Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

sandrababy20

[R] 17.10.2011. 14:20


([email protected])
Sveiki,
Kā jums klājas? ceru, ka labi un labāko veselību. Mans vārds ir Miss Sandra, es gribētu, lai jūs atbildētu man i ir svarīga lieta, lai disku ar jums.. Tiklīdz es dzirdēt no jums, es jums nosūtīsim mana bilde, un arī ļauj jums zināt vairāk par mani. Es ceru dzirdēt no jums drīz.
Aprūpe Miss Sandra.
([email protected])


]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]


( [email protected] )
Hello,
How are you? hope fine and in best of health. My name is Miss Sandra.,i will like you to reply me for i have an important thing to discus with you. As soon as i hear from you, i will send you my picture and also let you know more about me. I look forward to hear from you soon.
Care of Miss Sandra.
( [email protected] )

Atbildēt

o, jā

02.08.2011. 19:29

tas par koku izciršanu pilsētās un parkos ir kā naglai uz galvas - Zemkopības ministrija jau gatavojas atcelt kailcirtes aizliegumu pilsētu mežos un likvidēt mežu aizsargjoslas ap pilsētām, bet parkus pašvaldības cenšas "rekonstruēt", t.i., iegūt lietkoksni :(( papildinfo - ZM Mežu departamnetā un Balvu novada domē.

Atbildēt

tante Bauskā

02.08.2011. 15:59

atvainojos.

Nācies dzīvot Dienvidvācijā. Attieksmē pret katru koku, jo īpaši vecu bija maksimāli saudzējoša. Man bija iestāstīts, ka Vācijā meži izcirsti un vide degradēta, bet tas sen jau nav vairs taisnība. Pēdējo 30/40 gadu laikā Vācija ir kļuvusi zaļa, turklāt visur. Mums Latvijā ir tik daudz dots, bet mēs laupām, cērtam un izvandalējam. Diezgan briesmīgi. Vecie koki ir īpašs kārums, jo leilie diametri ir pieprasīti grīdas segumu un mēbeļu gatavošanā. Tā jau teica - drīz izcirtīs kokus parkos un pilsētās, jo tur vēl ir "lielie izmēri".

Atbildēt

tante Bauskā

02.08.2011. 15:55

Nācies dzīvot Dienvidvācijā. Attieksmē pret katru koku, jo īpaši vecu bija maksimāli saudzējoša. Man bija iestāstīts, ka Vācijā

Atbildēt

elita

02.08.2011. 09:46

Koki ceļa malās ir liels satiksmes apdraudējums un vēsturisko mantojumu vajadzētu izcirst vienā pusē, lai ceļu var paplašināt uz izcirstās puses rēķina.

Atbildēt

smart

02.08.2011. 05:30

Kad brauc uz Igauņiem- pirms Ainažiem arī bija vecais cļš ar lieliem kokiem- tur cilvēki atraduši saprātīgu risinājumu- gan jauns ceļš, gan koki atstāti. vai Gulbenes pusē cilvjiem trūkst saprata izdomāt? Ak, zemes privātas? Gan jau atrisināsiet, ja smadzenēs ir pelēkā viela un krokas.

Atbildēt

Krūms

02.08.2011. 04:00

Da, nelūzis tie koki un nevienu tie neapdraud. J jau ir kāds no siem kokiem švaks, tad var to arī nozāgēt vai kadu koku atsevišķus zarus, bet to neviens nav izvērtējis, tas ir kā bankā.
Un šādu aleju koki nemaz tā nelūzt stipros vējos un vispār, jo ir jau no "mazotnes" auguši klajā laukā un ir pieraduši pie vējiem.
Tikai nopirkts vai aprobežots cilvēks var piekrist šādu aleju izciršanai.

Atbildēt

Purva velns

01.08.2011. 22:21

Katrs šāds raksts tikai palielina sajūtu, ka laikam šī tauta ir nolemta atpalicībai. Cilvēki nekādi nespēj saprast veco tautas teicienu "kur malku cērt, tur skaidas lec". Lai uzbūvētu kaut ko jaunu parasti ir kaut kas jāupurē. Cilvēka dzīve, daba, apkārtne ap mums nav nekāds iekonservēts brīvdabas muzejs, bet vide, kas mainās un kura ir jāmaina. Koki nav mūžīgi un ja kādi koki stāv simts gadu, tas tikai nozīmē, ka viņu dienas ir skaitītas. Mēs katru koka būdu pasludinam par vēstures pieminekli un pieprasam iekonservēt, bruģi nomainīt nedrīkst utt. un tjpr. XXI gs. cenšamies uzturēt kaut kādu XIX gs. "mantojumu". Ko šī paaudze ir uzcēlusi? Kādu mantojumu nākamajām paaudzēm atstājusi? Nolaistus graustus, sabrukušus ceļus un vecu koku aleju, kas būs jau nopuvusi? Kaut kas ir jāsaglabā, tā ir, bet ne jau viss un visur, nevajag aizmirst par samērību.

Atbildēt

valcēnietis

01.08.2011. 16:58

Pa šo ceļu esmu braucis desmitiem reižu. Man koki patīk. Nepatīk ceļa tehniskais stāvoklis, kas uzskatāmi apliecina Gulbenes ceļu uzturētāju kompetenci un spējas. Kā saka, draņķīgam dejotājam vienmēr kas traucē, bet šeit vēl iespēja "piķi atraut". Nogāzīs kokus, uzklās asfaltu, bet vai ceļa uzturēšana uzlabosies?

Atbildēt

Dainim Īvānam

01.08.2011. 14:29

Labāk Īvāns būtu pastāstījis cik ļoti saudzējis dabu un kokus Rīgas reģionā. Savulaik trekni saimniekodams ar saviem brāļiem socdemiem Rīgas domē.

Atbildēt

mežzinis

01.08.2011. 14:26

un vispār zaļie lemberga draugi vairāk uztraucas par dabu, bet ne par cilvēkiem. žņaudz nabaga tautu ar nodokļiem, nodevām un citiem žņaugiem. nebūs ceļa, cilvēki vispār pametīs to dižkoku un putekļu paradīzi. apkārtējie ciemati dēļ transporta trūkuma izsīkst. večuki izmirst, bet jaunieši mūk tuvāk civilizācijai. kam par prieku vajadzīga daba, ja nebūs latviešu, kuri tur dzīvot grib.

Atbildēt

mežzinis to kkas

01.08.2011. 14:18

ja nezini - nekviec! tie koki ir noputējuši, saplaisājuši, veci, slimi ar iepuvušām serdenēm ;) vējā un negaisa laika tie apdraud braucējus un gājējus, jo bieži šķērsām krīt uz ceļa braucamās daļas, vai lūzt veco koku lielie zari.

Atbildēt

kkas

01.08.2011. 14:06

kkā neviens nav pamanījis, ka lielākā daļa koku tiks vienkārši kādam ''savējam'' atdota par velti! summa tur ir oi oi, pat atskaitot ciršanas izmaksas. tā vietā, lai pagasts pārdotu un nopelnītu. te vajadzētu krimināllietu un celt haju!!!

Atbildēt

Fēlis

01.08.2011. 13:53

Ap manas darbavietas ēku arī aug tādi ,,dižkoki'', kuri par brīnumu nevienam vēl nav uzgāzušies uz galvas vai mašīnas.Nesen manu acu priekšā vienam nolūza milzīgs zars, kurš kaimiņēkai atņēma gan elektrību, gan sakarus, bet ekologiem uz to ir savs skatījums. Laikam gaida pirmo upuri.

Atbildēt

No pagasta

01.08.2011. 12:34

Neticu zaļo naftinieku rūpēm par dabu. Kādēļ? Tādēļ, ka pirms katrām vēlēšanām tie atrod sev kādu ieganstu aizstāvēt zaļo idejas, bet pēc vēlēšanām klusē, kā slīkoņi ūdeni mutē, ļaujot zemniekiem darboties ar minerālmēsliem. Un ne jau visus kokus paredzēts nolaist gar zemi, bet tikai tos, kas tiešām traucē izveidot taisnu ceļu. Gan Gulbenieši, gan pagasta ļaudis gaida šo ceļu. To nepaspēja uzcelt padomijas laikos par krievu naudu, tagad vismaz Eiropa piesviež. Cilvēki neziņā un bailēs, ka dēļ zaļo naftinieku pirmsvēlēšanu trikiem to var vispār neuzbūvēt līdz galam, jo Eiropa atmetīs ar roku šīm žaļo orģijām, vai projekts ievilksies vēl uz kādiem 20.gadiem.

Atbildēt

smaka

01.08.2011. 12:31

Tāds ceļš uz Manderliju. Kurp jūs cilvēki skrieniet, ko jūs grābjiet. Beigas tāpat būs visiem vienādas.

Atbildēt

Udox

01.08.2011. 11:54

Piekrītu "no pagasta" un "Oto". Stāsts par dižkokiem der vientuļās vietās, nevis tur, kur tie apdraud cilvēkus un nenes nekādu labumu. Pie vienām mājām mūspusē nogāzās apse - labi, ka mājas bija 100 metrus no koka. Toties 0,3 ha platībā lauks gandrīz nelietojams - piedzīts ar koku šķembām. Un nemaz slikti neizskatījās koks, pirms nogāzties. Koki ir labi, bet tas nenozīmē, ka viņus jāaudzina visur par katru cenu.

Atbildēt

Rūdolfs

01.08.2011. 10:55

Žogam, ko jūtas cēlušas, prāts viegli kāpj pāri.

Atbildēt

Tā lūk...

01.08.2011. 10:23

Štrunts par kokiem ka tik nauda,ozoli un oši labi maksā.

Atbildēt

Oto

01.08.2011. 07:42

Uij, piemirsu, ka runa ir par laukiem, kur pēc raksta spriežot vēl pārvietojas zirgu pajūgos. Tad jā, atstājiet tās savas alejas.

Atbildēt

Braucējs

01.08.2011. 07:27

Šos kokus izcirst kaut kādai tur maģistrāles izbūvei nedrīskst. Visiem saprotamas ātruma ierobežojuma zīmes (kaut vai fotoradarus liekat) un šī problēma ir atrisināta - paliek nopietnas vēstures glabājoši koki, netiek zaudēts ceļa "skaistums" un iedzīvotājiem, tūristiem paliek labas sajūtas.
P.S.1. Nezinu, kur dzīvo tā Gulbenes Domes priekšsēdētāja un citi "labie" lēmēji, bet esmu 100% pārliecināts, ka, ja pie viņu mājām mēs sāktu izcirst kokus, tad viņi visi spiegtu kā aizkauti dzīvnieki un sauktu sev palīgā policiju, "bataljonus" un citus kalpiņus.
P.S.2. Ja tie koki tiks izcirsti, ja līdz jebkurām vēlēšanām netiks pieņemts lēmums šos kokus neaiztikt, tad NEBALSOJIET JEBKURĀS VĒLĒŠANĀS NE PAR VIENU NO ATTIECĪGĀS PARTIJAS BIEDRIEM!!! Ja to mēs spēsim izdarīt, tad ir lielāka iespēja, ka šie mūsu ievēlētie sapratīs, ka NEKAD vairs par viņiem nebalsosim ar + vai Jā.

Atbildēt

viesis

01.08.2011. 07:23

šoreiz atbalsts Dainim!

Atbildēt

Ledus

01.08.2011. 06:57

Joprojām neesmu sapratis, kāds Latvijai labums no tranzīta, ja neskaita izdangātus ceļus un "dabisko preču nobirumu" no tranzītkravām.

Atbildēt

raitis

01.08.2011. 06:08

paplašinot ceļu līdz pašiem kokiem, noasfaltējot un izliekot dzelzs barjeras, efekts būtu grandiozs. Nezkāpēc, braucot pa Austriju tur no vienas vietas bija šādas alejas, un nekas virsū negāzās, un vētru laikā nekrita, jo 1x 5 gados pārbaudīt un apzāģēt nevajadzētu būt problēmai. Rezultāta būtu fantastiska aleja, kuras malās pieguļošo zemes gabalu īpašnieki varētu izveidot nelielus krodziņus, vai ko tādu. Un no tā būtu lielāks ieguvums, nevis kārtējais garlaicīgais ceļš, kuram baļķvedējiem braukt cauri.

Atbildēt

ES

01.08.2011. 05:19

Nezināju, ka Gulbene ir kļuvusi par ostas pilsētu, caur kuru iet Eiropas tranzīts uz megapolisi Rēzekni. Bet, ja pašvaldība vēlas, lai pilsētā iegriežas pēc iespējas vairāk tūristu, kas tukšo savus makus, tad par alejas saglabāšanu būtu vērts padomāt. Viens no iemesliem, kāpēc tik labprāt braucu uz Polijas ziemeļiem, ir skaisti vietējās nozīmes ceļi ar nīsto (!) prūšu stādītajām alejām. Poļiem ir pieticis prāta tās saglabāt, tāpat kā visas skaistās vietas ezeru krastos neatdot privāto dzīvojamo māju būvēšanai, bet padarīt tās par naudas pelnītājām. Kur pēc Latvijas standartiem būtu kārtējā "biezā" villa, tur Polijā ir viesnīciņas, kempingi, restorāni. Gulbenieši nebūs tā īsti apsvēruši visus ieguvumus un zaudējumus. Ar vai bez maģistrāles Gulbene par tranzīta centru nekļūs, koksnes izvešana no izcērtamajiem mežiem būs ļoti īslaicīga, jo mežs nav bietes, kas izaug pa vienu vasaru. Un tāda sterīla, noplicināta vide neradīs vēlmi tur uzkavēties.

Atbildēt

Oto

31.07.2011. 19:32

Aizmirstiet to anarhismu par koku alejām blakus valsts ceļiem. Tas ir noiets etap. Koku alejas variet stādīt savos parkos un privātīpašumā, blakus ceļiem ar kaut cik nopietnu satiksmi vietas tiem NAV. Ceļu satiksmes drošība ir pirmajā vietā. Kariešu laikā bija ērti braukt pa aleju, jo saule tik traki nekarsēja, bet pie mūsdienu satiksmes tā ēnu "spēle" ir bīstama. Tāpat arī koki varbūt palīdz pieturēt ceļu putekļus, bet ja jau tur būs asfalts tam vairs nav nozīmes.
Īvāns galīgi prātu izkūkojis. Pāraugušiem kokiem vairs nav nekāda vērtība un tuvākajās vētrās tie lūzīs. Nav nekādu problēmu tos kokus iestādīt par jaunu tālāk no ceļa, bet pajautājiet vai tad privātīpašnieki to aleju atbalstīs. Visticamāk ne ;) Tā kā atrodiet kādu citu mazākas nozīmes ceļu un pārstādiet tur.

Atbildēt

No pagasta

31.07.2011. 18:38

Kārtējais zaļo naftinieku triks pirms gaidāmām vēlēšanām. Atraduši sev labu jājamzirdiņu un drillēs no rīta līdz vakaram.

Gribētu pavērt acis lasītājiem, tā teikt ar nepastarpinātām acīm:

1) Grūti saskaitīt, cik cilvēku dzīvības ir dzisušas šajos dižkokos.. jo ceļš ir ļoti līkumains, nepārredzams, pavasaros un rudeņos dubļains un kokvedēju izdauzīts, bet vasarā putekļains un vietām trepveidīgs;

2) Ceļa rekonstrukcijai jau sen izstrādāts rekonstrukcijas plāns, kas saistīts ar ERAB līdzekļiem ceļu rekonstrukcijai, bet visapkārt vecajam ceļam ir privātzemes, kuras jāatpērk pa bargu naudu no īpašniekiem, bet paplašinot vietām veco var ieekonomēts valsts budžeta līdzekļus;

3) Gulbene - Rēzekne ceļa posms līdz Pededzes upei ir kā miris, jo satiksmes atobusi, tranzīts, tūristi met lielu līkumu, lai nav jākratās pa šo zemes ceļu. Rezultātā ir ļoti slikta satiksme starp Gulbeni un Rēzekni.

Atbildēt

garam

31.07.2011. 17:59

nevajag pa grāvi braukt, tad koki netraucēs.

Atbildēt

gars

31.07.2011. 17:14

Redzams ka tie koki jau ir pārauguši un drīz jau sāks bojāties.Un tik tuvu ceļa malai reāli apdraud satiksmes drošību.varētu padomāt ka mums trūkst koku.

Atbildēt

smaka

31.07.2011. 15:01

Priekš kam vajadzīga autostrāde no Gulbenes uz Rēzekni?? Tur neviens nebrauc.

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

31.07.2011. 14:27

..."(..)29. jūlijā mūsu tikšanās laikā ar Gulbenes domes priekšsēdētāju viņas kabinetu negaidīti piepildīja padsmits gulbeniešu izteikt sašutumu par koku aizstāvjiem „no Rīgas”. Tas šķita jocīgi. Ne es, ne klātesošā VAK pārstāve neesam revizori vai vides inspektori, vien privātpersonas, kas varbūt pēdējo reizi atbraukušas apskatīt skaisto aleju un izzināt tās likteni. Tomēr sanākušo dusmīgais noskaņojums sevišķi sākumā lika justies neērti un domāt, ka Gulbenē interese par kokiem ir peļama, bezmaz sodām parādība. Sapulcējušies ļaudis šķita pagalam saērcināti. Izskatījās, ka cīņa par ceļu ir gluži vai cīņa par dzīvību, un koki šai gadījumā kļuvuši par galvenajiem gulbeniešu ienaidniekiem..."
************************************
... ko tu neteiksi !!!! - ak TAGAD TEV ir jocīga sajūta ????!!!! ... ak, TAGAD TEV liekas, ka interese par kokiem ir peļama ????!!!! ...ak, TAGAD TEV liek saprast, ka bāz degunu, kur nepienākas ????!!!! ... kas i ko, Daini ???- BUMERANGS NĀK ATPAKAĻ ???!!! ... ceru,ka arī saņēmāt ņirdzīga pārāķuma sajūtas replikas ... par pilnmēness ietekmi ...vai nesapratni - sak, lapu plaukšanas laiks tak tā, kā būtu pagājis... kā tu to savulaik apcerēji kādā žurnālam "Dadzis" sniegtā intervijā ...un cerams,ka arī tur palīgā izleca sekretāre, kas teica : priekšsēdētāja kungs! - jūs gaida svarīgā apspriedē, bez jums viņi nevar sākt ... kaut arī jūs būtu ieradušies Gulbense domē jums atvēlētajā laikā ...

Atbildēt

jaaa

31.07.2011. 13:53

Gulbenes pašvaldība šobrīd ir ZZS rokās un tāpēc SM šo naudiņu ātri grib iepludināt īstajās kabatās, pec brīža būs par vēlu!


ja jau taisa "maģistrāli", lai šo posmu veido kā divjoslu ceļu, pa vidu ozolus, tādi risinajumi ir citur, būs gan "maģistrāle", gan daba,jeb tam naudas nepietiek, jo nesanaks sev?

Par "gulbeniešiem" nevajag iespringt, tā ir masa, veidota no īpaša rauga, tie pārdos vecmāmiņu, māti, meitu un mazmeitiņu bonusa piemetīs
reti pretīgi nodevīgi un skaudīgi ļautiņi

Atbildēt

Mampe Šnabdeguns

31.07.2011. 13:48

>>> Dainim. Vai ir iespējams ar Jums sazināties šai sakarā, jo pirms apmēram 10 dienām izsūtīju Draugiem aicinājumu mainīt šo Lēmumu. Idejas bija un nāca. Paldies.

Atbildēt

Tiesai

31.07.2011. 13:10

Pašvaldību patvaļa ir kļuvusi par katastrofu! Valmierā izcirta Jāņa Daliņa stadiona kokus, te izcērt vēsturiskus kokus. Tikai tiesai! Ja, ir vēlme varam palīdzēt ar padomu, kā rīkoties. Skatiet šeit wwww.valmierinfo.lv

Atbildēt

liepājniece

31.07.2011. 13:09

Nesen braucu pa šo ceļu un priecājos par dievīgo sajūtu - kaut kas īsts, enerģijas pilns un vērtīgs.
Esiet gudri gulbenieši - nosargājiet savu vērtību.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene. “Progresīvākajiem”...

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...