Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Linda Liepiņa
06.09.2020.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs un sapratīs tāpat, kā jūs.

Pirms vēlēšanām mēs piedalījāmies festivālā Lampa. Man bija jāpiedalās diskusijā, kuru vadīja Ījabs. Trīcēju kā diegabiksis, jo tāda formāta pasākuma pieredze man bija tieši "0" skalā "0-100".

Kaimiņš, kuru vēl toreiz viņa vēlētājs neuzskatīja par lielāko Latvijas nodevēju, kopā ar Aldi man teica: "Nemīz un skaties tajā pūlī uz mums! Ja Tu kaut ko nevarēsi atbildēt, mēs tev palīdzēsim."

Ījabs uzdeva kaut kādu jautājumu par to, kāds nu kuram no diskusijas dalībniekiem ir elks vai iedvesmas avots. Kamēr es savā stresiņā domāju, kuru no daudzajiem maniem varoņiem un elkiem nosaukt, skatos, ka Aldis man māj no skatītāju rindām, rāda uz savu muti un kaut ko čukst. Man tikai atlika nolasīt no viņa lūpām "jaunie puikas".

Vēlēšanās mēs cilvēkiem stāstījām, ka mums visiem nav tiesību nolaist rokas, jo tie jaunie puiši, kas cīnījās par Latvijas neatkarību, to izcīnīja arī mums. Mums nav tiesību "jauno puiku" priekšā atdot Latviju kādam vai pat aizbraukt uz neatgriešanos, jo Latvijā "viss ir slikti". Mums ir tiesības gribēt, lai Latvija būtu tāda, kādu to vēlamies redzēt mēs, Latvijas tauta, un kādai tai būtu jābūt, lai emigrējušie Latvijas pilsoņi atgrieztos mājās.

Es personīgi ne tikai to stāstīju cilvēkiem, bet tam ticēju gan toreiz, gan tagad.
Es Ījabam atbildēju, ka mani elk vai varoņi ir... un tad sekoja 3 vai 4 latviešu puiku vārdi "a la" Pēteris, Mārtiņš un Jānis.

Ījabs iepleta acis. Es viņam izstāstīju "vēlēšanu stāstu par puikām". Viņš tā kā pasmīnēja, iespējams, pie sevis nodomāja, ka tā Liepiņa nu gan ir pilnīgs ku-kū, nekādu normālu elku nav.

Pagāja vairāki gadi, un pienāca mani katra gada gaidītākie svētki - Kapusvētki Zeltiņos. "Zeltiņi" ir manas lauku mājas, kuras iegādājās mans vectētiņš Rūdolfs Liepiņš. Mēs visi viņu ģimenē saucām un vēl joprojām saucam par Bambulīti.

Šogad kapusvētki bija īpaši, jo vietējie Zeltiņu iedzīvotāji bija uzaicinājuši interesentus noskatīties viņu uzfilmētas divas filmas par diviem Liepiņiem, kas ir no Zeltiņu puses. Viena filma bija par mūsu Bambulīti, otra par Edgaru Liepiņu, to pašu, kuram "Upē naktī pīles kliedz".

Mēs, visi sabraukušie Liepiņi, devāmies uz Zeltiņu kultūras namu skatīties abas filmas. Nu kolosāls ģimenes pasākums! Un vēl kolosālāka vietējo iedzīvotāju iniciatīva šādas filmas vispār uzņemt.

Pirmā filma par Bambulīti, slaveno Zeltiņu dakteri. Filmā savākta arī informācija no arhīva. Un tad vienā mirklī man mute palika vaļā... Rūdolfs Liepiņš, jauns puika būdams, Latvijas brīvības cīņās esot bijis LOŽMETĒJNIEKS. Bambulītis ir dzimis 1901.gadā.

Es nezinu, cik daudzi mūsu ģimenē zināja vai nezināja, bet paliku mēma! Par to, ka Bambulītis ir bijis ložmetējnieks Latvijas brīvības cīņās, es nezināju. Mans tētis to man nestāstīja, bet izaudzināja par Latvijas patrioti "līdz kaulam", līdz "jācīnās līdz galam". Mēs kapusvētkos pie galda par ložmetējnieku Bambulīti nerunājām nekad, jo Liepiņu ģimenes vecākā paaudze par to nerunāja un jaunā to nezināja. Mēs runāsim nākamajos kapusvētkos pilnīgi noteikti.

Ja varētu "teleportēties" uz Lampas Ījaba diskusiju, es pilnīgi noteikti viņam atbildētu, ka mans elks un iedvesmas avots ir Rūdolfs Liepiņš, ložmetējnieks Latvijas brīvības cīņās, izcils dakteris, mans vecaistēvs. Mans Bambulītis. Un viņš vienmēr prata svinēt dzīvi!

Arī mans tētis dakteris Lauris Liepiņš bija izcils dakteris un prata svinēt dzīvi. Viņš man neminēja nevienu vārdu par to, ka mūsu Bambulītis ir arī ložmetējnieks, bet izaudzināja par tādu Latvijas patrioti, kuras "mugurkauls nesalūzīs nekad". Un par to es viņam būšu pateicīga līdz sava kapa malai.

Tagad man ir atlicis pateikt vēl vienu PALDIES. Un šis paldies būs Aldim par to, ka tieši viņš man tajā reizē pačukstēja "jaunie puikas". Un tas bija tieši Aldis. Savu paldies klātienē es Aldim pateikšu 10.oktobrī.

Pateicoties šai maģijai, kas notika starp festivālu Lampa un kapusvētkiem Zeltiņos, es ieguvu ļoti daudzas atbildes uz saviem jautājumiem. Kāpēc es esmu tāda, kāda esmu? Kam es daru to, ko daru? Kādēļ ir brīži, kad man ir tik daudz spēka un drosmes, ka man pašai bail paliek. Kādēļ es nenoliku mandātu pēc LIELĀS NODEVĪBAS, lai gan vēlējos to izdarīt katru mīļu brīdi? Šodien man šīs atbildes ir.

Jūsu naids pret sistēmu, pret esošo varu, politiķu dzīvi burbulī un tā tālāk, un tā tālāk... ir tik liels, ka pat glītas latviešu kundzītes man raksta "Fuck the system! Atdodiet mums mūsu Latviju!"

Es ar savu vēlētāju doto mandātu to darīšu, līdz kamēr izdarīšu! Es to darīšu SKAISTI un ar BAUDU, lai tie, kas ir nodevuši Latviju, emigrētu no šejienes uz neatgriešanos.

Un tad mēs, Latvijas patrioti, mūsu uzvaru nosvinēsim tā kārtīgi. Tā, kā ir pieņemts arī Liepiņu ģimenē.

P.S. Tālāk sekos tīri tehniska informācija, kuru man apstiprināja Aldis pa telefonu. Tie nav svarīgi man, jo es tāpat ietu un pateiktu Aldim: "Paldies!", bet tie ir svarīgi jums, kas man raksta un bažījas par to, ka šis būs Alda Gobzema 10.oktobris.

1. 10.oktobris NEBŪS "Alda Gobzema 10.oktobris"

2. 10.oktobris NEBŪS "Gobzema partijas 10.oktobris"

3. Ja Aldis teiks kādu runu (un to es nezinu, jo nepiedalos šī pasākuma organizēšanā), tad viņš NEAICINĀS stāties "Gobzema partijā", jo tas nebūšot "Gobzema 10.oktobris".

Un šajā es viņam ticu. Kāpēc ticu? Jo Aldis klātienē, 3.septembra Saeimas sēdē, varēja vērot, kas notiek ar tiem, kuri manu ticību ir zaudējuši.

Vai iet un piedalīties 10.oktobrī, lūdzu izlemiet paši.

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

FotoVēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču nevieni krājumi nav bezgalīgi, un arī lielums “tik daudz” agrāk vai vēlāk izsīks (vai tiks izpļeckāts, kas Latvijas gadījumā ir ticamāk).
Lasīt visu...

21

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

FotoTikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par nesen atvērto Krievijas bruņoto spēku katedrāli (BS Katedrāle). Šis raksts no Eiropas vērtību virsotnes ar mājieniem un ļoti tiešiem secinājumiem liek lasītājam saprast, ka BS Katedrāle nav demokrātiska, nav taisnīga un tīri cilvēciski ir viltīga un zemiska.
Lasīt visu...

pietiek_postit

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

FotoDaudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju, bet būtu kādi ierindas darbinieki vai pašnāvnieki.
Lasīt visu...

21

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

FotoEs labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai operāciju zālē bez maskas neietu. Man nav grūti uzlikt masku arī veikalā un vilcienā, bet neredzu jēgu, jo no vīrusa maska nesargā gandrīz nemaz.
Lasīt visu...

21

Par pulksteņa grozīšanu

FotoReizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons, kurš aizrāvās ar vaboļu un insektu kolekcionēšanu. Hudzonam ļoti gribējās, lai pēc darba viņam atliek vairāk dienasgaismas stundu savam hobijam.
Lasīt visu...

3

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

FotoLai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums rudenī visā Eiropā un citur pasaulē ir otrais vilnis vai pirmā viļņa turpinājums, pēc mierīgas vasaras atkal kāpj inficēto un saslimušo skaits, un valstis spiestas atgriezties pie ierobežojumiem. Kumulatīvā 14 dienu incidence uz 100 tūkstošiem iedzīvotājiem Eiropā 25.oktobrī zem rādītāja 100 bija vien 5 valstīs, Latviju ieskaitot. Vidējais ES/EEZ un UK rādītājs – 249,8 (23.10.).
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

FotoIedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu kaķi. Pēkšņi aiz sienas sākas neganta bļaušana, trauku sišana, jūs satraukts izskrienat un zvanāt pie durvīm - kas lēcies? Durvis atver kāda samiegojusies seja un norūc - ko jūs te meklējat, esat no policijas? Ar laiku pie šiem trokšņiem jūs pierodat un cenšaties nepievērst uzmanību, jo tur taču dzīvo histēriski kaimiņi.
Lasīt visu...

21

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

FotoŠoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas cepurītēm vai Jeremejeva paranoju, bet gan par COVID-19 nāves izkapti darbībā Krievijas plašajos laukos.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

Nesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas...

Foto

Maskēt kopējo atbildību

Aizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas...

Foto

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

Rudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad...

Foto

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

Koronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti...

Foto

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

Uz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis...

Foto

Signāls

Vai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes....

Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...