Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Finanšu ministra Arvila Ašeradena (“Jaunā Vienotība”) pieņemtais lēmums atjaunot amatā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi ir ne tikai priekšteča, paša partijas biedra Jāņa Reira uzsāktās VID attīrīšanas brutāla izbeigšana, bet arī apliecinājums tam, ka dažu politisko spēku it kā piedzīvotā sakāve vēlēšanās, iespējams, ir visnotaļ iluzora.

Jaunzemei jau sen bija jāatkāpjas pašai

Jebkuras valsts iestādes vadītājs nes personisku atbildību, ja viņa pakļautībā esošajā struktūrā tiek konstatētas kliedzošas nelikumības, kas novedušas pie smagām sekām. Bez izņēmumiem. Gadījumos, ja vadītājs pats bijis iesaistīts nelikumību organizēšanā vai piesegšanā, viņam jāatbild likuma priekšā kopā ar pārējiem pretlikumīgo darbību veicējiem.

Arī gadījumos, kad iestādes šefs neko nav zinājis par savu padoto slepeno dzīvi un veiktajām nelikumībām, viņa atbildības slogs nemazinās. Tātad šis konkrētais vadītājs ir tik nekompetents, nesaprotošs vai vienkārši visos virzienos lokāms, ka viņa atrašanās augstā amatā nav pieļaujama. Tā ir aksioma, kas (vismaz uz papīra) garantē kaut kādu nebūt pārliecību, ka valsts iestāžu pārvaldība notiek puslīdz optimāli un visu valsts iedzīvotāju interesēs. Latvijā diemžēl šī aksioma lielākoties tiek ignorēta.

Uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt tos gadījumus, kad amatpersonas atklātu nelikumību gadījumā savā pārvaldībā esošā jomā būtu atkāpušās pašas. Tikpat maz pirkstu vajag, lai atsauktu atmiņā gadījumus, kad augstāka instance šādu vadītāju būtu patriekusi. Nereti pēc šādiem gadījumiem patriekts tiek pats patriecējs. Lielākoties notiek kaut kādas politiskās spēles un mudžināšanās, kas arvien vairāk iedzīvotājiem rada pārliecību, ka nekas šajā valstī nenotiek godīgi un normāli.

Tieši šāds ir nu jau atkal zirgā esošās VID ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes gadījums. Kopš viņas stāšanās amatā VID piedzīvojis tik daudz skandālu, ka pietiktu sešu ģenerāldirektoru atcelšanai. Tikai ne Jaunzemes.

Viņa, tumsībā turētā, pat nenojauta, ka pašas deguna priekšā muitnieki šiverējas ar kokaīnu un vēl visādi korumpējas, izmeklētāji fabricē lietas uz nebēdu, bet bēdu uzņēmējiem, citi atkal veic uzrēķinus, kurus nemaz neuzrēķina, jo uzrēķinātājiem pašiem tiek “uzrēķināts”, vārdu sakot, nezināja neko no tā, ko neoficiāli jau sen zināja teju katrs, kam bijusi tā laime vai nelaime nokļūt “padziļinātā” VID uzmanības lokā. Jaunzeme tā visa laikā tikai priecājusies par panākumiem VID pieejamības uzlabošanā un pamuļķīgas, kaķa Leopolda cienīgas draudzības vairošanā starp jauko VID un tautu.

Vēl jau var pieminēt arī ierēdņa akreditācijas rezultātus, kuri neuzrādīja ģenerāldirektores spējas vadīt šo iestādi (turklāt vairākkārt).

Faktiski jau tikai viens no pieminētajiem skandāliem būtu pilnīgi pietiekams iemesls, lai Jaunzeme pati atkāptos no amata, bet nē. Viņa turpināja sēdēt tajā tronī, kurā viņu savulaik uznesa tā brīža politiskā konjunktūra. Turklāt katrā arvien no jauna atklātā nelikumību gadījumā turpinot runāt pilnīgas bezjēdzības par pasākumu kopuma stiprināšanu tiešā kontaktā ar cilvēkiem esošo ierēdņu darba uzlabošanā un tamlīdzīgas nekonkrētas blēņas. Tomēr tieši tāda ģenerāldirektore tolaik (un arī, kā redzams, pašlaik) bija izdevīga un vajadzīga dažādu shēmu veidotājiem no Latvijas politekonomiskā dūksnāja.

Reira pacietības mērs bija pilns

2022. gada 15. septembrī toreizējā finanšu ministra Jāņa Reira politiskajās batālijās gadiem ilgi rūdītā pacietība beidzās - pat ja uz viņu arī tolaik tika izdarīts spiediens likt mierā jauko ģenerāldirektori, viņš tomēr vairs nespēja izturēt arvien baisāko atklājumu mākoni, kas cēlās no pamales Talejas ielas pusē. Jaunzeme tika atstādināta no amata, gan tikai uz disciplinārlietas izskatīšanas laiku. (Te nu jāpiemin, ka šīs “disciplinārlietu” izskatīšanas, īpaši “izskatītāju” nozīmēšanas kārtība arī ir mazliet dīvaina, bet tas ir nedaudz cits stāsts. Jāpiemin vien, ka Paulam Putniņam ir tāda luga ar visai zīmīgu nosaukumu “Paši pūta, paši dega”.)

Saprotams, ka Jaunzeme nekādu savu atbildību pat neskaitāmo mediju izgaismoto lietu sakarā nesaskatīja un nostājās cietējas pozā. Tikmēr viņas politisko un tumšekonomisko aprindu fani jau centās gatavot augsni paša Reira nomelnošanai - tika izplatītas runas par kaut kādu mistisku “personisku nepatiku” un tamlīdzīgā garā, kam bija tikai viens mērķis - pēc iespējas novērst uzmanību no būtiskā, proti, notiekošā pašā VID.

Bet tur šis tas notika. Nu, piemēram, no amata tika atstādināts Nodokļu un muitas policijas priekšnieks Kaspars Podiņš, kura gadījumā sazin kāpēc par nekādu personisku Reira “nepatiku” neviens vis nerunāja. Jo dikti jau nu sapurgāts bija Podiņa mundieris. Tagad, atšķirībā no Jaunzemes, Podiņš VID vairs nestrādā.

Uz Reiru visādi centās iedarboties gan tā laika koalīcijas partneri, gan šo koalīcijas partneru partneri, kā rezultātā tapa kaut kāds absolūti nesaprotams papīrs - plāns pārcelt Jaunzemi ar ja ne tikpat, tad ar ļoti līdzīgu atbildības slogu apveltītā amatā. Šis plāns jau laikam tomēr nav jāuztver nopietni - tas bija tikai tāds nomierinošas “eļļas pieliešanas” mēģinājums pamatoti uzbangojušā skandāla viļņos. Patiesais visu šo darbību mērķis bija sagaidīt vēlēšanu rezultātus.

Degradē Reiru un, iespējams, “sadīlo” ar zaudētājiem

Vēlēšanas nāca ar pārsteigumiem - kā zināms, 5% barjera palika nepārvarēta tādam smagsvaram kā “Attīstībai/Par” ar Pabriku priekšgalā, Pavļutu pakaļgalā un Jaunupu gan tur, gan tur. Tomēr veca mīlestība, kā zināms, tik ātri nerūs. Uzvarējusī “Jaunā Vienotība”, lai gan ārēji demonstrējot baisos muskuļus, nekur daudz tālāk par iepriekšējās valdības veidotāju savienotājelementu tā arī laikam nav tikusi.

Visas vecās saites joprojām nav irušas un laikam tik drīz vis neirs. It kā revolucionāri mainot iepriekš faktiski pašu pieņemtos mazāk svarīgos lēmumus (piemēram, Biķernieku zemes jautājumā), daudzos jautājumos “dīlošanās” ar vecajiem biedriem, visticamāk, nav zaudējusi neko no iepriekšējā asuma. Viens no būtiskākajiem jautājumiem neapšaubāmi bija jautājums par Jaunzemi.

Pirmais, ko izdarīja pašu zēni no “Jaunās Vienotības”, bija Reira noņemšana no finanšu ministra trases. Izskanēja brēcieni, ka valdībā netiks ņemts neviens, kam tauta nebūs dāvājusi uzticību vēlēšanās. Tas notika, it kā vēršoties pret Ulda Pīlēna tīkojumiem pēc posteņa, pēc kura viņš nemaz, visticamāk, netīkoja.

Tādējādi tika panākts, ka Reirs, kurš palika uzreiz aiz “strīpas” vēlēšanās, par ministru nekļuva. Tā radās pamats nomainīt ministru pret “milzu uzticību” ieguvušo Ašeradenu, kurš visādu darījumu slēgšanā skaitās meistars jau no tiem laikiem, kad par reālām kapeikām nopirka valsts dibināto un izmaksāto “Dienu”.

Ašeradens, protams, iepazinās ar lietu, iepazinās arī ar Jaunzemi - ar pārējiem, kuri bija iesaistīti Jaunzemes atgriešanās projektā, viņš, visticamāk, jau bija labi pazīstams. Laiks gāja, Ašeradens turpināja iepazīties, pati Jaunzeme, kā jau tas atstādinātām amatpersonām Latvijā ierasts, sasirga, visi kaut ko gaidīja. Kamēr sagaidīja.

Podiņš prom, Jaunzeme atpakaļ, viss notiek tālāk?

Visticamāk, kaut kādu disciplinārlietas atzinumu Ašeradenam vajadzēja tikpat ļoti kā Latvijai Skultes termināli, kuru patiesībā nevajadzēja. Vajadzēja tikai laiku, kamēr tiek panākts kaut kāds kompromiss. Ļoti iespējams, ka šis kompromiss tika panākts ar jau pieminētā Podiņa pilnīgu un galīgu “kancelēšanu”. Šis vīrs, kurš, pēc pagaidām neoficiālas versijas, esot bijis tiešā saite starp “atpariešus” atbalstošiem uzņēmējiem un VID, respektīvi, esot uzmanījis, lai tiktu ievērotas šo uzņēmēju intereses un piesegtas viņu rebes, piemēram, dažu uzņēmumu izslēgšana no PVN maksātāju loka un tālāku šo uzņēmumu “neredzēšana” no VID puses, bija tik tālu “izgaismojies”, ka vairs īsti līdzšinējai misijai nederēja.

Tāpēc, iespējams, tika nolemts viņu šajā “šaha spēlē” upurēt. Bet, kā zināms, bieži vienas figūras upurēšana ļauj iegūt ko citu, piemēram, saglabāt dāmu - nu gluži kā tas notika Jaunzemes atgriešanās stāstā. Podiņš prom, Jaunzeme atpakaļ, bet virtuālā “Jaunupa sarakstiņa” loma, ko līdz šim pildīja Podiņš, tiks uzticēta kādam citam. Vēlreiz jāuzsver, ka šī ir tikai neoficiālā informācijā balstīta versija un Jaunzemes kundzes tik kārotos ar zvērestiem, videoliecībām un notariāli apstiprinātiem dokumentiem nostiprinātus pierādījumus vismaz pagaidām iegūt ir apgrūtinoši. Ja izrādīsies, ka aprakstītā versija ir nepatiesa, nekavējoties par to ziņosim.

Jaunzemes uzstāšanās bija viņas nekompetences paraugstunda

Pēc triumfālās atgriešanās atpakaļieceltā VID ģenerāldirektore sniedza interviju “Rīta Panorāmā”. Varbūt nevajadzēja. Jo ļoti jau dīvaini izklausījās Jaunzemes stāstītais, ka viņa beidzot ir izlasījusi dažas grāmatas par labas prakses ieviešanu, ka esot izpratusi, ka korupcija esot VID zemākajos slāņos, uzzinājusi, ka VID piedāvā darbiniekiem zemas algas un liek strādāt virsstundas. Tomēr kronis visam bija viņas solījums sākt domāt par to, kas īsti ir VID, kā arī plānotais ieguldījums ēnu ekonomikas apkarošanā, proti, statistikas sagatavošana. Pavisam baisi, ka ģenerāldirektore tiešām saka, ko domā, kļuva pēc viņas teiktā, ka “mēs turpināsim iesākto”. Tā vien šķiet, ka cerībām uz pārmaiņām un VID attīrīšanos tomēr nebūs lemts piepildīties.

Tikpat bezsaturīgi un pat mazliet traģikomiski bija arī Ašeradena dotie “jaunie uzdevumi” Ievai Jaunzemei. Kā milzu novitāte tika nosauktas lietas, kas faktiski ir pat primitīvā līmenī pašsaprotamas. Līdzīgi varētu, piemēram, satiksmes ministrs uzdot Autotransporta direkcijai turpmāk nodrošināt un raudzīties, lai autobusiem būtu riteņi, vai tieslietu ministrs turpmāk paģērētu tiesām vadīties pēc likuma. Jautājums, vai bijušais ministrs, tagadējās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs samierināsies ar sava pēcteča Ašeradena lēmumu? Iespējams, ka “Jaunās Vienotības” monolītajā masā sāk parādīties šādas tādas pirmās nevienotības plaisas.

Novērtē šo rakstu:

0
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...