Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Trīs būvkompānijas – SIA “RST Company”, SIA “Inženierkomunikācijas” un SIA “Siriha GP” - apvienojušas spēkus un kopā vēsīsies ar iesniegumu policijā, prasot uzsākt kriminālprocesu par krāpšanu pret vairākām juridiskām personām un īpaši pret šo juridisko personu “vienojošo faktoru” - būvnieku aprindās nu jau labi zināmo Ediju Ekmani.

Šobrīd jau skaidri zināms, ka apkrāpto saraksts patiesībā ir daudz garāks – vēl vismaz piecas būvfirmas ir zaudējušas ievērojamus līdzekļus, uzticoties E. Ekmanim. Tādēļ vēl jo vairāk būtu svarīgi, lai tiesībsargājošās struktūras beidzot sāktu pētīt “biznesmeņa” E. Ekmaņa īstenotās shēmas pēc būtības, nevis atkal censtos tās “paslaucīt zem tepiķa”, aizbildinoties uz lietu it kā civiltiesisko aspektu.

Izmanto apakšuzņēmēja resursus un labo reputāciju

Pietiek jau bija lasāms par divu uzņēmumu (SIA”Inženierkomunikācijas” un SIA “Siriha GP”) cīņu pret negodīgo ģenerāluzņēmēju E. Ekmani. Abas nelielās būvfirmas, noticot E. Ekmaņa solījumiem un neapdomīgi piekrītot vairākiem nosacījumiem, šobrīd faktiski ir nonākušas bankrota priekšā. (sk. https://pietiek.com/1 “Pats “uzmet”, pats piestāda līgumsodu” 27.12.2020. un https://pietiek.com/2 “Edijs Ekmanis, apkrāptie uzņēmēji un interešu konflikts Smiltenes domē” 16.05. 2021.)

 Abiem uzņēmumiem nule kā pievienojies vēl trešais E. Ekmaņa shēmu upuris – SIA “RST Company”. Tās zaudējumi lēšami jau pavisam iespaidīgā apmērā – pēc uzņēmuma aprēķiniem šobrīd “ģenerāluzņēmējs” E. Ekmanis nav samaksājis vairāk nekā ceturtdaļmiljonu eiro (precīzi – 254 323 eiro).

Visas krāpnieciskā rakstura darbības, par kurām pastāstīja SIA “RST Company” valdes loceklis Edgars Kozaks, ir apbrīnojami līdzīgas tām, ar kurām saskārās abi iepriekš minētie cietušie uzņēmēji, lai gan šajā reizē E. Ekmanis bijis arī “radošs” un savu shēmu īstenošanā iekļāvis vairākas “inovācijas” - atklātus melus, mēģinājumus tiešā veidā apmuļkot partnerus un pat manipulācijas ar pasūtītāja (šajā gadījumā Rīgas Domes Īpašuma departementa (RD ĪpD)) vārdu.

Sākums, kā jau ierasts, bija skaists un daudzsološs. Kārtējā E. Ekmaņa pārstāvētā firma SIA “IMG Constructor” (E. Ekmanis dažādos konkursos startējis ar daudzu un dažādu firmu nosaukumiem, lai gan būtībā tās visas ir vienas “hidras” vairākas galvas.) 2020. gada rudenī piedalījās un spoži uzvarēja RD ĪpD rīkotajā iepirkumā par vairāku Rīgas skolu jumtu renovācijas darbiem. Interesanti, ka jau pirms startēšanas konkursā E. Ekmanis uzrunājis SIA “RST Company”, piedāvājot piedalīties projektā kā apakšuzņēmējam, kam tiktu uzticēts paveikt lielāko daļu no plānotajiem darbiem.

Stāsta Edgars Kozaks: ”Faktiski mēs paši jau plānojām piedalīties šajā iepirkumā, tomēr E. Ekmanis mūs pārliecināja (un pārliecināšanas spējas viņam tiešām piemīt), ka labāks būtu viņa variants – tas garantēšot uzvaru. Lai gan šādi izteikumi jau tolaik likās mazliet dīvaini, piekritām, jo pasūtījums bija kārdinošs, turklāt ne jau mums būtu jānodarbojas ar cita uzņēmēja taktikas analīzi, gatavojoties startam iepirkumā. Jau nedaudz vēlāk kļuva zināms, ka E. Ekmanis mūs norādījis kā apakšuzņēmēju, kam tiktu uzticēti 100% (!!!) no veicamajiem darbiem. Tādējādi faktiski E. Ekmanis izmantoja tikai un vienīgi mūsu iespējas un mūsu nevainojamo reputācija, lai panāktu pozitīvu iepirkuma rezultātu.”

Te rodas loģisks jautājums – ja jau E. Ekmanis sākotnēji paredzēja 100% darbu deleģēt apakšuzņēmējam, tad kāda vispār ir viņa kā “ģenerāluzņēmēja” loma? Vai spējā “sarunāt” rezultātu? Šīs situācijas izpēte noteikti būtu ar attiecīgu kompetenci apveltītu struktūru ziņā, jo ne jau Rīgā vien “ģenerāluzņēmējs” guvis tik galvu reibinošus panākumus – neskatoties uz nu jau visai apšaubāmo reputāciju, E. Ekmaņa spožais iepirkumu uzvarētāja ceļš ved gandrīz pa visu Latviju. Rodas iespaids, ka gan valsts, gan pašvaldību struktūras burtiski “kūst” E. Ekmaņa šarma (vai piedāvājuma?) priekšā un nekādai reālai analīzei netiek pakļauti ne viņa iepriekšējie veikumi, ne neskaitāmās tiesvedības, kurā E. Ekmanis ierauts, ne apkrāpto apakšuzņēmēju garā rinda...

Manipulācijas, noklusēšana, spiediens, sodu piemērošana

Viena raksta pieļaujamais apjoms pārsniedz visu E. Ekmaņa un SIA “RST Company” tālāko attiecību aprakstīšanas iespējas – dažādi dokumenti, savstarpējās pretenzijas, iesniegumi utt. vien apkopoti uz 78 lappusēm (tie ir raksta autora rīcībā). Īsi par būtiskāko – jau tūlīt pēc līguma parakstīšanas E. Ekmanis panāca līguma kopējās summas samazinājumu, un, pakļaujoties E. Ekmaņa spiedienam, “RST Company” bija spiesta piekrist šai korekcijai.

“Faktiski E. Ekmanis mūs zināmā mērā šantažēja – vai nu piekrītiet, vai es meklēju citu partneri. Nekāda līguma saskaņošana nebija iespējama – E. Ekmanis uzstāja uz nekavējošu darbu uzsākšanu, tādēļ beigās parakstījām, pēc E. Ekmaņa teiktā ,“šablonlīgumu”, kurā ietvertās normas, kā tagad redzam, jau sākotnēji tika iecerētas kā ieroči pret mums iespējamo pretenziju gadījumā,” skaidroja Edgars Kozaks.

“RST Company” uzsāka ievērojama apjoma nepieciešamo materiālu iepirkumu. Lai gan piegādes objektīvu iemeslu dēļ nedaudz aizkavējās, “RST Company” tomēr uzsāka darbu vairākos objektos, veicot nelielākus sagatavošanās darbus. “Visu laiku tikām pakļauti spiedienam no E. Ekmaņa puses – ātrāk, ātrāk, ātrāk. Darījām visu iespējamo, tomēr kopējais aizkavējums objektīvu apstākļu dēļ bija apmēram viens mēnesis. Protams, ka pēc tam saņēmām pretenziju no E. Ekmaņa par soda piemērošanu 10 % apmērā no kopējās līguma summas. Bijām spiesti piekrist, lai gan uzskatījām, ka nav taisnīgi piemērot šo līgumsodu no visas kopējās līguma summas. (Gluži tāpat notika arī abu pārējo uzņēmēju gadījumā.)

Diemžēl nekāda komunikācija ar E. Ekmani nebija iespējama un tikai vēlāk atklājās, ka E. Ekmanis mūs faktiski ir krāpis un muļķojis – pirmkārt. RD ĪpD kā pasūtītājs bija piekritis termiņa pagarinājumam. E. Ekmanis mums to noklusēja. Otrkārt, tikai tagad nāca gaismā, ka E. Ekmaņa uzņēmums uz to brīdi nemaz nebija saņēmis tā saucamo renovācijas darbu karti no Būvvaldes un faktiski bez tās nekādus darbus nemaz nedrīkstēja uzsākt. Tādējādi juridiski mēs vispār neko nekavējām, jo darbu sākšanu var skaitīt tikai no tā brīža, kad šāda karte ir saņemta,” stāsta E. Kozaks.

Meli, viltība un totāla ignorance

Neskatoties uz visām peripetijām, SIA “RST Company” izpildīja visus plānotos darbus, un pagājušā gada decembrī objekti tika pieņemti (klātesot arī ģenerāluzņēmēja pārstāvim). Tika arī konstatēts, ka būvniecības procesa ietvaros veikta arī virkne iepriekš neparedzētu papildu darbu (tādi praktiski vienmēr ir lielu būvniecības objektu realizācijā).

„Lieki teikt, ka šo papilddarbu tāmes un iesniegtās formas E. Ekmanis pat netaisījās apmaksāt. Viņš stingri pastāvēja uz to, ka pasūtītājs – RD ĪpD – neatzīst šo darbu veikšanu un viņam kā ģenerāluzņēmējam nemaksāšot, tādēļ viņš nemaksāšot arī mums. Šodien ir noskaidrojies (mūsu rīcībā ir rakstisks RD ĪpD apliecinājums), ka visi darbi no domes puses tika apmaksāti pilnā apjomā un E. Ekmanis mums vienkārši nekaunīgi meloja. Turklāt arī visi tie maksājumi, ko esam saņēmuši no E. Ekmaņa firmas, vienmēr notika ar vismaz mēnesi ilgu kavēšanos – tas mums nemitīgi radīja problēmas ar līdzekļu apgrozību, jo bija jānorēķinās ar piegādātājiem, jāmaksā algas utt. Arī šajā gadījumā E. Ekmanis vienmēr atsaucās uz maksājumu kavējumiem no pasūtītāja puses, kas, arī izrādījušies salti meli – dome visus E. Ekmaņa iesniegtos aktus ir apstiprinājusi un maksājumus veikusi laikā – arī par to mums ir rakstiski apstiprinājumi,” tā Edgars Kozaks.

Tālākās E. Ekmaņa darbības jau pavisam precīzi sāk atgādināt literatūras klasikā atrodamu leģendāru krāpnieku piekoptos paņēmienus. Vispirms notika mēģinājums “iesmērēt” galējo darbu pieņemšanas aktu, kurā bija iepīta norma, ka starp uzņēmējiem nav savstarpēju pretenziju. Turklāt aktā vispār nebija ietverts atzinums ne par izpildīto darbu kvalitāti, ne citas normas, kas šādos dokumentos vienmēr tiek ietvertas. Edgars Kozaks saprata, ka, parakstot šādu aktu, viņa uzņēmums vispār zaudēs iespēju cīnīties par savu taisnību, tādēļ aktu neparakstīja un nosūtīja to atpakaļ ar veiktām korekcijām.

“Pēc tan E. Ekmanis burtiski satrakojās, un komunikācija ar viņu arī ieguva visai savdabīgu formu – kad mēs nosūtījām E. Ekmanim mūsu pielaboto aktu (kuri sākotnēji vispār bija jātaisa mums, bet E. Ekmanis to “laipni” uzņēmās darīt mūsu vietā, jo tā esot vieglāk saskaņot ar pasūtītāju), saņēmām tiešu ziņu no “ģenerāluzņēmēja” - paņemiet to, ko dod, citādi, ja cīnīsieties, vispār neko vairāk nedabūsiet. Neesam jau arī dabūjuši, vismaz šajā ziņā E. Ekmanis ir turējis doto vārdu,” ironizē Edgars Kozaks.

Vienīgais, ko “RST Company” ir saņēmusi no E. Ekmaņa, ir pretenzijas par it kā nepabeigtiem, neveiktiem un nenodotiem darbiem, lai gan viss ir izdarīts, paveikts un nodots atbilsoši visām prasībām un, klātesot arī E. Ekmaņa firmas pārstāvjiem. Kad “RST Company” lūdza rakstiski pamatot šīs pretenzijas, E. Ekmaņa puse vispār vairs nav iesaistījusies nekādā komunikācijā.

Jau teikts, ka rakstā nav sīkāk analizēta visa notikumu gaita un nav pieminēti visi tie paņēmieni, kurus izmantojis E. Ekmanis, lai izvairītos no saistību pildīšanas – detalizēts to apraksts tiks pievienots iesniegumam Valsts policijai. Vēl tikai jāpiebilst, ka pēdējos mēnešos arī pret pārējiem uzņēmējiem no E. Ekmaņa puses tiek piekopta absolūta ignorances politika.

Būtiski saredzēt shēmu un apzinātu nolūku

Visu E. Ekmaņa būvēto krāpniecisko shēmu pamatā acīmredzot ir likta viņa paļaušanās, ka civiltiesiskas tiesvedības gadījumā viņam izdosies izvairīties no saistību pildīšanas, pastāvot uz dažiem formāliem juridiskiem aspektiem. Tādēļ šobrīd visus uzņēmējus, kuri kopā sagatavojuši iesniegumu policijai, visvairāk satrauc jautājums, vai likumsargātāji spēs paraudzīties uz situāciju kopumā un pēc būtības. Tikai ierosināta kriminālprocesa ietvaros visu situāciju varētu objektīvi izvērtēt tieši no krimināltiesiskā aspekta, jo tas ļautu procesa virzītājam detalizēti apkopot pierādījumus par iespējamu apzinātu un plānotu krāpšanas ieceri (nolūku) un vēlāku īstenošanu.

Nobeigumā vēl kāds fakts. Iepriekšējā rakstā minētais uzņēmējs Igors Vaimans šobrīd cīnās, lai tiesu izpildītāji neatņemtu viņam piederošo māju. Finansiālā katastrofa I. Vaimanam sākās tieši pēc “sadarbības” ar E. Ekmani. Tikmēr pats E. Ekmanis Ādažos ir ielicis pamatus apjomīgai privātmājai (skat. attēlu)...

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

pietiek_kampt

Atkal par kristieti Aldi

FotoNav noslēpums, ka Aldis Gobzems sevi uzskata par ticīgu kristieti. Aldis par to savā Facebook lapā ir vairākkārt rakstījis kopā ar lūgšanām, kurās viņš lūdz Dievam daudz dažādu lietu. 
Lasīt visu...

12

To visu es ar saviem atbalstītājiem, bet šī partija nav “Gobzema partija”, šī partija ir mūsu

FotoUz šo ierakstu mani pamudināja periodiski komentāros lasāmā doma “Gobzems neko nedara”. Esmu par šo tēmu jau izteicies un ne reizi vien, bet, acīmredzami jautājums kādam, kurš nesaprot, ir aktuāls, kas arī ir saprotami.
Lasīt visu...

21

Kāda ir atšķirība starp antidemokrātisko, totalitāro režīmu Latvijā un normālu Rietumu demokrātisku valsti

FotoManas, Aivara Lemberga Satversmes 94.pantā garantētās tiesības uz brīvību Rīgas apgabaltiesa ir pārkāpusi. Šādu Rīgas apgabaltiesai neglaimojošu slēdzienu ir noteicis Latvijas parlamenta ieceltais Tiesībsargs, kurš uzrauga cilvēktiesību ievērošanu Latvijā. Kāda ir tiesas reakcija, kādas darbības veic tiesa, lai novērstu Satversmes 94.pantā man garantēto cilvēktiesību uz brīvību pārkāpumu? Nekādi un nekā! Pilnīga ignorance!
Lasīt visu...

18

Uzticēšanos un naudu ārstiem, nevis ierēdņiem, – tā ir atslēga vakcinācijas procesa uzlabošanai

FotoLatvijā pakāpeniski atkal pieaug COVID-19 izplatība, un valdība, nespējot panākt vakcinācijas aptveres rādītāju uzlabošanos, ķeras pie piespiedu mēriem. Saeimā iesniegts likumprojekts par obligātu vakcināciju atsevišķām strādājošo kategorijām: izglītības, veselības aprūpes un sociālās jomas darbiniekiem. Tos, kuri nevarēs uzrādīt atbilstošu sertifikātu, draud atlaist no darba.
Lasīt visu...

21

Ārstu biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu neefektīvām reklāmas kampaņām

FotoLatvijas Ārstu biedrība (LĀB) iestājas par vakcināciju kā pašlaik drošāko un efektīvāko Covid-19 pandēmijas ierobežošanas līdzekli, bet ir kategoriski pret vakcinācijas loterijas rīkošanu. LĀB uzskata, ka fiskālu stimulu izmantošana sabiedrības veselības veicināšanā ir pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos. Biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu neefektīvām reklāmas kampaņām un naudu novirzīt Latvijas veselības aprūpes stiprināšanai.
Lasīt visu...

12

Tauta NAV ēzelis!

FotoMūsu valdībā lielai daļai partiju azartspēles (tostarp loterijas) ir tīkamas: tas ir viņu asinsritē kā barojošs mātes piens. Ne velti parlamentā viskaismīgāk tiek debatēti ne jau tautas labklājībai būtiskie, bet gan azartspēļu biznesam svarīgi jautājumi.
Lasīt visu...

21

Nomenklatūras valsts un nomenklatūras vara

FotoJau sākumā teicu, ka Juris Stukāns ar prokuratūru galā netiks. Precīzi un pamatīgi aprakstīta viņa darbība šajā rakstā, bet nekad nevar uzrakstīt tik labi, lai nevarētu papildināt vai uzrakstīt labāk.
Lasīt visu...

12

Varbūt arī mēs tāpat kā Kariņa valdība varam sākt uzskatīt, ka likums ir nevis likums, bet ieteikums?

FotoLIKUMU IGNORANCE ir SASNIEGUSI APOGEJU! Ministru kabinetā skata likumprojektu, kur visciniskākajā veidā valsts varu nozagušies demonstrē, kā NELIKUMĪGU lietu PADARĪT PAR LIKUMĪGU!
Lasīt visu...

12

Priesteru padome: ja garīdznieks aicina izvairīties no vakcinācijas, tad viņš šķeļ Baznīcu no iekšienes

Foto2021. gada 22. jūlijā attālināti notika Rīgas arhidiecēzes Priesteru padomes un dekānu tikšanās par vakcinācijas jautājumu, kas šobrīd tik ļoti šķeļ sabiedrību un arī draudzes. Saskaņā ar novērojumiem, vairumam ticīgo vakcinācija ir morāli pieņemama, bet tajā pašā laikā ir daļa katoļu kas aktīvi ieņem negatīvu nostāju pret vakcināciju. Nepieņemamu antivakcinācijas nostājas izpausmju dēļ, kuru rezultātā ir atsevišķas draudzes ir sašķēlušās, Rīgas arhibīskaps metropolīts uzskatīja par nepieciešamu sasaukt Priesteru padomes sēdi.
Lasīt visu...

Lursoft