Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Un tad Jura Stukāna koruptūrai nākas sameklēt savu visnekompetentāko, visaprobežotāko un visglupāko prokuroru. Esiet pazīstami - šo dārzeni sauc Agnis Pormalis,” – šādu viedokli Lato Lapsa pauž savā jaunākajā YouTube ierakstā, kas veltīts prokuratūras reakcijai, mēģinot izvairīties no nepieciešamības izvērtēt policijas rīcību, tai patvaļīgi, bez likumīga pamata mēģinot sadalīt dziedamas dziesmas „pareizās” un „aizliegtās”.

Pietiek šodien publicē ne tikai šo YouTube ierakstu – https://www.youtube.com/watch?v=j0myVAVBWMM, bet arī prokuratūrai vakar nosūtīto Lato Lapsas prasību izskatīt šo prokurora rīcību Prokuroru atestācijas komisijā.

Iesniegums LR prokuratūrai

Šā gada 18. jūnijā vērsos Jūsu iestādē ar šādu iesniegumu:

„Izmantojot valsts medijus, kas tiek dēvēti par „sabiedriskajiem medijiem”, Valsts policija ir aicinājusi pieteikties ziņotājus, kuri varētu „atpazīt vairākas personas, kuras 2024. gada 2. jūnijā plkst. 00.12 pārvietojās sabiedriskajā autobusā Nr. 17A pa Cietokšņa ielu un dziedāja militārās agresijas un karu slavinošas dziesmas”, un informējusi, ka vienam šādam dziedātājam jau esot noteikts administratīvais sods. Turklāt kā šādu „militārās agresijas un karu slavinošu dziesmu” Valsts policija ir minējusi tikai vienu dziesmu ar nosaukumu „Katjuša”.

Es neesmu normatīvo aktu datu bāzēs atradis ziņas, ka Latvijas Republikā būtu sastādīts un apstiprināts tādu dziesmu saraksts, kas Latvijas Republikā ir atzītas kā „militārās agresijas un karu slavinošas dziesmas”.

Es neesmu normatīvo aktu datu bāzēs atradis ziņas, ka Latvijas Republikā būtu sastādīts un apstiprināts tādu vārdu vai izteicienu saraksts, kuru iekļaušana dziesmās tās kvalificētu kā „militārās agresijas un karu slavinošas dziesmas”.

Es neesmu atradis publiskotas, sabiedrības informēšanai paredzētas ziņas, kas liecinātu, ka Valsts policija vai kāda cita tiesībsargāšanas iestāde ir veikusi kādas valodnieciskas, semantiskas un semiotiskas ekspertīzes (šo svešvārdu nozīmi meklējiet vārdnīcās), lai nodrošinātu tiesisku pamatojumu konkrētu dziesmu aizliegšanai.

Manis minētais liecina par Valsts policijas amatpersonu prettiesisku rīcību un, iespējams, noziedzīgu patvaļu, liedzot Latvijas pilsoņiem viņiem Satversmē noteiktās tiesības.

Ar šo aicinu Jūsu iestādi izvērtēt šo prettiesisko rīcību un noziedzīgo patvaļu un rīkoties atbilstoši tai normatīvajos aktos noteiktajiem pienākumiem.”

Kā redzams, no šī iesnieguma, tajā es 1) minēju konkrētus faktus un 2) skaidri norādīju uz Valsts policijas amatpersonu prettiesisku rīcību un, iespējams, noziedzīgu patvaļu, liedzot Latvijas pilsoņiem viņiem Satversmē noteiktās tiesības, kā arī 3) aicināju Jūsu iestādi izvērtēt šo prettiesisko rīcību un noziedzīgo patvaļu un rīkoties atbilstoši tai normatīvajos aktos noteiktajiem pienākumiem. Manuprāt, mans iesniegums bija uzrakstīts arī zemākas garīgas attīstības personām skaidrā un nepārprotamā formā.

Uz šo iesniegumu esmu saņēmis šādu Jūsu iestādes struktūras ar nosaukumu „ĢENERĀLPROKURATŪRAS  DARBĪBAS KONTROLES UN STARPTAUTISKĀS SADARBĪBAS DEPARTAMENTS PROKURATŪRAS FUNKCIJU ĪSTENOŠANAS KOORDINĀCIJAS NODAĻA” darbinieka A. Pormaļa vēstuli:

„Par iesnieguma pārsūtīšanu

Vadoties no Iesniegumu likuma 4. panta pirmo daļas un Ministru kabineta 2020. gada 22. septembra noteikumu Nr.589 “Iekšlietu ministrijas nolikums” 5.9. un 5.10. punkta pārsūtu atbilstoši institucionālajai piekritībai Lato Lapsas 2024. gada 18. jūnija iesniegumu par iespējamu viņa cilvēktiesību aizskārumu, Valsts policijai masu informācijas līdzekļos aicinot pieteikties ziņotājus.

Vienlaikus izskaidroju iesniedzējam, ka iesnieguma pārsūtīšana nav pārsūdzama.”

Tātad šajā vēstulē šis Jūsu iestādes darbinieks

1) informēja par savu lēmumu neizskatīt Jūsu iestādē manis sniegto informāciju, kas, manuprāt, liecina par Valsts policijas amatpersonu prettiesisku rīcību un, iespējams, noziedzīgu patvaļu, liedzot Latvijas pilsoņiem viņiem Satversmē noteiktās tiesības, un no tā izrietošo savu lēmumu pārsūtīt manu iesniegumu citai iestādei,

2) centās panākt, lai es nepārsūdzētu viņa lēmumu neizskatīt Jūsu iestādē manis sniegto informāciju, kas, manuprāt, liecina par Valsts policijas amatpersonu prettiesisku rīcību un, iespējams, noziedzīgu patvaļu, liedzot Latvijas pilsoņiem viņiem Satversmē noteiktās tiesības. Šim savam „izskaidrojumam” Jūsu iestādes darbinieks nesniedza nekādu tiesisku pamatojumu,

3) apliecināja, ka manis sniegto informāciju, kas, manuprāt, liecina par Valsts policijas amatpersonu prettiesisku rīcību un, iespējams, noziedzīgu patvaļu, liedzot Latvijas pilsoņiem viņiem Satversmē noteiktās tiesības, darbinieks esot uztvēris kā ziņas par manu personisko „cilvēktiesību aizskārumu, Valsts policijai masu informācijas līdzekļos aicinot pieteikties ziņotājus”, lai gan savā iesniegumā es nebiju ne pieminējis savu personisko cilvēktiesību aizskārumu, ne izteicis kādus iebildumus pret Valsts policijas rīcību, „aicinot pietiekties ziņotājus”.

Sniedzot šādu atbildi, Jūsu iestādes darbinieks A. Pormalis ir apkaunojis ne tikai sevi kā prokuroru, bet arī visu Jūsu iestādi, rupji pārkāpjot Jūsu iestādes pašreizējā vadītāja J. Stukāna apstiprinātā prokuroru ētikas kodeksa normas.

Šī kodeksa 13. pants nosaka, ka „prokurora rīcība un lēmumi ir pamatoti vienīgi ar normatīvajiem aktiem un lietā noskaidrotajiem apstākļiem”.

No A. Pormaļa vēstules izriet, ka viņa rīcība, nolemjot neizskatīt Jūsu iestādē manis sniegto informāciju, kas, manuprāt, liecina par Valsts policijas amatpersonu prettiesisku rīcību un, iespējams, noziedzīgu patvaļu, liedzot Latvijas pilsoņiem viņiem Satversmē noteiktās tiesības, nav bijusi pamatota ar normatīvajiem aktiem un lietā noskaidrotajiem apstākļiem.

Ir acīmredzams, ka, cenšoties panākt, lai es nepārsūdzētu A. Pormaļa lēmumu neizskatīt Jūsu iestādē manis sniegto informāciju, kas, manuprāt, liecina par Valsts policijas amatpersonu prettiesisku rīcību un, iespējams, noziedzīgu patvaļu, liedzot Latvijas pilsoņiem viņiem Satversmē noteiktās tiesības, šis Jūsu iestādes darbinieks nav sniedzis nekādu tiesisku pamatojumu šai savai vēlmei. Tātad prokurora rīcība nav bijusi pamatota ar normatīvajiem aktiem.

Ir acīmredzams, ka A. Pormalis nav noskaidrojis apstākļus, uz kuriem es norādu savā iesniegumā, un rezultātā tos tīši vai netīši izkropļojis, iztēlojoties, ka es informējot par manu personisko „cilvēktiesību aizskārumu, Valsts policijai masu informācijas līdzekļos aicinot pieteikties ziņotājus”, lai gan savā iesniegumā es nebiju ne pieminējis savu personisko cilvēktiesību aizskārumu, ne izteicis kādus iebildumus pret Valsts policijas rīcību, „aicinot pietiekties ziņotājus”. Tātad prokurora rīcība nav bijusi pamatota ar lietā noskaidrotajiem apstākļiem.

Šī kodeksa 14. pants nosaka, ka „prokurora lēmumi un rīcība ir pārdomāta, pamatota, tiesiska un vērsta uz apstākļu pilnīgu noskaidrošanu”.

Manis iepriekš uzskaitītie fakti liecina, ka A. Pormaļa lēmumi un rīcība nav bijuši pārdomāti, pamatoti, tiesiski un vērsti uz apstākļu pilnīgu noskaidrošanu.

Ar šo aicinu A. Pormaļa rīcību, kas, manuprāt, apkauno Jūsu iestādi un nodara tās reputācijai nozīmīgu kaitējumu, izvērtēt Prokuroru atestācijas komisijā un informēt mani par pieņemtajiem lēmumiem.

Lato Lapsa”

Attēlā - vienīgais publiski pieejamais prokurora Agņa Pormaļa fotoattēls, aptuveni desmit gadus sens.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...