Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas sazvērestības teorijas par lielo uzņēmumu plāniem ar vakcīnas palīdzību nočipot sabiedrību, tiek publicētas karikatūras un izsmejoši raksti par vispasaules satraukumu, jo „COVID-19 tāds liels joks vien ir (no gripas mirst vairāk)”, un pausti daudzi citi paziņojumi, kuriem īsti nav seguma un ticamas informācijas izcelsmes avota.

Tā vietā Kremļa viedokļa piekritēji un žurnālisti pieturas pie pārbaudītām vērtībām un nereti atsaucas uz kādu „visaptverošu” ekspertu no Krievijas vai Krievijas Federācijas institūtiem tuvu piesaistītām personām, kuras pauž „noteiktu” viedokli vai arī komentē „melīgo” Rietumu žurnālistu amorālos savārstījumus, it kā tādejādi izsakot spēcīgu, uzticamu un viedu viedokli par Rietumu pasaules centieniem sabotēt Kremļa gādīgās varas struktūras. Viens no šādiem varoņiem marta sākumā bija Krievijas Medicīnas Zinātņu akadēmijas (RAMS) akadēmiķis, Maskavas pilsētas terapeitu zinātniskās biedrības priekšsēdētājs, profesors Pāvels Vorobjovs (Павел Воробьев), kurš pamatā pauda viedokli par to, ka COVID-19 ir cilvēku maldināšana.

Šādu gudrinieku netrūkst. Sliktākais visā tajā ir sabiedrība, un šeit es domāju ne tikai krievvalodīgos, kas akli tic viszinošo viltus ekspertu paustajiem apgalvojumiem un turpina izplatīt šo informāciju tālāk, tādējādi radot datu plūsmas ķēdi, kas acīmredzot ietekmē kopējo sabiedrības noskaņojumu un beigu beigās tik tiešām var radīt draudus iedzīvotāju veselībai un veselajam saprātam.

 Saskaņā ar euvsdisinfo.eu pausto informāciju gandrīz viena ceturtā daļa krievu (23,2%) uzskata COVID-19 pandēmiju par „ieinteresēto pušu” izdomājumu. Savukārt papildus tam 9% krievu uzskata, ka pandēmijas bīstamība ir pārspīlēta. Turklāt viņiem ir ļoti pamatots iemesls tam ticēt, jo, kā vēsta Kremļa melu aģentūra Sputnik, – pateicoties „Padomju brīnumam” (Cоветское чудо) – BCG (prettuberkulozes vakcīnai), bijušajās PSRS valstīs smagi slimo un mirušo skaits ir divreiz mazāks nekā angļiem, frančiem, beļģiem un itāļiem. Maskavas Žadkeviča klīniskās slimnīcas galvenais ārsts, koronavīrusa monitoringa informācijas centra pārstāvis Aleksandrs Mjasņikovs (Александр Мясников) ir pārliecināts, ka padomju brīnumlīdzeklis ir īstā atbilde un cilvēkiem, kas konstanti tikuši vakcinēti, nav, par ko satraukties.

Protams, nevar noliegt, ka BCG labvēlīgi iespaido imūnsistēmas reakciju uz citiem vīrusiem, kas skar cilvēku plaušas un pārējo elpošanas sistēmu, taču pagaidām nav nekādu pierādījumu, ka konkrētā vakcīna patiešām būtu saistāma ar iedomātu saslimšanas riska koeficienta samazināšanos. Par to ziņo arī Pasaules Veselības organizācija (PVO), kas apstiprina, ka šobrīd zinātnieki veic milzum daudz pētījumu, lai noskaidrotu elementus, kas spētu uzveikt vīrusu. Taču nav klīnisku pierādījumu tam, ka  BCG vakcīna darbojas kā preventīvs līdzeklis. PVO arī nerekomendē pandēmijas laikā veikt liekas un nevajadzīgas vakcinācijas, jo tas var paaugstināt risku saslimt ar COVID-19.

Turklāt, kā liecina The BCG World Atlas dati, tad līdz 2007.gadam Francijā un 2005.gadam Apvienotajā Karalistē vakcinācijas pret BCG ir bijušas obligātas visiem. Līdz ar to potenciāli nevakcinētās personas uz šo brīdi ir 13 līdz 15 gadus vecas. Tā kā COVID-19 saslimušo bērnu slimības norises gaita ir visai viegla, ir ļoti apšaubāmi doktora apgalvojumi par „padomju brīnumlīdzekļa” maģiskajām aizsardzības spējām. Kas attiecas uz Beļģiju  un Itāliju, tur obligātā vakcinēšanās tiek rekomendēta un nodrošināta riska grupām. Līdz ar to arī pazūd visa maģija un atšķirības doktora nosauktajos mirstības rādītājos – Itālijā un Lielbritānijā 14%, Francijā 15%, Beļģijā 16%, bet bijušajās PSRS valstīs līdz 4,23%  – ir meklējamas citur.

Kremļa vēstījumu pastiprināšanai Mjasņikovs ar īpašu pārliecību arī paudis uzskatu, ka vīruss pēc katras pārciestas slimības kļūst vājāks, līdz ar to vairs nav bīstams.

Aleksandrs Mjasņikovs, iespējams, sameloja:” Jauns vīruss, pārejot no dzīvniekiem pie cilvēka, ir agresīvs. Tas ir nikns, nepazīstams, nogalina cilvēkus, taču pēc katras pārciestas slimības kļūst vājāks. Jūs ieelpojat vienu vīrusu, bet izelpojat tā mazmazdēlu, desmitkārt vājāku. Tas pāriet pie otra cilvēka, arī viņš to padara vājāku. Jo lielāks skaits cilvēku saņem koronavīrusu, jo vairāk tas zaudē savu spēju inficēt. Un otrais vīrusa vilnis nebūs tik stiprs kā pirmais.”

Tas ir zināms, ka katrs vīruss mutē – tā ir daļa no vīrusa dzīves cikla vairošanās un pielāgošanās procesa. Taču ne vienmēr tas nozīmē, ka vīruss paliek vājāks. Tik tiešām – dažos gadījumos šīs mutācijas faktiski var izraisīt vājāku vīrusu. Parasti izmaiņas tomēr ir niecīgas, tāpēc slimības pārnešanas un mirstības rādītājos nav manāmas atšķirības. Minesotas Universitātes Molekulārās virusoloģijas institūta bērnu infekcijas slimību speciālists un pētnieks Dr. Mark Schleiss paskaidrojia, ka SARS-CoV-2 nav izņēmums un pēdējos mēnešos tas ir mutējis. Bet vīruss ir mutējis ļoti lēnā tempā, un jaunās kopijas neko daudz neatšķiras no oriģinālā vīrusa.

Tāpēc cilvēkiem ir jāturpina saudzēt sevi un savu veselību. Ir jāievēro drošības pasākumi un jāseko līdzi savam veselības stāvoklim. Uz šo brīdi nevajadzētu paļauties uz traka doktora apgalvojumiem par to, ka nu jau viss ir kārtībā, vīruss ir mutējis un palicis vājāks un BCG vakcīna ir atbilde uz visiem jautājumiem.

AVOTI:

https://bb.lv/statja/tehno/2020/02/28/feyk-vsemirnogo-masshtaba-akademik-ramn-razvenchal-mif-o-koronaviruse

https://euvsdisinfo.eu/figure-of-the-week-23-2/

https://euvsdisinfo.eu/pure-manipulation-of-people/

https://lv.sputniknews.ru/world/20200602/13833272/Sovetskoe-chudo-srabotalo-v-RF-obyasnili-nizkuyu-smertnost-ot-COVID-v-byvshem-SSSR.html

https://www.who.int/news-room/commentaries/detail/bacille-calmette-gu%C3%A9rin-(bcg)-vaccination-and-covid-19

http://www.bcgatlas.org/

https://www.healthline.com/health-news/what-to-know-about-mutation-and-covid-19#The-new-coronavirus-is-mutating,-but-very-slowly

Novērtē šo rakstu:

0
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ja jums gadījumā bija kādas šaubas, Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana ir bijusi veiksmīga

FotoEs pievienojos šodienas konferences vienai no galvenajām tēzēm, ka banku kā finanšu institūciju loma un funkcija mūsdienu ekonomikā ir būtiski paplašinājusies. Bankas pilda funkcijas, kas ir svarīgas ne tikai tautsaimniecības ilgtspējīgai attīstībai, bet banku biznesa modeļu ilgtspēja, tai skaitā kreditējot mazos un vidējos uzņēmumus gan Rīgā, gan reģionos, var būt veiksmes pamats Latvijas ekonomikas un finanšu sektora attīstībai arī nākotnē.
Lasīt visu...

21

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

FotoKoronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu mēs bijām pieraduši dzīvot, pirms vīruss skāra mūs pašus, tuviniekus, paziņas, tuvākajā laikā neatgriezīsies. Daudziem no mums ir pilnībā mainījušās darba gaitas. Liela daļa ir sākusi strādāt no mājām, taču arī tas nav viegli. Sabiedrība deviņu mēnešu laikā ir nogurusi, un ziņas no kaimiņvalstīm, kur atkal ir augsti saslimšanas radītāji, liek bažīties, vai vispār mēs atgriezīsimies pie tās dzīves, kas bija pirms vīrusa izraisītās pandēmijas.
Lasīt visu...

21

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

FotoLatvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par nepārdomātiem un kaitīgiem kultūras un grāmatniecības nozarēm.
Lasīt visu...

21

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

FotoVēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video, kurā jauns vīrietis (tālāk “mūsu varonis”) ar it kā nejauša taksista palīdzību veiksmīgi aizbēg no OMONa. Apskatīsim tuvāk, kāpēc šis notikums atgādina Holivudas filmu ne tikai savā sižetā, bet arī pēc specefektiem.
Lasīt visu...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...