Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

komplekts

06.03.2018. 02:27

ZM,LVM,VMD sen būtu jāsoda par pretvalstisku rīcību. Un Ščastjedavalku ar visu savu Ilgtspējīgās attīstības komisiju.

Atbildēt

dggg

06.03.2018. 01:40

»

Muldis

Tur kur veiktas kailcirtes, Latvijas meži pārvēršas par necaubrienamiem džungļiem


Varētu domāt ka tie krūmi kādreiz būs mežs. Visas kailenes tik ar krūmiem aizaugušas reti kur kāds stāda ko

Atbildēt

kas būs, kas būs ..

05.03.2018. 15:42

»

hmm

Šur tur pārspīlēts, bet raksta vīrs no paaudzes, kuras darba augļus patlaban ekspluatējam un ekspluatēsim tuvākā nākotnē.Kas būs pēc tam


Robčiks jau pateica, kas būs - kad viss būs noskūts, pārdos savu unikālo automatizēto pareizas lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēmas izmantošanas pieredzi:))))

Atbildēt

Eiropai ir jāmaksā par stādiem

05.03.2018. 06:18

Katram mežam ir īpašnieks, Latvijas valstij pieder 50% mežu. Pie kam 20% latvijas mežu ir visādi aizliegumi ierobežojumi.
Privātpersonām pieder pārsvarā mantotas izaugušas lauksaimniecības platības, tāpēc lieciet viņus mierā un atbalstiet ar Latvijas zinātnieku izaudzētu stādu iegādi.

Atbildēt

hmm

05.03.2018. 03:33

Šur tur pārspīlēts, bet raksta vīrs no paaudzes, kuras darba augļus patlaban ekspluatējam un ekspluatēsim tuvākā nākotnē.Kas būs pēc tam?

Atbildēt

tādi esam

05.03.2018. 03:10

Nav mums mežsaimniecības, bet gan mežonīga un alkatīga kokrūpniecība

Atbildēt

NIKNAIS

04.03.2018. 22:01

Mežu politiku vajag liberalizēt, tas nav slikti un iespējams tas ir pareizs ceļs, tomēr, ir jāaizliedz tikai viena lieta - Kailcirtes (izņemot sanitārās kailcirtes un kailcirtes audzēs kurās 1 stāvs (nav pameža), Latvija piekopj Zieviedrijas modeli, bet atšķirībā no Zviedrijas, Latvijā vairumam mežu ir 3 stāvi, nevis 1 vai 2 kā tas ir Skandināvijā, līdz ar to Latvijā 2-3 stāvu mežos ir jāaizliedz kailcirtes, jo šajos tipos piemērotākas ir izlases cirtes

Atbildēt

:)

04.03.2018. 07:50

kad viss būs nocirsts, sāks pārdod savas unikālās zināšanas!

Atbildēt

un vēl Robčiks mums stāsta

04.03.2018. 07:48

Mežsaimniecība mūsdienās nav tradicionāla nozare ar zemu inteliģences līmeni. Tā burbuļo no augstām tehnoloģijām un augsti kvalificētiem cilvēkiem.!!!!!!! Tradicionālo mežkopju skaits jebkurā meža apsaimniekošanas uzņēmumā turpina samazināties. Aizvien lielāka nozīme mežsaimniecībā ir citu profesiju un citu kvalifikāciju cilvēkiem

Vai tāpēc reģionālajām struktūrām to nosaukumā atmetāt vārdu “mežsaimniecība”?

Nē. Mēs to darījām tāpēc, ka mūsu uzņēmumā mežsaimniecība nav vienīgais saimnieciskās darbības virziens. Mums ir zemes dzīles, medību saimniecība, tūrisms, kokaudzētavas.

Atbildēt

skat, par ko Robčiks pārvērtīšot savu privāto gateri LVM!

04.03.2018. 07:45

Ar derīgo izrakteņu – smilts, grants, kūdras, dolomīta – ieguvju apsaimniekošanu mēs saistām lielas nākotnes cerības. Pašreiz notiek šā biznesa pārveide atbilstoši komerciāliem tirgus apstākļiem.
Mēs sākam pārdot savu pieredzi mežsaimniecības automatizēšanā, un šajā jomā notiek ekplozīva attīstība. Tās ir unikālas zināšanas par to, kā efektivizēt mežsaimniecību, izmantojot pareizas lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēmas. Tās ir ID platformas, kuras palīdz lēmumu pieņemšanā, veicot ikdienas darbus. Klientu skaits, kas ieinteresēti ID platformas produktu pielāgošanā viņu vajadzībām, pieaug reizinājumos. Esam ļoti tuvu tam, lai sāktos ievērojama apjoma piegādes pat uz mūsu līmeņa un mēroga uzņēmumiem ārpus Latvijas.
LA.5.janv.

Atbildēt

no Jūrmalas

04.03.2018. 06:03

Paldies par rakstu!
Meža politiku jau sen nosaka VAS " LVM" un kokrūpnieki.
Liela nelaime mežsaimniecībā ir mūžīgais VMD augstākais ierēdnis - demagogs Ozols, kas visās institūcijās kladzina, ka ar mežu apsaimniekošanu viss ir OK.

Atbildēt

angel

04.03.2018. 03:50

Jā , Latvijas meži ir izvaroti. Leišos meži vēl ir kā meži , bet nu jau ar šī gada sākumu tiek ieviesta jauna kārtība , līdzīgi kā pie mums un sekas būs līdzīgas. Tiem alkatīgajiem cūkām visu laiku ir par maz !

Atbildēt

Uldis

04.03.2018. 03:49

»

lasītājs

Kamēr vien pastāvēs iespēja no mežiem gūt kaut cik vērā ņemamus ienākumus, tikmēr Ozols tiks turēts ZZS barotavā Republikas laukumā 2


Kamēr pie ietekmīgākām silēm ir Rinkēvičs, Kozlovskis un Ašerādens, runāt par ZZS "barotavām" ir pāragri.

Atbildēt

Uldis

04.03.2018. 03:44

»

Mežainis

Latvijas meži šodien ir apsaimniekoti daudz labāk, nekā stāstā pieminētajos laikos, tas ko autors pauž diemžēl ir zaļo nopirkta vai vienkārši naiva cilvēka demagoģija. Ja zaļo uzvaras gājiens turpināsies, tad drīzumā Latvijas meži pārvērtīsies par necaurbrienamiem dzungļiem, bet mežs jau no baronu laikiem...


Tur kur veiktas kailcirtes, Latvijas meži pārvēršas par necaubrienamiem džungļiem. Kādreizējo mežu vietā tur tagad ir 1-2 m augsti krūmi, caur kuriem grūti izlauzties un tur mežs sāks veidoties labi ja pēc kādiem 10 gadiem un vēl gadi 50 paies, kamēr tur atkal būs mežs. Latvijas izcirtēji (izvālētāji, izdrāzēji) demagoģiski apgalvo, ka koku (skaita ziņā) ir vairāk nekā bija agrāk, tikai to kopējā masa ir būtiski kritusies. Varētu vēl saprast, ja pārdoto mežu naudu tiktu ieguldīta valsts attīstībā, nevis dārgās mašīnās, jahtās, perversās izpriecās un sodomītu atribūtos.

Atbildēt

hm,

04.03.2018. 03:42

Vides organizācija Par zaļu Pierīgu darbību sākusi 2011. gadā. Pašlaik tās darba kārtībā ir, piemēram, aktivitātes Meža sertifikācijas padomes vides sekcijā, lai veidotu Latvijas sabiedrībā izpratni par ilgtspējīgu mežsaimniecisko darbību. !!!!!!!!!!!

Andris (Zariņš) savu profesionālo izglītību ieguvis mežsaimniecības jomā, savukārt Arnis (Puksts) ir fizisko personu datu aizsardzības speciālists, viņš pārstāv divas sfēras – informācijas tehnoloģijas un jurisdikciju. Abi ir mednieki un darbojas nevalstiskajā organizācijā Biedrība Medniekiem.lv.

Kā nevalstisko organizāciju pārstāvis viņš darbojas arī Valsts ieņēmumu dienesta Sabiedriskā labuma komisijā !!!!!!! un, vērtējot vides aizsardzības situāciju valstī, atzīst, ka Latvijā ir maz profesionālu sabiedrisko vides aizsardzības organizāciju un nav daudz arī nelielo vides iniciatīvu.
Diena,17.10.2017

Atbildēt

no liopas pasaku vāceles

04.03.2018. 03:11

»

kārtējais melu raksts dīvānā pirdējiem

...


susura trauksmes kliedziens „lobēt ārzemnieku idejas Latvijas meža nozarē” sastindzināja visu mežu. Vai atkal jau pelēkais Jupis uzdarbojas?

Atbildēt

lauķis

04.03.2018. 01:50

»

Arags

Ak, veco mežinieku stāsti! Kā mēs sargājām, kā dzērām, un kā blatojāmies. Padomju laikos viss balstījās atsevišķu mežinieku godaprātā un koksnes produkcija bija baisi zemas kvalitātes. Bet bites bija lielas un medus salds, jo bijām jauni ! Cepuri nost, bet mūsdienu mežsaimniecība ir mainījusies. Un ...


Jā , mežsaimniecība ir tik labi izmainījusies ka drīz kļūs lieka , nebūs ko apsaimniekot.
Vispirms būtu jānodefinē kas ir mežs.Bet mežs sākas vismaz no 80 gadu vecuma.Tādu mežu ir palicis tikai kādi 40% no visu t.s. mežu platības.Meži kas vecāki par 100 gadiem ir tikai daži procenti.

Atbildēt

jllj

04.03.2018. 00:43

Tādēļ brīnos ko pēdējo 2 gadu laikā gar ceļu Liepāja -Ventspils tādas kailenes parādijušās. Katru svētdienu braucām vasarā uz laukiem .Katru reizi atkal savādāk. Pa nedeļu jau atkal plikumi parādās. Vai ceļa malā atkal lielās čupas ar baļķiem .Savilkuši no tālākiem gabaliem ko nevar redzēt no ceļa. Tādas kaudzes . Uz aci mašinas 3-4 droši var piekrāmēt. Un tas tik pa nedēļu savilkts . Bija mums sēņu vieta dziļāk mežā Rudenī gājām sēnēs Ne mežu pazīstam ne saprotam vispār pareizi ejam Bija pilni grozi parasti gailenēm ,bekas, baravikas bija Pagājušajā rudenī aizgājām tik zari samesti nekādas sēnes neatradām atnācām tā pat atpakaļ.

Atbildēt

kārtējais melu raksts dīvānā pirdējiem

04.03.2018. 00:01


Šie zaļie teroristi kuri pārtiek no VARAM izkrāptās naudas visādiem pseido dabai draudzīgiem pasākumiem (arī no nīsto LVM ) naudas , sen būtū jāsoda par pretvalstisku darbību ! Šo darboņu bandas mērķis ir pārņemt ZM,LVM,VMD un cirst uz nebēdu +palielināt izkrāptās naudas apjomu no VARAM, lobēt ārzemnieku idejas Latvijas meža nozarē. utt. Visa nozare zin šos sexuālo minoritāšu pārstāvjus ,Rozīts,Rotbegs,Skudriņš ,Ķerus utt.

Atbildēt

Mežinženieris

03.03.2018. 18:53

»

tie ir reāli noziegumi

Pirmos četrus piecus gadus, kamēr pietika ciršanas vecumu sasniegušo 100 gadu vecu priežu un 80 gadu vecu egļu audžu, viss bija kārtībā. Kad to sāka pietrūkt, radās problēmas. Lai saglabātu ienākumus no mežiem, bija ar kailcirtēm jāķeras klāt jaunākām mežaudzēm, kuru ciršana līdz tam bija krimināli ...


Tas, kas notiek pašlaik Latvijas mežos, tas ir kriminālnoziegums, valsts resursu nekontrolēta izlaupīšana.
Tas pats jau notiek visur citur, piemēram, zivju resursu izlaupīšanā.
Abos šajos gadījumos ir gadsimtu pētījumi un zināšanas, ko drīkst un ko nedrīkst darīt, taču mūsu pārgudrie jaunie prāti nav turējuši par vajadzīgu pat iepazīties ar šīm zinātnes, domāju, nenopirktās zinātnes, atziņām.
Skumji vērot to, kas notiek mūsu mežos pašlaik, sekas jau redzam tukšajās akās laukos, plūdos, un citos dabas izpausmēs. Bet tas jau vēl ir tikai sākums, ziediņi, odziņas gan jau sekos pēc tam.

Atbildēt

koksnes audzētava un Strīpnieka makaroni

03.03.2018. 13:52

Lauksaimnieciskais skatījums uz mežu ir arī iemesls tam, kāpēc mežs uz papīra skaitās izcirtumi, kur parasts iedzīvotājs mežu neredz. Lauks paliek lauks vienalga, vai burkāni tajā tikko iesēti, sasnieguši gatavību vai jau novākti. Kā reiz norādījis AS "Latvijas valsts meži" vadītājs Roberts Strīpnieks "meža resurss ir zeme", un kas nu tev saražos vairāk koksnes kubikmetrus, to tu tajā zemē audzē.
/vkerus.blogspot.com/

Atbildēt

koksnes audzētava un Silavas makaroni

03.03.2018. 13:45

Meža vērtējums kubikmetros izriet no skatījuma uz mežu kā lauksaimniecības kultūru (jeb, kā reiz teicis LVM "Silava" direktors Jurģis Jansons: "Mežs nav dabas resurss, bet cilvēka radīts produkts.") Meža vietā redzot burkānu lauku, protams, stulbs šķiet sabiedrības satraukums par "lauka" novākšanu un nejēdzīgi šķiet daļu "burkānu" atstāt uz lauka. "Atstāt cūkām", kā reiz tēlaini izteicās Latvijas Kokrūpniecības federācija vēstulē ministru prezidentam.
/vkerus.blogspot.com/

Atbildēt

viedoklis

03.03.2018. 13:18

Godmanis ir iznīcinājis visu, kam pieskāries. Varu derēt tā notiks arī ar Olainfarm.

Atbildēt

nu nezinu, nezinu

03.03.2018. 13:00

»

Mežainis

Latvijas meži šodien ir apsaimniekoti daudz labāk, nekā stāstā pieminētajos laikos, tas ko autors pauž diemžēl ir zaļo nopirkta vai vienkārši naiva cilvēka demagoģija. Ja zaļo uzvaras gājiens turpināsies, tad drīzumā Latvijas meži pārvērtīsies par necaurbrienamiem dzungļiem, bet mežs jau no baronu laikiem...


Pierīgā tiek cirsti meži, kas nebūt nebija necaurbrienami džunģi, bet gan jaukas ogošanas, sēņošanas un pastaigu vietas, atstājot katru piekto priedi. Par koku apmēriem nezinu, bet vāveres vairs kokos gadu vismaz nav redzētas (agrāk, kafiju dzerot varēja ne tik vienas, bet pat piecu vāverēnu dejā raudzīties), tāpat vairs stirniņas nav redzētas, aplikušas tikai čūskas. Tas pēc izjūtām, nevis likumiem.

Atbildēt

Krišs

03.03.2018. 12:56

LVM Robertiņš tak stāstīja, ka LVM sen vairs neesot nekāds kokmateriālu uzņēmums, bet gan augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas savus hai-tekus tūlīt eksportēšot uz atpalikušo Rietumeiropu un vēl tālāk. Taisīšot biznesu ar derīgo izrakteņu ieguvi. Mežs palikšot tikai nosaukumā.

Atbildēt

Mežainis

03.03.2018. 12:48

»

vēsturnieks

tev barons par šitādu mutes brūķi novilktu bikses un nopērtu


Tev, kā vēsturniekam, gan vajadzētu zināt, ka baroni lika pamatus, rakstā pieminētajai mežierīcībai, tieši ar domu, gūt no meža maksimālu labumu un peļņu, nevis lai mežus pārvērstu par brikšņiem, kā dažiem uzpirktiem dabas draugiem gribētos. Visu cieņu autoram, bet var redzēt, večuks sen mežā nav bijis, bet ir nemitīgi klausījies safantazētus briesmu stāstus par "mežu iznīcināšanu".

Atbildēt

Agronoms.

03.03.2018. 12:46

Raksta autoram ir pilnīga taisnība. Augiem ir tas pats, ja nav noteikta skaita un ir izetināti tie vairāk plešās uz sāniem un tas jau ir pārbaudīts arī praksē. To dabā var redzēt kokiem, kas aug kalnos, tie ir sīki un ar lielu zaru skaitu.

Atbildēt

lasītājs

03.03.2018. 12:35

Kamēr vien pastāvēs iespēja no mežiem gūt kaut cik vērā ņemamus ienākumus, tikmēr Ozols tiks turēts ZZS barotavā Republikas laukumā 2.

Atbildēt

Arags

03.03.2018. 12:25

Ak, veco mežinieku stāsti! Kā mēs sargājām, kā dzērām, un kā blatojāmies. Padomju laikos viss balstījās atsevišķu mežinieku godaprātā un koksnes produkcija bija baisi zemas kvalitātes. Bet bites bija lielas un medus salds, jo bijām jauni ! Cepuri nost, bet mūsdienu mežsaimniecība ir mainījusies. Un uz labo pusi.

Atbildēt

atzarošanas sekcijas padomes loceklis

03.03.2018. 12:19

Mēs, Latvijas izciršanas operatīvās plānošanas apvienība „LIOPA”, esam organizējušies, lai katram Latvijas cirtējam būtu darbs un valstij – nodokļi. Mēs esam organizējušies, lai nocirstu visus lielākus kokus Latvijā, tos pārdotu eksportam un no nopelnītās naudas Latvija plauktu un zeltu.

Atbildēt

Mežainis

03.03.2018. 12:15

Latvijas meži šodien ir apsaimniekoti daudz labāk, nekā stāstā pieminētajos laikos, tas ko autors pauž diemžēl ir zaļo nopirkta vai vienkārši naiva cilvēka demagoģija. Ja zaļo uzvaras gājiens turpināsies, tad drīzumā Latvijas meži pārvērtīsies par necaurbrienamiem dzungļiem, bet mežs jau no baronu laikiem tiek apsaimniekots, lai nestu peļņu, nevis pildītu dabas draugu iedomātas iegribas.

Atbildēt

eeh

03.03.2018. 12:09

Paldies par to mežu bendei Kampejam un viņa palīgiem oranžajiem kretīniem, visādiem robertiņiem, kuri nekad nav saņēmuši algu mazaku par 10 000,un vēl veselam baram liekēžu ar dienesta jauniem džipiem u.c. bezmaksas labumiem.

Atbildēt

tie ir reāli noziegumi

03.03.2018. 12:04

Pirmos četrus piecus gadus, kamēr pietika ciršanas vecumu sasniegušo 100 gadu vecu priežu un 80 gadu vecu egļu audžu, viss bija kārtībā. Kad to sāka pietrūkt, radās problēmas. Lai saglabātu ienākumus no mežiem, bija ar kailcirtēm jāķeras klāt jaunākām mežaudzēm, kuru ciršana līdz tam bija krimināli sodāma. Tā Meža likumā parādījās grozījumi, kas atļāva kailcirtēs nocirst arī jaunākus mežus, ja vien to vidējais koku stumbru caurmērs pārsniedza 34 cm.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

FotoReti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā daļa, un atļaušos sacīt, ka sabiedriskie mediji vēl atrodas gluži labā situācijā, jo viņi vienmēr var aiziet pie valdības un, apelējot uz savu ārkārtīgi lielo nozīmīgumu nacionālajā drošībā, pieprasīt no valsts budžeta papildu naudu.
Lasīt visu...

6

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

Foto2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas toreizējā ministra Edmunda Sprūdža izteikumiem LNT raidījuma “900 sekundes” diskusijā (16.10.2012.), kuras laikā toreizējais ministrs pauda pārliecību par manu atstādināšanu no Ventspils domes priekšsēdētāja amata, cita starpā sakot: „Jums ir jāsaņem [..] taisnīgs sods, zaglim, tāpat kā filmā, ir jāsēž cietumā”; „un tieši, pateicoties tai Jūsu nesodāmībai, kuru Jūs pērkat par publisku nodokļu maksātāju naudu, tajā skaitā par Ventspils iedzīvotāju naudu.”
Lasīt visu...

21

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

Foto1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests esošajā sastāvā.
Lasīt visu...

12

Unikālais izaicinājums

FotoVai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku izaicinājumu? Ja ne visā mūžā, tad tikai pēcpadomju gados. Ja ne no katra cilvēka, tad no valsts visaugstākās amatpersonas. Vai Latvijā ir kāds precedents fotogrāfijā fiksētajam izaicinājumam?
Lasīt visu...

3

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

FotoLatvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas tiesas izveide ir sasteigta, nav pietiekami izvērtēti visi ar to saistītie faktori, kā arī nav ņemtas vērā citas iespējas, kas lietu izskatīšanu padarītu efektīvāku.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...