Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Zinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 

Covid pīķa S proteīna gēns ir galvenā sastāvdaļa Pfizer/BioNTech/Moderna gēnu inženieru laboratorijās sintezētajās mRNS vakcīnās. Šīs farmācijas kompānijas līdz šim noliedza, ka jaunā tipa mRNS vakcīnu sastāvs var ietekmēt cilvēka DNS jeb genomu.

Horvātu zinātnieks Tomislavs Domazets-Lošo, kurš ir visā pasaulē atzīts evolucionārās ģenētikas pamatlicējs, ir pētījis vīrusu gēnu retropozicionēšanos cilvēku genomā, evolūcijas ģenētiku, evolūcijas attīstības bioloģiju, makroevolūciju un audzēju evolūciju un ir desmitiem citu zinātnieku recenzētu (peer-review) publikāciju autors, šogad 26.jūlijā savā publikācijā par viņa veikto zinātnisko pētījumu kā pasaulē radies mīts par to, ka mRNS vakcīna nemaina cilvēka genomu, raksta:

“Plaši atkārtotais apgalvojums par to, ka mRNS bāzētā terapeitika nevar ietekmēt genomu, ir nepamatots pieņēmums ar neskaidru izcelsmi.  Tas nozīmē, ka pašreizējie mRNS vakcīnu novērtējumi, kuros nav veikti pētījumi īpaši attiecībā uz genoma integrāciju, ir nepietiekami, lai pasludinātu šo vakcīnu genoma integrācijas drošību”.

Viņš norāda uz veselu virkni vakcīnu jomas zinātnieku nesenām pētījumu publikācijām, kuras cirkulāri atsaucas cita uz citu un kurās izteikts ne ar ko nepamatots apgalvojums, ka mRNS vakcīnas nespēj mainīt cilvēka DNS jeb genomu, taču nav norādīts, kā tas iespējams, un nav atrodamas atsauces uz kādu zinātnisku pētījumu vai eksperimentu, kas šādu apgalvojumu pierādītu.

Viņš norāda, ka pēdējos 40 gados veiktajos genoma pētījumos pasaulē desmitos zinātnisko pētījumu ir eksperimentāli pierādīts pretējais - tas, ka RNS vīrusi un to daļas spēj integrēties cilvēka genomā un izraisīt dažādas slimības: HIV, hepatītu, leikēmiju, dažādus audzējus un citas saslimšanas.

Avots:

“mRNA vakcīnas: Kāpēc tiek ignorēta retropozicionēšanās bioloģija”?

https://osf.io/uwx32/

Publikāciju skaits un citējamības indekss šim zinātniekam ir iespaidīgs:

https://scholar.google.com/citations?user=0EYho7sAAAAJ&hl=en 

Horvātu ģenētiķis secina, ka “apgalvojums par to, ka mRNS vakcīnas nevar ietekmēt cilvēka genomu, zinātniskajā literatūrā uzvedas kā „pašreplicējošās mēme”, tāpēc to nekādā gadījumā nedrīkst uzskatīt par zinātnisko patiesību”.

Patiesība ir vēl ļaunāka un šausmīgāka.  

Zviedrijas zinātnieki bioķīmiķi un virusologi no Stokholmas Universitātes Wennera-Grēna institūta un no pasaulslavenās Ūmeo universitātes Zviedrijā, kurā genoma pētnieki atklāja gēnu inženierijas ģenētisko šķēru jeb revolucionāro CRISPR gēnu rediģēšanas metodi, par ko 2020.gadā saņēma Nobela prēmiju ķīmijā, 2021.gadā eksperimentāli ir atklājuši, ka Pfizer/Moderna vakcīnas sastāvā esošā Covid vīrusa mRNS pīķa S proteīns tomēr iekļūst šūnu kodolā un sabojā cilvēka genomu.

Avots:

SARS–CoV–2 pīķa proteīns pasliktina DNS bojājumu izlabošanu un kavē V(D)J rekombināciju cilvēka audu paraugos

https://www.mdpi.com/1999-4915/13/10/2056

Pilns pētījuma teksts angļu valodā PDF šeit:

https://mdpi-res.com/d_attachment/viruses/viruses-13-02056/article_deploy/viruses-13-02056-v2.pdf

Šo pētījumu šogad pārpublicēja arī viena no pasaulē autoritatīvākajām cilvēces medicīnisko zināšanu krātuvēm - ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8538446/

Pētījuma rezultātus ikviens pasaulē var brīvi pārpublicēt, tulkot, citēt un izmantot ar atsauci, jo autori izpildījuši savu pasaules pilsoņu pienākumu un publicējuši to ar Radošās Kopienas (angl. - Creative Commons) licenci:

https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Šie visu glabālo farmācijas kompāniju ģenētisko vakcīnu biznesu šokējošie, tagad publiski pieejamie Zviedrijas zinātnieku eksperimentu rezultāti publicēti šogad 13.oktobrī. 

Zinātnieki eksperimentos ar cilvēku šūnu paraugiem atklāja, ka Covid pīķa proteīns iekļūst šūnu kodolā un veic DNS gēnu bojājumu labošanas proteīnu bloķēšanu, šūnu kodolam daloties. Cilvēka DNS bojājumi rodas visu laiku brīvo radikāļu, radiācijas, ķīmiskās iedarbības, vides, diētas, stresa un citu faktoru dēļ.  Taču tas neizraisa iedzimtas pārmantojamas vai nāvējošas DNS mutācijas, jo šūnās eksistē dabīgs mehānisms šādu bojājumu konstatēšanai un izlabošanai, ko sauc par kļūdu labošanas proteīniem. Divi galvenie ir šādi proteīni:

Proteīns BRCA1:

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1349-7006.2004.tb02195.x

Proteīns 53BP1:

https://www.nature.com/articles/nrm3719

V(D)J rekombinācija:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/V(D)J_recombination

Zviedrijas zinātnieki savā pētījumā par Covid pīķa proteīna iedarbību uz cilvēka DNS ģenētisko gēnu kodu raksta:

“Mehāniski mēs atklājām, ka pīķa proteīns lokalizējas šūnu kodolā un kavē DNS bojājumu izlabošanu, bloķējot DNS bojājumu galveno labošanas proteīnu BRCA1 un 53BP1 mobilizēšanu bojājuma vietā.”

Zviedrijas zinātnieki universitātē, kurā ir pasaules vismodernākās iekārtas genoma izpētē, savos elektroniskajos mikroskopos un ķīmiskās luminiscences skaneros mehāniski (burtiski) ieraudzīja Covid pīķa S proteīnu cilvēka audu šūnu kodolos, kur tam nevajadzēja būt, turklāt ne tikai integrējušos, bet aktīvi bloķējot genoma DNS kļūdu (mutāciju) dabisko labošanas mehānismu, šūnām daloties.  

Zinātnieki eksperimentāli pierādīja, ka apgalvojums, ko pēdējos 2 gados izplatīja farmācijas kompāniju Pfizer/BioNTech/Moderna algotie zinātnieki par to, ka to sintētiski saražotais mRNS vakcīnas pīķa S proteīna ģenētiskais RNS kods neietekmējot cilvēka genomu, neatbilst realitātei.  Zinātnieki savās iekārtās ieraudzīja baisu realitāti.

Eksperimentos zinātnieki faktiski konstatēja, ka Covid pīķa jeb S proteīns iekļūst šūnu kodolā pie DNS gēniem un tas ir toksisks cilvēka genomam.  Eksperimentu rezultātos bija redzams, ka pīķa proteīns izraisa neizlabotas genoma kļūdas un paliekošas pārmantojamas mutācijas DNS gēnos, tālāk jau izraisot šo gēnu disfunkciju - būtiskus adaptīvās imunitātes B un T šūnu normālas darbības traucējumus.

Zinātnei kļuva skaidrs, ka toksiskā iedarbība notiek gan Covid īstā vīrusa, gan mākslīgi ar gēnu inženierijas metodi izveidoto Covid pīķa proteīna mRNS vakcīnu iedarbības gadījumā, jo ķīmiski tā ir viena un tā pati aktīvā viela.

Imunitātes šūnās Covid pīķa S proteīna radītie DNS gēnu bojājumi izpaužas visātrāk, jo šim cilvēka šūnu veidam ir vislielākais dalīšanās biežums. Bērniem aktīvi dalās visu orgānu šūnas, īpaši sirds un citu muskuļu šūnas. Pieaugušam cilvēkam jaunu imunitātes šūnu ražošana (šūnu dalīšanās procesā) organismā notiek nepārtraukti visu dzīves laiku kaula smadzenēs, liesā un aizkrūts dziedzerī. No šiem orgāniem B un T imūnšūnas caur asinsriti un limfmezgliem nonāk pārējos orgānos, nervu sistēmā un smadzenēs.  Covid vīrusa pīķa proteīna slepkavas daba tāpat kā HIV vīrusam vispirms izpaužas cilvēka imunitātes šūnu DNS gēnu bojājumos, izraisot imūnās aizsardzības pasliktināšanos pret citām slimībām ģenētiskā limenī.  

Agrākajos pētījumos ir zinātniski pierādīts, ka iedzimtības vai slimību mutāciju rezultātā bojātā cilvēka DNS genomā tiek ražotas arī defektīvas imūnšūnas. Tās apkaro ne tikai patogēnus, bet vēršas arī pret sava organisma veselajām šūnām.  Šādas bojātas imūnšūnas ilgākā laika posmā to nekontrolējami izdalīto citokīnu, peptīdu un fermentu produktu toksiskuma dēļ rada organismā audzējus, diabētu, autoimūnus smadzeņu darbības traucējumus un citas smagas slimības.

Avots:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6007890/

Daži RNS vīrusi kā HIV, SARS un Covid, spēj izraisīt negaidītu un pēkšņu imūnšūnu vētrainu vairošanās reakciju ar letālu iznākumu - citokīnu vētru. Tā parasti izpaužas kā pneimonija ar strauju audu atmiršanu vai kā nāvējoša tromboze citos orgānos. Citokīnu vētras radītie orgānu bojājumi ir galvenais nāves cēlonis HIV, SARS un Covid slimniekiem. 

Zinātnieki eksperimentos faktiski konstatēja, ka Covid vīrusa un mRNS vakcīnu sastāvā esošais pīķa S proteīns ķīmiski, vecinot DNS gēnu bojājumus šūnu dalīšanās brīdī, spēj izraisīt postošas sekas cilvēka genomā un organismā.  

Zviedrijas zinātnieki ne tikai ieraudzīja toksisko pīķa proteīnu integrējušos genoma šūnu kodolā un aktīvi bloķējot DNS kļūdu labošanas funkciju, bet arī izmērīja tā negatīvo iedarbību uz B un T šūnām.  Saskaņā ar pētījuma datiem cilvēka veselībai svarīgā V(D)J Rekombinācijas efektivitāte pīķa proteīna toksiskās iedarbības dēļ pasliktinās par vairāk nekā 50%.  Citiem vārdiem sakot, cilvēkiem, kuru šūnu kodolā pie DNS genoma ir iekļuvis pīķa S proteīns, katra otrā DNS kļūda netiks izlabota.

Ūmeo Universitātes un Stokholmas Universitātes Wennera Grēna Institūta zinātnieki savā kopīgajā publikācijā par viņu veikto bioķīmisko eksperimentu rezultātiem raksta:

 “Mūsu atklājumi ir sagādājuši pierādījumus par to, ka pīķa proteīns nolaupa DNS bojājumu labošanas mašinēriju un adaptīvās imunitātes mašinēriju cilvēku audu paraugos.”

Viņi secina:

“Mēs esam identificējuši vienu no svarīgajiem mehānismiem kādā veidā SARS-CoV-2 apspiež saimnieka organisma imūno mašinēriju. Vēl vairāk, mūsu atklājumi nozīmē potenciālu blakus efektu pilnā garuma pīķa proteīna vakcīnām. Šis mūsu zinātniskais darbs uzlabos izpratni par COVID-19 patoģenēzi un nodrošinās jaunas stratēģijas, lai izveidotu efektīvākas un drošākas vakcīnas.”

Zinātnieku eksperimentos atklātie fakti dod iespēju pamatoti secināt, ka Covid pīķa proteīns mRNS vakcīnās spēj izraisīt smagus veselības traucējumus ne tikai 15 minūtes pēc potēšanas, bet spēj šādus traucējumus izraisīt bojātā genoma DNS mutāciju dēļ ilgtermiņā - daudzu nākamo mēnešu un pat daudzu gadu garumā sapotēto cilvēku dzīvē. Zinātnieki pasvītro nepieciešamību pārskatīt priekšstatu par šāda veida mRNS vakcīnu blakus-efektiem un drošību.

Horvātijas un Zviedrijas zinātnieku pētījumiem pievienojušies arī ASV zinātnieki no pasaules visaugstākās raudzes zinātnes citadelēm: Kembridžas Biomedicīnas Pētījumu institūta, Nacionālā Vēža institūta Vēža Izpētes centra un Masačūsetas Tehnoloģiju institūta Bioloģijas Departamenta.

Viņi 2021.gada 25.martā publicējuši savu zinātnisko eksperimentu pētījuma rezultātus pasaules viscitētākajā zinātniskajā žurnālā Amerikas Savienoto Valstu “Nacionālās Zinātņu Akdēmijas Darbi”, kurā ziņo par savu atklājumu līdzīgos ģenētiskos eksperimentos:

“Reversi transkriptēta SARS-CoV-2 RNS nukleīnskābe var integrēties kultivētu cilvēka šūnu genomā un var tikt ekspresēta (diagnosticēta) pacienta audos”.

Avots:

https://www.pnas.org/content/pnas/118/21/e2105968118.full.pdf

ASV zinātnieki eksperimentos atklāja, ka Covid vīrusa daļas RNS nukleīnskābju veidā spēja līdz pat 1% gadījumu integrēties cilvēka DNS šūnās, tām daloties, izmantojot reversās transkriptāzes procesu.  Šis process pēc zinātnieku atklātā izraisa cilvēkiem tā saucamo garo Covid pēc pārslimošanas, kad organisms sāk pavairot DNS integrēto Covid vīrusa RNS daļu (himēru) proteīnu sastāvdaļas, un tādā veidā ģenētiski izraisa ilgstošu autoimūnu saslimšanu. Cilvēka imūnsistēma sāk apkarot pati savas šūnas, uzskatot paša DNS gēnu saražotās “Covid himēras” proteīnu daļas par īstu vīrusu, jeb, citiem vārdiem sakot, organisms nonāk un tam ir jādzīvo pastāvīga iekaisuma draudu un saslimšanas lēkmju apstākļos.  Tas visai loģiski izskaidro arī daudziem cilvēkiem piedzīvotās smagās blaknes pēc mRNS vakcīnas otrās potes.  Pēc pirmās potes tikai 1 no 100 cilvēkiem pastāv risks sabojāt savu genomu.  Otro poti saņemot, risks divkāršojas, un smagas blaknes būs jau 1 cilvēkam no 50, respektīvi, daudz biežāk.

Visi zinātnieki norāda uz to, ka neatkarīgi no pieņēmumiem un diskusijām par to, vai patreizējās mRNS vakcīnas var vai nevar integrēties genomā un ar kādu biežumu, to galarezultāts ir jāpierāda tikai ar eksperimentiem.

Zinātnieki norāda, ka šo jautājumu ir nepieciešams rūpīgi izpētīt eksperimentos, pieprasot Pfizer un Moderna atklāt šo kompāniju līgumos ar valdībām nenorādīto šo vakcīnu injekciju gēnu sastāvu.

Citējot ģenētiķa Tomislava Domazeta-Lošo rakstīto:

“Šajā sakarā ir ļoti svarīgi atklāt precīzu nekleīnskābju secību šajās vakcīnās un šo produktu informācijas dokumentos (**), lai nodrošinātu viennozīmīgu un neatkarīgu izsekojamību iespējamajai mRNS vakcīnu integrācijai somatisko (visu pārējo orgānu) šūnu un dzimumšūnu genomos jau vakcinētajiem cilvēkiem un viņu pēcnācējiem.”

Neērtā zinātnes patiesība ir tāda, ka arvien vairāk respektablu genomikas, mikrobioloģijas un ķīmijas zinātnieku no pasaules vadošajām pētniecības organizācijām šajā jomā, balstoties uz bioķīmiskos viņu eksperimentos objektīvi novērotajiem faktiem par mRNS vakcīnās iekļautā Covid vīrusa pīķa S proteīna toksisko iedarbību uz cilvēka genomu, ceļ trauksmi par vakcinēto cilvēku un viņu pēcnācēju likteni.  

Neērta šī zinātnes patiesība ir visiem tiem “ekspertiem” un “galma imunologiem”, kuri atsaucas tikai uz farmāciju kompāniju vakcīnu zinātnieku nepatieso apgalvojumu, ka jaunās ģenētiskās terapijas mRNS vakcīnas cilvēka genomu neietekmē.  

Neērta šī zinātnes patiesība ir arī to valstu vadītājiem, kuri bez pienācīgas faktu pārbaudes, piesaucot mRNS vakcīnu ražotāju reklamēto pseidozinātni, pasūtīja un iepirka no šiem ražotājiem miljoniem devu šīs jaunā veida ģenētiski toksiskās vakcīnas par nodokļu maksātāju naudu.  Viņi šodien politizē šādu jauna veida, pienācīgi neizpētītu vakcīnu obligātu izlietošanu ar likumiem un normatīviem aktiem.  

Politizējot šādu zinātni, viņi pakļauj daudzu savu valstu vakcinēto iedzīvotāju veselību smagām blaknēm pēc potēšanas, būtiski pasliktina potēto cilvēku imunitāti pret citām slimībām, veicina ģenētiski modificētās mRNS potes injekcijas šķidruma radītus genoma bojājumus, kas var izraisīt vēlāk negaidīti biežus audzēju, trombožu un neiroloģiskas saslimšanas gadījumus vakcinēto cilvēku vidū viņu turpmākās dzīves laikā, un nevajadzīgi riskē ar savas tautas genofonda sabojāšanas iespēju nākotnē. 

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cilvēka mikrobioms un rezistence pret mikrobiem, vīrusiem un vakcīnām

FotoŠķiet, ka ne tikai es, bet daudzi ārsti ikdienā cenšas atbildēt uz jautājumiem: kā tad tā – vakcinējos pret SARS-CoV-2, saņēmu pat balstvakcīnu, bet saslimu ar Covid–19, nonācu slimnīcā? Kā tad tā – esmu trīskārt vakcinējies pret Covid–19, bet man neļauj staigāt bez maskas, neļauj apmeklēt ballīti vai nosvinēt dzimšanas dienu restorānā pie viena galdiņa ar tādiem pašiem vakcinētiem un balstvakcinētiem radiem? Kā tad tā – pasaulē nav vakcīnu salīdzinošu pētījumu, bet Latvijā uzskata, ka adenovīrusu vakcīnas (Asta-Zeneca un [email protected]) ir sliktākas un tām vajag ātrāku čaklāku balstvakcināciju. 
Lasīt visu...

12

Astra izsvilptu varmākas

FotoDomāju, ka Gunāram Astram no aizsaules rūgti bija vērot, kā kangari, kas jau ir piesavinājušies nacionālos simbolus, tagad vēlas sev pierakstīt arī viņu. Levita un Bordāna dalība Astras pieminekļa atklāšanā, manuprāt, bija latviešu mocekļa piemiņas zaimošana. Tiesa, arī pats monuments apgriezta krusta formā ir visai provokatīvs.
Lasīt visu...

21

Politika ir cīņa par varu un naudu

FotoIzņēmuma kārtā es ievadam mēģinu definēt sakāmo vienā rindkopā, – lūk, kas no tā man iznāca!
Lasīt visu...

21

Karikatūrists varas kalpībā

Foto“Liekam kluci” pie apgrieztā krustā “piesistā” latviešu brīvības cīnītāja veidola varas bļodlaiža Zemgus Zaharāns redz “zemcilvēkus”, kas uzdrošinājās izsvilpt savus “cienījamos” mocītājus, kuri reklamējās uz sava pretmeta Gunāra Astras fona.
Lasīt visu...

12

JKP Bordāns sadarbojas ar Astras zaimotājiem, ciniski izmanto viņa piemiņu

FotoGunāru Astru dēvēt par disidentu nav precīzi un atbilstoši. Disidenti ir drosmīgie, kuri cīnās par brīvību savās valstīs, cenšas lauzt tirānu režīmus. Astra cīnījās par savas zemes - Latvijas brīvību, kuru bija okupējusi komunistu impērija - PSRS. Padomju Savienība nekādā gadījumā nebija Gunāra Astras zeme. Viņš bija Latvijas brīvības cīnītājs, nevis PSRS disidents.
Lasīt visu...

3

Jūs neticēsiet, bet es esmu pamanījis – nepieciešamas izmaiņas partiju finansējumā no valsts budžeta

FotoValsts budžeta finansējuma palielināšana politiskajām partijām, vienlaikus samazinot to iespējas piesaistīt privātpersonu ziedojumus, 2019. gadā bija pareizs un sen nepieciešams lēmums. Tas novērsa būtisku mūsu demokrātiskās valsts iekārtas nepilnību un ilgtermiņā noteikti uzlabos politiskās vides kvalitāti. Nedrīkst būt tā, ka politisko partiju darbība ir atkarīga no to spējas piesaistīt privātpersonu ziedojumus. Tas rada partiju atkarību no ziedotāju labvēlības, kas parasti nav tīri nesavtīga.
Lasīt visu...

21

Mediķi varas kalpībā

Foto“Vīruss nevar izplatīties starp vakcinētiem cilvēkiem,” - šādas muļķības vēl vasarā melsa Pēteris Stradiņš, kuram piebalsoja citi dakteri. Kas melo vasarā, tas melo arī pārējos gadalaikos (Levits neļaus samelot). Turklāt šie mediķi nebūt nav pārtraukuši aģitēt par potēšanos pret kroņa vīrusu.
Lasīt visu...

18

Es labāk būšu BRĪVS ieslodzījumā nekā IESLODZĪTS brīvībā!

FotoEs kliegšu! Kliegšu un lamāšu tos kretīnus, kas uzdodas par kungiem manā Tēvzemē. Es lamāšu tos, kas sevi augstāk par cilvēkiem tur, kaut aiz kauna tiem jau sen zemē būtu jāielien. Pie velna Jūs visus! Pie velna peklē, kur Jūsu īstā vieta kungus tēlot būs. Šī izrāde jau pārāk ievilkusies. Tā jāpārtrauc tūlīt! Vairs nav nedz smieklīgi, nedz jautri. Vairs nav pat drāma absurdā. Nu skatītāji maksā par to ar savām asarām un sāpi.
Lasīt visu...

20

Levitam ir arī citas prioritātes: Satversmes simtgade dod iespēju plašai diskusijai par demokrātijas stiprināšanu

Foto18. janvārī valsts prezidents Egils Levits tiešsaistē tikās ar Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes NVO pārstāvjiem. Valsts prezidents sarunā īpašu uzmanību pievērsa nevalstiskā sektora nozīmīgajam darbam un iniciatīvām Satversmes simtgades gadā demokrātijas vērtību stiprināšanā: “Mūsu pilsoniskā sabiedrība ir aktīva, un pilsoniskās sabiedrības iespējas līdzdarboties ir pat augstākas nekā dažā labā senākā demokrātijā. Tas ir ļoti būtiski šajā laikā, kad demokrātija pasaulē piedzīvo pārbaudījumu laikus. Jūsu pienesums šajā gadā, stiprinot demokrātiju un pilsonisko līdzdalību, būs neatsverams.”
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Situācija ir kritiska, valdības enerģētikas krīzes risinājumi ir lēni un nepietiekami

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības pārstāvjiem pieprasa nekavējošu rīcību enerģētikas krīzes pārvarēšanai, jo...

Foto

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu,...

Foto

Ko gribam, to darām, kad vajadzēs informēt Finanšu ministriju, tad arī informēsim, bet sabiedrībai gar to vispār nav daļas

Lai nodrošinātu efektīvu valsts pārvaldes funkciju īstenošanu,...

Foto

Viedais Anonymous

Vispirms pateicos portālam PIETIEK par iespēju paust savu viedokli daudzos aktuālos jautājumos. Katra interneta vietne darbojas pēc saviem ieskatiem. Tā, piemēram, te komentāros ikviens...

Foto

“Zemcilvēkiem” šopinga nebūs!

Vietējie tirāniņi nolēmuši aizliegt tirdzniecības vietām samazināt publiski pieejamo platību darbam “sarkanajā režīmā”. Tirgotāji centās saglabāt peļņu, vienlaikus paliekot cilvēcīgi pret visiem klientiem....

Foto

Ar interesi gaidu, kad tad Šlesers beidzot sāks priekšvēlēšanu kampaņu!

Pretēji daudziem citiem mana prognoze ir tāda, ka Aināram Šleseram ir izredzes vēlēšanās. Tik tāds sīkums...

Foto

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt!...

Foto

Modelēšana – “KO DARĪT?”

Nesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”,...

Foto

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

Činavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par...

Foto

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

Brīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ...

Foto

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

Es uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos...

Foto

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

Saeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu...

Foto

Bezroku antiutopija

Lai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas...

Foto

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

Eksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar...

Foto

Zahejs

Garīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda....

Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...