Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

gudrinieki

23.09.2016. 05:00

»

A.P.

"Latviešu idiotismu kolekcija" reizē ir latviešu inteliģences stulbuma un nelietību kolekcija, latviešu inteliģences nevērtības spogulis. Katru dienu šī kolekcija papildinās ar kādu riebīgu izpausmi. Šodien (2016.23.09.) papildinās ar teologa Jura Rubeņa smirdējumu, par ko lasāms: " Viņš intervijā arī...


Nu, homoseksuālistus pārtaisīt nebūtu tik viegli :) Kaut gan R.A Vilsons grāmatā "Kvantu psiholoģija" raksta, ka kāds mediķis esot atklājis zāles pret homoseksuālismu, bet tad viņam atņemti doktora grādi un aizliegts par to runāt. (Iespējams, kādām aprindām ir izdevīgi, ka ļaudis plēšas ap h.s. nevis par sociālām problēmām.)
Varbūt ar hormonu preparātiem varētu ko ārstēt, bet tie lielās devās un ilgstoši lietojot var izraisīt vēzi.
Lamāt un apsaukāt viņus nav ko.
Bet popularizēšana, bērnu un jauniešu galvu jaukšana ar visādām dzimumu relativitātēm ir galīgi crazy.

Atbildēt

A.P.

23.09.2016. 03:29

"Latviešu idiotismu kolekcija" reizē ir latviešu inteliģences stulbuma un nelietību kolekcija, latviešu inteliģences nevērtības spogulis. Katru dienu šī kolekcija papildinās ar kādu riebīgu izpausmi. Šodien (2016.23.09.) papildinās ar teologa Jura Rubeņa smirdējumu, par ko lasāms: " Viņš intervijā arī norādīja uz pasaules daudzveidības pieņemšanu, skaidrojot savu nostāju par homoseksualitāti. "Mēs neesam radījuši šo pasauli. Es neesmu radījis šo pasauli. Dievs ir šo pasauli radījis visā tās daudzveidībā. Tātad man ir šajā daudzveidīgajā pasaulē nevis tagad jāpārtaisa šī pasaule pēc manas vienkrāsainās vai divkrāsainās izpratnes, bet man jāiemācās dzīvot arī ar tiem cilvēkiem, kas ir atšķirīgi šajā pasaulē, un saprast šos cilvēkus. Es domāju, par to ir stāsts," uzskata teologs". Tas ir intelektuālā pederasta viedoklis, akceptējot homoseksuālismu kā dzīves/pasaules vērtību. Šis vieplis, ja nemaldos, tēlo arī mācītāju. Bet tas ir labi zināms, ka latviešiem nekāds morālais atbalsts nevar būt latviešu garīdznieki.

Atbildēt

gudrinieki

22.09.2016. 12:57

»

A.P.

Latviešu jaunāko paaudžu intelektuālo un morālo pederastu „satoriskā” kloāka ir nākusi pie gaišās latviešu tautas ar jaunu postmodernistisko smirdējumu – diskusiju par zinātni, zinātnes iespējām un vajadzību, patiesības un nepatiesības attiecībām pseidozinātnē un pseidozināšanās. Galvenā doma – saputrot...


Ja neiedziļinās kādā problēmā, tad var muldēt riņķī un apkārt.
T.s. ārsti homeopāti pielieto arī fitoterapiju ar ārstniecības augu ekstraktiem un uzlējumiem, kuru sastāvs un iedarbība ir zinātniski pētīti.
Arī homeopātiskajās aptiekās var tos dabūt, ne tikai apšaubāmus 1000kārtīgus atšķaidījumus.
Mūsu senči to labi pārzināja. Drīzāk ķīmiskās zāles var saukt par alternatīvām, atšķirībā no tradicionālām.
Piemēram, es deguna polipus izārstēju ar bērzu piepes uzlējumu, kamēr citi iet uz operāciju.
(skat A.Pētersones grāmatu "Ārstniecības augi")

Atbildēt

A.P.

22.09.2016. 04:43

Latviešu jaunāko paaudžu intelektuālo un morālo pederastu „satoriskā” kloāka ir nākusi pie gaišās latviešu tautas ar jaunu postmodernistisko smirdējumu – diskusiju par zinātni, zinātnes iespējām un vajadzību, patiesības un nepatiesības attiecībām pseidozinātnē un pseidozināšanās. Galvenā doma – saputrot latviešu apziņu jautājumos par zinātni, zināšanām, patiesību. Pārgudrās diskusijas atreferējumā jau pirmais teikums ir idiotisks: „Vai Latvijā vērojams jauns (!?) pseidozināšanu vilnis?”. Jautājums ir idiotisks tāpēc, ka Latvijā par laimi nekad nav bijis pseidozināšanu „vilnis”. To nepieļāva latviešu kuratori – vācieši, krievi. Tāds „vilnis” nebija ne cara laikos, ne „pirmajā” republikā un padomju periodā. Pseidozināšanu vilnis Latvijā strauji sākās un tagad ir sasniedzis „akadēmisko līmeni” pēcpadomju laikā, kad latvieši, tā teikt, tika palaisti savvaļā un varēja sākt darboties atbilstoši savas vispārējās attīstības pakāpei. Un, lūk, šī pakāpe izrādījās tik patīkama, ka tagad pseidozinātnieki veido LR akadēmisko personālu humanitārajās un sociālajās zinātnēs augstskolu katedrās un institūtos. Latviešu jaunāko paaudžu intelektuālie un morālie pederasti ir pārņēmuši tautas izglītošanu minētajās zinātnēs, darbojoties atbilstoši savai pseidointelektuālajai, šarlatāniskajai mentalitātei un postmodernisma perversijām. Diskusijas dalībnieki ir „Latviešu idiotismu kolekcijas” pamatlicēji – šlāpini, neiburi, sedlenieki.

Atbildēt

Re kā

21.09.2016. 08:20

»

Re kā

Latviešu smirdošā inteliģence ir pastrādājusi jaunu pasaules mēroga nelietību. Bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, piedaloties 12. Jaltas Eiropas stratēģijas (Yalta European Strategy, YES) forumā uzstājās diskusijā „Atturēšanas politika, jauna Jalta, vai kas? atjaunojot Eiropas drošību...


Inteliģences nelietību turpinājums: Amerikāņu centīgākie dibenlaizītāji jau izteikuši savu negatīvo attieksmi pret Eiropas armijas veidošanu. Viņu ieskatā Eiropai nav vajadzīga sava armija. Nupat savu viedokli izteica vispelēkākais no vispelēkākajiem Latvijas valsts prezidentiem. Arī viņš laiza amerikāņu dibenu – Eiropai sava armija neesot vajadzīga! Kā zināms, pēc II Pasaules kara Eiropa jau reiz vēlējās veidot savu armiju. ASV izdevās apslāpēt šo iniciatīvu, jo tad viņi tiktu padzīti no Eiropas un Eiropa nebūtu amerikāņu ģeopolitiskais īpašums. Sociālisma sistēmas sabrukuma rezultātā amerikāņu ģeopolitiskajā īpašumā nonāca arī Austrumeiropas bijušās sociālisma zemes, no kurām dažas kļuva īpaši centīgas amerikāņu dibenlaizītājas. Aprobežotie latvieši ir priekšgalā Eiropas amerikāniskajām padibenēm. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka aprobežotais Rīgas pils piekakātājs arī ir pret Eiropas armiju.

Atbildēt

Re kā

21.09.2016. 04:52

Latviešu smirdošā inteliģence ir pastrādājusi jaunu pasaules mēroga nelietību. Bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, piedaloties 12. Jaltas Eiropas stratēģijas (Yalta European Strategy, YES) forumā uzstājās diskusijā „Atturēšanas politika, jauna Jalta, vai kas? atjaunojot Eiropas drošību”. Latvijas bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga teica: „Mums ir kopīga robeža ar psihopātisku varu, kura dzīvo nekam nederīgās un bīstamās ilūzijās. Mēs nevaram atļauties būt sentimentāli par noslēpumaino Krievijas dvēseli, ir jābūt piesardzīgiem, dzīvojot blakus psihopātiem. Savas karjeras sākumā es sastapos ar šādiem cilvēkiem. Redzēju, kādi ir psihopāti un cilvēki ar nopietnām psiholoģiskām slimībām. Viņi var diezgan ātri mainīties un sākt histēriski kliegt. Kaut ko tādu var sagaidīt pat no valstu vadītājiem. Mums ir jācer uz labāko, bet jāgatavojas sliktākajam. Mēs ceram, ka būs pasaule ar labiem kaimiņiem, iecietīgiem un mierīgiem, sastopoties ar realitāti. Tomēr mums jābūt uzmanīgiem. Kad ir svarīgi aizsargāt pašiem sevi, tas ir jādara”. Tik lielu nelietību nākas reti sastapt. Tā ir nelietība, kas robežojās ar izteiktu idiotismu, prāta fundamentālu sabrukumu. Valsts mēroga amatpersonas tā nerunā. Tā vispār normāli cilvēki neizsakās par citu tautu un tās valdību. Tā var runāt tikai rūdīts nelietis, kurš apzinās tāda ārprātīgi nekorekta izteikuma reakciju savās mājās. Rūdītais nelietis zina, ka daudziem latviešiem patīk šāda zākāšanās, jo daudzi latvieši nav spējīgi saprast, ka zākāšanās pirmkārt un galvenokārt atsaucās uz latviešu tautas reputāciju, izvēloties par valsts vadītāju pilnīgu cilvēcisko mēslu. Krievu tauta, tās valdība ir nosaukta par psihopātiem. Bet vai par to nākas brīnīties, zinot patiesību par šo mērgli? Viņa ir dzemdējusi pederastu, viņa attaisnoja vienu no vislielākajiem noziegumiem cilvēces vēsturē - aizmugurisku tiesāšanu, viņu ienīst trimdas latvieši, viņa rādīja ar pirkstu pie deniņiem arī savai tautai, tātad to uzskatot par muļķu tautu. Ja latvieši būtu cienījami cilvēki, tad viņi adekvāti reaģētu, – Saeima nekavējoties atņemtu visu valsts sniegto materiālo apgādi un izsūtītu no valsts.

Atbildēt

Edge

20.09.2016. 17:54

»

koma

kur var rasties neatkarīgi inteliģenti, žurnālisti, eksperti vai politologi, ja viņi visi algu saņem no vienām rokām...


Klausoties Latvijas uzņēmēju tiešās runas par VID,
vai pētot pilsonīšu attieksmi pret valdību un Saeimu - nudien jāsāk piekrist vēsturnieka Roberta Šhillera (ROBERT J. SHILLER) rakstītajam par to kā radās neatkarīgie u.c. anti...pagātnē - un kā radīsies 21.gadsimtā:
"The Coming Anti-National Revolution"
https://www.project-syndicate.org/commentary/coming-anti-national-revolution-by-robert-j--shiller-2016-09

Atbildēt

koma

20.09.2016. 13:49

kur var rasties neatkarīgi inteliģenti, žurnālisti, eksperti vai politologi, ja viņi visi algu saņem no vienām rokām??
Kur var būt antiglobālisti, ja parādi komandē Soross?
Kur var rasties nacionali stipra valsts, ja liberasti un globalisti ir sagrābusi varu?
Un zili cilvēciņi velti baida ar zaļajiem?

Atbildēt

Arturs Nagliņš

20.09.2016. 07:30

»

Deniss

No Stikla kalna: "Morālais garants...


Ļoti pareizi - tauta neizprot morālā garanta funkciju sabiedrībā.Kamēr neizpratīs, nevarēs tikt godāta par civilizētu tautu.

Atbildēt

Edge

19.09.2016. 16:05

"Saskābušie" inteliģenti - tie, kuri vēl "krīt"-
izdomājuši "ģeniālu" iemeslu savam "skābumam".
Izrādās, "viss" beidzās 1940.g., tāpēc:
"...Sabiedrībā nav iekšējas nepieciešamības pēc kultūras vides. Es [M.Mīntaurs] domāju, ka tam ir sakars ar nācijas galvas nociršanu, kas ir 40. gadu katastrofu rezultāts. Deportācijas un emigrācija, dažādas ideoloģiskās tīrīšanas kampaņas vēl pēc tam – tas mainīja Latvijas vidi un attieksmi pašiem pret sevi. Daudzi cilvēki Latvijā joprojām domā, ka strādāt kultūras nozarē – tas nav īsts darbs, tāda plānā galdiņa urbšana!"
Vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs: Mēs esam pelnījuši visu to, kas mums ir, un visu, ko mums ir izdevies saglabāt (Kdiena,29.08.2016.)

Atbildēt

Edge

19.09.2016. 15:58

»

Ne Tas Andris

Nu, ja - ar saimniecisko, jeb materiālo pusi latviešiem viss kārtībā, - kārtībā nav ar garīgās un materiālās pasauļu, jeb motivatoru, līdzsvaru. I, ka` nav līdzsvara, ta` krīt vēkšpēdu...


Viss ir galvā. Redz, cik nelāgi mūsu inteliģentiem iznāca - labu gribēdami nozāģēja 30 gados (1962-1992) zaru, uz kura paši zēla un plauka. Kā tagad atkal uz "zaļā zara" tikt, ja esošajā sistēmā inteliģenti nav vajadzīgi:
«Dokumenti, ko pasūtījusi valdība vai parlaments, tiek radīti, ignorējot to, ko pētnieki atklājuši socioloģiskajos un ekonomiskajos pētījumos»
S.Kruks, informācijas un komunikācijas zinātņu doktors, RSU profesors (NRA, 30.11.2015.)

Atbildēt

vēl

19.09.2016. 11:20

»

Ne Tas Andris

Nu, ja - ar saimniecisko, jeb materiālo pusi latviešiem viss kārtībā, - kārtībā nav ar garīgās un materiālās pasauļu, jeb motivatoru, līdzsvaru. I, ka` nav līdzsvara, ta` krīt vēkšpēdu...


Jūs piemirsāt vēl kādus klasiķus - mūsu pašu "vētru un dziņu laikmeta" - pagājušās gadsimtu mijas dzejniekus Aspaziju un Raini. Viņu filozofiskā dzeja, dramaturģija par tumsas un gaismas cīņu, par patiesības sadursmi ar dogmām ir pasaules klasikas vērtības.

Atbildēt

Ne Tas Andris

19.09.2016. 09:10

Nu, ja - ar saimniecisko, jeb materiālo pusi latviešiem viss kārtībā, - kārtībā nav ar garīgās un materiālās pasauļu, jeb motivatoru, līdzsvaru. I, ka` nav līdzsvara, ta` krīt vēkšpēdu.
Un tad sanāk, ka pie visa vainīga kuslā inteliģence, kas to lidzsvaru nenodrošina un savu lauciņu nekopj. Tiktāl jau pareizi.
A kā, tu, kusls intelliģents, to lauciņu kopsi, ka` katrreiz atnāk primitīvs materialists, un sado` pa koko par izrunāšanos?

Uz to i Skalbe nevarēja atbildēt. Pēc Skalbes sanāk, ka inteliģentam Latvijas Republikā viena taciņa: kļūt par klasiķi un nomirt.

(skat K.Sk. bibliogrāfijas tematiku: 1904.g brauca ziemeļmeitas lūkoties, 1905.raudāja par asinīs noslīcināto brīvību, no 1917. līdz 1922. rakstīja par lielo krāpšanu un pasaules primitīvām dziņām, bet pēcāki, līdz pat nāvei, sapņoja kopā ar lasītaju par labajiem karaļiem un mazajām laimītēm). Tā arī visa Latvijas Republikas intelliģences vēsture. Vēl ievērību pelna tikai latviešu atmodas literāti, skatuves mākslinieki un žurnalisti Padomju impērijas norieta gados.

Ne katrs var kļūt par klasiķi un pat klasiķis nevar taustāmi motivēt materiālistu.
Un tur ir tas jautājums - ko darīt tiem, kas nepiekrīt garīgi nomirt, bet nevar fiziski izdzīvot?

Jo neapšaubāmi, ka pa materiālismu var sist tikai ar fiziku. Un prātā nāk tikai divi varianti. Pirmajā ņemam par piemēru fizikas likumu "balstīties var tikai uz to, kas pretojas", iedzeram par indusiem un prātojam, kā būtu, ja nepretotos, bet klusētu lupatiņās pa kaktiem?

Jebšu, pēc te daudzkārt pieminētās fiziognomikas: "Labajam jābūt ar zobiem. Sliktajam jābūt bez zobiem.- Jo labais, vienmēr, uzvar."

Atbildēt

moris

19.09.2016. 04:26

Tikpat kā 100% naglai pa galvu.
Vai mūsu "saimnieku" paaudzei pietiks ar ko norēķināties par desmitiem,ja ne simtiem,tūktošu dzīvībām,kas uz tās rēķina?
Un ar ko...?

Atbildēt

Edge

18.09.2016. 16:50

»

Ne Tas Andris

Paldies Arturam par atraktīvu rakstu. Maniere, kadu sen neesmu manījis radošās inteliģences darbojumos. Varbūt tāpēc, ka sen nepērku viņu grāmatas...


".....Arī inteliģences šai daļai ir jākalpo tautai un valstij. Tā tas vēsturiski vienmēr ir bijis. Tā tam ir jābūt arī nākotnē."
===================================================
"īstais" prof. A.Priedītis jau nu gan zinātu, kam jākalpo:"Amicus Plato, sed magis arnica veritas".
p.s.
Starp citu, Rīgas centra ir piemineklis, kurā zīmīgs uzraksts iekalts. Šodienas inteliģentiem noder padomāt, kāpēc LR (18.novembra republikas) inteliģenti piekrita K.Skalbes ieteiktajiem vārdiem (kalpošanas objektiem).

Atbildēt

Ne Tas Andris

18.09.2016. 12:08

Paldies Arturam par atraktīvu rakstu. Maniere, kadu sen neesmu manījis radošās inteliģences darbojumos. Varbūt tāpēc, ka sen nepērku viņu grāmatas.

Heh, - tad vienkāršā tauta būtu "ārpus laba un ļauna" u.t.t.? pretenciozi, bet nevaru nepiekrist. Ka tad, rodas inteliģentums, kā cilvēks mūsu marginalizētajā materiālismā kļūst par patiesību meklētāju. Praksē ir pierādījusies zināma ģenēze, starpcitu, raksturīga tieši padomju un pēcpadomju sabiedrībai: kad cilvēkam rodas saimnieciskas neatrisināmas problēmas, viņš vēršas pie tiesiskuma, bet, redzot, ka arī tiesiskā izziņa nedod pozitīvu atbildi, cilvēks risinājumu meklē augstākaja, arhetipu, līmenī, polītikas vai filozifijas līmenī. Diemžēl, tā, tad, arī ir pēdējā "kasta", ko pie mums iespējams sasniegt - materiālisma motivēta izziņa. Vēl vairāk žēl, ka tai nav atgriezeniskās saites... jo tos, kuri atraduši filozofiskus, konceptuālus risinajumus laikmetiskām aktuālam problēmām tie, kurus šīs problēmas vēl nav piemeklējušās, - nosauc par dulliem. Un turpina piekopt laikmetisko problēmu ģenerēšanu uz sava un savu tuvāku kakla... vai, precīzak, otrādā secībā.

Paldies, Artur! Bet, ko, nu, mēs divi tādi inteliģenti darīsim?

Atbildēt

Psihoterapeits

18.09.2016. 10:36

Šis senīli marasmatiskais penterējums pašam autoram droši vien šķiet briesmīgi gudrs un inteliģents, taču teksts atbilst klasiskajai rezonēšanas klīniskajai ainai. Nestrukturēta apziņas plūsma bez faktiem, pierādījumiem, bet tikai uz pašam zināmiem "argumentiem" balstīti "secinājumi". Šādu rezonēšanu domājošs cilvēks spēj izturēt ilgākais minūtes trīs, kad kļūst skaidrs, ka pirmajā brīdī šķietami gudrs un saprātīgs cilvēks izrādās ir bezjēgas rezonieris.

Atbildēt

Edge

18.09.2016. 06:19

Mums vajadzīgs stabils pamats zem kājām. Intervija ar dzejnieku Knutu Skujenieku. (LA, 31.08.2016.)
====================================================
Bez pierādījumiem var pieņemt par patiesību arī dzejnieka atziņu, taču, ak, vai - pie pašreizējā LV (nejaukt ar 18.novembra LR) vairs nevarēs ne pieaudzēt, ne arī izaudz reiz nozāģēto zaru:
"Ivars Kalviņš: Latvijas valstij zinātnieki [inteliģenti-intelektuāļi] nav vajadzīgi"
(NRA, 22.02.2010.)

Atbildēt

Edge

18.09.2016. 06:10

»

kritiķis

tu proletāriju neslavē...


"Tobrīd, 1990.gada 4.maijā, deviņi no desmit latviešiem cerēja, ka neatkarība pati par sevi atrisinās visas problēmas." Aivars Kļavis, rakstnieks.(LVportals, 02.05.2014.)
===================================================
Atliek vien paskatīties uz to attēlu, kurā sabiedrības pārstāvji zāģē zaru, tad varēs sākt rakstīt definīciju. Ne bez pamata reiz viens reālpolitiķis Ļ. vēstulē rakstniekam M.G. skarbi secināja:"Tās nav "nācijas smadzenes", tie ir nācijas [cenzēts]..."
30 gadu (1962-1992) zāģēšana beidzās ar likumsakarīgu rezultātu, kuru J.S. nodēvēja par "3.atmodu", bet I.K. par "bēgšanu". Tā vai citādi, bet lietas būtību tas nemainīja:
"......1992. gada vasarā sākās dziļākā psiholoģiskā krīze, kāda jebkad Latvijas vēsturē, manuprāt, vispār ir bijusi."
LV portālam: TĀLAVS JUNDZIS, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, Baltijas Stratēģisko pētījumu centra direktors (Iebrukums nevar notikt pēkšņi, 19.03.2015.)

Atbildēt

Re re

18.09.2016. 02:40

Fiziognomika
Aktuāla izziņas konstrukcija laikā, kad sabiedrības degradācija jau ir sākusi izpausties bioloģiski – sabiedrības locekļu sejās. Degradācijas formas „daunisms”, idiotija, stulbums, kretīnisms atspoguļojās daunu, idiotu, stulbeņu, kretīnu sejās. Medijos ievietotajās fotogrāfijās sāk dominēt ļoti nepatīkamas sejas. Tā ir strauji progresējoša tendence Rīgas medijos. Jēdzienu „fiziognomika” ieviesa Hipokrāts. Viņa ieskatā daba ietekmē cilvēka izskatu. Ar šo jēdzienu apzīmē teorētiskās domas atzaru, interesējoties par cilvēka garīgo pasauli, psiholoģiju, rakstura formēšanos. Par fiziognomiku dzīvi interesējās Aristotelis. Viņš radīja „fiziognomistisko estētiku”. Fiziognomika var būt objektīvs kritērijs cilvēka rakstura, uzvedības diagnosticēšanā un prognozēšanā. Tā teikt, cilvēka sejā atspoguļojās tas, ko no viņa var sagaidīt. Fiziognomika paver iespēju cilvēkus klasificēt, kataloģizēt, tipoloģizēt. Fiziognomika bija modē XVIII gadsimtā, taču „īsta” zinātne nekļuva. Fiziognomikā lielu uzmanību pievērš acīm, – acis esot dvēseles spogulis. Uzmanību pievērš pieres augstumam – „intelektuālis ar augstu pieri”. Fiziognomiskā analīze veicina tādus novērojumus kā „labsirdīgs vīriņš”, „bezbailīgs ar ērgļa skatu”. Fiziognomikas vislielākā „speciāliste” ir māksla. Glezniecībā, kinomākslā noteikta izskata tipi simbolizē noteiktu pasaules uzskatu, morālo stāju, sociālo statusu utt. Ja agrāk vajadzēja grimēt „idiotu”, tad tagad var atrast sejas, kuras idiota lomai nav jāgrimē. Rīgā šajā ziņā ir liela izvēle jauniešu populācijā. Uzvedības stereotipi nav iespējami bez attiecīgā ārējā izskata stereotipiem. Tas pats attiecās uz sociālo statusu: bagātnieki (buržuāzija) resni vīri ar trulām sejām, aristokrāti – tievi, izstīdzējuši cilvēki ar inteliģentām sejām, inteliģents vienmēr ir ar „brillītēm”.

Atbildēt

bažas

18.09.2016. 02:23

ka tikai īpaši izsmalcinātiem inteliģentiem no šī raksta nepiemetas estētiska caureja

Atbildēt

kritiķis

17.09.2016. 21:16

tu proletāriju neslavē,
proletārijam nav dzimtenes,
tas pārdosies par sīkām naudām un baudām,
amorāli izmantos un attaisnos.

Скупее богатых только бедные.

Vajag formulēt, kas tā "inteliģence",
vai tie nav tie, kas ir kultūras un ideālu
pasaulē, kas nav viņu privātīpašums

pretstatā privātīpašniekiem, kas
koncentrējas uz savu privātīpašumu?

Atbildēt

Edge

17.09.2016. 15:27

"Bet kāpēc 1988. jūnija plēnuma spiritus movens bija tieši Rakstnieku savienība?
Atbilde jāmeklē jau 1962. gada sākumā."
Knuts Skujenieks "Savā reizē arī viens ir karavīrs" ( Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009 )
====================================================
Objektīvu iemeslu dēļ inteliģence nekļuva par "sargtorni", bet gan par "sāndzinumu". Nebija inteliģencei tāda nolūka kļūt par "sāndzinumu", taču, ak, vai - ar labiem nodomiem, bet bez zināšanām par sabiedrību un valsti - ceļš uz elli bruģēts:
“Var jau būt, ka es [V.Belševica] par augstu novērtēju mūsu radošo inteliģenci. Bet redzi: tas, ko mēs pilienu pa pilienam gatavojām, nevar notikt vienā gādā. Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien."
No Rolfa Ekmaņa intervijas Parīzē 1989. gadā. Vizma Belševica, “Raksti”, 4. sējums. Rīga: Jumava, 2002.

Atbildēt

Eduards Lunis

17.09.2016. 15:06

---Paldies ,Priedīša kungs! Tiešām-vilielākais un sirsnīg;akais!Pinībā'piekrītu !

Atbildēt

juzis

17.09.2016. 14:08

Latvijā ir legalizeta spīdzinašana veselības aprūpes
sistēmā.Rezultatā mirst cilvēki,kuri atstāti bez veselības
aprūpes,sāpēs un mokās.Sirds slimniekiem tiek atteikta recepšu izrakstīšana bez izteiktam infarkta vai insulta pazīmem.Pensioneti arodslimnieki tiek atstāti bez veselības aprūpes,tiek ignorētas nepārtrauktas ilggadīgas sāpes.
Tāda ir latviešu inteliģences daļas -ārstu izpratne par elementāru cilvēcību.

Atbildēt

Deniss

17.09.2016. 13:29

No Stikla kalna: "Morālais garants
Morālais garants ir sociāla nepieciešamība un sociālais pamats tautas (sabiedrības) esamībā. Faktiski – obligāta sociālā nepieciešamība. Tautai (sabiedrībai) ir vajadzīgs tāds sociālais institūts, kas nodrošina morālo stabilitāti un morālo tīrību, kā arī pasargā pret amoralitāti. Tāds institūts tautai garantē, ka tauta vienmēr var paļauties uz šī institūta atbalstu un aizsardzību morāles jautājumos un tautas morālajā praksē. Reāli tāds morālais garants (sociālais institūts) ir tautas morālā spēka avots. Tauta zina, ka tās rīcībā ir spēks, kas nekad nepieļaus morālo noslīdējumu. Saskarsmē ar amoralitāti tauta zina, kur griezties un meklēt aizstāvību. Ja tautai nav tāds morālais garants, tad tauta ir spiesta dzīvot bez morālajiem pamatiem un tautas moralitāte nav strukturēta un fokusēta pienācīgā veidā. Tauta bez morālā garanta ir nepilnvērtīga tauta. Ja tauta neizprot morālā garanta nepieciešamību savā eksistencē, tad tāda tauta savā evolūcijā vēl nav sasniegusi vajadzīgo briedumu. Pirmkārt un galvenokārt – morālo briedumu. Tādu tautu var raksturot kā neattīstītu un necivilizētu tautu. Latviešiem pašlaik nav morālais garansts (institūts). Latvieši nevar ne uz ko paļauties morālajā jomā. Latviešu visi sociālie institūti (valsts prezidents, valdība, parlaments, ministrijas, mediji, akadēmiskie centri, baznīca, sabiedriskās organizācijas, politiskās partijas) vairāk vai mazāk nevieš morālo uzticību un praktiski nevar būt morālais garants. Šis bēdīgais fakts ir viena no visuzskatamākajām liecībām latviešu vispārējai neattīstībai, nespējot ne tikai nodrošināt morālo garantu, bet nespējot pat saprast tā obligāto nepieciešamību."

Atbildēt

diploms nav inteliģence

17.09.2016. 12:09

tur lērums 'zolitūdes'

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

FotoSaeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir pretēji Satversmes 15.pantam! Tur rakstīts - Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā. Kur notiks sēde? Maskavā, Vašingtonā, Ipiķos, Briselē? Kur? Kādi ir ārkārtīgie apstākļi?
Lasīt visu...

pietiek_postit

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

FotoNe tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku vides trokšņa dēļ ir nonākuši slimnīcās un 15 900 ir priekšlaicīgi miruši...” rakstīts Eiropas komisijas 2017.gada 30.marta ziņojumā 
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

FotoMums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu laiki" - ap 700 gadu, kas Kurzemē atstāja kā mantojumu pat vācu baronu latviešu valodas izrunas dialektu, tad "zviedru laiki, vēl - "poļu laiki", ilgu laiku valdīja "krievu laiki", tad bija Latvijas laiki, Kārļa Ulmaņa laiki.
Lasīt visu...

20

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

FotoTiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19 izplatības noteiktos ierobežojošos pasākumus. Vienlaikus lemšanā par svinīgā pasākuma organizēšanu būtu jāuzklausa arī pašu absolventu viedoklis.
Lasīt visu...

6

Kad TAS beigsies?

FotoĀrkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem apstākļiem iestājoties, ārkārtas stāvoklis tiks atcelts. Bet tas nenotiek – izskatās, ka valdība vai nu nespēj šādus kritērijus nodefinēt, vai arī uzskata, ka parastajiem mirstīgajiem šāda informācija nav nepieciešama.
Lasīt visu...

18

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

FotoProgresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata. Lai Latvijas politika kļūtu caurspīdīga un godīga, šādai politiskai praksei nav vietas mūsdienu Latvijas politikā.
Lasīt visu...

18

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

FotoIzskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un arī pats nenēsā sejas maksu publiskās vietās, cik var redzēt TV.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Globālās identitātes amoka skrējiens

Pandēmijai “Covid-19” lepni piestāv pārnestā nozīmē lietotas runas figūras. Tajā skaitā lepni piestāv alegorija “amoka skrējiens”. Alegorijas konkrētais tēls ir psihiskais traucējums vārdā...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā ierosina...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Optimisma nomācošā aura

Sabiedrībā ir cilvēki, kuru amata pienākums ir izstarot optimismu. Sabiedrība no viņiem gaida vienīgi optimistiskus izteikumus. Taču tam nav jābūt sentimentāli šķebīgam optimismam...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...