Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan privātpersonus un mazos uzņēmumus valsts policija pastāvīgi soda par ierobežojumu  neievērošanu, aviokompānija AirBaltic  par šo pašu ierobežojumu pārkāpšanu pie atbildības absolūti nekādi netiek saukta.

Vēl pagājušā gada ziemā AirBaltic mēģināja ievērot obligātos noteikumus un savas lidmašīnās ierobežoja attālumu starp pasažieriem. Lai to izdarītu, katrs otrais sēdeklis salonā tika iezīmēts ar aizliedzošu lenti, un cilvēki rindās sēdēja ik otrajā sēdvietā.

Acīmredzot pēc pusgada (vai arī agrāk) aviokompānija ir pārskatījusi savu attieksmi pret obligātajiem ierobežojumiem un tagad pieturas pie absolūti pretējas nostājas. Konkrētāk, lidmašīnas salonā, ar kuru es lidoju pagājušajā nedēļā, nebija nekādu ierobežojošo lentu, un lidmašīna bija gandrīz pilnībā piepildīta ar pasažieriem.

Neskatoties uz to, ka AirBaltic neierobežoja attālumu starp sēdošajiem pasažieriem, salona skaļruņos nepārtraukti skanēja brīdinājums par nepieciešamību saglabāt divu metru attālumu. Kā to darīt pasažieriem, kuri sēdēja 10 centimetru attālumā viens no otra, brīdinājumos diemžēl netika precizēts.

Tad bija interesanti vērot situāciju ar maskām. Stjuartes visa lidojuma laikā nepārtraukti izteica piezīmes pasažieriem, kuri vai nu nemaz nenēsāja masku, vai arī pavilka to lejā, lai varētu elpot caur degunu. Laikā, kad pasažieri ienāca salonā un lidmašīnu gatavoja pacelšanai, dažiem pasažieriem, kuri neatbildēja uz mutiskām piezīmēm par maskas trūkumu, stjuartes pat draudēja viņus izlaist.

Taču burtiski pusstundu pēc pacelšanās konkrētiem pasažieriem situācija ar maskām dramatiski mainījās. Tas notika laikā, kad pienaca laiks pārdot pasažieriem ēdienus un dzērienus. Tagad tiem cilvēkiem, kuri iegādājās melleņu mafinu, tika oficiāli atļauts noņemt masku un sēdēt desmit centimetru attālumā no kaimiņiem ar atsegtu muti un degunu.

Teorētiski, ja kāds pasažieris visa lidojuma laikā būtu gatavs pirkt ēdienu lidmašīnas kafejnīcā, tad arī visā lidojuma laikā viņam būtu atļauts palikt bez maskas. Kamēr viņa kaimiņam par nolaisto masku stjuarte būtu draudējusi ar problēmam.

Šeit ir vērts atzīmēt, ka melleņu mafins, kuru var iegādāties gandrīz jebkurā pārtikas veikalā par 0,50 eiro – 1 eiro, lidmašīnas kafejnīcā maksā 3 eiro jeb aptuveni trīs - sešas reizes dārgāk nekā veikalā.

Ņemot to visu vērā, mēs varam secināt, ka daudzkārtējais uzcenojums pārtikai un maksimāls pārdotu aviobiļešu skaits aviokompānijai ir kļuvis daudz svarīgāks par pasažieru veselību un dzīvību.

Galu galā ir acīmredzams, ka, ja kāds no pasažieriem AirBaltic nihilistiskās attieksmes pret ierobežojumiem dēļ saslimst ar kovidu un vēlāk nomirst, tad tā būs tikai un vienīgi viņa personīgā problēma. Un gadījumā, ja šī persona pat nepirka melleņu mafinus par 3 eiro, tad AirBaltic vadība par viņu vispār var aizmirst kā par pagājušā gada sniegu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

pietiek_kampt

Atkal par kristieti Aldi

FotoNav noslēpums, ka Aldis Gobzems sevi uzskata par ticīgu kristieti. Aldis par to savā Facebook lapā ir vairākkārt rakstījis kopā ar lūgšanām, kurās viņš lūdz Dievam daudz dažādu lietu. 
Lasīt visu...

12

To visu es ar saviem atbalstītājiem, bet šī partija nav “Gobzema partija”, šī partija ir mūsu

FotoUz šo ierakstu mani pamudināja periodiski komentāros lasāmā doma “Gobzems neko nedara”. Esmu par šo tēmu jau izteicies un ne reizi vien, bet, acīmredzami jautājums kādam, kurš nesaprot, ir aktuāls, kas arī ir saprotami.
Lasīt visu...

21

Kāda ir atšķirība starp antidemokrātisko, totalitāro režīmu Latvijā un normālu Rietumu demokrātisku valsti

FotoManas, Aivara Lemberga Satversmes 94.pantā garantētās tiesības uz brīvību Rīgas apgabaltiesa ir pārkāpusi. Šādu Rīgas apgabaltiesai neglaimojošu slēdzienu ir noteicis Latvijas parlamenta ieceltais Tiesībsargs, kurš uzrauga cilvēktiesību ievērošanu Latvijā. Kāda ir tiesas reakcija, kādas darbības veic tiesa, lai novērstu Satversmes 94.pantā man garantēto cilvēktiesību uz brīvību pārkāpumu? Nekādi un nekā! Pilnīga ignorance!
Lasīt visu...

18

Uzticēšanos un naudu ārstiem, nevis ierēdņiem, – tā ir atslēga vakcinācijas procesa uzlabošanai

FotoLatvijā pakāpeniski atkal pieaug COVID-19 izplatība, un valdība, nespējot panākt vakcinācijas aptveres rādītāju uzlabošanos, ķeras pie piespiedu mēriem. Saeimā iesniegts likumprojekts par obligātu vakcināciju atsevišķām strādājošo kategorijām: izglītības, veselības aprūpes un sociālās jomas darbiniekiem. Tos, kuri nevarēs uzrādīt atbilstošu sertifikātu, draud atlaist no darba.
Lasīt visu...

21

Ārstu biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu neefektīvām reklāmas kampaņām

FotoLatvijas Ārstu biedrība (LĀB) iestājas par vakcināciju kā pašlaik drošāko un efektīvāko Covid-19 pandēmijas ierobežošanas līdzekli, bet ir kategoriski pret vakcinācijas loterijas rīkošanu. LĀB uzskata, ka fiskālu stimulu izmantošana sabiedrības veselības veicināšanā ir pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos. Biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu neefektīvām reklāmas kampaņām un naudu novirzīt Latvijas veselības aprūpes stiprināšanai.
Lasīt visu...

12

Tauta NAV ēzelis!

FotoMūsu valdībā lielai daļai partiju azartspēles (tostarp loterijas) ir tīkamas: tas ir viņu asinsritē kā barojošs mātes piens. Ne velti parlamentā viskaismīgāk tiek debatēti ne jau tautas labklājībai būtiskie, bet gan azartspēļu biznesam svarīgi jautājumi.
Lasīt visu...

21

Nomenklatūras valsts un nomenklatūras vara

FotoJau sākumā teicu, ka Juris Stukāns ar prokuratūru galā netiks. Precīzi un pamatīgi aprakstīta viņa darbība šajā rakstā, bet nekad nevar uzrakstīt tik labi, lai nevarētu papildināt vai uzrakstīt labāk.
Lasīt visu...

12

Varbūt arī mēs tāpat kā Kariņa valdība varam sākt uzskatīt, ka likums ir nevis likums, bet ieteikums?

FotoLIKUMU IGNORANCE ir SASNIEGUSI APOGEJU! Ministru kabinetā skata likumprojektu, kur visciniskākajā veidā valsts varu nozagušies demonstrē, kā NELIKUMĪGU lietu PADARĪT PAR LIKUMĪGU!
Lasīt visu...

12

Priesteru padome: ja garīdznieks aicina izvairīties no vakcinācijas, tad viņš šķeļ Baznīcu no iekšienes

Foto2021. gada 22. jūlijā attālināti notika Rīgas arhidiecēzes Priesteru padomes un dekānu tikšanās par vakcinācijas jautājumu, kas šobrīd tik ļoti šķeļ sabiedrību un arī draudzes. Saskaņā ar novērojumiem, vairumam ticīgo vakcinācija ir morāli pieņemama, bet tajā pašā laikā ir daļa katoļu kas aktīvi ieņem negatīvu nostāju pret vakcināciju. Nepieņemamu antivakcinācijas nostājas izpausmju dēļ, kuru rezultātā ir atsevišķas draudzes ir sašķēlušās, Rīgas arhibīskaps metropolīts uzskatīja par nepieciešamu sasaukt Priesteru padomes sēdi.
Lasīt visu...

Lursoft