Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Es neuzskatu, ka katram politiķim jāatskaitās par katru savu personisko darījumu”, un „mums tomēr jāskatās uz formālo pusi”, – tā ilgus gadus par vienu no Latvijas izcilākajām korupcijas pētniecēm uzskatītā Rasma Kārkliņa Pietiek komentē sava kolēģa Arta Kampara „grēciņus”. Taču, kā rāda šie Pietiek sameklētie citāti no Kārkliņas iepriekšējo gadu paziņojumiem un vērtējumiem, pirms tikšanas pie politiskās siles un nepieciešamības aizstāvēt savus politiskos kompanjonus viņas viedoklis daudzos jautājumos bija, maigi izsakoties, būtiski atšķirīgs.

„Mūsu valsts tiesu sistēmai būtu jāraugās, kā interpretēt un piemērot likumus, nevis raudzīties no šauriem formāliem aspektiem.”

Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai, 13.11.2004

„Viens no iemesliem, kāpēc tauta maz uzticas varai, ir nesodāmības kultūra. Jo īpaši politiskās korupcijas gadījumi bija ļoti izskatāmi un plaši aprakstīti, kā pazudušas lielas naudas summas, bet neviens sodīts netika.”

Rīgas Balss, 10.06.2005

„Jā, arī bezdarbība ir viens no korupcijas paveidiem. Korupcijas definīcijā ļoti būtisks nav tikai personiskais labums, ko gūst uz tautas rēķina, bet arī amata nelietīga izmantošana vai amata pienākumu nepildīšana. Tie nav tikai naudas zaudējumi, ja ceļu policists par piecīti palaiž iereibušu šoferi un tas uzbrauc kādam cilvēkam.”

Rīgas Balss, 10.06.2005

„Nesodāmības apziņa pret korumpētību ir valsts augstākajā līmenī. Ja tiks salauzta augstāko amatpersonu nesodāmība, mainīsies arī tautas attieksme pret varu.”

Latvijas Vēstnesis, 17.06.2005

„Partijām jāatzīst sava iekšējā demokrātija. Tas, ka viss nav tikai viena cilvēka rokās. Vajadzīgs savs iekšējais uzraudzības mehānisms, līdzdalība. Tā varētu būt arī nopietna ētikas komisija, kurai ir tiesības pieņemt lēmumus ar kaut kādām konsekvencēm. Šādu mehānismu trūkums veicina nesodāmības kultūru partijās. Vēl svarīgāka ir arī kontrole no ārpuses. Vēlētājiem un pilsoniskajai sabiedrībai jābūt aktīviem. Amerikā ir tāda ietekmīga Sieviešu vēlētāju līga, radīta kā vēlētāju pārstāvniecība. Latvijā tā pietrūkst. Manuprāt, pagaidām politiķi vēl nemaz nav sadzirdējuši, ka viņi sabiedrības acīs zaudē ļoti daudz.”

Diena, 18.03.2006

„Nesen pirmajā lappusē virsraksts vēstīja, ka Eirobarometrs rāda, ka cilvēkiem Latvijā ir zema uzticība partijām. Raksta teksts gan parādīja, ka nav vis tā, ka respondenti ir "neuzticīgi" partijām, bet gan, ka tām "neuzticas". Varbūt tāpēc, ka partiju pārstāvji bieži sevi ir parādījuši kā "neuzticamus"? (..) Derētu pārdomāt gan jēdzieniskās atšķirības starp uzticēšanos un uzticību, gan to, kādā mērā šīs abas parādības ir savstarpēji saistītas: ir muļķīgi uzticēties neuzticamam cilvēkam, toties, ja kāds ir pierādījis, ka uzticīgi pilda savu solījumu, uzticēšanās ir pamats turpmākai sadarbībai.”

Diena, 26.08.2006

„Ja pilsoņi uzskata, ka publiskās institūcijas viņiem nekalpo, viņi paši mazāk pilda savus pilsoņa pienākumus, maksājot nodokļus un ievērojot likumus. Tādējādi draud izveidoties apburtais loks, kad, plaši izplatoties šādai attieksmei, vēl vairāk pasliktinās pārvaldes kvalitāte.”

Diena, 30.06.2007

„Valdības politiskā atbildība ir daudzveidīga, bet būtiski ir tas, ka skandālu rezultātā augsta līmeņa amatpersonas atkāpjas no amata vai pat mainās visa valdība. Šī veida atbildīgums Latvijā ir ļoti vāji izkopts.”

Politika.lv, 04.07.2007

„Nožēlojams ir fakts, ka Zatlers kā amatpersona nav sekojis administratīvajiem noteikumiem, kā jāraksta amatpersonas deklarācija.”

Politika.lv, 04.07.2007

 „Bez principiālas turēšanās pie tiesiskuma principiem visos varas līmeņos nebūs iespējama nedz ekonomiska, nedz sociāla vai kulturāla attīstība. (..) Tikai atbildīga attieksme no politiskās elites puses liks apzināties savu atbildību arī dažādajām pilsoniskās opozīcijas iniciatīvām, veidojot konstruktīvu dialogu kā pamatu mūsu valsts tālākai izaugsmei.”

Diena, 03.11.2007

„Cilvēkos dusmas un noraidošu attieksmi raisa augstākā līmeņa politiskā korupcija.”

Diena, 07.11.2007

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

Pietiek neskaidrību

Ko gan citu darīt zaglim, kurš noķerts ar svešu maku rokā?

FotoŠorīt notērēju pārdesmit minūtes laika, lai kļūtu par divsimt deviņdesmit un nezin kuro cilvēku, kurš bija paskatījies „paša spēcīgākā opozīcijas pārstāvja” un vēl arī Gunāra Astras gara radinieka – tā vismaz viņam pašam gribētos – Alda Gobzema fantastiski populāro – jau atkal tā viņam pašam gribētos – taisnošanos viņa Bieriņu nekustamā īpašuma pirkšanas, pārdošanas, dāvināšanas un vēl nez kā sakarā.
Lasīt visu...

18

Latvieši vairs nav "varoņu tauta", drīzāk jau kalpu un pielīdēju tauta

FotoPolitmafija Latvijā visu ir nostādījusi tā, ka nav iespējams dzīvot Latvijā un nebūt šīs mafijas vergam. Par jebko, ko tu pērc, ir jāmaksā PVN. Viss tiek nozagts. Ja tu oficiāli strādā, jāmaksā sociālais nodoklis un ienākuma nodoklis. Viss tiek nozagts. Ja ir īpašums, tad ir jamaksā īpašuma nodoklis. Gribi lietot elektrību, maksā gan par to, gan arī OIK, un vēl nez ko.
Lasīt visu...

12

Ziņojums par komandējumu uz Amerikas Savienotajām Valstīm no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim

FotoSaskaņā ar Ministru prezidenta 2019.gada 19.augusta rīkojumu Nr.219 “Par Ilzes Viņķeles komandējumu” no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim biju komandējumā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai piedalītos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augsta līmeņa sanāksmē par vispārējo veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

FotoLatvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums, nekā sākotnēji plānots, līdz ar to esošo fotoradaru turpmāka darbība un jaunu fotoradaru iegāde esot zem jautājuma zīmes.
Lasīt visu...

21

Modernā banalitāte

FotoBanalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna banalitāte, ja ar vārdiem “moderna banalitāte” apzīmējam kaut ko mūsdienīgu, sava laika prasībām un sasniegumiem atbilstošu, ar ko tiekamies nesen, bet kas jau ir ieguvis banalitātes statusu.  
Lasīt visu...

12

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

FotoJebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida arī šo partiju ministrus, kas iedrošināsies veikt pārmaiņas savās nozarēs.
Lasīt visu...

21

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

FotoNezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks ārzemnieku biznesa projekts. Es saprotu, ka abas augstākās valsts amatpersonas nav ar seju pret Latviju, bet tik atklāti lobēt privātpersonu biznesu...
Lasīt visu...

Pietiek neskaidrību

Partijas pamodušās no miega

FotoIzskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to politikas vērotājiem dzīve ir kļuvusi interesantāka.
Lasīt visu...

12

Objektīvā realitāte

FotoKo nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt, spējat būt objektīvi pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā to izmērīt, un kā par to pārliecināties?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...