Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Arī nevakcinētie nonāks debesīs. Tikai krietni ātrāk. (Autors - Māris Antons.) Es esmu ļoti nogurusi no vakcīnu komunikācijas publiskajā un privātajā telpā.

Publiskajā - no tā, ka jau vairāk nekā gadu valsts dedzina miljonus komunikācijas kampaņām, kas vispār nav tēmētas uz mērķauditoriju. Smieklīgi, stilīgi? Jā. Pārliecinošas, vērstas uz uzvedības maiņu? Nē.

Vai tiešām īstajiem viedokļu līderiem par vakcinēšanās nepieciešamību bija jābūt mūziķiem, aktieriem un sportistiem? Varbūt tieši otrādi, par vakcīnām bija jārunā visu jomu mediķiem. Bet informatīvo troksni rada visi, kam vien nav slinkums. Beidzot nenoturējos un ballītei pieslēdzos arī es.

Nenoniecinot kolēģu darbu reklāmas un PR aģentūrās, es tomēr pajautāšu arī šeit - vai jums tiešām šķiet, ka šīm kampaņām, kurām būtu totāli jāmaina sabiedriskā doma, NEVAJADZĒJA piesaistīt klīniskos psihologus, terapeitus, sociālantropologus, arī pieredzējušus polittehnologus?

Premjers tikai plāta rokas un baida ar trešo vilni rudenī. Es arī no viņa baidos. Pat, ja es esmu vakcinēta, mans mazais puisīts tāds nav. Jums varbūt tie 70+ ar covid19 slimie bērni BKUS ir kaut kāda statistika, turklāt "neliela", bet ziniet, katram tam bērnam ir vārds, uzvārds un lieli plāni izaugt lielam.

Nu veidojiet mērķētu komunikāciju, aiciniet uz grupu psihoterapijas seansiem pedagogus, jūs taču redziet, ka hipsterīgas un ironiskas kampaņas šo situāciju ne tikai neglābj, bet padara vēl sliktāku, nekā bijis.

Par privāto - man vienkārši ir ļoti, ļoti skumji. Es esmu pieņēmusi daļēji zinātniski pamatotu, daļēji emocijās balstītu lēmumu maksimāli izvairīties no nevakcinētiem cilvēkiem. Zinātniski pamatotu - vakcinēšanās samazina vīrusa pārnēsajamību. Emocijās balstītu - jo, kad jāizdara izvēle starp mana bērna veselību un pieaugušā bailēm/ aizspriedumiem no c19 vakcīnas... tur pat nav nepieciešama nekāda izvēle.

Kāpēc man ir skumji? Jo it kā izglītoti pieaugušie nespēj filtrēt informāciju. Atsevišķās sabiedrības grupās jau iepriekš valdošais naratīvs "Latvijā viss ir slikti" ir tik pieņemams un saprotams, ka uz šīm iebrauktajām sliedēm var iestāstīt pilnīgi visu, kas saskan ar viņu pasaulsuzskatu.

Valdība mums melo. Valdība grib mums sliktu. Valdība padara mūsu dzīvi par elli. Valdība grib būs iznīdēt. Un tā tālāk. Es nesaprotu, kāpēc kaut viens no šiem cilvēkiem neuzdod sev jautājumus - tieši kāpēc valdības interesēs būtu noslaktēt rindu nodokļu maksātāju?

Tieši kā ir izdevies no sabiedrības noslēpt tik milzīgu sazvērestību starp pasaules valstu un valdību vadītājiem (ja pat t.s. valsts noslēpumi regulāri nonāk uz žurnālistu galdiem). Ā, jūs teiksiet, ka tajā sazvērestībā iesaistās arī mediji, simtiem un tūkstošiem žurnālistu. Un tagad padomājiet vēlreiz.

Vai tiešām covid19 noliegšana balstās bailēs atzīt, ka visi mēs esam mirstīgi? Vai tas ir kāds specifisks veids, kā pierādīt sev, ka esi īpašs, izcils un gudrāks par visiem? Vai tev tava patmīlība un egoisms ir svarīgāks par to, kuri šobrīd nevar vakcinēties, veselību un dzīvību? Kā jums šķiet, vai visi tie, kuri šobrīd ir kapiņos, tostarp Ivars un Rolands, nebūtu atdevuši visu, lai savlaicīgi tiktu pie vakcīnas un viņiem nebūtu jāmirst pašos spēka gados?

Es nediskutēšu par vakcīnu specifiskajām īpašībām, jo man nav medicīniskās izglītības. Katram ir jādara savs darbiņš, katram ir jāizmanto savas profesionālās spējas un iemaņas. Es uzticos oficiālajai informācijai par vakcīnām un to nepieciešamību, tieši tāpat kā es uzmanīgi izlasu visas iespējamās blaknes medikamentiem, ko lietoju. Starp citu, ziniet, kas ir viena no blaknēm daudzām sievietēm tik pazīstamajam Flukonazolam? Pēkšņa nāve.

Šobrīd pasaulē no c19 ir miruši 4 miljoni cilvēku. Latvijā - divarpus tūkstoši. Jā, procentuāli tas varbūt nav ļoti daudz. Bet tās ir divarpustūkstoš dzīves. Divarpus tūkstoši nepiepildītu sapņu. Un galu galā tā ir gandrīz viena Roja. Ja nevakcinēšanās ir jūsu izvēlētais pasīvais pašnāvības veids, lai tā būtu, bet neraujiet līdzi tos, kuri vēlas dzīvot.

Pārpublicēts no Facebook

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

pietiek_kampt

Atkal par kristieti Aldi

FotoNav noslēpums, ka Aldis Gobzems sevi uzskata par ticīgu kristieti. Aldis par to savā Facebook lapā ir vairākkārt rakstījis kopā ar lūgšanām, kurās viņš lūdz Dievam daudz dažādu lietu. 
Lasīt visu...

12

To visu es ar saviem atbalstītājiem, bet šī partija nav “Gobzema partija”, šī partija ir mūsu

FotoUz šo ierakstu mani pamudināja periodiski komentāros lasāmā doma “Gobzems neko nedara”. Esmu par šo tēmu jau izteicies un ne reizi vien, bet, acīmredzami jautājums kādam, kurš nesaprot, ir aktuāls, kas arī ir saprotami.
Lasīt visu...

21

Kāda ir atšķirība starp antidemokrātisko, totalitāro režīmu Latvijā un normālu Rietumu demokrātisku valsti

FotoManas, Aivara Lemberga Satversmes 94.pantā garantētās tiesības uz brīvību Rīgas apgabaltiesa ir pārkāpusi. Šādu Rīgas apgabaltiesai neglaimojošu slēdzienu ir noteicis Latvijas parlamenta ieceltais Tiesībsargs, kurš uzrauga cilvēktiesību ievērošanu Latvijā. Kāda ir tiesas reakcija, kādas darbības veic tiesa, lai novērstu Satversmes 94.pantā man garantēto cilvēktiesību uz brīvību pārkāpumu? Nekādi un nekā! Pilnīga ignorance!
Lasīt visu...

18

Uzticēšanos un naudu ārstiem, nevis ierēdņiem, – tā ir atslēga vakcinācijas procesa uzlabošanai

FotoLatvijā pakāpeniski atkal pieaug COVID-19 izplatība, un valdība, nespējot panākt vakcinācijas aptveres rādītāju uzlabošanos, ķeras pie piespiedu mēriem. Saeimā iesniegts likumprojekts par obligātu vakcināciju atsevišķām strādājošo kategorijām: izglītības, veselības aprūpes un sociālās jomas darbiniekiem. Tos, kuri nevarēs uzrādīt atbilstošu sertifikātu, draud atlaist no darba.
Lasīt visu...

21

Ārstu biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu neefektīvām reklāmas kampaņām

FotoLatvijas Ārstu biedrība (LĀB) iestājas par vakcināciju kā pašlaik drošāko un efektīvāko Covid-19 pandēmijas ierobežošanas līdzekli, bet ir kategoriski pret vakcinācijas loterijas rīkošanu. LĀB uzskata, ka fiskālu stimulu izmantošana sabiedrības veselības veicināšanā ir pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos. Biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu neefektīvām reklāmas kampaņām un naudu novirzīt Latvijas veselības aprūpes stiprināšanai.
Lasīt visu...

12

Tauta NAV ēzelis!

FotoMūsu valdībā lielai daļai partiju azartspēles (tostarp loterijas) ir tīkamas: tas ir viņu asinsritē kā barojošs mātes piens. Ne velti parlamentā viskaismīgāk tiek debatēti ne jau tautas labklājībai būtiskie, bet gan azartspēļu biznesam svarīgi jautājumi.
Lasīt visu...

21

Nomenklatūras valsts un nomenklatūras vara

FotoJau sākumā teicu, ka Juris Stukāns ar prokuratūru galā netiks. Precīzi un pamatīgi aprakstīta viņa darbība šajā rakstā, bet nekad nevar uzrakstīt tik labi, lai nevarētu papildināt vai uzrakstīt labāk.
Lasīt visu...

12

Varbūt arī mēs tāpat kā Kariņa valdība varam sākt uzskatīt, ka likums ir nevis likums, bet ieteikums?

FotoLIKUMU IGNORANCE ir SASNIEGUSI APOGEJU! Ministru kabinetā skata likumprojektu, kur visciniskākajā veidā valsts varu nozagušies demonstrē, kā NELIKUMĪGU lietu PADARĪT PAR LIKUMĪGU!
Lasīt visu...

12

Priesteru padome: ja garīdznieks aicina izvairīties no vakcinācijas, tad viņš šķeļ Baznīcu no iekšienes

Foto2021. gada 22. jūlijā attālināti notika Rīgas arhidiecēzes Priesteru padomes un dekānu tikšanās par vakcinācijas jautājumu, kas šobrīd tik ļoti šķeļ sabiedrību un arī draudzes. Saskaņā ar novērojumiem, vairumam ticīgo vakcinācija ir morāli pieņemama, bet tajā pašā laikā ir daļa katoļu kas aktīvi ieņem negatīvu nostāju pret vakcināciju. Nepieņemamu antivakcinācijas nostājas izpausmju dēļ, kuru rezultātā ir atsevišķas draudzes ir sašķēlušās, Rīgas arhibīskaps metropolīts uzskatīja par nepieciešamu sasaukt Priesteru padomes sēdi.
Lasīt visu...

Lursoft