Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ne tik sen visu progresīvo Latviju pāršalca ziņa par nelietīgo būvnieku karteli, kurš no Latvijas valsts vai tautas – kā nu kuram labāk patīk – kabatas vēsā angļu mierā izvilka neskaitāmus miljonus. Pagāja laiks, un kurš nu tagad vēl atceras šī stāsta galvenos varoņus. Ar pārliecību apgalvošu, ka tādu ir ļoti maz. Vētra ūdens peļķē ir rimusi, un visa rosība ir klusām pārcēlusies uz tumšajiem tiesu gaiteņiem.

Lasot pirmsvētku ziņas mūsu masu medijos, viena no aktuālākajām tēmām bija stāsts par kārtējo karteli. Šoreiz ceļu būves nozarē. Iepazīstoties ar informācijas drumslām, rodas neviltota sajūta, ka dažādu karteļu veidošana ir latvju bāleliņu nacionālais sports. Neliels draugu pulciņš, pirts un gali kādā valsts vai pašvaldības kantorī. Tas ir viss, kas ir vajadzīgs, lai ātri tiktu pie turības. Lai bauda būtu lielāka un izjūtas asākas, tad kādā spraugā ir nobēdzināts KNAB pēdējā modeļa mikrofons ar fizikas likumu neierobežotu darbības laiku.

Pat slavenā itāļu “cosa nostra” skaudībā noelšas par mūsu bāleliņu eleganci, izveicību un pārdabisko spēju iziet sveikā no gandrīz jebkuras situācijas. Kā var neizrādīt sajūsmu? Tu, nelaimīgais mafiozo, gadiem esi spiests bēguļot un slēpties dieva aizmirstās vietās, dzīvot pastāvīgā stresā, jo karabinieri un prokuratūra nemitīgi elpo pakausī. Tur notiek reāla cīņa ar mafiju un korupciju, dienesti strādā. Lietas ir sarežģītas, un piemērotie sodi mērāmi gadu desmitos. Toties mūsu pašu folklorizētais, teiksmām apvītais kantoris guļ kā princese letarģiskā miegā un gaida savu princi, kurš saņemsies drosmi un noskūpstīs to. Nu, vismaz atnāks Konkurences padomes pārstāvji un saglābs lietā visu, kas vēl ir glābjams.

Tomēr šoreiz stāsts ir nevis par karteli, bet par kādu dienestu, kam būtu jāstāv likuma sardzē un jācērt nost astoņkāja taustekļi, kur vien šīs korupcijas metastāzes parādās. Tomēr arvien vairāk pazīmju parāda, ka melnais ērglis vairāk nav spējīgs pacelties gaisā un baltā saule nesilda visus vienādi. Astoņkājis ir caurvijis savus taustekļus cauri dažnedažādām struktūrām, un sistēma ir sākusi dvakot, kā rezultātā apkārt klaiņojošās hiēnas un šakāļi pie pirmās iespējas steidz iecirst zobus, lai noplēstu treknāko maitas gabalu.

Jautāsiet, kādēļ esmu tik kritisks esmu pret šo iestādi? Tad nu, lūk, viens pavisam vienkāršs piemērs, kur kādas mazas Latgales pašvaldības amatpersona ir savā prātā ieņēmusi, ka ir tik liels priekšnieks, ka var atļauties faktiski visu. Arī privātām vajadzībām izmantot pašvaldības mantu.

Dažas dienas atpakaļ kāds anonīms avots mani rakstiski informēja, ka šī gada 23. maijā viņš ar iesniegumu vērsās iestādē, kurai, kā vēsta emblēma, gods ir dārgāks par visu. Informators godīgi atzinās, ka to ir darījis anonīmi, bet par to mazliet vēlāk. Iesniegumā bija runa par Līvānu novada domes administrācijas vadītāju Juri Sniķeru, kurš nekautrējas pašvaldības transportu izmantot savām personīgajām vajadzībām.

Savā iesniegumā iestādei anonīmā persona aprakstīja situācijas būtību un minēja, ka par to ir vienkārši pārliecināties, pieprasot no Līvānu novada domes datus par konkrēto transportlīdzekļu maršrutiem, kuri ir iesniegti pašvaldībā. Tā kā domes automašīnas ir aprīkotas ar GPS sistēmām, tad atliktu tikai pieprasīt informāciju no uzņēmuma, kurš nodrošina to uzturēšanu. Pieprasītie dati nesakritīs ar automašīnas maršruta lapās uzrādītajiem.

 Bingo! Vēl viena atklāta lieta, un algas dienā kādam maciņā ieripotu monētas par spoži atrisināto lietu. Vainīgais, ar nolaistām biksēm pieķerts nozieguma vietā, varētu domīgi urbināties degunā. Negribu nevienu mācīt, kā iegūt pierādījumus vai šķetināt lietu, bet tas, ka šādas negodprātīgas amatpersonas rīcības dēļ pašvaldībai ir radīti zaudējumi, tas ir acīmredzami. Savā laikā vairākas valstī augsti stāvošas personas tika sodītas par dienesta transportlīdzekļu izmantošanu privātām vajadzībām. Viens no skaļākajiem gadījumiem bija bijušā tieslietu ministra Rasnača kunga gadījums. Taisnība, ka mūsu nolaisto bikšu varonis pagaidām vēl nav sasniedzis elitāro smagsvaru kategoriju. Varbūt tādēļ arī rezultāts ir tāds? Nekāds.

Straumes kungs! Kādi jūsu iestādē ir tie īstie kritēriji, kurus izvērtējot tiek nolemts, kuras lietas tiks izmeklētas un kuras tiks noslaucītas miskastē? Vai jūsu iestādē arī pieturas pie mājsaimnieču žurnāla glancētā varoņa paustajām atziņām, ka ir jāizmeklē un cītīgi jāiepazīstas ar lietu tikai tad, kad kāds Saeimas vai Ministru kabineta loceklis ir pazvanījis un uzstājīgi palūdzis?

Katram skolas puikam ir skaidrs, ka “anoņimkas” raksta tikai nošņurkuši, dzīves lielo puiku apbižoti indivīdi, kuriem skauž citu veiksme un panākumi. Uz manu jautājumu, kādēļ šī iesnieguma autors vēlējās palikt anonīms, atbilde bija vienkārša. Viņam vienkārši nav uzticības ne KNAB kā iestādei, ne tās darbiniekiem.

Kādēļ tā? Izrādās, ka kādā no Līvānu domes darbinieku sapulcēm domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle publiski paziņoja, ka ar viņu ir sazinājies KNAB darbinieks, informējis, ka ir iesniegta sūdzība par nelikumīgām darbībām Līvānu domē un nosaucis sūdzības iesniedzēja vārdu. Kraukles kundze par to nekavējoties informēja visus klātesošos, kuri savukārt acīmredzot nekavējoties informēja visus atlikušos novada iedzīvotājus. Atliek tikai saķert galvu un nopūsties par KNAB darbinieku profesionalitātes līmeni, jo video ar Kraukles kundzes atklāsmi ir brīvi pieejams publiskajā vidē, bet iestāde nav pat uz to reaģējusi.

 Straumes kungs! Vai pēc aprakstītā gadījuma kāds no šīs konkrētās pašvaldības kādreiz vēl ziņos par nelikumībām savā darba vietā, ja jūsu iestādes atbildīgie darbinieki pa labi un pa kreisi visiem noplūdina informāciju par iestādē ienākušajiem iesniegumiem un to autoriem. Apgalvošu, ka no šīs konkrētās iestādes un pašvaldības jūsu kantoris vairāk nesaņems nevienu iesniegumu.

Atgriežoties pie manis pieminētās lietas par negodprātīgo Līvānu domes amatpersonu J.Snikersu, tad pilsētā runā, ka šī Līvānu pašvaldības amatpersona savām privātajām vajadzībām izmanto divus pašvaldības auto – VW Tiguan KN2950 un VW T-Roc MA8798. Protams, atskaitēs šī privātā vizināšanās tiek noformēta kā darba braucieni. Tiešām, pašvaldībai ļoti svarīgi darba braucieni ir bērnu nogādāšana no un uz bērnudārzu, došanās pēc darba laika uz mēģinājumiem vietējā kultūras pilī, došanās atpūtas braucienos vai privātajās haltūrās SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība”. Gadījumu ir daudz, un nav vērts te visus uzskaitīt. Nevajag šaubīties, ka degviela un visas transporta izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta un nodokļu maksātāju maciņiem, jo viņš taču ir svarīgs cilvēks pašvaldībā, kuram pienākas kāds bonuss.

Liela daļa no lasītājiem kaut reizi dzīvē ir saskārušies ar vareno valsts iestāžu mašinēriju, kad, gatavojot atbildi uz vienkāršāko iesniegumu, tiek patērēti papīra blāķi un lērums laika. KNAB šajā jautājumā nav izņēmums. Dokumenti tiek reģistrēti, deleģēti un nonāk augstajam priekšniekam uz galda, tad ceļo atpakaļ uz kādu kabinetu, kur kāds pašapzinīgs ierēdnis, lādēdams augsto priekšnieku, ķeras pie nevajadzīgā uzdevuma izpildes. Varu apgalvot, ka paies pilns ražošanas cikls. Vismaz 30 darba dienas. Ne mazāk. Pesimistiskāka scenārija gadījumā aizritēs daudzi mēneši, līdz KNAB labpatiksies nolaisties no saviem augstumiem un atsūtīt kādu vispārīgos vārdos ietērptu rakstugalu.

Manā aprakstītajā gadījumā tieši pēc astoņām darba dienām mūsu anonīmā sūdzībnieka pastkastē iekrita prieka vēsts no paša KNAB. Sākotnējo līksmību par šo vēsti nomainīja rūgta neizpratne. Bargā tonī sūdzībniekam tiek aizrādīts, ka nav sniegtas ziņas par iesnieguma autoru un pats iesniegums nav parakstīts. Atbildes beigās stingrā tonī tiek norādīts: ja persona vēlas iepazīties ar pārbaudes rezultātiem, tad ir jānorāda personas dati. Nav jāpielieto slavenā dedukcijas metode, lai izdarītu secinājumu, ka pārbaude ir tikusi veikta. Vismaz uz papīra.

Ne mirkli nešaubos, ka KNAB dažādās dzīves situācijās skolotie darbinieki tūlīt liks mums priekšā neskaitāmus paragrāfus un pantus, kuri pamatos, ka tikai KNAB ir privilēģija noteikt, kā pareizi ir jāraksta iesniegums šai varenajai un darbos iegrimušajai organizācijai. Šoreiz lai paliek, nemocīšu lasītājus ar taisnošanos. Tikai piebildīšu, ka uz iepriekšējiem “anoņimku” autora iesniegumiem KNAB atbildes tika saņemtas.

Secinu tikai vienu, ka nekādas darbības netika veiktas, nekas netika darīts un atbildes vēstule ir tīrākā atšūšana KNAB stilā. Sak, ko tu, niekkalbi, traucē mūs ar savām problēmām! Mūs gaida tādas lietas, bet te viens pāķis uzbāžas ar saviem niekiem.

Draugi! Ieslēgsim tagad vienkārši loģiku un uzdosim sev jautājumu. Vai 8 darba dienu laikā izmeklētāja varēja paspēt pieprasīt datus no Līvānu pašvaldības, ievākt un apstrādāt informāciju no pašvaldībai pieejamajām videonovērošanas kamerām, lūgt paskaidrojumus no iespējami vainīgās personas un viņa augstākās vadības? Izskatās, ka tas netika izdarīts. Laika vienkārši ir par maz.

Sev jautāju, kādu tad informāciju KNAB ir gatavi izsniegt anonīmajam sūdzibniekam par veikto pārbaudi?

Ticamākais, ka kāda anonīma ierēdnīte atkal telefoniski sazinājās ar domes priekšsēdētāja vietnieci Kraukli. Informēja viņu par iesniegumu un draudzīgi pajautāja, vai transports tiešām ir izmantots privātām vajadzībām? Intuīcija saka, ka pašvaldība noteikti atbildēja, ka viss ir atbilstoši likuma burtam. Turklāt visas maršruta lapas ir pieejamas pašvaldībā. Ja kas trūkst, tad tūlīt pat tas tiks sagatavots. Tad nu, lūk, elementāri vienkārša lieta, un iestāde, kurai būtu jācīnās ar korupciju un amatpersonas dienesta stāvokļa izmantošanu, to vienkārši noraka ar savu bezatbildību un neprofesionalitāti. Tad ko jūs gribat no citām lietām, ja tik elementāras lietas šai iestādei nav pa zobiem.

Straumes kungs! Citēšu jūsu teikto, ka “korupcijas izskaušana ir ilgstošs process, kas bez iedzīvotāju, publiskā un privātā sektora pārstāvju godprātīgas rīcības, aktīvas iesaistes un sadarbības nav iedomājama. Turpinot mērķtiecīgi un neatlaidīgi strādāt, Latvija var panākt progresu atklātas, godprātīgas un brīvas no korupcijas sabiedrības veidošanā”. Pilnībā piekrītu šie vārdiem.

Mūsu gadījumā par iedzīvotāju un citu dīvainīšu aktīvu iesaisti un sadarbību korupcijas apkarošanā nav ne runas. Visa šī sarakste vairāk atgādina traģisko Jēkabpils gadījumu, kad atbildīgās iestādes – policija un prokuratūra savā lepnībā un izredzētībā spēlēja futbolu ar nelaimīgās sievietes iesniegumiem un likteni.

 Diemžēl jūsu iestādes darbinieku darbība un rīcība ir tikpat nožēlojama kā Rusiņa lietā iesaistīto tiesībsargājošo organizāciju darbības imitācija. Vietā būtu jautājums, Straumes kungs! Kas notiek ar jūsu vadīto iestādi? Vai lietvedībā esošās lietas tiek atklātas tikai tad, kad vainīgā persona pati atnāk uz kantori, uzraksta atzīšanos un pati sevi ieslēdz kamerā?

Straumes kungs! Nobeigumā atkal atgriežoties pie “anonīmā” iesnieguma, atgādināšu, ka tā autors vēlējās palikt anonīms, jo, cik man ir saprotams, viņam nav pārliecības, ka jūsu iestāde nav politiski angažēta. Manā rīcībā esošajā iesniegumā ir skaidri norādīts, ka autors nevēlas atklāt savu identitāti, jo jūsu vadītās iestādes darbinieki ir vairākkārt atklājuši trauksmes cēlāju identitātes Līvānu domes priekšsēdētājam Vaivodam un viņa vietniecei Krauklei. Kā liecina informācija, tad arī nav sekojusi nekāda rīcība no jūsu vadītās iestādes puses par to, ka tika nopludināta informācija par sūdzību iesniedzējiem.

Kā Andersena pasakā. Izrādās, ka karalis ir pliks. Aiz uzfrišinātās fasādes, korupcijas aizberga slīcināšanas Likteņupē un pērkondimdošiem paziņojumiem par pārpildītām statistikas ailītēm ir tikai darba imitācija, lai maldinātu sabiedrību un radītu iespaidu, ka iestāde darbojas. Iestāde guļ savā stikla kalnā un gaida, kad baltā zirgā nojās kāds Antiņš un ar pāris dunkām modinās jau krietni pavītušo zelteni. Auū! Antiņ! Kur esi palicis?

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...