Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mani pārsteidz komentāri, kur "Avena partija" tiek pretstatīta Edgaram Rinkēvičam, lai gan viņa laikā mums ir bijuši lielākie ārlietu skandāli visā brīvvalsts laikā.

Rinkēviča valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs lobēja sava brāļa krabju biznesu (Eiropas Krabju zvejas asociācija bija Pētera Pildegoviča bizness, ne Didža Šmita, pat tās reģistrētā adrese šobrīd jau pieder Andrejam) līdz tādam līmenim, ka Latvija sūdzēja tiesā Eiropas Komisiju par to, ka tā nav gatava izvirzīt ultimātus Norvēģijai, lai gan Ārlietu ministrija (ĀM) bija saņēmusi slēdzienu no EK, ka tas nopietni varētu graut ne tikai Latvijas attiecības ar Norvēģiju, bet visas Eiropas, turklār šai lietai nav nekāda pamata.

Tas netraucēja turpināt ar tiesas procesu, kas, protams, beidzās ar ES tiesas atteikumu lietu pat izskatīt, skandālu, kur Norvēģijas prese 6 mēnešus rakstīja par Latvijas centieniem aizstāvēt krievu vergu kuģus, un šī procesa izdevumu segšanu no valsts kases. Ironiski, ka mēs to sasaistām ar Didzi Šmitu, bet viņš nebija nekas vairāk kā lobijs.

Aiz visām kompānijām un biedrībām bija Pētera Pildegoviča vārds, kas ļāva Andrejam no ĀM puses to lobēt nemanāmi, līdz DeFacto pamanīja, ka viņi ir brāļi. AM to, protams, nepamanīja, tā pat kā to, ka "Latvijas zvejnieki = Pēteris Pildegovičs". Turklāt Svalbāras reģions ir kritiski nozīmīgs NATO, un izņemot šo Latvijas gadījumu, vienīgā cita valsts, kas ir mēģinājusi graut šī reģiona stabilitāti ir Krievija.

Tad, protams, sarakstā ir Rūdolfs Brēmanis un TUA tirgošanas skandāls, kurā atkal visu noslepenoja un vainīgo nebija. Kas vēl piedalijās slavenajās vakariņās ar Raimondu Vējoni un Aināru Šleseru? Andrejs Pildegovičs un ĀM pārstāvji. Neviena vainīgā nebija, un Andrejs tika paaugstināts uz ANO. Jebkurā normālā valstī, tas beigtos ar diplomātiskās karjeras beigām.

2018.gadā Rinkēvičs arī pasniedz pateicības rakstu Pēterim Pildegovičam senioram, kas vada Konfūcija Institūtu, ir izbijis čekists un ReBaltica rakstā VDD norādīja, ka ir tās novērošanā.

Nekāda mugurkaula Rinkēvičam nebija arī Baltkrievijas sakarā, kad jau bija internacionāli atzinumi par nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem un vairākas valstis tai jau bija noteikušas sankcijas. Rinkēvičs tad vēl bolīja acis, jo ilga ĀM politika bija attiecību stiprināšana ar Baltkrieviju.

Viņa ministrēšana ir bijusi ļoti apšaubāma un vienīgais, kas glābj viņa tēlu, ir tvīti, kas parasti seko kritikai par viņa darbu, un ĀM spēja visu noslepenot, jo absolūti viss var būt potenciāls risks valsts drošībai. Tā kā Latvijā ir vairāk korupcijas skandālu nekā pētniecisko žurnālistu, Rinkēvičs tiek iegrāmatots kā mazākais ļaunums, un interese par viņa darbu ir bijusi ļoti minimāla.

Palūkojoties Avena rīkotajos koncertos, var viegli atrast gan Rinkēviču, ar viņu čalojot, gan citus ĀM darbiniekus, kas vairākkārt apmeklējuši viņa pasākumus, kas pilni gan ar Latvijas, gan ar Krievijas oligarhiem.

Tā ka ir grūti saprast, kā Rinkēvičs ir mazāks Avena draugs kā NA. Protams, JV nav tik stulbi kā Egīls Helmanis, bet ĀM ir gatava graut visas valsts drošību, netieši atbalstot Krievijas intereses Svalbārā, kuru ārlietu eksperti sauc par NATO Ahileja papēdi. Starp porcelānu un valsts drošību uzskatu, ka JV noteikti šeit uzvar kā Avena partija.

Seksualitāte diemžēl ir vienīgais, ko apspriež Rinkēviča sakarā, jo konservatīvie spēj cepties tikai par to, bet liberāļi ieceļ viņu uz kāda īpašā pjedestāla tikai šī viena iemesla dēļ. Viņš gan nav ne Golubeva vai Putnis, kas tiešām ir bijuši drosmīgi un ar savu rīcību bijuši paraugs cīņai par LGBT tiesībām.

Par savu seksualitāti viņš pateica tikai tad, kad bija skandāls par to, kāpēc Mārtiņš Drēģeris, kas ir sabiedrisko attiecību padomnieks, brauc Rinkēvičam līdzi uz visiem komandējumiem, tērēdams nepamatoti augstus valsts līdzekļus. Atcerēsimies par to kā Žanete Jaunzeme-Grende tika no zemes virsas noslaucīta, jo vīrs aizbrauca līdzi komandējumā Ziemassvētkos. Bet, ja ministram ir dienesta romāns un padotais nepamatoti brauc līdzi visos ceļojumos, liberāļiem jautājumu nav.

Un arī šie komandējumu izdevumi tika rūpīgi slēpti, līdz ĀM zaudēja tiesā. Rinkēviča ierastajā stilā. Pa priekšu bija skandāls, tad iznākšana no skapja ar tvītu, un tad jau skandāls atkal bija aizmirsts. PR taktika, ko ir ieturējis ilgu gadu garumā.

Vai Rinkēvičs ir labāks par Pīlēnu? Jā. Vai Rinkēvičs ir prezidents, ar ko lepoties? Nē. Prezidenta seksualitātei nevajadzētu novērst uzmanību no viņa darbiem, tieši tāpat kā tvītiem vai runām franciski. Tam nav lielas nozīmes, ja tas neiet roku rokā ar darbiem. Ir diezgan bailīgi, ka tas ir vienīgais, ko cilvēki pamana, kamēr ĀM prusaki pa galdiem danco. Neviens arī nejautā, kāpēc JV bija tik vienkārši ar ZZS vienoties tieši par Rinkēviču. Iespējams, tieši viņa darbības dēļ.

Novērtē šo rakstu:

3
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...