Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi un garīgo vadītāju Mārci Jencīti. TV pagājušā gada septembrī apkopoja iespaidīgu materiālu klāstu par reliģiskās organizācijas darbības stilu un veiktajiem pārkāpumiem – tai skaitā dezinformācijas izplatīšanu draudzes iekšienē, ne tikai piesaucot dažādus dziedināšanas brīnumus, bet arī izplatot dažāda satura informāciju par COVID-19 – to noliedzot vai brīžos, kad draudzes dalībnieki jābaida ar Elli uzsverot COVID-19 bīstamību, tādējādi pieprasot maksāt 10-tiesu vai bezierunu pakļaušanos.

Citiem vārdiem sakot, šī organizācija musina sabiedrību un pavērš draudzi par aklām avīm, neļaujot tām smelties informāciju no citiem avotiem, stāstot, ka tos pārvalda sātana apsēstie un tāpēc nav uzticami.

Turklāt Mārcis ir uzsācis mērķtiecīgu  Latvijas nomelnošanas kampaņu. Izmantojot visus pieejamos materiālus un Dieva vārdu, viņš mēģina pārliecināt savus sekotājus, ka valsts varas rokās ir totāla kontrole pār cilvēkiem, norādot uz režīma slēptajiem defektiem, proti, tuvošanos totalitārismam.

Tas gan ir diezgan absurdi, jo Latvijai tāpat kā citām Eiropas valstīm ir saistošas ANO un cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas, kas iestājas pret agresīviem režīmiem un seko līdzi valstisko saistību izpildei, lai novērstu totalitāra terora rašanos. To gan nevarētu teikt par godbijīgā mācītāja vadīto draudzi, jo diemžēl tur gan ir manāma totāla kontrole pār cilvēku ikdienas dzīvi.

Tomēr, neskatoties uz atmaskojošo „Aizliegtā paņēmiena” sižetu, pašpasludinātais dezinformācijas atmaskošanas karalis (jo tikai Dieva, tas ir, viņa teiktais ir patiesība) negrasās piebremzēt ar dažāda veida diskreditējošas informācijas izplatīšanu sociālo mediju vidē. Šis Dieva kalps tā vietā, lai līdzdarbotos un palīdzētu sabiedrībai saglabāt mieru un stabilu veselību, turpina izplatīt nepatiesus vēstījumus, kas bieži vien saskan ar Kremļa vēstījumiem par Latviju un COVID-19 pandēmiju.

M. Jencītis aizgājušā gada novembra vidū pat izveidoja blogu, ko cēli ir nodēvējis par „Lions of God jeb Dieva lauvas”. Blogā paustā informācija pārsvarā satur murgainus un maldinošus vēstījumus par COVID-19, nereti iekļaujot diskreditējošus un pat naidu kurinošus rakstus pret Latvijas valdību. Piemēram, šī gada 25. janvārī publicēts raksts „Kas sagaida totalitārās Latvijas un pasaules valstu valdības nākotnē?, zem virsraksta atrodams piecu minūšu garš video rullītis krievu valodā, kurā attēlota Rumānijas komunistu partijas līderu nāves soda izpilde un parasto cilvēku prieks par televīzijā pārraidīto nāves soda izpildes procesu.

Kā to saprast? Izskatās pēc naida kurināšanas un ļaunu domu iedēstīšanas savu fanātisko sekotāju īsajos prātiņos. Kā zināms, fanātiskie līderi izmanto naivos atbalstītājus, kā instrumentus, lai  panāktu sev vēlamo, nesasmērējot savas rociņas.

Šeit arī parādās tik ļoti dievbijīgā mācītāja godīgums un cieņa pret sabiedrību un valsti, kuras labumus tas tik veiksmīgi izmanto. Saskaņā ar likumdošanu ziedojumi, ko tik ļoti apzinīgi un bailēs no sātana soda, tai skaitā saslimšanas ar COVID-19, draudzes locekļi maksā, pilnā apmērā paliek arī Jencīša kunga ģimenes krājkasītē. Turklāt izsekot naudas plūsmai nav iespējams, līdz ar ko atliek vien ticēt uz vārda un liekus jautājumus neuzdot.

Turklāt mācītājs ir ne tikai interesantās attiecībās ar COVID-19 vīrusa eksistenci (pēc izdevības – te ir, te nav), bet jau tā saspīlēto situāciju mēģina izmantot savā labā, piesaistot jaunas cilvēku grupas savai parodijai par draudzi.

Kā zināms Ciekura, Gobzema un citu galma ākstu sekotāju rindās ir aktīvi anti-vakcīnisti – tātad jau uz horizonta ir parādījušās veselas cilvēku grupas, kurus potenciāli pievilināt. Tā nu Mārcis arī meties iekšā šajā lauciņā un publicējis vairāku nepārbaudītu avotu rakstus par vakcinācijas upuriem pasaulē, tai skaitā spekulējot arī ar informāciju par Norvēģijā mirušajām 29 personām.

Kā zināms, pašlaik šī informācija ir maldinoša, jo personu nāvē nav tieša sakara ar vakcīnu. Taču tas ekstravaganto mācītāju nespēj novest no izvēlētā ceļa un savos sociālo mediju kontos viņš turpina izplatīt maldinošas ziņas par vīrusu, tā testēšanu un vakcīnu efektivitāti, uzsverot vakcīnu nāvējošo efektu.

Tā vien šķiet, ka vārdu salikums „kritiskā domāšana” šai personai ir  ieguvis jaunu nozīmi. Proti, ne jau viņam, bet viņa sekotājiem noteikti. Saskaņā ar mācītāja rīkojumu visi citi ir meļi, tikai ne viņš. Taču tieši lielākā daļa viņa publikāciju satur maldinošu informāciju. Tai skaitā viens no viņa pēdējiem ierakstiem sociālajā tīklā Facebook, kur redzami vairāki bērni ĶTR, pēc rektālā COVID testa veikšanas. Publicētajā video rullītī redzams, ka bērni ir spējīgi knapi paiet. 

Šis video un tur redzamais saturs noteikti neatbilst patiesībai. Jaunizstrādātā testa metode nav tik invazīva vai traumējoša, lai ietekmētu personu spēju pārvietoties. Taču mācītāja kungam tas absolūti nerūp. Viņš savā naidā pret Latvijas valsti, pie video iekomentējis, ka „latvieši, ja valdība liktu, staigātu ar gurķi pakaļā”, norādot uz jau tā viņa popularizēto ideju par valsts režīma totalitāriem iedīgļiem.

Turklāt Mārcis dalās arī ar Jāņa Pļaviņa video, kurā tiek pausti tādi paši apgalvojumi un Latviju diskreditējoša informācija un valsts režīms tiek dēvēts par totalitāru. Tā vien šķiet, ka viņa draudzi sākuši apmeklēt mums tik „mīļie” krievvalodīgo tiesību aizstāvji, kuri taču arī ir tikai un vienīgi nabaga mocekļi.

Var jau smīkņāt un tikai pabrīnīties par cilvēku lētticīgumu, taču pārsteidzošākais un laikam arī bīstamākais  ir tas, ka cilvēku, kuri patiešām tic visam, ko mācītāja kungs viņiem stāsta, ir pietiekami daudz. Tas atspoguļojas arī komentāros zem viņa publikācijām.

Lai cik nesakarīgs vai absurds būtu ieraksts, viņa sekotāji to slavēs un cildinās, tāpat arī, ja tiks izplatīts kāda tikpat aprobežota cilvēka ieraksts, piemēram, kaut vai tā paša psihiski nelīdzsvarotā Jāņa Pļaviņa slima suņa murgi par citplanētiešiem un plakano zemi.

Es, protams, ironizēju, bet kas cits mums atliek? Attiecīgajā brīdi šis cilvēks kļūst gandrīz vai par apustuli, jo viņš arī domā tāpat kā viņu vadonis. Tas viss norāda uz fanātisku sekošanu vienai personai un tās idejām, kas ir ļoti bīstama lieta, jo šādiem cilvēkiem viņu vērtības un ticība ir pēdējais, ko zaudēt. Tāpēc to nevajadzētu ignorēt.

AVOTI:

http://www.marcisjencitis.lv/par-mums/macitaji

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/zinu-analize/aizliegtais-panemiens-peta-draudze-kristus-pasaulei-ekspertu-acis--viduslaiku-draudi-ar-elli-un-cilveku-kontrole.a375064/

https://marcisjencitis.com/

https://marcisjencitis.com/kas-sagaida-totalitaru-valstu-valdibas-nakotne/

https://marcisjencitis.com/vakcinacijas-upuri-pasaule/

https://rebaltica.lv/2021/01/pfizer-neaptur-razosanu-nav-pamata-saistit-norvegijas-senioru-naves-ar-vakcinu/

https://www.facebook.com/100000223823458/videos/4347079691976115/

https://www.forbes.com/sites/roberthart/2021/02/01/anal-swab-covid-test-wont-make-you-waddle-like-a-penguin-china-says/?sh=5ee5206d475e

https://www.facebook.com/100000223823458/videos/4316218551728896/

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vakcinācija nav risinājums Latvijai

FotoEs kā opozīcijas deputāts neizprotu konsekvences trūkumu valdības lēmumos. Es uzskatu, ka ir jāstiprina veselības aprūpes kapacitāte, nevis jābaida ar viļņiem. Veselības aprūpes kapacitātes stiprināšanā ir aizstāta ar vāji organizētu un brīžiem pat komisku vakcinācijas procesu.
Lasīt visu...

18

„Kancelēšanas” kultūra luterāņu baznīcā attiecībā uz sievietēm ir dominējusi kopš 1993. gada

FotoThis you? (Uzreiz atvainojos par to, ka ne pārāk diplomātiski...) Redzēju, ka raksts ir populārs, jo vairāki draugi FB to šēroja. Pateikšu dažus vārdus. Statistika un šērošana FB viennozīmīgi parāda, ka sabiedrības garīgi ideoloģiskais piedāvājums satiek garīgi ideoloģisko pieprasījumu. Un tagad paņemam piedāvājumu un ģeniālo rakstu, kas sākas ar vārdiem: "Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot." Un tagad pastāstīšu banālu stāstu.
Lasīt visu...

12

Jaunā Rīgas teātra septiņi ētiskie uzvedības noteikumi darbniekiem un skatītājiem

Foto1. Mūsu teātrī ir atļauta runas brīvība bez jebkādiem ierobežojumiem.
Lasīt visu...

6

Nevajag sagaidīt, ka tu pusmūža vecumā aiznesīsi ar lepnumu savu naktspodiņa saturu pie sabiedrības un visi tev glāstīs galviņu

Foto1) Vārda brīvība nenozīmē to, ka tevi nevar kritizēt par taviem izteikumiem, kā arī vēl mazāk vārda brīvība nozīmē, ka tu drīksti liet samazgas virsū citiem un cerēt, ka tādējādi tu izpelnīsies cieņu, apbrīnu, puķes un aizkustinājuma asaras.
Lasīt visu...

21

Kā likvidēt "Facebook" monopolu?

FotoNotikumi ASV un Facebook uzsāktā cenzūras politika ir aktualizējusi jautājumu par Facebook globālo monopolstāvokli un nepieciešamību to likvidēt. Tagad tas kļūst ne tikai par daudzu cilvēku pārliecības jautājumu, bet daudzu politisko spēku un lielu biznesa struktūru izdzīvošanas jautājumu. Lielā mērā ir vietā teikt, ka cilvēkiem visiem kopā ir jāiznīcina Facebook, pretējā gadījumā Facebook iznīcinās cilvēkus. Tomēr tikt galā ar Facebook monopolu nav tik vienkārši, bet ne neiespējami. To tad arī apskatīsim.
Lasīt visu...

20

Kāpēc mērāmies ar kvadrātmetriem?

FotoEs kā ticīgs cilvēks ticu, ka politiķus tomēr vada arī rūpes par mazo cilvēku, ne tikai uzbudinājums no varaskāres.
Lasīt visu...

12

Nu varam laimē diet, Krievijai mute ciet

FotoNesen Latvijā tika pārtraukta vairāku populāru Krievijas telekanālu retranslācija. Redzamākajiem Dievzemē dzīvojošo krievu tiesību aizstāvjiem, kas aizvēlēti uz Briseli, šobrīd acīmredzot svarīgākas ir LGBT un Navaļnija tēmas, tālab savu vārdu nāksies teikt man, salīdzinoši necilam mūsu valstiņas pilsonim, – latvietim. Viss turpmāk sacītais ir tikai personiskais viedoklis.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ārpolitikas skabargām citu acīs

Kamdēļ es neesmu pārāk labās domās par Putina Krieviju un pašu Putinu? Iemesli, protams, ir vairāki bet, viens no tiem –...

Foto

Jau tiek gatavota lielā „fendere”

Es palasīju Lembergam konfiscējamās mantas sarakstu. Abstrahējoties no fakta, ka viņu soda par kriminālu nodarījumu, kuru viņš pats savas ietiepības dēļ...

Foto

Elīnas Didrihsones tests

Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot. Varbūt Džīnu Karano? Leģendārā MMA cīkstone...

Foto

Basketbola savienību vada prezidents, kurš, vēl esot valsts prezidents, uzmanību pievērsa ar pārpratumiem, nevis runu saturu

Sestdien nezaudēja tikai viena komanda, zaudēja viena basketbola paaudze un viss...

Foto

Fermas rullē

Uzreiz godīgi atzīšos – rakstīt mani pamudināja 9. februāra rītā laikrakstā „Diena” izlasītais R. Meļņika raksts-intervija “Gaisa stūmēju šai valdībai netrūkst. Saruna ar Mārci Bendiku”. Oponēšu...

Foto

Mārcis Jencītis uzsāk krusta karu pret kritisko domāšanu un „totalitāro” Latviju

Kādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi...

Foto

Runa Davosas e-forumā par tradicionālās pasaules kārtību

Vispirms, dāmas un kungi, es gribētu jūs visus pasveicināt šeit Starptautiskajā Ekonomikas Forumā. Un sākt es gribētu ar to,...

Foto

Azerbaidžāna – Baltijas valstu "aizmirstā" māsa

Latvijas starptautisko "de iure" atzīšanu – tās simtgade nosvinējās klaji formāli – mums tomēr vajadzētu vērtēt ar lielāku pietāti. Diemžēl...

Foto

Kāda ir atšķirība starp viltus rakstiem Baltkrievijā un viltus rakstiem Latvijā?

Dažas dienas pēc Baltkrievijas tiesas procesa beigām Jekaterinas Andrejevas un Darijas Čultsovas lietā lielākā daļa...

Foto

Visas nācijas pastāvēšanas vārdā ģimene nedrīkst kļūt par brīvas interpretācijas objektu

Sarežģītā situācija, kādu ikvienā politikas un sadzīves jomā diktē Covid-19 izraisītā pandēmija, liek koncentrēties uz īslaicīgiem...

Foto

Mafija

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi....

Foto

Kaut kādi "kara veterāni", ko bez rindas špricēšot, un vienkārši "vajadzīgi cilvēki", kas dabūšot vakcīnu pirmie...

It kā jau 30 gadus esam projām PSRS, tomēr tā...

Foto

Ja Krievijā var, kāpēc nevaram arī mēs?

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis ir aizsargāt valsts varas pārstāvju godu un cieņu. Likumprojekts paredz papildināt...

Foto

Godātais Levita kungs, palīdziet

Levita kungs! Vēršos pie Jums pēc izpratnes un palīdzības. Mana nozare, kurā es darbojos jau 14 gadus, ir skaistumkopšana. Man pieder Latvijā...

Foto

Ceru ka tā nav, bet dīvainas domas nāk prātā

Kā apzinīgs pilsonis, kas visu mūžu saskāries ar dažādām vakcīnām un potēm, kuras neko sliktu nav nodarījušas,...

Foto

Katram valdības lēmumam jābūt caurskatāmam un labi izskaidrotam, tāpēc lēmumus par „VIP vakcīnām” mēs noslepenojām

Lēmumi, kurus pieņemam valdībā, ir abpusgriezīgi. Vienkāršas un iepriekš skaidri pareizas rīcības...

Foto

Vai tā ir oficiālā viedokļa apkalpošana pandēmijā?

Žurnāla “Patiesā dzīve” 2021. gada 2. numurā publicēts raksts "Pandēmiskās dusmas", autore – Inguna Mukāne. Daļa raksta ir autores...

Foto

Ušakovs un Ameriks par Navaļnija spriedumu

Nesen Nils Ušakovs un Andris Ameriks savās Facebook lapās publicēja savus viedokļus par spriedumu, kuru Zamoskvoreckas tiesa šonedēļ nolasīja Aleksejam Navaļnijam....

Foto

Alkatība ir bīstama

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta...

Foto

Ministru kabineta spēju spogulis Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Lasītāju vērtējumam: tikai un vienīgi vienas dienas virsraksti medijos Latvijā, kas atspoguļo Ministru kabineta darba rezultātus koronavīrusa pandēmijas un...

Foto

Jūs neko nesaprotat – patiesībā šis ir veiksmes stāsts

Pagājušā gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka koronavīrusa uzliesmojums ir kļuvis par globālu pandēmiju. Šodien,...

Foto

Protams, ka ar 350 miljoniem no Latvijas valsts vien mums nepietiks un vajadzēs vēl

Nav šaubu, ka 2020. gads bija izaicinājumiem pilns. Tas bija gads, kad globālajā...

Foto

Sāk šķist, ka patiesībā Andis Kudors ir patoloģisks melis

2021. gada 5. februārī Andis Kudors nāca klajā ar paziņojumu, ka pārtrauc politisko darbību, pamet Jauno konservatīvo partiju...

Foto

Izvārītā varde vai varoņstāsts?

Šķiet, būs grūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis hrestomātisko piemēru par vardes vārīšanu. Ja nu kāds, tomēr, nav – īsi izstāstīšu...

Foto

Kariņa kungs, nav labi

Kariņa k-gs, man ir tik viens jautājums, - vai Jūs kaut reiz esat izdzīvojis un uzturējis ģimeni par 120 eiro, par 300...

Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta...

Foto

Likums un mīlestība

Un, lūk, tur atnāca cilvēks, vārdā Jairs, kas bija sinagogas priekšnieks; un tas, nokritis pie Jēzus kājām, lūdza Viņu ienākt tā namā, jo...