Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Cilvēka daba

Leonards Inkins
09.04.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau kuru reizi rakstīšu par cilvēka dabu, par to, ko cilvēks patiesībā vēlas, pēc kā alkst un kā to maskē. Šim nevar būt gala, jo šis temats ir tikpat bezgalīgs kā cilvēks savās vēlmēs, tieksmēs un vajadzībās. Ceļam ir sākumpunkts, bet, kurp pa to kāds radījums dodas un uz kurieni šis ceļš viņu aizvedīs, es nezinu. To nezini arī tu, bet tas mums neliedz par to parunāt.

Zinu, ka mēdzu stāstīt tik detalizēti un piesaukt tik daudz blakņu, ka bieži, kamēr stāstu, pats aizmirstu, ko ar to gribēju pateikt, un tie, kuriem stāstu, veiklāk par mani sapinas un apmaldās minētajā.

Nezinu, vai tas ir izplatītākais un biežāk uzdotais jautājums, bet nenoliedzami tas ir bieži pieminēts, uzsvērts, par to daudz runājam, rakstām un pat dziedam, lai gan reti dzirdēto pielietojam savā dzīvē. Ne tāpēc, ka nespējam šādus ieteikumus vai rekomendācijas pielietot vai īstenot, bet gan tāpēc, ka, pat īpaši nepiedomājot, zinām, ka tas nav īstenojams un, ja arī to īstenotu, tad cerēto rezultātu nebūtu, tāpēc noklausāmies, pašķirstām un atgriežamies savā realitātē.

Par ko es tik mīklaini, uzmanīgi un tramīgi runāju? Ne par kosmosu, ne plakano zemi un ne kovidafēru, bet par vienkāršo – ko darīt. Ne par to, ko darīt valdībai, valstij, sabiedrībai vai kādas reformas nepieciešamas izglītības sistēmā. Nē, par vienkāršo – ko darīt tev un man, proti, ko darīt un kā darīt, lai būtu maize, jumts virs galvas, ģimene, laimīgi bērni un nesāpīgas vecumdienas...

Esam gana dzirdējuši ieteikumus darīt to, kas mums patīk, un pārvērst to par darbu, no tā pārtikt un būt laimīgam. Ar prieku doties uz darbu un priecīgam no darba nākt mājās.

To dzirdot, reti jautājam padomdevējam: vai tu pats tā dari? Ja jautāsim, protams, viņš apgalvos, ka dara, bet, ja viņa apgalvojumu pārbaudīsim ar melu detektoru, var atklāties cita aina.

Iespējams, esmu tendenciozs, bet sestais prāts man liek domāt – ja vairumam cilvēku pievienotu vadiņus, ekrānā uzmanīgi vērotu cilvēka organisma reakcijas, kuras ārēji var palikt nemanītas klausītāja acij, tad atklātos, ka lielais vairums cilvēku patiesībā vēlas gulēt, ēst, dzert, izklaidēties, atpūsties, pirkt dārgus auto, lielas mājas un tamlīdzīgi. Nu to, ko rāda vairumā seriālu, kur visi varoņi brauc spīdīgos auto, dzīvo lielās mājās, labi ēd, labi ģērbjas, katru otro dienu iet pie friziera, masiera, uz baseinu, tenisa laukumu un nekad nestrādā, nekad nepelna, bet tikai tērē nez kur ņemto naudu...

Patiesībā vairumam cilvēku ir tikai dažas vēlmes. Svarīgākā vēlme ir būt bagātam, jo, kad būšu bagāts, īstenošu to, ko citiem neatklāšu, ja vien melu detektors nepamanīs.

Ne viena vien grāmata ir uzrakstīta par to, kā būt laimīgam. Šīs grāmatas pērk tie, kuriem arī ar šo metodi neizdodas sasniegt iecerēto mērķi. Kas tā ir par metodi? Šai melīgajai metodei ir daudz locījumu, ko n–tie daiļrunātāji un daiļrakstītāji visādi ir izskaistinājuši, tomēr pati doma un būtība – kaut aplama – ir šāda: dariet to, kas jums patīk, un pārvērtiet to par savu darbu.

Bet ko darīt, ja par to, kas man patīk, citi nevēlas maksāt, jo neuzskata to par viņiem noderīgu un svarīgu?  Tā ir viena no lielākajām un izplatītākajām aplamībām, sak', dari to, kas tev patīk, tādējādi tu nodrošināsi savu dzīvi. Tā tu pabarosi bērnus, nodrošināsi ģimeni ar dzīves vietu, un, ja tā rīkosies, tad ar to pietiks pat, lai nopirktu spīdīgu auto!

Manuprāt, tā ir pilnīga un absolūta aplamība, jo, ja mēs šiem pieslēgsim melu detektoru, tad izrādīsies, ka vairumam cilvēku visvairāk patīk gulēt, atpūsties, labi paēst, klausīties mūziku, skatīties filmas, ceļot un citu. Tikai ne strādāt tā saucamajā mīļotajā darbā...

Savukārt, ja tu bez darba nevari, ja nevari pie galda nosēdēt, neraustot salveti, nebakstot ar kājām visu, ko var aizsniegt zem galda, un citādi nedīdīties, tad ir vērts padomāt par psihiatra apmeklējumu. Ne psihologa, bet psihiatra!

Nav tādas darbavietas, kur par gulēšanu maksā algu nez cik tur eiro stundā! Nav tādas darbavietas, kur par to, ka tu ēd, tev maksā! Mēs esam spiesti strādāt, darīt to, kas mums nepatīk, kas ir apnicīgs, nav patīkams, lai varētu gulēt siltumā ar pilnu kuņģi un ne otrādi.

Kuņģis jūtas labi tad, kad ir tukšs, nieres nejūtas labi, kad tu tām liec strādāt – litriem filtrēt alu vai citu šķidrumu. Teiksi, niere, ja nestrādās, no bezdarbības mirs?  Nē, niere un kuņģis mirs no tiem draņķiem, kurus tu viņos stūķē. Arī cilvēks pāragri mirst no tiem draņķiem, kurus pērk, kurus uzziež uz ādas, kurus iemālē matos, kā arī no draņķībām, ko domā un dara...

Piemēram, man daudz labāk patīk skatīties video, nevis tos veidot, vairāk patīk lasīt, nevis rakstīt, klausīties, nevis uzrunāt, skaidrot un atgādināt. Un tas nav nedz slikti, nedz labi, tas ir dabiski un cilvēciski. Zinu, arī tev ir līdzīgi.

Mūžīgajiem revolucionāriem daudzās jomās bieži vien tā ir maska, kā slēpt problēmu un atrast «dzīves jēgu», kaut patiesībā tas ir tikai veids, kā iekļūt, nokļūt, iespraukties tur, kur var kļūt kaut nedaudz bagātāks. Tad var atļauties darīt to, ko patiesībā vēlies, un samierināties, ka par to nemaksā.

Palūkojies uz tiem daudzajiem tūkstošiem, kuri pat gatavi maksāt, lai viņiem ļauj makšķerēt, sauļoties vai peldēties. Nav tādas darbavietas, kur par iedegumu maksā naudu.

Visi, protams, tādi nav,– ir izņēmumi, tos sauc vai apsaukā par pasionāriem. Ir arī citi vārdi un apzīmējumi, bet viņu ir tik maz, ka tie iekļaujas mērījumu kļūdas koeficientā. Mēs viņus visus zinam, un viņu valstī ir tik maz, ka var saskaitīt uz viena cilvēka pirkstiem.

Ne mazums ir tādu, kuri apgalvos, ka viņiem patīk motorus skrūvēt, citiem patiks celt namus, bet citiem gleznot. Un tomēr – patīk ne jau mācīties, ne jau sasniegt, ne jau gleznot laika gaitā vērtībā augošas gleznas, bet gan patīk, ka citi tos uzskata par ko īpašu, par māksliniekiem, piemēram.

Viņiem patīk uzturēties tur, kur top gleznas, patīk tās smaržas, telpas interjers un eksterjers. Patīk iederēties kulturālā sabiedrībā, tur gozēties, kad citi viņus redz... Tomēr reti kuram patiesi patīk mālēt, neveiksmīgos mālējumus iznīcināt un n–to reizi sākt no sākuma, kamēr izdodas.

Tas nav tas pats, kas ar dīvainiem apģērbiem atšķirties no citiem, izcelties, lai tevi pamana un saka – jā, tas ir mākslinieks... Kaut to, ka esi mākslinieks, zinās tikai tie, kas redzējuši tevi garā šallē ietītu vai garā ādas mētelī tērptu... Visa tava māksla pazudīs kopā ar tevi, kad tavas nieres būs piekusušas pārstrādāt tos draņķus, kurus tu tur esi salējis, un kad tava sirds vairs nespēs paciest tavu liekulību un melus.

Līdzīgi tam, kā tu tēlo mākslas nieku, tā citi tēlo mākslas pazinēju, pērk tavus mālējumus, apbrīno tavus darbus un citiem stāsta, cik tu esi izcils, un starp rindiņām viņu klausītājam ir jānovērtē, cik tomēr izcils ir viņa draugs, kurš spēj izprast mākslinieka domu gājienu... Patiesībā visi melo. Iespējams, tas kurš klausās šā fana vai sekotāja murgos, ir no trim minētajiem visgodīgākais.

Daudziem patiešām patīk viņu darbs, jo patiesībā viņi iet nevis uz darbu, bet paburzīties ar darba kolēģiem, atrisināt kādu intrigu, radīt intrigu, kādu nolikt pie vietas, apmierināt savu varaskāri, parādīt citiem, kāds esi, ko tu vari, un tad arī piektdienas vakaru var kopā pavadīt...

Atceros, man jaunībā pēc darba patika strādāt sērkociņu fabrikā Liepājā. Es blandījos pa cehiem, runāju gudras runas, apzinoties, ja kāds darba galds salūzīs, to remontēt nāks cits atslēdznieks.

Vai domā, es šādi rakstu, runāju, lai tu saprastu, mainītos vai būtu man pateicību parādā? Nē, es pārāk labi mūs abus pazīstu. Es zinu, ka tev ir dziļi vienaldzīgs, kas esmu, ko daru, kāpēc daru,– tu vienkārši «darot to, kas tev patīk» te nejauši ieklīdi. Vai nu pēc pults bija tālu jāsniedzas, vai citu iemeslu dēļ tu nepaspēji pārslēgt video vai pāršķirt citu tekstu, kā rezultātā tu esi nejauši līdz šai vietai nokļuvis.

Es runāju tāpēc, ka gadās arī tie, kuri meklē atbildes, un es viņiem atbildu. Viņi manu atbildi atradīs arī pēc gadiem, jo arī tad šis būs pieejams un izmantojams, bet tu pārslēdzies uz ko interesantāku, tev patīkamāku un derīgāku. Arī spoguli izdaiļo, un, kad spoguļosies, tu neredzēsi to, kāds esi patiesībā, bet tikai tevis un izdaiļotā spoguļa kombināciju.

Es savu padarīju, es pateicu. Nu bumbiņa ir tavā laukuma pusē, un tikai tev lemt, ko ar to darīt.

Audio + video ir šeit:

https://youtu.be/RNNVwNquIhY

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...