajos laikos bija labi sliktajos slikti. Life.

Atbildēt

cirks

10.04.2012. 03:51

Labi, ka Jeļena ir sapratusi, ka dzīve uz parāda ir ačgārna un mokpilna, ka tā dod iespēju citiem skaisti iedzīvoties, bet pašu parādnieku ekspluatē līdz mūža beigām.

Atbildēt

o-0

10.04.2012. 03:38

Jā, tādas situācijas ir teju katrai otrai saimniecībai. Tas, ka nodokļus nav vērts maksāt ir nenoliedzams fakts, jo atdeve atpakaļ ir tuvu nullei. Ir veids kā ar banku cīnīties - maksātnespēja, bankrots, sauciet kā negribiet. Jā, nav ideāls variants, tomēr nafig to banku maksāt, lai ņem savus dzīvokļus un paši maksā komunālos maksājumus.
Wonderlendā Latvijā par iedzīvotājiem nedomā, galvenais viņus čakarēt! Cilvēki jau paši vainīgi arī ir.

Atbildēt

Kamikadze

10.04.2012. 03:31

Nemaksāt nevienam! Ne valstij- nodokļus! Ne bankām! Un tā visiem un vismaz pusgadu. Tad paskatīsimies kas notiks!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene. “Progresīvākajiem”...

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...