Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.

Tā kā Jūs sniedzāt šo interviju kā «Latvijā dzīvojošo Afganistānas kara un citu militāro konfliktu veterānu asociācijas»  vadītājs, vispirms es vēlētos atgādināt dažas Jums ļoti labi zināmas detaļas par šo organizāciju.

Pirmkārt, Jūsu organizācija nav valsts iestāde, bet tikai privāta «brīvprātīgā personu apvienība». Jūsu asociācija nav ne valsts militārā iestāde, ne valsts izglītības iestāde, ne valsts arhīvs.

Jebkura informācija, kas pieder asociācijai, nav dokumentu arhīvs, bet ir tikai privāta bibliotēka, kuru Jūs ļoti pretenciozi saucat par «pilnu kartotēku».  Neviens oficiālā valsts līmenī nekad nav apstiprinājis Jūsu bibliotēkā esošās informācijas pilnīgumu vai precīzumu.

Esmu pārliecināts, ka Jūs atceraties arī to, ka asociācijas bibliotēkas uzticamību un pilnīgumu valsts nekontrolē, un tāpēc asociācija neatkarīgi izlemj, kuru informāciju bibliotēkā glabāt un kuru ignorēt. Ne Aizsardzības ministrija, ne valsts arhīvi nav asociācijas vai Jūsu personīgi sniegtās informācijas pareizības garantētāji.

Savā intervijā 2020. gada 9. septembrī jūs teicāt, ka Andrejs Mediņš, runājot par savu dienestu Afganistānā, melojis. Tajā pašā laikā Jūs atsaucaties uz noslēpumainu «pilnu kartotēku par obligāto dienestu» kā avotu, kurā it kā nav informācijas par Andreja dienestu Afganistānā.

Kā Jūs pats jau esat apstiprinājis vēlāk, izrādījās, ka Jūsu it kā «pilnā kartotēka» nemaz nav pilnīga. Jūsu «pilnajā kartotēkā» nav pilnas informācijas par vismaz par vienu Latvijas karavīru, kurš bija Afganistānā – Andreju Mediņu.

Rezultātā, pēc Jūsu domām, izrādās, ka, lai apsūdzētu cilvēku melošanā, pietiek ar to, ka par viņa izteiktajiem vārdiem nav informācijas tikai vienā no miljoniem privāto bibliotēku pasaulē. Jūs to esat darījis attiecībā uz Andreju Mediņu. Jūs neatradāt apstiprinājumu viņa vārdiem savā asociācijas privātā bibliotēkā un nolēmāt, ka tas ir lielisks iemesls saukt Andreju Mediņu par meli.

Kā Jūs saprotat, Afganistānas kara notikumu privāto bibliotēku īpašnieku vidū nav tikai Jūsu asociācija vien. Man personīgi arī ir šāda bibliotēka. Un, ja Jums ir tiesības apšaubīt Andreja vārdus, atsaucoties uz Jūsu bibliotēku, tad ar Jūsu atļauju es vēlos šaubīties par Jūsu paša vārdiem, atsaucoties uz personīgo bibliotēku, kas ir man.

1. Savā intervijā 2019. gada 6. aprīlī Jūs sakāt, ka «tie puiši, kas ir sūtīti uz Afganistānu, neviens jau labprātīgi uz turieni nedevās». Savā Afganistānas kara notikumu bibliotēkā neatradu informāciju par to, ka absolūti ikviens puisis no Latvijas būtu devies cīņā uz Afganistānu piespiedu kārtā. Lai pierādītu, ka neesat melis, es lūdzu sniegt saites uz katra Latvijas karavīra, kurš apmeklējis Afganistānu, personiskajiem paziņojumiem, kuros katrs no viņiem apliecina, ka viņš karā Afganistānā devies pret savu gribu.

2. Savā intervijā no 2019. gada 16. februāra Jūs sakāt, ka, «manuprāt, tas ir viens no padomju sistēmas lielākajiem noziegumiem, ka uz Afganistānu tika aizsūtīti cilvēki, kuri ne fiziski, ne psiholoģiski nebija gatavi šīm ekstremālajām situācijām». Savā Afganistānas kara notikumu bibliotēkā neatradu informāciju par to, ka absolūti katrs no Latvijas uz Afganistānu nosūtītais karavīrs nebūtu ne fiziski ne psiholoģiski gatavs karam. Lai pierādītu, ka neesat melis, es lūdzu sniegt saites uz katra Latvijas karavīra, kurš apmeklējis Afganistānu, medicīnisko dokumentāciju, kurā valsts veselības sistēmas darbinieki apstiprina Jūsu vārdus. Ja Jūs informāciju par katra Latvijas karavīra fizisko un psiholoģisko sagatavotību ņēmāt ne no medicīniskajām izziņām, tad es lūdzu sniegt to informāciju, uz kuru Jūs atsaucāties, sniedzot šo paziņojumu.

3. Savā intervijā no 2019. gada 16. februāra Jūs sakāt, ka «tas medālis, kas apliecinātu, kur te bija, karavīriem internacionālistiem no pateicīgās padomju tautas, nu nebija nekādas pateicīgās afgāņu tautas». Tā kā Jūs ļoti noslēpumaini raksturojat šo medaļu, vispirms es lūdzu precizēt, par kādu medaļu Jūs runājat. Otrkārt, savā Afganistānas kara notikumu bibliotēkā neatradu informāciju par to, ka absolūti visi tā laika Afganistānas iedzīvotāji būtu jutuši nicinājumu pret kādu no padomju armijas medaļām. Lai pierādītu, ka neesat melis, lūdzu, norādiet saites uz katra toreizējā Afganistānas pilsoņa personīgajiem paziņojumiem, kuros viņi atzīst, ka viņiem patiešām nav bijis gods piederēt noslēpumainajai medaļai, par kuru Jūs runājat.

4. Savā intervijā no 2019. gada 16. februāra Jūs sakāt, ka «uzskatu, ka tiem cilvēkiem, kuri ir izgājuši Afganistānas, ir jāpalīdz medicīnas jomā un lai viņš varētu sociāli pielāgoties». Sava personīgajā Afganistānas kara notikumu bibliotēkā neatradu informāciju par to, ka absolūti visiem Latvijas karavīriem pēc atgriešanās no Afganistānā būtu nepieciešama medicīniskā un sociāla palīdzība. Lai pierādītu, ka neesat melis, lūdzu sniegt saites uz katra Latvijas karavīra, kurš apmeklējis Afganistānu personīgajiem paziņojumiem, kur viņi atzīst, ka absolūti katram no viņiem patiešām bija nepieciešama jūsu pieminētā palīdzība. Ja, runājot par medicīnisko un sociālo palīdzību, Jūs atsaucāties nevis uz absolūti katra karavīra izteikumiem, bet gan uz viņu medicīnisko dokumentāciju, tad, lūdzu, sniedziet saites uz to.

5. Savā intervijā no 2019. gada 16. februāra Jūs sakāt, ka «nav pareizi, ka puiši, kas ir izgājuši Afganistānas karu, tiek pielīdzināti darba invalīdiem». Savā personīgajā Afganistānas kara notikumu bibliotēkā neatradu informāciju par to, ka absolūti visi no turienes atgriezušies karavīri būtu pielīdzināti invalīdiem. Lai pierādītu, ka neesat melis, es lūdzu sniegt saites uz katra Latvijas karavīra, kurš apmeklējis Afganistānu, medicīnisko dokumentāciju, kurā valsts veselības aprūpes sistēmas darbinieki apstiprina absolūti katra no viņiem invaliditāti.

6. Savā intervijā no 2019. gada 16. februāra jūs sakāt, ka «savulaik, kad Latvija atguva neatkarību, es piedalījos Baltijas ceļā un citur». Sava personīgajā Latvijas 90. gadu sākumā  vēstures bibliotēkā neatradu informāciju par to, ka Jūs piedalījāties Baltijas ceļā. Lai pierādītu, ka neesat melis, es lūdzu iesniegt fotoattēlu vai videoklipu, kas apstiprina, ka Baltijas ceļu tiešām esat apmeklējis.

Noslēgumā, Rusiņa kungs, es vēlos citēt Jūsu vārdus par Andreja Mediņa paziņojumu attiecībā uz viņa dienestu Afganistānā: «Protams, ka viņš (Andrejs Mediņš) var pierādīt pretējo ar saviem dokumentiem – kara biļeti un apliecību, citi arī blefoja savā laikā, kad Latvija atguva neatkarību, ka viņi protestējot sakāra savas kara biļetes uz stabiem. Ļoti daudzi tādi teiku stāstītāji ir, bet beigās, kad viņu izved uz tīriem ūdeņiem, atklājas, ka viņš nekur nav bijis.»

Cienījamais Rusiņa kungs, esat tik laipns un arī pats, lūdzu, ar dokumentiem pierādiet, ka neesat viens no tiem, kuru ir nepieciešams izvest uz tīriem ūdeņiem. Lūdzu, ar dokumentiem pierādiet, ka neesat viens no tiem, kas blefo un stāsta pasaciņas.

Afganistānas veterānu asociācija – Mediņš melo par dienestu

https://www.delfi.lv/news/national/politics/bruknas-lieta-afganistanas-veteranu-asociacija-medins-melo-par-dienestu.d?id=52446035

Rusiņa kunga  intervija no 6.aprīļa, 2019. gadā

https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/cilvekstasti/afganistanas-kara-veterani-nebija-izpratnes-un-izveles-sasedinaja-vagonos-un-aizsutija-karot.a315174/

Rusiņa kunga intervija no 16. februāra  2019. gadā

https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/cilvekstasti/veteraniem-kars-nepariet-afganistana-karojuso-stasti.a309805/

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

FotoVēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču nevieni krājumi nav bezgalīgi, un arī lielums “tik daudz” agrāk vai vēlāk izsīks (vai tiks izpļeckāts, kas Latvijas gadījumā ir ticamāk).
Lasīt visu...

21

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

FotoTikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par nesen atvērto Krievijas bruņoto spēku katedrāli (BS Katedrāle). Šis raksts no Eiropas vērtību virsotnes ar mājieniem un ļoti tiešiem secinājumiem liek lasītājam saprast, ka BS Katedrāle nav demokrātiska, nav taisnīga un tīri cilvēciski ir viltīga un zemiska.
Lasīt visu...

pietiek_postit

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

FotoDaudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju, bet būtu kādi ierindas darbinieki vai pašnāvnieki.
Lasīt visu...

21

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

FotoEs labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai operāciju zālē bez maskas neietu. Man nav grūti uzlikt masku arī veikalā un vilcienā, bet neredzu jēgu, jo no vīrusa maska nesargā gandrīz nemaz.
Lasīt visu...

21

Par pulksteņa grozīšanu

FotoReizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons, kurš aizrāvās ar vaboļu un insektu kolekcionēšanu. Hudzonam ļoti gribējās, lai pēc darba viņam atliek vairāk dienasgaismas stundu savam hobijam.
Lasīt visu...

3

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

FotoLai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums rudenī visā Eiropā un citur pasaulē ir otrais vilnis vai pirmā viļņa turpinājums, pēc mierīgas vasaras atkal kāpj inficēto un saslimušo skaits, un valstis spiestas atgriezties pie ierobežojumiem. Kumulatīvā 14 dienu incidence uz 100 tūkstošiem iedzīvotājiem Eiropā 25.oktobrī zem rādītāja 100 bija vien 5 valstīs, Latviju ieskaitot. Vidējais ES/EEZ un UK rādītājs – 249,8 (23.10.).
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

FotoIedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu kaķi. Pēkšņi aiz sienas sākas neganta bļaušana, trauku sišana, jūs satraukts izskrienat un zvanāt pie durvīm - kas lēcies? Durvis atver kāda samiegojusies seja un norūc - ko jūs te meklējat, esat no policijas? Ar laiku pie šiem trokšņiem jūs pierodat un cenšaties nepievērst uzmanību, jo tur taču dzīvo histēriski kaimiņi.
Lasīt visu...

21

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

FotoŠoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas cepurītēm vai Jeremejeva paranoju, bet gan par COVID-19 nāves izkapti darbībā Krievijas plašajos laukos.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

Nesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas...

Foto

Maskēt kopējo atbildību

Aizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas...

Foto

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

Rudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad...

Foto

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

Koronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti...

Foto

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

Uz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis...

Foto

Signāls

Vai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes....

Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...