Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bēdīgi slavenais "antifašists" Jānis Kuzins, kurš ir arī maztirāžas avīzes Gazeta PIK īpašnieks un izdevējs, ir saņēmis atteikumu akreditācijai Saeimā kā žurnālistam. Pietiek šodien publicē saraksti ar Saeimas Sabiedrisko attiecību biroju, no kuras izriet - akreditācija Kuzinam atteikta ar slepenu iestāžiu slepenu amatpersonu slepeniem argumentiem, kas izklāstīti slepenā dokumentā, par kuru nav atklājami pat tā noslepenotāji.

Labdien! Portāls Pietiek vēlas noskaidrot, uz kāda pamata Gazeta PIK žurnālists Jānis Kuzins nevar saņemt akreditāciju darbam Saeimā. Kāpēc? Cik šādu gadījumu ir bijis šogad? Kāpēc nav norādīts, kur var pārsūdzēt? Būtu jauki atbildes saņemt šodien. 

Sveiki! Darām Jums zināmu, ka pastāvīgā mediju akreditācija darbam Saeimā laikraksta “Gazeta Pik” īpašniekam-izdevējam Jānim Kuzinam netiek izsniegta, ņemot vērā drošības iestāžu viedokli. Citu akreditācijas atteikumu šogad nav bijis. Pārsūdzēšanas kārtību nosaka Saeimas kārtības ruļļa 23.1 pants.

Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests

Paldies par atbildi! Tomēr vēlējos noprecizēt - kuru drošības iestāžu? Ar kādu pamatojumu? Vai šis žurnālists var apdraudēt Saeimas vai deputātu drošību?

Sveiki! Atbildot uz Jūsu uzdoto jautājumu, informējam, ka attiecīgā informācija ir klasificēta kā ierobežotas pieejamības informācija. Tāpēc tās izpaušana ne no atļaujas pieprasītāja personas datu aizsardzības viedokļa, ne arī no iestādes - informācijas sniedzēja interešu viedokļa, nav pieļaujama (skat. Informācijas atklātības likuma 5. un 8.1 pantu).

Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests

Paldies par atbildi. Ir radušies vēl papildu jautājumi. Kas tieši (amatpersonas vārds, uzvārds) ir klasificējis, kad, kādā statusā, uz kādu termiņu klasificēta informācija, kas pieprasīta katrā no uzdotajiem jautājumiem? Būtu jauki atbildes saņem šodien.

Atbildot uz Jūsu uzdoto jautājumu, vēlamies atkārtoti informēt, ka attiecīgā informācija ir klasificēta kā ierobežotas pieejamības informācija. Dokumentiem, kas satur klasificētu informāciju, statusu nosaka pati institūcija, kas izdod šos dokumentus. Dokumentu adresātam nav tiesiska pamata publiskot ziņas par dokumentu saturu un izdevēju.

Ierobežotas pieejamības statusu nosaka informācijai, kuras aizsardzība ir nepieciešama, lai aizsargātu svarīgas intereses, tostarp, privātpersonu un valsts intereses. Tāpēc tās izpaušana nav pieļaujama ne no personas datu aizsardzības viedokļa, ne arī no informācijas sniedzēja interešu viedokļa (skat. Informācijas atklātības likuma 5. un 8., 8.1 pantu).

Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests

Ņemot vērā iestādes klaji prettiesisko rīcību, atsakoties minēt pat konkrētā ierobežotās pieejamības dokumenta nosaukumu, pieņēmēju un termiņu, uz kuru tas klasificēts, Pietiek jau ir nosūtījis Saeimai oficiālu pieprasījumu. Iepriekš jau vairākkārt šādu informāciju ir nācies saņemt ar administratīvās tiesas spriedumiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

Pietiek neskaidrību

Ko gan citu darīt zaglim, kurš noķerts ar svešu maku rokā?

FotoŠorīt notērēju pārdesmit minūtes laika, lai kļūtu par divsimt deviņdesmit un nezin kuro cilvēku, kurš bija paskatījies „paša spēcīgākā opozīcijas pārstāvja” un vēl arī Gunāra Astras gara radinieka – tā vismaz viņam pašam gribētos – Alda Gobzema fantastiski populāro – jau atkal tā viņam pašam gribētos – taisnošanos viņa Bieriņu nekustamā īpašuma pirkšanas, pārdošanas, dāvināšanas un vēl nez kā sakarā.
Lasīt visu...

18

Latvieši vairs nav "varoņu tauta", drīzāk jau kalpu un pielīdēju tauta

FotoPolitmafija Latvijā visu ir nostādījusi tā, ka nav iespējams dzīvot Latvijā un nebūt šīs mafijas vergam. Par jebko, ko tu pērc, ir jāmaksā PVN. Viss tiek nozagts. Ja tu oficiāli strādā, jāmaksā sociālais nodoklis un ienākuma nodoklis. Viss tiek nozagts. Ja ir īpašums, tad ir jamaksā īpašuma nodoklis. Gribi lietot elektrību, maksā gan par to, gan arī OIK, un vēl nez ko.
Lasīt visu...

12

Ziņojums par komandējumu uz Amerikas Savienotajām Valstīm no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim

FotoSaskaņā ar Ministru prezidenta 2019.gada 19.augusta rīkojumu Nr.219 “Par Ilzes Viņķeles komandējumu” no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim biju komandējumā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai piedalītos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augsta līmeņa sanāksmē par vispārējo veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

FotoLatvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums, nekā sākotnēji plānots, līdz ar to esošo fotoradaru turpmāka darbība un jaunu fotoradaru iegāde esot zem jautājuma zīmes.
Lasīt visu...

21

Modernā banalitāte

FotoBanalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna banalitāte, ja ar vārdiem “moderna banalitāte” apzīmējam kaut ko mūsdienīgu, sava laika prasībām un sasniegumiem atbilstošu, ar ko tiekamies nesen, bet kas jau ir ieguvis banalitātes statusu.  
Lasīt visu...

12

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

FotoJebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida arī šo partiju ministrus, kas iedrošināsies veikt pārmaiņas savās nozarēs.
Lasīt visu...

21

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

FotoNezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks ārzemnieku biznesa projekts. Es saprotu, ka abas augstākās valsts amatpersonas nav ar seju pret Latviju, bet tik atklāti lobēt privātpersonu biznesu...
Lasīt visu...

Pietiek neskaidrību

Partijas pamodušās no miega

FotoIzskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to politikas vērotājiem dzīve ir kļuvusi interesantāka.
Lasīt visu...

12

Objektīvā realitāte

FotoKo nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt, spējat būt objektīvi pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā to izmērīt, un kā par to pārliecināties?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...