Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Egils Borats

Pietiek lasītājs
17.01.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.

Savā diezgan īsajā video uzrunā par vakcināciju, kuru pārraidīja lielākie mediji, prezidents Levits četras reizes runā par lietām, kas personīgi man šķita vismaz dīvainas.

Uzrunas sākumā, runājot par C19 vakcīnu piegādi Latvijā, viņš izmanto frāzi "vakcīnas porcija". Saskaņā ar tezaurs.lv vārdnīcu vārda „porcija” galvenā nozīme ir šāda - vienai ēdienreizei vienam cilvēkam (retāk cilvēku grupai) paredzēts (ēdiena, dzēriena) daudzums.

Jāatzīmē arī tas, ka lielākā daļa cilvēku vārdu "porcija" saista ar pārtiku. Pamatojoties uz to, rodas jautājums, vai prezidents Levits zina, ka vakcīnas pret koronavīrusu tiek ievadītas ar šļirci augšdelmā? Vai viņš zina, ka koronavīrusa vakcīnu neēd ar karoti?

Interesanti, ka LTV redakcija, apzinoties absurdu, lietojot vārdu "porcija" attiecībā pret vakcīnu, ziņojuma titros vārdu "porcija" aizstāja ar vārdu deva.

Tālāk prezidents Levits saka, ka vakcīna tiks nogādāta lidostā. Interesanti, ka pirmā vakcīnas piegāde, no kuras plašsaziņas līdzekļi veica īstu šovu, tika piegādāta pa autoceļu. Pirmo sūtījumu piegādāja Polijas transporta uzņēmums SL Express, izmantojot Mercedes mikroautobusu. Mikroautobusu divas Latvijas Iekšlietu ministrijas automašīnas pavadīja uz noliktavu, kur nu jau izbijusī ministre Ilze Viņķele personīgi paņēma kurjera piegādi.

Ja prezidents Levits zinātu, ka vakcīna pirmo reizi tiek piegādāta pa ceļu, vai viņš savā ziņojumā izmantotu vārdu „lidosta”? Visticamāk, prezidentam Levitam nebija ne jausmas, kā tika piegādāta pirmais vakcīnas sūtījums. Lai kā arī būtu, uz pirmās vakcīnas partijas piegādes apstākļu fona ir vismaz nepiemēroti runāt par piegādi tikai uz lidostu.

Kāds teiks, ka valsts prezidentam nevajadzētu zināt par tādiem sīkumiem kā zāļu piegādes  transporta veids, un viņiem būs taisnība, kad runa būs par parastām zālēm. Runājot par glābšanu no pandēmijas, kuru noliktavā personīgi pieņem valsts veselības ministre, turklāt tiešajā ēterā, personīgi es domāju, ka pat prezidentam būtu jāzina svarīgākās šī notikuma detaļas.

Tālāk, runājot par jauno veselības ministru, prezidents Levits viņu nesauc vārdā. Runājot par Danielu Pavļutu vairākas reizes pēc kārtas, prezidents Levits viņu sauc vienkārši - ministrs. Ņemot vērā, ka prezidents Levits nezina, kā vakcīna tiek ievadīta cilvēka ķermenī, un nezina, kā vakcīna nonāca Latvijā, vai ir iespējams secināt, ka viņš nezina jaunā veselības ministra vārdu? Vai mēs varam secināt, ka viņš divas reizes nesauc Danielu Pavļutu vārdā vai vismaz uzvārdā vienkārši tāpēc, ka nezina (vai neatceras), ka sauc jauno veselības ministru?

Prezidents Levits uzrunu noslēdz, sakot, ka arī valdības locekļi ir jāvakcinē. Prezidents Levits uzsver nepieciešamību vakcinēt valdības locekļus, sakot, ka jāvakcinē valsts vadība, lai tā būtu atgriezusies valsts starptautiskajā apritē, kura tūlīt sāksies”.

Un šeit atkal prezidents Levits mani personīgi nopietni mulsināja. Saskaņā ar statistiku koronavīrusa  inficēto un upuru skaits turpina pieaugt. Karantīnas pasākumi lielākajā daļā Eiropas valstu ir ieviesti līdz janvāra beigām, un šo valstu līderi jau atklāti runā par to, ka karantīnas vienā vai otrā pakāpē tiks pagarinātas vēl vismaz 8-10 nedēļas pēc pašreizējo karantīnu beigām. Piemēram, Anglijā karantīna būs spēkā līdz 31. martam.

Neskatoties uz pieaugošo inficēto skaitu un ilgtermiņa karantīnām visā pasaulē, prezidents Levits uzskata, ka Latvijas valdībai būs jāsāk atgriezt mūsu valsti starptautiskajā apritē - pēc viņa vārdiem, jau tūlīt. Visa Eiropa, visticamākais, turpinās strādāt no mājām vismaz līdz pavasarim, bet Latvijas valdība ceļos no valsts uz valsti, atgriežot mūsu dzimteni starptautiskajā apritē.

Pabeidzot rakstīt šo tekstu, es jutos mazliet jokaini. Ņemot vērā valsts tēva vārdu nepietiekamību šajā konkrētajā uzrunā, viņš man atgādināja Sašu Koenu, kas vienā no savām filmam spēlē Boratu. Skumji ir tas, ka Saša Koens noteikti saprot, ka Borats ir neadekvāts un absurds, taču prezidents Levits acīmredzami pilnībā neapzinās savu vārdu atbilstību.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/levits-mudina-ikvienu-vakcineties-pret-covid-19.a388781/?fbclid=IwAR1p_UarUxGCuc32dg_8Xy7b2uFWSZVVLEc41fFdcmoq4LOxaiuKhl7Muvo

Novērtē šo rakstu:

1
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par ārpolitikas skabargām citu acīs

FotoKamdēļ es neesmu pārāk labās domās par Putina Krieviju un pašu Putinu? Iemesli, protams, ir vairāki bet, viens no tiem – divkosība un meli. Pašsaprotams, ka katrai valstij ir savas intereses, bet…
Lasīt visu...

21

Jau tiek gatavota lielā „fendere”

FotoEs palasīju Lembergam konfiscējamās mantas sarakstu. Abstrahējoties no fakta, ka viņu soda par kriminālu nodarījumu, kuru viņš pats savas ietiepības dēļ ir veicis, lai paliktu pie varas Ventspilī, es secinu, ka ne jau Opel Tigra un dzeltenā metāla aproču pogas ir fokuss tam, kas ir noticis. Mērķis ir kapitāldaļas un ietekme uzņēmumos.
Lasīt visu...

18

Elīnas Didrihsones tests

FotoJau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot. Varbūt Džīnu Karano? Leģendārā MMA cīkstone un "Zvaigžņu karu" seriāla aktrise ir padzīta no lomas. Par ko? Runājot par politisko klimatu Amerikā, viņa rakstīja: "Ebrejus ielās piekāva nevis nacistu karavīri, bet viņu kaimiņi... pat bērni. Nacistu kareivji varēja tik viegli savākt tūkstošiem ebreju tādēļ, ka valdība vispirms lika kaimiņiem viņus ienīst vienkārši par to, ka ebreji. Ar ko atšķiras tas, ja es kādu ienīstu par viņu politiskajiem uzskatiem?" Viņa nepateica neko aplamu. To pašu man stāstīja holokaustā izdzīvojušais ebreju jurists Aleksandrs Bergmanis.
Lasīt visu...

12

Basketbola savienību vada prezidents, kurš, vēl esot valsts prezidents, uzmanību pievērsa ar pārpratumiem, nevis runu saturu

FotoSestdien nezaudēja tikai viena komanda, zaudēja viena basketbola paaudze un viss Latvijas basketbols kopumā. Zaudēja VEF un Ventspils, TTT un Varenie Runči, 3x3 izlase un Juglas skolas meitenes, zaudēja Latvija. 14 gadus esot kopā ar VEF Rīga, zinu, ka šis kā "tauriņa efekts" ietekmēs mūs visus.
Lasīt visu...

18

Fermas rullē

FotoUzreiz godīgi atzīšos – rakstīt mani pamudināja 9. februāra rītā laikrakstā „Diena” izlasītais R. Meļņika raksts-intervija “Gaisa stūmēju šai valdībai netrūkst. Saruna ar Mārci Bendiku”. Oponēšu sarunas partneriem, kuri analizē t.s. “stūmējus”. Manuprāt, nevajag analizēt nekādus “stūmējus” vai “piristus”, vienkārši ir jāļauj valdīkliem runāt pašiem, jāieklausās tajā ko valdīkli saka, un mums pašiem analizējot, jāizdara secinājumi.
Lasīt visu...

21

Mārcis Jencītis uzsāk krusta karu pret kritisko domāšanu un „totalitāro” Latviju

FotoKādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi un garīgo vadītāju Mārci Jencīti. TV pagājušā gada septembrī apkopoja iespaidīgu materiālu klāstu par reliģiskās organizācijas darbības stilu un veiktajiem pārkāpumiem – tai skaitā dezinformācijas izplatīšanu draudzes iekšienē, ne tikai piesaucot dažādus dziedināšanas brīnumus, bet arī izplatot dažāda satura informāciju par COVID-19 – to noliedzot vai brīžos, kad draudzes dalībnieki jābaida ar Elli uzsverot COVID-19 bīstamību, tādējādi pieprasot maksāt 10-tiesu vai bezierunu pakļaušanos.
Lasīt visu...

21

Runa Davosas e-forumā par tradicionālās pasaules kārtību

FotoVispirms, dāmas un kungi, es gribētu jūs visus pasveicināt šeit Starptautiskajā Ekonomikas Forumā. Un sākt es gribētu ar to, ka šajā gadā, neskatoties uz pandēmiju, neskatoties uz visiem ierobežojumiem, forums tomēr turpina savu darbu, kas priecē. Lai gan online formātā, bet tomēr strādā. Un tas piedāvā saviem dalībniekiem atvērtā un brīvā diskusijā apmainīties ar saviem vērtējumiem un prognozēm, kas daļēji kompensē to klātienes sarunu deficītu starp valstu, biznesa un sabiedrības līderiem, kurš ir uzkrājies šajos pagājušajos mēnešos.
Lasīt visu...

12

Azerbaidžāna – Baltijas valstu "aizmirstā" māsa

FotoLatvijas starptautisko "de iure" atzīšanu – tās simtgade nosvinējās klaji formāli – mums tomēr vajadzētu vērtēt ar lielāku pietāti. Diemžēl aizmirstam, ka citu nāciju cerības toreiz "palika aiz borta". 
Lasīt visu...

18

Kāda ir atšķirība starp viltus rakstiem Baltkrievijā un viltus rakstiem Latvijā?

FotoDažas dienas pēc Baltkrievijas tiesas procesa beigām Jekaterinas Andrejevas un Darijas Čultsovas lietā lielākā daļa Latvijas mediju publicēja rakstus par šo tēmu. Pilnīgi katrs no šiem rakstiem sniedz ziņas labvēlīgā notiesātām sievietēm gaismā, vienlaikus pilnīgi nejauši aizmirstot precizēt daudzas ļoti svarīgas šīs krimināllietas detaļas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visas nācijas pastāvēšanas vārdā ģimene nedrīkst kļūt par brīvas interpretācijas objektu

Sarežģītā situācija, kādu ikvienā politikas un sadzīves jomā diktē Covid-19 izraisītā pandēmija, liek koncentrēties uz īslaicīgiem...

Foto

Mafija

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi....

Foto

Kaut kādi "kara veterāni", ko bez rindas špricēšot, un vienkārši "vajadzīgi cilvēki", kas dabūšot vakcīnu pirmie...

It kā jau 30 gadus esam projām PSRS, tomēr tā...

Foto

Ja Krievijā var, kāpēc nevaram arī mēs?

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis ir aizsargāt valsts varas pārstāvju godu un cieņu. Likumprojekts paredz papildināt...

Foto

Godātais Levita kungs, palīdziet

Levita kungs! Vēršos pie Jums pēc izpratnes un palīdzības. Mana nozare, kurā es darbojos jau 14 gadus, ir skaistumkopšana. Man pieder Latvijā...

Foto

Ceru ka tā nav, bet dīvainas domas nāk prātā

Kā apzinīgs pilsonis, kas visu mūžu saskāries ar dažādām vakcīnām un potēm, kuras neko sliktu nav nodarījušas,...

Foto

Katram valdības lēmumam jābūt caurskatāmam un labi izskaidrotam, tāpēc lēmumus par „VIP vakcīnām” mēs noslepenojām

Lēmumi, kurus pieņemam valdībā, ir abpusgriezīgi. Vienkāršas un iepriekš skaidri pareizas rīcības...

Foto

Vai tā ir oficiālā viedokļa apkalpošana pandēmijā?

Žurnāla “Patiesā dzīve” 2021. gada 2. numurā publicēts raksts "Pandēmiskās dusmas", autore – Inguna Mukāne. Daļa raksta ir autores...

Foto

Ušakovs un Ameriks par Navaļnija spriedumu

Nesen Nils Ušakovs un Andris Ameriks savās Facebook lapās publicēja savus viedokļus par spriedumu, kuru Zamoskvoreckas tiesa šonedēļ nolasīja Aleksejam Navaļnijam....

Foto

Alkatība ir bīstama

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta...

Foto

Ministru kabineta spēju spogulis Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Lasītāju vērtējumam: tikai un vienīgi vienas dienas virsraksti medijos Latvijā, kas atspoguļo Ministru kabineta darba rezultātus koronavīrusa pandēmijas un...

Foto

Jūs neko nesaprotat – patiesībā šis ir veiksmes stāsts

Pagājušā gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka koronavīrusa uzliesmojums ir kļuvis par globālu pandēmiju. Šodien,...

Foto

Protams, ka ar 350 miljoniem no Latvijas valsts vien mums nepietiks un vajadzēs vēl

Nav šaubu, ka 2020. gads bija izaicinājumiem pilns. Tas bija gads, kad globālajā...

Foto

Sāk šķist, ka patiesībā Andis Kudors ir patoloģisks melis

2021. gada 5. februārī Andis Kudors nāca klajā ar paziņojumu, ka pārtrauc politisko darbību, pamet Jauno konservatīvo partiju...

Foto

Izvārītā varde vai varoņstāsts?

Šķiet, būs grūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis hrestomātisko piemēru par vardes vārīšanu. Ja nu kāds, tomēr, nav – īsi izstāstīšu...

Foto

Kariņa kungs, nav labi

Kariņa k-gs, man ir tik viens jautājums, - vai Jūs kaut reiz esat izdzīvojis un uzturējis ģimeni par 120 eiro, par 300...

Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta...

Foto

Likums un mīlestība

Un, lūk, tur atnāca cilvēks, vārdā Jairs, kas bija sinagogas priekšnieks; un tas, nokritis pie Jēzus kājām, lūdza Viņu ienākt tā namā, jo...