Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2021. gada februārī tapa vairāku personu kolektīvais iesniegums Jurim Stukānam par kāda Mārtiņa Dzenīša noziedzīgām darbībām, un tajā savus spēkus cerībā uz taisnīgu un efektīvu kriminālprocesu virzību ir apvienojuši vairāki savus īpašumus un jumtu virs galvas zaudējuši cilvēki.

Cilvēki, kuri cerēja, ka Latvijas prokuratūras un Valsts policijas mērķi – apkarot noziedzību un panākt krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu - var tikt sasniegti, ja tiks pievērsta jaunā un pirmsšķietami spējīgā ģenerālprokurora Jura Stukāna uzmanība. Kuri cerēja, ka tāda odioza persona kā M. Dzenītis beidzot tiks bargi sodīta. Kuri ticēja, ka demokrātiskā valstī viņiem var tikt sniegta palīdzība un tiks panākts, ka M. Dzenītis, īstenojot savas shēmas, nevienu sirmgalvi vai invalīdu neizmetīs ārā no vienīgā mājokļa.

Tagad ir 2023. gada augusts. Pagājuši 2,5 gadi. Rezultāts – 0. Panākt taisnīgumu neizdevās nevienā no lietām. Vairākās lietās cietušie ir ļoti cienījama vecuma cilvēki, kuri, visticamāk, savas lietas atrisināšanu no valsts puses tā arī nesagaidīs. Ir miruši arī daudzi liecinieki, kas, protams, ir labvēlīgi prokuratūrai un M. Dzenītim, jo "nebūs iespējams savākt papildu pierādījumus". 

Diemžēl atsevišķi, bet ļoti acīmredzami fakti liek domāt, ka M. Dzenītim prokuratūrā ir tik labi sakari, ka konkrēti prokurori bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem ne tikai “bremzē” pret M. Dzenīti uzsākto kriminālprocesu virzību apsūdzību celšanai, bet jau ceturto (!!!) gadu pēc kārtas bez virzības tur savā lietvedībā kriminālprocesu, kurā M. Dzenītim 2020. gada februārī par kārtējo mantisko noziegumu celta apsūdzība. Un šāds prokurors, kurš, starp citu, uzrauga vairākus pret M. Dzenīti uzsāktos kriminālprocesus, kuri nevirzās jau vairākus gadus, ir ne viens cits kā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Kaspars Cakuls, īpaši pazīstams kā viens no prokuroriem, kurš zaudēja Zolitūdes traģēdijas krimināllietā. Bet sīkāk par lietu gaitu un efektīvu prokuratūras darbu lūdzam lasīt zemāk.

Valsts policijas struktūrvienībās un prokuratūrā tika uzsākti vairāki kriminālprocesi par M. Dzenīša un viņu līdzdalībnieku (nelaiķis advokāts Edgars Dimants; bijusī sieva Anna Bakanova; policijas darbinieks Arnis Zilberts, kurš, strādājot Ogres policijā un pēc tam Salaspils policijā, ilgus gadus vāca un nodeva M. Dzenītim informāciju par īpašumiem un to īpasniekiem, gūstot to no policijas datu bāzēm, palīdzēja M. Dzenītim legalizēt noziedzīgi iegūtos īpašumus utt.) izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem (pārsvarā krāpšanām) pret vairāku fizisku personu īpašumiem - nekustamiem īpašumiem, naudas līdzekļiem utt.

Krāpšanu rezultātā vairāki cilvēki zaudējuši savus īpašumus, bet dažiem tika atsavināts pat vienīgais mājoklis. M. Dzenīša darbību rezultātā gadu garumā vairāki cilvēki nonākuši uz nabadzības sliekšņa un joprojām negūst iespējas panākt savu interešu aizstāvību, jo nedz prokuratūra, nedz policija nav pielikusi pietiekamas pūles, lai savāktu pierādījumus, objektīvi tos novērtētu un nodotu M. Dzenīša un viņa līdzdalībnieku lietas tiesas spriešanai.

M. Dzenīša īstenotās noziedzīgas darbības parasti veiktas pēc vienādas shēmas: M. Dzenītis vai kāda persona viņa uzdevumā sameklē cilvēku, kuram pieder nekustamais īpašums vai tiesības uz šo īpašumu, kurš ir mazāk sociāli aizsargāts vai kurš vecuma un slimību dēļ nespēj pilnā mērā apzināties nedz dokumentu juridiskās sekas, nedz notikumu iespējamu iznākumu. Pēc ka M. Dzenītis piedāvā īpašumu iegādāties vai palīdzēt realizēt, maldina īpašnieku par turpmākām darbībām, iedod parakstīt dokumentus, ka īpašnieks ir saņēmis no M. Dzenīša naudu par nekustamo īpašumu vai apšaubāmus saistību rakstus, kaut arī nauda netiek maksāta.

Pēc tam M. Dzenītis uz pilnvaras pamata vai citādākā veidā atsavina savā labā cietušā īpašumus, bet naudu patur sev vai atdos cietušajam tikai minimālo naudas daļu, kura nav nemaz pietuvināta īstajai īpašuma vērtībai. Vai arī dažādos veidos panāk, ka cietušais paraksta M. Dzenīša sastādītos dokumentus, neapzinoties to saturu un pat neizlasot un neizprotot to būtību. Šādā veidā ir apkrāpti vairāki cilvēki, kuri M. Dzenīša darbību rezultātā ir palikuši bez dzīvesvietas vai bez līdzekļiem jaunas dzīvesvietas iegādei. Pārsvarā krāpšanas ir notikušas Ogres novadā, Rīgā, Jūrmalā, Engurē, kā arī citās vietās.

M.Dzenītis krāpnieciskās darbības īsteno, parasti izmantojot sadarbībā esošos notārus, kuri pienācīgā kārtā neizskaidro cietušajiem parakstāmo dokumentu saturu un sekas (pilnvaras, dāvinājuma līgumi, paraksta zīmes utt.) un nepārliecinās par cietušo patieso gribu – Agra Šeibe, Viktors Ozols, Inese Jaunzeme, iespējams, arī citi.

Valsts policijā ir saņemti vairāki iesniegumi par M. Dzenīša krāpnieciskām darbībām, taču, izskatot iesniegumus, vai nu ir pieņemti lēmumi par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, vai tika uzsākti kriminālprocesi, kuros tā arī nenotika to tālākā virzība un krimināllietas netika nosūtītas uz tiesu.

Apkopojot informāciju par ierosinātajiem kriminālprocesiem, ir zināmas šādas lietas:

1) Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Aizkraukles iecirknī 2004.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.11370043804 par krāpnieciskām darbībām pret Andreju Bulli.

2) Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (turpmāk – VP RRP) Ogres iecirknī 2005.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.11310064605 par krāpnieciskām darbībām pret Aleksandru Kaminski.

3) VP RRP Ogres iecirknī uzsākts kriminālprocess Nr.11310061205 par krāpnieciskām darbībām pret Sarmīti Šariko.

4) VP RRP Ogres iecirknī 2006.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.11310118706 par to, ka M. Dzenītis prettiesiski ieguva nekustamo īpašumu Ogrē, Tīnūžu ielā 3A-58, no kā cietis Imants Jurēvics.

5) VP RRP Jūrmalas iecirknī tika uzsākts kriminālprocess Nr.11410034608 par M. Dzenīša noziedzīgām darbībām, kuru rezultāta cietis Rihards Neimanis.

6) VP RRP Rīgas Centra iecirknī tika uzsākts kriminālprocess Nr.11410025111 par M. Dzenīša noziedzīgām darbībām saistībā ar nekustamā īpašuma iegādi, kuru rezultāta cietis Rihards Neimanis.

7) VP RRP Ogres iecirknī 2011.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.11310088911 par to, ka, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos, skolotājai Vijai Lagzdiņai izkrāpti nekustamie īpašumi. 

8) VP RRP Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja 2.nodaļā 2012.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.11517096812 par M. Dzenīša pretlikumīgām darbībām, kuru rezultāta cietis Mihails Kobiļanskis.

9) VP RRP Ogres iecirknī 2012.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.11310006812 par to, ka M.Dzenītis, izmantojot cietušo Diānas Venskusas un viņas mātes Skaidrītes Kaņepas uzticēšanos, veica nekustamā īpašuma Ogrē, Skuju ielā 3, izkrāpšanu.

10) VP RRP Ogres iecirknī 2012.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.11310032012 par to, ka M. Dzenītis nelikumīgi atsavināja cietušās Ivetas Zaicevas nekustamo īpašumu Ogrē, Mālkalnes prospektā 17-5.

11) VP RRP Ogres iecirknī 2012.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.11310031912 par to, ka M. Dzenītis nelikumīgi atsavināja cietušā Viktora Rastopčina nekustamo īpašumu Ogrē, d/s "Urga", dārzu Nr.421.

12) VP RRP Ogres iecirknī 2012.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.12310001012 par to, ka M.Dzenītis veica krāpnieciskās darbības pret cietušo, skolotāju Dagmāru Zilberti saistībā ar nekustamā īpašuma Ogrē, Skuju ielā 3 izīrēšanu.

13) VP RRP Ogres iecirknī 2012.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.11310022012 par to, ka M. Dzenītis veica krāpnieciskās darbības pret cietušo vājredzīgo invalīdu Guntu Avotiņu saistībā ar nekustamu īpašumu atsavināšanu.

14) Jūrmalas pilsētas prokuratūrā 2012.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.12410001912 par Edmundam Irbem piederošā nekustamā īpašuma Jūrmalā, Upes ielā 25, izkrāpšanas faktu. Cietušais jau ir miris, tā arī nesagaidot lietas atrisināšanu.

15) VP RRP Rīgas Teikas iecirknī 2013.gadā uzsākts kriminālproces Nr.11091167513 par iespējamām krāpnieciskām darbībām pret Sergeju Ļevenkovu, izkrāpjot viņam piederošo dzīvokli Rīgā, Raunas ielā 35-53.

16) Rīgas pilsētas Vidzemes prokuratūrā 2013.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.12060005913 par Sergeja Ļevenkova iespējamo nonāvēšanu, kas bija saistīta ar viņa dzīvokļa Rīgā, Raunas ielā 35-53 izkrāpšanu. Kriminālprocess tika izbeigts, un no lēmuma par kriminālprocesa izbeigšanu izrietēja, ka pastāvēja reālā iespēja, ka S.Ļevenkovs tika noindēts, taču policijas nolaidības dēļ kriminālpocess uzsākts novēloti, kad vairs nebija iespējams veikt neatliekamās procesuālās darbības un iegūt pierādījumus iespējamai slepkavībai.

17) VP RRP Ogres iecirknī 2013.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.11310035813 par to, ka M. Dzenītis izkrāpa bijušajai skolotājai Norai Krūzei piederošos nekustamos īpašumus.

18) VP RRP Rīgas Brasas iecirknī 2016.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.11094081016 par to, ka M. Dzenītis izkrāpa cietušajai Evai Jaunzemei nekustamo īpašumu. Noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas turpinājuma un izkrāpto nekustamo īpašumu legalizācijā tieši iesaistīts policijas darbinieks Arnis Zilberts, kurš reģistrēja savā īpašumā noziedzīgi iegūtos nekustamos īpašumus.

19) VP RRP Rīgas Teikas iecirknī 2016.gadā uzsākts kriminālproces Nr.11091178716 par krāpnieciskām darbībām pret Leonīdu Jurkeviču, izkrāpjot viņam piederošos nekustamos īpašumus (viena no retajām krimināllietām, kura nodota tiesai, taču ilgus gadus nav izskatīta pat pirmajā instancē). Veicot kriminālvajāšanu, prokurors šajā lietā pamatoti konstatēja pazīmes, ka M. Dzenītis izvairās no nodokļu nomaksas, un izdalīja par šiem faktiem kriminālprocesu, kurā arī nenotiek nedz prokurora uzraudzība, nedz izmeklēšana. Valstij, iespējams, ir nodarīti zaudējumi nenomaksāto nodokļu veidā, bet valsts iestādes pat pirkstu nepakustina, lai to izmeklētu.

20) VP RRP Rīgas Brasas iecirknī 2017.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.11094067517 par to, ka M. Dzenītis izkrāpa cietušajam Viktoram Raževam nekustamo īpašumu (lieta nodota tiesai).

21) VP RRP Jūrmalas iecirknī 2019.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.11410018219, par to, ka M.Dzenītis veica krāpnieciskās darbības pret cietušo Eināru Grinbergu. M. Dzenītim apsūdzība celta 2020. gada februārī, tā paša gada maijā nezināmu iemeslu dēļ tika nomainīts prokurors - procesa virzītājs, un lieta nonāca prokurora K. Cakula lietvedībā. K. Cakuls 2 reizes pieņēma lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu, un abas reizes pēc pārsūdzības kriminālprocesu atjaunoja Ģenerālprokuratūra, atzīstot, ka K. Cakula secinājumi kriminālprocesa izbeigšanai ir kļūdaini. 2022. gadā cietušais lūdza Rīgas tiesas apgabala prokuratūras virsprokuroru Armīnu Meisteru nomainīt procesa virzītāju, jo acīmredzami netika nodrošināta efektīva kriminālvajāšana un process bija ļoti novilcināts. Uz minēto signālu Armīns Meisters nav reaģējis. Taču ir atzinis, ka process ir būtiski novilcināts, bet, ņemot vērā, ka prokurors K. Cakuls ir ļoti aizņemts citos procesos, A. Meistera izpratnē tas ļāva turpināt šī procesa novilcināšanu. Kopš tā ir pagājis gads. Procesa virzītājs joprojām ir K. Cakuls. Kriminālprocess “guļ” prokuratūras lietvedībā ceturto gadu. Ar nožēlu jāatzīst, ka šajā gadījumā ir pārkāpti visi iespējamie saprātīgie termiņi, lai M. Dzenītim piemērotu atbilstošu sodu.

22) VP RRP Ogres iecirknī 2019.gadā uzsākts kriminālprocess Nr.11310032019, kas šobrīd atrodas VP RRP KrPP 3.biroja lietvedībā, par krāpnieciskām darbībām pret cietušo M.Skuju. M. Dzenītim kriminālprocesā ir aizdomās turētā statuss, kriminālprocess uz prokuratūru netiek virzīts.

Iespējams, par M.Dzenīša un ar viņu saistīto personu darbībām ir uzsākti arī citi kriminālprocesi, kuri nav minēti šajā iesniegumā, kā arī var tikai iedomāties, cik ir pieņemti lēmumi par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu ar policijai tik izdevīgu frāzi “starp jums pastāv civiltiesisks strīds”.

Izvērtējot situāciju, rodas aizdomas, ka prokurori ļaunprātīgi vilcina kriminālprocesu virzību pret M.Dzenīti vai arī nevēlas iedziļināties lietu būtībā un nav spējuši objektīvi izvērtēt pierādījumus. Prokuratūras darba līmenis kļuvis tik zems, ka prokurori vairs nespēj saskatīt cēloņsakarības, plašāk domāt un analīzēt apstākļus, objektīvi vērtēt pierādījumus, baidās virzīt lietas uz tiesu un uzturēt apsūdzību, zinot, ka pretī ir rūdīts noziedznieks un tiesas process nebūs viegls. Daudz vienkāršāk celt apsūdzības mazās lietās tiem, kuri atzīst vainu vai pret kuriem ir 200% pierādījumu. Dāsna alga tiek maksāta stabili neatkarīgi no rezultātiem. 

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 128.panta 3.daļu nevienam no pierādījumiem nav iepriekš noteikta augstāka ticamības pakāpe nekā pārējiem pierādījumiem. Taču, ņemot vērā to, ka krimināllietas nezināmu iemeslu dēļ nevirzās uz tiesu, acīmredzami tiek pieņemts, ka M. Dzenīša apgalvojumiem ir lielākā ticamības pakāpe nekā vairāku neatkarīgu un savā starpā nepazīstamu cietušo personu liecībām. Prettiesisku darbību sistemātiskums un līdzīgs izdarīšanas veids kopsakarā ar citiem lietās esošajiem pierādījumiem norāda uz to, ka cietušie tika maldināti un pret viņiem tika veiktas noziedzīgās darbības. Kā citādāk var izskaidrot faktu, ka tikai šajā publikācijā ir minēti 23 kriminālprocesi, kur cietušie sūdzas par krāpšanu, un cik vēl kriminālprocesi vai iesniegumi par kriminālprocesu uzsākšanu šeit nav minēti.

Tādējādi ir pamats aizdomām, ka uzraugošie prokurori nepienācīgi pilda savas kā uzraugošo prokuroru funkcijas, neobjektīvi novērtē pierādījumu pietiekamību, kā rezultātā cietušajiem vairākus gadus tiek liegtas tiesības aizsargāt savas mantiskās intereses.

Īpaši atzīmējams, ka kolektīvajā iesniegumā tika norādīti arī citi fakti un virkne lūgumu par iespējamiem citiem M. Dzenīša smagiem un sevišķi smagiem noziegumiem t.sk. tautsaimniecības jomā. Vairāk nekā 2 gadus neviena prokuratūras amatpersona nav veikusi faktu pārbaudi un izvērtēšanu. M. Dzenītis veiksmīgi darbojas savā jomā. Jo kā tad citādāk, ja K. Cakuls un A. Meisters tur roku uz pulsa un ļauj lietām neiet uz priekšu.

Ir tikai viens jautājums J. Stukānam – vai viņš ir informēts par šo situāciju savā vadībā esošaja iestādē un vai to uzskata par normālu, Kriminālprocesa likuma normām atbilstošu? Mums liekas, ka šī situācija ir iestādes līmeņa rādītājs, kas rāda: katastrofa.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...