Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc tam kad Rīgas apgabaltiesa noraidīja VAS Latvijas Gaisa satiksme (LGS) prasību pret īru zemo cenu lidsabiedrību Ryanair, uzskatot, ka lieta ir piekritīga Īrijas tiesai, LGS tomēr pēta juridiskās iespējas vērsties pret Ryanair, kuras parāds par aeronavigācijas pakalpojumiem sasniedz 368 000 eiro. Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Anrijs Matīss Pietiek neizslēdz arī tik radikālu līdzekļu izmantošanu kā Ryanair lidmašīnu aizturēšana, kamēr parāds nebūs nomaksāts. „Tas ir konkurences jautājums. Tad jau jebkura cita kompānija var pateikt – re, kur viens nemaksā, kāpēc man jāmaksā?” saka Matīss.

LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš jau pirms Rīgas apgabaltiesa noraidīja prasību pret Ryanair un sarunā ar Pietiek pieļāva – ja prasība tiks pāradresēta uz Īrijas tiesu, Latvijas pusei būs jāizšķiras, vai iesaistīties tiesvedībā. Tas var izmaksāt neadekvāti dārgi, jo tad nāktos algot starptautiska advokātu biroja pakalpojumus. Šobrīd LGS juristi vēl analizē situāciju un lēmums nav pieņemts. SM valsts sekretārs Anrijs Matīss otrdien Pietiek pieļāva, ka juridiski vēl iespējams pacīnīties par to, lai tiesvedība ar Ryanair tomēr notiktu Latvijas tiesā.

„Juridiski rūpīgi jāizvērtē, vai tiešām tā ir, ka Latvijas uzņēmumam, lai saņemtu maksu par saviem pakalpojumiem, ir jāgriežas Īrijas tiesā. Ir rūpīgi jāizanalizē likumdošana, un es pieļauju, ka to ir iespējams darīt Latvijas tiesā. Kāda starpība, no kādas valsts ir klients? Galvenais, ka LGS pakalpojumu sniedz Latvijas teritorijā. Tie nav kaut kādi pārlidojumi, tas ir pakalpojums, kas tiek sniegts termināļu zonā Latvijas teritorijā,” uzskata Matīss.

SM valsts sekretārs neizslēdz arī radikālu metožu lietošanu, lai panāktu, ka Ryanair LGS samaksā 368 000 eiro lielo parādu par sniegtajiem aeronavigācijas pakalpojumiem, tostarp līdz pat Ryanair lidmašīnu aizturēšanai. „Viņi [LGS] nevar nedarīt neko, jo tie ir valstij nodarīti zaudējumi,” saka Matīss. „LGS ir jāizvērtē riski – ja kāds reiss nenotiek vai tiek aizturētas lidmašīnas, jāizvērtē riski, cik tas maksātu, jautājums ir par samērīgumu,” par iespēju, ka Ryanair lidmašīnām Rīgā varētu tikt uzlikti klamburi, saka SM valsts sekretārs.

Noprotams, ka SM politiskā vadība ir devusi zaļo gaismu rīcībai, kādu LGS atzīs par juridiski un saimnieciski pareizāko. Tiesa, kā atzīst Matīss, „tiesāšanās – tas, protams, būtu civilizētāk”. Latvijas puse apzinoties, ka arī no Ryanair puses iespējama pretprasība tiesā. Ryanair iekšējā sarakstē ar LGS atteikšanos maksāt par aeronavigācijas pakalpojumiem pamatojot ar vēl satiksmes ministra Aināra Šlesera (PLL) laikā noslēgto konfidenciālo līgumu. Latvijas puse tādā gadījumā kā pretargumentu varētu izmantot faktu, ka Ryanair tomēr ir veicis vismaz vienu pārskaitījumu LGS – īru lidsabiedrība aizvadītā gada augustā samaksājusi 106 000 eiro par gaisa satiksmes kontroles pakalpojumiem. „Ja viņi uzskata, ka var likumīgi nemaksāt, kādēļ tad viņi vienreiz ir samaksājuši?” norāda Matīss.

Pietiek jau rakstīja: ja sāksies tiesvedība, atklātībā, iespējams, nonāks visas ar Ryanair vēl Šlesera laikā slēgtās vienošanās, ko īru lidsabiedrība varētu izmantot kā argumentu tiesā, pieļāva ar gaidāmo tiesvedību saistīti avoti.

Ryanair nemaksāšanu LGS argumentē ar līgumā ar starptautisko lidostu Rīga ietverto nosacījumu, ka visas iespējamās maksas jau iekļautas nodevā lidostai, ko Ryanair maksā par katru izlidojošo pasažieri. Līdz ar to Ryanair uzskata, ka šīs izmaksas jāsedz lidostai Rīga.

Jāatgādina, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc Valsts kontroles protesta un Ģenerālprokuratūras uzdevuma, ir atsācis izmeklēšanu par to, vai bijušais satiksmes ministrs, tagad apvienības Par labu Latviju Saeimas deputāts Šlesers kā atbildīgais ministrs, parakstot slepeno atlaižu līgumu ar Ryanair, nav iesaistījies koruptīvos darījumos un to, vai, parakstot šo līgumu, ir ievērojis valsts intereses.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

Pietiek neskaidrību

Ko gan citu darīt zaglim, kurš noķerts ar svešu maku rokā?

FotoŠorīt notērēju pārdesmit minūtes laika, lai kļūtu par divsimt deviņdesmit un nezin kuro cilvēku, kurš bija paskatījies „paša spēcīgākā opozīcijas pārstāvja” un vēl arī Gunāra Astras gara radinieka – tā vismaz viņam pašam gribētos – Alda Gobzema fantastiski populāro – jau atkal tā viņam pašam gribētos – taisnošanos viņa Bieriņu nekustamā īpašuma pirkšanas, pārdošanas, dāvināšanas un vēl nez kā sakarā.
Lasīt visu...

18

Latvieši vairs nav "varoņu tauta", drīzāk jau kalpu un pielīdēju tauta

FotoPolitmafija Latvijā visu ir nostādījusi tā, ka nav iespējams dzīvot Latvijā un nebūt šīs mafijas vergam. Par jebko, ko tu pērc, ir jāmaksā PVN. Viss tiek nozagts. Ja tu oficiāli strādā, jāmaksā sociālais nodoklis un ienākuma nodoklis. Viss tiek nozagts. Ja ir īpašums, tad ir jamaksā īpašuma nodoklis. Gribi lietot elektrību, maksā gan par to, gan arī OIK, un vēl nez ko.
Lasīt visu...

12

Ziņojums par komandējumu uz Amerikas Savienotajām Valstīm no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim

FotoSaskaņā ar Ministru prezidenta 2019.gada 19.augusta rīkojumu Nr.219 “Par Ilzes Viņķeles komandējumu” no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim biju komandējumā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai piedalītos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augsta līmeņa sanāksmē par vispārējo veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

FotoLatvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums, nekā sākotnēji plānots, līdz ar to esošo fotoradaru turpmāka darbība un jaunu fotoradaru iegāde esot zem jautājuma zīmes.
Lasīt visu...

21

Modernā banalitāte

FotoBanalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna banalitāte, ja ar vārdiem “moderna banalitāte” apzīmējam kaut ko mūsdienīgu, sava laika prasībām un sasniegumiem atbilstošu, ar ko tiekamies nesen, bet kas jau ir ieguvis banalitātes statusu.  
Lasīt visu...

12

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

FotoJebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida arī šo partiju ministrus, kas iedrošināsies veikt pārmaiņas savās nozarēs.
Lasīt visu...

21

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

FotoNezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks ārzemnieku biznesa projekts. Es saprotu, ka abas augstākās valsts amatpersonas nav ar seju pret Latviju, bet tik atklāti lobēt privātpersonu biznesu...
Lasīt visu...

Pietiek neskaidrību

Partijas pamodušās no miega

FotoIzskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to politikas vērotājiem dzīve ir kļuvusi interesantāka.
Lasīt visu...

12

Objektīvā realitāte

FotoKo nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt, spējat būt objektīvi pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā to izmērīt, un kā par to pārliecināties?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...