Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

komplekts

06.03.2018. 02:27

ZM,LVM,VMD sen būtu jāsoda par pretvalstisku rīcību. Un Ščastjedavalku ar visu savu Ilgtspējīgās attīstības komisiju.

Atbildēt

dggg

06.03.2018. 01:40

»

Muldis

Tur kur veiktas kailcirtes, Latvijas meži pārvēršas par necaubrienamiem džungļiem


Varētu domāt ka tie krūmi kādreiz būs mežs. Visas kailenes tik ar krūmiem aizaugušas reti kur kāds stāda ko

Atbildēt

kas būs, kas būs ..

05.03.2018. 15:42

»

hmm

Šur tur pārspīlēts, bet raksta vīrs no paaudzes, kuras darba augļus patlaban ekspluatējam un ekspluatēsim tuvākā nākotnē.Kas būs pēc tam


Robčiks jau pateica, kas būs - kad viss būs noskūts, pārdos savu unikālo automatizēto pareizas lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēmas izmantošanas pieredzi:))))

Atbildēt

Eiropai ir jāmaksā par stādiem

05.03.2018. 06:18

Katram mežam ir īpašnieks, Latvijas valstij pieder 50% mežu. Pie kam 20% latvijas mežu ir visādi aizliegumi ierobežojumi.
Privātpersonām pieder pārsvarā mantotas izaugušas lauksaimniecības platības, tāpēc lieciet viņus mierā un atbalstiet ar Latvijas zinātnieku izaudzētu stādu iegādi.

Atbildēt

hmm

05.03.2018. 03:33

Šur tur pārspīlēts, bet raksta vīrs no paaudzes, kuras darba augļus patlaban ekspluatējam un ekspluatēsim tuvākā nākotnē.Kas būs pēc tam?

Atbildēt

tādi esam

05.03.2018. 03:10

Nav mums mežsaimniecības, bet gan mežonīga un alkatīga kokrūpniecība

Atbildēt

NIKNAIS

04.03.2018. 22:01

Mežu politiku vajag liberalizēt, tas nav slikti un iespējams tas ir pareizs ceļs, tomēr, ir jāaizliedz tikai viena lieta - Kailcirtes (izņemot sanitārās kailcirtes un kailcirtes audzēs kurās 1 stāvs (nav pameža), Latvija piekopj Zieviedrijas modeli, bet atšķirībā no Zviedrijas, Latvijā vairumam mežu ir 3 stāvi, nevis 1 vai 2 kā tas ir Skandināvijā, līdz ar to Latvijā 2-3 stāvu mežos ir jāaizliedz kailcirtes, jo šajos tipos piemērotākas ir izlases cirtes

Atbildēt

:)

04.03.2018. 07:50

kad viss būs nocirsts, sāks pārdod savas unikālās zināšanas!

Atbildēt

un vēl Robčiks mums stāsta

04.03.2018. 07:48

Mežsaimniecība mūsdienās nav tradicionāla nozare ar zemu inteliģences līmeni. Tā burbuļo no augstām tehnoloģijām un augsti kvalificētiem cilvēkiem.!!!!!!! Tradicionālo mežkopju skaits jebkurā meža apsaimniekošanas uzņēmumā turpina samazināties. Aizvien lielāka nozīme mežsaimniecībā ir citu profesiju un citu kvalifikāciju cilvēkiem

Vai tāpēc reģionālajām struktūrām to nosaukumā atmetāt vārdu “mežsaimniecība”?

Nē. Mēs to darījām tāpēc, ka mūsu uzņēmumā mežsaimniecība nav vienīgais saimnieciskās darbības virziens. Mums ir zemes dzīles, medību saimniecība, tūrisms, kokaudzētavas.

Atbildēt

skat, par ko Robčiks pārvērtīšot savu privāto gateri LVM!

04.03.2018. 07:45

Ar derīgo izrakteņu – smilts, grants, kūdras, dolomīta – ieguvju apsaimniekošanu mēs saistām lielas nākotnes cerības. Pašreiz notiek šā biznesa pārveide atbilstoši komerciāliem tirgus apstākļiem.
Mēs sākam pārdot savu pieredzi mežsaimniecības automatizēšanā, un šajā jomā notiek ekplozīva attīstība. Tās ir unikālas zināšanas par to, kā efektivizēt mežsaimniecību, izmantojot pareizas lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēmas. Tās ir ID platformas, kuras palīdz lēmumu pieņemšanā, veicot ikdienas darbus. Klientu skaits, kas ieinteresēti ID platformas produktu pielāgošanā viņu vajadzībām, pieaug reizinājumos. Esam ļoti tuvu tam, lai sāktos ievērojama apjoma piegādes pat uz mūsu līmeņa un mēroga uzņēmumiem ārpus Latvijas.
LA.5.janv.

Atbildēt

no Jūrmalas

04.03.2018. 06:03

Paldies par rakstu!
Meža politiku jau sen nosaka VAS " LVM" un kokrūpnieki.
Liela nelaime mežsaimniecībā ir mūžīgais VMD augstākais ierēdnis - demagogs Ozols, kas visās institūcijās kladzina, ka ar mežu apsaimniekošanu viss ir OK.

Atbildēt

angel

04.03.2018. 03:50

Jā , Latvijas meži ir izvaroti. Leišos meži vēl ir kā meži , bet nu jau ar šī gada sākumu tiek ieviesta jauna kārtība , līdzīgi kā pie mums un sekas būs līdzīgas. Tiem alkatīgajiem cūkām visu laiku ir par maz !

Atbildēt

Uldis

04.03.2018. 03:49

»

lasītājs

Kamēr vien pastāvēs iespēja no mežiem gūt kaut cik vērā ņemamus ienākumus, tikmēr Ozols tiks turēts ZZS barotavā Republikas laukumā 2


Kamēr pie ietekmīgākām silēm ir Rinkēvičs, Kozlovskis un Ašerādens, runāt par ZZS "barotavām" ir pāragri.

Atbildēt

Uldis

04.03.2018. 03:44

»

Mežainis

Latvijas meži šodien ir apsaimniekoti daudz labāk, nekā stāstā pieminētajos laikos, tas ko autors pauž diemžēl ir zaļo nopirkta vai vienkārši naiva cilvēka demagoģija. Ja zaļo uzvaras gājiens turpināsies, tad drīzumā Latvijas meži pārvērtīsies par necaurbrienamiem dzungļiem, bet mežs jau no baronu laikiem...


Tur kur veiktas kailcirtes, Latvijas meži pārvēršas par necaubrienamiem džungļiem. Kādreizējo mežu vietā tur tagad ir 1-2 m augsti krūmi, caur kuriem grūti izlauzties un tur mežs sāks veidoties labi ja pēc kādiem 10 gadiem un vēl gadi 50 paies, kamēr tur atkal būs mežs. Latvijas izcirtēji (izvālētāji, izdrāzēji) demagoģiski apgalvo, ka koku (skaita ziņā) ir vairāk nekā bija agrāk, tikai to kopējā masa ir būtiski kritusies. Varētu vēl saprast, ja pārdoto mežu naudu tiktu ieguldīta valsts attīstībā, nevis dārgās mašīnās, jahtās, perversās izpriecās un sodomītu atribūtos.

Atbildēt

hm,

04.03.2018. 03:42

Vides organizācija Par zaļu Pierīgu darbību sākusi 2011. gadā. Pašlaik tās darba kārtībā ir, piemēram, aktivitātes Meža sertifikācijas padomes vides sekcijā, lai veidotu Latvijas sabiedrībā izpratni par ilgtspējīgu mežsaimniecisko darbību. !!!!!!!!!!!

Andris (Zariņš) savu profesionālo izglītību ieguvis mežsaimniecības jomā, savukārt Arnis (Puksts) ir fizisko personu datu aizsardzības speciālists, viņš pārstāv divas sfēras – informācijas tehnoloģijas un jurisdikciju. Abi ir mednieki un darbojas nevalstiskajā organizācijā Biedrība Medniekiem.lv.

Kā nevalstisko organizāciju pārstāvis viņš darbojas arī Valsts ieņēmumu dienesta Sabiedriskā labuma komisijā !!!!!!! un, vērtējot vides aizsardzības situāciju valstī, atzīst, ka Latvijā ir maz profesionālu sabiedrisko vides aizsardzības organizāciju un nav daudz arī nelielo vides iniciatīvu.
Diena,17.10.2017

Atbildēt

no liopas pasaku vāceles

04.03.2018. 03:11

»

kārtējais melu raksts dīvānā pirdējiem

...


susura trauksmes kliedziens „lobēt ārzemnieku idejas Latvijas meža nozarē” sastindzināja visu mežu. Vai atkal jau pelēkais Jupis uzdarbojas?

Atbildēt

lauķis

04.03.2018. 01:50

»

Arags

Ak, veco mežinieku stāsti! Kā mēs sargājām, kā dzērām, un kā blatojāmies. Padomju laikos viss balstījās atsevišķu mežinieku godaprātā un koksnes produkcija bija baisi zemas kvalitātes. Bet bites bija lielas un medus salds, jo bijām jauni ! Cepuri nost, bet mūsdienu mežsaimniecība ir mainījusies. Un ...


Jā , mežsaimniecība ir tik labi izmainījusies ka drīz kļūs lieka , nebūs ko apsaimniekot.
Vispirms būtu jānodefinē kas ir mežs.Bet mežs sākas vismaz no 80 gadu vecuma.Tādu mežu ir palicis tikai kādi 40% no visu t.s. mežu platības.Meži kas vecāki par 100 gadiem ir tikai daži procenti.

Atbildēt

jllj

04.03.2018. 00:43

Tādēļ brīnos ko pēdējo 2 gadu laikā gar ceļu Liepāja -Ventspils tādas kailenes parādijušās. Katru svētdienu braucām vasarā uz laukiem .Katru reizi atkal savādāk. Pa nedeļu jau atkal plikumi parādās. Vai ceļa malā atkal lielās čupas ar baļķiem .Savilkuši no tālākiem gabaliem ko nevar redzēt no ceļa. Tādas kaudzes . Uz aci mašinas 3-4 droši var piekrāmēt. Un tas tik pa nedēļu savilkts . Bija mums sēņu vieta dziļāk mežā Rudenī gājām sēnēs Ne mežu pazīstam ne saprotam vispār pareizi ejam Bija pilni grozi parasti gailenēm ,bekas, baravikas bija Pagājušajā rudenī aizgājām tik zari samesti nekādas sēnes neatradām atnācām tā pat atpakaļ.

Atbildēt

kārtējais melu raksts dīvānā pirdējiem

04.03.2018. 00:01


Šie zaļie teroristi kuri pārtiek no VARAM izkrāptās naudas visādiem pseido dabai draudzīgiem pasākumiem (arī no nīsto LVM ) naudas , sen būtū jāsoda par pretvalstisku darbību ! Šo darboņu bandas mērķis ir pārņemt ZM,LVM,VMD un cirst uz nebēdu +palielināt izkrāptās naudas apjomu no VARAM, lobēt ārzemnieku idejas Latvijas meža nozarē. utt. Visa nozare zin šos sexuālo minoritāšu pārstāvjus ,Rozīts,Rotbegs,Skudriņš ,Ķerus utt.

Atbildēt

Mežinženieris

03.03.2018. 18:53

»

tie ir reāli noziegumi

Pirmos četrus piecus gadus, kamēr pietika ciršanas vecumu sasniegušo 100 gadu vecu priežu un 80 gadu vecu egļu audžu, viss bija kārtībā. Kad to sāka pietrūkt, radās problēmas. Lai saglabātu ienākumus no mežiem, bija ar kailcirtēm jāķeras klāt jaunākām mežaudzēm, kuru ciršana līdz tam bija krimināli ...


Tas, kas notiek pašlaik Latvijas mežos, tas ir kriminālnoziegums, valsts resursu nekontrolēta izlaupīšana.
Tas pats jau notiek visur citur, piemēram, zivju resursu izlaupīšanā.
Abos šajos gadījumos ir gadsimtu pētījumi un zināšanas, ko drīkst un ko nedrīkst darīt, taču mūsu pārgudrie jaunie prāti nav turējuši par vajadzīgu pat iepazīties ar šīm zinātnes, domāju, nenopirktās zinātnes, atziņām.
Skumji vērot to, kas notiek mūsu mežos pašlaik, sekas jau redzam tukšajās akās laukos, plūdos, un citos dabas izpausmēs. Bet tas jau vēl ir tikai sākums, ziediņi, odziņas gan jau sekos pēc tam.

Atbildēt

koksnes audzētava un Strīpnieka makaroni

03.03.2018. 13:52

Lauksaimnieciskais skatījums uz mežu ir arī iemesls tam, kāpēc mežs uz papīra skaitās izcirtumi, kur parasts iedzīvotājs mežu neredz. Lauks paliek lauks vienalga, vai burkāni tajā tikko iesēti, sasnieguši gatavību vai jau novākti. Kā reiz norādījis AS "Latvijas valsts meži" vadītājs Roberts Strīpnieks "meža resurss ir zeme", un kas nu tev saražos vairāk koksnes kubikmetrus, to tu tajā zemē audzē.
/vkerus.blogspot.com/

Atbildēt

koksnes audzētava un Silavas makaroni

03.03.2018. 13:45

Meža vērtējums kubikmetros izriet no skatījuma uz mežu kā lauksaimniecības kultūru (jeb, kā reiz teicis LVM "Silava" direktors Jurģis Jansons: "Mežs nav dabas resurss, bet cilvēka radīts produkts.") Meža vietā redzot burkānu lauku, protams, stulbs šķiet sabiedrības satraukums par "lauka" novākšanu un nejēdzīgi šķiet daļu "burkānu" atstāt uz lauka. "Atstāt cūkām", kā reiz tēlaini izteicās Latvijas Kokrūpniecības federācija vēstulē ministru prezidentam.
/vkerus.blogspot.com/

Atbildēt

viedoklis

03.03.2018. 13:18

Godmanis ir iznīcinājis visu, kam pieskāries. Varu derēt tā notiks arī ar Olainfarm.

Atbildēt

nu nezinu, nezinu

03.03.2018. 13:00

»

Mežainis

Latvijas meži šodien ir apsaimniekoti daudz labāk, nekā stāstā pieminētajos laikos, tas ko autors pauž diemžēl ir zaļo nopirkta vai vienkārši naiva cilvēka demagoģija. Ja zaļo uzvaras gājiens turpināsies, tad drīzumā Latvijas meži pārvērtīsies par necaurbrienamiem dzungļiem, bet mežs jau no baronu laikiem...


Pierīgā tiek cirsti meži, kas nebūt nebija necaurbrienami džunģi, bet gan jaukas ogošanas, sēņošanas un pastaigu vietas, atstājot katru piekto priedi. Par koku apmēriem nezinu, bet vāveres vairs kokos gadu vismaz nav redzētas (agrāk, kafiju dzerot varēja ne tik vienas, bet pat piecu vāverēnu dejā raudzīties), tāpat vairs stirniņas nav redzētas, aplikušas tikai čūskas. Tas pēc izjūtām, nevis likumiem.

Atbildēt

Krišs

03.03.2018. 12:56

LVM Robertiņš tak stāstīja, ka LVM sen vairs neesot nekāds kokmateriālu uzņēmums, bet gan augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas savus hai-tekus tūlīt eksportēšot uz atpalikušo Rietumeiropu un vēl tālāk. Taisīšot biznesu ar derīgo izrakteņu ieguvi. Mežs palikšot tikai nosaukumā.

Atbildēt

Mežainis

03.03.2018. 12:48

»

vēsturnieks

tev barons par šitādu mutes brūķi novilktu bikses un nopērtu


Tev, kā vēsturniekam, gan vajadzētu zināt, ka baroni lika pamatus, rakstā pieminētajai mežierīcībai, tieši ar domu, gūt no meža maksimālu labumu un peļņu, nevis lai mežus pārvērstu par brikšņiem, kā dažiem uzpirktiem dabas draugiem gribētos. Visu cieņu autoram, bet var redzēt, večuks sen mežā nav bijis, bet ir nemitīgi klausījies safantazētus briesmu stāstus par "mežu iznīcināšanu".

Atbildēt

Agronoms.

03.03.2018. 12:46

Raksta autoram ir pilnīga taisnība. Augiem ir tas pats, ja nav noteikta skaita un ir izetināti tie vairāk plešās uz sāniem un tas jau ir pārbaudīts arī praksē. To dabā var redzēt kokiem, kas aug kalnos, tie ir sīki un ar lielu zaru skaitu.

Atbildēt

lasītājs

03.03.2018. 12:35

Kamēr vien pastāvēs iespēja no mežiem gūt kaut cik vērā ņemamus ienākumus, tikmēr Ozols tiks turēts ZZS barotavā Republikas laukumā 2.

Atbildēt

Arags

03.03.2018. 12:25

Ak, veco mežinieku stāsti! Kā mēs sargājām, kā dzērām, un kā blatojāmies. Padomju laikos viss balstījās atsevišķu mežinieku godaprātā un koksnes produkcija bija baisi zemas kvalitātes. Bet bites bija lielas un medus salds, jo bijām jauni ! Cepuri nost, bet mūsdienu mežsaimniecība ir mainījusies. Un uz labo pusi.

Atbildēt

atzarošanas sekcijas padomes loceklis

03.03.2018. 12:19

Mēs, Latvijas izciršanas operatīvās plānošanas apvienība „LIOPA”, esam organizējušies, lai katram Latvijas cirtējam būtu darbs un valstij – nodokļi. Mēs esam organizējušies, lai nocirstu visus lielākus kokus Latvijā, tos pārdotu eksportam un no nopelnītās naudas Latvija plauktu un zeltu.

Atbildēt

Mežainis

03.03.2018. 12:15

Latvijas meži šodien ir apsaimniekoti daudz labāk, nekā stāstā pieminētajos laikos, tas ko autors pauž diemžēl ir zaļo nopirkta vai vienkārši naiva cilvēka demagoģija. Ja zaļo uzvaras gājiens turpināsies, tad drīzumā Latvijas meži pārvērtīsies par necaurbrienamiem dzungļiem, bet mežs jau no baronu laikiem tiek apsaimniekots, lai nestu peļņu, nevis pildītu dabas draugu iedomātas iegribas.

Atbildēt

eeh

03.03.2018. 12:09

Paldies par to mežu bendei Kampejam un viņa palīgiem oranžajiem kretīniem, visādiem robertiņiem, kuri nekad nav saņēmuši algu mazaku par 10 000,un vēl veselam baram liekēžu ar dienesta jauniem džipiem u.c. bezmaksas labumiem.

Atbildēt

tie ir reāli noziegumi

03.03.2018. 12:04

Pirmos četrus piecus gadus, kamēr pietika ciršanas vecumu sasniegušo 100 gadu vecu priežu un 80 gadu vecu egļu audžu, viss bija kārtībā. Kad to sāka pietrūkt, radās problēmas. Lai saglabātu ienākumus no mežiem, bija ar kailcirtēm jāķeras klāt jaunākām mežaudzēm, kuru ciršana līdz tam bija krimināli sodāma. Tā Meža likumā parādījās grozījumi, kas atļāva kailcirtēs nocirst arī jaunākus mežus, ja vien to vidējais koku stumbru caurmērs pārsniedza 34 cm.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

FotoSaeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir pretēji Satversmes 15.pantam! Tur rakstīts - Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā. Kur notiks sēde? Maskavā, Vašingtonā, Ipiķos, Briselē? Kur? Kādi ir ārkārtīgie apstākļi?
Lasīt visu...

pietiek_postit

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

FotoNe tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku vides trokšņa dēļ ir nonākuši slimnīcās un 15 900 ir priekšlaicīgi miruši...” rakstīts Eiropas komisijas 2017.gada 30.marta ziņojumā 
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

FotoMums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu laiki" - ap 700 gadu, kas Kurzemē atstāja kā mantojumu pat vācu baronu latviešu valodas izrunas dialektu, tad "zviedru laiki, vēl - "poļu laiki", ilgu laiku valdīja "krievu laiki", tad bija Latvijas laiki, Kārļa Ulmaņa laiki.
Lasīt visu...

20

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

FotoTiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19 izplatības noteiktos ierobežojošos pasākumus. Vienlaikus lemšanā par svinīgā pasākuma organizēšanu būtu jāuzklausa arī pašu absolventu viedoklis.
Lasīt visu...

6

Kad TAS beigsies?

FotoĀrkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem apstākļiem iestājoties, ārkārtas stāvoklis tiks atcelts. Bet tas nenotiek – izskatās, ka valdība vai nu nespēj šādus kritērijus nodefinēt, vai arī uzskata, ka parastajiem mirstīgajiem šāda informācija nav nepieciešama.
Lasīt visu...

18

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

FotoProgresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata. Lai Latvijas politika kļūtu caurspīdīga un godīga, šādai politiskai praksei nav vietas mūsdienu Latvijas politikā.
Lasīt visu...

18

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

FotoIzskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un arī pats nenēsā sejas maksu publiskās vietās, cik var redzēt TV.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Globālās identitātes amoka skrējiens

Pandēmijai “Covid-19” lepni piestāv pārnestā nozīmē lietotas runas figūras. Tajā skaitā lepni piestāv alegorija “amoka skrējiens”. Alegorijas konkrētais tēls ir psihiskais traucējums vārdā...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā ierosina...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Optimisma nomācošā aura

Sabiedrībā ir cilvēki, kuru amata pienākums ir izstarot optimismu. Sabiedrība no viņiem gaida vienīgi optimistiskus izteikumus. Taču tam nav jābūt sentimentāli šķebīgam optimismam...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...