Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ne tik sen visu progresīvo Latviju pāršalca ziņa par nelietīgo būvnieku karteli, kurš no Latvijas valsts vai tautas – kā nu kuram labāk patīk – kabatas vēsā angļu mierā izvilka neskaitāmus miljonus. Pagāja laiks, un kurš nu tagad vēl atceras šī stāsta galvenos varoņus. Ar pārliecību apgalvošu, ka tādu ir ļoti maz. Vētra ūdens peļķē ir rimusi, un visa rosība ir klusām pārcēlusies uz tumšajiem tiesu gaiteņiem.

Lasot pirmsvētku ziņas mūsu masu medijos, viena no aktuālākajām tēmām bija stāsts par kārtējo karteli. Šoreiz ceļu būves nozarē. Iepazīstoties ar informācijas drumslām, rodas neviltota sajūta, ka dažādu karteļu veidošana ir latvju bāleliņu nacionālais sports. Neliels draugu pulciņš, pirts un gali kādā valsts vai pašvaldības kantorī. Tas ir viss, kas ir vajadzīgs, lai ātri tiktu pie turības. Lai bauda būtu lielāka un izjūtas asākas, tad kādā spraugā ir nobēdzināts KNAB pēdējā modeļa mikrofons ar fizikas likumu neierobežotu darbības laiku.

Pat slavenā itāļu “cosa nostra” skaudībā noelšas par mūsu bāleliņu eleganci, izveicību un pārdabisko spēju iziet sveikā no gandrīz jebkuras situācijas. Kā var neizrādīt sajūsmu? Tu, nelaimīgais mafiozo, gadiem esi spiests bēguļot un slēpties dieva aizmirstās vietās, dzīvot pastāvīgā stresā, jo karabinieri un prokuratūra nemitīgi elpo pakausī. Tur notiek reāla cīņa ar mafiju un korupciju, dienesti strādā. Lietas ir sarežģītas, un piemērotie sodi mērāmi gadu desmitos. Toties mūsu pašu folklorizētais, teiksmām apvītais kantoris guļ kā princese letarģiskā miegā un gaida savu princi, kurš saņemsies drosmi un noskūpstīs to. Nu, vismaz atnāks Konkurences padomes pārstāvji un saglābs lietā visu, kas vēl ir glābjams.

Tomēr šoreiz stāsts ir nevis par karteli, bet par kādu dienestu, kam būtu jāstāv likuma sardzē un jācērt nost astoņkāja taustekļi, kur vien šīs korupcijas metastāzes parādās. Tomēr arvien vairāk pazīmju parāda, ka melnais ērglis vairāk nav spējīgs pacelties gaisā un baltā saule nesilda visus vienādi. Astoņkājis ir caurvijis savus taustekļus cauri dažnedažādām struktūrām, un sistēma ir sākusi dvakot, kā rezultātā apkārt klaiņojošās hiēnas un šakāļi pie pirmās iespējas steidz iecirst zobus, lai noplēstu treknāko maitas gabalu.

Jautāsiet, kādēļ esmu tik kritisks esmu pret šo iestādi? Tad nu, lūk, viens pavisam vienkāršs piemērs, kur kādas mazas Latgales pašvaldības amatpersona ir savā prātā ieņēmusi, ka ir tik liels priekšnieks, ka var atļauties faktiski visu. Arī privātām vajadzībām izmantot pašvaldības mantu.

Dažas dienas atpakaļ kāds anonīms avots mani rakstiski informēja, ka šī gada 23. maijā viņš ar iesniegumu vērsās iestādē, kurai, kā vēsta emblēma, gods ir dārgāks par visu. Informators godīgi atzinās, ka to ir darījis anonīmi, bet par to mazliet vēlāk. Iesniegumā bija runa par Līvānu novada domes administrācijas vadītāju Juri Sniķeru, kurš nekautrējas pašvaldības transportu izmantot savām personīgajām vajadzībām.

Savā iesniegumā iestādei anonīmā persona aprakstīja situācijas būtību un minēja, ka par to ir vienkārši pārliecināties, pieprasot no Līvānu novada domes datus par konkrēto transportlīdzekļu maršrutiem, kuri ir iesniegti pašvaldībā. Tā kā domes automašīnas ir aprīkotas ar GPS sistēmām, tad atliktu tikai pieprasīt informāciju no uzņēmuma, kurš nodrošina to uzturēšanu. Pieprasītie dati nesakritīs ar automašīnas maršruta lapās uzrādītajiem.

 Bingo! Vēl viena atklāta lieta, un algas dienā kādam maciņā ieripotu monētas par spoži atrisināto lietu. Vainīgais, ar nolaistām biksēm pieķerts nozieguma vietā, varētu domīgi urbināties degunā. Negribu nevienu mācīt, kā iegūt pierādījumus vai šķetināt lietu, bet tas, ka šādas negodprātīgas amatpersonas rīcības dēļ pašvaldībai ir radīti zaudējumi, tas ir acīmredzami. Savā laikā vairākas valstī augsti stāvošas personas tika sodītas par dienesta transportlīdzekļu izmantošanu privātām vajadzībām. Viens no skaļākajiem gadījumiem bija bijušā tieslietu ministra Rasnača kunga gadījums. Taisnība, ka mūsu nolaisto bikšu varonis pagaidām vēl nav sasniedzis elitāro smagsvaru kategoriju. Varbūt tādēļ arī rezultāts ir tāds? Nekāds.

Straumes kungs! Kādi jūsu iestādē ir tie īstie kritēriji, kurus izvērtējot tiek nolemts, kuras lietas tiks izmeklētas un kuras tiks noslaucītas miskastē? Vai jūsu iestādē arī pieturas pie mājsaimnieču žurnāla glancētā varoņa paustajām atziņām, ka ir jāizmeklē un cītīgi jāiepazīstas ar lietu tikai tad, kad kāds Saeimas vai Ministru kabineta loceklis ir pazvanījis un uzstājīgi palūdzis?

Katram skolas puikam ir skaidrs, ka “anoņimkas” raksta tikai nošņurkuši, dzīves lielo puiku apbižoti indivīdi, kuriem skauž citu veiksme un panākumi. Uz manu jautājumu, kādēļ šī iesnieguma autors vēlējās palikt anonīms, atbilde bija vienkārša. Viņam vienkārši nav uzticības ne KNAB kā iestādei, ne tās darbiniekiem.

Kādēļ tā? Izrādās, ka kādā no Līvānu domes darbinieku sapulcēm domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle publiski paziņoja, ka ar viņu ir sazinājies KNAB darbinieks, informējis, ka ir iesniegta sūdzība par nelikumīgām darbībām Līvānu domē un nosaucis sūdzības iesniedzēja vārdu. Kraukles kundze par to nekavējoties informēja visus klātesošos, kuri savukārt acīmredzot nekavējoties informēja visus atlikušos novada iedzīvotājus. Atliek tikai saķert galvu un nopūsties par KNAB darbinieku profesionalitātes līmeni, jo video ar Kraukles kundzes atklāsmi ir brīvi pieejams publiskajā vidē, bet iestāde nav pat uz to reaģējusi.

 Straumes kungs! Vai pēc aprakstītā gadījuma kāds no šīs konkrētās pašvaldības kādreiz vēl ziņos par nelikumībām savā darba vietā, ja jūsu iestādes atbildīgie darbinieki pa labi un pa kreisi visiem noplūdina informāciju par iestādē ienākušajiem iesniegumiem un to autoriem. Apgalvošu, ka no šīs konkrētās iestādes un pašvaldības jūsu kantoris vairāk nesaņems nevienu iesniegumu.

Atgriežoties pie manis pieminētās lietas par negodprātīgo Līvānu domes amatpersonu J.Snikersu, tad pilsētā runā, ka šī Līvānu pašvaldības amatpersona savām privātajām vajadzībām izmanto divus pašvaldības auto – VW Tiguan KN2950 un VW T-Roc MA8798. Protams, atskaitēs šī privātā vizināšanās tiek noformēta kā darba braucieni. Tiešām, pašvaldībai ļoti svarīgi darba braucieni ir bērnu nogādāšana no un uz bērnudārzu, došanās pēc darba laika uz mēģinājumiem vietējā kultūras pilī, došanās atpūtas braucienos vai privātajās haltūrās SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība”. Gadījumu ir daudz, un nav vērts te visus uzskaitīt. Nevajag šaubīties, ka degviela un visas transporta izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta un nodokļu maksātāju maciņiem, jo viņš taču ir svarīgs cilvēks pašvaldībā, kuram pienākas kāds bonuss.

Liela daļa no lasītājiem kaut reizi dzīvē ir saskārušies ar vareno valsts iestāžu mašinēriju, kad, gatavojot atbildi uz vienkāršāko iesniegumu, tiek patērēti papīra blāķi un lērums laika. KNAB šajā jautājumā nav izņēmums. Dokumenti tiek reģistrēti, deleģēti un nonāk augstajam priekšniekam uz galda, tad ceļo atpakaļ uz kādu kabinetu, kur kāds pašapzinīgs ierēdnis, lādēdams augsto priekšnieku, ķeras pie nevajadzīgā uzdevuma izpildes. Varu apgalvot, ka paies pilns ražošanas cikls. Vismaz 30 darba dienas. Ne mazāk. Pesimistiskāka scenārija gadījumā aizritēs daudzi mēneši, līdz KNAB labpatiksies nolaisties no saviem augstumiem un atsūtīt kādu vispārīgos vārdos ietērptu rakstugalu.

Manā aprakstītajā gadījumā tieši pēc astoņām darba dienām mūsu anonīmā sūdzībnieka pastkastē iekrita prieka vēsts no paša KNAB. Sākotnējo līksmību par šo vēsti nomainīja rūgta neizpratne. Bargā tonī sūdzībniekam tiek aizrādīts, ka nav sniegtas ziņas par iesnieguma autoru un pats iesniegums nav parakstīts. Atbildes beigās stingrā tonī tiek norādīts: ja persona vēlas iepazīties ar pārbaudes rezultātiem, tad ir jānorāda personas dati. Nav jāpielieto slavenā dedukcijas metode, lai izdarītu secinājumu, ka pārbaude ir tikusi veikta. Vismaz uz papīra.

Ne mirkli nešaubos, ka KNAB dažādās dzīves situācijās skolotie darbinieki tūlīt liks mums priekšā neskaitāmus paragrāfus un pantus, kuri pamatos, ka tikai KNAB ir privilēģija noteikt, kā pareizi ir jāraksta iesniegums šai varenajai un darbos iegrimušajai organizācijai. Šoreiz lai paliek, nemocīšu lasītājus ar taisnošanos. Tikai piebildīšu, ka uz iepriekšējiem “anoņimku” autora iesniegumiem KNAB atbildes tika saņemtas.

Secinu tikai vienu, ka nekādas darbības netika veiktas, nekas netika darīts un atbildes vēstule ir tīrākā atšūšana KNAB stilā. Sak, ko tu, niekkalbi, traucē mūs ar savām problēmām! Mūs gaida tādas lietas, bet te viens pāķis uzbāžas ar saviem niekiem.

Draugi! Ieslēgsim tagad vienkārši loģiku un uzdosim sev jautājumu. Vai 8 darba dienu laikā izmeklētāja varēja paspēt pieprasīt datus no Līvānu pašvaldības, ievākt un apstrādāt informāciju no pašvaldībai pieejamajām videonovērošanas kamerām, lūgt paskaidrojumus no iespējami vainīgās personas un viņa augstākās vadības? Izskatās, ka tas netika izdarīts. Laika vienkārši ir par maz.

Sev jautāju, kādu tad informāciju KNAB ir gatavi izsniegt anonīmajam sūdzibniekam par veikto pārbaudi?

Ticamākais, ka kāda anonīma ierēdnīte atkal telefoniski sazinājās ar domes priekšsēdētāja vietnieci Kraukli. Informēja viņu par iesniegumu un draudzīgi pajautāja, vai transports tiešām ir izmantots privātām vajadzībām? Intuīcija saka, ka pašvaldība noteikti atbildēja, ka viss ir atbilstoši likuma burtam. Turklāt visas maršruta lapas ir pieejamas pašvaldībā. Ja kas trūkst, tad tūlīt pat tas tiks sagatavots. Tad nu, lūk, elementāri vienkārša lieta, un iestāde, kurai būtu jācīnās ar korupciju un amatpersonas dienesta stāvokļa izmantošanu, to vienkārši noraka ar savu bezatbildību un neprofesionalitāti. Tad ko jūs gribat no citām lietām, ja tik elementāras lietas šai iestādei nav pa zobiem.

Straumes kungs! Citēšu jūsu teikto, ka “korupcijas izskaušana ir ilgstošs process, kas bez iedzīvotāju, publiskā un privātā sektora pārstāvju godprātīgas rīcības, aktīvas iesaistes un sadarbības nav iedomājama. Turpinot mērķtiecīgi un neatlaidīgi strādāt, Latvija var panākt progresu atklātas, godprātīgas un brīvas no korupcijas sabiedrības veidošanā”. Pilnībā piekrītu šie vārdiem.

Mūsu gadījumā par iedzīvotāju un citu dīvainīšu aktīvu iesaisti un sadarbību korupcijas apkarošanā nav ne runas. Visa šī sarakste vairāk atgādina traģisko Jēkabpils gadījumu, kad atbildīgās iestādes – policija un prokuratūra savā lepnībā un izredzētībā spēlēja futbolu ar nelaimīgās sievietes iesniegumiem un likteni.

 Diemžēl jūsu iestādes darbinieku darbība un rīcība ir tikpat nožēlojama kā Rusiņa lietā iesaistīto tiesībsargājošo organizāciju darbības imitācija. Vietā būtu jautājums, Straumes kungs! Kas notiek ar jūsu vadīto iestādi? Vai lietvedībā esošās lietas tiek atklātas tikai tad, kad vainīgā persona pati atnāk uz kantori, uzraksta atzīšanos un pati sevi ieslēdz kamerā?

Straumes kungs! Nobeigumā atkal atgriežoties pie “anonīmā” iesnieguma, atgādināšu, ka tā autors vēlējās palikt anonīms, jo, cik man ir saprotams, viņam nav pārliecības, ka jūsu iestāde nav politiski angažēta. Manā rīcībā esošajā iesniegumā ir skaidri norādīts, ka autors nevēlas atklāt savu identitāti, jo jūsu vadītās iestādes darbinieki ir vairākkārt atklājuši trauksmes cēlāju identitātes Līvānu domes priekšsēdētājam Vaivodam un viņa vietniecei Krauklei. Kā liecina informācija, tad arī nav sekojusi nekāda rīcība no jūsu vadītās iestādes puses par to, ka tika nopludināta informācija par sūdzību iesniedzējiem.

Kā Andersena pasakā. Izrādās, ka karalis ir pliks. Aiz uzfrišinātās fasādes, korupcijas aizberga slīcināšanas Likteņupē un pērkondimdošiem paziņojumiem par pārpildītām statistikas ailītēm ir tikai darba imitācija, lai maldinātu sabiedrību un radītu iespaidu, ka iestāde darbojas. Iestāde guļ savā stikla kalnā un gaida, kad baltā zirgā nojās kāds Antiņš un ar pāris dunkām modinās jau krietni pavītušo zelteni. Auū! Antiņ! Kur esi palicis?

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

18

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

FotoPēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.
Lasīt visu...

21

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

FotoJāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar Putinu par iespēju pielietot kodolieročus mainīja manu viedokli par Makrona kungu. Šis Francijas prezidenta paziņojums ir būtisks pagrieziens (ja tas būs noturīgs) Eiropas un kopumā Rietumu līdzšinējā politikā, kas pārsvarā ir bijusi mērķēta uz izvairīšanos no tiešas konfrontācijas ar Krieviju.
Lasīt visu...

12

Labā un ļaunā saknes

FotoĀdolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi dvēselē viņi ir tādi paši kā es.” Pa lielam tāda ir arī atbilde uz jautājumiem, kur ir meklējamas gan labā, gan ļaunā saknes - tās faktiski ir cilvēkos pašos, jo viņu izvēles rada politiskas sekas un nākotni.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē izskatīja...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...