Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

panāks to, ka neviens ārsts

14.02.2018. 20:30

šarikoviem pat netuvosies. Tie taču ir necilvēku pamestie defektīvie bērni.
Godīgās ģimenes ar šādiem bērniem tiek paši galā, paldies, visu cieņu. Jā, tā ir liela nelaime un tikai mājas un māte spēj nomierināt un sūdzēdamies godīgais apkārt neskraida, bet kopa ar ārstu domā KĀ.
Vēl lai iedod ieročus, būs kas apšauj skolas............

Atbildēt

gunča

12.02.2018. 10:55

Visa šī ažiotāža ap Ainažu slimnīcu ir radīta ar vienu mērķi. Protams, jebkurā vietā, arī slimnīcā, var atrast sasāpējušas , neatrisinātas vai slikti risinātas problēmas. Arī Ainažu slimnīcā. Bet jautājums ir cits, ne par pārkāpumiem. Slimnīca ir izremontēta, savesta kārtībā, jumts netek un tamlīdz.
tagad to slimnīcu likvidēs, atradīs "attaisnojošos' iemeslus (šobrīd jau ir) , slimniekus pārvedīs uz citām slimnīcām, ēka paliks tukša. Kā Latvijā.
Atradīsies noskatītais pretendents ar biezu maku un plašu sirdi( dažiem tiks) un visi gali ūdenī. Slimnīca , kā ļaunuma iemiesojums, būs likvidēta, visi iesaistītie , arī vaimanātāji, būs gandarīti.
Neviens no viņiem necels trauksmi par esošo stāvokli medicīnā.Ir atrasts vainīgais dakteris , lai arī tikai viens, linča tiesa notikusi, visi paēduši.

Atbildēt

džonsons

12.02.2018. 10:48

Jansons ir tiesībsargs? DILETANTS, kas nespēj veidot nevienu sakarīgu teikumu..., nemaz nerunājot par juridiski korektu izteikšanos.

Atbildēt

Livija

12.02.2018. 09:11

STRAUBERGA KUNDZIŅ!Palasiet Tiesībsarga ziņojumu -par tādām izdarībām bija jānodod tiesai.Otrkārt-tautai ir jāzina kas notiek ? Pie tam ņemot vērā to,ka ir deputāte utt.vai tas nozīmē,ka tad atļauts viss?Tāda visatļautība! Kauns tai iestādei. Kur tad nu ir bērnu aizstāvji-Parādnieks un Dzintars???

Atbildēt

Nu ja

12.02.2018. 07:42

»

manuprāt

domāju, ka labi, ja tiesībsargs pievienojas trauksmei un nebāž galvu smiltīs


Tas nav jādara uzbrūkošā veidā pret slimnīcas vadītāju un personālu,kuri nav vainojami pie tā,ka valstī trūkst speciālistu. Visi citi emocionālie "argumenti"ir aiz matiem pievilkti.Tiesībsargs savu galvu varēji iebāzt Ministru kabinetā, nav pat no Rīgas jāizbrauc.

Atbildēt

me

12.02.2018. 06:52

»

manuprāt

domāju, ka labi, ja tiesībsargs pievienojas trauksmei un nebāž galvu smiltīs


Ir ļoti uzteicami, kad tiesībsargs ceļ trauksmi par bērnu namos ievietotajiem, viņam ir labi panākumi. Paldies par to! Ir nepieņemami, ja tiesībsargs par specifisku ārstniecības nozari izbļaustās kā tirgus belašu pārdevēja. Tiesībsarga viedoklī ieklausās, viņš veido sabiedrības viedokli un nedrīkst manipulēt ar sabiedrību! Nedrīkst salīdzināt trūkumus bērnu sociālā aprūpē bērnu namos un specifiskā ārstniecībā. Redzams, ka ieskrējies un tagad mēra visu ar vienu mēru. Tiesībsargs ar savu statusu pret bērnu dakteri, kura gadiem lūdz palīdzību un kura nedrīkst izpaust sensitīvu informāciju. Nevienlīdzīga cīņa.

Atbildēt

manuprāt

12.02.2018. 04:39

»

nu ja

Tavuprāt jaukāk ir ja tiesībsargs nepamatoti apvaino Ainažu slimnīcas vadību


domāju, ka labi, ja tiesībsargs pievienojas trauksmei un nebāž galvu smiltīs

Atbildēt

nu ja

12.02.2018. 03:26

»

nepareizi

nejauki, ka kāds uzdrošinās pārmest tiesībsargam izrādīto nostāju. Daudz briesmīgāk būtu, ja viņš nereaģētu


Tavuprāt jaukāk ir ja tiesībsargs nepamatoti apvaino Ainažu slimnīcas vadību?

Atbildēt

nepareizi

11.02.2018. 16:14

nejauki, ka kāds uzdrošinās pārmest tiesībsargam izrādīto nostāju. Daudz briesmīgāk būtu, ja viņš nereaģētu

Atbildēt

Laižam ārā tumsonību

11.02.2018. 12:04

»

uz priekšu, laižam visus ārā

Kā iespējams, ka pēc pastrādāta nozieguma – mēģinājuma nogalināt kādu svešu cilvēku sabiedriskā transporta pieturā ar skrūvgriezi – garīgi slimais atkal bija nonācis uz brīvām kājām un nu jau pastrādājis dubultslepkavību, nogalinot savus paša radus? Vai psihiatri, kuri viņu izlaida no slimnīcas, tagad...


Ja visus ārstētu tā, kā to dara Ainažu psihoneiroloģiskajā slimnīcā, kur uz 80 bērniem viens dakteris piestaigā 2xnedēļā, pie tam vēl sniedz maksas pakalpojumus tajā pašā laikā, tad tāds scenārijs kā Jūsu komentārā šķiet diezan likumsakarīgs. Un ir likumssakarīgi, ka tad labāk visus ir turēt piesietus, jo reāli jau šādi nekāda ārstēšana nenotiek. Tur plosa mazu bērnu dzīves, kuriem daļai nemaz nekādu psihisku saslimšānu nebija un ne visi bērni atradās pamatoti. Vienam 2 nesekmīgas atzīmes skolā un tusē Ainažos mēnešiem.

Atbildēt

Viedoklis

11.02.2018. 11:53

»

gatis

Par mani uz veselības inspekciju bija sūdzība . Pacente gados ,protams kaites daudz , ieskaitot psihiatra uzskaitē . Viņa sūdzējās arī par psihiatri . Runājot ar to psihiatri sapratu , viņa ir regulārs viesis veselības inspekcijā . Sodīta laikam gan nav , bet gadā pāris reizes apmeklē inspekciju ,lai...


Ja pacientei būtu tāds brīnišķīgs dakterītis kā Jānis Bojārs, esmu pārliecināts, ka paciente tiktu apārstēta ar piesiešanu pie gultas, un būtu klusa, rātna un mierīga. Diemžēl tā nav ārstēšanas metode mūsdienās, bet gan tumsonība, ja tāda tiek lietota.

Atbildēt

Lauku lopiem

11.02.2018. 11:36

Latvijas Reģionu Apvienībai 2017. gadā Balode ir ziedojus 700 eirikus.

Atbildēt

gatis

11.02.2018. 10:08

Par mani uz veselības inspekciju bija sūdzība . Pacente gados ,protams kaites daudz , ieskaitot psihiatra uzskaitē . Viņa sūdzējās arī par psihiatri . Runājot ar to psihiatri sapratu , viņa ir regulārs viesis veselības inspekcijā . Sodīta laikam gan nav , bet gadā pāris reizes apmeklē inspekciju ,lai sniegtu paskaidrojumus

Atbildēt

aina

11.02.2018. 09:14

Izskatās, ka tiesībsargs arī ir iesaistījies LIELAJĀ politikā!!! Slimu bērnu un pusaudžu ārstēšana tomēr būtu jāatstāj Veselības ministrijas un ārstu kompetencē. Nevis nodod ārstniecības darbiniekus sabiedrības saplosīšanai. Tā tiek ēnoti lielāki politiķu pastrādāti noziegumi. Esiet acīgi ar jums manipulē.

Atbildēt

uz priekšu, laižam visus ārā

11.02.2018. 04:50

Kā iespējams, ka pēc pastrādāta nozieguma – mēģinājuma nogalināt kādu svešu cilvēku sabiedriskā transporta pieturā ar skrūvgriezi – garīgi slimais atkal bija nonācis uz brīvām kājām un nu jau pastrādājis dubultslepkavību, nogalinot savus paša radus? Vai psihiatri, kuri viņu izlaida no slimnīcas, tagad jūtas atbildīgi par notikušo? To skaidroja raidījums Degpunktā!

Iepriekš jau ziņojām, ka 25. februārī Saulkrastos notika dubultslepkavība, kas šokēja visu Latviju – kāds jaunietis noslepkavoja savu vecmāmiņu un mātes brāli. Slepkavības pēdas noziedznieks bija centies slēpt, izraisot ugunsgrēku, taču tas viņam nav izdevies.

Atbildēt

Ev

11.02.2018. 04:44

http://lat.mixnews.lv/lv/kriminalzinas/news/39070_saulkrastos-iespejams-psihiski-slims-virietis-nogalina-vecmaminu-un-mates-brali/

Atbildēt

Ev

11.02.2018. 04:41

Varbūt likvidēt vispār psihiatrijas slimnīcas? Visi tie gudrie lai paņem mājās pa vienam slimajam un mēģina tikt galā ar parunāšanos, ja jau psihiatri neārstē. Varu gudrajiem dirsējiem atgādināt, kā pirms pāris gadiem viens nepilngadīgs, psihiski slims daunītis ar cirvi nosita vecmāmiņu un onkuli un pēc tam aizdedzināja māju.Jo viņam bija gribējies uzzināt kāda ir sajūta, kad kādu noslepkavo.

Atbildēt

777

11.02.2018. 04:12

»

Ainažu spīdzinātava

Bērnu spīdzināšanas aizstāvju diemžēl šajā valstī netrūkst. Nez kā pašus būtu badināt un piesiet uz pāris nedēļām


Ja pacenti būtu gulējuši piesieti pāris nedēļas tad viņiem būtu tādi izgulējumi ka diez vai tos varētu noslēpt un dzīviba būtu iespējams zaudēta no saindēšanās.

Atbildēt

Ōpaps

11.02.2018. 04:05

»

Tpfu

Ja kāds nezin, tad ļoti cienījamā Ilona Balode ir arī Salacgrīvas domes deputāte, tā kā, kolēģis aizstāv kolēģi...Tiesībsargam bija klusu jānoraugās uz bērnu spīdzināšanu un piekrītoši jāpamāj ar galvu? Par tādām lietām, kas sarakstītas atzinumā, jāsēž cietumā! Nedēļām piesieti bērni, nepamatoti ievietoti...


Par apstākļiem slimnīcā neņemos spriest, bet kas attiecas uz "tiesībsargu", tad tas pats "tovārišķs" apmeklēja centrālcietumā DēPistu sakropļoto un bez medicīniskās palīdzības turēto atmodas aizsācēju Linardu Grantiņu. Tur viņš "klusi noraudzījās" notiekošajā un viņam nekas nebija iebilstams, ka cilvēks tiek turēts nedēļām ilgi ar lauztu elkoni, nesniedzot medicīnisko palīdzību - neveicot nopietnu operāciju.

Līdz ar to nerodas absolūti nekādi jautājumi kam kalpo šis "tiesībsargs", jo Grantiņa vienīgie ienaidnieki ir valsts izlaupītāji un genocīda īstenotāji pret Latviešu tautu.

Jautājumi rodas par šī biedra lomu Ainažu slimnīcas gadījumā, ja zinām, kādiem spēkiem viņš izpilda "klusas noraudzīšanās" pakalpojumus.

Atbildēt

Latvijas psihiatrijā - bidlas?

11.02.2018. 03:13

Bērnu psihiatrs Jānis Bojārs mazgās rokas nevainībā un teiks, cik ļoti pareizi un pamatoti rīkojies. Nebūtu iesaistījies Tiesībsargs, Veselības inspekcija būtu turpinājusi šo atmazgāt baltu un pūkainu. Šoreiz izskatās, ka, iespējams, pie rūtaina lodziņa, pie karašiņas metāla bļodā pasēdēt nāksies pašam cienījamajam dakterim. Cerams, ka baros šo nobaroto tēviņu labāk nekā ar pusburkānu.

Atbildēt

!!!

11.02.2018. 03:11

Tādas muļķības var sarunāt tikai tas 1916! Tu taču nenoliegsi, ka tiesneši tiesā arī ārstus un citu profesiju pārstāvjus. Tiesnešiem visiem ir jurista diploms, bet varbūt retajam kā otrā izglītība ir ārsta diploms(vismaz Buls tādu cenšas iegūt, bet tas ir cits stāsts).Nevajag muļķīgi spriedelēt par Tiesībsarga kvalifikāciju.Nav jābūt ārstam, lai konstatētu pārkāpumus. Paši ārsti nekad nesaskatīs skabargu sava kolēģa acīs!.

Atbildēt

Ainažu spīdzinātava

11.02.2018. 01:56

Bērnu spīdzināšanas aizstāvju diemžēl šajā valstī netrūkst. Nez kā pašus būtu badināt un piesiet uz pāris nedēļām?

Atbildēt

Sergejs Buivids

10.02.2018. 20:11

"Kā neskaidru motīvu vadītu skandalozu paziņojumu dēļ var tik apsvērta iespēja reorganizēt vienīgo specializēto stacionāru valstī, kurš īpaši pielāgotās un izcilā stāvoklī esošās telpās sniedz kvalificētu un profesionālu psihiatrisko palīdzību bērniem un pusaudžiem ar ieilgušiem psihiskiem traucējumiem un saslimšanām."
------------------------
Teikt par to, ka psihiatri sniedz kvalificētu un profesionālu psihiatrisko palīdzību tas ir tāpat kā teikt, ka šamanis vai laupītais pēc pasūtījuma sniedz kvalificētu un profesionālu palīdzību. Starpība starp psihiatru šamani ir tikai tā, ka šamanis nesaņem no valsts budžeta naudu. Psihiatrs nav ārsts. Tas ir labākajā gadījuma neko neizārstē. Bet parasti saindē cilvēkus un vēl saņemot pat to mūsu naudu. Lasi un skaties internetā par to, kas īstenībā ir psihiatrija.

https://youtu.be/kk2Qf2A1S7A

Atbildēt

savaldīt var 2 veidos

10.02.2018. 19:40

-medikamentozi
-ar trako kreklu
Jārisina būtu problēma, kāpēc to pie mums ir NEPROPORCIONĀLI daudz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No šoviem un sporta blenšanas līdz trakumam viens solis.........atrofējas smadzenes, vēl zombē ar ezotērikām seksa propaganda..........

Atbildēt

švamme

10.02.2018. 18:11

Ja cilvēks ar normālu psihi palūkojas aiz širmīša, pa spraugu, kas notiek JEBKURĀ psihiatrijas stacionārā, viņam cilvēktiesību pārkāpumi tur būs absolūti VISS. Un tas tā nav tikai Latvijā. Man ir bijis tas gods būt praksē liela hospitāļa psihiatrijas nodaļā ASV. Aina tur, tarp citu, ir identiska Latvijas tāda tipa stacionāriem.
Patiešām, ja sāk iznest publiskai apspriešanai psihiatrijas ikdienu (fakts pats par sevi - neadekvāta rīcība), jebkurš sabiedrības loceklis būs šokēts. Nav tur itin nekā patīkama, lai neteiktu vairāk. Bet slimnieku fiksācija ir izplatīta ne tikai psihiatrijas nodaļās, bet vēl daudzās citās. Visur, kur tas ir paredzēts, to arī dara, tieši pacientu interesēs, bet ja tur sāktu izvest debates, cik tas ir estētiski, tiesiski un no visiem iespējamajiem likumu un cilvēktiesību punktiem, tad psihistrija kā tāda jau sen būtu likvidēta. Tāpēc civilizētu cilvēku sabiedrībā nekad nenotiek psihiatrijas ikdienas publiska apspriešana. Ļoti neprofesionāli no cienījamā Jansona k-ga.

Atbildēt

2018

10.02.2018. 17:09

»

1916

Kaut kā nesapratu. Tam Jansonam ir kāda medicīniskā izglītība, vai? Cik zinu, nav gan. Un nebūs arī, protams. lai nu kā, bet tomēr kaut kāds smadzeņu daudzums vajadzīgs. Te bija viens komentārs par to, ka šis ar SAVIEM (!) juristiem esot palīdzējis..... Tad nu pastāstiet, kad un kā tieši. Es nejokoju...


Tiesībsargam ir juridiskā izglītība un likumus medicīnā ir izdomājuši juristi, sadarbībā ar ārstiem. Tiesu arī spriež juristi un nevis, piemēram, ārsti, automehāniķi, parādnieki, baņķieri utt. Tiesībsargs ir konstatējis smagus cilvēktiesību pārkāpumus bērnu psihoneiroloģiskajā klīnikā, un par to ir kādam jāatbild.

Atbildēt

1916

10.02.2018. 17:06

Kaut kā nesapratu. Tam Jansonam ir kāda medicīniskā izglītība, vai? Cik zinu, nav gan. Un nebūs arī, protams. lai nu kā, bet tomēr kaut kāds smadzeņu daudzums vajadzīgs. Te bija viens komentārs par to, ka šis ar SAVIEM (!) juristiem esot palīdzējis..... Tad nu pastāstiet, kad un kā tieši. Es nejokoju. Ja nebūs atbildes, atradīšu tikpat un parunāsimies pie tējas tases,sarunāts?

Atbildēt

konkrēti

10.02.2018. 16:45

Piemēram, manā lietā tiesībsargs Jansons ar saviem juristiem man palīdzēja. Uzskatu, ka tā ir vienīgā iestāde Latvijā, kurai ir vēlmei aizstāvēt likumību un veselo saprātu. Ziniet, man ļoti žēl, ka te uzbraukums Jansonam. Gribu paust viņam atbalstu un visiem juristiem no viņa biroja. Tikai Jansons vēl palīdz nezaudēt ticību šai valstij un tiesiskumam

Atbildēt

jansons bērnu pusē

10.02.2018. 16:42

Tieībsargam jāsargā nevis nevainības prezumcija, bet mocītie bērni. Viņš darīja pareizi

Atbildēt

apjucis

10.02.2018. 16:36

Kam šajā ts.valstī var ticēt?Vietējam astoņķepainītim vai muižniekjansoniem?

Atbildēt

vcb

10.02.2018. 16:24

Sen nav lasīts tik šķidrs savārstījums. Tik smagu apvainojumu gadījumā būtu jāiegulda nopietni resursi un jāpiestrādā daudz daudz centīgāk.

Atbildēt

kurmis

10.02.2018. 15:44

»

užass

Kaut kāds dolbojobs. Deputāts - tātad augsta morāle un kas tur vēl? Mērkaķi


Tad,kad par pārkāpumiem tika patriekts ģimenes ārsts,tieši tā reaģēja vietējais bomonds nesen un līdzīgi krievu laikos tad,kad par naudas izspiešanu iekrita miliči.Pret cietušajiem tika un tiek vērstas dzīvību un veselību apdraudošas darbības,par kurām normālā valstī tiktu ierosinātas krimināllietas,bet mūsu postkomunistiski totalitāraja valstī daudz kas notiek ačgarni,pat komunisti un komjaunieši ir kļuvuši par politiski represētājiem un saņem pat par savu kalpību okupantiem jūdasa grašus.

Atbildēt

užass

10.02.2018. 14:37

Kaut kāds dolbojobs. Deputāts - tātad augsta morāle un kas tur vēl? Mērkaķi..

Atbildēt

Tpfu

10.02.2018. 13:58

Ja kāds nezin, tad ļoti cienījamā Ilona Balode ir arī Salacgrīvas domes deputāte, tā kā, kolēģis aizstāv kolēģi...Tiesībsargam bija klusu jānoraugās uz bērnu spīdzināšanu un piekrītoši jāpamāj ar galvu? Par tādām lietām, kas sarakstītas atzinumā, jāsēž cietumā! Nedēļām piesieti bērni, nepamatoti ievietoti, turēti bez ārstēšanas plāna, badināti utt. Vienreiz jāiznīdē PSRS monstru no psihiatriskās veselības aprūpes. Arī Lembergam ir triju zvaigžņu ordenis, Latvijā tādiem apbalvojumiem reāla vērtība ir nulle.

Atbildēt

Lauķis

10.02.2018. 13:55

Esmu pārliecināts, ka krāsas ir apzināti sabiezinātas un faktiskais cēlonis šādam uzbrukumam slimnīcai ir pavisam cits, nevis tas, ka tur nu notiek kaut kāda izcila vardarbība.
Psihiski slimie ir psihiski slimie - un personāla trūkuma apstākļos ir jāreaģē vienīgajā tajā brīdī iespējamā veidā. To saprast, protams, tiem, kas sēž siltos krēslos saprast nekādi nav viegli.
Ja nu tā gribēja redzēt to iekšējo virtuvi, bija iespējams realizēt Aizliegto paņēmienu. Un tikai tad sākt vārīties.

Atbildēt

Par nevainību

10.02.2018. 13:52

»

Lina

Vai Tiesībsarga ziņojumu šis patosa pilnais aizstāvis nav lasījis?! Kāda vēl nevainības prezumpcija šajā situācijā


Nevainība laikam pēc žargona attiecas uz meitenēm, NEvainīguma prezumpcija - uz likumu.

Atbildēt

Zini likumu

10.02.2018. 13:50

Nevainīgi\uma prezumpcijas, dāmas un kungi, attiecas uz varu, uz tiesībsargājošām ietādēm, uz reprešivām iestādēm, ka nevienu nedrīkst atzīt par vainīgu bez tiesas un izmeklēšnas, vainas pierādīšanas. šeit nu pants:
"19.pants. Nevainīguma prezumpcija
(1) Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta šajā likumā noteiktajā kārtībā.
(2) Personai, kurai ir tiesības uz aizstāvību, nav jāpierāda savs nevainīgums.
(3) Visas saprātīgās šaubas par vainu, kuras nav iespējams novērst, jāvērtē par labu personai, kurai ir tiesības uz aizstāvību."- vainu nosaka tikai tiesa, citi to nevar noteikt. Personas izteikumi, pat atsevišķas amatpersonas izteikumi nerada JURIDISKAS SEKAS. Ja kāds nosaka tādas sekas, tur jau var runāt, ka tām nav tiesiska pamata 19.panta kārtībā.

Zurnālistiem, Tiesībsargam, tev, man nav vainas noteikšanas funkciju un tiesibu. Ja es uzskatu ka Jansons izdarījja noziegumu, tās ir manas domas, tas ir tikai mans viedokli, kas nav nevainīguma prezumpcijas pārkāpums. Vienīgais, apsaukt, ka Jansons ir noziedznieks - tas jau morāls apvainojums, bet ja pēc pun;likācijas, pēc informācijas saku, ka Jansons, domāju, ir izdarījis noziegumu - tārad svarīgi kādā formā izteikts - aizvainojuma vai aiozdomas, tur jau ir morāles robežs.

Tā ka nebāziet, lūdzu, rakstu autori, komentētāji, kur tik var šo 19.pantu.

Atbildēt

Lina

10.02.2018. 13:17

Vai Tiesībsarga ziņojumu šis patosa pilnais aizstāvis nav lasījis?! Kāda vēl nevainības prezumpcija šajā situācijā?

Atbildēt

Marks

10.02.2018. 13:13

Kārtējais piemērs tam, kā sistēma grib saglabāt De Facto stāvokli - atkārtojas scenārijs, kāds bija ar bērnu namiem.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dieva valstība

FotoJānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko kalpošanu un kļuva par ļoti ievērojamu Dieva Vārda sludinātāju.
Lasīt visu...

21

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

FotoRektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi. Likumprojekta zemo kvalitāti apliecina fakts, ka dažādu institūciju iebildumi pret to izziņā apkopoti uz 570 lapām. Likumprojekts Saeimā ir būtiski jāuzlabo, un augstskolu pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā.
Lasīt visu...

18

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

FotoAr nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
Lasīt visu...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

13

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

FotoŠajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās projektā iestrādājamās nejēdzības.
Lasīt visu...

21

Tas apdraudēs dzīvības

FotoVeselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

pietiek_postit

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

FotoKā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie Jums saistībā ar Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likumprojekta pieņemšanas gaitā Saeimā izvērsto dezinformācijas kampaņu, kurā esat tikuši aicināti balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Rēzeknes novadā, nevis Madonas novadā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...

Foto

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

Ne tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku...

Foto

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

Mums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu...

Foto

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

Tiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19...

Foto

Kad TAS beigsies?

Ārkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem...

Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja...

Foto

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

Izskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un...

Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Globālās identitātes amoka skrējiens

Pandēmijai “Covid-19” lepni piestāv pārnestā nozīmē lietotas runas figūras. Tajā skaitā lepni piestāv alegorija “amoka skrējiens”. Alegorijas konkrētais tēls ir psihiskais traucējums vārdā...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā ierosina...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Optimisma nomācošā aura

Sabiedrībā ir cilvēki, kuru amata pienākums ir izstarot optimismu. Sabiedrība no viņiem gaida vienīgi optimistiskus izteikumus. Taču tam nav jābūt sentimentāli šķebīgam optimismam...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...