Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Odze azotē

Jeļena, PIETIEK lasītāja
09.04.2012.
Komentāri (45)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

gs

12.04.2012. 08:36

"man vienalga, kas valda tajā valstī, ja vien dodat man pārvaldīt tās valsts naudu"

Rotšilds

Atbildēt

ciedra

12.04.2012. 06:17

Protams, ja valsti vada viduvēji ģimnazisti, tad nav jābrīnās ne par ko, viens no veidiem kā atriebties valsts ierēdņiem, nemaksāt nodokļus, tā iznīcinot viņu asinsriti, nenoguldot bankās naudu,tā nedodot iespēju manipulēt ar mūsu finansu līdzekļiem, labāk noperkiet zemi un mežu Latvijā, nedodot iespēju mūsu valdniekiem iztirgot mūsu resursus,jo kam pieder resursi tam pieder vara,neļausim valdīt zviedriem dāņiem un citām izvirtušām nācijām pāŗ mums!

Atbildēt

es

12.04.2012. 03:38

nu ko valsts var pateik mums cilveekiem?????????????????????????????????????????????/ nav brinums ,ka mekle pastiprinati ierocus un atrod , varbut briest revolucija???

Atbildēt

sviests

11.04.2012. 10:35

Domāju ,ka šis ir labs un noderīgs temats ,lai to pieteiktu Latvijas televīzijas raidījumam ,,Sastrēgumstunda,, un tad ēterā ,lai ,,Parex,,(tagad jau Citadele) un valsts amatpersonas atbild skatītājiem -kāpēc valsts samazinot ,algas,iztaisa cilvēku par maksātnespējīgu,bet ar to izglābj Citadeli,kura tagad cilvēku izliek uz ielas ?!!!
Domāju ,ka tas ir kliedzošs jautājums par kuru ir jārunā!
Un vislabāk ,ja televīzija uz šādu raidījumu uzaicinātu Godmani ,un lai tad resni paēdušais Eiroparlamentārietis paskatās tam cilvēkam acīs un paskaidro !!!

Atbildēt

skeptiķis

11.04.2012. 08:08

Pilnībā pievienojos Kleiner Mann – was nun? raskladam-ir pienācis tas brīdis kad pašiem sevi ir jāaizstāv jo kā pieredze rāda tad tām varas struktūrām kurām bija jāaizstāv tautas intereses savu misiju nepilda nemaz!Tātad jāņem pašiem sevi rokās un kā jau tika minēts:ja ir kāds 'interesents', kurš vēlas reāli iesaistīties iedzīvotāju (kā saka 'tautas" un arī savu) kopējo interešu aizsardzībai un aizstāvībai, ir gatavs darboties biedrībā, partijā - nu organizējamies, sākam ar domu biedru grupu, izstrādājam platformu, programmu un nospraužam mērķus; uzņemas kāds IT jomu saprotošs bezdarbnieks, kam daudz brīva laika, koordinatora pienākumus, uztaisa e-pastu, vienkāršu web lapas platformu, kur var pieteikties, izteikt idejas, savākties kopā, kaut vai Face Bookā vai +Google platformā.

Ja mēs kaut ko varam tad paši savām rokām!

Atbildēt

haralds

[R] 11.04.2012. 07:15

njā. man arī samazināja algu, bet ja man algu būtu samazinājuši par 320 latiem, tad man būtu smagi jāpiemaksā par to, ka viens no 3-4 plaša profīla professionāļiem ~ 20 cilvēku kantorī būdams strādāju par gruzčiku. nu jā, gruzīt tikai mēs 2 pratām - pārēji bija hiliji hļupiki.
http://www.fotoblog.lv/rep/26863/?cid=524341

Atbildēt

zzz >> fakts

11.04.2012. 07:02

Protams, ka tā notiek un tas ir pareizi. Vai Tev ir kāda nojausma cik izmaksātu katrā valsts kantorītī nodrošināt kasi/kasierus/seifus/naudas inkasāciju? Mums jau tā ir "uzblīdusi" valsts pārvalde, nestāsti, ka Tu iesaki izveidot vēl kādu 1000 kasieru štata vietu....
Pie tam pārskaitījums interneta bankā bankas ietvaros ir vispār par velti. (es maksāju komunālos/eletrību/gāzi un tas man nemaksā NEKO)

Atbildēt

dfz

11.04.2012. 06:13


Dombrovskim un Vienotībai ir nospļauties uz tautu.

ĪSI UN KODOLĪGI.

Normālā valstī valsts vadītājs būtu izsaucis baņkierus un sadevis pa nagiem.

VISS

Diemžēl šis žēluma kalngals par to pat nespēj iedomāties..

Atbildēt

fakts

11.04.2012. 05:50

Par jebkuru valsts vai komunālo pakalpojumu šodien nav iespējams samaksāt tiešā veidā, bet ir jādodas uz banku, jāveic maksājums un jāatgriežas ar kvīti, nemaz ne tik maz samaksājot par bankas pakalpojumu. Un vēl. Par vairumu rēķinu ātrāk un lētāk iespējams norēķināties caur Internetbanku. Ērti? Jā, taču tā jūs tiekat mudināts naudu turēt bankas norēķinu kontā, nevis algas dienā to bankomātā izņemt visu. Bankai tas ir ļoti svarīgi. Jo, kamēr jūsu nauda guļ norēķinu kontā, banka bez jūsu atļaujas un bez jūsu ziņas to lieto, kā savējo - izsniedz kredītos un pelna procentus, “piemirstot” šo papildizpeļņu atdot jums. Sīkums? Aprēķiniet par pēdējiem desmit gadiem šīs “godīgās papildizpeļņas” kopējo summu no visiem visu banku kontiem un rezultāts būs - miljardiem latu...

Atbildēt

latav

11.04.2012. 05:44

Hipotekārie kredīti. Izsniedzot kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu, banku risku analītiķi apsver katras kreditēšanas lietderīgumu. Nekustamo īpašumu vērtēšanu veic neatkarīgi sertificēti vērtētāji, noslēdzot ar bankām līgumus. Kāpēc, krītoties ķīlas tirgus vērtībai, pie mums Latvijā par to spiests atbildēt tikai klients, un tikai no savas kabatas, ne mazāko atbildību nuzņemoties risku analītiķiem un vērtētājiem? Ja krīzes dēļ klientam nācies zaudēt darbu un iespēju turpināt hipotekārā kredīta maksājumus, kāpēc bankai nepietiek ar nekustamo īpašumu, bet tā vēl padara viņu par kredīta atlikuma ķīlnieku? Kāpēc, tā vietā, lai vienkārši noliktu uz galda atslēgas, viņam vēl uz gadu jānonāk Anglijā, lai šo Latvijas parādniekam taisnīgo lēmumu pieņemtu Anglijas tiesa?

Atbildēt

Dainis

11.04.2012. 03:10

bankas ir prasti augļotāji, kas ir gatavas izklāties kā paklājs klienta priekšā līdz līguma noslēgšanai, un tad, kad līgums ir parakstīts, tad parāda savu augļotāja dabu un klientu iznīcina, atņemot tam visu, kas pieder tagadnē un piederēs nākotnē. Tā,protams, nevajadzētu būt, bet, ja uzraugi atļauj, tad kāpēc tā nedarīt?

Atbildēt

kokss

11.04.2012. 02:57

Viss, ko varu peteikt, ir jāmācās krāt nevis aizņemties!!!!
Samazinot ikdienas tēriņus, šādu tādu kapeiku izdodas ietaupīt!!! Tā ka domājam ar galvu, un silti iesaku ignorēt banku piedāvātos kredītus!!! Lai bankas ar uz zemes nolaižas!!!

Atbildēt

Guntis

11.04.2012. 02:03

Ir skumji, ka joprojām cilvēki nesaprot elementāras lietas - bankas jau nav abstrakti naudas dīķi, kur pasmelties un atveldzēties. Bankas ir diezgan vienkārši starpnieki starp tiem, kam naudas pārpalikums kādā brīdī un tiem, kam vēlēšanās šodien dzīvot labāk, uzsākt ražošanu ātrāk utt. Nu tad, ja ir kreņķis, ka nevar vai negrib aizņemto naudu (nevis nopirkto mantu) atdot, atrodi kādu, kam tur noguldījums, un vienojies, ka viens neprasīs noguldījuma atmaksu no bankas. Absurdi? Bet tas taču pēc būtības ir tas, kas tiek prasīts - atlaižiet parādus. Nu un kam tad atlaidīs noguldījumus? Krājbanka gan parādīja, ka arī tā var būt, sevišķi, ja naudu dala pa labi un kreisi, nerūpējoties par kredītu atmaksu. Un noguldītāju bankās ir daudz, daudz vairāk nekā kredītņēmēju.

Atbildēt

Būtisks jautājums

10.04.2012. 16:33

Bankas izniedza kredītus ar nosacījumu, ka no algas majsaimniecības vajadzībam iztikai naudas izteiksmē japaliek ne mazak par 60%. Kādēļ Latvijas valsts valdība lobē galvenokārt zviedru vai citu banku intereses Latvija, jo ka gan citadi to nosaukt, ja algu apmers sarucis uz pusi un daudzās majsaimniecībās vairs nav divi stradajošie bernu vecaki, bet viens, jo otrs ir zaudējis darbu, kas kopumā neatbilst kredītmaksajumam ne pēc SUMMAS, ne PROCENTUĀLI, ko pašas bankas deklarējušas izsniedzot hipotekāros kredītus. Īpaši runajot par daudzbērnu ģimenēm un pirmo vienīgo mājsaimniecības īpasumu - vienīgo dzīvesvietu un dzīvokli. Bet bankas tiesiksa veida un brutāli ar savu dibinato šiem merķiem kompānīju palīdzību tos atņem par pus velti. Par kadu tiesiskumu, valstisku domāšanu un pilsoņu, iedzīvotāju aizstāvību mēs te varam runāt?????!!!!!!!

Atbildēt

zoss ?Vārds

10.04.2012. 14:51

Vai tad PAREX banku neglāba ar 3,5 miljardiem??

Atbildēt

skorceni

10.04.2012. 13:11

4.maija visi uz barikadem.gaazisim tos velnus zemee!diezvai sanaaks mums nevardarbiga varas mainja,jo tie komunisti atdos varas grozhus.

Atbildēt

Vārds

10.04.2012. 13:09

>sovjety

Āksts, krievi nevis atstāja, bet tās rūpnīcas noveda līdz bankrotam tāpat kā savu CCCP. Alfa nodarbojās ar industriālo spiegošanu un neglābjami atpalika, kamēr pēti un kopē ko rietumi uzražojuši, tie tikmēr jau gudro ko jaunu. VEF vēl varētu stutēt, bet neaizmirsti, ka tas bija smagi cietis ugunsgrēkā un lētāk būtu veidot jaunu nevis glābt veco. VEF pirms kara bija konkurētspējīgs, pēc tam piesmiets un padarīts par apsmieklu. Iepazīsties ar A-Vācijas pieredzi, tur arī latvieši vainīgi? Nu nebija nekādu iespēju ar atpalikušu rūpniecību neejot Baltkrievijas agonijas taku mēģināt to saglābt.
Labi cukurūpnīcas izpārdeva paši, jo neprot domāt ilgtermiņā. Cukurbietes būtu labs biodegvielas avots.

Atbildēt

Vārds

10.04.2012. 13:04

Kāda šķirba, samazināja algu vai devalvētu latu tāpat nespētu EUR kredītu nomaksāt. Nevis glāba Parex banku, bet gan plīsa burbulis ar tā izrietošajām sekām. Vajadzēja ņemt kredītu britu mārciņās, to devalvēja.

Atbildēt

armis

10.04.2012. 12:49

un ko tad gribiet? skroderdienu žīdiņus? tagadējie ir ēdelīgāki

Atbildēt

nazis

10.04.2012. 11:59

Izskataas, ka viena balss Olshteinam buus.

Atbildēt

Hm

10.04.2012. 11:47

Kādēļ 100 ievēlētie tautas kalpi neiestājas par likumu, ka bankas ir tiesīgas tikai uz to ķīlu, pret kuru piešķirts kredīts!!!! Ja māju novērtēja bankas sertificēts vērtētājs (par ko arī bija jāmaksā), tad vērtība atbilst aizdevumam! Atdodot ķīlu, kredīts dzēsts! Kas tas par murgu šajā zemē ar it kā novērtētājiem, ja pēc tam atņem visu mantu!!! Kad šis jautājums tiks atrisināts?!

Atbildēt

Sanita

10.04.2012. 10:59

Jāsecina, ka Latvijā visbargāk tiek sodīts godīgums, jo no godīgajiem ir visvairāk ko atņemt.

Atbildēt

fakts

10.04.2012. 10:52

Cik tālu Latvijā pie varas esošie ir gatavi iet atbalstot banku zvērības?

Atbildēt

sovjety

10.04.2012. 10:48

Labdien, pasakiet lūdzu vai ir mājas lapa, kur minēti visi objekti, kurus 1991.gadā atstāja Latvijai krievi (piemēram., ALFA, VEF, LKB, Jelgavas Cukurrūpnīca,....) un klāt minēti visi šo objektu iznīcinātāju uzvārdi un attiecīgi šo Latvijas iznīcinātāju deklarētās vērtības, gados.

Atbildēt

Elīna

10.04.2012. 10:43

Jeļena - Jūs var saprast, arī mēs esam līdzīgā situācijā. Šobrīd bankas Latvijā darbojas vienotā sistēmā ar valdību, ne velti bijušais Finanšu ministrijas valsts sekretārs vada Komercbanku asociāciju. Viņš zin ko,kam un kā. Baņķieri visā pasaulē ir ebreji, to pietuvinātie ir vienkārši alkatīgi ļautiņi, bet - realitātē mēs paši, caur vēlēšanām visādiem šiem monstriem esam devuši varu. Godīgi pajautājiet sev un saviem radiem un paziņām - par ko viņi grasās 2013.gada pašvaldību vēlēšanās balsot? Droši vien,ka par Jāni,Pēteri, Nikolaju,Anniņu - visnotaļ jaukām savas pilsētās aktīvām sejām. Bet...ir jāskatās, kādā partijā katrs ir? Un ko šī partija reāli ir darījusi, lai iedzīvotāji nenonāktu banku terorisma gūstā? tas nav vairs aiz kalniem - un ja izdarīsiet pareizu izvēli nākamajās vēlēšanās - tad ir cerība,ka šis banku varas murgs varētu beigties...VAI IR DROSMĪGIE???

Atbildēt

...

10.04.2012. 10:20

Jeļenas stulbums un vēlme paspīdēt ir kaut kāds vājprāts!!!

Atbildēt

Kleiner Mann – was nun?

10.04.2012. 08:43

Ja mēs dzīvotu tiesiskā valstī, tad valsts vienlaicīgi ar finanšu sistēmas glābšanas plānu būtu pieņēmusi noteikumus iedzīvotāju aizsardzībai.
----------------------
bet nepieņēma, vai ne? ;)

sistēma būtu jāmaina, bet kurš to darīs? repšes, deniņa vai šlesera drauga amerika jaunās 'gods kalpot makam' biedrības?

neviens iedzīvotājiem (pagaidām!) neliedz organizēties savu interešu aizsardzībai dažādās biedrībās, apvienībās vai pat partijās, bet, kad pirms kāda laika mēginājām savākt ļaudis biedrībā iedzīvotāju interešu aizstāvībai pret komunālo pakalpojumu un apsaimniekotāju patvaļu, izrādījās - nevienam nav nekādu problēmu!
savu interešu aizsardzība tomēr prasa arī zināmu drosmi, prātu, spēju iet pretī straumei un cīnīties par savām tiesībām, bet tā kā vairums vēlas panākt tikai savas šaurās intereses apmierināšanu (man - lielāku pabalstu bērniem, man - lielāku pensiju, man - parāda atlaišanu), tad kopīga lieta nu nekādi nesanāk, jo visiem izrādās nepietiek, tāpēc vara arī 'skalda un valda' aplaupot visus!
tad, kad iedzīvotāji vai vismaz daļa spēs paskatīties uz lietām kompleksi un plašāk, un aiz savas 'sāpes' ieraudzīt arī cita 'sāpi', ja spēs apvienoties dažādu mērķu sasniegšanai, tad, balstoties uz kopīgu interešu platformas, varēs runāt par 'pamošanos', tad varēs organizēties un cīnīties par visu tiesībām un 'vietu zem saules';
bet kamēr katrs raud tikai par savām bēdām un nelaimēm, tikmēr viss notiek un notiks pa vecam! nevar panākt tiesiskumu un taisnīgumu viens indivīds, var cīnīties un nosisties, sistēma jūs samals un rezultāts būs 'čiks!', vai nu sapratīsiet, ka ir jāapvienojas vispārēju, nevis jūsu katra konkrētā mērķa sasniegšanai, vai arī sapakosiet čemodānus un dosieties uz sēņu fermām atstrādāt bankām parādus! bomžošana ir otra alternatīva!
par 'revolucionāriem' var kļūt tie, kuriem nav ko zaudēt vai kuri par tādiem (nejaušu sakritību rezultātā) piedzimuši (otro ir ļoti maz un no tiem daļa hipiji, tātad atliek cerēt uz pirmajiem); tad, kad neapmierināto un 'revolucionāru' vidū būs sasniegta kritiskā masa, tad arī veidosies organizēts politisks vai sabiedrisks spēks un ideju centrs; šķiet kritiskā masa jau sasniegta, bet katru dienu spriedze tiek mākslīgi novirzīta uz nacionālajiem jautājumiem vai tml., jau likās, ka zatlera rīkojums varētu būt pagrieziena punkts, bet nebija un nebūs.. (nevar sistēmas skrūve vēlēties mainīt sistēmu, jo sistēmas maiņa nozīmētu esošā statusa zaudēšanu, bet kurš gribēs atteikties no esošām privilēģijām, iespējas mazliet nokrāpt no kaimiņa, kopēja katla un valsts?)
nu ko, gaidām, kad modīsies kāds no inteliģences, ar jaunām idejām, citu domāšanu, un ne jau helēnas demakovas, māras zālītes, jāņa petera vai 'zinātnieku' repšes vai deniņa veidolā!

ja ir kāds 'interesents', kurš vēlas reāli iesaistīties iedzīvotāju (kā saka 'tautas" un arī savu) kopējo interešu aizsardzībai un aizstāvībai, ir gatavs darboties biedrībā, partijā - nu organizējamies, sākam ar domu biedru grupu, izstrādājam platformu, programmu un nospraužam mērķus; uzņemas kāds IT jomu saprotošs bezdarbnieks, kam daudz brīva laika, koordinatora pienākumus, uztaisa e-pastu, vienkāršu web lapas platformu, kur var pieteikties, izteikt idejas, savākties kopā, kaut vai Face Bookā vai +Google platformā

Atbildēt

vilis

10.04.2012. 08:23

Ārprāts!Kur šitāds analfabēts elementārā ekonomikā un likumdošanā ticis pie tik augsti apmaksāta darba,ka varējis aizņemties bankā ap 150 tūkst ls.Nu tikai par pazīšanos.Ko darīt?Nu jātiesājas,pat līdz AT,un tad līdz ECT.No rakstā teiktā,sapratu ka kaut ko jau vinnēsiet.Tikai vispirms palasiet likumus pati un tad runājiet ar advokātu.Uz tiem jau paļauties nevar,īstie nagumaucēji,ja nezināsi,ktev vajag izģērbs pliku.

Atbildēt

hmm

[R] 10.04.2012. 08:19

Tālāk par otro rindkopu nav jēgas lasīt. Ja autore, atdodot Pareksam līzēto mašīnu, būtu nokārtojusi dokumentus, nevis tikai "nosviedusi atslēgas uz galda", tagad nevajadzētu vaimanāt par briesmīgo sistēmu. Prati treknajos gados, pēc glaunas mašīnas dzenoties, līgumu parakstīt - proti to arī izlasīt un sekot tā nosacījumiem!

Atbildēt

SHOTOKAN

10.04.2012. 08:05

Jeļena! Domāju, ka labs risinājums varētu būt gāzes pistole ar pārtaisītu stobru un uzmanīga rīcība! :)

Atbildēt

Eduards

10.04.2012. 08:00

4.MAIJĀ -LATVIJAS GLĀBŠANAS SAPULCE!
RĪGĀ,PRETIM OKUPĀCIJAS MUZEJAM,PL.12-OS
SAPULCES MĒRĶIS- NEVARDARBĪGA LATVIJAS VARAS MAIŅA.
Latvijas Glābšanas Komisija.

Atbildēt

zoss

10.04.2012. 06:59

Pats labākais, ka pat šodien PAREX žīdi dala pa labi un pa kreisi ārpusbilances galvojumus, un par to visu norēķināsies valsts. Kāda jēga maksāt nodokļus klozetpodam?

Atbildēt

zoss

10.04.2012. 06:57

Atrisinājums vienkāršs - strādāt uz aploksni

Atbildēt

zoss

10.04.2012. 06:56

Visu to ievārīja žīds Godmanis

Atbildēt

neziņa

10.04.2012. 05:55

Ko varam darīt lietas labā-///????

Atbildēt

Saipo

10.04.2012. 05:44

Es piekrītu Jeļenas rakstītajam,taču kas ir jādara,lai to pārveidotu tā,kā to izprot JEĻENA,te bez valdības,bez valsts atbalsta nekas nesanāks,raudi cik gribi,biezie tikai pasmiesies.Un kas ir biezie,domāju,ka mēs visi labi saprotam.

Atbildēt

Latvietis

10.04.2012. 05:36

+1 rakstam!

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

10.04.2012. 05:27

>> KAMIKADZE
******************************
... un KĀ tu to iedomājies realizējamu ???!!! ...piem.,"lignumā" pat virsstundas apmaksā tikai reizi ceturksnī ... tādejādi savācas palielāka summa, no kuras AUTOMĀTISKI tiek atvilkti arī lielāķi nodokļi...tas nozīmē, ka vairaķus mēnešus jāiemanās iztikt ar mazāku algu ... bet tad, kad varētu dabūt palielāku - tad tev arī daudz palielāk atvelk, tāpēc ar nekas būtiski lielāks tā arī nesanāk...vēl jo vairāk, ja ņem vērā to, kas iekavēts no "mazajiem" mēnešiem ... no tevis paņem AUTOMĀTISKI mistisku summu, kas tiek ieskaitīta kaut kādā tur fondā, no kura naudu var paņemt, piem., operācijai...bet nevar zobu labošanai, kas ir daudz aktuālāka ...

Atbildēt

Juris

10.04.2012. 05:24

Kad ar mani notika līdzīgas lietas, pirmajā brīdī arī biju uzvilcies, līdzīgi kā autore. Ir pagājuši 2-3 gadi, un tagad viss ir kārtībā. Konti ir ārvalstīs, ienākumi "tax free", nulles deklarāciju nesniegšu. :)

Atbildēt

Krams

10.04.2012. 05:23

Lai Latvija taptu par tiesisku valsti, tai būs vajadzīgi vēl 100 gadi.

Atbildēt

Sigita

10.04.2012. 05:00

Valsts banka izputina valsts iedzīvotājus, ko te vēl pārmest svešzemju bankām?

Atbildēt

juris uk

10.04.2012. 03:53

Labajos laikos bija labi sliktajos slikti. Life.

Atbildēt

cirks

10.04.2012. 03:51

Labi, ka Jeļena ir sapratusi, ka dzīve uz parāda ir ačgārna un mokpilna, ka tā dod iespēju citiem skaisti iedzīvoties, bet pašu parādnieku ekspluatē līdz mūža beigām.

Atbildēt

o-0

10.04.2012. 03:38

Jā, tādas situācijas ir teju katrai otrai saimniecībai. Tas, ka nodokļus nav vērts maksāt ir nenoliedzams fakts, jo atdeve atpakaļ ir tuvu nullei. Ir veids kā ar banku cīnīties - maksātnespēja, bankrots, sauciet kā negribiet. Jā, nav ideāls variants, tomēr nafig to banku maksāt, lai ņem savus dzīvokļus un paši maksā komunālos maksājumus.
Wonderlendā Latvijā par iedzīvotājiem nedomā, galvenais viņus čakarēt! Cilvēki jau paši vainīgi arī ir.

Atbildēt

Kamikadze

10.04.2012. 03:31

Nemaksāt nevienam! Ne valstij- nodokļus! Ne bankām! Un tā visiem un vismaz pusgadu. Tad paskatīsimies kas notiks!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai izlasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...