Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga. Viss tālākais ir mans viedoklis par notikušo.

2018.gada 19.jūlijā personas koalīcijā ar Inta Ķuža vadīto Valsts policiju, Jura Stukāna vadīto prokuratūru, Jāņa Bordāna vadīto Tieslietu ministriju īstenoja ekonomisko uzbrukumu ražošanas uzņēmuma aktīviem Ventspils ielā 63 b, Rīga.

Uzbrukuma dalībnieki:

Okupācijas režīma VĻKJS (Vissavienības Ļeņina komunistiskās jaunatnes savienība) Rīgas pilsētas komitejas otrā sekretāra, viena no sen jau neeksistējošās Slāvu bankas dibinātājirm, šobrīd iztiesājamā kriminālprocesa 11517004219 apsūdzētā Borisa Baibakova dēls zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs (abi dzīvo Borisa Baibakova mājā Ūdru iela 4, Mārupe).

Okupācijas rēžīma VDK pulkveža Petra Pacanovska mazmeitas Jekaterinas Mašcenko vīrs Sergejs Maščenko.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks “Maslovu klana” pārstāvis Andrejs Maslovs.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirkņa kārtības nodaļas priekšnieks no Centrāltirgus iecirkņa (“vodka, spirtik, sigareti”) atnākušais Ivars Pastars (šobrīd Valsts policijā nestrādā).

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirkņa kārtības nodaļas amatpersona, iepriekš par izpiešanu notiesāto valsts policijas ONAP amatpersonu Igora Sologuba un Ivara Marnauzas grupas dalībnieka Igora Sologuba brāļa Olega Sologuba (kurš Rēzeknē pārstāv Jāņa Bordāna izveidoto JKP) meita Jekaterina Sologuba.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirkņa kārtības nodaļas amatpersona, priekšnieka Ivara Pastara liels draugs Valdis Kozlovskis.

Citas personas, kuras pieņēmušas vairākus Sergeja Maščenko un Jurija Baibakova organizētai okupācijas režīma komjauniešu un čekistu atvasinātai grupai labvēlīgus lēmumus.

Īsi par shēmu.

Vienotība laipni atļāva VDK pulveža dēlam Vladimiram Pacanovskim privatizēt padomju dzelzceļa infrastruktūras objektu Ventspils ielā 63b, Rīga (zemes gabals 4.5 h ar būvēm-angāriem). Īpašuma tiesības tika nostiprinātas uz Vladimira Pacanovska kontrolē bijušo SIA Ražošanas Remonta Apvienība, kurā par amatpersonu tika iecelts Vladimira Pacanovska znots Sergejs Maščenko.

2014.gada Sergejs Maščenko ar zvērinātu advokātu Juriju Baibakovu īstenojis pirmo ievērojamo uzbrukumu teritorijā esošam autoservisam, naudas līdzekļu izspiešanas un izkrāpšanas mērķa sasniegšanai bez jebkāda iemesla prettiesiski  aizturot visu autoservisa īpašnieka īpašumā esošo kustamo mantu (C31222315).

2017.gada 31.maijā Sergejs Maščenko nodevis Valsts policijai paša vadītā nelegālā hosteļa iedzīvotāja sadegušā klienta līķi. Ugunsgrēkā sadega uzņēmuma – nomnieka manta un Sergeja Maščenko sievastēva īpašumā angārs 500 kvm platībā. Pateicoties noorganizētai labai komunikācijai ar “Maslovu klana” pārstāvi Andreju Maslovu, kura nodaļa pareizi “izmeklēja” kriminālprocesu, kriminālprocess tika izbeigts pareizā redakcijā, kas ļāva Sergejam Maščenko un Jurijam Baibakovam tiesas ceļā (C30596220), izmantojot tiesneses Ilonas Rūķes selektīvo pieeju pierādījumu pārbaudē, izkrāpt naudas summu 35 000 euro apmērā no videonovērošanas uzņēmuma.

Līdz 2018.gadam nedzīvojamo nomāto telpu trūkuma apstākļos Rīgā nekas neliecināja, ka Jurija Baibakova un Sergeja Maščenko izveidoto un regulāri īstenojamo nedzīvojamo telpu nomnieku aplaupīšanas, līķu ģenerēšanas, naudas izkrāpšanas un legalizēšanas caur tiesu spriedumiem shēmu var apturēt, tomēr...

Tika izstrādāts okupācijas režīma komjauniešu (Jurijs Baibakovs) un čekistu (Sergejs Maščenko) pēcnācēju ģimeņu aktīvu dekomunizēšanas plāns, kas šobrīd uzskatāms par izpildītu 85 % apmērā un konkrēti:

Triecienu sērija SIA Ražošanas Remonta Apvienība un tā dibinātāja Vladimira Pacanovska ģimenes aktīviem.

Vienotība laipni atļāva Vladimiram Pacanovskim privatizēt okupācijas režīma laikā saņemto vasarnīcu Jūrmalā, Asaru prospektā 1 a. Dāča tika pārbūvēta un pieņemta ekspluatācijā. Vēlāk būvdarbi tika turpināti jau kā patvaļīga būvniecība. Trieciena rezultātā tika uzsākta administratīvā lieta par patvaļīgo būvniecību. Saņemot brīdinājumu no pašvaldības par administratīvā akta piespiedu izpildes uzsākšanu, Sergeja Maščenko sievasmāte Marina Pacanovska bija spiesta veikt investīcijas patvaļīgas būvniecības legalizēšanā. Šobrīd legalizēšanas process ir iesaldēts izsniegtās būvatļaujas termiņa ietvaros naudas trūkuma dēļ.

Informācija par vairāku gadu garumā notiekošo patvaļīgo būvniecību SIA Ražošanas Remonta Apvienība īpašumā Ventspils ielā 63 b tika nodota Rīgas pašvaldībai, kā rezultātā tika izsniegti apmēram 12 atzinumi. Sergejs Maščenko joprojām cer, ka Jurijs Baibakovs sākārtos jautājumus ar Rīgas būvvaldi, turpina veikt patvaļīgas būvniecības aktivitātes īpašumā, kā rezultātā tiek uzsāktas jaunas administratīvās lietas, tiek izsniegti jauni atzinumi.

Ir pilnīgi aizliegta būves Ventspils iela 63 d, Rīga, ekspluatācija, kā rezultātā vairāku gadu garumā Sergejs Maščenko nevar gūt ieņēmumus no atsevišķi stāvošās būves izīrēšanas.

Ir uzsākta administratīvā akta piespiedu izpilde par patvaļīgo būvniecību uz zemes gabala Ventspils iela 63b, Rīga. Ir izsniegti divi izpildrīkojumi.

Visās būvēs ir konstatēta patvaļīga būvniecība, nesteidzīgi notiek administratīvo lietu virzība piespiedu izpildes virzienā.

Ticot Jurija Baibakova apgalvojumiem par spēju kārtot jautājumus, Sergeja Maščenko sievasmāte Marina Pacanovska finansē Jurija Baibakova vadāmās tiesvedības ar Rīgas domes pilsētas attīstības departamentu: A420228823, A420134322, A420211123, A420147523, A420152524. Nevienu no celtajām prasībām pret Rīgas domes pilsētas attīstības departamentu Jurijs Baibakovs nav bijis spējīgs apmierināt. Tiesas sēdēs tiesas sastāviem Jurijs Babaikovs sūdzas, ka Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments izpilda izlaupītā uzņēmuma īpašnieka “pasūtījumu” par nevainīgo un caurspīdīgo kā komjaunietes asara Sergeja Maščenko sievasmāti, okupācijas režīma VDK pulkveža dēla sievu Marinu Pacanovsku.

Saistībā ar Sergeja Maščenko un Jurija Baibakova nolaupīto kustamo mantu 2018.gada 19.jūlijā.

2024.gada 14.martā Rīgas apgabaltiesa pasludināja spriedumu. Spriedumā ir nospriests piedzīt no Sergeja Maščenko vadītās SIA Ražošanas Remonta Apvienība par labu prasītājai (prettiesiski aizturētās kustamās mantas īpašnieks) materiālo kompensāciju par aizturēto un līdz šim neatgriezto kustamo mantu. Faktiski tas nozīmē, ka Jurija Baibakova nedzīvojamo telpu izīrētājiem piedāvātā shēma zem Valsts policijas un prokuratūras amatpersonu jumta nolaupīt nedzīvojamo telpu īpašnieku īpašumā esošo kustamo mantu ar mērķi izspiest naudu pārstāja darboties.

Nolaupītās kustamās mantas X vērtības medaļas otrā puse – piedzīta kompensācija tiesas ceļā un būvinspektoru vizītes visos ar nolaupītāju saistīto personu radinieku īpašumos ar mērķi veikt patvaļīgas būvniecības fiksēšanu, administratīvo lietu virzīšanu piespiedu izpildes virzienā. Konkrētā gadījumā Jurijs Baibakovs zaudējis Sergeja Maščenko uzdevumā vesto civillietu atbildētājas statusā. Tiesa noraidīja Jurija Baibakova pieteikumu par zvērināta advokāta pakalpojumu 5000 euro apmērā piedziņu no prasītājas par labu atbildētājai SIA Ražošanas Remonta Apvienība.

Tas ir liels trieciens Sergeja Maščenko sievasmātei – Sergeja Maščenko un Jurija Baibakova prettiesisko darbību finansētājai Marinai Pacanovskai – tiesvedība ir zaudēta, ir uzlikts pienākums kompensēt 2018.gada 19.jūlijā nolaupīto kustamo mantu, ir atteikts kompensēt zvērināta advokāta Jurija Baibakova rēķinus 5000 euro apmērā. Solot klientam brīnumu, Jurijs Baibakovs uzrakstījis kasācijas sūdzību.

Tiecienu sērija zvērināta advokāta Jurija Baibakova tēva – kriminālprocesā 11517004219 apsūdzētā Borisa Baibakova ģimenes aktīviem.

Iepriekš pietiek.com bija publikācija, ka zvērināta advokāta Jurija Baibakova ģimenes ligzdā Ūdru iela 4, Mārupē konstatēta patvaļīga būvniecība – komunistiskā režīma pēcnācēja īpašumā tika konstatētas trīs būves – pirts un divas lapenes, kuras patvaļīgi tika uzstādītas pārāk tuvu pašvaldības ceļam (6 m vietā dabā ir 0.5 m).

Baibakovu ģimenes prasība (A420272722) pret Mārupes novada būvvaldi ir iztiesāta, prasība ir noraidīta. 2024.gada martā Mārupes pašvaldība ir uzsākta administratīvā akta piespiedu izpilde, ir izsniegts izpildrīkojums par divu būvju (pirts un lapene) demontāžu.

Saistībā ar trešo būvi – lapeni – Baibakovu ģimene 2023.gada decembrī uzsāka tiesvedību A420260323. Ņemot vērā iepriekš iztiesātās lietas A420272722 nelabvēlīgo iznākumu Baibakovu ģimenei, laicīgi tika sakārtots jautājums ar tiesnesi Līgu Cielavu, kura, saņemot lietu 2023.gada decembrī, līdz šim nebija spējīga nozīmēt tiesas sēdi vai pasludināt sprieduma datumu.

Tātad savā ģimenes ligzdā Ūdru ielā 4, Mārupē, kurā dzīvo zvērināta advokāta Jurija Baibakova ģimene vairākās paaudzēs, tiks demontētas trīs būves. Spriedumā lietā A420272722 ir atsauces uz pieteicējas - Jurija Baibakova mātes paskaidrojumiem, ka pirts it īpaši nepieciešama Borisam Baibakovam, kurš pirtī ārstē it kā sporta traumu. Nav šaubu, ka pienākums demontēt trīs patvaļīgi uzbūvētas relaksācijas būves – pirti un divas lapenes ir spēcīgs trieciens zvērināta advokāta Jurija Baibakova ģimenei - laupītāji, izpiedēji, legalizētāji paši tika atbrīvoti no nekustamiem īpašumiem, bet sadarbības partneri – “Maslovu klans”, Juris Stukāns utt. šajā projektā nevar palīdzēt.

Turpinot pētīt kustamās mantas reidera Jurija Baibakova ģimenes īpašumus, tika konstatēta Jurija Baibakova tēva Borisa Baibakova okupācijas režīma laikā noorganizētā vasarnīca adresē Roze 296, Saulkrastu novadā.

Zīmīgi, ka pēc Ūdru ielas 4, Mārupe analoģijas vasarnīcā Roze 296 tika konstatēta trīsstāvu būve ar piebūvēto divstāvu būvi. Būves nav pieņemtas ekspluatācijā, bet tiek lietotas, kā arī tiek izīrētas.

Saukrastu novadā būvvaldē jau uzsākta administratīvā lieta, notiek lietas virzība.

Zvērināta advokāta Jurija Baibakova tēva Borisa Baibakova kriminālprocess 11517004219 par krāpšanu lielos apmēros organizētās grupas sastāvā pēc KL 177.panta trešās daļas.

Kopš 2020.gada līdz 2023.gada decembrim ieskaitot krimināllieta 11517004219 nesteidzīgi tika iztiesāta Rīgas pilsētas tiesā Valērijas Seiles ielā 10. Krimināllietas iztiesāšanas marinēšanas rezultātā krimināllieta pārstāja uztraukt apsūdzēto  - zvērināta advokāta Jurija Baibakova tēvu Borisu Baibakovu.

2024.gads tika uzsākts ar Borisam Baibakovam nelabvēlīgām ziņām. Boriss Baibakovs ir pārāk glupš, lai saprastu, kādēļ 2024.gadā tika uzsākta iztiesājamās krimināllietas aktīva virzība notiesājošu spriedumu pasludināšānā.

Divi apsūdzētie no trim atzina savu vainu pēc KL 177.panta trešās daļas (krāpšanas lielos apmēros organizētās grupas sastāvā), samaksāja kompensāciju cietušiem virs 60 000 euro apmērā, noslēdza vienošanās ar prokuratūru par soda piemērošanu, kā rezultātā 2024.gada 07.jūnijā tika pasludināti divi notiesājošie spriedumi izdalītajā krimināllietā 13080001124 divu Borisa Baibakova apsūdzēto partneru apsūdzībās. Apstākļi, ka apsūdzētie atzīst vainu, samaksāja kompensāciju cietušiem, sekmēja sprieduma, kas nav saistīts ar reālu brīvības atņemšanu, pasludināšanu.

Apsūdzētā Borisa Baibakova, kurš vainu neatzīst, cietušiem kompensāciju nav samaksājis, krimināllieta tiks skatīta 2024.gada 23.augustā.

Papildus slikta ziņa apsūdzētajam Borisam Baibakovam. Boriss Baibakovs papildus tiek apsūdzēts pēc Krimināllikuma 20.panta (Līdzdalība) ceturtās daļas, kura nosaka: par atbalstītāju uzskatāma persona, kas apzināti veicinājusi noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, dodot padomus, norādījumus, līdzekļus vai novēršot šķēršļus tā izdarīšanai, kā arī persona, kas iepriekš apsolījusi noslēpt noziedzīga nodarījuma izdarītāju vai līdzdalībnieku, noziedzīga nodarījuma izdarīšanas rīkus un līdzekļus, noziedzīga nodarījuma pēdas vai noziedzīgā kārtā iegūtos priekšmetus vai arī iepriekš apsolījusi iegādāties vai realizēt šādus priekšmetus.

Pēc visām pazīmēm Borisam Baibakovam nav ideju, ka nenokļūt apcietināmumā uz notiesājošā sprieduma pamata.

Apsūdzētā Borisa Baibakova stāvokļa pasliktinošs fakts. Divi notiesātie apsūdzētie, kas samaksāja kompensāciju cietušajiem 60 000 euro apmērā, pēc visām pazīmēm pārstāv par oligarhu devēto personu – vienu no trim A. Konstatējams, ka tā saucamā oligarha A.Š. struktūras kļuvušas par apsūdzētā Borisa Baibakova kreditoru par summu 20 000 euro. Borisa Baibakova perspektīvas – oligarha struktūras var celt prasību pret Borisu Baibakovu un zvērinātu advokātu Juriju Baibakovu ar mērķi atcelt vairāku iepriekš veikto nekustamo īpašumu pārrakstīšanu no Borisa Baibakova uz Juriju Baibakovu – dzīvojamā māja Ūdru iela 4, Mārupe, garāža Ūdru iela 2b, Mārupe, trīsstāvu vasarnīca Roze 296, Saulkrastu novads.

Secinājumi

No vienas  puses Armanda Ruka vadītā Valsts policija, Jura Stukāna vadītā prokuratūra jumto komunistiskā režīma pārstāvja zvērināta advokāta Jurija Baibakova un okupācijas režīma VDK pulkveža dēla Vladimira Pacanovska ģimenes, ļaujot tām vairāku gadu garumā īstenot ekonomiskus reideriskus uzbrukumus fiziskām un juridiskām personām, veikt naudas līdzekļu izpiešanu, kustamās mantas prettiesisko aizturēšanu, noziedzīgi iegūtās mantas un līdzekļu legalizēšanu caur tiesas spriedumiem civillietās.

No otrās puses, saņemot pavēli no nezināmām strukturām 2019.gadā, nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess pret Borisa Baibakova organizēto grupu par krāpšanu lielos apmēros organizētās grupas sastāvā. Šobrīd kriminālprocess, kurā ir vienpadsmit sējumi, atrodas finiša taisnē Rīgas pilsētas tiesā, divi no trim apsūdzētajiem ir notiesāti. Boriss Baibakovs negrib sēdēt, kā arī negrib kompensēt kaitējumu cietušajiem.

Jumtošana no Valsts policijas un Ģenerālprokuratūras puses nesniedz nekādas garantijas jumtojamam kontingentam.

Kādas tieši ir tās struktūras, kuru pavēles bez ierunām izpilda Valsts policijas un Prokuratūras pārstāvji, nekavējoties uzsākot nevis formālu kriminālprocesu, bet reālu kriminālprocesu ar notiesājošiem spriedumiem pret jumtojamo kontingentu, kurš pēc visām pazīmēm regulāri uztur labvēlīgas attiecības ar Valsts policiju un prokuratūru.

No aprakstītā secināms, ka Sergeja Mašcenko, Vladimira Pacanovska, Marinas Pacanovskas, Borisa Baibakova, Jurija Baibakova ģimeņu aktīviem ir nodarīti pierādāmi zaudējumi – šobrīd ap 250 000 euro apmērā. Darbs turpinās, personu demotivēšana veikt prettiesiskās darbības turpinās.

Lielāko daļu no īpašumiem, kuros konstatēta patvaļīga būvniecība, nav iespējams legalizēt, nav iespējams izīrēt utt.

Nekustamie īpašumi – angāri Ventspils ielā 63b, Rīga, agrāk vai vēlāk tiks demontēti. Viss ir atkarīgs no Rīgas valstspilsētas pašvaldības pilsētas attīstības departamenta darbību ātruma.

Boriss Baibakovs pēc visām pazīmēm uz notiesājošā sprieduma pamata tiks apcietināts. Jautājums, kādi ir plāni attiecībā uz Borisu Baibakovu kreditoriem, kuru vajadzības bez ierunām atstrādā stukāni un ruki.

Sergeja Maščenko iespējas turpināt izlaupīt nedzīvojamo telpu nomnieku īpašumus ir ļoti ierobežotas, jo angāros Ventspils ielā 63b, Rīga, gandrīz nav nomnieku, bet tie, kas ir, ir saistīti ar... par oligarhu devētā A.Š. strukturām, kuras aplaupīt ar Sergeja Maščenko no Jurija Baibakova rīcībā esošiem resursiem nav iespējams.

Apsūdzētā Borisa Baibakova meita, uzņēmumu reidera zvērināta advokāta Jurija Baibakova māsa Natālija Balašova (dzim.Baibakova) strādā uzņēmumā Printful par finanšu direktoru. Vai tas nozīmē, ka organizētā noziedzība plāno reiderisko uzbrukumu uzņēmumam Printful vai Maskavas FSB caur saviem aģentiem novēro interesējošo uzņēmu darbību Latvijā, iefiltrējot tajos savu aģentu un sadarbības partneru ģimenes locekļus vadošos amatos ar piekļūšanu poie tiešiem finanšu datiem?

Attiecībā uz Sergeja Maščenko un Jurija Baibakova izlaupīto uzņēmumu, kurš bez Valsts policijas un prokuratūras līdzdalības piezemēja Baibakovu un Maščenko-Pacanovsku dzimtas vairākās paaudzēs, nodarot ievērojamus materiālus zaudējumus.

Pēc neatkarības atgūšanas, izmantojot Altum finansējumu, no nulles izveidots vienas ģimenes īpašumā esošs ražošanas uzņēmums ar modernām, kredītā iegādātām poligrāfijas iekārtām ir bijis, un šobrīd tā nav.

Tāda ir Valsts policijas, prokuratūras, Tieslietu ministrijas korupcijas un saaugšanas ar organizēto noziedzību sekas. Uzņēmumam bija dzimšanas diena, šobrīd ir arī nāves diena.

Nomātās nedzīvojamās telpas ir tiešs drauds jebkuram biznesam.

No nedzīvojamo telpu nomnieku izlaupīšanas barojas organizētā noziedzība, Valsts policijas, prokuratūras, Tieslietu ministritijas amatpersonas – tiesneši, tiesu izpildītāji, kā arī kredītiestādes. 

Uzbrukumos nedzīvojamo telpu nomnieku aktīviem sistemātiski piedalās Latvijas tiesu sistēmai piederīgas personas – zvērināti advokāti, kuri nāk no komunistiskā režīma un Latvijā jau 1991.gadā aizliegtās Komunistiskās partijas pārstāvju ģimenēm.

Jaunā Vienotība padomju režīma boļševiku pēcnācēju jaunas tradīcijas – laupīt bez tiesu spriedumiem, atsavināt īpašumus – vispusīgi atbalsta.

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...