Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri laikam ir rīcības cilvēks. Atbrauca uz slimnīcas A korpusa būvbedri, paskatījās, ka darbi kavējas, pieprasīja paskaidrojumus un – dažas dienas vēlāk noņēma vadībai skalpus. Padzina nejēgas ar s...dainu mietu…

Bet šis miets viņam ir jātur pa tvērienam, jo svaigais pasākums kopumā atbild uz jautājumu, kur medicīnā – un ne tikai! – paliek nauda? Un, iespējams, tas arī atbild uz jautājumu, kāpēc tas miets ir ar s...diem…

PSKUS padomi, ko Hosams izspēra pa durvīm, iecēla 2020. gada pavasarī. Tas toreiz bija nopietns konkurss, jo tā sarīkošanu uzticēja nopietnai personāla atlases kompānijai, kura par paveikto saņēma nopietnu honorāru. Šīs izmaksas nav vērts saukt, jo tad lasītājs paģībtu, bet – tā vispār mēdz darīt, ja paši negrib ķēpāties ar rekrutēšanu un tamlīdzīgi.

Tiesa, dīvaini, ka valsts pārvalde mums tik nespējīga, nemaz nerunājot par nozares cilvēkiem – ka iegādājās tieši šādu ārpakalpojumu, lai gan – ko viņiem pārmest? Nav jau viņu kāposts…

Un izskatās – nav arī viņu atbildība. Tomēr pats piegājiens lietai bija smalks, un dažus mēnešus vēlāk ieceltā padome trīs cilvēku sastāvā, sēžot pie galda Saeimas attiecīgajā komisijā, apgalvoja, ka līdz 2020. gada beigām viņi izstrādās slimnīcas stratēģiju tuvākajiem pieciem gadiem.

Tā kā šādās padomēs parasti nonāk cilvēki, kas šos pienākumus apvieno arī ar citiem darbiem, nav skaidrs, kāpēc vispār viņi kaut ko grib šajos posteņos izdarīt, vēl vairāk – kaut ko apsolīt. Atalgojums tāpat nemainās. Kā redzams – nomainīt arī viņus var kā divus pirkstus salocīt.

Cik šie locekļi ir pietuvināti politiskajām partijām vai koalīcijām – saprast īsti nevar, bet gan jau, ka ir, ja reiz šādas formālas mutes tiek attiecīgajās struktūrās barotas. Tikai nevajag padomāt, ka atlasītie cilvēki nav savas lietas un temata profesionāļi. Un kā vēl ir! Cita lieta, ka konkrētajā ietvarā viņi ir bez jēgas – lieki, jo tā saukto operatīvo darbu paveic uzņēmuma valde.

Var nojaust, ka panna piedega saistībā ar celtniecības darbu bremzēšanos, jo tur Eiropas naudas kā līdzfinansējums. Ja tās netiek laikā apgūtas – var pazust… A korpusa būvniecības sākotnējās izmaksas bija mazliet vairāk par 100 miljoniem, bet šopavasar tam nāca klāt vēl daži desmiti miljoni, jo kompānija, kam darbi uzticēti, teicās – piedzīvojusi sadārdzinājumu visā, kas kustas un nekustas. Tas, cik ātri šopavasar valdība šo sadārdzinājumu apstiprināja, liecina par būvnieku izmanību, lai gan premjers Kariņš, dodot savu svētību ārkārtas rēķinam, daudznozīmīgi piebilda – sak, vai tikai viņi, tie celtnieki, nevazā valdību pēc deguna… Tā arī pateica.

Kas notika tālāk, atkal jau nav skaidrs, vien zināms, ka celtnieki “mīņājušies uz vietas” (jaunā veselības ministra vērojums) un salīgtie termiņi netiks izpildīti. Padomes krišanai ar to laikam arī pietika, tikai nav skaidrs, kas mainīsies līdz ar jaunās padomes iecelšanu. Kā nojaušat, šajā gadījumā nekādas personāla atlases firmas neviens nepieslēdza – dažās dienās jaunais sastāvs tika sameklēts un norīkots.

Kas jautri? Viens no padomes locekļiem ir arī aktuālais Gaiļezera slimnīcas valdes priekšsēdētājs. Kā viņam pietiks laika tai otrai slimnīcai, ja vien amats padomē nav vienkārši formāls? Kā numura atsišana. Bet tad jau nudien nav jābrīnās, ka medicīnā mums birst nauda kā caurā zeķē.

Un kā jaunā padome nodrošinās celtniecības procesa tālāko virzību, kas tagad esot apdraudēts? Var nojaust, ka būvfirmai visi papīri ir kārtībā, bet – kāds taču raini šeit tomēr nolaida… Ministrija? Būvuzraugi? Inspekcijas? Kontroles? Padomājiet – ja nebūtu tā Eiropas līdzfinansējuma, kas tagad apdraudēts, brēka notiktu pa kluso. Ja vispār notiktu. Un cik mums šādā vīzē iepirkumi tiek sapakoti tautas veselības vārdā?

Latvijā ar šo nav labi, jo birokrātija nestrādā. Tajā pašā laikā – birokrātu mums pietiek un vēl pāri paliek.

To pašu Rēzeknes pilsētas bankrotu jau arī apstāvēja ierēdniecība, jo Finanšu ministrijā ir vismaz viena pārvalde un viena nodaļa, kas it kā sekojot līdzi pašvaldību finanšu izlietojumiem. Ja tagad mēs sakām, ka pilsētas mērs ir bijis nolaidīgs, tad ko mums teikt par valsts pārvaldi, par ierēdņiem, kam bija uzticēts šo nolaidīgo īpatni pieskatīt? Viņi arī jāsit krustā, vai – šādas nodaļas un pārvaldes vienkārši jālikvidē kā nevajadzīgas, kā liekas. Hosama izrādīšanās ar padomes atlaišanu neko nedos, ja šī savdabīgā barības ķēde kā tāda netiks pārrauta. Jo, kā smejies, padomes nāk un iet – bet nauda nozarē kūst kā “lāču ledus”…

Pieņemu, ka jaunais ārstu un pacientu ministrs saprot, kur iekūlies, taču, vai viņš saprot, ko darīt, – to mēs vēl redzēsim. Viņa paša partija visu šo nesaprotamo purvu ir rūpīgi apstāvējusi gadiem, tā ir “Jaunās Vienotības” varas matrica ar sērijas numuru 7296…

Kas tas tāds? 7296 eiro mēnesī ir nākamā VID ģenerāldirektora alga pirms nodokļu nomaksas. Diezgan oriģināls piedāvājums no Valsts kancelejas puses. Kāpēc nav 7200 vai 7300, nav saprotams, bet – 7296 pasaka kaut ko vēl priekšā…

Lūk, līdz kādām niansēm mēs esam aprēķinājuši šīs konkrētās darba vietas atlīdzības mērogu. Kāds to patiešām aprēķināja! Un, nevienam neradās jautājumi, kā tas izskatās no ielas. Tas ir tieši tikpat dīvaini kā tās nevajadzīgās padomes valstij piederošajās kapitālsabiedrībās. Tāpēc arī veselības ministra aktivitātes ir šādas – it kā pareizas, bet tajā pašā laikā…

Mietam jābūt rokās, bet jārēķinās, ka būs arī s...du smaka.

Novērtē šo rakstu:

3
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...