Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jaunās koalīcijas tapšanai un Krievijas pilsoņu uzturēšanās atļaujām ir daudz līdzību, daudz vienojošu motīvu, kas spilgti raksturo mūsu valsts un sabiedrības neviennozīmīgo savienību, attieksmi un mijiedarbību. Jo tāpat kā gadījumā ar kādu krāsainu politiķi un viņa vietu uz šīs zemes arī latviešu valodas klātbūtne starp Latvijā dzīvojošajiem krieviem met tādus lokus un cilpas, rada tādas kaislības, ka pats nelabais netiktu gudrs. Lai gan patiesībā – viss ir tik vienkārši.

Pagājušajā nedēļā kāda sociālā virinātava piedāvāja kādas laikabiedres skarbo sāpi, ka, raug, slavenā latviešu hokeja vārtsarga Artūra Šilova vecmāmiņa neesot nokārtojusi valsts valodas pārbaudi un tāpēc viņu visticamāk izraidīs no valsts. Izrādās, Šilova vecmāmiņa ir Krievijas pilsone, kopš 1980. gada dzīvo Latvijā, bet tagad – līdz ar Latvijā noteikto kārtību – viņas uzturēšanās atļauja ir apdraudēta. Jo vecmāmiņa neprot latviešu valodu.

Pārdomās vai nosacītajā aizstāvībā daugavpiliete Olga Petkēviča raksta, ka ļoti daudziem Krievijas pilsoņiem tagad būs līdzīgs liktenis, jo viņus dzīs ārā no Latvijas Republikas – tomēr, lai glābtu savus bērnus un mazbērnus, viņi šo pazemojumu izcietīs.

Un tad vēl tiek teikts, ka Latvijā dzīvo daudz Krievijas pilsoņu, kas esot īsti Latvijas patrioti… Saprotams, viņi esot atdevuši mūsu valstij savus labākos gadus, turklāt izrādās, ja nebūtu vecmāmiņai Krievijas pensijas, Artūrs Šilovs nemaz nevarētu kļūt par izcilu hokejistu. Tikai pateicoties Krievijas pensijai – tieši tā arī raksta daugavpiliete Olga – “jūsu nacionālās izlases vārtsargs” kļuva par izcilu sportistu.

Tiktāl vienas interfontistes kājminamais domāšanas ratiņš, kas pilnībā atbilst visiem pašreizējās Krievijas šovinistiskajiem vēstījumiem, sludinot krievu pasaules īpašo lomu un vietu, savu izredzētību.

Tas, ka Irina Šilova ir Artūra Šilova vecmāmiņa, viņai nedod nekādas priekšrocības likuma un kārtības priekšā. Okupācijas seku mantiniekiem ar Krievijas pasēm ir jāsaprot, ka Latvijā viņi atrodas īpašā statusā – ar uzturēšanas atļaujām kabatā. Ja viņi šeit vēlas šādā statusā palikt arī turpmāk, latviešu valodas eksāmens ir jānokārto. Šilova vecmāmiņa Latvijā dzīvo 43 gadus – ieprecējusies šeit agrā jaunībā – un nav spējusi apgūt mūsu valodu pat tādā apjomā, ko prasa valodas prasmes A2 līmenis. Kauns.

Vai šie krievi vispār nojauš, par ko šajā sakarā ir runa? Tas ir ne vairāk kā 100 vārdu krājums, lai nebūtu neveiklību sadzīvē un varētu izburtot iestāžu veidlapas. “Mani sauc Irina”, “Cik pulkstens?”, “Es mīlu Putinu”, “Kurš rindā pēdējais…”, “Man nav laika…” – apmēram tādā garā. Tas ir tieši tik daudz vārdu, cik savas dzīves laikā spēj apgūt Āfrikas pelēkais papagailis. Tas ir A2 līmenis! Un viņi – šie Krievijas pilsoņi – nav spējīgi apgūt pat to? Tas nav slinkums, tā nav arī kaut kāda vecuma kaite ar slimām ausīm vai trīcošām rokām. Tā ir atklāta demonstrācija, ka viņi mums uzspļauj! Tādi izskatās krievu tanku bučotāji. Viņi nepārsteidz.

Tas, ka tiek vēl visam pa vidu iepīts kaut kāds hokeja vārtsargs, ko vecmāmiņa ir audzinājusi un tāpēc viņa ir īpaša, ir vēl nožēlojamāk. Mēs, latvieši, hokeja vārtsargus pret latviešu valodu nemainīsim! Tas nebūs barters – pat, ja tas slavenais mazdēls lūgtu iekļaut savu radinieci sarkanajā grāmatā, pie īpaši aizsargājamajām sugām… Lai viņa iet un kārto valodas eksāmenu – kamēr nokārtos. Lai beidzot iespringst latviešu valodā! Kā iespringa minētā daugavpiliete Olga, gribot paspīdēt kā Kremļa zvaigzne, bet sanāca viņai tieši tāpat kā tam krievu karakuģim – tāpat kā krievu kosmosa stacijas mēģinājumam trāpīt uz Mēness, tāpat kā faktiski visam, kur krievi sakās lieli esam, kur viņi parādās, lai gan – prasītos nevis plātība un aprobežota bravūra, bet elementāra cieņa. Elementāra izpratne par tematu…

Latvijas laicīgajā politikā tāds savdabīgs, tā sauktais A2 līmenis ir attieksme pret Aivaru Lembergu. Pret cilvēku, kas ir sinonīms vietvārdam – Ventspils, īpašības vārdam – mazais, lietvārdam – truba… Un tad nāktu vesela virkne ar darbības vārdiem sadzīves žargonā, sākot no kārtošanas un beidzot ar zagšanu, kas kā viena laikmeta kopums apraksta bijušā Ventspils mēra sabiedriski politisko manieri. Viņu tiesā jau vairākas desmitgades, viņš ir iemests kaut kādos sankciju sarakstos, ar viņu baida gan bērnus, gan pieaugušos, bet – Hūte (viena no Lemberga palamām) turas.

Vēl vairāk – kopš viņa stāsts iegājis tā sauktajā garajā fāzē, ko nosaka viņa paša nelabvēļu vai ienaidnieku materiālās intereses, dziļās kabatas un radošās spējas – Lembergs pasācis arī spilgti un izaicinoši ģērbties, gluži kā būtu vienojies ar “Benetton” krāsām vai pievienojies varavīkšņu kustībai. Ja Lembergu liek mierā, viņš iznīkst, jo tāda ir šī cilvēka dabīgā konstrukcija. Viņam organiski vajadzīga sacīkste un izaicinājumi, tāpēc – izbrīna jaunās un vidējās paaudzes politiķi, kas kā apmāti un nepārtraukti pabaro Latvijas slavenākā oligarha ambīciju, lepnumu, neļaujot vīram baudīt mierīgas vecumdienas ģimenes lokā. Tas ir kā Šilova vecmāmiņai – būtu vienkārši pateikuši tai sievai, ka ir jāiemācās 100 vārdi latviešu valodā, bet tā vietā viņu māca piesegties ar mazdēlu, lai tikai atrastu ieganstu… nepiedalīties. Skaidrs, ka pēc tā uzreiz mute liela un dūšai kruīza režīms!

Ja Latvijas politiķi nodarbojas ar Lembergu, būtu naivi cerēt, ka viņš nenodarbosies ar viņiem. Turklāt nav nekādi izprotama retorika, ka Lembergs pie koalīcijas galda var būt bīstams. Kādā veidā? Pirmkārt, viņš ir zināms kadrs, paredzams. Faktiski to, ko gribējis ar politiku panākt savās interesēs, jau panāca pirms divdesmit, trīsdesmit gadiem. Viņa interešu laicīgajās orbītās grūti izcelt kādus pavadoņus, kas šobrīd būtu tā vienkārši novirzāmi – klusajās sānielās, sagrābšanai, pakampšanai. No shēmošanas viedokļa – pirmklasīgs, no jaudas puses – joprojām tēlo jaunu kumeļu, bet nodilušie pakavi jau nav vairs maināmi…

Kā tautsaimnieks, kas iedziļinās visā – no apkopējas slotas līdz vidējai temperatūrai slimnīcā – ļoti konkurētspējīgs. Nepatīk, ja nepiekrīt viņa viedoklim, patīk – ja izdabā… Nepātraukti liek visiem citiem klausīties kaut kādu savu singlu par “ostapu benderu” – kas domāts ir Šveices advokāts Meroni –, lai gan pats šo cilvēku līdz mūsu kuģu un tiesiskuma ostām atveda… Karietē! Smieklīgi. Ironiski. Vārdu sakot, Lembergs nav mainījies un nemainīsies un tāpēc – paredzams. Ko diemžēl nevar teikt par tiem citiem…

ZZS kopā ar “Progresīvajiem” un “Jauno vienotību” būs nākamās valdības kodols. Vairāk nav tāpēc, ka “Apvienotais saraksts” gribēja, lai pret Lemberga klātbūtni nosaka “uzraugošu, konsultatīvu veidojumu”. Acīmredzot tas spārns, kas šajā apvienībā pārstāv cita oligarha Šķēles intereses, ir atklāti noraustījies, vai arī – Smiltēns saprata, ka atšķirībā no hokejistu sagaidīšanas Lembergs kā sporta līdzjūtējs viņam autogrāfu neprasīs… Taču vēl ne tik sen “Apvienotais saraksts” bija gatavs monetizēt Lemberga pārstāvošās partijas balsis – tās Saeimā ir divas, ko ieguvusi ir “Latvijai un Ventspilij”, kam ir sadarbības līgums ar ZZS – kad Pīlēns meklējās pirms prezidenta vēlēšanām. Divkosīgi? Cits vārds – lēti…

Pēc 14. Saeimas vēlēšanām “Progresīvie” arī bēga no ZZS kā no Lemberga trenētiem zvērinātiem heteroseksuāļiem, un vēl šīs vasaras sākumā viņi zīmēja virsrakstus, ka “Lemberga jautājums ir ar lieliem potenciālajiem riskiem”. Taču potenciālam ir tāda blakne kā intereses.

Pārbaudījuši viens otru kaujas uzdevumā – Rinkēviča ievēlēšanā –, “Progresīvie” un ZZS tagad faktiski ir kā Sprīdītis ar lāpstu. Viens otram piestāv. “Jaunajai Vienotībai” attieksmes maiņā pret Lembergu ir vairākas disciplīnas, taču noslēdzošajās, tā sauktajās brīvajās kustībās, kad viņi meklēja atsvarus Pīlēnam pie Rīgas pils mūriem, – pilnīga harmonija! Interesantas ir tās sarunas, kas starp ZZS un “JV” nostiprina uzticību jeb disciplīnas jautājumu, jo – pēc Rinkēviča ievēlēšanas Lembergu neviens neuzmet… Pat vairāk – “JV” dod bāliņam roku, lai tas sēžas viņu kamanās, ratos vai pilnpiedziņas džipā. Ne vārda par rūdīto politiskā procesa recidīvistu Aivaru, lai gan tam pašam Kariņam vēl tagad atmiņā, kā cīņā par Grīnberga jostu Lembergs viņu nolika uz ringa dēļiem. Bet tāds laikam ir sports! Piecelies un ej tālāk. Ja nevari – vaidi.

Kad jums šajās dienās kāds saka, ka tas būs ārprāts, ja Lembergs atgriezīsies pie valdības galda, tad nestrīdieties un nemoralizējiet, bet – piekrītiet. Vēl varētu teikt, ka Evika jau solīja skatīties Lembergam uz nagiem… Bet tajā pašā laikā padomājiet, kurš šajos apstākļos Latvijas politikā ir lielāks drauds? Ja reiz savā Lielvārdes jostā pirms un pēc vēlēšanām ieaudāt visus buramvārdus pret Ventspils ķeizaru, bet tagad ar viņu griežaties dubultajā polkā, vai tomēr tas neizskatās pēc ļoti primitīvas ma...cības, kur Lembergs ir tikai šī pakalpojuma ņēmējs. Kā klients.

Ja oligarhs Aivars Lembergs būtu Artūra Šilova vecmāmiņa, tad gan jau būtu arī tādi, kas teiktu – kā var neiet kopā vienā koalīcijā, ja viņš tādu mazdēlu izaudzināja… Un liela daļa no politiķiem – lielo Edvardu ieskaitot – pat ļoti tagad gribētu, lai Lembergs ir Šilova vecmāmiņa, jo tad vispār varētu teikt, ka hokejistu sagaidīšana pie Brīvības pieminekļa un tautas attieksme novērš pilnīgi visas potenciālās aizdomas un sniedz pārliecinošu atbildi – kāpēc tas šoreiz ir viņš… Kāpēc valdība būs tāda.

“Jaunā Vienotība” saviem vēlētājiem droši vien gatavo apmēram tādu runu, kā neuzticīgs vīrs taisnojas savai otrajai pusītei: redzi, dārgā, ja tevi kāds izmanto, tad tas nozīmē – mūs abus izmanto, bet, ja es kādu iegūstu…, nu, saproti, tā gadās, pirtī vai siena kaudzē… tad tas nozīmē, ka mēs iegūstam… Saproti? Mēs izturēsim.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...