Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

archis

08.12.2016. 09:49

»

HI__HI__

_Pec 3ša iebrukuma video ir skaidri redzams, kur ir jamēklē ,un kas spēs dot atbildi, kas ir vainīgs...


1. Metāla konstrukcijas bieži dalās n-daļas, lai konsrukcijas spētu aizvest līdz objektam un lai varētu arī pacelt-montēt tās. Savienojuma mezgli tiek aprēķināti un tiem jātur ir tas, kas ir jātur. Vai konstruktors ir pareizi sarēķinājis savienojumus, tas ir jautājums.

Atbildēt

Nja

25.11.2013. 15:30

Stradinu un Gailezera uznemsanas nodala cela Re Re firma..

Atbildēt

TT

25.11.2013. 10:02

»

Haris

Skumji, ka vajag somu inženieri, lai novērtētu samērā vienkāršas lietas. Kur ir latviešu INŽENIERI? Domāju, ka īstie vainīgie ir izglītības vadības darbinieki, kas pēdējos 23 gadus apzināti ir iznīcinājuši nacionālo inženierzinātni


Kā jau rakstā izskanēja - latviešu inženieri 10 gados pamanās būt 100 objektos. Cik daudz cilvēks pagūst iedziļināties katrā būvē pie tādas noslodzes? Atskrēja, uzmeta aci un prom. Gribētos cerēt, ka es kļūdos.

Atbildēt

a

25.11.2013. 02:09

es tomēr domāju, ka autors nedrīkst neizpaust vismaz to objektu nosaukumus, kuri te ir minēti un var apdraudēt lietotāju/iedzīvotāju dzīvības.

Atbildēt

????

24.11.2013. 13:37

»

!!!!

Aizej piesakies ar visiem radiniekiem- būsiet pirmie arestanti


Tad jau nekad - kā jau Streičs teica. Sēdiet vien savā advokātu kantorī un taisiet tiesiskos risinājumus.... tikai ta labi iestudējiet, lai nepanakiet pretējo efektu.

Atbildēt

!!!!

24.11.2013. 13:28

»

???

Kad beidzot būs pirmie aresti


Aizej piesakies ar visiem radiniekiem- būsiet pirmie arestanti!!

Atbildēt

Te pat zirgam ko zviegt

24.11.2013. 13:11

»

N.Māstrihts

Tas taču ir pasūtījuma raksts! Trīs vienādi, viena autora darbi PIETIEK publikācijā pret būvniekiem. Viens stils, viena roka, dažādi trīs autori...


Visi vainīgie uzskaitīti, izņemot Rīgas būvuzraugus un vadību. No kurienes raksti, dārgumiņ? No SC vai GKR partijas biroja?

Atbildēt

fg

24.11.2013. 13:06

»

Būtu interesanti

zināt, kura advokātu kantorī tagad Re un Re slepkavas sēž un liek kopā likuma pantus, kādēļ viņi nav vainīgi un kādēļ tiks sveikā cauri


Lai kurš tas nebūtu, tur visi saistīti. Priekšā var nolikt kaut jaunu pajolu, bet aiz muguras padomus dos vecie čekas zēni.

Atbildēt

///

24.11.2013. 12:58

»

Haris

Skumji, ka vajag somu inženieri, lai novērtētu samērā vienkāršas lietas. Kur ir latviešu INŽENIERI? Domāju, ka īstie vainīgie ir izglītības vadības darbinieki, kas pēdējos 23 gadus apzināti ir iznīcinājuši nacionālo inženierzinātni


Kā jau teica, tagad izdomās visus iespējamos atbildīgos - liktenis, izglītības sistēma un kas tik vel ne, lai tikai neatbildētu vainīgie, kuri jau tagad ir skaidri redzami. Ar kolektīvo bezatbildību te nedrīkst tikt cauri, lai gan man tāpat kā Streičam ir nelāga nojauta, ka tā varētu notikt. Jau pirmdien premjers sāks savu vāvuļojumu, kur puse ir nesaprotams vārdu virknējums, otra bezsakars ar galveno ideju, ka viss ir bijis kārtībā un likuma ietvaros.

Atbildēt

Haris

24.11.2013. 12:26

Skumji, ka vajag somu inženieri, lai novērtētu samērā vienkāršas lietas. Kur ir latviešu INŽENIERI? Domāju, ka īstie vainīgie ir izglītības vadības darbinieki, kas pēdējos 23 gadus apzināti ir iznīcinājuši nacionālo inženierzinātni.

Atbildēt

Būtu interesanti

24.11.2013. 12:05

zināt, kura advokātu kantorī tagad Re un Re slepkavas sēž un liek kopā likuma pantus, kādēļ viņi nav vainīgi un kādēļ tiks sveikā cauri?

Atbildēt

....

24.11.2013. 12:00

»

.....

Un, ja notiks sūdi, tad vainu uzliks tiem 20 procentiem, kāda problēma. Citās valstīs pasaka, ka nav svarīgi, cik apakšuzņēmēji, bet virsuzņēmējs ir pilnībā atbildīgs par visu, ko sadarījis apakšuzņēmējs. Šāda norma, kas ir pašsaprotama Vacijā un Austrijā, piekrītot Jums, nekad Latvijā netiks ieviesta...


Kā kāds rakstīja, pat viduslaikos bija viens galvenais atbildīgais par būvešanu, kas par to saņēma naudu un pieaicināja cēlājus, vienalga kā tos mūsdienās sauktu apakšuzņēmēji vai meistari. Bet galvu tiešā nozīmē zaudēja galvenais, ja ēka sagāzās un kāds tur zaudēja dzīvību, jo viņam bija jāsaprot, ko pieaicina palīgā. Latvijas korupcijas akacī nav iespējamas pat primitīvas viduslaiku likuma normas ieviest.

Atbildēt

.....

24.11.2013. 11:58

»

Mežavecis

Labprāt uzklausītu kāda būvinženiera viedokli par to, kādu iespaidu varētu būt atstājis ugunsgrēks šājā ēkā pirms apmēram 2 gadiem. Kāpēc par šo faktu šodien visi ir piemirsuši. Pieļauju, ka jau toreiz bija jāsāk šīs ēkas būvēšana no jauna...


Un, ja notiks sūdi, tad vainu uzliks tiem 20 procentiem, kāda problēma. Citās valstīs pasaka, ka nav svarīgi, cik apakšuzņēmēji, bet virsuzņēmējs ir pilnībā atbildīgs par visu, ko sadarījis apakšuzņēmējs. Šāda norma, kas ir pašsaprotama Vacijā un Austrijā, piekrītot Jums, nekad Latvijā netiks ieviesta, drīzāk daudzas citas jaunas, kuras var gan piekukuļot, gan piekrāpt, samaksājot pareizajiem. Jo vairāk visādu izpildāmo normu, jo vairāk var visādiem samaksāt. Un izdomās arvien jaunas, paši Re un Re slepkavas tās piedāvās caur savu biedrību. Bet uzņemties atbildību par visu darbu kopumā-to nekad.

Atbildēt

visi ir duraki?

24.11.2013. 11:33

Vajag saukt objektus un būvniekus un klāt vaļā informāciju. Savu vārdu autors var paturēt pie sevis. Kam interesē? Ja ir aizdomas, ka var sākt brukt masveidā, tad pludiniet to info anonīmi! Neviens neliek minēt savu personas kodu, vismaz cilvēki zinās, kur neiet! Re&re mājas lapā ir visi viņu projekti, es tur mūžam neiešu. Visas alfas, galerijas, viņi cels stradiņu korpusu utt.. Dies, pas'

Atbildēt

autoram

24.11.2013. 11:31

Prognozēju , ka lietas izmeklēšanu uzsāks nekvalificēti policijas izmeklētāji ar algu 400 ls /mēnesī. Pretim viņiem stāsies būvnieku un pašvaldības nolīgti eksperti/advokāti, kas pa vienu atzinuma lpp(!) saņem šos 400 ls.
Tā nav vienlīdzīga cīņa.
Jāņem vērā ēkas īpašnieku (www.ir.lv/2013/2/5spitibas-hronika)nekaunība un kukuļošana. Viņi arī darīs visu. lai izvairītos no atbildības.
Būs ekspertīze ekspertīzes galā (valsts ir atteikusies no saviem ekspertiem) var paiet 2-3gadi, finišā vainīgs būs ģaģja Vasja, kas uz jumta būs uzlicis 2 melnzemes maisus par daudz!
P.S. Iepriekšējā būvvalde bija parodija nevis valsts būvvalde, tās vietā nepieciešamas ir taisīt labi apmaksātuvalsts dienestu ar kompetentiem un neuzpērkamiem ekspertiem.

Atbildēt

UZMANĪBU!!!

24.11.2013. 11:30

Steidzami jāaptur DEMONTĀŽA! Ir Jānostiprina būves patreizējās KONSTRUKCIJAS!
Tas nozīmē, ka slēpj visas pēdas. Būvvalde pirmdien izsludinās konkursu par Traģēdijas iemeslu izpēti. Ja esat sākuši būves demontāžu, vai Getliņos meklēsiet pierādījumus būvkonstrukciju kvalitātes pārbaudei un tur veiksiet būvdarbu kvalitātes izpēti? Tas nozīmē, ka Iekšlietu Kozlovskis un Godmane jau šodien jāapcietina, lai viņi nevar iznīcināt "traģēdijas lietiskos pierādījumus". Ar to viņi uzņēmušies pilnu atbildību, par traģēdijas iemeslu slēpšanu. Jau tāds paziņojums vien ir krimināli sodāms, ja vēl pat ne pilnībā atrasti un identificēti visi cietušie. Saprotu, ka rīt no rīta Jautājuma risinājumu jāmeklē Eiropas Civēktiesību Tiesā un ANO. Redzam, bez tā Latvijas Valsts Kriminalitāti neapturēsim!

Atbildēt

Mežavecis

24.11.2013. 11:25

Labprāt uzklausītu kāda būvinženiera viedokli par to, kādu iespaidu varētu būt atstājis ugunsgrēks šājā ēkā pirms apmēram 2 gadiem. Kāpēc par šo faktu šodien visi ir piemirsuši. Pieļauju, ka jau toreiz bija jāsāk šīs ēkas būvēšana no jauna.
Ja runājam par lielo būvfirmu "monopolstāvokli" iepirkumu procedūrās, tad jāsaka, ka šādu stāvokli tām nodrošina pašreiz spēkā esošais Publisko iepirkumu likums, jo pasūtītājam nav tiesību noteikt ierobežojumus apakšuzņēmēju piesaistei. Ja pastāvētu nasacījums, ka būvfirmai vismaz 80% no darbu apjoma jāveic pašai - sen beigtu pastāvēt būvuzņēmumi, kuros strādā daži būvspeciālisti un vesels vagons ar juristiem, kuru galvenais uzdevums ir meklēt "juridiskos caurumus" dokumentos.

Atbildēt

luk, ko raksta par ReRe

24.11.2013. 11:08

Tos pastkastīšu apakšuzņēmumus dibina tie paši re&re noziedznieki, lai pēc naudas izgriešanas(saņemšanas), fiksi to firmeli laiž bankrotā, kā rezultātā valstij nesamaksā nodokļus un strādājošajiem pēdējās algas(man iepriekšējo reizi palika parādā 600Ls, pēdējo reizi 400Ls tikai šogada laikā vien), par to viņi otkato nākamos miljonu objektus.

Atbildēt

Erna

24.11.2013. 11:01

»

cita versija

Skatoties un klausoties cietušo, un iesaistīto cilvēku stāstīto, pieņemot ka visi saka patiesību, nonācu pie domas, ka šī traģēdija varbūt tomēr ir nelaimīga apstākļu sakritība...


Ugunsdrošības signalizācija esot bijusi vismodernākā un caurulītēs bija fiksētas spiediena izmaiņas, nevis ūdens neesamība, kas būtībā ir pielīdzināma nopietniem ugunsdraudiem, tik nopietniem, ka sistēma pati ar balsi izziņo trauksmi pamest bīstamo vietu. Šoreiz tā bija zīme no Dieva. Tas, ka sistēma pēdējā laikā nostrādāja tik bieži liecina varbūt par to, ka jumts ar visām komunikācijām jau tad "staigājis" pamatīgi.

Atbildēt

Karote

24.11.2013. 10:54

Ja papīri visiem būs kārtībā, būs tikai ilga izmeklēšana, un viss. Labākajā gadījumā atradīs kādu mazo brigadieri, kurš kaut ko sajaucis par āzi, un miers mājās, būvnieku,baudītāju, politjumta mafija varēs slepkavot tālāk. Vienīgais kā to mainīt, ja cilvēki vienreiz sāks skaļi runāt patiesību, kā izdarījis raksta autors.

Atbildēt

kaķa smiekliem

24.11.2013. 10:29

»

kaķa smiekli

Droši vien konkursa nolikumā nebija ietverta prasība par iepriekšējos gados nomaksātā sociālā nodokļa lielumu, kas ļautu analizēt


Nevajag dzīt tuftu - pats ziniet, ka šiem virsuzņēmejiem algas ir pietiekami lielas, lai izpildītu jebkuru par jau antikonstitucionāli atzītu vidējās algas prasību. Tā prasība bez tam tika ieviesta, skaidri to apzinoties. Virsuzņēmējs darbu laikā var arī mierīgi mainīt apakšuzņēmējus, tā teikt, ko darīt, ja viens nobankrotējis, vajag tacu citu vietā kaut abas ir ar tiem pašiem darbiniekiem un tā paša virsuzņēmēja īpašnieku veidotas pasta kastīšu kompānijas.

Tas, kas Latvijā nekad netiks ieviests, ir virsuzņēmēja atbildība, jo tad sabruktu vias shēmas, kas gadiem taisītas.

Atbildēt

???

24.11.2013. 10:25

Kad beidzot būs pirmie aresti?

Atbildēt

kaķa smiekli

24.11.2013. 10:08

»

sistema

Iedomajaties situacijas nopietnibu, ka pie stradnieku dokumentu parbaudes, no objekta pazud 70 % celtnieku! So lietu varetu loti viegli noverst, ja parbauditaji nebutu korumpeti. Kaa lielaa objektaa var stradat tik maz celtnieku? Un varat iedomaties kada gan siem neoficialajiem ir par kvalifikaciju...


Kamēr netiks pārskatīti normatīvie akti, kaš pieļauj neierobežotu skaitu apakšnieku publisko ēku būvniecībā, tikmēr viss turpināsies. Man savulaik telefons pie auss pārkarsa, klausoties iepirkumā piedalījušās firmas īpašnieka skaidrojumu, kā viņš būtu veicis autoceļa rekonstrukciju ar trim darbiniekiem, no kuriem viens ir viņa sieva. Pie tam tas tika atraidīts kā nepamatoti zems piedāvājums. Skaidrs, ka varēju vispār nerunāt, taču man bija interesanti:), nekādas juridiskas sekas tas nevarēja radīt.

Atbildēt

Ex-seržants

24.11.2013. 08:45

Pieļauju. ka autors nenosauca to ojektus, jo pats tur stradā piem. kā būvuzraugs. Bet varēja tak noliet infu PIETIEK, lai tie publicē no sava vārda.
Ta ka ja las tur notiks tagad vai pēc paris gadiem, tad pats saproti, autor.

Atbildēt

gondons

24.11.2013. 08:24

Mūsu jaunajam projektam izsaucām statiķi, jo māja ir sākusi nenormāli sasvērties. Laimīgi tie, kas dzīvo padomju laika mājās.

Atbildēt

Mumins

24.11.2013. 08:04

... arī valdošie meklēja un atrada streločņikus, šo visādi sedz un piesedza, bet galarezultātā nekas nelīdzēja - nolinčoja tāpat. Ir aizdomas, ka tieši šāda rīcība varētu piespiest LV valdošos suņus nedaudz pierauties un atgūt ožu - sākt kaut nedaudz apzināties, kurš te ir saimnieks.

Atbildēt

Mumins

24.11.2013. 08:02

... lai gan Turcijā pirms vairākiem gadiem, kad sabruka dzīvojamā māja, ar būvnieku saimnieku tieši kaut kas līdzīgs arī notika.

Atbildēt

Mumins

24.11.2013. 08:01

»

Ervins

Cien Autors. Manās acīs Jūs esat tik pat līdz atbildīgs par šo traģēdiju kā reālie izpildītāji. Ar ko? Ar savu gļēvo klusēšanu


Varonis Ervins tagad nopirks veikalā 30 cm garu nazi, atradīs ģenerāluzņēmēja īpašniekus un vienu no viņiem atradīs kādā Rīgas parkā ar to nažuku mugurā? Ko, varoni, slabo? D*rsējvālodze :)

Atbildēt

būvsinspekcijas maitas

24.11.2013. 07:28

uz placi, novākt drupas

Atbildēt

to

24.11.2013. 07:26

»

ŠOKS

Ivar Kupiansky..tu esi potenciāls masu slepkava, zini šādus faktus,bet vēl tagad slēp nosaukumus kur tas ir noticis..un kad būs nākošā traģēdija tu spēsi uzņemties atbildību,ka zināji bet neko neziņoji tālāk


Tapec, ka Ivars Kupianskys grib dzivot, bet nemirt no peksna kritien pa kapnem vai polonija devas. Paldies, ka vins seit ur uzrakstijis patiesibu.Bet nakamiem patiesibas atklajejiem nevajg rakstit savus vardus, bet tiesi nosaukt objektus un to defektus. Un nosaukt buvnieku - prieksnieku vardus.

Atbildēt

sistema

24.11.2013. 07:22

Iedomajaties situacijas nopietnibu, ka pie stradnieku dokumentu parbaudes, no objekta pazud 70 % celtnieku! So lietu varetu loti viegli noverst, ja parbauditaji nebutu korumpeti. Kaa lielaa objektaa var stradat tik maz celtnieku? Un varat iedomaties kada gan siem neoficialajiem ir par kvalifikaciju!
Jautajums, kapec firma pienem sadus stradniekus? Tapec, ka galvenais buvnieks iedod apaksfirmam mazu naudu,par kuru jaalgo celtnieki. Un tiem sanak grasi. Jo visu lielo piki panem virsbuvnieks. Tikai sie virsbuvuznemumi ir vainigi gan pie sliktas kvalitates, gan korumpetibas utt. Tiesi tiem ir tagad jaatbild 100% par visu notikuso.

Atbildēt

ŠOKS

24.11.2013. 07:20

Ivar Kupiansky..tu esi potenciāls masu slepkava, zini šādus faktus,bet vēl tagad slēp nosaukumus kur tas ir noticis..un kad būs nākošā traģēdija tu spēsi uzņemties atbildību,ka zināji bet neko neziņoji tālāk??!!!
no coments:(

Atbildēt

negribu mirt saspiesta!

24.11.2013. 07:19

Kāpēc Ivars vārdā nosauca tikai Alfu? Es gribētu zināt arī pirmajā piemērā nosaukto stāvvietu!!! Lai nejauši tur neaizbrauktu!

Atbildēt

guntis vilnītis

24.11.2013. 07:17

Pie vainas ir sistēma. Par ģenerālbūvētājiem kļūst kāda no TOP 10 būvkompānijām. Kas viņi ir un kādi ir viņu veicamie pienākumi ? Sakomplektēt būvniekus, jo viņu štatā labi ja ir būvdarbu galvenie koordinatori. Ir gadījumi, kad faktiskie būvdarbu izpildītāji ir tikai un vienīgi apakšuzņēmēji. Kam tad ir vajadzīgs šis ģenerāluzņēmējs ? Tā kompetencē ir kases turēšana un savu 10-20% paturēšana . "Lobisms"valsts un pašvaldību institūcijās. Kamēr Latvijā nebūs ar likumu noteikta norma, ka vismaz 51% darbu jāveic pašu spēkiem, tikmēr šie TOPisti dzīvos uz pārējo būvnieku rēķina. Analoga sistēma ir visā Latvijas tautsaimniecībā. Kas ir Latvenergo ? Tikai un vienīgi kases turētāji, jo visus apkalpošanas un būvniecības darbus pamatā veic piesaistītās uzņēmējsabiedrības. Dzelzceļš, Meži, Ceļi u.t.t. Saprotu, ka pūšu pret vēju, pret Latvijā iedibināto kārtību, bet nemainot kārtību , cilvēki turpinās būt pabērna lomā un meklēs iztikas līdzekļus ārpus Latvijas. Visiem nav lemts kļūt par "kasieriem", konsultantiem,banķieriem, mīkstā darba darītājiem, jo tikai reālās produkcijas radītājs dod iespēju citiem nodarboties ar "mīkstajiem" pakalpojumiem un valstij saņemt finanses aparāta algošanai un pabalstu izmaksām.

Atbildēt

novus ordo seclorum

24.11.2013. 06:59

»

paija

No kurienes jums ziņas ,ka dokumenti bav izņemti ? Projektātajiem neviens nevar aizliegt parrekinat un parbaudīt, dokumenti jai nav viena elsemplara. Par paraugu iznemsanu policijas izmekletajam kopa ar specialistu ekspertīzei tiesi vakar radija pirms trešā iebrukuma. Bet laikam jau tas nebija prata...


Ja paraugi un dokumentācija būtu izņemta, sabiedrība par to bija JĀINFORMĒ. Kā, piem., KNĀBa akcijās. Ir notikusi bezprecedenta traģēdija ar cilvēku upuriem un sabiedrībai ir tiesības zināt visas varas darbības un manipulācijas šajā sakarā.

Secinu, ja sabiedrība nav informēta, nekas nav darīts.

Atbildēt

Niknais

24.11.2013. 06:52

no fotogrāfijām redzams ka Maximas PĀRSEGUMA PANEĻIEM NAV ARMMATŪRAS, nekas tāds nenotiktu ja tiktu izmantoti nevis "modernie" mūsdienu paneļi bet 50 gadus nolietoti un desmit gadus samirkuši zem klajām debesīm PSRS laika cūkufermas pārsedzes paneļi, jo no tiem pat arī tad ja izbirtu viss betons armatūras režģis paliktu.

Atbildēt

bratka

24.11.2013. 06:50

Ka VID mafija nevar izkontrolet buvfirmas,tak ir redzams algu saraksta,cik cilveku strada firma,un vai ar to cilveku skaitu,vai var objektu nodot paredzeta laika ekspluatacija,ko dara ekonomiska policija,VP,DP,prokuratura,vai prieksh algas sanemshanas,ir shis iestades izveidotas,vai kalpo ka jumti,prieksh mafijas.

Atbildēt

Renāte

24.11.2013. 06:29

»

paija

Un kada jēga anonīmai diskusijai par nezinamiem objektiem ? Kas tad tiek celts gaismā ? Ja bail ,tad vispar nebija ko rakstīt


Nu jā, jāturpina visiem klusēt, lai režīms turpinātu savas asiņainās orģijas. Neuztraucieties režīma kalponīt, gan jau sāks atklāties visas jūsu netīrās štellītes. Galvenais ir sākt.

Atbildēt

kara likums

24.11.2013. 06:27

Kaaa buvuznemejs, kuram vispar nav buvnieku var uzvaret konkursaa??? kaa??ß Tapec, ka viss ir ieprieks samaksats visiem lemejiem! Totala korupcija visaugstakajos limenos. Te nav nekas japierada, te lietas ir acimredzamas, te jaiedarbina kara laika likums - par masu slepkavibu.

Atbildēt

aicinu atklat patiesibu

24.11.2013. 06:23

Ziniet, kas notiek sajas dienas, kamer tika glabti cilveki Maximaa? ReRe un parejie treknie maitas sataisija visus papirus kartibaa, naudu un ipasumus parrakstija gimenes locekliem, kaa jau visi parejie kriminalie maitas to ir izdarijusi. Arzemes manta, kas parrakstita uz gimenes locekli, arii tiek konfisceta, jo taa ir viena gimene, bet Latvijas likumi to neparedz, jo taa ir izlemusi Saeima. Visi papiri chikiniekaa un vainu izgrudis uz vismazak nopelnijuso firminu. Un viss. Kaa parasti. Bet aicinu visas mazas firmas, kas stradaja par grasiem, atklat visu patiesibu kas notiek Latvijaa buvniecibaa, lai tur vairs akmens uz zemes nepaliktu! Sii noziedzigaa valsts korumpetaa sistema ir jalauz, ja to nedaris bus nakamie nevainigie upuri.

Atbildēt

Krimplaku ciems

24.11.2013. 06:08

10+ gadus atpakaļ piepalīdzēju čomam — celtnieku brigadierim dažkārt, kad viņam nebija pietiekami daudzi strādnieki pie rokas, un brīvdienās pastrādājām kopā dažādos objektos. Bet tikai no šī raksteļa pirmo reizi uzzinu, ka ir jāved tāds «būvdarbu žurnāls», jo neko tamlīdzīgu neviens nebija redzējis ne objektos Rīgā, ne Jūrmalā…

Atbildēt

Ex-seržants

24.11.2013. 05:53

"Tiek izdarīts milzīgs spiediens, kas liek mazajiem būvniekiem strādāt pelēkajā ekonomikā un pieļaut kļūdas..."
----------------------
Tiesi tā, un sis spiediens tiek izdarīts ne tikai būvniecībā. Par to jau rakstīu iepriekš. Miniet 3x kapēc RBSSKALS līdzīpašnieka civilsieva Siliņa nolobēja mokrouzņēmuma nodokļa paaugstināšanu. Cits jautājums, kapēc mazie izvēlas iet pēlekajā ekonomikā, saņemot drupačas no objektiem un, ja sanāk ziepes, tad pildīt "streločņiku" lomu, tā vietā lai civilizeti iestatos par savām interesēm. Arī par to rakstīju iepriekš izpelnoties negāciju izvirdumu, tapēc neatkārtošos.
Bet no Tava raksta, Ivar, būtu lielāka jēga, ja rakstītu ar pseidonīmu toties minot konkrētus objektus, pasūtītajus un ģenerāluzņēmejus.

Atbildēt

cita versija

24.11.2013. 05:50

Skatoties un klausoties cietušo, un iesaistīto cilvēku stāstīto, pieņemot ka visi saka patiesību, nonācu pie domas, ka šī traģēdija varbūt tomēr ir nelaimīga apstākļu sakritība.

1. Ugunsdzēsēju signalizācija iedarbojās ap 16, dūmu un uguns nebija, bet apsargs nezināja, to, ko teica signalizācijas uzstādītāj firmas pārstāvis: signalizācija iedarbojās sakarā ar ūdens spiediena izmaiņām, nevis uguns draudiem.

2. Vairāki izdzīvojušie stāstīja, ka jumts gāzies kopā ar lielu ūdens daudzumu, kas dažiem pat glāba dzīvību, aizskalojot no bīstamās vietas. ("Sievu aizskaloja, vīrs palika", AirBaltic pilots arī pieminēja lielu ūdeni).

3. Celtnieki apgalvo, ka viss ir kārtībā, pieņemam, ka nav drukas kļūda aprēķinot projektu.

Saliekot visu kopā, iznāk, ka uguns dzēšanai paredzētās caurules plīsums, iedarbina signalizāciju.
Dūmu un uguns nav, visi iepērkas tālāk, kaucot sirēnām.
Tai laikā, ūdens no plīsušās caurules krājas kaut kādās "kabatās", palielinot svaru līdz kritiskajam.

Un kad kritiskā masa sasniegta, ūdens gāžas ar visām konstrukcijām cilvēkiem uz galvas.
Jo no kurienes, tad tik daudz ūdens augšā varēja būt, ka aizskalo cilvēkus.

Ja varētu vēl izdomāt kas tās par "kabatām", kas šo ūdeni turēja virs griestiem, tad iznāk samērā loģiski.

Tāds mans domu gājiens, saliekot visu redzēto un dzirdēto kopā.

Atbildēt

ciniķis

24.11.2013. 05:43

Būvnieka kungs, riģipsis nevis reģipsis

Atbildēt

Renāte

24.11.2013. 05:17

Autors ir rosinājis diskusiju un tas ir pats galvenais. Pārmest, kā še to mēģina darīt daži varžveidīgi varas kliķes pārstāvji, autoram klusēšanu iepriekš ir stulbi zinot, kādā ,afiozā un korumpētā režīmā dzīvojam. Pēc Rīgas pils ugunsgrēka Lato Lapsa jau brīdināja, kā ilgi šāds bardaks turpināties nedrīkst un jauna, vēl lielākas nelaimes ir tikai laika jautājums, kā reaģēja tie vēmekļi, kas tagad še apsaukā autoru par iepriekš klusēšanu? Pareizi, toreiz uz Lapsas brīdinājumiem visi tagadējie pārgudreļi atreaģēja ar nievām un zākāšanos. Bet tagad diskusija ir jārosina, jāceļ gaismā visas netīrās lietas, lai kā tas nepatiktu netīrajai, korumpētajai varas kliķei un tās algotnīšiem internetā.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Jaunā Rīgas teātra septiņi ētiskie uzvedības noteikumi darbniekiem un skatītājiem

Foto1. Mūsu teātrī ir atļauta runas brīvība bez jebkādiem ierobežojumiem.
Lasīt visu...

6

Nevajag sagaidīt, ka tu pusmūža vecumā aiznesīsi ar lepnumu savu naktspodiņa saturu pie sabiedrības un visi tev glāstīs galviņu

Foto1) Vārda brīvība nenozīmē to, ka tevi nevar kritizēt par taviem izteikumiem, kā arī vēl mazāk vārda brīvība nozīmē, ka tu drīksti liet samazgas virsū citiem un cerēt, ka tādējādi tu izpelnīsies cieņu, apbrīnu, puķes un aizkustinājuma asaras.
Lasīt visu...

21

Kā likvidēt "Facebook" monopolu?

FotoNotikumi ASV un Facebook uzsāktā cenzūras politika ir aktualizējusi jautājumu par Facebook globālo monopolstāvokli un nepieciešamību to likvidēt. Tagad tas kļūst ne tikai par daudzu cilvēku pārliecības jautājumu, bet daudzu politisko spēku un lielu biznesa struktūru izdzīvošanas jautājumu. Lielā mērā ir vietā teikt, ka cilvēkiem visiem kopā ir jāiznīcina Facebook, pretējā gadījumā Facebook iznīcinās cilvēkus. Tomēr tikt galā ar Facebook monopolu nav tik vienkārši, bet ne neiespējami. To tad arī apskatīsim.
Lasīt visu...

20

Kāpēc mērāmies ar kvadrātmetriem?

FotoEs kā ticīgs cilvēks ticu, ka politiķus tomēr vada arī rūpes par mazo cilvēku, ne tikai uzbudinājums no varaskāres.
Lasīt visu...

12

Nu varam laimē diet, Krievijai mute ciet

FotoNesen Latvijā tika pārtraukta vairāku populāru Krievijas telekanālu retranslācija. Redzamākajiem Dievzemē dzīvojošo krievu tiesību aizstāvjiem, kas aizvēlēti uz Briseli, šobrīd acīmredzot svarīgākas ir LGBT un Navaļnija tēmas, tālab savu vārdu nāksies teikt man, salīdzinoši necilam mūsu valstiņas pilsonim, – latvietim. Viss turpmāk sacītais ir tikai personiskais viedoklis.
Lasīt visu...

21

Par ārpolitikas skabargām citu acīs

FotoKamdēļ es neesmu pārāk labās domās par Putina Krieviju un pašu Putinu? Iemesli, protams, ir vairāki bet, viens no tiem – divkosība un meli. Pašsaprotams, ka katrai valstij ir savas intereses, bet…
Lasīt visu...

21

Jau tiek gatavota lielā „fendere”

FotoEs palasīju Lembergam konfiscējamās mantas sarakstu. Abstrahējoties no fakta, ka viņu soda par kriminālu nodarījumu, kuru viņš pats savas ietiepības dēļ ir veicis, lai paliktu pie varas Ventspilī, es secinu, ka ne jau Opel Tigra un dzeltenā metāla aproču pogas ir fokuss tam, kas ir noticis. Mērķis ir kapitāldaļas un ietekme uzņēmumos.
Lasīt visu...

18

Elīnas Didrihsones tests

FotoJau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot. Varbūt Džīnu Karano? Leģendārā MMA cīkstone un "Zvaigžņu karu" seriāla aktrise ir padzīta no lomas. Par ko? Runājot par politisko klimatu Amerikā, viņa rakstīja: "Ebrejus ielās piekāva nevis nacistu karavīri, bet viņu kaimiņi... pat bērni. Nacistu kareivji varēja tik viegli savākt tūkstošiem ebreju tādēļ, ka valdība vispirms lika kaimiņiem viņus ienīst vienkārši par to, ka ebreji. Ar ko atšķiras tas, ja es kādu ienīstu par viņu politiskajiem uzskatiem?" Viņa nepateica neko aplamu. To pašu man stāstīja holokaustā izdzīvojušais ebreju jurists Aleksandrs Bergmanis.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Basketbola savienību vada prezidents, kurš, vēl esot valsts prezidents, uzmanību pievērsa ar pārpratumiem, nevis runu saturu

Sestdien nezaudēja tikai viena komanda, zaudēja viena basketbola paaudze un viss...

Foto

Fermas rullē

Uzreiz godīgi atzīšos – rakstīt mani pamudināja 9. februāra rītā laikrakstā „Diena” izlasītais R. Meļņika raksts-intervija “Gaisa stūmēju šai valdībai netrūkst. Saruna ar Mārci Bendiku”. Oponēšu...

Foto

Mārcis Jencītis uzsāk krusta karu pret kritisko domāšanu un „totalitāro” Latviju

Kādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi...

Foto

Runa Davosas e-forumā par tradicionālās pasaules kārtību

Vispirms, dāmas un kungi, es gribētu jūs visus pasveicināt šeit Starptautiskajā Ekonomikas Forumā. Un sākt es gribētu ar to,...

Foto

Azerbaidžāna – Baltijas valstu "aizmirstā" māsa

Latvijas starptautisko "de iure" atzīšanu – tās simtgade nosvinējās klaji formāli – mums tomēr vajadzētu vērtēt ar lielāku pietāti. Diemžēl...

Foto

Kāda ir atšķirība starp viltus rakstiem Baltkrievijā un viltus rakstiem Latvijā?

Dažas dienas pēc Baltkrievijas tiesas procesa beigām Jekaterinas Andrejevas un Darijas Čultsovas lietā lielākā daļa...

Foto

Visas nācijas pastāvēšanas vārdā ģimene nedrīkst kļūt par brīvas interpretācijas objektu

Sarežģītā situācija, kādu ikvienā politikas un sadzīves jomā diktē Covid-19 izraisītā pandēmija, liek koncentrēties uz īslaicīgiem...

Foto

Mafija

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi....

Foto

Kaut kādi "kara veterāni", ko bez rindas špricēšot, un vienkārši "vajadzīgi cilvēki", kas dabūšot vakcīnu pirmie...

It kā jau 30 gadus esam projām PSRS, tomēr tā...

Foto

Ja Krievijā var, kāpēc nevaram arī mēs?

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis ir aizsargāt valsts varas pārstāvju godu un cieņu. Likumprojekts paredz papildināt...

Foto

Godātais Levita kungs, palīdziet

Levita kungs! Vēršos pie Jums pēc izpratnes un palīdzības. Mana nozare, kurā es darbojos jau 14 gadus, ir skaistumkopšana. Man pieder Latvijā...

Foto

Ceru ka tā nav, bet dīvainas domas nāk prātā

Kā apzinīgs pilsonis, kas visu mūžu saskāries ar dažādām vakcīnām un potēm, kuras neko sliktu nav nodarījušas,...

Foto

Katram valdības lēmumam jābūt caurskatāmam un labi izskaidrotam, tāpēc lēmumus par „VIP vakcīnām” mēs noslepenojām

Lēmumi, kurus pieņemam valdībā, ir abpusgriezīgi. Vienkāršas un iepriekš skaidri pareizas rīcības...

Foto

Vai tā ir oficiālā viedokļa apkalpošana pandēmijā?

Žurnāla “Patiesā dzīve” 2021. gada 2. numurā publicēts raksts "Pandēmiskās dusmas", autore – Inguna Mukāne. Daļa raksta ir autores...

Foto

Ušakovs un Ameriks par Navaļnija spriedumu

Nesen Nils Ušakovs un Andris Ameriks savās Facebook lapās publicēja savus viedokļus par spriedumu, kuru Zamoskvoreckas tiesa šonedēļ nolasīja Aleksejam Navaļnijam....

Foto

Alkatība ir bīstama

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta...

Foto

Ministru kabineta spēju spogulis Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Lasītāju vērtējumam: tikai un vienīgi vienas dienas virsraksti medijos Latvijā, kas atspoguļo Ministru kabineta darba rezultātus koronavīrusa pandēmijas un...

Foto

Jūs neko nesaprotat – patiesībā šis ir veiksmes stāsts

Pagājušā gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka koronavīrusa uzliesmojums ir kļuvis par globālu pandēmiju. Šodien,...

Foto

Protams, ka ar 350 miljoniem no Latvijas valsts vien mums nepietiks un vajadzēs vēl

Nav šaubu, ka 2020. gads bija izaicinājumiem pilns. Tas bija gads, kad globālajā...

Foto

Sāk šķist, ka patiesībā Andis Kudors ir patoloģisks melis

2021. gada 5. februārī Andis Kudors nāca klajā ar paziņojumu, ka pārtrauc politisko darbību, pamet Jauno konservatīvo partiju...

Foto

Izvārītā varde vai varoņstāsts?

Šķiet, būs grūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis hrestomātisko piemēru par vardes vārīšanu. Ja nu kāds, tomēr, nav – īsi izstāstīšu...

Foto

Kariņa kungs, nav labi

Kariņa k-gs, man ir tik viens jautājums, - vai Jūs kaut reiz esat izdzīvojis un uzturējis ģimeni par 120 eiro, par 300...

Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta...

Foto

Likums un mīlestība

Un, lūk, tur atnāca cilvēks, vārdā Jairs, kas bija sinagogas priekšnieks; un tas, nokritis pie Jēzus kājām, lūdza Viņu ienākt tā namā, jo...