Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

archis

08.12.2016. 09:49

»

HI__HI__

_Pec 3ša iebrukuma video ir skaidri redzams, kur ir jamēklē ,un kas spēs dot atbildi, kas ir vainīgs...


1. Metāla konstrukcijas bieži dalās n-daļas, lai konsrukcijas spētu aizvest līdz objektam un lai varētu arī pacelt-montēt tās. Savienojuma mezgli tiek aprēķināti un tiem jātur ir tas, kas ir jātur. Vai konstruktors ir pareizi sarēķinājis savienojumus, tas ir jautājums.

Atbildēt

Nja

25.11.2013. 15:30

Stradinu un Gailezera uznemsanas nodala cela Re Re firma..

Atbildēt

TT

25.11.2013. 10:02

»

Haris

Skumji, ka vajag somu inženieri, lai novērtētu samērā vienkāršas lietas. Kur ir latviešu INŽENIERI? Domāju, ka īstie vainīgie ir izglītības vadības darbinieki, kas pēdējos 23 gadus apzināti ir iznīcinājuši nacionālo inženierzinātni


Kā jau rakstā izskanēja - latviešu inženieri 10 gados pamanās būt 100 objektos. Cik daudz cilvēks pagūst iedziļināties katrā būvē pie tādas noslodzes? Atskrēja, uzmeta aci un prom. Gribētos cerēt, ka es kļūdos.

Atbildēt

a

25.11.2013. 02:09

es tomēr domāju, ka autors nedrīkst neizpaust vismaz to objektu nosaukumus, kuri te ir minēti un var apdraudēt lietotāju/iedzīvotāju dzīvības.

Atbildēt

????

24.11.2013. 13:37

»

!!!!

Aizej piesakies ar visiem radiniekiem- būsiet pirmie arestanti


Tad jau nekad - kā jau Streičs teica. Sēdiet vien savā advokātu kantorī un taisiet tiesiskos risinājumus.... tikai ta labi iestudējiet, lai nepanakiet pretējo efektu.

Atbildēt

!!!!

24.11.2013. 13:28

»

???

Kad beidzot būs pirmie aresti


Aizej piesakies ar visiem radiniekiem- būsiet pirmie arestanti!!

Atbildēt

Te pat zirgam ko zviegt

24.11.2013. 13:11

»

N.Māstrihts

Tas taču ir pasūtījuma raksts! Trīs vienādi, viena autora darbi PIETIEK publikācijā pret būvniekiem. Viens stils, viena roka, dažādi trīs autori...


Visi vainīgie uzskaitīti, izņemot Rīgas būvuzraugus un vadību. No kurienes raksti, dārgumiņ? No SC vai GKR partijas biroja?

Atbildēt

fg

24.11.2013. 13:06

»

Būtu interesanti

zināt, kura advokātu kantorī tagad Re un Re slepkavas sēž un liek kopā likuma pantus, kādēļ viņi nav vainīgi un kādēļ tiks sveikā cauri


Lai kurš tas nebūtu, tur visi saistīti. Priekšā var nolikt kaut jaunu pajolu, bet aiz muguras padomus dos vecie čekas zēni.

Atbildēt

///

24.11.2013. 12:58

»

Haris

Skumji, ka vajag somu inženieri, lai novērtētu samērā vienkāršas lietas. Kur ir latviešu INŽENIERI? Domāju, ka īstie vainīgie ir izglītības vadības darbinieki, kas pēdējos 23 gadus apzināti ir iznīcinājuši nacionālo inženierzinātni


Kā jau teica, tagad izdomās visus iespējamos atbildīgos - liktenis, izglītības sistēma un kas tik vel ne, lai tikai neatbildētu vainīgie, kuri jau tagad ir skaidri redzami. Ar kolektīvo bezatbildību te nedrīkst tikt cauri, lai gan man tāpat kā Streičam ir nelāga nojauta, ka tā varētu notikt. Jau pirmdien premjers sāks savu vāvuļojumu, kur puse ir nesaprotams vārdu virknējums, otra bezsakars ar galveno ideju, ka viss ir bijis kārtībā un likuma ietvaros.

Atbildēt

Haris

24.11.2013. 12:26

Skumji, ka vajag somu inženieri, lai novērtētu samērā vienkāršas lietas. Kur ir latviešu INŽENIERI? Domāju, ka īstie vainīgie ir izglītības vadības darbinieki, kas pēdējos 23 gadus apzināti ir iznīcinājuši nacionālo inženierzinātni.

Atbildēt

Būtu interesanti

24.11.2013. 12:05

zināt, kura advokātu kantorī tagad Re un Re slepkavas sēž un liek kopā likuma pantus, kādēļ viņi nav vainīgi un kādēļ tiks sveikā cauri?

Atbildēt

....

24.11.2013. 12:00

»

.....

Un, ja notiks sūdi, tad vainu uzliks tiem 20 procentiem, kāda problēma. Citās valstīs pasaka, ka nav svarīgi, cik apakšuzņēmēji, bet virsuzņēmējs ir pilnībā atbildīgs par visu, ko sadarījis apakšuzņēmējs. Šāda norma, kas ir pašsaprotama Vacijā un Austrijā, piekrītot Jums, nekad Latvijā netiks ieviesta...


Kā kāds rakstīja, pat viduslaikos bija viens galvenais atbildīgais par būvešanu, kas par to saņēma naudu un pieaicināja cēlājus, vienalga kā tos mūsdienās sauktu apakšuzņēmēji vai meistari. Bet galvu tiešā nozīmē zaudēja galvenais, ja ēka sagāzās un kāds tur zaudēja dzīvību, jo viņam bija jāsaprot, ko pieaicina palīgā. Latvijas korupcijas akacī nav iespējamas pat primitīvas viduslaiku likuma normas ieviest.

Atbildēt

.....

24.11.2013. 11:58

»

Mežavecis

Labprāt uzklausītu kāda būvinženiera viedokli par to, kādu iespaidu varētu būt atstājis ugunsgrēks šājā ēkā pirms apmēram 2 gadiem. Kāpēc par šo faktu šodien visi ir piemirsuši. Pieļauju, ka jau toreiz bija jāsāk šīs ēkas būvēšana no jauna...


Un, ja notiks sūdi, tad vainu uzliks tiem 20 procentiem, kāda problēma. Citās valstīs pasaka, ka nav svarīgi, cik apakšuzņēmēji, bet virsuzņēmējs ir pilnībā atbildīgs par visu, ko sadarījis apakšuzņēmējs. Šāda norma, kas ir pašsaprotama Vacijā un Austrijā, piekrītot Jums, nekad Latvijā netiks ieviesta, drīzāk daudzas citas jaunas, kuras var gan piekukuļot, gan piekrāpt, samaksājot pareizajiem. Jo vairāk visādu izpildāmo normu, jo vairāk var visādiem samaksāt. Un izdomās arvien jaunas, paši Re un Re slepkavas tās piedāvās caur savu biedrību. Bet uzņemties atbildību par visu darbu kopumā-to nekad.

Atbildēt

visi ir duraki?

24.11.2013. 11:33

Vajag saukt objektus un būvniekus un klāt vaļā informāciju. Savu vārdu autors var paturēt pie sevis. Kam interesē? Ja ir aizdomas, ka var sākt brukt masveidā, tad pludiniet to info anonīmi! Neviens neliek minēt savu personas kodu, vismaz cilvēki zinās, kur neiet! Re&re mājas lapā ir visi viņu projekti, es tur mūžam neiešu. Visas alfas, galerijas, viņi cels stradiņu korpusu utt.. Dies, pas'

Atbildēt

autoram

24.11.2013. 11:31

Prognozēju , ka lietas izmeklēšanu uzsāks nekvalificēti policijas izmeklētāji ar algu 400 ls /mēnesī. Pretim viņiem stāsies būvnieku un pašvaldības nolīgti eksperti/advokāti, kas pa vienu atzinuma lpp(!) saņem šos 400 ls.
Tā nav vienlīdzīga cīņa.
Jāņem vērā ēkas īpašnieku (www.ir.lv/2013/2/5spitibas-hronika)nekaunība un kukuļošana. Viņi arī darīs visu. lai izvairītos no atbildības.
Būs ekspertīze ekspertīzes galā (valsts ir atteikusies no saviem ekspertiem) var paiet 2-3gadi, finišā vainīgs būs ģaģja Vasja, kas uz jumta būs uzlicis 2 melnzemes maisus par daudz!
P.S. Iepriekšējā būvvalde bija parodija nevis valsts būvvalde, tās vietā nepieciešamas ir taisīt labi apmaksātuvalsts dienestu ar kompetentiem un neuzpērkamiem ekspertiem.

Atbildēt

UZMANĪBU!!!

24.11.2013. 11:30

Steidzami jāaptur DEMONTĀŽA! Ir Jānostiprina būves patreizējās KONSTRUKCIJAS!
Tas nozīmē, ka slēpj visas pēdas. Būvvalde pirmdien izsludinās konkursu par Traģēdijas iemeslu izpēti. Ja esat sākuši būves demontāžu, vai Getliņos meklēsiet pierādījumus būvkonstrukciju kvalitātes pārbaudei un tur veiksiet būvdarbu kvalitātes izpēti? Tas nozīmē, ka Iekšlietu Kozlovskis un Godmane jau šodien jāapcietina, lai viņi nevar iznīcināt "traģēdijas lietiskos pierādījumus". Ar to viņi uzņēmušies pilnu atbildību, par traģēdijas iemeslu slēpšanu. Jau tāds paziņojums vien ir krimināli sodāms, ja vēl pat ne pilnībā atrasti un identificēti visi cietušie. Saprotu, ka rīt no rīta Jautājuma risinājumu jāmeklē Eiropas Civēktiesību Tiesā un ANO. Redzam, bez tā Latvijas Valsts Kriminalitāti neapturēsim!

Atbildēt

Mežavecis

24.11.2013. 11:25

Labprāt uzklausītu kāda būvinženiera viedokli par to, kādu iespaidu varētu būt atstājis ugunsgrēks šājā ēkā pirms apmēram 2 gadiem. Kāpēc par šo faktu šodien visi ir piemirsuši. Pieļauju, ka jau toreiz bija jāsāk šīs ēkas būvēšana no jauna.
Ja runājam par lielo būvfirmu "monopolstāvokli" iepirkumu procedūrās, tad jāsaka, ka šādu stāvokli tām nodrošina pašreiz spēkā esošais Publisko iepirkumu likums, jo pasūtītājam nav tiesību noteikt ierobežojumus apakšuzņēmēju piesaistei. Ja pastāvētu nasacījums, ka būvfirmai vismaz 80% no darbu apjoma jāveic pašai - sen beigtu pastāvēt būvuzņēmumi, kuros strādā daži būvspeciālisti un vesels vagons ar juristiem, kuru galvenais uzdevums ir meklēt "juridiskos caurumus" dokumentos.

Atbildēt

luk, ko raksta par ReRe

24.11.2013. 11:08

Tos pastkastīšu apakšuzņēmumus dibina tie paši re&re noziedznieki, lai pēc naudas izgriešanas(saņemšanas), fiksi to firmeli laiž bankrotā, kā rezultātā valstij nesamaksā nodokļus un strādājošajiem pēdējās algas(man iepriekšējo reizi palika parādā 600Ls, pēdējo reizi 400Ls tikai šogada laikā vien), par to viņi otkato nākamos miljonu objektus.

Atbildēt

Erna

24.11.2013. 11:01

»

cita versija

Skatoties un klausoties cietušo, un iesaistīto cilvēku stāstīto, pieņemot ka visi saka patiesību, nonācu pie domas, ka šī traģēdija varbūt tomēr ir nelaimīga apstākļu sakritība...


Ugunsdrošības signalizācija esot bijusi vismodernākā un caurulītēs bija fiksētas spiediena izmaiņas, nevis ūdens neesamība, kas būtībā ir pielīdzināma nopietniem ugunsdraudiem, tik nopietniem, ka sistēma pati ar balsi izziņo trauksmi pamest bīstamo vietu. Šoreiz tā bija zīme no Dieva. Tas, ka sistēma pēdējā laikā nostrādāja tik bieži liecina varbūt par to, ka jumts ar visām komunikācijām jau tad "staigājis" pamatīgi.

Atbildēt

Karote

24.11.2013. 10:54

Ja papīri visiem būs kārtībā, būs tikai ilga izmeklēšana, un viss. Labākajā gadījumā atradīs kādu mazo brigadieri, kurš kaut ko sajaucis par āzi, un miers mājās, būvnieku,baudītāju, politjumta mafija varēs slepkavot tālāk. Vienīgais kā to mainīt, ja cilvēki vienreiz sāks skaļi runāt patiesību, kā izdarījis raksta autors.

Atbildēt

kaķa smiekliem

24.11.2013. 10:29

»

kaķa smiekli

Droši vien konkursa nolikumā nebija ietverta prasība par iepriekšējos gados nomaksātā sociālā nodokļa lielumu, kas ļautu analizēt


Nevajag dzīt tuftu - pats ziniet, ka šiem virsuzņēmejiem algas ir pietiekami lielas, lai izpildītu jebkuru par jau antikonstitucionāli atzītu vidējās algas prasību. Tā prasība bez tam tika ieviesta, skaidri to apzinoties. Virsuzņēmējs darbu laikā var arī mierīgi mainīt apakšuzņēmējus, tā teikt, ko darīt, ja viens nobankrotējis, vajag tacu citu vietā kaut abas ir ar tiem pašiem darbiniekiem un tā paša virsuzņēmēja īpašnieku veidotas pasta kastīšu kompānijas.

Tas, kas Latvijā nekad netiks ieviests, ir virsuzņēmēja atbildība, jo tad sabruktu vias shēmas, kas gadiem taisītas.

Atbildēt

???

24.11.2013. 10:25

Kad beidzot būs pirmie aresti?

Atbildēt

kaķa smiekli

24.11.2013. 10:08

»

sistema

Iedomajaties situacijas nopietnibu, ka pie stradnieku dokumentu parbaudes, no objekta pazud 70 % celtnieku! So lietu varetu loti viegli noverst, ja parbauditaji nebutu korumpeti. Kaa lielaa objektaa var stradat tik maz celtnieku? Un varat iedomaties kada gan siem neoficialajiem ir par kvalifikaciju...


Kamēr netiks pārskatīti normatīvie akti, kaš pieļauj neierobežotu skaitu apakšnieku publisko ēku būvniecībā, tikmēr viss turpināsies. Man savulaik telefons pie auss pārkarsa, klausoties iepirkumā piedalījušās firmas īpašnieka skaidrojumu, kā viņš būtu veicis autoceļa rekonstrukciju ar trim darbiniekiem, no kuriem viens ir viņa sieva. Pie tam tas tika atraidīts kā nepamatoti zems piedāvājums. Skaidrs, ka varēju vispār nerunāt, taču man bija interesanti:), nekādas juridiskas sekas tas nevarēja radīt.

Atbildēt

Ex-seržants

24.11.2013. 08:45

Pieļauju. ka autors nenosauca to ojektus, jo pats tur stradā piem. kā būvuzraugs. Bet varēja tak noliet infu PIETIEK, lai tie publicē no sava vārda.
Ta ka ja las tur notiks tagad vai pēc paris gadiem, tad pats saproti, autor.

Atbildēt

gondons

24.11.2013. 08:24

Mūsu jaunajam projektam izsaucām statiķi, jo māja ir sākusi nenormāli sasvērties. Laimīgi tie, kas dzīvo padomju laika mājās.

Atbildēt

Mumins

24.11.2013. 08:04

... arī valdošie meklēja un atrada streločņikus, šo visādi sedz un piesedza, bet galarezultātā nekas nelīdzēja - nolinčoja tāpat. Ir aizdomas, ka tieši šāda rīcība varētu piespiest LV valdošos suņus nedaudz pierauties un atgūt ožu - sākt kaut nedaudz apzināties, kurš te ir saimnieks.

Atbildēt

Mumins

24.11.2013. 08:02

... lai gan Turcijā pirms vairākiem gadiem, kad sabruka dzīvojamā māja, ar būvnieku saimnieku tieši kaut kas līdzīgs arī notika.

Atbildēt

Mumins

24.11.2013. 08:01

»

Ervins

Cien Autors. Manās acīs Jūs esat tik pat līdz atbildīgs par šo traģēdiju kā reālie izpildītāji. Ar ko? Ar savu gļēvo klusēšanu


Varonis Ervins tagad nopirks veikalā 30 cm garu nazi, atradīs ģenerāluzņēmēja īpašniekus un vienu no viņiem atradīs kādā Rīgas parkā ar to nažuku mugurā? Ko, varoni, slabo? D*rsējvālodze :)

Atbildēt

būvsinspekcijas maitas

24.11.2013. 07:28

uz placi, novākt drupas

Atbildēt

to

24.11.2013. 07:26

»

ŠOKS

Ivar Kupiansky..tu esi potenciāls masu slepkava, zini šādus faktus,bet vēl tagad slēp nosaukumus kur tas ir noticis..un kad būs nākošā traģēdija tu spēsi uzņemties atbildību,ka zināji bet neko neziņoji tālāk


Tapec, ka Ivars Kupianskys grib dzivot, bet nemirt no peksna kritien pa kapnem vai polonija devas. Paldies, ka vins seit ur uzrakstijis patiesibu.Bet nakamiem patiesibas atklajejiem nevajg rakstit savus vardus, bet tiesi nosaukt objektus un to defektus. Un nosaukt buvnieku - prieksnieku vardus.

Atbildēt

sistema

24.11.2013. 07:22

Iedomajaties situacijas nopietnibu, ka pie stradnieku dokumentu parbaudes, no objekta pazud 70 % celtnieku! So lietu varetu loti viegli noverst, ja parbauditaji nebutu korumpeti. Kaa lielaa objektaa var stradat tik maz celtnieku? Un varat iedomaties kada gan siem neoficialajiem ir par kvalifikaciju!
Jautajums, kapec firma pienem sadus stradniekus? Tapec, ka galvenais buvnieks iedod apaksfirmam mazu naudu,par kuru jaalgo celtnieki. Un tiem sanak grasi. Jo visu lielo piki panem virsbuvnieks. Tikai sie virsbuvuznemumi ir vainigi gan pie sliktas kvalitates, gan korumpetibas utt. Tiesi tiem ir tagad jaatbild 100% par visu notikuso.

Atbildēt

ŠOKS

24.11.2013. 07:20

Ivar Kupiansky..tu esi potenciāls masu slepkava, zini šādus faktus,bet vēl tagad slēp nosaukumus kur tas ir noticis..un kad būs nākošā traģēdija tu spēsi uzņemties atbildību,ka zināji bet neko neziņoji tālāk??!!!
no coments:(

Atbildēt

negribu mirt saspiesta!

24.11.2013. 07:19

Kāpēc Ivars vārdā nosauca tikai Alfu? Es gribētu zināt arī pirmajā piemērā nosaukto stāvvietu!!! Lai nejauši tur neaizbrauktu!

Atbildēt

guntis vilnītis

24.11.2013. 07:17

Pie vainas ir sistēma. Par ģenerālbūvētājiem kļūst kāda no TOP 10 būvkompānijām. Kas viņi ir un kādi ir viņu veicamie pienākumi ? Sakomplektēt būvniekus, jo viņu štatā labi ja ir būvdarbu galvenie koordinatori. Ir gadījumi, kad faktiskie būvdarbu izpildītāji ir tikai un vienīgi apakšuzņēmēji. Kam tad ir vajadzīgs šis ģenerāluzņēmējs ? Tā kompetencē ir kases turēšana un savu 10-20% paturēšana . "Lobisms"valsts un pašvaldību institūcijās. Kamēr Latvijā nebūs ar likumu noteikta norma, ka vismaz 51% darbu jāveic pašu spēkiem, tikmēr šie TOPisti dzīvos uz pārējo būvnieku rēķina. Analoga sistēma ir visā Latvijas tautsaimniecībā. Kas ir Latvenergo ? Tikai un vienīgi kases turētāji, jo visus apkalpošanas un būvniecības darbus pamatā veic piesaistītās uzņēmējsabiedrības. Dzelzceļš, Meži, Ceļi u.t.t. Saprotu, ka pūšu pret vēju, pret Latvijā iedibināto kārtību, bet nemainot kārtību , cilvēki turpinās būt pabērna lomā un meklēs iztikas līdzekļus ārpus Latvijas. Visiem nav lemts kļūt par "kasieriem", konsultantiem,banķieriem, mīkstā darba darītājiem, jo tikai reālās produkcijas radītājs dod iespēju citiem nodarboties ar "mīkstajiem" pakalpojumiem un valstij saņemt finanses aparāta algošanai un pabalstu izmaksām.

Atbildēt

novus ordo seclorum

24.11.2013. 06:59

»

paija

No kurienes jums ziņas ,ka dokumenti bav izņemti ? Projektātajiem neviens nevar aizliegt parrekinat un parbaudīt, dokumenti jai nav viena elsemplara. Par paraugu iznemsanu policijas izmekletajam kopa ar specialistu ekspertīzei tiesi vakar radija pirms trešā iebrukuma. Bet laikam jau tas nebija prata...


Ja paraugi un dokumentācija būtu izņemta, sabiedrība par to bija JĀINFORMĒ. Kā, piem., KNĀBa akcijās. Ir notikusi bezprecedenta traģēdija ar cilvēku upuriem un sabiedrībai ir tiesības zināt visas varas darbības un manipulācijas šajā sakarā.

Secinu, ja sabiedrība nav informēta, nekas nav darīts.

Atbildēt

Niknais

24.11.2013. 06:52

no fotogrāfijām redzams ka Maximas PĀRSEGUMA PANEĻIEM NAV ARMMATŪRAS, nekas tāds nenotiktu ja tiktu izmantoti nevis "modernie" mūsdienu paneļi bet 50 gadus nolietoti un desmit gadus samirkuši zem klajām debesīm PSRS laika cūkufermas pārsedzes paneļi, jo no tiem pat arī tad ja izbirtu viss betons armatūras režģis paliktu.

Atbildēt

bratka

24.11.2013. 06:50

Ka VID mafija nevar izkontrolet buvfirmas,tak ir redzams algu saraksta,cik cilveku strada firma,un vai ar to cilveku skaitu,vai var objektu nodot paredzeta laika ekspluatacija,ko dara ekonomiska policija,VP,DP,prokuratura,vai prieksh algas sanemshanas,ir shis iestades izveidotas,vai kalpo ka jumti,prieksh mafijas.

Atbildēt

Renāte

24.11.2013. 06:29

»

paija

Un kada jēga anonīmai diskusijai par nezinamiem objektiem ? Kas tad tiek celts gaismā ? Ja bail ,tad vispar nebija ko rakstīt


Nu jā, jāturpina visiem klusēt, lai režīms turpinātu savas asiņainās orģijas. Neuztraucieties režīma kalponīt, gan jau sāks atklāties visas jūsu netīrās štellītes. Galvenais ir sākt.

Atbildēt

kara likums

24.11.2013. 06:27

Kaaa buvuznemejs, kuram vispar nav buvnieku var uzvaret konkursaa??? kaa??ß Tapec, ka viss ir ieprieks samaksats visiem lemejiem! Totala korupcija visaugstakajos limenos. Te nav nekas japierada, te lietas ir acimredzamas, te jaiedarbina kara laika likums - par masu slepkavibu.

Atbildēt

aicinu atklat patiesibu

24.11.2013. 06:23

Ziniet, kas notiek sajas dienas, kamer tika glabti cilveki Maximaa? ReRe un parejie treknie maitas sataisija visus papirus kartibaa, naudu un ipasumus parrakstija gimenes locekliem, kaa jau visi parejie kriminalie maitas to ir izdarijusi. Arzemes manta, kas parrakstita uz gimenes locekli, arii tiek konfisceta, jo taa ir viena gimene, bet Latvijas likumi to neparedz, jo taa ir izlemusi Saeima. Visi papiri chikiniekaa un vainu izgrudis uz vismazak nopelnijuso firminu. Un viss. Kaa parasti. Bet aicinu visas mazas firmas, kas stradaja par grasiem, atklat visu patiesibu kas notiek Latvijaa buvniecibaa, lai tur vairs akmens uz zemes nepaliktu! Sii noziedzigaa valsts korumpetaa sistema ir jalauz, ja to nedaris bus nakamie nevainigie upuri.

Atbildēt

Krimplaku ciems

24.11.2013. 06:08

10+ gadus atpakaļ piepalīdzēju čomam — celtnieku brigadierim dažkārt, kad viņam nebija pietiekami daudzi strādnieki pie rokas, un brīvdienās pastrādājām kopā dažādos objektos. Bet tikai no šī raksteļa pirmo reizi uzzinu, ka ir jāved tāds «būvdarbu žurnāls», jo neko tamlīdzīgu neviens nebija redzējis ne objektos Rīgā, ne Jūrmalā…

Atbildēt

Ex-seržants

24.11.2013. 05:53

"Tiek izdarīts milzīgs spiediens, kas liek mazajiem būvniekiem strādāt pelēkajā ekonomikā un pieļaut kļūdas..."
----------------------
Tiesi tā, un sis spiediens tiek izdarīts ne tikai būvniecībā. Par to jau rakstīu iepriekš. Miniet 3x kapēc RBSSKALS līdzīpašnieka civilsieva Siliņa nolobēja mokrouzņēmuma nodokļa paaugstināšanu. Cits jautājums, kapēc mazie izvēlas iet pēlekajā ekonomikā, saņemot drupačas no objektiem un, ja sanāk ziepes, tad pildīt "streločņiku" lomu, tā vietā lai civilizeti iestatos par savām interesēm. Arī par to rakstīju iepriekš izpelnoties negāciju izvirdumu, tapēc neatkārtošos.
Bet no Tava raksta, Ivar, būtu lielāka jēga, ja rakstītu ar pseidonīmu toties minot konkrētus objektus, pasūtītajus un ģenerāluzņēmejus.

Atbildēt

cita versija

24.11.2013. 05:50

Skatoties un klausoties cietušo, un iesaistīto cilvēku stāstīto, pieņemot ka visi saka patiesību, nonācu pie domas, ka šī traģēdija varbūt tomēr ir nelaimīga apstākļu sakritība.

1. Ugunsdzēsēju signalizācija iedarbojās ap 16, dūmu un uguns nebija, bet apsargs nezināja, to, ko teica signalizācijas uzstādītāj firmas pārstāvis: signalizācija iedarbojās sakarā ar ūdens spiediena izmaiņām, nevis uguns draudiem.

2. Vairāki izdzīvojušie stāstīja, ka jumts gāzies kopā ar lielu ūdens daudzumu, kas dažiem pat glāba dzīvību, aizskalojot no bīstamās vietas. ("Sievu aizskaloja, vīrs palika", AirBaltic pilots arī pieminēja lielu ūdeni).

3. Celtnieki apgalvo, ka viss ir kārtībā, pieņemam, ka nav drukas kļūda aprēķinot projektu.

Saliekot visu kopā, iznāk, ka uguns dzēšanai paredzētās caurules plīsums, iedarbina signalizāciju.
Dūmu un uguns nav, visi iepērkas tālāk, kaucot sirēnām.
Tai laikā, ūdens no plīsušās caurules krājas kaut kādās "kabatās", palielinot svaru līdz kritiskajam.

Un kad kritiskā masa sasniegta, ūdens gāžas ar visām konstrukcijām cilvēkiem uz galvas.
Jo no kurienes, tad tik daudz ūdens augšā varēja būt, ka aizskalo cilvēkus.

Ja varētu vēl izdomāt kas tās par "kabatām", kas šo ūdeni turēja virs griestiem, tad iznāk samērā loģiski.

Tāds mans domu gājiens, saliekot visu redzēto un dzirdēto kopā.

Atbildēt

ciniķis

24.11.2013. 05:43

Būvnieka kungs, riģipsis nevis reģipsis

Atbildēt

Renāte

24.11.2013. 05:17

Autors ir rosinājis diskusiju un tas ir pats galvenais. Pārmest, kā še to mēģina darīt daži varžveidīgi varas kliķes pārstāvji, autoram klusēšanu iepriekš ir stulbi zinot, kādā ,afiozā un korumpētā režīmā dzīvojam. Pēc Rīgas pils ugunsgrēka Lato Lapsa jau brīdināja, kā ilgi šāds bardaks turpināties nedrīkst un jauna, vēl lielākas nelaimes ir tikai laika jautājums, kā reaģēja tie vēmekļi, kas tagad še apsaukā autoru par iepriekš klusēšanu? Pareizi, toreiz uz Lapsas brīdinājumiem visi tagadējie pārgudreļi atreaģēja ar nievām un zākāšanos. Bet tagad diskusija ir jārosina, jāceļ gaismā visas netīrās lietas, lai kā tas nepatiktu netīrajai, korumpētajai varas kliķei un tās algotnīšiem internetā.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

pietiek_nokluset

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

FotoPasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem. Viens no visredzamākajiem – Staļins. Tomēr tagad viņam ir uzradies nopietns konkurents. Tiesa, ne jau paveikto darbu ziņā, tur nu Staļinu neviens nepārspēs, nu, pēc apjoma noteikti. Tad kurš ir šis “izredzētais”?
Lasīt visu...

21

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

FotoVispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un piepušķotas - tādas palikušas sirmā vīra atmiņā. Kurš būtu domājis, ka kāds Lapsa pēc 30 gadiem cilās 90. gadu intervijas?
Lasīt visu...

21

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

FotoValsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums.
Lasīt visu...

6

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

FotoValsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā ir nodokļu maksātāju loma un rīcība. Likumsakarīgi, ka nodokļu nomaksas apjoms ir atkarīgs no tā, cik efektīva ir VID sadarbība ar nodokļu maksātājiem. Uzticēšanās ir svarīgs šīs sadarbības priekšnoteikums.
Lasīt visu...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...